Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 14:36:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: USTAWIENIE PLANET W JEDNEJ LINI 2012 itd..  (Przeczytany 47631 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
quetzalcoatl44
Gość
« : Kwiecień 03, 2011, 19:39:58 »

hej ma ktos program astrologiczny, czy to bedzie napewno w tym roku czy tez nie?, moze to ktos sprawdzic ?Uśmiech
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2011, 07:59:46 »

Z tego co sprawdzałem, nie będzie.
Ale fajnie byłoby aby ktoś potwierdził.
Zdarza się wiele koniunkcji ale przypadku aby wszystkie planety układu słonecznego ustawiły się w jednej linii nie ma.

pozdro
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2011, 09:00:27 »

z tego co mi wiadomo,- to chodzi o koniunkcje Ziemi, Słońca i centrum naszej galaktyki,
już raz dałem linka- http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=5514
a tu programik i strona do takiej symulacji- http://www.stellarium.org/pl/
ale nie wiem czy pokazuje więcej niż tylko nasz US.

pozdr. Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2011, 10:58:42 »

Koniunkcja, czyli położenie w jednej linii centrum galaktyki, Słońca i Ziemii według mnie występuje corocznie...
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2011, 11:16:13 »

Koniunkcja, czyli położenie w jednej linii centrum galaktyki, Słońca i Ziemii według mnie występuje corocznie...
Tak byłoby możliwe gdybyśmy wraz z układem słonecznym orbitowali w płaszczyźnie równika galaktyki.
Z tego co się orientuje, przecinamy ją jedynie co jakiś czas.

pozdro
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2011, 11:23:31 »

no to jeszcze raz Mrugnięcie

"Co się wydarzy 21 grudnia 2012 roku
Ludzie strasznie lubią się bać, a dziennikarze straszyć! Przed rokiem 2000 mówiono o nieszczęściach, jakie nas czekają z powodu tej daty, a kiedy minęła bez strat, pojawił się następny straszak: 21 grudnia 2012 roku, kiedy to jakoby ma być „koniec świata” według kalendarza Majów.



Ja oczywiście w to nie wierzę, ale wspomniana data jest ciekawa z innych powodów. Otóż my, mieszkańcy Ziemi, jesteśmy wraz ze Słońcem i innymi planetami obywatelami Galaktyki – gigantycznego zbioru gwiazd (ok. 400 milionów). Ta chmura gwiazd ma kształt dysku: gęściej skupiają się one w środku, rzadziej na skrajach. Większość ich leży w pobliżu jednej wspólnej płaszczyzny, zwanej równikiem galaktycznym. My wraz ze Słońcem też znajdujemy się niemal dokładnie na równiku Galaktyki (zaledwie 20 lat świetlnych powyżej) – w jednym z niewielkich ramion spirali, jakieś 26 tys. lat świetlnych od Centrum Galaktyki.

Gwiezdna Droga Bogów
Gdy z Ziemi spoglądamy w niebo, widzimy, jak gęsto leżące dalekie gwiazdy zlewają się w jedną białą poświatę, która rozciąga się wzdłuż galaktycznego równika i opasuje całe niebo. To Droga Mleczna! Prócz gwiazd zalegają w niej także masy ciemnego gazu, które widać jako ciemne smugi. Gdy się dobrze przyjrzeć Drodze Mlecznej, może się ona kojarzyć z przekrojem przez pień drzewa albo z... kręgosłupem. I takie skojarzenia mieli dawni twórcy mitów. W wierzeniach wielu ludów Droga Mleczna występuje jako, owszem, droga, ale także jako pień kosmicznego drzewa, albo jako kręgosłup kosmicznego praolbrzyma. A jeśli jako droga, to taka, po której bóstwa zstępują na Ziemię – tak właśnie wierzyli Majowie.

