Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 21:26:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: propozycja ;) + pyanie :P  (Przeczytany 14549 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sqnik
Gość
« : Październik 14, 2008, 11:25:41 »

proponuje zrobic dzial "pytania" bo takiego dzialu mi brakuje Uśmiech a i mam odrazu pytanie Język heheh czy moge mowic o tych rzeczach innym ? osobom ktorym ufam ?
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2008, 14:58:57 »

Nie sprecyzowałeś jakich Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2008, 14:59:22 »

To zależy jakie rzeczy masz na myśli.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2008, 20:48:02 »

ogłoszenia porządkowe --> można dawać pytania o różne kwestie techniczne

paranauki, hydepark --> inne pytania
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
sqnik
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 15, 2008, 08:41:05 »

dobra to pytanie z innej beczki Język czy tylko ksieza moga spowiadac ? moze bardziej sprecyzuje pytanie eeee czy nie ksiadz ;P zwykly czlowiek moze spowiadac ? jak myslicie ?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 08:41:45 wysłane przez sqnik » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 15, 2008, 08:53:57 »

Myślę ze jak nie ma w pobliżu księdza i nie masz szans na to że się wkrótce pojawi, to mozna wyrzucić z siebie to co cię gnębi ,osobie która zechce cię wysłuchać.Nie wiem tylko czy może ci dac rozgrzeszenie ? O to możesz prosić Boga ,jeżeli bedziesz bardzo żałował to Bóg ci wybaczy.Jeśli jednak grzeszysz z premedytacją bo wiesz że Bóg i tak ci wybaczy to wtedy jest to grzech przeciw Duchowi Św. czyli przeciw Bogu.Nie jestem teologiem ale takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam chanell
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Michał
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 15, 2008, 17:04:29 »

nigdy nie wyspowiadam się przed żadnym człowiekiem - moje problemy, sugestie i życzenia wyjawiam tylko bogu - najczęściej patrząc nocą na gwiazdy albo za dnia zerkając na chmury.. Robię to często po przebudzeniu..

po co mi klecha?? nie uznaję pośredników.. 

 
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 15, 2008, 17:47:47 »

Spowiedź jakiemukolwiek człowiekowi, jakkolwiek przebranemu i z jakimkolwiek tytułem jest wymysłem czysto ludzkim i nie ma nic wspólnego z rzeczywistą spowiedzią którą możesz skierować tylko do Boga.
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 15, 2008, 17:58:57 »

Jestem innego zdania, dla mnie spowiedzią jest, np, gdy kogoś okłamie, porozmawiać z tą osobą, powiedzieć jej, że się skłamało i czemu się skłamało i żałować. Tylko tak można sumienie oczyścić, nie przez księdza... tak sądzę.

Powiedzialbym wiec inaczej, nie szukac przebaczenia u Boga, tylko u innego czlowieka, albo jeszcze inaczej, w drugim czlowieku odnalezc Boga.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 18:00:52 wysłane przez Septerra » Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 15, 2008, 18:09:10 »

Jestem innego zdania, dla mnie spowiedzią jest, np, gdy kogoś okłamie, porozmawiać z tą osobą, powiedzieć jej, że się skłamało i czemu się skłamało i żałować. Tylko tak można sumienie oczyścić, nie przez księdza... tak sądzę.

Powiedzialbym wiec inaczej, nie szukac przebaczenia u Boga, tylko u innego czlowieka, albo jeszcze inaczej, w drugim czlowieku odnalezc Boga.

a ja myślę, że to można by jakoś rozdzielić.. bo w tym co napisałeś jest sens.

i tak przez chwilkę pomyślałem, i doszedłem do wniosku, że skoro bóg jest miłością więc chyba dla niego nie ma znaczenia czy go przepraszamy, prawda? on i tak wybaczy nam w tej samej chwili, w której my zrobimy coś źle... to byłby wymysł kościoła i związane z tym stereotypy - cała ta spowiedź.

