Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 12:59:50


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Symbole religijne  (Przeczytany 32855 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Constantin
Gość
« Odpowiedz #25 : Luty 20, 2010, 12:59:38 »

Chyba widzisz to co chcesz widzieć a jeśli już wspominasz o zaściankowym myśleniu.... Może i jestem zaściankowy ale w takim wypadku wiara w doktrynę kościelną musi być mega zaściankiem. Trzeba być ślepym żebym nie dostrzec że religie powstały tylko po to żeby kontrolować ludzi. Kiedyś ludzie byli bardzo prości i bogobojni więc dostojnicy kościoła mieli nad nimi pełną kontrole co niecnie wykorzystywali teraz na szczęści ludzie zaczynają otwierać oczy i już nie dają się mamić kościołowi. Niestety jeszcze więcej jest takich którzy wciąż wierzą w te bzdury. Niemniej jednak stary paradygmat wcześniej czy później będzie musiał odejść i ustąpić miejsca nowemu. Ziemia weszła w obszar zwiększonego promieniowania co sprzyja budzeniu się ludzi. Kościół już zaczyna się walić ale ten proces będzie powolny i długotrwały jednak myślę że jego dni są już policzone.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #26 : Luty 20, 2010, 16:45:22 »

Przestancie mili panowie. Rozaniec jest forma mantry , mantrowac mozna wszystko co sie tylko chce efekt istotnie moze byc ten sam , bo polega on na wejsciu wokreslona wibracje falowa i zakodowaniu w tej przestrzeni jakiejs mysli.
Jest to bardzo prosta forma laczenia sie z jakoms przestrzenia , gdy ludzie nie potrafia inaczej.

Mantrowac - powtarzac wielokrotnie te same frazy , rozaniec dokladnie spelnia ta zasade.

Ludzie bezmyslnie powtarzaja jakies zdania , lub cale teksty , i tak naprawde nie zastanawiaja sie czemu to sluzy , co daje?
Nauczylismy sie mowic to swietosc , to swiete , a co to jest swiete i kidey jest swiete?

Gdybyscie mogli mi pomoc to zrozumiec byla bym wdzieczna.


Kiara Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #27 : Luty 20, 2010, 17:03:57 »

Postaram się - nigdzie w KK nie znajdziesz zachęty do "bezmyślnego klepania" różańca. Jest to modlitwa u podstaw której leży rozważanie życia Jezusa. Ma to skłonić do refleksji i zadumy.

Constantin - jako katolik czyli ten który wg. Ciebie jest zarządzany mam pytanie. Przedstaw proszę w jaki sposób jestem "zarządzany" czy zniewolony oraz korzyści jakie z tego mają dostojnicy kościelni, ok?
Aha, nie słyszałem jeszcze aby ktoś został np. uzdrowiony czytając np. fraszki Kochanowskiego, Ty jak rozumiem możesz wskazać takich ludzi, tak? Ok, może być i Mickiewicz, Staff, Leśmian.

Zrobił się offtop - nie wiem gdzie można to zamieścić.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Luty 20, 2010, 18:02:35 »

Cytat: alex
odnalazlem prawdziwa droge ktora jest Jezus Chrystus.moge tylko dodac ze mamy post czterdziesto dniowy ktory powinnismy wszyscy wykorzystac a prawdziwa bronia jest rozaniec.

Czy mógłbyś nam wyjaśnić, co wspólnego z Jezusem ma różaniec i wspomniany przez Ciebie 40-sto dniowy post, którego jak się domyślam, powinniśmy teraz przestrzegać?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 18:02:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
alex
Gość
« Odpowiedz #29 : Luty 20, 2010, 18:27:02 »

dla ciekawych lub proszacych o wyjasnienia zalaczam materialy.  http://www.xn--zdrowaka-rvb.pl/dlaczego-wlasnie-rozaniec/  tutaj krotko o poscie  http://www.eleos.religia.net/temat_tygodnia/kuszenie.html polecam film o ktorym wczesniej pisalem http://www.youtube.com/watch?v=BlhFK2Gc1Nw oraz o objawieniach Fatimskich oczywiscie KK ma w swoich bunkrach tony wiedzy o czym wszyscy wiemy lecz dzieki Bogu masoneria popelnila blad i dala ludziom internet-Rotschild   http://www.apokalipsy.fora.pl/religia-i-wiara,38/trzecia-tajemnica-fatimska,26.html
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 18:27:36 wysłane przez alex » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Luty 20, 2010, 18:42:31 »

 Coś Szok Mrugnięcie

>alex<, chyba nie zrozumiałeś mnie.
Nie interesują mnie dzisiejsze wyjaśnienia powodów, czy motywacji użytkowania przez "chrześcijaństwo" i kk różańca. Pytam tylko, co wspólnego tenże przyrząd ma z Jezusem?

Podobnie z postem.
Wiem ze Biblia podaje iż tyle czasu pościł, inne źródła również o tym donoszą, choć nie przypominam sobie by którekolwiek z nich wspominało, że ten post trwał właśnie tyle. Jednak nie to jest istotne.
Pytam, dlaczego nakazują nam tyle czasu pościć? Czy może Jezus tak nakazał?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 18:43:05 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
alex
Gość
« Odpowiedz #31 : Luty 20, 2010, 18:52:36 »

Cytat: alex
odnalazlem prawdziwa droge ktora jest Jezus Chrystus.moge tylko dodac ze mamy post czterdziesto dniowy ktory powinnismy wszyscy wykorzystac a prawdziwa bronia jest rozaniec.

