Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 09:25:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Starożytne cywilizacje  (Przeczytany 43070 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyna
Gość
« : Październik 29, 2008, 17:12:54 »

Witam
   Tak sobie myślę, jak to jest, że majowie, inkowie posiadali ogomną wiedze z matematyki, astronomi, rolinictwa, a nie znali koła i jego funkcji i działania? Koła, które jest uznane za największy wynalazek ludzkości, ułatwiający życie ludzi, bez którego człowiek nie może sie obejść. Całą cywilizacja białego człowieka i rozwój technologiczny jest na nim oparty poczynając od taczki do kół zębatych w zegarku. Otóż właśnie zostało to pominięte w całej cywilizacji starożytnej ameryki (nieprawdopodobne, że ludzie posiadający taką wiedzę i wynalzki nie doszli do tego nie ułatwiając sobie dzieki niemu życia). Czyżby ci genialni ludzie nie byli w stanie do tego dojść? Długo nie mogłem tego pojąć. Odpowiedź pojawiła się w moim śnie niedawno. Otóż nikt im o kole nie powiedział! Nie widzieli o kole bo nikt im o nim nie przekazał wiedzyna ten temat. Pomysł koła jest banalnie prosty, czym się interesujemy zaraz po urodzeniu. Ci mądrzy inkowie, majowie, ... i inne ludy starożytnej ameryki czyżby nie byli na tyle inteligetni? Sądze, że nieznajomość koła deklasuje ich o wiele niżej niż sądzą niektórzy. Po prostu byli na tyle głupi, żeby sobie nim nie udogadniać życia. Ale wiedza matematyka, astronomia przewyższająca wszystko? Ktoś musiał im to przekazać, wiedzę którą nastepnie przekazywali sobie poprzez pokolenia. Wiedza ta była olbrzymia zapewne u swych źródeł, ale blakła wraz z upływem wieków, zapominana, w końcu zachowywana przez tzw. kapłanów, następnie skrzętnie chowana i utajniana, która w końcu została użyta do zastraszania ludzi i rządzenia nimi. Z czasem wmieszała się w religię i została przez nią wykorzystana. Sądze, że ci ludzie nie byli na tyle mądrzy, żeby dojść do takiej wiedzy, której praktycznie nie dało się wykorzystać i pomóc ludziom oraz zastosować ją w życiu codziennym. Efektem był upadek ich cywilizacji, która zepewne rozpoczęła się wspaniale i gwałtownie. Od tego momentu nastąpiła regresja tej cywilizacji.
   Ale powróćmy do koła. Wiedza tak ogromna musiała wejść w posiadanie starożytnych indian z zewnątrz (tutaj możemy sie domysleć z kąd...). Cóż za cywilizacja przekazuje ogromna wiedzę ludziom pomijając tak ważną rzecz jak koło?! No chyba tylko tacy, którzy sami koła nie znają, albo go nie używają, albo dawno o nim zapomnieli. Otóż tak "zapomnieli". Cywilizacja która zapomniała koło, gdyż "wyszło z mody". Jak wiadomo koło ma nierozerwalny związek z mechaniką, maszynami. Maszyna jest to urządzenie posiadający element wirujący-> enc. Tak właśnie w wyniku postępu technologicznego koło stało się przestarzałym elementem urządzeń. Wszystko, ale to wszystko zastąpiłą elektryczność. Oddziaływania elektryczne, magnetyczne... itp. Przemieszczanie przedmiotów, przesył energi na zasadach elektrycznych i magnetycznych, produkcja, transport, telepotracja. Mechanika a co za tym idzie przestarzałe koło zostało zapomniane raz na zawsze w działaniu awansując jedynie do symbolu i ozdoby. Przyniosło to postęp dla jednych, ale na drodze ewolucji dla początkujących okazało sie barkującym ogniwem, które zatrzymało jego rozwój doprowadzając do upadku. Myślę, że gdyby ów ci nauczyciele strożytnych amerykaninów nie przeoczyli faktu przydatności koła, ich cywilizacja mogła by wyglądać inaczej.
   Panie i Panowie! Żyjemy w epoce koła! Koła, które jest oznaką rozwoju, ale również zacofania we wszechświecie. Kiedyś wyjdziemy z tej epoki gdy opanujemy wszystkie oddziaływania elektryczne i bedziemy z nich korzystać. Lecz kiedy zaczniemy tworzyć sami nowe cywilizacje w kosmosie, nie zapomnijmy o jego funcji i przydatności dla rozwijających się cywilizacji.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:16:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2008, 21:29:49 »

