Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 13:02:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa strona Projektu.  (Przeczytany 69026 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 22, 2008, 10:51:36 »

ta strona to żaden kicz

znam HTML, PHP i podstawy JavaScript (że o innych rzeczach nie wspomnę, jak np. trochę MySQL czasem się przyda itp.) - i jak dla mnie technologia użyta na tej stronie jest bardzo dobra.

Pomagałem przy robieniu podobnych stron. I powiem z doświadczenia... nie godziny i nie tygodnie - parę miesięcy potrzeba na ukończenie stronki w 100%, pod warunkiem że ma się masę wolnego czasu i dobrych specjalistów (albo się ich nie ma, ale ma się kasę).

Jeśli któryś z tych warunków nie jest spełniony - może zająć to faktycznie nawet i z rok.

Gdybym wiedział, że powstaje strona - zaangażowałbym się i pomógł. Już pewnie byłaby gotowa. Teraz jednak nie mam już zbyt wiele czasu, żeby pomóc - ale życzę powodzenia, oby szybko prace były skończone.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 22, 2008, 11:08:41 »

Cytat: feniks
Grafik? Można poznać jego doświadczenie? Oczywiście niezmyślone...
Przygotowanie bogatego w efekty layouta zajmuje 1-2 dni.
Przygotowanie tak prostego layouta zajmuje mniej niż 3 godz...

moze i masz racje, gdyby grafik siadl rano o 9tej do pracy i skonczyl o 17:30, to moze by mu to zajelo dwa dni... Osoby pracujace na stronka pracuja nad nia w wolnym czasie i jak chcesz dalej ze mna dyskutowac, to proponuje ci troszeczke pokory...




Cytat: feniks
Zabawę z grafiką zacząłem kilka lat temu, ale przez ostatni rok zająłem się nią bardziej poważnie. Nie uważam się za specjalistę, ale robiłem już nie jeden layout, widziałem również wiele gotowych layutów przez osoby naprawdę w różnym stopniu zaawansowania.

No to skoro z ciebie grafik, to dlaczego nie zgłosiłeś się do fundacji i nie zaproponowałeś im współpracy..?




Cytat: feniks
Ja potrafię być obiektywny, nawet do swoich prac i oceniać stan rzeczy ...... a nie taki, aby komuś rzucić komplement, czy kogoś obrazić krytyką bezpodstawną.

hmm.. skoro tak trwierdzisz, to musi być to twoja główna cecha charakteru




Cytat: feniks
Muszę jednak wykazać przykrą prawdę jaka się nasuwa. Widać, jest to robione przez osoby, które chcą to zrobić, ale nie powiedziałbym, że ze sporym zapałem i tutaj kończą się pochwały. Wszystkie te osoby posiadają niestety BARDZO niskie doświadczenie w tym co robią, żeby nie powiedzieć MARNE.

i tu ci napisze tak jakby ci napisał Jańcio Wodnik: "gówno masz dziadu w zębach..." (koniec cytatu). Jeżeli ty na podstawie jednego JoTPega potrafisz ocenić nie tylko layout, ale HTML, kod C#, zawartą w sajcie logikę, jak również wszystkie osoby zaangażowane w projekt, to ja tylko potrafię jedno stwierdzić: brak ci POKORY...




Cytat: feniks
Apeluję o to, aby nowy layout nie był wdrążany. Jeśli zostanie to żegnam się z tą stroną...


layout będzie wdrążany, bo tak postanowił zarząd i twój apel nic to nie zmieni... no chyba ze zbierzesz 10000 podpisów i złożysz je na ręce prezesa..
Mam osobistą nadzieje, ze jak się pożegnasz ze strona - to również pożegnasz się z tym forum i nigdy nikt więcej o tobie nie usłyszy...




Cytat: feniks
Tu nie chodzi o tło, tu chodzi o całość. Widać, że został wykonana BARDZO słabo, wręcz nagannie, aż dziw, że ochota na zmiany tak niektórym przyćmiła oczy, że jesteście gotów na wszystko i tak bardzo obojętni.

...............


Otwórzcie oczy!

blebleble, kaznodzieją mógłbyś zostać, masz podobny "bajer"

i tak tutaj móglbym cie dalej cytować i dalej ripostować, ale nie zrobie tego..


Wolę cos ci udowodnić!!! Poniżej przedstawiam ci fragment mojej korespondencji z hateemelowcem:

Cytat: hateemelowiec
- Sekcja komentarze i forum (po prawej stronie) Czy te bloki tekstu maja byc klikalne? czy ich dlugosc bedzie sie bardzo zmieniac?
- Nagłówek komentarze po prawej stronie pojawia sie dwukrotnie - po co?
- Jak maja wygladac podswietlenia pod pozycjami submenu (no chyba ze na designie wszystko jest podswietlone to nie ma problemu)
- O ile sie orientuje nie wszystkie przeglądarki dadzą sobie radę z pionowym tekstem który pojawia sie po lewej stronie (pomysł dziwny i niekoniecznie potrzebny; osobiscie uwazam ze wystarczy podswietlenie aktywnej strony w menu i ewentualnie tytul strony ale w normalnej orientacji horyzontalnej). Jeśli te tytuly podstron nie beda zmieniane zrobie to na obrazkach i bedzie gitara.