Uczmy się od Majów
Słońce (jak wszyscy wiemy, ale przypomnieć warto...) wędruje w ciągu roku po niebie wzdłuż linii – wzdłuż „koła wielkiego” – zwanej ekliptyką. Na ekliptyce są cztery charakterystyczne punkty: miejsca, gdzie Słońce przebywa podczas wiosennej i jesiennej równonocy i podczas letniego i zimowego przesilenia. To cztery punkty kardynalne ekliptyki. My, astrologowie, widzimy je w każdym horoskopie, gdyż są to początki znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Nazwano je tak, ponieważ w starożytności, kiedy wynajdywano astrologię, punkty te leżały w gwiazdozbiorach o tych samych nazwach. Ale już nie leżą... Dlaczego? Ponieważ działa zjawisko zwane precesją. Precesja polega na tym, że co roku punkt kardynalny, w którym Słońce jest w chwili równonocy (i w pozostałych zwrotnych chwilach), trochę się przesuwa. Niewiele, około 1 stopnia na 70 lat, tak że człowiek w ciągu swojego życia raczej tego nie zauważy. Potrzeba było obserwacji i zapisków astronomów przez kilka pokoleń, żeby to stwierdzić. W starożytnej Grecji zjawisko precesji odkrył Hipparch w 130 roku p.n.e., a Majowie, zapewne, jeszcze wcześniej. Cykl precesji trwa około 26 tysięcy lat i w tym czasie punkty kardynalne zataczają pełne koło. Zjawisko to jest dość nieregularne, ponieważ jego przyczyna leży nie w niebie, tylko na Ziemi. Precesja polega na zmianach położenia osi obrotu Ziemi, czyli ziemskich biegunów, i zależy od takich trudnych do przewidzenia zjawisk, jak topnienie lodowców i przenoszenie mas piasku przez rzeki. Ten okres 26 tysięcy lat podzielono na 12 epok nazwanych od gwiazdozbiorów zodiaku. Każda epoka trwa mniej więcej 2100 lat. Teraz mamy schyłek Epoki Ryb. Na temat, kiedy się skończy i zacznie następna – Wodnika – są różne poglądy. Natomiast Majowie mogą nam pomóc ustalić dokładną datę.

Początek Ery Wodnika
W swoim rocznym ruchu po niebie Słońce dwa razy przekracza Drogę Mleczną, czyli równik Galaktyki. A w ciągu cyklu 26 tysięcy lat także każdy z punktów kardynalnych przetnie Drogę Mleczną. Ten fakt uwzględnili w swoich rachubach twórcy kalendarza Majów! Bo co się okazuje: 21 grudnia 2012 roku punkt kardynalny, w którym zachodzi zimowe przesilenie, znajdzie się na osi Drogi Mlecznej czyli na równiku galaktycznym. Starożytni Majowie musieli tę datę wyliczyć na kilka tysięcy lat naprzód, ponieważ na ten moment przewidzieli zmianę epok w swoim kalendarzu. Powtórzmy: Nie jest to „koniec świata”, tylko koniec jednej ery i początek następnej. Co więc naprawdę wydarzy się na niebie 21 grudnia 2012? Jak co roku będzie zimowe przesilenie, najkrótszy dzień, ale przy tym Słońce znajdzie się dokładnie pośrodku Drogi Mlecznej. To jest obiektywny, fizyczny fakt. Jakie wierzenia łączyli Majowie z tym zjawiskiem? Niewiele wiadomo, raczej domyślamy się niż wiemy, że wyobrażali sobie, iż ciemnym „kanałem” idącym wzdłuż Drogi Mlecznej, bogowie zejdą na Słońce i z niego na Ziemię, czyniąc na niej porządki. Co wtedy będzie, zobaczymy... Ja się nie boję. Wydaje mi się też, że warto od tej daty zacząć liczyć Epokę Wodnika.

Wojciech Jóźwiak"

<a href="http://www.youtube.com/v/Y03opqencfs?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Y03opqencfs?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>

edit- http://www.youtube.com/watch?v=cGPcjMe6Qlw

<a href="http://www.youtube.com/v/nD1P45fdVwA?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/nD1P45fdVwA?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>

http://dd.dynamicdiagrams.com/wp-content/uploads/2011/01/orrery_2006.swf
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 15:22:33 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2011, 18:04:35 »

songo:
""Co się wydarzy 21 grudnia 2012 roku
Ludzie strasznie lubią się bać, a dziennikarze straszyć! Przed rokiem 2000 mówiono o nieszczęściach, jakie nas czekają z powodu tej daty, a kiedy minęła bez strat, pojawił się następny straszak: 21 grudnia 2012 roku, kiedy to jakoby ma być „koniec świata” według kalendarza Majów.


Ja oczywiście w to nie wierzę"


hmm...
ciekawe skąd więc takie riposty i odbijanie piłeczki swego czasu wobec na przykład postów negujących kwestię apokaliptycznej wizji po nibiru? (temat "KOLEJNA ZMIANA POJAWIENIA SIĘ NIBIRU", choćby przełom 2009/2010). Jakoś, kiedy ktoś szydził z wizji katastrof i wspomnianego "końca świata" byłeś jednym z pierwszych, którzy oponowali. (oczywiście "koniec świata" tak w przytoczonym przeze mnie cytacie jak i w moim tekście w dosadnym cudzysłowie)