Czy mógłbyś nam wyjaśnić, co wspólnego z Jezusem ma różaniec i wspomniany przez Ciebie 40-sto dniowy post, którego jak się domyślam, powinniśmy teraz przestrzegać?
s Dariuszu,widze ze jestes zwolennikiem PCH jak sie nie myle.postaraj sie przez 2 tygodnie poscic w srode i piatek o chlebie i wodzie a za niewydane pieniadze kup jedzenie dla biednych i obdarz ich miloscia bezwarunkowa,potem pogadamy.jak bedziesz glodny i chcial zjesc kielbaske lub cos tam slodkiego mysl o bezdomnych i glodnych i jakiego masz farta w zyciu przyjacielu.zobacz czy dasz rade poscic przez 40 dni na pokute za Twoje grzechy.u En-kiego swiat wyglada troche inaczej.mowi pieknie o milosci ale jej jakos nie widac.mowi rzeczy bez pokrycia,propaguje bigamie i poddaje pod watpliwosc istnienie szatana.dla mnie jest oczywiste ze ktos taki nie ma czystych intencji.czy przypadkowe sa ich imiona>LUCYNA SAMUEL? Poczytaj Dariuszu o objawieniach w Mediugorje oraz Objawieniach Fatimskich prosze.zainteresuj sie Ojcem Pio.KK jest zaklamany po szpik kosci i wszyscy to wiemy nie wyklucza to jednak istnienia Boga w postaci w jakiej zostal on przedstawiony poprzez ewangelie.pozdrawiam.

===========================================

wszystko masz podane w linkach powyzej.apropos nie tylko dzieci wiedza ze Matka Boska to mama Jezusa.poczytaj co to jest Ramadan-odpowiednik naszego postu.

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 13:06:23 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Luty 20, 2010, 19:17:58 »

s Dariuszu,widze ze jestes zwolennikiem PCH jak sie nie myle.

Czy w tej chwili, w kontekście moich pytań, ma to jakieś znaczenie?
Ale dla jasności odpowiem Ci, ze tak, jestem zwolennikiem PCH.

Cytuj
postaraj sie przez 2 tygodnie poscic w srode i piatek o chlebie i wodzie a za niewydane pieniadze kup jedzenie dla biednych

Posłużę się kolokwializmem, "z niejednego pieca chleb jadłem", więc mogę Ci się pochwalić, ze i o poście krótszym i dłuższym mam pojęcie.
Ale co to ma wspólnego z moimi pytaniami?

Cytuj
i obdarz ich miloscia bezwarunkowa,

Staram się to czynić i bez wdawania się w posty. Przyznam, że dużo lepiej mi to wychodzi teraz, gdy nie jestem wyznawcą żadnego wyznania. Ale to już nie istotne.
Dalej więc pytam, co to ma wspólnego z moimi pytaniami?

Cytuj
potem pogadamy.jak bedziesz glodny i chcial zjesc kielbaske lub cos tam slodkiego mysl o bezdomnych i glodnych i jakiego masz farta w zyciu przyjacielu.

To już omówiłem. Nie widzę potrzeby rozwijania tej myśli, bo dalej nie udziela odpowiedzi na moje pytania.

Cytuj
zobacz czy dasz rade poscic przez 40 dni

Nie widzę najmniejszego powodu by ponownie sprawdzać się w tym. Nie jestem masochistą.

Cytuj
na pokute za Twoje grzechy.

Coś
Pozostawię bez komentarza.

Cytuj
u En-kiego swiat wyglada troche inaczej.mowi pieknie o milosci ale jej jakos nie widac.mowi rzeczy bez pokrycia,propaguje bigamie i poddaje pod watpliwosc istnienie szatana.dla mnie jest oczywiste ze ktos taki nie ma czystych intencji.czy przypadkowe sa ich imiona>LUCYNA SAMUEL? Poczytaj Dariuszu o objawieniach w Mediugorje oraz Objawieniach Fatimskich prosze.zainteresuj sie Ojcem Pio.KK jest zaklamany po szpik kosci i wszyscy to wiemy nie wyklucza to jednak istnienia Boga w postaci w jakiej zostal on przedstawiony poprzez ewangelie.pozdrawiam.

Mrugnięcie
Nie neguję Twojej gorliwości, ale wypadałoby byś przejrzał trochę na oczy.

