Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 14:31:23


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?  (Przeczytany 80245 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Jerzy Karma
Gość
« : Wrzesień 17, 2008, 19:09:55 »

Post usunąłem na wskutek późniejszego zaśmiecania tematu jaki założyłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 11:16:00 wysłane przez Jerzy Karma » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2008, 21:20:38 »

Czy te wstawki nie mogły by być wyswietlane w większej czcionce.
Wiem, wiem jest opcja powiększ Duży uśmiech
Jerzy, wybacz oftopa.
Jak tem maczek przecedzę to coś kliknę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 21:22:23 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2008, 21:28:06 »

Cytuj
Oznacza to, że piramida nie „strzelała” lecz wykorzystując pilotowe fale nośne wysyłała w przestrzeń niewidzialne wirowe strumienie energii.

Całość z ilustracjami znajduje się na
http://bogowie.org.pl/baza.php3?ido=20&poz=24

Baardzo interesujący tekst  Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2008, 12:59:15 »

Tak interesujący, ale niezbicie potwierdza, że za tą budowlą kryje się coś znacznie ważniejszego, coś co wyjaśnia nacisk Enkiego kładziony na odpowiedni moment uruchoomienia tego urządzenia.
Bardzo ciekawe.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 18, 2008, 19:35:44 »

Cytuj
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zewnętrzne ściany Wielkiej Piramidy nie są idealnie proste, lecz mają kształt lekko paraboliczny, stosowany zwykle przy budowie anten satelitarnych. Sugeruje to, że piramida spełniała m.in. funkcję odbiornika.

Ciekawe ja słyszałem że są całkowicie proste, a między bloki nawet kartki nie wsuniesz...
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 18, 2008, 20:26:18 »

Cytat: Mora
Ciekawe ja słyszałem że są całkowicie proste, a między bloki nawet kartki nie wsuniesz...

Te gdzie sie nie da wsunąć kartki to głównie pomieszczenia wewnetrzne (komora króla - granit?). Zewnetrzne były raz poprawiane i dlatego wygladają niezbyt ciekawie
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 19, 2008, 21:45:24 »

Albo inaczej, gdyby nie były poprawiane wyglądałyby jeszcze gorzej. Czas robi swoje, nawet w materiale skalnym.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 27, 2008, 12:42:28 »

