Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 16:00:05


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Rozmowy z Bogiem" - najwspanialsza książka jaką znam :)  (Przeczytany 57465 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #50 : Maj 16, 2009, 16:24:13 »

co to jest bo nie wiem czy skasowac??

O to pytasz?
f◦Rд€~t->rZb

To pewnie wzór na rozdwojenie jaźni, tym samym na rozmowę z Bogiem … nie kasuj tego!  Duży uśmiech
Zapisane
Milon
Gość
« Odpowiedz #51 : Maj 16, 2009, 16:26:41 »

Hahahaha Duży uśmiech
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #52 : Maj 16, 2009, 19:51:35 »

Ok ale ja bym dał za to nobla xD
Zapisane
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #53 : Maj 18, 2009, 18:57:26 »

a to "f◦Rд€~t->rZb"
     informacja dla forresta "f◦Rд€~t" żeby zaglądnął "->" do rozmowy z bogiem "rZb" w skrucie chciałem.
Zapisane
forrest
Gość
« Odpowiedz #54 : Czerwiec 20, 2009, 11:01:01 »

To może być splot funkcji f z funkcją będącą wynikiem działania operatora R na funkcję д. Dalej jest €, które kojarzy mi się z pieniędzmi. I to jest wszystko proporcjonalne do zmiennej t. Nie wiedzieć czemu wynika z tego rZb. W sumie, gdyby to ostatnie było zapisane , to domyślałbym się, że r i b to są funkcje falowe, zaś Z to operator i wtedy możnabyłoby się zastanowić dalej, co to oznacza... :]
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #55 : Czerwiec 20, 2009, 11:43:19 »

Skoro skrót „f◦Rд€~t->rZb” nie doprowadza do czego ma doprowadzać, a wzbudza jedynie aktywność fal w mózgach zahaczających o skrót, to niewątpliwie … cyt. (z podpisu Lucyna)  „sprawa jest poważniejsza niż myślicie...”
… tylko jaka sprawa i skąd Lucynowi wiadomo, co o sprawie myślimy … Coś

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
acclrtr
Gość
« Odpowiedz #56 : Lipiec 04, 2009, 22:52:20 »

To najpiękniejsze książki, jakie w życiu czytałam. Wywarły na mnie ogromne wrażenie, gdyż zawierają w sobie to wszystko, w co zawsze wierzyłam , a w co nie pozwalano mi swojego czasu wierzyć. Cała wiedza zawarta w tych księgach była mi tak znajoma i tak bliska, jakbym czytając je nie odkrywała czegoś nowego lecz jedynie przypominala sobie to wszystko, o czym już od bardzo dawna wiedziałam.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale pisząc parę dni temu rekomendację tej książki dla znajomych, napisałem niemalże dokładnie to samo! Uśmiech

Przy okazji, zapraszam do lektury mojego posta na temat En-Ki w kontekście "Rozmów z Bogiem":

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3116.0

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 23:22:49 wysłane przez acclrtr » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #57 : Listopad 22, 2009, 08:20:32 »

Chciałbym powrócić do tego wątku za pomocą podobnego zjawiska...

http://www.scribd.com/doc/14148199/Autoryzowany-Wywiad-z-Bogiem



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 22, 2009, 08:42:10 »

to będzie ciekawa lektura na niedziele ;-)

dzięki Thotal
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 08:43:18 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
forrest
Gość
« Odpowiedz #59 : Listopad 22, 2009, 11:58:12 »

Najpewniej tak jest, że u Walscha jest nieszczęśliwy dobór słów konsekwentnie stosowany. Ciekawe spojrzenie na kwestie egzystencji dusz w zaświatach przekazały Duchy, które wypowiadają się przez Elżbietę Nowalską (medium półmechaniczne-piszące - z przewagą zdolności intuicyjnych, a zarazem medium przeczuwające i widzące). Myślę, że przekaz Ducha, który przedstawił się Wojtek, daje intuicję, co to jest ta zaświatowa "jedność". Książka "Ziemia w oczach zaświatów" zawiera takie głębokie myśli. Co prawda dopiero w osobistej rozmowie niektóre zdania przekazu Elżbieta Nowalska wytłumaczyła mi w oparciu o otrzymywane przez nią przekazy, ale i tak Wojtek potrafi wypowiadać się tak konkretnie. Na podstawie tego, co usłyszałem od Elżbiety Nowalskiej, wnioskuję, że otrzymany przez nią przekaz jest zgodny m.in. z tym, co np. przekazał EnKi przez Lucynę Łobos, mówiąc o Bogu, że "też jest przecież Duchem" (np. Barbara Choroszy, "Znak Czasu", cz. 3., s. 221). Bóg jest ponad wszystkim i ponad wszystkimi i nie ma takiej możliwości, żeby ktoś Go mógł zastąpić na Jego "stanowisku".