On podszedł do sprawy rzeczowo. Napisał: to, to, to i to jest do poprawy, co z tym, tym i tym..? Konkretnie na temat, a ty?

Przecież masz doświadczenie w grafice, a ani razu NAWET CHOĆBY NIE SPRÓBOWAŁEŚ przedstawić konkretnej rzeczy w layoucie, która byłaby źle zrobiona, albo nadawał sie do poprawki...

I ty chcesz mi dalej wmawiać, ze ty masz jakiekolwiek pojęcie związane z robieniem stron internetowych??? Ja jestem otwarty na krytyke, ale krytykę osób, które chociaz troszeczke znają sie...

A tobie to tylko mogę jeszcze raz zacytować Jańcia Wodnika.


Dziękuję całej reszcie forumowiczów za te pozytywne jak również negatywne komentarze!!!! Afro Afro Afro
Trzymajcie kciuki i nie dajcie się zwieść fałszywym kaznodziejom Uśmiech 2
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 22, 2008, 12:11:59 »

Jako reżyser doradzam ci jedno Johny, dzieło powinno bronić się samo. Innymi słowy, co do pokory - przyganiał kocioł garnkowi.
Tak samo z efektami: nikogo nie będzie obchodziło, czy siedzieliście nad tą stroną 5 minut rok czy dziesięć lat. Liczy się tylko wynik, niestety.

Za to jako grafik, powiem tak: Logo powstało tak - bierzemy jedno zdjęcie piramid i drugie, gumkę, wycinamy ząbki. Robimy wokół nich tandetny glow, bo wydaje nam się, że wygląda to cool. Obok walniemy napisik fajną czcionką i też zrobimy glow, będzie super! W tło damy jaskrawoniebieskie gwiazdki, żeby było kolorowo i słitaśnie. Kolor menu wybierzemy totalnie przypadkowo, najlepiej kilkukolorowy gradient, wszystkie laski na to lecą. kto się tam będzie przejmował, że kompozycja wali po oczach tak, że jak to przez kraj przejdzie fala zbiorowych samookaleczeń. I nie mów mi, że nie mam racji, bo to krytyk ma zawsze racje. A my, artyści, możemy tylko spuścić głowę Uśmiech

Porównajcie sobie sami, zresztą...
http://www.projekt-cheops.com/start/index.html

Tutaj jest wszystko lepsze, dosłownie, o wiele bardziej profesjonalne; po co zmieniać na gorsze? Smutny
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 12:14:07 wysłane przez Septerra » Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #28 : Wrzesień 22, 2008, 13:10:24 »

Jako reżyser doradzam ci jedno Johny, dzieło powinno bronić się samo. Innymi słowy, co do pokory - przyganiał kocioł garnkowi.

Owszem masz racje, ze dzieło powinno bronić się samo. Tyle, ze dzieło jeszcze nie powstało i w tym  tkwi paradox - bo gdyby strona hulała to by mogła sie sama obronić.

Sorry, ale nie pozwolę obrażać osób pracujących przy projekcie tylko dlatego, ze feniks jest chorobliwie uprzedzony do całego projektu, wszystkich ludzi z nim związanych i wszystkich rzeczy, które jego dotyczą. Zauważ, ze podziękowałem całej reszcie za słowa negatywne jak i pozytywne, które spłynęły z waszych ust Uśmiech


Co do tego garnka i kocioła:
Cytat: wikipedia
Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami.

to zaczeliśmy od definicji, a nastepnie:

Cytat: feniks
Zabawę z grafiką zacząłem kilka lat temu, ale przez ostatni rok zająłem się nią bardziej poważnie. Nie uważam się za specjalistę, ale robiłem już nie jeden layout, widziałem również wiele gotowych layutów przez osoby naprawdę w różnym stopniu zaawansowania....

Ja potrafię być obiektywny, nawet do swoich prac i oceniać stan rzeczy...

Widać, że został wykonana BARDZO słabo, wręcz nagannie, aż dziw, że ochota na zmiany tak niektórym przyćmiła oczy....

i teraz mi powiedz, jak ktos kto ma powiedzmy wprost: średnie doświadczenie(bo jako grafik profesjonalista nie pracuje) w grafice moze oceniać kod html'a, ktorego na oczy nie widział - jak również kod C#.Coś Mało tego, na podstawie grafiki może ocenić, czy programista jest dobry, średni, czy cieńki...

 Mi sie to po prostu "w pale" nie miesci...