muszę się jeszcze nad tym zastanowić  Uśmiech tzn, nad tym co napisałeś  Uśmiech 
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 15, 2008, 18:13:20 »

Michał nie możesz robić-czynic żle z premedytacją ,bo wtedy wysyłasz nagatywną energię, która do ciebie wróci,wcześniej czy później.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Michał
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 15, 2008, 18:15:31 »

Michał nie możesz robić-czynic żle z premedytacją ,bo wtedy wysyłasz nagatywną energię, która do ciebie wróci,wcześniej czy później.

a bez premedytacji to niby nie wróci ?

mi chodzi raczej o to że to kościół narzucił nam jakiś dogmat spowiedzi do boga.. a tak naprawdę to co napisał septerra może być bardzo bliskie prawdy. IMO  Uśmiech
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 15, 2008, 18:21:14 »

Michał nie możesz robić-czynic żle z premedytacją ,bo wtedy wysyłasz nagatywną energię, która do ciebie wróci,wcześniej czy później.
Chanell, watpie ze przypomnisz sobie wydarzenie w swoim zyciu albo czyimkolwiek, kiedy ktos czyni zło z premedytacja.
Jestesmy tak skonstruowani ze to co czynimy musi byc ZAWSZE dobre w naszym umysle, wydawac sie dobre, musimy miec usprawiedliwienie dla siebie, powód

Poza tym, to co napisalas tez nie wytlumacza, czemu tylu ludzi na swiecie jest tak niegodziwych a zyje im sie tak dobrze. Chyba to nie jest tak proste.

Michał milo mi Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 15, 2008, 21:15:57 »

Właściwie......hm...............dobra zgadzam się z tobą Grzesiu Uśmiech Zawsze staram się stosować do przykazania "nie czyń drugiemu....."  i stąd moje wywody.Choć spotkałam się z takim zdazeniem.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 16, 2008, 00:12:48 »

Spowiedź jakiemukolwiek człowiekowi, jakkolwiek przebranemu i z jakimkolwiek tytułem jest wymysłem czysto ludzkim i nie ma nic wspólnego z rzeczywistą spowiedzią którą możesz skierować tylko do Boga.
hmmm... Dariusz, jednak wyznać grzechy Bogu poprez wyjawienie ich podczas spowiedzi konkretnej, fizycznej osobie wymaga nieco więcej wysiłku niż wypowiedzenie ich w myślach, prawda? Jest tym czymś co skłania do większego przemyslenia, pojawia się też wstyd... To nieco trudniejsze...
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 16, 2008, 00:20:51 »

Spowiedz nie musi nawet być uznana za sakrament - pewni jesteśmy jedynie dwóch sakramentów, reszta to troche wolna amerykanka - Ojcowie uznają od 2 do 10, Prawoslawie zas nigdy dogmatycznie tego nie zatwierdzilo. Osobiscie, uznajac niekiedy znaczenie spowiedzi usznej, jestem zwolennikiem spowiedzi powszechnej - bedacej elementem liturgii, w ktorym kazdy, zgodnie z wlasnym sumieniem, rozmawia sobie z tym Panem na gorze. Nie uwazam tez, ze przystapienie do Eucharystii bez "waznej" spowiedzi osobistej jest grzechem "smiertelnym" (to pojęcie łacinskie - w istocie nie ma grzechu smiertelnego, bowiem musialby istniec i niesmiertelny Uśmiech Grzech to grzech.), poniewaz zawsze decydujące powinno być sumienie danej osoby. Pod tym względem prawosłąwie jest o wiele rozsądniejsze od rzymskiego katolicyzmu i nie wprowadza jednoznacznych, moralnych kryteriów - nie w tym rzecz. Liczy się "oikumene", ekonomia zbawienia, czyli doświadczenie liturgiczne, będące esencją przezywania Boga, antycypacją zbawienia.