hehe, znowu wiedza tylko z oficjalnych źródeł... Mrugnięcie

Patrz tu:
http://kubapg2.w.interia.pl/materialy/majowie.htm

Cytuj
Większość ludzi uważa (z powodu źródeł typu “Historia I dla gimnazjum” wydawnictwa M. Rożak), że Majowie byli ludem epoki kamiennej, nie znali koła (lub wg innych źródeł “znali je, ale nie używali”), nie znali metalu, a piramidy, reliefy na stelach i rzeźbach wykonywali za pomocą obsydianowych narzędzi. To wszystko nieprawda! Majowie zbudowali między miastami drogi szerokości do 10 metrów i o łącznej długości ok. 100 km, plantując i karczując dżunglę, tak że nawierzchnia jest bardzo równa. Naukowcy uważają, że były to “drogi procesyjne”. Czy pielgrzymi potrzebują równej jak stół drogi? Taka droga bardziej jest potrzebna wozom. Co prawda w Ameryce nie było ani koni ani bydła, lecz było bardzo dużo ludzi, którzy ewentualnie mogli by służyć za napęd, a u Indian północnoamerykańskich głównym zwierzęciem pociągowym był pies. Poza tym w muzeach znajdują się zabawki będące pojazdami na kółkach. I jak matematycy i astronomowie obliczający okres obiegu Ziemi wokół Słońca, orbitę Wenus i mający kalendarz, który polegał na cyklach mogli nie znać koła?

Majowie podobno nie znali metalu. Argumentuje to się tym, że...

poczytaj sobie


//więcej o dezinformacji np. tu:
- Esoteric Agenda
http://pl.youtube.com/watch?v=gcuEwPvhq28
- Zeitgeist
http://pl.youtube.com/watch?v=kRDvbXaQvB8
- Endgame
http://pl.youtube.com/watch?v=sZhQJds4z4c
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:17:37 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2008, 22:14:26 »

Lucyna napisała:
"Ale powróćmy do koła. Wiedza tak ogromna musiała wejść w posiadanie starożytnych inian z zewnątrz (tutaj możemy sie domysleć z kąd...). Cóż za cywilizacja przekazuje ogromna wiedzę ludziom pomijając tak ważną rzecz jak koło?! "

Wyczytałem kiedyś fajną myśl z której wynikało, że chyba jednym z największych błędów jakich się człowiek dopuścił było wynalezienie koła.
Pomijając wszystkie osiągnięcia techniczne itp. jestem w stanie zgodzić się z końcowym zdaniem postu Lucyny.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:18:14 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 29, 2008, 22:17:54 »

Chodzi tu o koło toczne (transport) "Znali a nieużywali"?  bo niby co, ksiądz im zakazał? Transport odbywał się wyłącznie juczny. Drogi były dobrze zbudowane, ale w liniach prostych, które wiodły poprzez góry i wzniesienia, niemożliwe dla transportu kołowego.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:18:37 wysłane przez Dariusz » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2008, 12:29:13 »

Chodzi tu o koło toczne (transport) "Znali a nieużywali"?  bo niby co, ksiądz im zakazał? Transport odbywał się wyłącznie juczny. Drogi były dobrze zbudowane, ale w liniach prostych, które wiodły poprzez góry i wzniesienia, niemożliwe dla transportu kołowego.

ehh... bez komentarza

halo...?? czy ty potrafisz CZYTAĆ, czy po prostu chcesz wszystko krytykować i mówić, że TY wyłącznie masz rację?!?

cytujesz tutaj pewien fragment arta:
Cytuj
"Znali a nieużywali"
i wyśmiewasz go:
Cytuj
bo niby co, ksiądz im zakazał?

a teraz ja zacytuję o co chodziło autorowi artykułu:
Cytuj
Większość ludzi uważa, że Majowie (...) nie znali koła (lub wg innych źródeł “znali je, ale nie używali”). (...) To wszystko nieprawda!
To cytat z artykułu.