Poruszacie tutaj wiele ciekawych tematów. Zacznę od tych ostatnich czyli bloków kamiennych. Ilość megalitów, różnorodność miejsc ich występowania i jakość ich wykonania może świadczyć o tym że poprzednie cywilizacje posługiwały się podobnymi (jak nie dużo wyższej klasy) narzędziami, jakimi nasza cywilizacja posługuje sie w dniu dzisiejszym. Bloki kamienne o wadze nawet powyżej 20 ton idealnie powycinane. Te zastosowane w Wielkiej Piramidzie nie są największe. Myślę że to już nie ulega wątpliwości ze Piramida ta jest jakimś urządzeniem. Patryk Geryl w swojej książce Proroctwo Oriona na rok 2012 powiedział że kalendarze, ten z dendery i przedmiotowy Majów zostały sporządzone po to aby ostrzec następne cywilizacje przed katastrofami. Logicznie rozumując skoro poprzednie cywilizacje bardzo wysoko rozwinięte chciały nas ostrzec to dlaczego nie wybudowały jakiegoś narzędzia, które (może) pomoże ustrzec nas przed katastrofą? W języku egipskim nie istnieje słowo PIRAMIDA (" Piramida  - z języka greckiego pyramis - "ostrosłup" - w starożytnym Egipcie monumentalny grobowiec w kształcie  ostrosłupa  w czasach Starego i Średniego Państwa.) Określał ją  wyraz m(e)r, nie mający żadnych treści znaczeniowych. Można go jednak zaszeregować do kategorii nazw opisowych, zawierających w sobie ukryty sens.  Oznaczałby  wtedy "miejsce wstąpienia". Sama nazwa  "piramida" pochodzi od greckiego wyrazu  pyramis, w liczbie mnogiej pyramides, ale określa ona tylko jej kształt, bryłę, nie ideę jej budowy. Oznacza ostrosłup. Próby dopasowania  do niego jakiegoś przekonująco brzmiącego pierwowzoru, zaczerpniętego ze słownika egipskiego, na razie nie zostały uwieńczone powodzeniem. Termin    pr-m-ws,  odczytywany jest jako   p(e)r-(e)m- us, ponieważ pismo egipskie nie uwzględniało spółgłosek,  oznacza on dosłownie:   "to, co idzie [prosto] w górę". Wróćmy do znaczenia wyrazu  m(e)r,miejsce wstąpienia".  Nie ustalono jakim wyrazem oznaczano  piramidę schodkową, jednak  powszechnie panuje opinia, ze kształt piramid schodkowych miał na celu umożliwienie królowi "wstępowanie"  do nieba. Potwierdzają to poniekąd Teksty Piramid. Jednym z kilku sposobów, w jaki zmarły król, czy tez jego uduchowione ciało, dostawał się do podniebnej krainy bogów, było "wstępowanie" po schodach. Rozdział 267 Tekstów Piramid mówi:  "Schody do nieba są ustawione dla niego, aby mógł wspiąć się po nich do nieba." Dzięki piramidzie król mógł więc wstępować do nieba, kiedy tylko zechciał, i w dowolnej chwili wracać do grobu, aby przyjąć ofiary złożone przez kapłanów i krewnych. Egipcjanie często nadawali częściom składowym rzeczy nazwy, które nawiązywały do ich charakterystycznych funkcji. Na przykład : m(e)sw(e)r - to "miejsce picia", lub "naczynie do picia",  m(e)chat - to "waga", lub "szale",   m(e)rchet -to "wskaźnik", lub "przyrząd do poznawania".   M(e)r oznaczałby zatem  "miejsce wstąpienia", lub "rzesz służącą do wstępowania”  Ja zgadzam się z tą opinią. W mitologii Ozyrys jest bardzo ściśle powiązany z Hathor. W moich poszukiwaniach odpowiedzi ostatnio trafiłem na książkę, której autorem jest  David Hatcher Childress „Lost Cities Of Atlantis, Acient Europe & The Mediterranean”. Autor wspomina o elektryczności wykorzystywanej przez Starożytnych. Baterią taką może być Djet. Jego kształt właśnie posiada Wielka Komnata. Rysunki w świątyni Hatcher w Denderze pokazują że Djet był używany do jakiegoś celu, bardzo przypominającego system kondensatorów.  Idąc dalej tym tropem Djet może być Ogniwem zasilającym to „urządzenie” jakim jest piramida Plany tego urządzenia są jeszcze gdzieś ukryte w Konatach których nie odkryliśmy.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 12:44:23 wysłane przez Blad » Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 04, 2008, 07:24:49 »

[...] Myślę że to już nie ulega wątpliwości ze Piramida ta jest jakimś urządzeniem. Patryk Geryl w swojej książce Proroctwo Oriona na rok 2012 powiedział że kalendarze, ten z dendery i przedmiotowy Majów zostały sporządzone po to aby ostrzec następne cywilizacje przed katastrofami. Logicznie rozumując skoro poprzednie cywilizacje bardzo wysoko rozwinięte chciały nas ostrzec to dlaczego nie wybudowały jakiegoś narzędzia, które (może) pomoże ustrzec nas przed katastrofą? [...]

...no ale skąd pewność, że potrafili zbudować urządzenie, które by nas ochroniło...??
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Michał
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2008, 12:31:50 »

[...] Myślę że to już nie ulega wątpliwości ze Piramida ta jest jakimś urządzeniem. Patryk Geryl w swojej książce Proroctwo Oriona na rok 2012 powiedział że kalendarze, ten z dendery i przedmiotowy Majów zostały sporządzone po to aby ostrzec następne cywilizacje przed katastrofami. Logicznie rozumując skoro poprzednie cywilizacje bardzo wysoko rozwinięte chciały nas ostrzec to dlaczego nie wybudowały jakiegoś narzędzia, które (może) pomoże ustrzec nas przed katastrofą? [...]

...no ale skąd pewność, że potrafili zbudować urządzenie, które by nas ochroniło...??

i dlaczego siebie nie potrafili ochronić ?
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2008, 19:42:04 »



i dlaczego siebie nie potrafili ochronić ?
[/quote]

Bo było ok 7000 lat różnicy pomiędzy katastrofą Atlantydy a wybudowaniem piramid. Z tego co wiem to Egipcjanie jeszcze żyją. Ale mogę się mylić. Poza tym wszystkim, zgodnie z tym co pisze Geryl, wybudowali tysiące łodzi i duża część się uratowała.
Zapisane
Vilandra_
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 04, 2008, 20:09:15 »