Za to jako grafik, powiem tak: Logo powstało tak - bierzemy jedno zdjęcie piramid i drugie, gumkę, wycinamy ząbki. Robimy wokół nich tandetny glow, bo wydaje nam się, że wygląda to cool. Obok walniemy napisik fajną czcionką i też zrobimy glow, będzie super! W tło damy jaskrawoniebieskie gwiazdki, żeby było kolorowo i słitaśnie. Kolor menu wybierzemy totalnie przypadkowo, najlepiej kilkukolorowy gradient, wszystkie laski na to lecą. kto się tam będzie przejmował, że kompozycja wali po oczach tak, że jak to przez kraj przejdzie fala zbiorowych samookaleczeń. I nie mów mi, że nie mam racji, bo to krytyk ma zawsze racje. A my, artyści, możemy tylko spuścić głowę Uśmiech

teraz moja kolej - dom sie buduje tak:
wylewa sie fundament, potem bierze sie zaprawe, kladzie pierwsza cegłem a potem kolejne. Dalej trzeba zrobic dach, wstawic okna, drzwi i mamy stan surowy Uśmiech

I wiesz co jest najlepsze: wcale nie musze byc budowlańcem i budować domy, zeby o tym wiedzieć Mrugnięcie



Tutaj jest wszystko lepsze, dosłownie, o wiele bardziej profesjonalne; po co zmieniać na gorsze? Smutny

A ja prosze tylko o chwile cierpliwości i wyrozumiałości. Niebawem powstanie wersja testowa i każdy będzie mógł sie przekonać jak to działa.


Cieszę się, że sama dyskusja na temat nowo powstającej strony jest taka żywa i wzbudza tak wiele emocji. Tak trzymac chłopaki  Afro Afro Afro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 13:14:33 wysłane przez JohnyVodka » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 22, 2008, 17:55:06 »

Cytuj
teraz moja kolej - dom sie buduje tak:
wylewa sie fundament, potem bierze sie zaprawe, kladzie pierwsza cegłem a potem kolejne. Dalej trzeba zrobic dach, wstawic okna, drzwi i mamy stan surowy Uśmiech

I wiesz co jest najlepsze: wcale nie musze byc budowlańcem i budować domy, zeby o tym wiedzieć Mrugnięcie

No to miejmy nadzieje, że autor strony nigdy domu nie będzie budował Język Analogicznie. "sufit pomaluje na pomarańczowo, bo pasuje mi do butów, a ściany na jaskrawo-niebiesko bo dziś jest czyste niebo. A dywan walniemy kolorowy w gwiazdki, w sumie nie wiem czemu."

Teraz widzisz co miałem na myśli? Mrugnięcie
Zapisane
feniks
Gość
« Odpowiedz #30 : Wrzesień 22, 2008, 19:43:18 »

Septerra, brawo. W końcu osoba, która nazywa rzeczy po imieniu.

Cytuj
Za to jako grafik, powiem tak: Logo powstało tak - bierzemy jedno zdjęcie piramid i drugie, gumkę, wycinamy ząbki. Robimy wokół nich tandetny glow, bo wydaje nam się, że wygląda to cool. Obok walniemy napisik fajną czcionką i też zrobimy glow, będzie super! W tło damy jaskrawoniebieskie gwiazdki, żeby było kolorowo i słitaśnie. Kolor menu wybierzemy totalnie przypadkowo, najlepiej kilkukolorowy gradient, wszystkie laski na to lecą. kto się tam będzie przejmował, że kompozycja wali po oczach tak, że jak to przez kraj przejdzie fala zbiorowych samookaleczeń.
Chciałem wypisać to co do poprawy, albo raczej wymiany, ale Septerra mnie wyprzedził. Mimo, że ja bym to trochę inaczej ujął i wymienił w podpunktach to na jedno wychodzi.

Pomysł z bocznym panelem może być w porządku. Menu chodź nie przeczę, że z takim nie może być czytelniej to jest ono po prostu straszne, a ta kursywa w Artykuły/Komentarze, chodź jest do usunięcia w kilka sekund to tylko "dopieszcza" całość. Mimo wszystko menu aktualne jest wystarczająco czytelne.
Pozostałe rzeczy opisał sprawnie mój przedmówca. Są wykonane naprawdę szczerze mówiąc słabo i z brakiem kreatywności.

Ogólnie mówiąc tu nie ma nic do poprawy. Tu jest całość do wymiany... Głównie chodzi o grafikę i jej wykonanie.

JohnyVodka, wydaje mi się, że za bardzo przygnębiasz się opiniami i nie potrafisz przyznać się do negatywnych stron tego co się dzieje. Profesjonalista potrafi przyjąć krytykę i się do niej podporządkować.

Nie wiem czy wiesz, ale każdy dobry biznesman powie Ci, że niezadowolony klient to najlepszy klient.
Błędy i niewłaściwe działanie to nie porażka, ale nowe doświadczenie.

Do tego mieszasz tematy i bronisz się przekręcając moje słowa. To jest dopiero paradoks...
Cytuj
Mi sie to po prostu "w pale" nie miesci...
Skoro sam siebie nie rozumiesz to ja ci nie pomogę. Czytaj z uwagą i nie okłamuj samego siebie.

