Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 16:10:12


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: propozycja ;) + pyanie :P  (Przeczytany 14104 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 16, 2008, 22:21:49 »

Że każdy równo zasługuje na zbawienie, to z tego wynika, każdy ma taką samą szansę...
No to ja już nic nie powiem. Buzia na kłódkę.......wystarczą mi twoje słowa Septerra Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 22:22:09 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Septerra
Gość
« Odpowiedz #26 : Październik 16, 2008, 23:27:26 »

Cytuj
ale ja chętnie poznam twoją wersję w mniej dogmatycznej odmianie  Uśmiech
Chętnie się nią podzielę.

"Nie. Każdy jest ZBAWIONY. Tak naprawdę to ta wielka prawda chrześcijaństwa - każdy jest zbawiony, dla każdego zmartwychwstał Chrystus. Naturalnie, człowiek musi wykonać akt woli, niemniej, jak jestem głęboko przekonany, boska mądrość i miłość jest cierpliwa. Poczeka na każdego."

Podpisuje się pod tym, ale wierze, że ta miłość boska nieskończona się objawia właśnie w tym, że daje nam więcej niż jedną szansę, gdy przeżyjemy życie, daje nam szanse narodzić się na nowo tak długo, aż Poznamy Boga. Zakładając, że każdy pragnie Boskiej miłości, bo z niej powstał - chce do niej wrócić,  na przestrzeni nieskończoności, każdy dojdzie do zbawienia, a więc każdy jest zbawiony. Stała Planca, heh.

"Tutaj chodziło mi również i może przede wszystkim o to, że Bóg wybacza nam rzeczy "nie po siedmiokroć, a siedemdziesięciosiedmiosiedmiokroć", czyli, w znaczeniu współczesnym - w nieskończoność, a łaska dana jest darmo - nie musimy "płacić" za nasze winy, ponieważ cierpiał za nas Chrystus - wystarczy ten skromny, pokorny akt kajania. Nie ma "oka za oko". Chrystus uwolnił nas z błędnego koła, prawa zemsty - i karmy. To wielka dobra nowina - i właśnie to."
Też się podpisuje, z tą notką, że nie biorę tego dosłownie. Jak już kiedyś pisałem, tak, Chrystus to wszystko osiągnął, pokazując nam, jak mamy żyć. Pokazuje nam właściwą drogę i dzięki temu "zbawia nas wszystkich".

Chanell, pisz ... pisz jak najwięcej, bo lubię te myśli czytać Mrugnięcie
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #27 : Październik 18, 2008, 21:53:54 »

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi, to brakuje mi jednego - coś w rodzaju, żalu lub pokuty. Wiem brzmi odstraszająco, ale z samego trwania 'w grzechu' człowiek (w nadziei ze Bóg jest miłością) czysty sie nie zrobi. Pierwszym krokiem do 'odpuszczenia' - nawet samoistnego, bez udziału ksiedza i spowiedzi ustnej, jest uświadomienie sobie popełnionej pomyłki. Owszem teoretycznie, wszyscy jesteśmy zbawieni, bądź zasługujemy na to zbawienie. Ale nie czarujmy sie, bez przejrzenia na oczy który postepek jest niegodziwy, zbawienia być nie moze. Bo mielibyśmy wtedy sytuacje z gromadką dzieci, które na maxa broją, a później uważają ze - nic sie nie stało.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

schoolmonster obozyjenieckie julandia forumhumorystyczne panzerdivisiontiger