Wierz ze sa tu zwolennicy i przeciwnicy a mam nadzieje ze sa tu przedwszystkim ludzie ktorzy kieruja sie tym co w nich dobre ... Nawet jesli piramida jest narzędziem danym nam po to bysmy mogli uratowac nasz świat to czy bedziemy umieli ja użyć? ... Niby nasza szansa na przetrwanie to odnalezienie mumii i labiryntu a mzoe kiedys ktoś ja schował celowo ...  a moze wcale nie jest to szansa na przetrwanie ... Spójrzcie w przeszłość ...  Ile wojen o granice o ziemie ktora jest wspolna i dla czego -dla władzy i dominacji.   Co człowiek był w stanie zrobic drugiemu człowiekowi - był i jest w stanie zabic  "ludzie ludziom zgotowali ten los " i pewnie jeszcze nie raz pokażą ze prawdziwe zło jest własnie w ludziach i oby tacy nigdy nie odnalezli tego co ma duza siłę i moze nas ocalić (jesli jest) ale w ich rękach moze nas zniszczyć ... Moze kiedys też ktoś lub czesc naszych przodków postanowiła sięgnąć po wiecej po władze, siłę odcieła sie od pozostałych co ją w efekcie  zgubiło moze dlatego nie byli w stanie sie ochronić? Wierze jednak ze Ci dobrzy ciagle sa wsrod nas ... Moze chodzi o zmiane postawy ... a może o coś zupełnie innego ....
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 04, 2008, 20:48:53 »

Witaj Vilandro Uśmiech
Dlugo zwlekałaś z przyjściem na nowe forum Uśmiech Ładnie to ujęłaś.Myslę że chodzi o zmianę postawy i nikt żaden byt z przeszłości nie zrobi tego za nas.Sami musimy dojrzeć do zmiany nastawienia,postawy,zmiany życia.Moze własnie piramida jest tym przesłaniem  i zawiera jakiś rodzaj kodu pozostawiony dla nas przez cywilizację która popełniła ogromne błędy i chce nas przed nimi przestrzec.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2008, 20:54:36 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Blad
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 04, 2008, 21:27:00 »

Vilandro. Masz wiele racji. Gdybyśmy nie my sami nie potrzebowalibyśmy żadnego urządzenia do obrony przed nami samymi. Powiem może tak. KOniec świata może być różnie pojmowany. Dla dziecka, smierć rodziców też jest końcem świata. Teraz własnie siedzę i szukam informacji na temat laski Boga Ptah, i dokopałem sie do ciekawych informacji zawartych w Biblii na które kiedyś nie zwróciłem uwagi. Bóg po to żeby pokazać narodowi egipskiemu swoją moc zatwardził faraonowi serce. Doprowadził do tego że Władza Państwowa, władza ludzka, stała sie nieczuła, i dopiero wtedy pokazał swoją moc.
Zapisane
Vilandra_
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopad 04, 2008, 21:48:16 »

Witam wszystkich .... Uśmiech   cieszę ze jestem i pozostanę powiedzmy nadrabiam zaległosci:) Wracając do refleksji -Wiele zła sie działo za sprawą ludzi, czasem jest to tak codzienne ze nawet nei zwracamy uwagi juz na to co sie dzieje ... ale tak samo jak są ludzie pełni nienawisci na szczecie byli ,sa i będą ludzie ktorzy dawali śwaidectwo miłości.... niesli pomoc nadzieje i wiare bez zadnych dowodów bo miłość tego nei wymaga... Uśmiech Tak sobie mysle ze dopoki na ziemi bedą ludzie z otwartymi umysłami i sercami nie bedziemy zgubieni...
Jakoś ostatnio popadam w refleksje:)
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopad 04, 2008, 22:05:42 »

Udało nam się odbiec od tematu. Wracając do piramidy. Moim zdaniem, wszystkie urządzenia takie jak Ankh, Djet, Uas oraz sama piramida musiały ze sobą współpracować.
[...] Myślę że to już nie ulega wątpliwości ze Piramida ta jest jakimś urządzeniem. Patryk Geryl w swojej książce Proroctwo Oriona na rok 2012 powiedział że kalendarze, ten z dendery i przedmiotowy Majów zostały sporządzone po to aby ostrzec następne cywilizacje przed katastrofami. Logicznie rozumując skoro poprzednie cywilizacje bardzo wysoko rozwinięte chciały nas ostrzec to dlaczego nie wybudowały jakiegoś narzędzia, które (może) pomoże ustrzec nas przed katastrofą? [...]

