Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 16:29:50


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Orby,duchy ....czy zwykłe pyłki ?  (Przeczytany 120526 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #75 : Lipiec 28, 2009, 23:03:22 »

Bycie, to nie przykładaj większej wagi, a inni niech sami zadecydują, bez żadnych sugestii.
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #76 : Lipiec 28, 2009, 23:20:55 »

dla mnie wygląda to na zdjęcie zrobione w dzień z lampą błyskową przy pruszącym śniegu wskazuje na to rozkład światła na pniu , duża wartość przysłony w ustawieniu i niejednolite refleksy od tzw orbów . To tyle według mnie co do tego zdjęcia choć nie neguję że można energię na zdjęciach uchwycić
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2009, 23:33:12 wysłane przez zodiakus71 » Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #77 : Lipiec 28, 2009, 23:32:13 »

Cytuj
Bycie, to nie przykładaj większej wagi, a inni niech sami zadecydują, bez żadnych sugestii.
Nie widzę niczego złego w sugestii Uśmiech Odpowiedziałem jedynie na pytanie zadane w temacie. Jest to moje subiektywne odczucie i sądzę, że takie spojrzenie na to jest najzdrowsze. Lepiej spać spokojnie w nocy Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Lipiec 29, 2009, 00:15:18 »

Cześć Janusz Uśmiech
Dlaczego wy mozecie wklejac zdjęcia a ja nie Coś pokazuje mi się komunikat że katalog załączników jest pełny !!!
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #79 : Lipiec 29, 2009, 05:15:08 »

Bycie  Uśmiech , a nie boisz się, że coś ważnego prześpisz, np. widok pięknych energii? Mrugnięcie

To bardzo miło, że wyraziłeś tylko i wyłącznie swoje zdanie - gdybyś nie użył słowa "należy", to nie napisałabym tamtego posta.

Pozdrawiam wszyściutkie (bez wyjątku) Byty, Bytki, Byciątka itp, itd. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Lipiec 29, 2009, 09:27:29 »

Witajcie.
Zdjęcie dostałem od koleżanki.Podobno robiła je starym typem aparatu,nie był to
napewno cyfrowy. Uśmiech
Witaj Chanell. Uśmiech
Możesz założyć sobie darmowe konto na netlog.pl
Magazynujesz tam swoje zdjęcia i masz możliwość wysyłania ich na fora.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Lipiec 29, 2009, 09:31:09 »

Dzieki Janusz Uśmiech skorzystam Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #82 : Lipiec 29, 2009, 11:07:55 »

Jeśli to nie była cyfra tylko analog to tym bardziej potwierdza to co napisałem , wysoka przysłona ( uzyskanie dużej głębi ostrości , zdjęcie centralnie ma jaśniejszy odcień ) co spowodowało konieczność użycia lampy błyskowej dla prawidłowego naświetlenia obrazu , dodatkowo wygląd otoczenia wskazuje że jest to przed wieczorem albo nad miejscem fotografowania jest chmura śniegowa i właśnie zaczynają padać drobinki śniegu .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 11:08:28 wysłane przez zodiakus71 » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #83 : Lipiec 29, 2009, 11:24:04 »

Barbarax.. widzę że kiedy ktoś się szybko rozwija , to jest zachęta do jeszcze szybciej Mrugnięcie


RównieZ  psYŁoncom się dO TwOich pOzdrowień..

syćkich Bytów, Bytków, Byciątek...

A i równies łotbytów, łotbytków, łotbyciątek..
co by nam kUpom zAtkom łosrywały
tych kAtolskich bArabasy
co by nam się te kAtolstwo zApsone
niE rOspAsywało nA miedzy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 11:24:44 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Lipiec 29, 2009, 21:42:22 »

Witaj Zodiakus71. Uśmiech
Nie byłem przy powstawaniu tego zdjęcia i na pewno masz rację.
Właśnie naszym zadaniem w tym temacie jest pokazanie jak najwięcej
takich zdjęć i rozszyfrowanie tego co na nich jest.
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #85 : Lipiec 29, 2009, 21:49:27 »

Takie są moje przypuszczenia , z powodu fascynacji fotografią kiedyś interesowały mnie dziwne zjawiska na fotkach , przy próbach fotografowania energii preferowane były klisze "barwoczułe" trudno dostępne większość klisz w sklepach to "światłoczułe" myślę że cyfraki łapałyby niewyjaśnione zjawiska ale przy zastosowaniu matryc na inne długości fal światła
Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #86 : Lipiec 29, 2009, 21:53:32 »

Janusz Uśmiech, one już czekają w kolejce....i nie mogą się doczekać na prezentację. Przed chwilą otrzymałam sms-a, że jutro dostanę kolejne.
Są też z dedykacją z Czakramu Wawelskiego i nie tylko.