No i dalej nie mam odpowiedzi.
Co to wszystko ma wspólnego z Jezusem?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
alex
Gość
« Odpowiedz #33 : Luty 21, 2010, 10:38:35 »

no coz widocznie jestes serio idealny skoro juz wszystko wiesz i z nie jednego pieca chleb jadles.powiedz mi tylko czy naprawde nie widzisz w tym wszystkim sciemy dla malych dzieci?czy nie widzisz ze Twoj En-ki tak naprawde robi sobie z was jaja?tez z nie jednego pieca chleb jadlem przyjacielu.napialem Ci to wszystko bo jestem Ci to winny a co z tym zrobisz Twoja sprawa,nie mam zamiaru Cie nawracac.nie bede sie rozpisywal mysle bo to nic nie zmieni ale powiem Ci jedno po 3 dniach (aktywnych)na tym forum zobaczylem jak bardzo niedojrzale sa osoby slepo wierzace w pch (chrzescijanstwo mozesz pisac z malej jak zauwazylem) styl wypowiedzi,atak,brak odpowiedzi na konkretne pytania. w zasadze tyle mam Ci do powiedzenia.powiedz mi tylko czy glosno bedziesz sie smial jak madry jestes i dales sie zrobic  jak dziecko? zostalo wam malo czasu do godziny X a tu niestety NIC SIE NIE SPRAWDZILO CO POWIEDZIAL EN KI co Ty na to?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #34 : Luty 21, 2010, 12:37:14 »

Mili Panowie moze bysmy sie skupili na symbolach religijnych , zgodnie z tematem.
Moze zacznijmy od Trojcy sw. bo na niej opiera sie KK  zrozumienie tego tematu pokaze najwiekszy przekret na ktorym opiera cie cale Chrzescijanstwo Rzymskie ( bo tak nalezy nazwac) ten odlam judaizmu.

Prosze wiec zeby ktos z Was opisal Trojce sw. wedlog KK.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Luty 21, 2010, 12:57:34 »

Dalej się nie rozumiemy i jeśli moje posty odebrałeś jako atak, to najmocniej Cię przepraszam, nie miałem tego na celu.

Cytat: alex
czy nie widzisz ze Twoj En-ki tak naprawde robi sobie z was jaja

Pierwsza rzecz, którą powinieneś sobie uświadomić. En-Ki nie jest mój. Fakt iż jestem zwolennikiem PCH nie czyni mnie ślepym na wiele rzeczy. Moje stanowisko jest umiarkowane. Wierzę, ze En-Ki istnieje, tak jak wierzę w istnienie Jezusa, Boga itp., itd., uważam przy tym, że to co przekazuje En-Ki poprzez panią Lucynę jest daleko konkretniejsze niźli nauki kościelne, niby opierające się na Biblii. I w tym kontekście aż dziw bierze, ze nie widzisz tego, jak kościół robi "z was jaja".  Mrugnięcie Duży uśmiech

Cytuj
po 3 dniach (aktywnych)na tym forum zobaczylem jak bardzo niedojrzale sa osoby slepo wierzace w pch

No cóż, bozia ma różnych.  Duży uśmiech
Ale wszyscy oni przynajmniej próbują pracować nad sobą.
I jeszcze jedno, jakoś nie zauważyłem ślepo wierzących w PCH, są tu zwolennicy, którzy bardziej stanowczo obstają za ideą Projektu niż pozostali zwolennicy, jednak nie stawiałbym ich w jednym szeregu ze "ślepowiercami". To oczywiście moja opinia.

Cytuj
(chrzescijanstwo mozesz pisac z malej jak zauwazylem) styl wypowiedzi,atak,brak odpowiedzi na konkretne pytania. w zasadze tyle mam Ci do

Staram się przestrzegać poprawnej pisowni, jednak niekiedy coś przeoczę, w każdym razie nie czynię niczego z premedytacją.
Brak odpowiedzi?
>alex<, wybacz, ale to ja nie mogę uzyskać od Ciebie odpowiedzi na jedno pytanie, które zadałem odnośnie postu 15-go.
Bez wnikania we wszelkie pokrętne tłumaczenia, którymi posługuje się Kościół i jego poplecznicy, chcę tylko wiedzieć co wg Ciebie ma wspólnego Jezus z różańcem, i niby dlaczego  powinniśmy obchodzić post?

Cytuj
powiedz mi tylko czy glosno bedziesz sie smial jak madry jestes i dales sie zrobic  jak dziecko? zostalo wam malo czasu do godziny X a tu niestety NIC SIE NIE SPRAWDZILO CO POWIEDZIAL EN KI co Ty na to?

Nie będę z niczego ni nikogo się śmiał, wyrosłem z tego, nie mierzę świata i ludzi takimi kategoriami.
"Dałem się zrobić", hm, z Twojego punktu widzenia może i tak to wygląda, ja postrzegam to inaczej, o czy już wspomniałem. W każdym razie dzięki za troskę. Doceniam to.
Niejednokrotnie już omawialiśmy to zagadnienie na forum. Kilkukrotnie i ja wyjaśniałem swoje stanowisko.
Przeżyłem już kilka "końców świata" i jakoś ni razu nie rozpaczałem nad tym iż ci, którzy je głosili nie sprawdzili się. Wszystkie te "końce" były wieszczone w oparciu o Biblię. Moje stanowisko w tej sprawie jest ciut odmienne, gdyż nie jestem prekursorem katastrofizmu. Uważam że to wszystko zostanie rozwiązane w inny sposób, choć mimo wszystko jakieś ofiary i tak mogą być. Tak czy inaczej nie będę w najmniejszym stopniu rozpaczał, nie będę histeryzował bo kolejna data nie wypaliła. Dla mnie istotniejszym jest by dążyć do rozwoju duchowego i to staram się uskuteczniać.
Czy zmiany, jakie nadchodzą, nastąpią w roku 12-tym, 15-tym, czy 11-tym, do drugorzędna sprawa.