Cytuj
Michał nie możesz robić-czynic żle z premedytacją ,bo wtedy wysyłasz nagatywną energię, która do ciebie wróci,wcześniej czy później.
To zakłada koncepcja karmy - nasz europejski, judeochrzescijanski poglad jest inny. Robotnik, ktory pracowal kwadrans, otrzymuje takie samo sowite wynagrodzenie, co ten, ktory tyral caly dzien. A to dla syna marnotrawnego zabija się cielę...
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 00:22:30 wysłane przez Loukas » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 16, 2008, 00:28:41 »

Loukas, a czy czasem w Bibli nie stoi o tym, ze Jezus dał apostołom [a nie kazdemu z osobna] moc odpuszczania grzechów. Ubiegnę Cię - owszem stoi i to wyraźnie.
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 16, 2008, 02:01:08 »

Stoi to najwyżej sam wiesz co i sam wiesz gdzie. Jeśli już - jest napisane Język

Interpretacja tego wyjątku nie jest wbrew pozorom łatwa - egzegeci bardzo różnią się tu między sobą w naprawdę wielu aspektach. Przede wszystkim jednak chciałbym poznać, co rozumiesz poprzez "nie każdemu z osobna"?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 15:27:19 wysłane przez Loukas » Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #18 : Październik 16, 2008, 18:30:15 »

Cytuj
Michał nie możesz robić-czynic żle z premedytacją ,bo wtedy wysyłasz nagatywną energię, która do ciebie wróci,wcześniej czy później.
To zakłada koncepcja karmy - nasz europejski, judeochrzescijanski poglad jest inny. Robotnik, ktory pracowal kwadrans, otrzymuje takie samo sowite wynagrodzenie, co ten, ktory tyral caly dzien. A to dla syna marnotrawnego zabija się cielę...

i co to znaczy?
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 16, 2008, 19:13:45 »

Że każdy równo zasługuje na zbawienie, to z tego wynika, każdy ma taką samą szansę...
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #20 : Październik 16, 2008, 19:24:58 »

Nie. Każdy jest ZBAWIONY. Tak naprawdę to ta wielka prawda chrześcijaństwa - każdy jest zbawiony, dla każdego zmartwychwstał Chrystus. Naturalnie, człowiek musi wykonać akt woli, niemniej, jak jestem głęboko przekonany, boska mądrość i miłość jest cierpliwa. Poczeka na każdego Uśmiech


Tutaj chodziło mi również i może przede wszystkim o to, że Bóg wybacza nam rzeczy "nie po siedmiokroć, a siedemdziesięciosiedmiosiedmiokroć", czyli, w znaczeniu współczesnym - w nieskończoność, a łaska dana jest darmo - nie musimy "płacić" za nasze winy, ponieważ cierpiał za nas Chrystus - wystarczy ten skromny, pokorny akt kajania. Nie ma "oka za oko". Chrystus uwolnił nas z błędnego koła, prawa zemsty - i karmy. To wielka dobra nowina - i właśnie to.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 19:28:27 wysłane przez Loukas » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #21 : Październik 16, 2008, 20:37:46 »

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem" na końcu Mrugnięcie
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 16, 2008, 21:16:22 »

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem" na końcu Mrugnięcie

to by musiał jeszcze dodać, że zdaniem michałą też  Uśmiech

podoba mi się to co Loukas napisał.. podpisuje się pod tym. 
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #23 : Październik 16, 2008, 22:14:57 »

Ja też mógłbym, ale w mojej wersji jego słowa nabrałyby innego znaczenia Mrugnięcie Mniej... dogmatycznego.
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 16, 2008, 22:17:35 »

Ja też mógłbym, ale w mojej wersji jego słowa nabrałyby innego znaczenia Mrugnięcie Mniej... dogmatycznego.

ale ja chętnie poznam twoją wersję w mniej dogmatycznej odmianie  Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.21 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

equestrian-world zoo-cassmitha faon forumwatachyzielonegoamuletu pegasus