Ale oczywiście rozumiem, że ludzie zmieniają zdanie z upływem czasu (i z braku dowodów).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 18:05:27 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2011, 19:25:03 »

W mojej opinii songo1970 miał zawsze otwarty umysł i nigdy się -  tak jak to opisujesz -  nie identyfikował z tzw "końcem świata". Dalej  pozostaje niezwykle otwarty na wielość możliwości, a to co cytujesz, to cytat z cytatu , gosc5690 Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2011, 22:57:38 »

coż, jak widać najważniejsze to zawczasu wybudować tzw. 'dupochron", im bardziej rozmyty tym bardziej uniwersalny...
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 15, 2011, 23:03:20 »

cytat z cytatu to fakt, a nie "rozmyty dupochron"  jak to chciałbyś widzieć, artku . Zaprzecz ,potwierdź , uzasadnij. Albo olej to Mrugnięcie
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 15, 2011, 23:06:37 »

"nie pisz, nie dzwoń, nie przyjeżdżaj..."  ;]
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 15, 2011, 23:19:36 »

dooobre Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 16, 2011, 05:47:50 »

east.., Duży uśmiech "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 16, 2011, 05:59:46 »

Przyznam, że nie bardzo rozumiem. Pierwsza fioletowa część  w moim poście to istotnie słowa, które przytoczył (nie wypowiedział "autorsko") songo (wnioskuję po jego cudzysłowiu) i które ja przytoczyłem ponownie.

Natomiast już samo "Ja oczywiście w to nie wierzę" są autorstwa songo (czyli on odnosi się do słów - kogokolwiek- dotyczących katastrofy). Owe słowa odnoszą się do powyższego cytatu.

Nie bardzo łapię, w czym problem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 06:01:20 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 16, 2011, 07:27:59 »

tak dla jasności- cudzysłów obejmuje cały tekst do/włącznie z autorem jego, za wyjątkiem pierwszego zdania:
"no to jeszcze raz"- które to teraz sam siebie cytuje Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 07:28:21 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
gosc5690
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 16, 2011, 07:37:30 »

Rzeczywiście. Teraz to zauważyłem- nie doliczyłem się cudzysłowiów, mój błąd, przepraszam.


Aczkolwiek jeśli pod zdaniem "Ja oczywiście w to nie wierzę" mógłbyś się również podpisać, wtedy całość poprzedniego wywodu jest poprawna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 07:37:41 wysłane przez gosc5690 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 19, 2012, 00:27:26 »

hm to bedzie czy nie w koncu ?Uśmiech

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bardzo-rzadkiej-parady-planet-dojdzie-21-grudnia-2012
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 28, 2012, 17:51:42 »

hm a to bedzie ?Uśmiech
http://www.astroflesz.pl/aktualnosci/newsy/979-merkury-wenus-i-saturn-nad-piramidami-raz-na-2737-lat
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 17:52:23 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 28, 2012, 18:40:03 »

dzieki quetz
później i tak niektórzy powiedzą, że to były chińskie lampiony Duży uśmiech

Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 28, 2012, 18:58:10 »

Songo to rzeczywiście lampiony, w każdym razie reklamówka. w rzeczywistości to ma wyglądać mniej więcej tak:



a na dodatek trzeba na piramidy patrzeć z innej strony.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 28, 2012, 19:03:49 »

najlepsze jest to, że wszystko jest w nieustannym ruchu i jeszcze dochodzi do tego perspektywa oglądacza Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #21 : Listopad 28, 2012, 19:10:49 »

Czy możecie powiedzieć kiedy to zdjęcie było robione?
Oraz - czym Waszym zdaniem są te światła nad piramidami.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 28, 2012, 19:16:07 »

Przeczytaj artykuł z linka quetza.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 28, 2012, 19:28:03 »

Przeczytałem, i:
1. to nie zdjęcie tylko artystyczna wizualizacja,
2. do tego błędna - i nie chodzi mi o to z której strony mamy patrzeć lecz np. o wielkości kątowe poszczególnych planet oraz ich jasność,
3. dyskutowałby również na temat wysokości ich nad horyzontem, ale akurat to musiałbym jeszcze sprawdzić, więc tego punktu nie przesądzam...

a bliskie położenie Wenus i Saturna można było wczoraj oglądać przed wschodem Słońca, kto widział ten doskonale wie o czy piszę w pkt 1 i 2

Więc niestety znowu ktoś chce na siłę zrobić szum, a tak naprawdę rzeczywistość jest zgoła inna...
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 19:28:37 wysłane przez arteq » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Listopad 28, 2012, 19:46:26 »

No to wiesz teraz.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy fifa11 halotupsy kursor wild-reign