Elżbieta Nowalska "Ziemia w oczach zaświatów" (wypowiedź Wojtka):
Cytuj
Jest w ludziach dawka energii stanowiąca pewną całość SAMĄ W SOBIE. Tego nie podzielisz na cząstki, kawałki. Taka energia jest jednością, choć w innym miejscu piszę, że W OBRĘBIE WSZECHŚWIATA NIE MA JEDNOŚCI Energii (są one zróżnicowane). TY JAKO CZŁOWIEK masz w sobie Jedną Energię i JEST ONA CAŁOŚCIĄ nie podlegającą podziałowi. Przecież gdyby ucięto ci rękę, to ty byś ja nadal swoim SERCEM I ROZUMEM PODŚWIADOMIE CZUŁ. Nikt więc nie odetnie ci części tego, co JEST TWOJĄ ENERGIĄ, bo tego nie da się podzielić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 12:00:47 wysłane przez forrest » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Listopad 22, 2009, 12:06:01 »

przeczytałem i nawet gdyby to była mistyfikacja to mistyfikacja mówiąca prawdę w/g mnie, a jeżeli dla kogoś jest to zbyt proste żeby uwierzyć- to już problem indywidualny
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 12:11:03 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
forrest
Gość
« Odpowiedz #61 : Listopad 22, 2009, 12:20:50 »

przeczytałem i nawet gdyby to była mistyfikacja to mistyfikacja mówiąca prawdę w/g mnie, a jeżeli dla kogoś jest to zbyt proste żeby uwierzyć- to już problem indywidualny
Wiarygodność i prostota, to są pojęcia reprezentujące zupełnie ortogonalne do siebie cechy.
Jeżeli coś jest proste, to jest łatwo zrozumiałe. Trudno jest uwierzyć w rzeczy, które kłócą się ze zdrowym rozsądkiem na przykład. Nie widzę takiego wynikania: coś jest zbyt proste => trudno w to uwierzyć.
Natomiast nie chodzi o uwierzenie czy nie uwierzenie, tylko kwestię nieśmiertelności duszy. W końcu złączenie się duszy z jakąś hipotetyczną, kolektywną inteligencją - nazywaną w panteistycznej doktrynie Bogiem - polegające na zatraceniu swej indywidualnej jaźni (zniszczeniu tożsamości poprzez "scalenie jej" z jakąś większą tożsamością), to nic innego, jak zaprzestanie istnienia takiej jaźni/duszy/ducha.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 12:21:49 wysłane przez forrest » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #62 : Listopad 22, 2009, 12:22:32 »

Bardzo możliwe, że Ela Nowalska przekazuje ludziom wiele prawdy, ale ezoteryczna nowomowa jest dla mnie nie do przebrnięcia. Styl zapisu jest dla mocno "wtajemniczonych" i przez to, Ela Nowalska stawia się na piedestale tej lepiej poinformowanej (przez myślicieli) i występuje jako pośrednik w łączności ze światem duchowym. Wali z tych tekstów pychą, znamy doskonale takie relacje ze wszystkich religii.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Listopad 22, 2009, 12:27:26 »

inaczej mówiąc zbyt proste w słowach opisanie całości zagadnienia wszechrzeczy dla nietktórych osób może być automatycznie odrzucane jako niewiarygodne.
Nigdzie w tekscie tej publikacji http://www.scribd.com/doc/14148199/Autoryzowany-Wywiad-z-Bogiem,- nie ma wzmianki o scaleniu, wręcz przeciwnie mowa jest o indywidualnym rozwoju każdego niezależnego bytu.
pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 12:28:41 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
forrest
Gość
« Odpowiedz #64 : Listopad 22, 2009, 12:32:40 »

Coś w tym jest, Thotal. Jak próbowałem przebrnąć przez słownik pojęć na końcu książki "Opowieść o przemienianiu się", to stwierdziłem, że sam słownik jest niezrozumiały i do tego wprowadza chaos pojęciowy. Niemniej uważam, że osobista rozmowa z Elżbieta Nowalską na temat książki "Ziemia w oczach zaświatów" pozwala na wyjaśnienie wszystkich niejasności. W każdym razie w przekazie Wojtka zawartym w książce "Ziemia w oczach zaświatów" pychy nie ma.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Listopad 22, 2009, 12:41:31 »

Ciekawe dysputy, jednak chciałbym zwrócić uwagę, że od "niepamiętnych" czasów prekursorem przesłania p. E. Nowalskiej jest Kiara i dość obszernie w wątkach przez siebie utworzonych omawia te sprawy.
Może więc powinniśmy te rozprawki przenieść właśnie do tych wątków?  Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
forrest
Gość
« Odpowiedz #66 : Listopad 22, 2009, 12:51:37 »

Darku, zostawmy proszę te kilka wypowiedzi o EN - ja to podałem jako "kontrprzykład" do przekazu Walscha. W tym momencie zakończmy wątek EN. Chciałbym tylko jeszcze dodać, że osobiście EN wydała mi się bardzo sympatyczną osobą (no ale to moje osobiste odczucie...).
A i dziękuję Songo za link - podoba mi się ten dialog (zupełnie odwrotnie, jak w książkach "RzB"). Może tylko interferencję dwóch fal można było nieco inaczej omówić, ale mniejsza o to... .
Zapisane
kanluka
Gość
« Odpowiedz #67 : Kwiecień 09, 2010, 10:16:19 »

Witam serdecznie Wszystkich,jestem"nowa"i mało zorientowana w internetowym lesie...a do tego z pokolenia maszyn do pisania,więc dużo problemów technicznych i nie tylko...to nie przypadek uważam,że trafiłam na "Rozmowy z Bogiem" tak na początek,to potwierdza,że jak jest się gotowym nauczyciel się znajduje...Tom1ek dziękuję:)))przedzieram się przez księgi-jest to zderzenie z kolejną głębią,obym nie utonęła...Pozdrawiam Wszystkich i dzięki,że jesteście!!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime fifa11 halotupsy wild-reign madex