Więc do kogo to pytanie, "czy ksiądz im zakazał"? Do mnie, czy może do autora arta? Bo obydwaj jak widzisz nie popieramy tej hipotezy - i śmiejemy się z niej.

//Czy ty wogóle przeczytałaś ten artykuł, który krytykujesz?
Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:19:04 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 31, 2008, 04:38:21 »

"Znali a nie używali" do autora stwierdzenia.
Wg. moich źródeł indianie nie znali zastosowania koła. Nie wiem jakie są źródła nieoficjalne, może przekazy p.ch.?
Generalnie chodzi o to, że koła tocznego kiedyś nie będzie, być może już po 2012??? Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:19:23 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 21, 2009, 10:27:05 »

Olmekowie

Powszechnie sądzi się, że historia Ameryki to Indianie i Stany Zjednoczone. Tymczasem cywilizacja istniała tam znacznie wcześniej - co najmniej 3000 lat p.n.e. Tę wczesną cywilizację tworzyli Olmekowie. Kto był przed nimi? Zapewne Atlandydzi. Bardzo wiele na to wskazuje, zarówno kontekst geograficzny, jak i kulturowy. Olmekowie pozostawili po sobie wiele "pamiątek", między innymi rzeźby ludzi różnych ras: białych, żółtych i czarnych. A ponoć na Atlantydzie również żyli ludzie różnych ras, przybyli z innych planet.

Aleuci

Aleuci to biali ludzie zamieszkujące Wyspy Aleuckie (obecnie ich większa część należy do Alaski) od 7000 lat aż po czasy nowożytne. Genetycznie podobni są do Ajnów - europeidalnego ludu, który zamieszkiwał Wyspy Japońskie od czasów neolitycznych aż do czasu, gdy został wyparty przez mongoloidalnych Japończyków.

Zarówno Aleuci, jak i Ajnowie mieli podłużne czaszki, żyli w ziemiankach. Mieli broń, narzędzia, zajmowali się łowiectwem i mumifikowali zmarłych.

Aleuci stosowali system dziesiętny, liczyli do 100 000 i posługiwali się 12-miesięcznym kalendarzem. Wytwarzali biały pergamin, wytarzali narzędzia i przybory do połowu ryb, wyplatali kosze i maty do spania z korzeni wysokich traw. Udomowiali gęsi.

Mieli praktyczną znajomość astronomii, ludzkiej i zwierzęcej anatomii, nastawiali proste złamania i przeprowadzali operacje chirurgiczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:19:45 wysłane przez Dariusz » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 27, 2010, 13:13:59 »

Puma Punku

Puma Punku – Co jest tutaj tak niezwykłe?

Około 70km od stolicy Boliwii znajduje się największy ośrodek kultury andyjskiej ,położony w pobliżu jeziora Tititaca.Puma Punku ,ruiny z odległej przeszłości zbudowane przez kulturę o wysokiej inteligencji.

Co jest tutaj tak niezwykłe? Konkretne znaleziska, dowody na budowle starsze niż się przypuszcza. Dokładnie obrobione monolity z wywierconymi rowkami i perfekcyjnie oszlifowane płaszczyzny skalne.



Jeśli się weźmie pod uwagę, że te perfekcyjnie obrobione kamienie to Diorith i Antesith można się domyślić że do ich obróbki musiano użyć bardzo wysoko rozwiniętej techniki. Aby wykonać tak dokładną pracę musiano posługiwać sie konkretnymi planami, szablonami oraz fachowymi umiejętnościami potrzebnymi do tak dokładnej obróbki.

Do tego dochodzi jeszcze problem transportu tych setki ton ciężkich bloków kamiennych. Jaką techniką musiano by się posłużyć dzisiaj aby te ogromne części budowlane przemieścić z jednego miejsca w inne. Ważną rolę odgrywało napewno twardość materiału i całości konstrukcji, mogącej wytrzymać nie jedno trzęsienie ziemi. Dzisiaj znajdujemy w tym miejscu tylko haos, a cała metropolia leży w gruzach. Jaka katastrofa jest za to odpowiedzialna?