Zakończmy już to, bo jak widać nie dojdziemy do sedna, a im bardziej brniemy w tę dyskusję, tym bardziej emocjonalnie i osobiście to odbierasz.

Dzięki za poświęconą mi uwagę.
Powodzenia i pozdrawiam.


Bardzo słusznie zauważyła >Kiara<, przejdźmy do meritum.

Cytat: kiara
Prosze wiec zeby ktos z Was opisal Trojce sw. wedlog KK.

Wg KK w jednej osobie są trzy, czyli Bóg katolicki to trzyosobowa jednia, jakkolwiek dziwnie to brzmi.
Bóg ojciec, syn boży i Duch Święty, to jeden Bóg, aż chce się napisać bóg.
Chyba nic nie przeoczyłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 13:01:51 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #36 : Luty 21, 2010, 13:05:23 »

Trojca sw.

Prosze chetnego/tna do opisania tego religijnego symbolu , tylko w miare szczegolowo poprosze.

Kiara. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #37 : Luty 21, 2010, 13:35:38 »

coz ogolnie Bog  - jako architekt - swiata widzialnego i niewidzialnego:)
duch jako jego esencja - czyli to co jest zywe i co ozywia i jest swiete:)
syn - to wcielenie tego ducha ktory to sobie uswiadamia:)
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #38 : Luty 21, 2010, 14:36:04 »

coz ogolnie Bog  - jako architekt - swiata widzialnego i niewidzialnego:)
duch jako jego esencja - czyli to co jest zywe i co ozywia i jest swiete:)
syn - to wcielenie tego ducha ktory to sobie uswiadamia:)

Chodzi mi o definicje chrzescijanska , koscielna. Chociaz i do tej mozna sie odniesc.
Ale w tej chrzescijanskiej jest lepiej widoczny przekret prawdy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 14:36:44 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #39 : Luty 21, 2010, 14:46:40 »

w jaki sposob?Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #40 : Luty 21, 2010, 15:15:24 »

w jaki sposob?Uśmiech

Bardzo prosty , wszystko zawiera sie w prostocie. Najpierw napisz co to jest Trojca sw. wedlog KK.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 15:15:55 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #41 : Luty 21, 2010, 15:20:04 »

no tak prostota jest najlepsza:)

Trójca Święta, Trójca Przenajświętsza, podstawowy dogmat i największa z tajemnic wiary przeważającej części wyznań chrześcijańskich, głosząca, że jest jeden Bóg w trzech Osobach, które stanowią: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Wg oficjalnych sformułowań Urzędu Nauczycielskiego Kościoła (Katechizm Kościoła katolickiego, 1994) Trójca Święta jest "Trójcą współistotną" (tzw. homouzja), co znaczy, że "Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem", rzeczywiste zaś rozróżnienie między nimi "polega jedynie na relacjach, w jakich pozostaje jedna z nich w stosunku do innych":

Ojciec jest tym, który rodzi, Syn tym, który jest rodzony, a Duch Święty tym, który pochodzi - relacje te są odwieczne (tzn. nie opisują jakiegoś procesu zachodzącego w czasie) i jedynie odnoszą do siebie Osoby Trójcy Świętej nie przeciwstawiając ich sobie. Określenie Trójca Święta, jakkolwiek zakorzenione w Piśmie Świętym, nie jest wyrażeniem biblijnym - pojawiło się pod koniec II w. (Tertulian), a ostateczny kształt dogmatyczny otrzymało na soborach nicejskim I (325) i konstantynopolitańskim I (381).

Interpretacje tajemnicy Trójcy Świętej prowadziły często do herezji, takich jak: modalizm (Trójca Święta to tylko aspekt Boga "dla nas"), tryteizm (Osoby Boskie to trzej odrębni bogowie wyłonieni w podziale pierwotnej Bożej Jedni), subordynacjonizm (Syn Boży i Duch Święty to twory Boga Ojca Jemu podporządkowane) czy arianizm. Rozbieżność w dookreśleniu wyróżniającej Ducha Świętego relacji pochodzenia - od Ojca, jak w kościołach Wschodu, czy od Ojca i Syna (Filioque dodane do symbolu wiary w IX w.), jak na Zachodzie - stała się w 1054 teologiczną przyczyną wielkiej schizmy wschodniej.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #42 : Luty 21, 2010, 20:09:50 »

Przeżyłem już kilka "końców świata" i jakoś ni razu nie rozpaczałem nad tym iż ci, którzy je głosili nie sprawdzili się. Wszystkie te "końce" były wieszczone w oparciu o Biblię.
Bzdury gadasz Darek. Wskaż mi gdzie w Biblii jest podana data - proszę, konkretnie. Natomiast ja jestem w stanie wskazać Ci w Biblii coś zupełnie odmiennego do Twoich majaczeń - wykażę, że w Biblii stoi, że nikt nie zna dnia ani godziny tylko Ojciec w Niebie. Wiesz, to, że ktoś coś sobie ubzdura i plecie [a inni bezmyślnie powtarzają] twierdząc, ze jego przesłanie/informacje są prawdziwe nie oznacza, że to jest prawdą . Czekam na cytat z Biblii - mam nadzieję że go wskażesz aby nie być gołosłownym w swoich zarzutach...

