Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 01, 2024, 16:21:51


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Feng - Shui  (Przeczytany 52726 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #75 : Czerwiec 11, 2012, 15:57:53 »

Kiara
Cytuj
A z drugiej strony tam gdzie jeszcze istnieje strach nie dopłynie nigdy prawdziwa 100% informacja , on ją zablokuje tworząc pokraczne wyobrażenia o niej.
Szacowna podpiszę się pod każdym z tu napisanych wyrazów.
Co do barw to oczywiście każda barwa jest energetycznym nośnikiem.
Cieszę się, że dajesz radę bez fioletu i innych ochronnych barw, gratuluje Uśmiech
Niestety ja czasem lubię się jeszcze szczególnie jeżeli chodzi o tzw astral podeprzeć np fioletem.
Chodzi przede wszystkim o komfort funkcjonowania np zaopatrzyłem się w packę na komary bo nie mam najmniejszego zamiaru moje okazałe ciałko wystawiać na ich kąsanie Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #76 : Czerwiec 11, 2012, 16:56:39 »

Szacowny Przebiśniegu o strachu mamy oddzielny temat, chociaż prawie pusty , może warto o nim ciutkę popisać.
Jest z nim tak... gdy go emitujesz ( a jest odczytywany przez 5 zmysłów , każdej istoty) przyciągasz je i one atakują bowiem jest to nośnik informacyjny  dla nich.
A z drugiej strony nasze życie jest nauką wychodzenia z pol strachu, gdy on się pojawia w mózgu człowieka, tworzy on natychmiast sytuacje ( lekcje przepełnione zdarzeniami wywołującymi strach) które mają za zadanie pokazać nam iż nie ma strachu tak naprawdę. Jest jedynie niepełna informacja wywołująca strach.
 
Strach całkowicie eliminuje wiedza, czyli całkowita informacja na temat, zatem naprawdę nie warto blokować sobie dostępu do czystej informacji jakąś barwą zastępczą o niej lub substytutem czegoś  w mózgu.
Jak ktoś musi to musi i koniec... ale jest to spowalnianiem własnego rozwoju, stawianiem sobie blokad i dezinformacji.
Czasami konfrontacja w zenicie  światła zdejmuje całkowicie fałszywe wyobrażenia o tym czego się boimy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #77 : Czerwiec 12, 2012, 12:48:16 »

Czyste swiatlo nie istnieje. Jest oczywiscie dazenie do absolutnej bieli. I w istocie tak jest to stopien najwyzszy.
Ale kolory odgrywaja ogromna role w nawigacji materialnej.
Swiatlo fioletowe odzywia. Zasila, a wiec przez to chroni.

Ciekawe co opisal Przebisnieg. A pamietasz jakie ziola otrzymales wtedy? Opisz o kontaktach tych z astralu, to ciekawe.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #78 : Czerwiec 12, 2012, 14:35:12 »

Zatem czyste światło nie istnieje tylko dla Ciebie i tych którzy tak twierdzą bo nie posiadają takiej wiedzy. Dla mnie ono absolutnie istnieje i jest realne jak każda inna barwa. Fiolety i ultra  fiolety działają na mózg wpisują tam nieprawdziwe informacje blokując receptory odbioru , tworzą wówczas fałszywe odczucia dające pozory bezpieczeństwa. Jest to swojego rodzaju azyl dla tych , którzy jeszcze nie są gotowi na wiedzę i wibrację czystego światła.
Jeżeli tego potrzebują niech korzystają , bowiem wszystko musi zaistnieć we właściwym czasie dla każdego z nas.

kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #79 : Czerwiec 12, 2012, 19:22:55 »

Szacowna Kiara  Uśmiech
Oczywiście, że coś takiego jak czysta informacja istnieje.
Im ktoś więcej pracował tym odbiór ma czystszy Uśmiech
Ty nie musisz stosować tzw podpórek bo pewne rzeczy masz przerobione i opanowane   Uśmiech
Są jednak inne poziomy innych ludzi.
Moim skromnym zdaniem łatwiej jest się schylić niż podskoczyć często wysoko dla kogoś nawet za wysoko Uśmiech
Osobiście nikogo nie skreślam, a ni tych wyżej ani tych niżej  Uśmiech
Czasem warto zdjąć ostrogi i poluźnić popręg by ktoś jeszcze dołączył Duży uśmiech
Oczywiście z całym szacunkiem i z za przeproszeniem szacowna Uśmiech