Wiele tych wielkich kamiennych bloków leży dzisiaj w błocie. Trudno sobie wyobrazić że Tiahuanaco położone na wysokości prawie 4000 m zostalo zaatakowane przez megatsunami któremu nie oparła się nawet tak dobrze rozwinięta cywilizacja.
Przy tak wielu faktach i informacjach jest dla nas Puma Punku wielką niewiadomą. Na pewno można by było przeprowadzić wykopaliska na całej tej powierzchni(mowa o około 450 000 metrach kw.) i spróbować zrekonstruować plany całej tej uwczesnej budowli. Może odkryto by pod warstwą błota części starej technologi. Czy dało by nam to odpowiedzi na nasze pytania, co do powstania i przeznaczenia tej budowli, czy też przyniosło więcej pytań i niejasności?

Tak wielki projekt byłby napewno pomocny w odpowiedzi, dlaczego tak wysoko rozwinięta cywilizacja z jej technicznymi możliwościami nie przetrwała do czasów obecnych. Czy taki projekt jest realistyczny do zrealizowania? Jestem ciekawa co myślicie na ten temat?

Do następnego tygodnia z nowym ciekawym tematem.

 Iwona Laue
http://www.laue-verlagshaus.com/polnisch/?p=25




« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 15:20:04 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Torton
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpień 07, 2010, 10:53:12 »

Olmekowie byli prekursorami ludów żyjących na półwyspie Jukatan
http://pl.wikipedia.org/wiki/Olmekowie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 07, 2010, 20:25:53 »

Lucyna napisała:
"Ale powróćmy do koła. Wiedza tak ogromna musiała wejść w posiadanie starożytnych inian z zewnątrz (tutaj możemy sie domysleć z kąd...). Cóż za cywilizacja przekazuje ogromna wiedzę ludziom pomijając tak ważną rzecz jak koło?! "

Wyczytałem kiedyś fajną myśl z której wynikało, że chyba jednym z największych błędów jakich się człowiek dopuścił było wynalezienie koła.
Ja się zastanawiam jak ślepym byłoby trzeba być, żeby nie zauważyć , że w przyrodzie występują koła, okręgi, owale, że drzewa mają obwód, a kamień wrzucony do wody generuje na powierzchni OKRĘGI  ?
Przecież nawet barbarzyńskie ludy z północy Europy, nie znające astronomii, ani technik obróbki kamienia tak zaawansowanych ,jak ludy mezoameryki , używały OKRĄGŁYCH bali drewnianych do transportu, budowano wiatraki, młyny, żarna.. w dodatku pierwsza rzecz, jaką się uczy dziecko rysować to jest kółko. I tak jest zawsze i wszędzie.
Dość zauważyć, nawet na zdjęciach dokumentujących olemeckie budowle, że w kamieniu wiercono OKRĄGŁE OTWORY, więc jakżeby nie znano koła ?
Widocznie, tak jak pisze Lucyna, w Ameryce znano o wiele bardziej zaawansowane technologie, inne niż te oparte na mechanizmie koła. Koło było po prostu mało przydatne i mogło służyć co najwyżej  w zabawkach dla dzieci. Mrugnięcie
Zapisane
bond
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 10, 2010, 09:09:10 »

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2170

24 lipca 2009 została wykonana zdumiewająca fotografia. Jeden z meksykańskich turystów odwiedził słynną piramidę Kukulkána w Chichén Itzá w Meksyku. Ustawił statyw i zaczął wykonywać zdjęcia. Po powrocie do domu nagle – jak mówił – o mało nie spadł z krzesła na ziemię. Oto z piramidy wystrzelił w niebo jasny snop światła lub jakieś energii.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Sierpień 10, 2010, 09:28:31 »

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2170

24 lipca 2009 została wykonana zdumiewająca fotografia. Jeden z meksykańskich turystów odwiedził słynną piramidę Kukulkána w Chichén Itzá w Meksyku. Ustawił statyw i zaczął wykonywać zdjęcia. Po powrocie do domu nagle – jak mówił – o mało nie spadł z krzesła na ziemię. Oto z piramidy wystrzelił w niebo jasny snop światła lub jakieś energii.
Było na tym forum zamieszczone zdjęcie Uśmiech niesamowite Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Torton
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpień 10, 2010, 10:30:51 »

No tak nautilus ostatnimi czasy stał się tak wiarygodną stroną, że to aż boli. Moim zdaniem to Photoshop.
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 10, 2010, 10:56:27 »

Torton, to nie nautilus dokonywał analizy, o czym zresztą jest napisane w tym artykule.
Jak zwykle nie czytasz a się wypowiadasz.