Nikt nie mówił tutaj o html, czy innym tworzeniu strony od części kodu, ale o WYGLĄDZIE.
Nie mam nic przeciwko strony wygodniejszej, czy bardziej zaawansowanej dla administracji, ale layout, a skrypt to dwie odrębne części strony www.

Nie można wprowadzać czegoś kosztem drugiego bo to jest właśnie amatorskie podejście.

Cytuj
Sorry, ale nie pozwolę obrażać osób pracujących przy projekcie tylko dlatego, ze feniks jest chorobliwie uprzedzony do całego projektu, wszystkich ludzi z nim związanych i wszystkich rzeczy, które jego dotyczą. Zauważ, ze podziękowałem całej reszcie za słowa negatywne jak i pozytywne, które spłynęły z waszych ust
Po 1. Bez takich haseł w moją stronę.
Po 2. Osób pracujących przy projekty? Skoro Ty myślisz tylko o sobie... a poza tym ja nikogo nie obrażam, w przeciwieństwie do tego co Ty jednak robisz.
Po 3. Jeśli Ty widzisz, że ja jestem uprzedzony do projektu to jesteś niepoważny. Nie wiem, czy mnie z kimś nie mylisz, ale chyba dałem jasno do zrozumienia z jaką powagą do tego podchodzę, oraz, że jestem tu, aby pomóc, a nie obrażać.
Po 4. Jeśli dziękujesz to nie obrażaj. Takie podejście nie współgra ze sobą. Jeśli chcesz być poważnie odbierany to poważnie traktuj innych i samego siebie.

Cytuj
Cieszę się, że sama dyskusja na temat nowo powstającej strony jest taka żywa i wzbudza tak wiele emocji. Tak trzymac chłopaki
Brak mi słów... Gdyby to jeszcze było emocje pozytywne to rozumiałbym zadowolenie.
Dobra puent na podsumowanie całości i pokazaniu tego jaki z Ciebie człowiek.

Wzbudzanie w sobie samozadowolenie nawet, gdy ku temu nie ma podstaw? To jest właśnie usilne blokowanie przed samym sobą negatywnych aspektów całej sprawy. Na siłę próbujesz samemu sobie wmówić, że wszystko jest w porządku, mimo, że to nieprawda... ALE ok, spoko - rozumiem.

Rozumiem, że ciężko Ci teraz zacząć coś od nowa, ale to nie świadczy o należytym podejściu do tej sprawy.
Zawsze staraj się spojrzeć na sprawy obiektywnie bo tylko obiektywizm doprowadza do sukcesu.

Jeszcze nie wszystko stracone. Wygląd można zmienić. Poświęć chwile i zastanów się nad tym.

Pozdrawiam,
Feniks
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 20:26:31 wysłane przez feniks » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #31 : Wrzesień 22, 2008, 20:38:20 »

Myślę, że całość można podsumować tak:
Jeżeli projekt tworzyli amatorzy - wyszło im całkiem całkiem, jeżeli podpisuje się pod tym profesjonalista - niestety nie skorzystałbym z jego usług.
Jeżeli jest to praca charytatywna należy docenić poświęcony czas i chęci, jeżeli jest to zlecenie komercyjne - to ktoś tutaj kogoś naciąga korzystając z jego niewiedzy.


Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #32 : Wrzesień 23, 2008, 00:08:35 »

ta dyskusja poszła w złą stronę, niewątpliwie jest to moja wina, że dałem się sprowokować. Zaraz wam przedstawię krótką historię layout'ów, jednak wpierw chciałbym coś sprostować:


Cytat: feniks
Po 2. ...  ja nikogo nie obrażam.......
Cytat: feniks
Wszystkie te osoby posiadają niestety BARDZO niskie doświadczenie w tym co robią, żeby nie powiedzieć MARNE.

Twoje feniks słowa... Teraz rozumiesz dlaczego nie pozwolę obrażać ludzi pracujących przy stronie??? Ta strona nie jest mojego autorstwa, pracuje przy niej troje informatyków, na co dzień pracujących w branży IT. Ja pomagam przy tym wszystkim i doglądam jak idą prace.


Cytat: feniks
Profesjonalista potrafi przyjąć krytykę i się do niej podporządkować.
Cytat: feniks
WSTRZYMAJCIE SIĘ, póki jeszcze nie zostało to wdrążono i pozostawcie wszystko tak jak jest teraz, albo jeśli chcecie pozostać przy odświeżaniu to załatwcie do tego kogoś z większym doświadczeniem bo zniszczycie wszystko...

Ja wiem, ze mi zaraz odpiszesz, że znowu wyrywam twoje słowa z kontekstu i je przekręcam, ale czy o takie podporządkowanie ci chodzi???
Musisz zauważyć, że ani razu nie odniosłem się pozytywnie bądź negatywnie co do obecnego layout'a i nie zrobię tego. A wiesz dlaczego feniks? Bo cenię w sobie profesjonalizm, a krytykę zostawiam krytykom.

Cytat: feniks
JohnyVodka, wydaje mi się, że za bardzo przygnębiasz się opiniami i nie potrafisz przyznać się do negatywnych stron tego co się dzieje.