Pozdrawiam wszystkich wierzących w to co widać na zdjęciach. Uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Lipiec 29, 2009, 22:50:55 »

W takim razie cierpliwie czekamy Uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Sierpień 06, 2009, 17:00:07 »

W wieku 10 lat podczas niewinnej operacji wyrostka robaczkowego przeżyłem coś
co określa się wyjściem z ciała.Poczułem że mam kształt kuli i wznoszę  się w kierunku
światła-słońca a koło mnie jest dużo takich kulistych,żywych istot jak ja.Po przebudzeniu opowiadałem o tym przeżyciu wszystkim,ale nikt nie traktował poważnie opowieści dziecka.
Patrząc teraz na przekazane mi ostatnio zdjęcia zrobione na Wawelu,myślę że przed naszymi oczami otwiera się świat czystej energi,której manifestacja ma zwrócić naszą
uwagę na istnienie świata duchowego,o którego istnieniu zapominamy,zajęci problemami
codziennego życia.Za pomocą galerii fotografii systemu Windows można powiększyć zie-
lone kuleczki na dole zdjęcia po jego lewej stronie i zobaczyć w nich twarze ludzkie.



Tutaj za pomocą lupy można zbliżyć kulkę i zobaczyć to samo.
http://img512.imageshack.us/img512/1152/wawel200309r036.jpg

Na zdjęciu poniżej w górnym lewym rogu wielu w kuli widzi twarz naszego papieża.


http://img195.imageshack.us/img195/7637/krakwlatowmiecie150.jpg proszę powiększyć. Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Sierpień 06, 2009, 21:51:03 »

Wiem co to za zdjęcie  Duży uśmiech  Mogę tylko dodać że zrobiła ję nasza droga forumowiczka Basia w dniu przesilenia wiosennego.Wyraznie można odróżnić płatki śniegu od energii Chichot ( pierwsze zdjecie)
Pozdrawiam
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Byt
Gość
« Odpowiedz #90 : Sierpień 07, 2009, 04:33:40 »

Bycie  Uśmiech , a nie boisz się, że coś ważnego prześpisz, np. widok pięknych energii? Mrugnięcie
A dajże chłopie spokój. Wierzyć w jakieś nadzwyczajne właściwości kropek na zdjęciach. Jak nie będę miał rzeczywiście co do zrobienia ze swoim czasem to może zacznę się w tym dopatrywać jakichś "energii". Super, są sobie, są fajne i w ogóle łał, ale żeby zawracać sobie tym głowę i doszukiwać się w nich czegoś nadzwyczajnego sorry, ale dla mnie to strata czasu.

Peace.. of mind.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 04:34:46 wysłane przez Byt » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Sierpień 07, 2009, 08:39:23 »

Witaj Bycie Uśmiech
Jeżeli to dla ciebie strata czasu to OK. Jednak jest parę osób na forum które doszukuja się energi na zdjęciach i bardzo cię proszę uszanuj to i nie pozbawiaj nas przyjemności swoim sceptycyzmem  Buziak
Powiem ci nawet że nie trzeba się ich nawet doszukiwać !!! bo poprostu od razu rzucają się w oczy Chichot
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 09:17:57 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Byt
Gość
« Odpowiedz #92 : Sierpień 07, 2009, 09:08:41 »

Jasne, szanuję to.
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Sierpień 07, 2009, 13:14:31 »

tak się tylko zastanawiam....

Wielokrotnie już pisałem na ten temat i wielokrotnie tłumaczyłem to optyczne zjawisko. Ciekawi mnie fakt, że nikogo nie interesuje wyjaśnienie a jedynie potwierdzenie swoich własnych domniemywań.
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Barbarax
Gość
« Odpowiedz #94 : Sierpień 07, 2009, 14:27:53 »