Cytuj
Moim zdaniem to Photoshop.

Moim zdaniem to wiesz... jestem wszechmogący... daj mi dowód na te "twoje zdanie" to pogadamy.
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpień 10, 2010, 11:00:40 »

Czytałem i wiem że to nie nautilus lecz oni zamieścili artykuł...
Jak zwykle gadasz a nie wiesz co. Bo uważam że jest to nie możliwe? Więc wyjaśnij mi jak jest możliwe to światełko wystrzeliwujące z piramidy? Słucham?

No chyba że ktoś tam wsadził jakąś lampę i sobie świecił. Najbardziej prawdopodobny scenariusz Język
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #15 : Sierpień 10, 2010, 11:12:44 »

Temat ten powstał aby sytuację przedstawić i omówić - co to jest i jak to jest możliwe. Wiemy na razie że światełko, które się pojawiło, jest faktem (dla mnie nigdy w 100% ale jednak...). Ja nie wiem co to jest ale bardzo chetnie o tym podyskutuję. Jeśli natomiast uważasz to za niemożliwe - przedstaw mi dowód na to że jest to niemożliwe.
Jeśli dowodów nie masz... nie nabijaj proszę postów Mrugnięcie
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #16 : Sierpień 10, 2010, 11:24:52 »

Uciekasz od odpowiedzi. Mrugnięcie
To Ty mi przedstaw że to światełko jest możliwe lub ktokolwiek inny. Tak po za tematem stajesz się zabawny Mrugnięcie
Samo z siebie nie wyskoczyło. Albo ktoś nałożył obraz lub coś podobnego zrobiłem sam. Oczywiście sprawny grafik jest wstanie zdziałać cuda z fotografią. Dzisiaj mamy taką technologie, że wiele rzeczy jest możliwych.

Oto moja piramidka:
http://img826.imageshack.us/img826/9356/mxchichen01.jpg
Nie znam się na robieniu takiego czegoś.
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #17 : Sierpień 10, 2010, 11:34:44 »

Ja pierwszy poprosiłem Cie o dowody Mrugnięcie Także nie odwracaj kota ogonem (przepraszam Kocie Chichot)
Ja przychylam się, jak zresztą można wywnioskować z moich wypowiedzi do artykułu zamieszczonego na Nautilusie. Dowody tam zamieszczone przemawiają do mnie, aczkolwiek, jak już wcześniej napisałem - 100% pewności nie mam. Zamierzam więc też zabrać się za analizę zdjęcia (od razu po tym jak skończę analizę dla chanell Chichot).
Musisz też że poza możliwościami sprytnego podrobienia obrazu, istnieją również sprytne metody wykrywania tego Mrugnięcie
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #18 : Sierpień 10, 2010, 11:53:50 »

No cóż Ciebie przekonują, mnie nie. Zobaczymy. Chętnie zobaczę Twoją analizę.
A i jak uważasz że nabijam posty to tam masz taki mały przycisk "zgłoś do moderacji" więc na co czekasz?
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #19 : Sierpień 10, 2010, 12:11:14 »

Nie powiedziałem że udostępnię wyniki analizy, analiza jest mi potrzebna, ew. podzielę się wybiórczo z kilkoma osobami na tym forum. To jest kawał roboty do wykonania, nie licz na to że będę się tym dzielił na lewo i prawo charytatywnie Mrugnięcie

Poza tym, analizę masz już dostępną na stronie nautilus. ten obraz jest dla mnie najważniejszy:
http://a.imageshack.us/img440/5836/piramidaipromien10.jpg