Problem jak widzisz powyżej nie polega na tym, co się krytykuje, jak się krytykuje,ale czy są pewne granice krytyki..

Ale do rzeczy:



Taki był początkowy projekt. Autorem layout'a jest mój dobry przyjaciel, który w trakcie prac musiał zrezygnować z powodów osobistych. Nawet nie starajcie się dochodzić o co chodziło, bo to smutny temat..

Następnie przy projekcie sajtu pojawił się Piotrek grafik, kolega Bartka HTML'owca. Przygotował następujące projekty do wyboru:






z czego zarząd wybrał jeden, ale z poprawkami. Głównym celem poprawek było upodobnienie tła do stronki missionpharaon.

Wśród wszystkich opinii nt. lay'a jednym się podoba innym nie..

Abyb sprawiedliwości stała się zadość, to pogadam z grafikiem aby przygotował dodatkowe propozycje tła.
Wy ocenicie - może okażą się lepsze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 00:09:46 wysłane przez JohnyVodka » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #33 : Wrzesień 23, 2008, 00:13:36 »

Mi się bardziej podobają te dwa ostatnie layouty których zarząd nie wybrał...
Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #34 : Wrzesień 23, 2008, 00:58:56 »

można zobaczyć jak wygląda strona główna, właśnie dostałem maila

Nie piszcie, że nie działa to, czy tamto, bo na razie jeszcze nic nie działa. Nie dlatego podaje linka.
Ale możecie za to zobaczyć grafikę po poprawkach, o których wcześniej wspominałem.

LINK


Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #35 : Wrzesień 23, 2008, 01:32:04 »

Nie jest tak źle ;]
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Wrzesień 23, 2008, 08:26:04 »

Mi się bardziej podobają te dwa ostatnie layouty których zarząd nie wybrał...
Zdecydowanie najlepsze !! Uśmiech  LINK  oglądałam jest lepszy,ale dalej jest błekitna wstawka.Pozdrawiam
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Enigma
Gość
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 23, 2008, 12:42:35 »

A mi sie bardziej podoba tło z gawiazdkami, przynajmniej ma jakiś odnośnik do kosmosu - ufo, uklad piramid sprzezony z konstelacją Oriona. A ten czerwony martwy piach to na myśl przywodzi mi tylko mumie i grzebanie w kościach. Moze i jestem laikiem, napisałam tylko jedną strone w html w miesiąc, bo dopiero sie uczyłam. Napracowałam sie sporo i jakby mi jakiś spec krytykował, tez by nie było mi miło.

Wiec ze skromnego doświadczenia wiem ze po drodze oprócz kolorystyki napotyka sie mnóstwo innych problemów: na jakiej rozdzielczosci monitora najlepiej strona wypada, logo  foty- nie mozna zrobić plagiatu, starsze sytemy inaczj wyswietlają niektóre elementy, nie mówiąc juz o przegladarkach - które również nie interpretuja wszystkich poleceń tak samo.
Ale nie mozna zapomnieć o najważniejszym, na stronke bedzie wchodzic masa osób, które o php nie będą miały bladego pojecia wiec bedzie sie liczyło pierwsze wrażenie, czytelnośc czcionki, łatwośc odnalezienia odnośników do podstron, łagodna acz nieprzybijająca kolorystyka. I nie zapominajmy o tłumaczeniach, jeśli strona ma byc w kilku jezykach - to musiało zająć kilka miesiecy. Zmienia sie technika, wchodzą nowe monitory do biur (rozdz 1280/1024) wszystkie stony pisane na 1024/768 lub 800/600 wygladają jak kiszka na kiełbase - literki miniatury i to trzeba zmienic dla czytelności wygladu, ale nie wymagajcie cudów na kiju. peace
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 23, 2008, 13:06:22 »

Rozumiem że jest to ogrom pracy,niekoniecznie łatwej,ale zostało zadane pytanie i wyraziłam swoją opinię Uśmiech
Serdecznie pozdrawiam autora i proszę o wybaczenie jeżeli czuję się urażony moją opinią.
chanell
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Septerra
Gość
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 23, 2008, 14:56:07 »

Milion razy lepiej! Każdy z nich.
Co do gwiazd, faktycznie nie byłyby złe, ale nie tak nasycone jak te w pierwszym poście. Sugestia: kolor czarny pasuje do każdego innego koloru...

Pierwszy i ostatni ze screenów bardzo mi się podobają.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 15:08:49 wysłane przez Septerra » Zapisane
feniks
Gość
« Odpowiedz #40 : Wrzesień 23, 2008, 17:15:03 »

Cytuj
ta dyskusja poszła w złą stronę, niewątpliwie jest to moja wina, że dałem się sprowokować.
A więc trzymaj nerwy na wodzy, bo tu nikt nie ma zamiaru nikogo obrażać.

Cytuj
Cytuj
Wszystkie te osoby posiadają niestety BARDZO niskie doświadczenie w tym co robią, żeby nie powiedzieć MARNE.