PS
Fair Lady jest szczera i praktyczna nie widziała nie odebrała więc dla niej jeszcze nie istnieje
Chociaż nie oszukuje Duży uśmiech
W każdej jednak chwili może zaistnieć i dla Niej bo jest wspaniałym człowiekiem Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 19:25:38 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Czerwiec 12, 2012, 19:54:24 »

Cytat: Kiara
Szacowny Przebiśniegu o strachu mamy oddzielny temat, chociaż prawie pusty , może warto o nim ciutkę popisać.

Dzięki >Kiaro<, że pomagasz nam w pilnowaniu porządku ale tak przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że i o kolorach >> mamy już wątek i to nie jeden >>.
Jak by poszukać to jeszcze coś by się znalazło >>Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 19:55:16 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #81 : Czerwiec 13, 2012, 06:19:02 »

Darku & Co. milo bylo Was poodwiedzac i pogadac,ale ten numer dla mnie jest za duzy, abym mogla bez protestu.
Znikam.
Na zyczenie "wybrancow".
Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 13, 2012, 08:51:21 »

Fair Lady .. zniknęłaś  ?
Coraz więcej ludzi rozpoznaje co ich trzyma w niskich wibracjach. Rozpuszczając te kotwice znikają  Chichot I to jest piękne.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #83 : Czerwiec 13, 2012, 11:56:35 »

Darku & Co. milo bylo Was poodwiedzac i pogadac,ale ten numer dla mnie jest za duzy, abym mogla bez protestu.
Znikam.
Na zyczenie "wybrancow".
Uśmiech

Lady, nie znikaj! Jesteś barwną i ciekawą postacią o czystych intencjach.  Uśmiech
Wnosisz trochę ruchu w nasze ‘kostniejące’ forum. Uruchamiasz szybsze przepływy energii. 

Nie zwracaj uwagi na stawiane bramki i ograniczenia.
Darek musi jeszcze sporo się nauczyć. I wydaje się, że masz na niego dobry wpływ.  Chichot
A to korzyć dla nas wszystkich.  Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #84 : Czerwiec 13, 2012, 16:16:52 »

ptak
Cytuj
Lady, nie znikaj! Jesteś barwną i ciekawą postacią o czystych intencjach.  Uśmiech
Wnosisz trochę ruchu w nasze ‘kostniejące’ forum. Uruchamiasz szybsze przepływy energii.
Podpiszę się pod tymi słowami(choć też tu raczkuje) szanownej,  ptak Uśmiech
Dodam, że dzięki Tobie to forum jest hm barwniejsze  Mrugnięcie

PS
Nikogo innego bym nie namawiał by liczył włosy na moich plecach Duży uśmiech
Darek czy Ty się nie lękasz ? - Fair Lady naparza w wory z pięści i nogi Duży uśmiech
Czuje, że jak Cię spotka to będziesz mówił długi czas cienkim altem Duży uśmiech
Fair Lady jak zrobisz zdjęcia zajścia wyślij na You Tube a nam prześlij linka Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 16:19:51 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #85 : Czerwiec 13, 2012, 16:28:12 »

Nie odchodze, nie gniewam sie na nikogo, szanuje forumowiczow, powoli poznaje "who is who", lubie sobie pogadac.
Straszna chandra mnie ogarnela, dziwne uczucie, moze to pogoda? Tak mi sie smutno jakos zrobilo... i wolalam przeczekac, ale juz jest lepiej. Pozdrawiam i dziekuje za mile slowa.
Zapisane
Lucyfer
Gość
« Odpowiedz #86 : Czerwiec 13, 2012, 19:09:15 »

Cytat: Fair Lady
Straszna chandra mnie ogarnela, dziwne uczucie, moze to pogoda? Tak mi sie smutno jakos zrobilo..