...no ale skąd pewność, że potrafili zbudować urządzenie, które by nas ochroniło...??
Nie mam takiej pewności. Z nazwy egipskiej można wywnioskować że mógłby to być jakiś teleporter, oczywiście przy założeniu że nie jesteśmy jedyną cywilizacja we wszechświecie. Może to również być coś co wytworzy jakieś pole ochronne w połączeniu z innymi piramidami rozsianymi po całym globie
Zapisane
Vilandra_
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 05, 2008, 12:16:54 »

dzięki Blad ze sciagnełęś mnie spowrotem na ziemie hehe mam tendencje do zbaczania z tematu Uśmiech
 A odnośnie piramid to są nadzwyczajne przetrwały taki czas i wciaz  mozemy je powdziwiac ich doskonałość , wielkość , piękność , trwałość i perfekcyjność , ułozenie budzące ciekawość DLaczego została zbudowana z taką precyzją dająca niewątpliwie świadectwo niezwykłych umiejętności inżynierskich?
 Wzniesienie Piramidy Cheopsa wymagało niezwykłej wiedzy o geologii. W zasadzie piramida powinna zwolna osadzać się w ziemi  a ciągu 5 tysięcy lat piramida ważąca ponad 6 milionów ton osiadła o niespełna centymetr. Poza tym piramida ma 149 m wysokości  a zaledwie ćwierć calowe odchylenie obecnie taki efekt jest dla współczesnego budownictwa  niemożliwy.
Linie przedłużonych przekątnych poprowadzonych przez kwadrat podstawy piramidy obejmujących dokładnie deltę Nilu, czy południk przechodzący przez szczyt piramidy, który dzieli deltę Nilu na dwie jednakowe części, i nie można uznać tego za przypadek. Południk ten jest także najdłuższym przebiegającym przez ląd i dzieli on jednocześnie również morza i kontynenty na dwie równe części. Podzielenie obwodu podstawy przez podwójną wysokość piramidy daje w wyniku liczbę PI. Stosunek długości i objętości piramidy odpowiada stosunkowi promienia do powierzchni koła.  Czy nie jest to zadziwiające? połozenie geograficzne zadziwia jej ściany biegną prawie dokładnie z północy na południe i ze wschodu na zachód.
Odległość piramidy od bieguna południowego równa się odległości do środka Ziemi oraz odległości od bieguna do środka Ziemi. Wielka Piramida zlokalizowana jest w centrum kontynentalnym masy lądu stałego Ziemi. Jeżeli weźmiemy pod uwagę usytuowanie pozostałych piramid z kompleksu w Gizie dostrzeżemy następujące matematyczne zbieżności. Wierzchołki trzech piramid: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa tworzą Trójkąt Pitagorejski, którego stosunek boków wynosi 3:4:5. Trójkąt Pitagorejski występuje wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę południk przechodzący przez środek piramidy Cheopsa, równoleżnik przechodzący piramidę Mykerinosa oraz połączymy wierzchołki tych piramid linią prostą. Ponadto układ piramid w Gizie odpowiada gwiazdą pasa Oriona, w którego według tradycji miał przemienić się Ozyrys – główny bóg Egiptu, władca świata umarłych. Świadczy to o tym, iż kapłani znali dobrze położenie konstelacji Oriona.  Skąd? Czyzby tajemnica tkwiła w Orionie.
Do ciekawostek należy zaliczyć fakt, że Piramida Cheopsa od końca lutego do połowy października nie rzuca w południe żadnego cienia. Kąt pochylenia ścian bocznych względem podłoża wynosi dokładnie 51 stopni 17 minut. Taka geometria sprawia, że raz w ciągu doby, wraz z ruchem obrotowym ziemi, jedna ze ścian piramidy ustawia się niemal prostopadle do płaszczyzny ekliptyki, w której krążą wszystkie planety układu słonecznego. Płaszczyzna ta jest równoległa do linii łączącej Słońce z potężnym źródłem promieniowania, jakie odkryto w centrum naszej galaktyki, raz na dobę ściana południowa piramidy całą swą powierzchnią zbiera promieniowanie płynące do nas z głębin wszechświata. Nawet powstała piramidologia, nauka oparta na założeniu, że Wielka Piramida stanowi kondensator energii kosmicznej działającej na zasadzie podobnej do kondensatorów elektrycznych znanych dzisiejszej elektronice.
Chociaż niewiadomo jak i dalczego piramida wydaje sie byc akumulatorem energii to oakzało sie ze kotlety cielęce, jaja i mleko umieszczone wewnątrz komory królewskiej nie chcą się psuć. Człowiek, który przebywał tam choćby kilka minut, wychodzi jak nowo narodzony, tryskający optymizmem i wigorem. Ponadto trup kota umieszczony w tej komorze nie gnije, tylko ulega naturalnej mumifikacji.
Dokładne proporcje piramidy, położenie, mistyczne interpretacje jej wymiarów doprowadziły do powstania wielu teorii astronomowie brytyjscy twierdzili, że miała ona być obserwatorium astronomicznym lub zegarem słonecznym. W takim razie nie wiemy, kto, kiedy i w jakim celu wzniósł tą konstrukcję. Piramidy były grobowcami władców lub ludzi niezwykle zamożnych. Kompleks w Gizie stanowi wyjątek. Owszem we wszystkich trzech piramidach znajdowały się sarkofagi, lecz zawsze były puste i zaplombowane. Nie znaleziono ani ciała faraona, ani niczego, co wskazywałoby, iż budowle te miały służyć kiedykolwiek za grobowiec.

