Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 16:54:06


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Eleusis i inne misteria  (Przeczytany 53216 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #100 : Grudzień 30, 2012, 17:59:16 »

Misteria to nie jest WIEDZA KSIĄŻKOWA, to rodzaj doświadczeń wewnętrznych, które poprzez swoją teatralną formę niesamowicie wpływają na uczestnika takich misteriów, tego się nie da opisać słowami, trzeba przeżyć, mity greckie i egipskie to jedna z wielu prób przekazania tych głębokich treści pod zasłoną symboliki Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #101 : Grudzień 30, 2012, 18:33:03 »

Posty o książce wydanej przez >Kapłana< wydzieliłem jako niezależny wątek: Książka wydana przez >Kapłana718< >>.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #102 : Grudzień 30, 2012, 19:29:14 »

Dokładnie, dokładnie .. Misteria to bardzo głębokie duchowe przeżycie wpisujące  w świadomość Człowieka wiedzę odczuciową na dany temat.

To tak jak np. zapisanie w świadomości , podświadomości i nad świadomości smaku słodkiego , lub słonego, albo gorzkiego , czy kwaśnego.

To się już wie na zawsze, wystarczy wypowiedziane słowo i pojawia się wiedza w danym temacie. Jak się chce poznać smak jakiś i kompletną wiedzę o nim to wyławiacza się na ten czas inne zmysły koncentrując tylko na odbiorze smaku.

Jak się chce poznać pełnię odczuć w seksie , to nie ogląda się w tym czasie telewizji Coś Duży uśmiech tylko koncentruje na przeżywaniu tego doznania aż do orgazmu.
Misteria też mają kilka poziomów wiedzy ale opisywanie ich naprawdę nie ma sensu bo nie można opisać smaku  czegoś, komuś kto tego nigdy nie jadł.

 Na wszystko przyjdzie pora dla każdego we właściwym czasie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 10:50:23 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #103 : Grudzień 30, 2012, 19:36:16 »

nie wiem czemu ale te chrześcijańskie są bardzo bolesne, niby to nie logiczne, ale jak się to zrozumie to niestety bardzo oczywiste Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #104 : Grudzień 31, 2012, 07:10:51 »

Kapłan 718

Cytuj
Misteria to nie jest WIEDZA KSIĄŻKOWA,

Tak?  Duży uśmiech
Wiedza  nigdy nie jest książkowa, ale czasem jest potrzeba gdzieś ja zapisać Cool
Dzięki temu, że ktoś się nie lenił i zapisał to ja np mogłem poszerzyć to co wiedziałem na ten temat Uśmiech
Oczywiście dla każdego co innego Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech

Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #105 : Grudzień 31, 2012, 08:23:08 »

oczywiście, że się mylisz, w książce są SYMBOLE, a w misteriach chodzi o BEZPOŚREDNIE POZNANIE, nie ma opcji uczestniczenia w misteriach czytając o tym w książkach, a nawet studiując mitologie świata mimo, że tam jest wprost mowa o misteriach...

Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #106 : Grudzień 31, 2012, 10:37:12 »

Możliwe że się mylę toć uparty nie jestem, nawet głowę mogę pochylić na przepraszam Duży uśmiech
Cóż jakoś mi się wydawało, ze chodzi o historię nie o interesowanie się czyimiś osobistymi wnioskami, odczuciami, wrażeniami i zasadności z udziału w hm misterium takim czy innym Duży uśmiech
Oczywiście może ktoś podjąć próbę opisania swoich doświadczeń z uczestniczenia w jakimś tam misterium Duży uśmiech
Toć dla każdego co innego Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #107 : Styczeń 03, 2013, 10:27:22 »

Witam,
nastepny przyklad to para normalnie postrzegana jako dzien i noc. Czyli dwie polarnosci: mniej i wiecej swiatla. Czyli dwie polarnosci tego samego-swiatla. Miedzy nimi cykliczne zmiany, godiny, pory miesiaca, roku, zacmienie planet...itd. Naturalnie oglad tych zjawisk przedstawiany jest, jest widziany w roznej formie, o mniejszym lub wiekszym wybarwieniu zensko-meskim. Zaleznie od rozwoju duchowego,
kulturalnego czy jakiegokolwiek innego.
pozdrawiam
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #108 : Styczeń 04, 2013, 02:02:22 »

ok a jak sie ma obecny ksztalt swiata do tych starozytnych misteriow i starozytnej wiedzy?Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 02:03:04 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #109 : Styczeń 04, 2013, 13:33:53 »

Witaj quetzal
Cytuj
ok a jak sie ma obecny ksztalt swiata do tych starozytnych misteriow i starozytnej wiedzy?Uśmiech
moim zdaniem jest ten sam. Tak produkowani oswieceni zajmowali sie przede wszystkim soba. O wygladzie swiata decydowala statystyka.
Swieci czy cos podobnego, nie powstaja droga werdyktu najwyzszego kaplana, chocby sie on nie wiem jak wysilal.
pozdrawiam
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #110 : Styczeń 04, 2013, 20:30:43 »

Witaj quetzal
Cytuj
ok a jak sie ma obecny ksztalt swiata do tych starozytnych misteriow i starozytnej wiedzy?Uśmiech
moim zdaniem jest ten sam. Tak produkowani oswieceni zajmowali sie przede wszystkim soba. O wygladzie swiata decydowala statystyka.
Swieci czy cos podobnego, nie powstaja droga werdyktu najwyzszego kaplana, chocby sie on nie wiem jak wysilal.
pozdrawiam

Odnośnie twojego pytania to oba są prawdziwe
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #111 : Styczeń 05, 2013, 03:51:52 »

moze  144 tys ? Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=JbrnPbenXlY

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy managerzuzlowy madex fifa11 world-anime