Moze zacznijmy od Trojcy sw. bo na niej opiera sie KK  [...]
Mylisz się Kiaro, to jeden z dogmatów wiary chrześcijańskiej, a nie główna podstawa czy jedyny filar. Kolejny raz zaapeluję - zapoznaj się ze stanowiskiem KK a dopiero potem wypowiadaj się w jego temacie. Nie pierwszy raz swój osąd czy opinię przedstawiasz jako oficjalne stanowisko KK. Nie wkładaj komuś w usta coś czego nie wypowiedział - toż to rasowa manipulacja.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #43 : Luty 21, 2010, 20:35:10 »

hm nie ma konkretnej daty konca swiata ale cos nie cos mozna wywnioskowac I odczytac pewne znaki..ja tam uwazam ze jezeli juz to ludzie doprowadza do konca swiata..- Bog nie chce zaglady ludzi to ludzie caly czas robia sobie zaglade...


„ pojawią się znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi nastanie trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i nawałnicy.."

http://www.rmf24.pl/nauka/news-slonce-coraz-bardziej-aktywne,nId,236403


http://wiadomosci.onet.pl/2130423,16,tajemniczy_obiekt_w_kosmosie_dla_niektorych_to_znak_konca_swiata,item.html


„I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.” (Mat. 24:14) - zamknela sie ksiega ewangelii w dniu pogrzebu Jana Pawla II

 "Tak jak za dni Noego: jedli, pili, żenili się i nie zauważyli, kiedy przyszła na nich zagłada". 

- niektorzy zauwazaj ze cos jest nie tak no ale wiekszosc chyba nie..


to juz cytowalem kilka razy ale jeszcze raz..

Byli zaś wszyscy ludzie tego samego języka i mowy tej samej. Gdy zaś ruszyli ze wschodu, znaleźli kotlinę w ziemi Sinear i tam osiedli. I rzekli jeden do drugiego: "Nuże, weźmy się lepić cegły i wypalać na palenisku". A była im cegła tyle co głaz, a smoła tyle samo co wapno. I rzekli: "Nuże, zbudujmy miasto i wieżę, której szczyt sięgnąłby niebios samych, a rozsławimy imię swe, byśmy snadź nie rozproszyli się po ziemi tam i sam. Zstąpił zaś Bóg, by przyjrzeć się miastu i wieży, które ludzie zbudowali. I rzekł Bóg: "Oto jednym ludem są i język ten sam mają. A toć dopiero początek ich dzieła: odtąd zaś, cokolwiek zamyślą, nic nie będzie dla nich niemożliwe. Nuże, zstąpmy i zbełtajmy im języki, by nie rozumieli jeden mowy drugiego". I rozproszył ich Bóg po całym świecie i przestali budować miasto. Przeto nadano mu imię Babel, bo tu zbełtał Bóg języki wszem ludziom i rozproszył ich tam i sam po świecie. (I Mojż. XI 1-9)


"I poprowadze slepych droga, ktorej nie znaja sciezkami im nieznanymi ich powiade, ciemnosc przed nimi obroce w jasnosc a miejsca nierowne w rownine. Oto rzeczy, ktorych dokonam i nie zaniedbam ich!" Izajasz.


" Bacz więc, by światło, które jest w tobie nie było ciemnością. Jeśli więc całe ciało twoje jest jasne i nie ma w nim cząstki ciemnej, będzie całe jasne, jak gdyby świeca oświeciła cię swym blaskiem " Luk 11.35



A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.” / J 3,19


"rozgniewały się narody" i przyszedł gniew twój i czas sądu umarłych i oddania zapłaty sługom twoim prorokom i świętym i bojącym się imienia twego, małym i wielkim i zagłady tych, co zepsuli ziemię."

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię". Albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, a morza już niema."


wracam jeszcze raz do tego samego - czyli - tylko niewyparowujaca CZARNA DZIURA - moze oznaczac zglade Ziemi - koniec swiata - sad ostateczny
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 20:47:31 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #44 : Luty 21, 2010, 20:40:48 »

Podstawa wiary Katolickiej jest jej doktryna zawarta;

 Główne prawdy wiary [edytuj]

Katolicyzm głosi wraz z innymi wyznaniami główne zasady chrześcijańskie:

    * Bóg jest jeden w trzech Osobach (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty – Trójca Święta)
    * jako Stwórca i Pan świata objawił się ludziom (Syn Boży stał się człowiekiem w osobie Jezusa Chrystusa, który jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, jedynym Zbawcą ludzi, który żył na Ziemi, umarł za ich grzechy i zmartwychwstał)
    * ludzi stworzył Bóg z miłości, ale zerwawszy więź z Bogiem żyją oni z dala od Niego podlegając śmierci
    * wszyscy ludzie są wezwani do wiary, nadziei i miłości, życia duchowego oraz pełnienia woli Bożej, wyrażonej w przykazaniach, a zwłaszcza w przykazaniu miłości Boga i bliźniego, które są podstawą i streszczeniem Dekalogu
    * przeznaczeniem ludzi jest wieczne życie z Bogiem i zmartwychwstanie po powrocie Chrystusa na ziemię (paruzja), tych zaś którzy odrzucą zbawienie czeka potępienie i wieczny pobyt w piekle

Społeczność chrześcijan tworzy Kościół, do którego wstępuje się przez chrzest i który żyje Eucharystią.