Cytat: Przebiśnieg
Fair Lady jak zrobisz zdjęcia zajścia wyślij na You Tube a nam prześlij linka Duży  Duży uśmiech
<a href="http://www.youtube.com/v/LAlQoei16AM?version=3&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/LAlQoei16AM?version=3&amp;</a>

 Zły

Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #87 : Czerwiec 13, 2012, 20:57:35 »

Dziekuje serdecznie! Lucyfer. Od razu polepszyl mi sie humor Uśmiech

Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #88 : Czerwiec 16, 2012, 16:40:27 »

Hm tak sobie wyobrażam duszę Fair Lady Mrugnięcie
http://www.youtube.com/watch?v=uepw8tlQcig&feature=related
zaznaczam, że trzeba obejrzeć do końca  Język
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #89 : Czerwiec 18, 2012, 12:18:31 »

Przebisniegu tak tez jest.
Obejrzalam do konca, zapewne chodzilo Tobie o taniec dziewczyny z szablami.
Czasem tancze z ostrzami, aby przeciac gesta siec doru.
Feng Shui nie "lubi" ostrych przedmiotow, sa to tzw. strzaly. Dlatego linie poleca sie zaokraglac, jak kanty stolow, dachow itd.
No, chyba ze sie chce komus umyslnie zrobic kuku wtedy starczy ustawic w danym kierunku i juz po chwili zacznie odczuwac nerwowe fale.
Ludzie z reguly ukladaja takie przedmioty bezwiednie. Prosze zaobserwowac np. podczas posilku! Co robi sie z widelcami, nozami, szpikulcami. W kulturach, w ktorach jada sie paleczkami sa specjalne rygory, jak sie zachowac, np. nigdy nie wbijac pionowo w miske ryzu (czy potrawy) - to ceremonia na stypie, pozegnanie.
Ja zwracam na to uwage i kazdy noz, czy ostry przedmiot odwracam ostrzem od biesiadnikow.
Najgorsze jest wymachiwanie nozem lub widelcem podczas biesiady.

//Dla ezoterykow podaje, ze nozami (szablami) otwiera sie granice miedzywymiarowe//
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #90 : Czerwiec 19, 2012, 14:54:07 »

Oczywiście szacowna, że chodziło mi o taniec wojowniczki Uśmiech
Szkoda, że mieszkasz daleko bo chętnie bym obejrzał jak tańczysz ...nawet z ostrzami Duży uśmiech
Rozumiem, że miało by to wiele wspólnego z Feng Shui  Duży uśmiech
Sprawdziłbym oddziaływanie. wibracje Duży uśmiech
No może bym i poklaskał Mrugnięcie
Oczywiście cieszę się, że link Ci się podobał Mrugnięcie

PS
Lubie też doświadczać otwarcia  granic Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2012, 14:54:46 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Lucyfer
Gość
« Odpowiedz #91 : Czerwiec 20, 2012, 16:14:58 »

Cytat: Fair Lady
Lucyfer znowu zmieniles "legende" w diagramie kolowym? Mrugnięcie Opisze to jesli Cie interesuje moj punkt widzenia, ale bardziej pasowalby do watku Feng Shui. OK?
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8204.msg98413#msg98413

Bagua

Osiem trygramów (bagua) – starochińska koncepcja filozoficzna, według której siły przyrody można uprościć do ośmiu podstawowych elementów, reprezentowanych przez tzw. trygramy. Graficzną reprezentacją bagua jest ośmiokąt foremny, w którym każdy bok odpowiada jednemu z nich.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Osiem_trygram%C3%B3w

 


Zadanie Uśmiech

Wskaż prawidłowy diagram kołowy?

