Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 18:00:12


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Orby,duchy ....czy zwykłe pyłki ?  (Przeczytany 119646 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 24, 2008, 20:01:27 »

Masz Ty może coś wspólnego z Faktami, czy "Expresem", bo tak dziwnie często wspominasz o nich. Może otrzymujesz jakieś profity za taką formę reklamy.
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 24, 2008, 20:03:13 »

Tutaj właśnie pojawia się i eksponuje cały mechanizm myślenia ludzi zafascynowanych "paranormaliami" - każdy ekspert od fotografi powie, że to mechaniczne zabrudzenia. Ale wy znacie się lepiej...
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 24, 2008, 20:14:38 »

Loukas,
wytknąłeś niedawno komuś że nie umie czytać. Mam wrażenie że Ty również masz z tym niejakie problemy. Przeczytaj może raz jeszcze co napisałem a może zrozumiesz.
Zapisane
dv2
Gość
« Odpowiedz #28 : Wrzesień 24, 2008, 20:22:53 »

Darek nie wiem czy Ty chociaż troche pomyślałeś zanim napisałeś to o Fakcie ;] no ale cóż...
Nie ma większych bajkopisarzy jak dziennikarze faktu i super expressu, większość tutaj z pewnością znalazła by tam zatrudnienie. Włącznie z Tobą:)

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 24, 2008, 20:33:06 »

W życiu bym nie dała moich fotek do faktu - fee. Do czego sprowadzacie nasze marzenia o zaswiatach  Język
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Wrzesień 24, 2008, 20:35:08 »

Z całym szacunkiem do was, ale napiszcie do Faktu oni napewno tym się zainteresują:)

dv2 - od początku piszę o "wadach" optycznych - niepotrzebnie tak się irytujesz - prochu nie wymyśliłeś

Afro stolo Afro
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


dv2
Gość
« Odpowiedz #31 : Wrzesień 24, 2008, 21:43:11 »

hehe, Enigma nic na siłe Mrugnięcie

stolo nie irytuje sie, tylko taka a nie inna jest moja opinia.

Pozdrawiam Mrugnięcie
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #32 : Wrzesień 24, 2008, 21:46:13 »

hehe, Enigma nic na siłe Mrugnięcie

stolo nie irytuje sie, tylko taka a nie inna jest moja opinia.

Pozdrawiam Mrugnięcie

taka jest twoja opinia.. więc pozwól innym mieć swoją.

spór jest "głupi". od razu kojarzy mi się scena z Conana Barbarzyńcy, gdzie Cymeryjczyk i Subotai jak dzieci się kłócą, który z ich bogów jest silniejszy. Tak samo tu - jedni niech wierzą że to energie a drudzy że to pyłki, para i błędy w matrycy aparatu  Uśmiech
Zapisane
dv2
Gość
« Odpowiedz #33 : Wrzesień 24, 2008, 21:49:19 »

jasne, dlatego wyraźnie napisałem że to jest moja opinia. Osobiście uważam że to jest poprostu bajka Uśmiech ale każdy ma swoje zdanie.

Pozdrawiam
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #34 : Wrzesień 24, 2008, 22:12:43 »

no to można zamykać wątek  Mrugnięcie
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #35 : Wrzesień 25, 2008, 00:47:32 »

Dr Klaus Heinemann, były profesor na Uniwersytecie Stanforda oraz badacz z zakresu materiałoznawstwa pracujący na rzecz amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, powiedział:
- Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ORB-y mogą z powodzeniem być jednym  z najbardziej znaczących zjawisk manifestacji istnień spoza naszej rzeczywistości, jakiego świadkiem była kiedykolwiek ludzkość.

