Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 00:06:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trudności techniczne  (Przeczytany 69721 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 06, 2012, 09:57:02 »


Brakuje tu jednego ważnego narzędzia, które widzę na wielu innych forach.
Nazywa się to ''moje posty''. Klikasz i widzisz co pisałeś, kiedy pisałeś.
Również istnieje możliwość, że czyjegoś użytkownika sobie wybierasz i czytasz co ciekawego pisał.
Nie wiem jak Wy, ale często zastanawiam się, nad wprowadzeniem jakiegoś  tematu, bo po prostu nie pamiętam, czy już  sam go kiedyś nie pisałem.
A forumowa wyszukiwarka to nędza.
Ale to właśnie zasługa darmowej usługi  darmowefora.pl gdzie wiele narzędzi jest niedostępnych.

Astre, ale przecież możesz wyświetlić swoje lub czyjekolwiek posty.
Klikasz na ‘zobacz profil’ lub na nick, potem na ‘lista ostatnich wiadomości tego użytkownika’ i masz.
Wszystkie wiadomości od początku świata, z godzinami i tematami. Nie widziałeś tego?  Uśmiech
A wyszukiwarka faktycznie do bani.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 06, 2012, 10:00:46 »


Brakuje tu jednego ważnego narzędzia, które widzę na wielu innych forach.
Nazywa się to ''moje posty''. Klikasz i widzisz co pisałeś, kiedy pisałeś.
Również istnieje możliwość, że czyjegoś użytkownika sobie wybierasz i czytasz co ciekawego pisał.
Nie wiem jak Wy, ale często zastanawiam się, nad wprowadzeniem jakiegoś  tematu, bo po prostu nie pamiętam, czy już  sam go kiedyś nie pisałem.
A forumowa wyszukiwarka to nędza.
Ale to właśnie zasługa darmowej usługi  darmowefora.pl gdzie wiele narzędzi jest niedostępnych.

Astre, ale przecież możesz wyświetlić swoje lub czyjekolwiek posty.
Klikasz na ‘zobacz profil’ lub na nick, potem na ‘lista ostatnich wiadomości tego użytkownika’ i masz.
Wszystkie wiadomości od początku świata, z godzinami i tematami. Nie widziałeś tego?  Uśmiech
A wyszukiwarka faktycznie do bani.


dokładnie tak, jedyny "problem", że nie ma takiej scalonej instrukcji obsługi forum w jakimś krótkim pliku z paroma najważniejszymi punktami,-
choć z drugiej strony, czy ktoś jeszcze czyta instrukcje..?
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 06, 2012, 12:13:08 »

Cytat: blueray
Są jeszcze inne kwestie, np. czy próba przywrócenia skasowanego na amen posta postawi go we właściwym miejscu i według czasu utworzenia czy na końcu, bo nie wiem jak program forum sortuje posty i co Ty z twoimi uprawnieniami możesz w nich zmienić.

Jeśli post wylądował w "śmietniku" to trafi  w swoje miejsce i czas, gorzej jeśli post spotkało to co wszystkie wypowiedzi >JAN'a< - one po prostu wyparowały. Tego nie ma możliwości odtworzenia nie mówiąc o jakiejkolwiek lokacji.
Na tym serwerze mamy bardzo ograniczone możliwości.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 06, 2012, 13:55:53 »

Mając jakąkolwiek kopię, mozolnie, ale można przywrócić post po poście, choć może nie w tym miejscu co był, ale to też jest do przeskoczenia, bo można byłoby go  wstawić edytując post, który był poprzednikiem skasowanego, choć wyglądałoby tak sobie to funkcjonalność byłaby zachowana.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 06, 2012, 14:08:15 »

Astre, ale przecież możesz wyświetlić swoje lub czyjekolwiek posty.
Klikasz na ‘zobacz profil’ lub na nick, potem na ‘lista ostatnich wiadomości tego użytkownika’ i masz.
Wszystkie wiadomości od początku świata, z godzinami i tematami. Nie widziałeś tego?  Uśmiech
A wyszukiwarka faktycznie do bani.