Twoje feniks słowa... Teraz rozumiesz dlaczego nie pozwolę obrażać ludzi pracujących przy stronie???
Obrażać tak. Krytykować nie... Potrafisz rozróżnić krytykę konstruktywną od przezwisk jakimi Ty do mnie rzucałeś, wliczając to obraźliwe cytaty? Chyba jasno opierałem wszystkie moje słowa.
Nie mówię, że doświadczenia Twoje lub Twoich znajomych w programowaniu są marne. Być może są i bardzo wysokie, może znasz się na tym tak doskonale jak mało kto, ale sęk w tym, że ja nie o tym mówię. Głównie chodzi mi o brak doświadczenia w dokonywaniu wyborów, obiektywizmu i grafice. O TYM PISAŁEM.

Cytuj
Ja wiem, ze mi zaraz odpiszesz, że znowu wyrywam twoje słowa z kontekstu i je przekręcam, ale czy o takie podporządkowanie ci chodzi???
Musisz zauważyć, że ani razu nie odniosłem się pozytywnie bądź negatywnie co do obecnego layout'a i nie zrobię tego. A wiesz dlaczego feniks? Bo cenię w sobie profesjonalizm, a krytykę zostawiam krytykom.
Co masz na myśli? Chodzi mi o DEMOKRACJE i o to, że jej tu nie ma.

Cytuj
z czego zarząd wybrał jeden
Zarząd, zarząd, zarząd, wszędzie słyszę zawsze zarząd, a gdzie zdanie innych ludzi?

Powiedz szczerze. Robicie to dla siebie, czy dla wszystkich?
Skoro widzę, że brak tu demokracji to niech dalej jest wszystko w 2 osoby ustalane. Co tam, że 90% osób doradziłoby coś innego, przecież liczy się tylko Wasze zdanie... Tylko napiszcie o tym, że już z góry zakładacie sobie, że cała reszta się nie zna i nie jest godna pisania swojego zdania. Z góry nic nie powinno być zakładane.

Takie rzeczy powinno ustalać się z wszystkimi - pisząc wszystkimi mam namyśli użytkownikami, którzy korzystają ze strony.
Jeśli jakieś projekty zostały przygotowane, powinny one zostać wystawione na forum poddane pod opinię wszystkich i nie piszę tego od tak, bo mi to teraz wpadło do głowy, ale wyciągam te wiedzę z mojego osobistego doświadczenia.

Co do cenienia sobie profesjonalizmu... Najpierw musisz zrozumieć to pojęcie, a dopiero później z niego korzystać. Nie chodzi o to, aby Cię pouczać bo nie mam ochoty na kłótnie, ale o to, aby coś tu sobie wyjaśnić.
Pozostając obojętnym do tego co się dzieje, nie świadczy o dobrym podejściu. Skoro mówisz, że doglądasz prac i przy nich pomagasz to nie możesz pozwalać sobie na obojętność. Powinieneś umieć wyrazić swoje zdanie, umieć patrzeć na to co jest, być obiektywnym i jeśli trzeba to doradzić i szukać właściwych rozwiązań.

Cytuj
Problem jak widzisz powyżej nie polega na tym, co się krytykuje, jak się krytykuje,ale czy są pewne granice krytyki..
Pod krytyka bezpodstawną nawet nie powinno ustalać się granic, bo takich nie ma. Taka krytyka często jest nazywana pisaniem czegoś wyssanego z palca, obrażaniem lub wyzywaniem.

W krytyce konstruktywnej, która jest zawsze podpierana wcześniejszym objaśnieniem, czyli napisaniem krótszego, czy dłuższego zdania na temat tego dlaczego się tak uważa - nie ma granic, są jedynie irytujący się ich odbiorcy lub przedstawiciele, którzy nie potrafią jej znieść.

Odpowiednia krytyka ma pomóc, a nie niszczyć.


Cytuj
Abyb sprawiedliwości stała się zadość, to pogadam z grafikiem aby przygotował dodatkowe propozycje tła.
Wy ocenicie - może okażą się lepsze.
Cieszę się, że coś ruszyło, tylko szkoda, że tak późno... Moim zdaniem samo tło to za mało, ale widzę, że już masz swoje zdanie.

Na koniec zapytam o coś co mnie intryguje od samego początku.
Prace mówisz trwają rok. Jeśli się nie mylę to z tego co udało mi się zrozumieć, głównie nad kodem strony.

Na dzień dzisiejszy korzystanie z CMS ma tyle zalet, że nie widzę sensu w pisaniu czegoś samemu.
Szybkie, a wręcz błyskawiczne, łatwe w obsłudze i często bezproblemowe. Instalacja zaś trwa kilka minut.

Czy Waszym zdaniem darmowe CMS'y nie są warte uwagi? Sam korzystałem z kilku, głównie tych owianych dobrymi opiniami. Stworzyłem nie jeden layout, fora oraz strony, a nawet sam kiedyś bawiłem się HTML'em i na nim postawiłem moje 3 pierwsze strony.

Tak, więc dlaczego własny skrypt, a nie CMS?