Katolicyzm przyjmuje nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary oraz apostolski symbol wiary (credo).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm


*
    * Bóg jest jeden w trzech Osobach (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty – Trójca Święta)

W koncu jeden czy trzy osoby , bo jezeli jeden to w jednej osobie , a jezeli w trzech to juz nie jeden tak wiec religja KK apsolutnie nie jest religjom monoteistycznom. W monoteizmie nie ma trzech Bogow jest tylko JEDEN BOG STWORCA WSZECHRZECZY

Bog Ojciec  i on rzeczywiscie jest Bogiem Stworca. Syn Bozy nie moze byc rownoczesnie Bogiem Ojcem bo jest to juz calkowicie odzielna osobowosc mogaca wyrazac zamysl Ojca , ale syn nigdy nie jest wlasnym ojcem.

Po to czlowiek ma rozum zeby myslec i analizowac , przyslowie mowi jak na gorze tak na dole, czyli syn mojego ojca ( moj brat) moze byc rownoczesnie swoim ojcem czy nie? Jasne ze nie! nawijanie od wiekow takich bredni na ludzkie uszy zablokowalo ich logiczne myslenie, zreszta takie myslenie bylo uznawane za sprzeniewierzanie sie kanonom ustalonym na synodach. Bylo karane smiercia wiec nawet jezeli ktos odwazyl sie myslec mowic nic nie mogl.
Chyba juz pora na zakonczenie powtarzania tej bzdury.

Nastepna rzecz ; Ojciec rodzi syna! Ludzie gdzie tak jest ze facet rodzi dziecko?Coś Jeszcze raz jak na gorze tak na dole , to kobiety rodza dzieci nie mezczyzni , wiec nie opowiadajmy bzdur ze ojciec zrodzil syna.
Jakos kiepsko radzil sobie z tym porodem , az uzyl do tego Marji matki Jezusa ( no i prawda o kobiecie musiala zaistniec , nie dalo sie jej ukryc) , bez kobiety zycia fizycznego na ziemi BYC NIE MOZE!

Tak zaistnialo niepokalane poczecie  , niepokalane znaczy ZGODNE Z OBOWIAZUJACYM PRAWEM RELIGIJNYM , a nie bez udzialu fizycznego ojca.
SKALANIE , znaczy zlamanie obowiazujacych zasad religijnych ( ktore byly wowczas bardzo rygorystyczne) , kto skalal zasady nie mogl byc uznawany przez prawo za spadobierce rodowego , lub kaplanskiego


Ale nasz obradujacy synod wiedzial jak literalnie wykorzystac symboliczne okreslenie i wprowadzic dzieki niemu swoje wladcze prawa.

No i jeszcze ten handel ludzkimi grzechami , ktos kupi , ktos sprzeda i do przodu . Tak jak by "grzechy" byly na sprzedarz. Ludzie zastanowcie sie , czym sa te domniemane "grzechy"? To nic innego jak nasze nieumiejetnosci w zachowaniach , czyli brak wiedzy w temacie a co za tym idzie bledne decyzje, ktore trzeba zwyczajnie korygowac. Czyli uczyc sie na bledach prawidlowych zachowan.
Czy zatem taki "towar" jak nasze bledy mozna sprzedawac i kupowac? Przeciez to paranoja tych , ktorzy ustanawiali takie dogmaty. Bzdura nad bzdury.
Chyba wiec jest logiczne ze Jezus niczego nie odkupowal a juz napewno nie ludzkie "grzechy".

Mamy juz dwie osoby z trojcy , pozostala trzecia , Duch Swiety, co z nim zrobic , jakie miejsce mu nadac i jak okreslic?
I tego tak naprawde KK nie tlumaczy do konca , sa to efemeryczne slowa bez doglebnego wyjasnienia w KK.

Ale... poniewaz wzor jest skopiowany z judaizmu na podstawie pierwotnej informacji mozna to wyjasnic. Co zrobie w nastepnym poscie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 21:13:37 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #45 : Luty 21, 2010, 21:51:31 »

Cytat: arteq
Przeżyłem już kilka "końców świata" i jakoś ni razu nie rozpaczałem nad tym iż ci, którzy je głosili nie sprawdzili się. Wszystkie te "końce" były wieszczone w oparciu o Biblię.
Bzdury gadasz Darek. Wskaż mi gdzie w Biblii jest podana data - proszę, konkretnie. Natomiast ja jestem w stanie wskazać Ci w Biblii coś zupełnie odmiennego do Twoich majaczeń - wykażę, że w Biblii stoi, że nikt nie zna dnia ani godziny tylko Ojciec w Niebie. Wiesz, to, że ktoś coś sobie ubzdura i plecie [a inni bezmyślnie powtarzają] twierdząc, ze jego przesłanie/informacje są prawdziwe nie oznacza, że to jest prawdą . Czekam na cytat z Biblii - mam nadzieję że go wskażesz aby nie być gołosłownym w swoich zarzutach...