Ciekawa jest konstrukcja piramidy. Największa i najdoskonalsza pod każdym względem jest piramida Cheopsa. Czy następne nie powinny być lepsze od pierwowzoru? Może piramida ta nie jest wytworem pracy rąk ludzkich, a pozostałe są jedynie próbami naśladowania niedoścignionych? Coraz częściej można się spotkać z teoriami, że Wielka Piramida jest dziełem przybyszów z kosmosu. Piramidy to obiekty o strukturze krystalicznej i tym samym wysoce wrażliwe na fale energetyczne częstotliwości radiowej, a nawet kosmiczne mikrofale. Niektórzy uważają, iż pięć granitowych płyt nad komora królewską w Piramidzie Cheopsa mogła być urządzeniem nadawczo – odbiorczym nakierowanym ku odległym częścią kosmosu.

Komora Króla mieści olbrzymi sarkofag o wymiarach 10,5 m długości, 5 m szerokości i 5,5 m wysokości. Ciekawostką na pewno jest to, iż masa sarkofagu podniesiona do 15 potęgi jest równa masie Ziemi
Niewiadomo, kiedy powstała, nie wiadomo jak długo jeszcze będzie stać. Wiadomo na pewno, że zbudowanie kamiennego monstrum w ciągu 20 lat wymagało fenomenalnej technologii i astronomicznej wiedzy, jakiej nadal nie posiadamy.
Pomimo że Wielka Piramida była wielkim przedsięwzięciem w dziejach ludzkości nie zachował się żaden plan, spis w hieroglifach o jej budowie. Egipcjanie prowadzili obrazkowy zapis trzech tysięcy lat swojej historii. Nie ma jednak tam nic o budowie piramidy.  To jesy pochłaniające i budzi ciekawość Czy jesli byłby to zwykły grobowiec to czy egipcjanie zadali by sobie tyle trudu ? Pewnie wiedizeliscie o tym ale to tak dla przypomnienia Uśmiech a czy ktoś z Was był w Egipcie? Uśmiech





Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 05, 2008, 16:19:55 »

Tak ja bylam w Egipcie, wielka  piramida nie jest grobowcem.
Kiara
Zapisane
Vilandra_
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 05, 2008, 17:21:15 »

tez tak mysle a raczej czuje Uśmiech  A ze tak zapytam miałaś jakie szczegolne uczucia stojąc u jej "stóp"  ?
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #19 : Listopad 05, 2008, 20:01:42 »

Słuchajcie,, nie wiem czy mogę mieć propozycję ale wydaje mi się ona rozsądna. Wszyscy gdybamy. Może uprościłoby i pomogło rozwiązać wiele równań z jeszcze wiekszą ilością niewiadomych gdybyśmy zacieśnili nasze rozważania do bardzo wąskich tematów. np jeden temat ANKH i piszemy wszystko co nam uda się znaleźć na ten temat, inny DJET czy UAS może to pomogłoby rozwiązać parę niewiadomych, przy dużej ilości danych. Moim zdaniem, osobistym zdaniem, były to jakieś narzędzia, które mogły współpracować ze sobą, a na pewno do czegoś służyły, skoro nawet Biblia nie wyklucza mocy "laski" a wręcz ją uwypukla zamianą jej w węże zarówno przez Mojżesza jak i przez Egipcjan
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 06, 2008, 07:20:23 »



i dlaczego siebie nie potrafili ochronić ?
Bo było ok 7000 lat różnicy pomiędzy katastrofą Atlantydy a wybudowaniem piramid. Z tego co wiem to Egipcjanie jeszcze żyją. Ale mogę się mylić. Poza tym wszystkim, zgodnie z tym co pisze Geryl, wybudowali tysiące łodzi i duża część się uratowała.