Wykonywał wiele badań wieloma aparatami fotograficznymi, w wielu okolicznościach. Najczęściej ORB-y ujawniały się w miejscach religijnych kultów, na spotkaniach z przywódcami duchowymi oraz po mentalnym zaproszeniu do ich ukazania się.
Poparli go również w wielu kwestiach profesor William Tiller, fizyk teoretyczny, który badał na Uniwersytecie Stanforda w Kaliforni świadomość materii, oraz Miceal Ledwith, były profesor teologii, który piastował przez dziesięć lat stanowisko prezesa Maynooth College na Uniwersytecie Irlandii.

Osobiście sfotografowałem takie zjawiska w Luksorze, Karnaku, na Ślęży, w podziemnym mieście w Kapadocji i porównywałem ze zdjęciami przyjaciół, którzy również mieli podobne doświadczenia. Niczego nie przesądzam, nie jestem naukowcem, ale uważam że cała sprawa godna jest uwagi i następnych badań.

Pozdrawiam wszystkich gorąco - Thotal
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Wrzesień 25, 2008, 05:45:59 »

Do rejestracji zdjęcia o którym piszesz używałeś lampy błyskowej??

Afro stolo Afro
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Thotal
Gość
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 25, 2008, 22:16:58 »

A co zrobić w przypadku kiedy lampa błyskowa pozwala tak rozszczepić światło, by ukazać ukryte dla oka elementy z innego wymiaru? Nie używać lampy? Dalej twierdzić, że to czego nie widzimy, to tego nie ma?
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 25, 2008, 22:25:36 »

znasz model takiej lampy???

Ja nie twierdzę, że tego co nie widzimy nie ma - ja twierdzę, że 98% zdjęć z tzw orbami to czysta fizyka a dokładniej optyka i jej prawa, coś jak efekt czerwonych oczu - pojawił sie wraz z małymi kompaktowymi aparacikami - bzdura kwadratowa i tyle - moim zdaniem

Fotka bez lampy wyeliminowała by te 98% przypadków gdy zachodzi to zjawisko optyczne a roszczepianie światła to zupełnie inna bajka - budowy ludzkiego oka nie zmienisz choćby nie wiem jaka lampa była Uśmiech

Afro stolo Afro
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Thotal
Gość
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 25, 2008, 23:21:30 »

Gdyby ORB-y powstawały z kurzu, to ich kształty byłyby zupełnie inne. Część zdjęć pokazuje zamiast przezroczystych kulek wypełnionych w środku plazmą ( podobne do meduzy ), bardzo silnie wykolorowane punkty, które po cyfrowym przybliżaniu nabierają jeszcze intensywniejszej barwy. Kurz nie jest purpurowo czerwony, żółty czy niebieski, a tu wyraźnie widać geometryczne kształty wybijające się swą ostrością z pozostałych elementów zdjęcia.
W poprzednim poście pisałem już że badają to profesorowie bardzo poważnych katedr naukowych, którzy nie ośmieszaliby się na forum całego świata, nie mając dobitnych argumentów na poparcie swoich spostrzeżeń.
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Wrzesień 26, 2008, 06:10:14 »

Nie znam tych profesorów i nie wiem co badają, ale jakbym dostał linka chętnie poczytam. Po cyfrowej obróbce mogę Ci wyciągnąć kolorki jakie tylko sobie życzysz. Geometryczne kształty powiadasz....szkoda tylko, że wszystkie są oparte na kształcie koła. Nie czytasz uważnie. Ja nie twierdzę, że orby nie istnieję. Twierdzę, że 98% zdjęć z użyciem lampy to nic innego jak fizyka. Można samemu zrobić doświadczenie by się o tym przekonać.

Inna sprawa to fakt, że na starszych fotografiach ten problem pop prostu nie istnieje, dlaczego pojawił się teraz??

Odpowiedź jest banalnie prosta - czyli trudna do uwierzenia - bo lampa błyskowa jest blisko osi optycznej obiektywu. Nawet pierwsze lampy trzymano wysoko w górze co skutecznie niwelowało i czerwone oczy i tzw orby.

Posiadacze kompakcików mogą się podniecać, odkąd tylko mam lustrzankę (poczynając od zenita) z lampą zewnętrzną problem zarówno czerwonych oczu jak i orbów po prostu nie istnieje.