>arteq<, przeczytaj raz jeszcze. Chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do wielu spraw i stąd zapewne przeoczasz niektóre aspekty.
Wyraźnie napisałem, ze ci, którzy je (czyli "końce świata") głosili zawsze powoływali się na Biblię. Jeden z najsłynniejszych acz niedoszłych końców świata był wieszczony przez Świadków Jehowy, a wyznaczony na rok 1975. Od tamtej pory ŚJ bardzo skrzętnie unikają wyznaczania jakichkolwiek dat, powołując się min. na cytowany przez Ciebie fragment.
Wszystkie późniejsze daty owego końca również w mniejszym lub większym stopniu opierały się na apokaliptycznej (biblijnej) wizji naszej przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 22:33:29 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #46 : Luty 21, 2010, 21:52:33 »

hm Kiara ale przeciez KK to nie tylko samo zlo:), w judaizmie tez wystepuje pojecie ducha Bozego, szechiny itd..znaczenie 3 sw mozna latwo zrozumiec..

dla mnie
Bog  - jako architekt - swiata widzialnego i niewidzialnego:)
duch jako jego esencja - czyli to co jest zywe i co ozywia i jest swiete:)
syn - to wcielenie tego ducha ktory to sobie uswiadamia:)

czy ojciec i syn to jest to samo? - no nie do konca ale przeciez Jezus nigdy tak nie twierdzil, ale w roznych religiach tez sa wcielenia itd

pozatym wiele jest mozliwe:) dodajac ze materia zbudowana jest ze swiatla:)

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/partenogeneza-280.html





hm a ze napisales o koncu swiata to jeszcze raz powtorze ten watek Darek:)  tu nie trzeba byc prorokiem trzeba tylko zwracac uwage na pewne znaki:)

hm nie ma konkretnej daty konca swiata ale cos nie cos mozna wywnioskowac I odczytac pewne znaki..ja tam uwazam ze jezeli juz to ludzie doprowadza do konca swiata..- Bog nie chce zaglady ludzi to ludzie caly czas robia sobie zaglade...


„ pojawią się znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi nastanie trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i nawałnicy.."

http://www.rmf24.pl/nauka/news-slonce-coraz-bardziej-aktywne,nId,236403


http://wiadomosci.onet.pl/2130423,16,tajemniczy_obiekt_w_kosmosie_dla_niektorych_to_znak_konca_swiata,item.html


„I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.” (Mat. 24:14) - zamknela sie ksiega ewangelii w dniu pogrzebu Jana Pawla II

 "Tak jak za dni Noego: jedli, pili, żenili się i nie zauważyli, kiedy przyszła na nich zagłada".

- niektorzy zauwazaj ze cos jest nie tak no ale wiekszosc chyba nie..


to juz cytowalem kilka razy ale jeszcze raz..

Byli zaś wszyscy ludzie tego samego języka i mowy tej samej. Gdy zaś ruszyli ze wschodu, znaleźli kotlinę w ziemi Sinear i tam osiedli. I rzekli jeden do drugiego: "Nuże, weźmy się lepić cegły i wypalać na palenisku". A była im cegła tyle co głaz, a smoła tyle samo co wapno. I rzekli: "Nuże, zbudujmy miasto i wieżę, której szczyt sięgnąłby niebios samych, a rozsławimy imię swe, byśmy snadź nie rozproszyli się po ziemi tam i sam. Zstąpił zaś Bóg, by przyjrzeć się miastu i wieży, które ludzie zbudowali. I rzekł Bóg: "Oto jednym ludem są i język ten sam mają. A toć dopiero początek ich dzieła: odtąd zaś, cokolwiek zamyślą, nic nie będzie dla nich niemożliwe. Nuże, zstąpmy i zbełtajmy im języki, by nie rozumieli jeden mowy drugiego". I rozproszył ich Bóg po całym świecie i przestali budować miasto. Przeto nadano mu imię Babel, bo tu zbełtał Bóg języki wszem ludziom i rozproszył ich tam i sam po świecie. (I Mojż. XI 1-9)


"I poprowadze slepych droga, ktorej nie znaja sciezkami im nieznanymi ich powiade, ciemnosc przed nimi obroce w jasnosc a miejsca nierowne w rownine. Oto rzeczy, ktorych dokonam i nie zaniedbam ich!" Izajasz.


" Bacz więc, by światło, które jest w tobie nie było ciemnością. Jeśli więc całe ciało twoje jest jasne i nie ma w nim cząstki ciemnej, będzie całe jasne, jak gdyby świeca oświeciła cię swym blaskiem " Luk 11.35



A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.” / J 3,19


"rozgniewały się narody" i przyszedł gniew twój i czas sądu umarłych i oddania zapłaty sługom twoim prorokom i świętym i bojącym się imienia twego, małym i wielkim i zagłady tych, co zepsuli ziemię."

"I widziałem nowe niebo i nową ziemię". Albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, a morza już niema."


wracam jeszcze raz do tego samego - czyli - tylko niewyparowujaca CZARNA DZIURA - moze oznaczac zglade Ziemi - koniec swiata - sad ostateczny - dodatkowo Panowie z CERN sami oficjalnie zrobilili sobie logo 666 i  postawili posag Sziwy (boga ktory niszczy swiat) - hm wiec chyba wszyscy na swiaecie chca tego konca swiata Szok Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 21:56:45 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #47 : Luty 21, 2010, 22:29:20 »

hm Kiara ale przeciez KK to nie tylko samo zlo:), w judaizmie tez wystepuje pojecie ducha Bozego, szechiny itd..znaczenie 3 sw mozna latwo zrozumiec..