1) 

2)

3)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 16:39:55 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Czerwiec 20, 2012, 21:26:49 »

Cześć >Lucyfer<.
Wybacz, że w tym wątku o to napomykam, ale z reguły wszędzie gdzie klikasz ocierasz się o "Ś.G" więc mogę napomknąć zaś rozwinięcie można kontynuować np. w tym wątku >>, bądź w tym >> - może nawet właściwszym.
Ale do rzeczy. Napomknąłem, w jednym z wątków, o możliwości przeanalizowania przez Ciebie bądź >Leszka< informacji dotyczących właśnie "Ś.G", ale w szerszym lub nawet innym odniesieniu: posty 51,52 i 56 wątku: Wyższa & Niższa Ziemia >>.
Posty te specjalnie podlinkował >blueray< byś, byście mieli możliwość sięgnąć do źródła i przyjrzeć się dokładniej tematowi.
Uważam, że ciekawe rzeczy mogą z tego wyjść.
Przyglądniesz się temu? Duży uśmiech

Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #93 : Czerwiec 20, 2012, 21:38:28 »

Darku tym razem jestes niesprawiedliwy. Lucyfer tylko pragnie odpowiedzi na moja propozycje podana w watku o Shaolin & Co.
Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, ze pracuje z kompem przenosnym, i nie zawsze mam mozliwosc siegnac do biblioteki, wiec uczciwie sugeruje o tym wnikliwego odbiorce.

Lucek wogole powinien dostac punkty za POMOC! Ale widac trzeba z oficjalnym wnioskiem (wg regulaminu) wystapic. Wiec wystepuje.
Uzasadnienie, pomoc w odbudowie watku o Templariuszach.



Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #94 : Czerwiec 20, 2012, 22:24:06 »

 Powiem Wam coś ciekawego co sprawdziłem i każdy z Was może to potwierdzić.
Otóż chodzę na strych domu palić fajkę, bo się strasznie domownicy burzą jak palĘ w mieszkaniu.
I zdarza się oczywiście nieraz, że jak idę tam kurzyć faje, to pada deszcz...
Tylko, że łomot od uderzeń deszczu w pokrycie dachowe jest tak wielki,  że mnie normalnie czasem wkurza.
I tak kiedyś gdy byłem wkurzony tym hukiem wpadła mi sama stąd ni zowąd myś, aby wypowiedzieć na głos cztery żywioły - ZIEMIA, WODA, OGIEŃ, POWIETRZE.
Wow !
 Zauważyłem, że  nagle deszcz zdecydowanie mniej przestał padać !
Ale, taki głupi nie jestem, żeby wierzyć za pierwszym razem, bo mógłby przecież zdarzyć się jakiś zbieg okoliczności.
No więc próbowałem to wiele, wiele razy !
Naprawdę nie żartuję, że jak się nie chce czegoś, a wypowie się z przekonaniem te cztery żywioły to naprawdę następują spory zmiany...

Tylko jedna rzecz. Wypowiadając na głos te cztery żywioły trzeba czuć, to co się chce uzyskać, lub czego się nie chce .  A, więc trzeba czuć, jak to jest jak nie pada deszcz, nie wieje wiatr, czyli  jest spokój i cisza ....

Dzisiaj naprzykład zbliżała się burza, a ja kosiłem kosiarką trawę.
Pomyślałem, heh...  nie skończę kosić !
I stanąłem, popatrzyłem w ''niebo'' i powiedziałem półgłosem - ZIEMIA, WODA, OGIEŃ, POWIETRZE.
No i.... chmury się jakoś rozeszły, a już wydawało się, że będe musiał znikać do domu z kosiarką.

Spróbujcie SAMI...
 Tylko trzeba z głębokim przekonanim wypowiedzieć te cztery żywioły i z przekonaniem wiedzieć czego się chce....!

Coś kiedyś Gregg Braden podobnego mówił o szamanach, którzy właśnie (o ile pamiętam dobrze) coś takiego właśnie stosują.


 


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 22:34:52 wysłane przez Astre » Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Czerwiec 21, 2012, 08:49:20 »

No to właśnie żeś z "liścia" pociągnął Amerykańcom - a oni tyle kasy wydawali na tę Haaarpię, co to pogodę zmienia.


PS. Ja spróbuję Twojego sposobu, też w chacie mam dużo do koszenia. Ale fajki nie pykam !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #96 : Czerwiec 21, 2012, 08:54:02 »

Lucyferze odpowiadam. Przedstawiles 2x bagua z symbolem tao i trygramami. Bede pisac o tej po lewej stronie. Bagua nalezy zawsze czytac wg pewnego porzadku, dla ulatwienia niech to beda strony swiata, choc nie musza byc, chodzi o nazwe.