Pozdrawiam,
Feniks
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 17:34:35 wysłane przez feniks » Zapisane
JohnyVodka
Gość
« Odpowiedz #41 : Wrzesień 23, 2008, 18:30:07 »

Cytuj
Wszystkie te osoby posiadają niestety BARDZO niskie doświadczenie w tym co robią, żeby nie powiedzieć MARNE.
Cytuj
Głównie chodzi mi o brak doświadczenia w dokonywaniu wyborów, obiektywizmu i grafice. O TYM PISAŁEM.
Cytat: feniks
... bo tu nikt nie ma zamiaru nikogo obrażać.

powyższą formę cytowania, nazwałbym wynikową.pozostawiam to bez komentarza, niech będzie twoja wersja.

Cytuj
Zarząd, zarząd, zarząd, wszędzie słyszę zawsze zarząd, a gdzie zdanie innych ludzi?
Znasz takie hasło: ja płacę ja wymagam?? To fundacja ponosi koszty związane ze stroną, a nie ty. Więc, gdy kiedyś za coś zapłacisz z własnej kieszeni, to dokładnie zrozumiesz co mam namyśli.


Cytuj
Skoro widzę, że brak tu demokracji to niech dalej jest wszystko w 2 osoby ustalane. Co tam, że 90% osób doradziłoby coś innego, przecież liczy się tylko Wasze zdanie...
Cytuj
Takie rzeczy powinno ustalać się z wszystkimi - pisząc wszystkimi mam namyśli użytkownikami, którzy korzystają ze strony.
Hmm.. Z tego co pamiętam na Naszej Klasie wprowadziły wiele zmian. Kiedy zostały one wdrożone, to przy zalogowaniu wyświetlał się komunikat z nowym regulaminem i prościutki "kwadracik" aby zaznaczyć czy się zgadzasz czy nie.
Jeśli nie zaakceptowałeś nowego regulaminu, to do widzenia i  konto zostało usunięte.

czy ktoś się pytał tych 11 000 000 użytkowników o zdanie??? Jak ma być zrobione to czy tamto??? Staaary, na jakim ty świecie żyjesz???

Twój problem polega na tym, że szukasz demokracji nie tam, gdzie powinieneś. Ale nie chce mi się o tym dyskutować


Cytuj
Co do cenienia sobie profesjonalizmu... Najpierw musisz zrozumieć to pojęcie, a dopiero później z niego korzystać.
Cytuj
Pozostając obojętnym do tego co się dzieje, nie świadczy o dobrym podejściu. .... to nie możesz pozwalać sobie na obojętność.
Cytuj
....ale widzę, że już masz swoje zdanie.
Zawsze je miałem. tylko pozostawiam je dla samego siebie... Możesz mnie odbierać, ze podchodzę obojętnie to niektórych spraw, ale jestes w błędzie.


Cytuj
Na koniec zapytam o coś co mnie intryguje od samego początku.
Prace mówisz trwają rok.
Nie dokońca prawda. Od prawie roku istnieje idea stworzenia nowego sajtu. Prace zaćżęły sie od kwietnia od przygotowania pierwsego layout;u

Cytuj
Czy Waszym zdaniem darmowe CMS'y nie są warte uwagi? Sam korzystałem z kilku, głównie tych owianych dobrymi opiniami.
Tak, więc dlaczego własny skrypt, a nie CMS?
Sprubuj znaleźć darmowy CMS dla technologi .NET Życzę powodzenia Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 22:01:51 wysłane przez JohnyVodka » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Wrzesień 23, 2008, 20:50:05 »

Myślę, że całość można podsumować tak:
Jeżeli projekt tworzyli amatorzy - wyszło im całkiem całkiem, jeżeli podpisuje się pod tym profesjonalista - niestety nie skorzystałbym z jego usług.
Jeżeli jest to praca charytatywna należy docenić poświęcony czas i chęci, jeżeli jest to zlecenie komercyjne - to ktoś tutaj kogoś naciąga korzystając z jego niewiedzy.

Dobre podsumowanie. Brawo!

Też tak uważam.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Michał
Gość
« Odpowiedz #43 : Wrzesień 23, 2008, 23:50:30 »

mi podoba się ten widok nieba i hieroglify po bokach - wygląda nieźle (choć tej strony nie przeglądałem już od ho ho ho)
Zapisane
Joel
Gość
« Odpowiedz #44 : Październik 06, 2008, 19:10:42 »

Temat otwieram ponownie na prosbe Johny,
Pozdrawiam,
Joel.
Zapisane
teofil
Gość
« Odpowiedz #45 : Październik 12, 2008, 21:02:35 »