Afro stolo Afro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 06:10:38 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Aryjski_Tradycjonalista
Gość
« Odpowiedz #41 : Wrzesień 26, 2008, 11:34:24 »

Orb z mojej fotografii. Nie wydaje mi się żeby pyłek był w stanie tak wyjść na zdjęciu ,tym bardziej że nie przekraczają milimetra..
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Wrzesień 26, 2008, 12:26:33 »

he, he, he.... dobrze powiedziane - nie wydaje Ci się Uśmiech

Pokaż całe zdjęcie - jeżeli to nie tajemnica - a co do pyłku - jaki by nie był zawsze wyjdzie okrągły i zawsze będzie miał strukturę kolistą. Nawet pudełko od zapałek zmieni się w koło o "geometrycznych kształtach"  Duży uśmiech

ja w tym pyłku nie widzę niczego niezwykłego


Afro stolo Afro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 12:27:35 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Enigma
Gość
« Odpowiedz #43 : Wrzesień 26, 2008, 13:06:08 »

Cytuj
Orb z mojej fotografii. Nie wydaje mi się żeby pyłek był w stanie tak wyjść na zdjęciu ,tym bardziej że nie przekraczają milimetra..

Hehe, fajna ta kućka  Język
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Wrzesień 26, 2008, 21:18:32 »

Witajcie Uśmiech
Nie chce się powtarzać ale moze ktoś z was przyjrzy się dokładnie zdjęciu które zamieściłam na poczatku wątku.Po powiekszeniu wyraźnie widać kulę a dokładnie pod kulą coś???  To wyglada tak jakby teleportacja tego czegos z tej kuli Uśmiech Mam takie same ujęcia chyba trzy i tylko na tym jednym widać te orby( pyłki czy...??) Juz chyba setki razy analizowała to zdjecie i za kazdym razem jestem bardziej przekonana że to nie jest pyłek
Wiem troche skomplikowałam
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Michał
Gość
« Odpowiedz #45 : Listopad 02, 2008, 13:27:45 »

mój kuzyn - młodszy sztygar pokazywał mi ostatnio zdjęcia z kopalni jakie robił. Była na nich wprost masakryczna ilość orbów.. Czyli wygląda na to, że to (chyba) jedynie kurz..
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #46 : Listopad 02, 2008, 14:38:32 »

Robiłem zdjęcia w podziemnym mieście w Kapadocjii, były pomieszczenia gdzie ich nie było, a w innych pokazywały się w ogromnych ilościach. Kurzu nie było, to wilgotne, choć dobrze, naturalnie klimatyzowane pomieszczenia.

Najciekawsze jest to że ORBY pokazują się na zawołanie, mówisz - masz... Uśmiech

Pozdrawiam - Thotal
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Listopad 03, 2008, 00:23:37 »

Robiłem zdjęcia w podziemnym mieście w Kapadocjii,[...] Kurzu nie było, to wilgotne, choć dobrze, naturalnie klimatyzowane pomieszczenia.

Najciekawsze jest to że ORBY pokazują się na zawołanie, mówisz - masz... Uśmiech

Pozdrawiam - Thotal

I robiłeś bez lampy??? a może z lampą zewnętrzną??
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Thotal
Gość
« Odpowiedz #48 : Listopad 03, 2008, 00:29:32 »

A ten znowu z tą lampą Duży uśmiech
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 03, 2008, 06:55:11 »

tak, wiem, że to robi się nudne ale wierz mi 98% to po prostu zwykła zjawisko optyczne a ze 100% pewnością mogę stwierdzić, że nie jest to orb, gdy użyjesz lampy Mrugnięcie

To po prostu przypadłość wszystkich kompaktów. Aparaty typu lustrzanka, rzadziej borykają się z tym problemem - to tak jak z czerwonymi oczami Uśmiech
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.475 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

improwicze fugazi pogromcymitow turback 1sdh