Gdy na rysunku ulozymy krzyz, jak osie wspolrzednych, to na dole bedzie polnoc, po prawej stronie wschod, na gorze poludnie, a po prawej zachod. Dla nas jako obserewatora, bo czytanie pakua (tak ja to nazywam) zawsze jest zalezne od nas (naszej pozycji), czyli stoimy gdzies i trzymamy w rekach pakua i odczytujemy, jak wskazalam.

Tlumaczenie oznaczen.

Poludnie - kien (niebo)
Poludniowy-wschod - dui (morze)
Wschod - li (ogien)
Polnocny-wschod dschen (burza, piorun)
Polnoc - kun (ziemia)
Polnocny-zachod - gen (gora)
Zachod - kan (woda)
Poludniowy-zachod sun (wiatr)

Taki opis pozostawil nam Fu Hi, ktory jak glosi legenda dostal oswiecenia podczas pobytu nad Zolta rzeka, z ktorej to nagle wylonil sie pancerz wielkiego zolwia. To tylko symbolika, pancerz zolwia do dzis jest podstawa do nauki pisma chinskiego, chodzi o wkleslosc. Pismo wykonane na papierze na wkleslej powierzchni jako podstawie, po wyprostowaniu inaczej bedzie wygladalo, niz na plaskim blacie.

Ten schemat jest wlasciwy.
Te, ktore ponizej sa podane niezupelnie:)

Trzymajac w rekach pakua bedziemy odnosic sie do przestrzeni. Stajac np. w drzwiach pokoju jestesmy w pozycji polnoc (ziemia).
Na przeciw nas jest poludnie (niebo). I tak czesto jest, ze okno jest na przeciwko drzwi.

W calej interpretacji chodzi o harmonie ukladu 5 elementow. Drzewo, Ogien, Ziemia, Metal i Woda.

Elementy te nastepuja w tejze kolejnosci. Prawo przemian (I-Ching).

Odp. na zagadke - zaden z nizej podanych (opis) nie jest prawidlowy. Prawidlowy diagram to Bagua, o ktorej pisalam w wielkim skrocie powyzej.

Podkreslam waznosc osi Polnoc-Poludnie (polaryzacja). Kierunki Wschod-Zachod dotacza rowniez osi czasu. Czas w Bagua plynie z lewej (Wschod) na prawa (Zachod). //Dlatego, gdy ktos chce podrozowac w czasie (cofnac sie) musi odwrocic te bieguny//.


Co do ciekwej obserwcji Astre, to juz od wieki wiekow wlasnie w ten sposob komunikowano sie z Bogami, silami natury. Tylko trudno jest ich wszystkich spamietac i aby nie pominac jakiegos (czyli nie popasc w nielaske), zaczeto ukladac modlitwy - czyli celowo nastepujace po sobie wyrazy. Gregg Braden szczegolowo opisuje pacierz "Ojcze Nasz", jest taka magiczna formula.

Astre odkryl sile elementow poprzez ich przywolanie - wazna dla nich jest kolejnosc. Mozna zaczac w kazdym punkcie cyklu, ale wypowiadac pokolei. Drzewo, Ogien (=Powietrze), Ziemia, Metal, Woda.
Gdy ktoregos elementu zabraknie, lub bedzie go w nadmiarze, inne dadza o sobie znac i zakloca harmonie, bedziemy czuc sie nieswojo, wtedy rozejrzyjmy sie dookola i sprawdzmy, czy aby wszystkie sa mniej wiecej sprawiedliwie rozdzielone.

Na tym polega zadanie Feng Shui, aby te harmonie zbudowac. Bo ogien to nie tylko palenisko, ale i kaloryfer, piec, papieros (zar), lampka, zapalenie (infekcja), kolor czerwony... no i gorace uczucia:)
Zapisane
Lucyfer
Gość
« Odpowiedz #97 : Czerwiec 21, 2012, 12:24:12 »

Cytat: Fair Lady
Odp. na zagadke - zaden z nizej podanych (opis) nie jest prawidlowy. Prawidlowy diagram to Bagua, o ktorej pisalam w wielkim skrocie powyzej.