Stolo Uśmiech, ale nad czym Ty się właściwie zastanawiasz? Po co innych ma interesować wyjaśnienie tego "optycznego zjawiska", skoro jak sam twierdzisz pisałeś wielokrotnie już na ten temat i wielokrotnie je tłumaczyłeś. To, co widać na zdjęciach jest faktem, a każdy niech zdecyduje sam co o tym myśli i czy to akceptuje. Dla Ciebie jest to zjawisko optyczne, dla niektórych energie, a dla jeszcze innych.......kluseczki (chyba mam już przechlapane Płacz).  A więc, czy chcesz powiedzieć, że jedyną prawdą jest Twoja prawda? Czy chcesz aby wszyscy na tym forum uznali to za opisywane przez Ciebie zjawisko? Czy nie uważasz, że jest to sugestia? Wypada chyba teraz udowodnić, że to nie kluseczki, bo ta osoba w to wierzy i czyta to forum. Postaraj się więc teraz przekonać tą osobę.
A może nie wszyscy myślą tylko i wyłącznie o "jedzeniu", lecz szukają czegoś więcej.
Nie zastanawiaj się więc dłużej, lecz przybywaj na Wawel - tutaj nie tylko można zrobić zdjęcia energiom, ale i porozmawiać z nimi, jak również je odczuć. Zdjęcia z 1 sierpnia br. są dedykacją dla forumowiczów i energie wyszły pięknie. Jak ładnie poprosimy Janusza, to jeszcze trochę ich wprowadzi na forum.
Pozdrawiam wszystkich i życzę, aby każdy sam umiał sobie odpowiedzieć co widzi na zdjęciach.

Zachęcam również wszystkich forumowiczów do przejrzenia wszystkich posiadanych zdjęć (również z dzieciństwa, wywołanych wiele lat temu), może okaże się, że świat jest jeszcze ciekawszy i ma nam jeszcze wiele do powiedzenia?

P.S.

Stolo, dla mnie to są energie. Nie przekonałeś mnie sowimi wywodami.

Pozdrawiam wszystkich. Chichot
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Sierpień 07, 2009, 14:53:40 »

Po powiększeniu zielonej kuleczki znajdującej się po lewej stronie poniższego zdjęcia
pojawia się pod nią czerwony plusik w czerwonej otoczce,który jakby przed chwilą
z niej wyskoczył.W samej kuli widac oblicze w futrzanej lisiej czapie. Uśmiech



Ponizej widać tą kulkę z plusowym satelitą po powiększeniu przez lupę.
http://img195.imageshack.us/img195/5233/wawel010809r096.jpg

Na zdjęciu poniżej czerwony plusowy satelita jest na tle zielonej kuli / w jej środku/- u góry zdjęcia.
http://img256.imageshack.us/img256/1815/wawel010809r088.jpg
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 14:55:27 wysłane przez janusz » Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Sierpień 07, 2009, 15:29:50 »

Barbarax - absolutnie nie zamierzam Cię do niczego przekonywać i wcale nie uważam, że mam patent na wiedzę i prawdę. (9% wszystkich orbów to są zwykłe pyłki - zjawisko optyczne zachodzące w przypadku kompaktów.

Fotografią zajmuję się od kilkudziesięciu lat i tzw. "orb" pojawił się na zdjęciach gdy na rynku pojawiły się tzw "idiot kamery" a później kompakty.

Widziałem też jak ktoś na siłę wciskał, że ma super kolorowe energie na focie podczas gdy były to zwykłe "martwe pixele" na matrycy - oczywiście odpowiednia obróbka - powiększanie czy inne zabiegi potęgują te efekty.

Widziałem zaledwie DWA zdjęcia, których w żaden sposób nie udało mi się wyjaśnić. Dlatego właśnie nie neguję możliwości uwieczniania - czegoś - natomiast to co widzę na forum to foty nadające się do popularnego brukowca "Fakt" w których opowiadane historie są niczym Gwiezdne Wojny w średniowieczu.

Nie przekonuję nikogo - zastanawiam się jedynie po co ta jałowa dyskusja skoro i tak wszystko jest kwestią wiary? 