Moim zdaniem:
1) niebieskie tło - jest nadal zdbyt jaskrawe (ale dużo lepsze niż w pierwszej wersji), uważam że powinno być odzwierciedleniem kolorystycznym choć poczęści tego co każdy widzi jak się popatrzy w nocy w niebo. W jedej z wcześniejszych odpowiedzi byl podany link do zdjęć z mgławic, myślę że są one dobrym punktem wyjścia do zrobienia tła.
2)wyszukiwarka na stronie - dobrym pomysłem może być gdyż ilość seji i zawartych w nich informacji jest coraz to większa. I każdy kto chciałby odnaleźć coś co było wcześniej powiedziane obecnie jest skazany na przeczytanie na powrót wszystkich sesji co napewno jest czasochłonne. A tak wystarczy wpisać hasło i wyświetlą się wyniki.
3) hieroglify po bokach - fajny pomysł ale według mnie tło tych hieroglifów jest nieodpowiednie, i bardziej "miłe dla oka" są te na obecnej stronie. A także kolumny z hieroglifami kończą się u góry i mam wrażenie że czegoś tam jeszcze brakuje. Można by je np umieścic tak żeby kończyły się pod głównym obrazkiem na stronie i nie sprawiały niedokończonych (tzn. rozciągnoć obrazek na boki tak żeby tekst z bocznymi kolumnammi z hieroglifami nie był szerszy niż sam obrazek)
4) migające gwiazdy - można by umieścić na wierzchołkach piramid migające gwiazdy odzwierciedlające pas trzech gwiazd z Oriona wedłóg których zostały rozmieszczone piramidy w Gizie.

Pozdrawiam
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #46 : Grudzień 12, 2008, 18:36:55 »

odświeżam temat - jako, że również jestem webmasterem, to się wypowiem na temat nowego layoutu, jest w porządku ponieważ kolor niebieski dla egipcjan był bardzo ważny jaki i złoty co pięknie obrazuje nowy layout! co do robienia strony to rok to nie długo, mój znajomy robil stronę dla Solarium ATON w czystym flashu, zajęło mu to 2 lata i dostał za zlecenie 25 tys. zł., jego strona zajmowała przez kilka lat I miejsce w rankingu polskich stron pod względem wykonania! (szukałem ale coś nie mogę znaleźć tego teraz)

podsumowując technologie flash, xml, php, cms to przyszłość a html to przeszłość, w starej wersji strony we flashu jest piękne intro i menu wraz z gwiazdami Oriona a reszta strony pozostawia wiele do życzenia - pamiętam jak admin klnął jak musiał wklepywać mój artykuł na stronę ręcznie do htmla!

pozdrawiam,
Kapłan 718
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #47 : Grudzień 12, 2008, 19:16:22 »

Moim zdaniem:

3) hieroglify po bokach - fajny pomysł ale według mnie tło tych hieroglifów jest nieodpowiednie, i bardziej "miłe dla oka" są te na obecnej stronie. A także kolumny z hieroglifami kończą się u góry i mam wrażenie że czegoś tam jeszcze brakuje. Można by je np umieścic tak żeby kończyły się pod głównym obrazkiem na stronie i nie sprawiały niedokończonych (tzn. rozciągnoć obrazek na boki tak żeby tekst z bocznymi kolumnammi z hieroglifami nie był szerszy niż sam obrazek)
Pozdrawiam

A moim zdaniem, czy nie mozna byłoby z tych hieroglifów ułozyć jakiegoś rozsądnego hasła, czy tekstu?
Po co wklejać jakies fragmenty nic nie znaczące, bo stanowiące jakiś wyrywek dawnego tekstu.
Pewnie, że dla takich laików jak ja, nawet ułozone hasło z tych znaków nic nie powie, bo nie umię ich czytać, ale za to jakie bedzie zdziwienie jakiegoś znawcy, jak to rozszyfruje. Na pewno nie powie, że to jakś amatorszczyzna.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #48 : Grudzień 12, 2008, 19:25:34 »

Dariusz ale z grubej rury przywaliłeś teraz! żeby ułożyć coś z tych hieroglifów - jak to nazwałeś - to trzeba by nie tylko egiptologa ale egipcjanina - nie wiem, czy nasz archeolog po stronie egipskiej by chciał się w to bawić a wiedz Dariusz, że pismo egipskie dzieli się na kilka rodzaji - czasem jeden hierogilif oznacza literę, czasem słowo, czasem całe zdanie a inny razem skomplikowaną koncepcję - myślę więc, że nie ma osoby która by się tego podjęła bo to zajęcie na długo, a w słownikach są tylko podstawowe słowa, nie wiem czy te odnośnie projektu by się znalazły o tyle, ze CHUFU by był na pewno, to nie wiem jak z resztą...

EDIT: znalazłem linka - www.athon.pl/  - ta strona była budowana prawie DWA LATA, zwróccie uwagę na zaginanie kartek podczas przewracania stron! - uwaga aby przeglądać tą stronę płynnie potrzeba łącza minimum 1-2 MBit i szybkiego kompa...

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 19:47:03 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #49 : Grudzień 12, 2008, 22:17:18 »

Nie miałem zielonego pojęcia, że to takie trudne.
Ale może jednak znalazłby się ktoś na tyle wyuczony w tym znaczkach, że skleciłby coś prostego.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

funnybunny klubbeardedcollie smallskill everyone masterjayz-games