dla mnie
Bog  - jako architekt - swiata widzialnego i niewidzialnego:)
duch jako jego esencja - czyli to co jest zywe i co ozywia i jest swiete:)
syn - to wcielenie tego ducha ktory to sobie uswiadamia:)

czy ojciec i syn to jest to samo? - no nie do konca ale przeciez Jezus nigdy tak nie twierdzil, ale w roznych religiach tez sa wcielenia itd

pozatym wiele jest mozliwe:) dodajac ze materia zbudowana jest ze swiatla:)

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/partenogeneza-280.html


Widzisz Syn Bozy a raczej dwaj Synowie i Corka ( bo Ona tez jest ) tworza Trojce Sw. Na tym polega przekaz wiedzy Stworcy na dwoch filarach ( synach) , ktore laczy milosc i madrosc  Sophia wiedza boska w postaci aspektu zenskiego.

Gdyby nie bylo wzorca zenskiego na "gorze" nie bylo by go rowniez i na "dole" na ziemi. W takim razie skad wziela sie kobieta? A przeciez to ona a nie mezczyzna przekazuje - rodzi nowe zycie.
Chyba juz pora na gleboka refleksje.

Ale Jezus nigdy nie twierdzil iz jest Bogiem Ojcem Stworca Wszechrzeczy , owszem mogl mowic iz jest synem ale nigdy nie utorzsamial sie ze Stworca. Taki dogmat stworzono na synodzie , jednak nie ma on nic wspolnego z naukami i przekazem Jezusa.

I kolejny raz to samo przeciez mezczyzna Bog nie urodzil swojego syna na ziemi , musiala zrobic to kobieta.
Mowisz o parteogenezie? Tak w srod swiata zwierzat byly takie przypadki , w ludzkim swiecie nie sa potwierdzone.
Jednak gdyby tak bylo to Maria w ten sposob urodzila by corke nie syna , gdyz jest to klonowanie swojego organizmu czyli kobieta , kobiete. Urodzona corka nie miala by juz mozliwosci posiadania dzieci , byla by bezplodna. To jest  jednorazowy akt wydania potomka.
Jednak w zadnym przypadku nie moze tego dokonac mezczyzna gdyz nie posiada jajeczka , ktore moze byc zaplodnione.

Mowisz o wcieleniu ducha jako o synie? Duch wciela sie w kazde materialne cialo ozywiajac je , duch jako taki nie posiada plci . Nie jest wiec ani synem ani corka.
Duch posiada w sobie harmonie obydwu aspektow. Dopiero cialo materialne przybiera forme aspektu meskiego lub zenskiego i duch wcielony osiaga wiedze o sobie przez doswiadczanie jako jeden z aspektow.

Stworca dal taka mozliwosc kazdemu z duchow chcacych doswiadczyc wiedzy o jego osobowosci, gdyz w nim zawieraja sie obydwa te aspekty i zenski i meski w idealnej harmoni polaczone miloscia.
Nie ma tam zadnego wyruzniania i gloryfikacji ktoregos z nich jak uczynili ludzie cholubiac tylko aspekt meski i stawiajac go na piedestalach wyjatkowosci..

Tak bardzo wiele jest mozliwe  , i jeszcze wiecej gdy czlowiek uzna w koncu iz Stworca wydzielil z siebie trzy aspekty "swoje dzieci" i przez wiedze przez nie przekazywana wzbogacal wiedze Czlowiek


Trojce na bazie wiedzy judaizmu wytlumacze , katolicyzm jej uzyl , tylko jak wszystko przekrecil  na swoj uzytek.

Kiara Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 22:34:14 wysłane przez Kiara » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #48 : Luty 21, 2010, 22:51:48 »

wszystko to tylko kwestia własnej wiary , nikt nie udowodnił czy Trójca jest czy jej nie ma , czy są córki czy synowie , to tylko kwestia tego jak to czujemy i w co jesteśmy w stanie wierzyć , zawsze dla jednych będzie brednią to co głosi nauka KK a dla innych to w co wierzą inne religie
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #49 : Luty 21, 2010, 23:02:53 »

Darek, kontekst Twojej wypowiedzi odebrałem jednoznacznie - jako sugestię o tym, że Biblia nie niesie prawdy. Przemawia za tym Twoje stwierdzenie "było wiele fałszywych końców świata, a wszystkie [ich głosiciele] opierały się na Biblii" - sugeruje, że to nie tyle ludzie się mylili co źródło na którym się opierali. I nie wszystkie opierały się na Biblii - pamiętasz np. japońską sektę "najwyższa prawda" i przeprowadzony prze nich atak w tokijskim metrze? Idę o zakład, że tak, sprawa była baaaardzooo głośna.

Kiaro, kolejny raz z uporem maniaka mylnie przekazujesz to co KK nazywa :niepokalanym poczęciem" - nie chodzi tu o Jezusa lecz o Maryję. Proszę, doucz się lub używaj zwrotu "dla mnie..." bądź "według mnie..." Przyznam jednak szczerze, że autentycznie chylę głowę przed Twoją pomysłowością w tłumaczeniu pewnych definicji, znaczeń i odwracaniu kota ogonem.

Już nieco poza tematem - czy twierdzisz również, że nie da się sklonować osobnika płci męskiej?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zoo-cassmitha swietadynastiatoftegard faon forumwatachyzielonegoamuletu equestrian-world