Czy gdyby przetrali budowniczowie piramid, nie stworzyli by jakiejś organizacji, która z dziada pradziada przekazywałaby sobie wiedzę jak użyć piramidy i jednocześnie by ją chroniła??
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 07:21:38 wysłane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #21 : Listopad 06, 2008, 07:57:42 »

Dokładnie są Masoni, którzy przekazywanie wiedzy sobie i następnym wtajemniczonym opanowli do perfekcji. Jednak ich konik to nie Piramida tylko Świątynia Salomona.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #22 : Listopad 06, 2008, 09:50:03 »

Obydwaj macie racje istnieje taki "zakon" w ktorym wiedze PRAWDZIWA przekazuje sie ustnie, bez zadnego zapisu. Ale nie jest to zaden ze znanych nam dotychczas.
Nie ma o nim wiedzy w necie, nie mniej jednak sa to ludzie , ktorzy znaja cala prastara wiedze.
Kiara Mrugnięcie
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Listopad 06, 2008, 10:12:18 »

ale w takim razie - skoro istnieją i wiedzą o zbliżającym się zagrożeniu - nie powinni sami zabrać się za uruchomienie zabezpieczeń??
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Blad
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 06, 2008, 11:40:23 »

Obydwaj macie racje istnieje taki "zakon" w ktorym wiedze PRAWDZIWA przekazuje sie ustnie, bez zadnego zapisu. Ale nie jest to zaden ze znanych nam dotychczas.
Nie ma o nim wiedzy w necie, nie mniej jednak sa to ludzie , ktorzy znaja cala prastara wiedze.
Kiara Mrugnięcie
Takimi ludzmi byli Druidzi. Wykształcenie Druida czasami trwało 20 lat. MIeli zakaz ,, całkowity zakaz przekazywania swojej wiedzyna piśmie. Druidzi byli rozsiani po wszędzie, i pilnowli tajemnic, czy miejsc za pomocą czarów (wielkiej wiedzy z chemii, fizyki, astronomii) co dla innych było żeczą nieosiągalną, czy za pomoca muzyki.21 grudnia jede do stonehenge zeby poznać neo druids może coś nowego znajde,
ale w takim razie - skoro istnieją i wiedzą o zbliżającym się zagrożeniu - nie powinni sami zabrać się za uruchomienie zabezpieczeń??
Znasz dobrze ludzi, a w szczególności tych na świecznikach. Bedą chcieli a właściwie chcą wykorzystać tą wiedzę dla własnych potrzeb, najczęsciej są to potrzeby zbrojeniowe, czyli wykorzystanie wszystkiego jako broń. Z drugiej strony, zakładając że kataklizm przetrwa niewielki odsetek ludzi to oni chcą być w tym odsetku, i zeby ktoś inny ich nie ubiegł trzymają tajemnice dla siebie. Dlaczego od wielu wielu lat wiele tajemnic ukrytych jest w różnych ośrodkach wojskowych USA? dlaczego wiele tajemnic zamknietych jest w podziemiach LUVRU czy British Muzeum? 
Vilandro, co do Twoich wymiarów piramidy, Nie możemy rozpatrywać tego w metrach, centymetrach czy kilogramach. Egipcjanie nie znali takiej miary. Ich miarą były łokcie i łokieć królewski. Co do Ozyrysa nie był on TYLKO władcą świata umarłych. Był ich sędzią. Zabity przez swojego brata Setha, jego ciało zostało rozczłonkowane i porozrzucane po wielu krańcach globu. Symbolizował odwieczna walkę jasności z ciemnością. I odradza sie codziennie jak słońce. Motyw zmartwychwstania powtarza się w wielu religiach i wierzeniach.http://touregypt.net/godsofegypt/legendofosiris.htm nie znalazłem tak pełnego tekstu w języku polskim więc angielski musi wystarczyć
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 13:54:59 wysłane przez Blad » Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

panzerdivisiontiger the-world-is-magic my-very-cats forumhumorystyczne naszemaluchy