Duży uśmiech

Poludnie - kien (niebo) - Metal
Poludniowy-wschod - dui (morze) -Metal
Wschod - li (ogien)
Polnocny-wschod dschen (burza, piorun) - Drzewo
Polnoc - kun (ziemia)
Polnocny-zachod - gen (gora) - Ziemia
Zachod - kan (woda)
Poludniowy-zachod sun (wiatr) - Drzewo

Fair Lady
- Wygrałaś  Mrugnięcie

Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #98 : Czerwiec 21, 2012, 15:55:05 »

Lucyferze jeszcze nie wygralam.

Nie wiem skad czerpales wzory do diagramu (chodzi mi o legende, opis).
Niestety nie jest prawidlowy.
Jedno okreslenie OGIEN wcale nie musi oznaczac pozaru! To symbol punktu KULMINACYJNEGO, wtedy kiedy jest najgorecej w cyklu.
Oczymi i cialem stwierdzamy, ze najgorecej jest w poludnie, gdy sloneczko grzeje nas. Teraz tlumacze na chlopski rozum.
I tak nalezy rozumiec przekazy, ktore sa wypaczone poprzez wielokrotne przepisywania i bledne interpretacje.

Np. kolejny blad - DRZEWO nie o rosline koniecznie chodzic musi, lecz o DREWNO My w naszych mozgownicach jeszcze wciaz dzielimy na swiat zywy i martwy, a on jest JEDEN.

----------------------------------------

Wiec jesli juz chcesz jednym okresleniem nadac kierunkowi nazwe, to ma byc tak:

Poludnie - OGIEN
Poludniowy-wschod - DRZEWO
Wschod - DREWNO
Polnocny-wschod ZIEMIA
Polnoc - WODA
Polnocny-zachod - SKY/NIEBO/(WIELKA ZIEMIA = MATKA)/
Zachod - METAL
Poludniowy-zachod METAL SZLACHETNY

Nie potrzebnie gmatwac az tak szczegolowo, najlepiej wyjasnic jakie sfery zycia kryja sie (maja swoja najwieksza sile) w jakich czesciach.

Na osi Polnoc-Poludnie sa domeny WODY i OGNIA. Ale to wcale nie oznacza, ze reszta kierunkow dziala na zasadzie przeciwnosci lezacych na jednej prostej.

Np. Wschod (Drewno) a po chinsku (li) = ogien, bo te elementy sa juz w ruchu! I jak drewno sie zapali to obydwa sie uzupelnia w wyniku czego uzyskamy popiol, a wiec ziemie, ktora zrodzi metal, metal zahartowany, bedzie stala itp. itd. tak nalezy myslec.
Gdy oswietli sie (najlepiej swiecami, kadzidelkami) te czesc pokoju ozywi sie aure, ludzie schorowani odzyskaja chec do wyleczenia, do takie wolanie o ogien (li) uzdrawiajacy. Jakbysmy chcieli zaofiarowac galazke (Drewno) zywiolowi ognia, aby nam pomogl spelnic zyczenia, bo ogien nam pomoze zagrzac od srodka i pokonac wroga. A to moze byc, choroba, samotnosc, strach, klopoty w zyciu i pracy i inne.
Ten OGIEN na Wschodzie to LEWIATAN. SMOK, ktorego czcza tak mocno (smok pomaranczowy, oczyszczajacy, wybawca).



Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #99 : Czerwiec 21, 2012, 16:28:29 »

Cytat: Fair Lady
Darku tym razem jestes niesprawiedliwy.

Tak mnie coś chwyciło w poprzednim poście na napomykanie więc i teraz Ci napomknę, że nie odnosiłem się ni do Twoich, ni do >Lucka< wypowiedzi. Ot, jest dobry w "Ś.G." i stąd propozycja, prośba by spróbował pokombinować z tymi cyferkami, wzorami itd., itp..
Niesprawiedliwość może wynikać tylko z tego, że w innym wątku mogłem Go o to porosić, ale tu jest częstym bywalcem.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pifpaf hobbit nawijka lodux lolwfpolska