Może i widzisz energie ale nie ma ich niestety na zdjęciach tu zamieszczanych - może to faktycznie "kluseczki" ...ale ja już jadłem - nie dziękuję Mrugnięcie Uśmiech
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Barbarax
Gość
« Odpowiedz #97 : Sierpień 07, 2009, 16:01:18 »

Stolo Uśmiech, skoro jesteś fachowcem w tej dziedzinie to zapewne wiesz co mówisz. Jak uważnie czytałeś to co napisałam o przejrzeniu wszystkich posiadanych zdjęć, zapewne domyślasz się, że energie pojawiają się, mimo że ich do tej pory na tych zdjęciach nie było. Mało tego, przeglądając zdjęcia systematycznie znajdziesz zawsze coś nowego. Czy mam więc rozumieć, że istnieje również "idiot papier"?
Na temat "kluseczków" nie wypowiedziałeś się, więc już choćby ta jedna osoba nie wierzy, że to zjawiska optyczne, tylko ma własny pogląd na to co spostrzega. Uśmiech
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Sierpień 07, 2009, 17:13:08 »

Papier nie ma tu nic do rzeczy - on tylko jest odzwierciedleniem tego co zostało zapisane na matrycy czy kliszy. Owszem zdarzają się wadliwe partie materiałów fotograficznych ale coraz rzadziej Mrugnięcie

Oczywiste jest, że nie wszystko wiemy i nie wszystko potrafimy wytłumaczyć. Czasami wyjaśnienie jest tak banalne, że aż trudno w to uwierzyć.

Nie zastanowił Cię nigdy fakt, że tylko tego rodzaju energię rejestrujemy i tylko w takim kształcie?? Energię wytwarza wszystko co żyje. Energia jest niczym myśl - pokonuje gigantyczne odległości zaledwie w ułamku sekundy. Energie jest nie tylko dookoła nas ale i w nas samych. Widziałaś własnymi oczami kiedyś aurę jaką otoczony jest człowiek?? Niesamowite to bardzo.

Dlaczego tak tylko rejestrujemy energię?? Dlaczego dzieję się to prawie zawsze gdy błyska lampa błyskowa?? Dlaczego przez szereg lat na żadnym moim zdjęciu (a mam ich setki tysięcy) nie pojawiła się żadna energia gdy wykonywałem zdjęcie z zewnętrzną lampą błyskową??

Powiedz: dlaczego??

Uśmiech
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Silver
Gość
« Odpowiedz #99 : Sierpień 07, 2009, 18:03:39 »


Nie zastanawiaj się więc dłużej, lecz przybywaj na Wawel - tutaj nie tylko można zrobić zdjęcia energiom, ale i porozmawiać z nimi, jak również je odczuć.


 Powiadasz, że rozmawiasz z tymi energiami.
A w jaki sposób z nimi rozmawiasz ?
A czy nie zastanowiło Cie nigdy, że świat jest odbiciem twojego wnętrza nic więcej. Co gorsza mamy nie jedno wnętrze. Jedno jest rzeczywiste, prawdziwe, a drugie nie jest prawdziwe lub jest niewpełni prawdziwe.Czy patrząc na przykład na drzewo uważasz, że faktycznie ono tak wygląda, czyli składa się z kupy konarów, liści i pnia.
Nie - ono abslutnie tak nie wygląda, a nawet nie jest żadnym drzewem, choć miliardy ludzi tak widzi  drzewo, nie pytając nigdy dlaczego tak to widzą ?
No więc ?
To wyłącznie Twoja własna projekcja, czyli tak postanowiłaś widzieć drzewo, te energie o których tu opowiadasz jak  i całą resztę o nazwie świat.
Dlatego nie ważne czy są to duchy, duszki, jakieś energie, tylko pytanie co pod wszystkim  się kryje, czyli jaki wyraża sobą sens ?

Więc jaki sens jest wyrażony w tym, że widzisz te ''energie''.
Potrafisz na pytanie rzetelnie odpowiedzieć, czy jesteś tylko fascynatką ?
To, że widzisz to nic jeszcze wiele nie znaczy, a znaczyć będzie wtedy, jeżeli z tym doświadczeniem świadomie się zmierzysz !
A co to oznacza świadomie zmierzyć się z doświadczeniem ?
Ludzie, którzy uważają, że to co widzą, lub to co są wstanie odczuć jest prawdziwe skutecznie tylko fałszują rzeczywistość.
Robią  dlatego tak, ponieważ nie mogą sięgnąć swoją świadomością, że pod tą powierzchnią rzeczy, kryje się zupełnia inna prawda.
Dlatego pytam o sens, pytam o wartość tego co widzę, a nie pytam co widzę.To niby tylko taka subtelna różnica pomiędzy jednym a drugim postrzeganiem, tylko jakże ... bardzo znacząca.

I to tyle miła podróżniczko.
 
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 18:12:03 wysłane przez Silver » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pack-of-black-and-white pegasus forumwatachyzielonegoamuletu informatyka radarodzicowsp289