Nie licz na to że w wyniku analizy doznasz jakiegoś objawienia czy coś (nie wiem czego się po wyniku analizy spodziewasz Duży uśmiech) Co najwyżej otrzymasz mozaikę, na której będziesz miał dostępnych kilkaset tysięcy pikseli, na wynik analizy będzie miała wpływ umiejętność "czytania tych pikseli" np. na krańcach obiektu, który badamy Mrugnięcie
Możesz również otrzymać to samo zdjęcie ale z pozakładanymi różnego rodzaju filtrami, na których można ewentualnie wykryć jakiekolwiek manipulacje dokonywane na zdjęciu. Co z tego że ja tam zamieszczę strzałkę i np. wskaże Ci miejsca, które mówią o autentyczności obrazu, skoro dla Ciebie będzie to i tak tylko moje zdanie? hę? Mrugnięcie
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 10, 2010, 12:21:24 »

Czyli jakby się tak zastanowić to analiza tylko dla wybranych(tzn. Twoich fanów)
Czyli nie potrafisz w żaden sposób udowodnić że to zdjęcie jest prawdziwe? W czym problem aby analizę umieścić tutaj? Hmm?

Po za tym pokazałeś mi coś co nie jest, Twoim wytworem analitycznym a jedynie zaczerpnięte jest strony. Sprytna ucieczka.
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #21 : Sierpień 10, 2010, 12:30:45 »

Logicznie rzecz biorąc, mogę zamieścić tutaj wyniki swoich analiz. Nie atakuj mnie proszę "fanami" bo nie o to mi chodziło Mrugnięcie
Rozesłałbym analizę osobom, które takich analiz potrafią dokonać lub mają do mnie zaufanie.

Problemem jest to że nie wiesz na czym w ogóle polega taka analiza. To nie jest żadna ucieczka, masz materiał, który daje ci możliwość przeprowadzenia takiej analizy. Tylko pytanie czy umiesz coś z tego rozczytać? Mrugnięcie
Ja Ci zapewne wstawię bardzo podobne zdjęcie, jasne napiszę jakie elementy świadczą o prawdziwości takiego zdjęcia ale czy to do Ciebie przemówi? Ty analizy nie dokonasz i jedynie będziesz mógł operować na moich wnioskach. Równie dobrze mogę zamieścić zdjęcie z jakimś filtrem, z którego wynikać będzie że zdjęcie jest podrobione a napiszę że jest prawdziwe Mrugnięcie

dlatego nie jestem zwolennikiem tego typu analiz na forum. Jeśli ktoś chce mieć pewność musi sobie to sprawdzić we własnym zakresie. To nie jest żadna złośliwość z mojej strony że nie chcę tego udostępniać czy coś.
Po prostu inaczej się nie da ;(
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #22 : Sierpień 10, 2010, 12:56:07 »

Dobrze. Wróćmy do tematu. Użyłem programu PhotoScape aby uzyskać negatyw.



Zwróć uwagę to na powiększenie, tzn. na zdjęcie po prawej. W tle widzimy piorun? Dobrze myślę? Wygląda normalnie. Spójrz na ten snop światła w efekcie negatywu. Wygląda jakby był wypukły i linie końcowe boczne tego promienia też zastanawiają. Nie znam się na tym ale Czy to jest efekt powiększenia? Czy czegoś więcej? Może jesteś wstanie udzielić mi odpowiedzi?
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #23 : Sierpień 10, 2010, 13:07:57 »

Piorun również jest wypukły, to efekt jednego z filtrów nałożonych na obraz. Można dzięki temu stworzyć mapę światła na obrazie. Łatwo wtedy o sprawdzenie czy światło w każdym miejscu na obrazie zachowuje się tak samo czy może gdzieś odbiega od normy i jest efektem albo manipulacji albo dodatkowego źródła światła. Oczywiście nie na każdym zdjęciu tego typu filtr jest efektywny. Ja często stosuje przedstawienie światła w sposób mapy termicznej. Każde natężenie światła przedstawia mi jako inny kolor. Wtedy mogę na przykład w bardzo łatwy sposób określić obiekt znajduje się faktycznie tam gdzie mi się wydaje. Jest to też dobry sposób na eliminację zdjęć gdzie ktoś próbuje nam wmówić że sfotografował ufo na niebie. Często się jednak okazuje że ten obiekt wcale nie był wysoko na niebie tylko np. była to pszczółka, która akurat przelatywała nam przed obiektywem Mrugnięcie
Zapisane
marman1983
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 11, 2010, 17:09:44 »

pfff... Ale sie produkujecie nad zwykla winda   Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumhumorystyczne naszemaluchy julandia panzerdivisiontiger my-very-cats