Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 07:38:00


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pra-Rodzina- czyli poszukiwanie ich korzeni oraz Ich karmy które przechodzili.  (Przeczytany 3617 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
komandos040
Gość
« : Grudzień 19, 2012, 14:41:06 »

Witam serdecznie w te "ostatki starego świata". Uśmiech
Nawiązując do tematu, mam zamiar przedstawić problematykę genealogii jako spuścizny "rodowej" ale i także wszelkiej informacji o
naszej dawnej rodzinie. Uśmiech
Bo dokopując się wielu ciekawostek pochodzenia Rodu, heraldyki -herbarzy, można się dowiedzieć, jak się żyło naszym przodkom.
Osobiście jestem badaczem i genealogiem.
Zdecydowałem się na poszukiwania korzeni moich od 1x pra aż do 6-7 razy- generacji.
Wraz z dokumentami posiadam również zdjęcia rodzinne.
Co ciekawe, nie wiedziałem, że moja rodzina jest tak rozległa i ma takie korzenie i powiązania z różnymi historycznymi postaciami.
Ale to możecie, lub macie i Wy drodzy Bracia i Siostry podobne sytuacje.
Zakładam ten wątek, by się podzielić z Wami archiwalnymi zdjęciami, jak i też dokumentacją -metrykami oryginalnymi oraz przetłumaczeniami również.
Obecnie mam już ich 51 sztuk, wraz ze ponad setką zdjęć i dokumentami, o których tak do tej pory nie wiedziałem.

Powiem tylko, że poprzez poszukiwania, odnalazłem w Stanach żyjącą kiedyś w Chicago rodzinę, a obecnie mieszkają w Kalifornii. Uśmiech

Pozdrawiam świątecznie.
Leszek
Ps.
Zapraszam również do pokazania Waszych linii rodzinnych i drzewek.
Moje się potężnie rozrosło. Uśmiech

A tak przy okazji. Uśmiech
Co to była za jednostka SS Prinz Oskar ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 15:03:33 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 19, 2012, 16:41:49 »

Proponuje odpięcia Duży uśmiech
Jak ktos nie chce sam to niech uderza na adres który podałem w dziale kursy... Uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2012, 16:46:53 »

ja mam rodzinne korzenie z Niderlandów,-
ale b.mnie to interesowało przed Schengen Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
komandos040
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 19, 2012, 16:52:44 »

Siostra rodzona mojego pradziadka wyszła za mąż za Józefa Pułaskiego z linii Pułaskich, czyli bratanka brata gen. Kazimierza Pułaskiego, który poległ pod Savannah.
Obecnie mam kontakt mailowy z kuzynką z tamtej linii Wioletą Rutkowską z Lublina, a to dlatego, że Marianny Puławskiej najmłodsze dziecko
I ojciec najmłodszego Ich dziecka czyli Ludwiki pm. Rutkowska. Dalej Ludwika była kontynuatorką w Ich rodzie i jednocześnie wiązała do dziś z Puławskimi nasze pokrewieństwo. Obecnie leży na cmentarzu w Żółkiewce, razem obok rodu Pułaskich Jej dziadków i starszych generacji.
Siostra zaś mego pradziadka leży do dziś na starym cmebntarzu w Gorzkowie jako Marianna Puławska. Przechodziłem obok Jej grobu, nie wiedząc że to moja krewna.
Marianna zmarła w pół godziny po narodzeniu się Ludwiki.
Odkopując powiązania w aktach-oryginałach, dowiedziałem się, że idzie jeszcze pięć lini wiążących w drzewku z Pułaskimi vel Puławskimi.
Dodam tu ciekawostkę, że do tej pory spadek po gen. Kazimierzu Pułaskim nadal istnieje. I jest do odebrania.  Duży uśmiech
Ale zapytałem też was o SS Prinz Oskar'a.
Czekam na odpowiedzi i ciekawostki, po których sam Wam coś przedstawię. Uśmiech

Odnośnie karmy rodzinnej, podejrzewam dwa aspekty, jeden to umieralność dzieci w czasie porodu, lub po porodzie-Marianna, i również bezpłodność.
Siostra 2 x pradziadka Agnieszka z Jaworskich, miała 24 lata jak zmarła w 1853 roku, a urodziła się w 1830. Co było przyczyną, trudno stwierdzić, jest sporo takich zagadek. Wszystko to wyczytałem z akt albo ślubów bądź także a może i najwięcej z akt -oryginałów oczywiście urodzeń.
A pisze tam bardzo dużo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 17:07:02 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumhumorystyczne brygadaszarika julandia naszemaluchy the-world-is-magic