Ok.
Tylko, że :
powiedzcie mi,  co dla Was oznacza - lista ostatnich wiadomości tego użytkowanika ?
Oznacza ona zgodnie z zapisem - ostatnie wiadomości ! Nikt chyba nawet nie pyta ile ich jest ? Bo pisze - ostatnie !
Na tym polega bałamutna ''twórczość''  współczesnych mód i fascynacji jakże daleko stojąca od prosty i mądrości.
A, zamiast tej jałowej i pustej gimnastyki wystarczyłoby napisać :

 1.Posty użytkownika.
A, te dwa słowa oznaczają - wszystko.

Ktoś powie, że się czepiam. Ale, jasność i czytelność przekazów to absolutna podstawa. To prostota i mądrość.
Za pomocą prostoty i  mądrości za pomocą 9 liczb zbudowana jest cała przestrzeń, cały Wszechświat.
A co z postami uzytkownika o nazwie ''gość''.




Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 06, 2012, 14:33:20 »

Uzytkownik o nazwie "gosc" nie jest juz uzytkownikiem, wiec przechodzi do archiwum. Z serwera nic nie znika, moze byc tylko widzialne dla nas, albo niewidzialne
"Visible" albo "Invisible" -
Na tym polega wlasnie czar czapek-niewidekUśmiech

A wyszukiwarka faktycznie do kitu, bo odpowiedzialnym za linkowanie bazy danych nie chce sie wklikiwac nowych informacji, zreszta robota nudna i za friko nikt nie bedzie czasu swego poswiecal.

//Tylescie o tym JANie pisali, ze az zaciekawilo mnie to, co ON tam nawypisywal, ze go tak zresetowali:)//:)
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 06, 2012, 16:57:38 »

Cytat: Fair Lady
//Tylescie o tym JANie pisali, ze az zaciekawilo mnie to, co ON tam nawypisywal, ze go tak zresetowali:)//:)

Lady, aktualne miejsce pobytu JANA, to forum Świętej Geometrii. http://forum.swietageometria.info/
Tam możesz zobaczyć o czym pisze. Część informacji, które tu zniknęły, są tam. 
Postać o tyleż barwna co i historyczna.  Duży uśmiech Starzy użytkownicy wiedzą co mam na myśli. 
Spodoba Ci się, bo to wojownik, jeden z ostatnich. Chichot
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 06, 2012, 19:53:08 »

Cytat: blueray
Natomiast nie wiem czy i jak i jakie dane możesz jako admin przenieść z "wirtualnego" do rzeczywistego, jeśli coś lub ktoś coś wysypie.

Jestem administratorem tylko w ramach tego forum i tylko w tych ramach mam wgląd do profili użytkowników, nie przypuszczam by ktokolwiek z użytkowników chciał bym kopiował jego profil.
Uważam, że dużo rozsądniejszym byłoby rozesłanie do wszystkich informacji systemowej o możliwości zarejestrowania się na innym, nowym forum - jak uczynił to Leszek przenosząc swoje forum.

Cytat: blueray
Mając jakąkolwiek kopię,...

W tym właśnie problem, te posty WYPAROWAŁY, nie ma ich ani w śmietniku, ani nigdzie więc i nie ma z czego kopiować.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 19:53:33 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #33 : Czerwiec 06, 2012, 20:16:57 »

Skoro Sw. Geometria, to nic innego tylko trzeba mi sprzatac i isc za glosem Akademii.
A jesli tam jest i Lucyfer i Leszek i JAN to i mnie tam "po drodze".
Tylko ... ich forum nie specjalnie chodzi...

Darek masz 10 PUNKTOW ode mnie:)

Ordnung muss sein! Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 06, 2012, 21:45:11 »

Cytat: Astre
...Nie jestem pewien na 100%, ale miejsce może mieć właściciel serwisu
wolnemedia.net.
A jeżeli nawet nie będzie posiadał, to jest to bardzo obrotny człowiek i wiele Ci doradzi. Miałem z nim kiedyś kontakt, ...

Jak Twoim zdaniem kształtują się ceny takich serwerów?

Cytat: Fair Lady
Darek masz 10 PUNKTOW ode mnie:)

Bardzo dziękuję. Uśmiech
A mogę wiedzieć za co?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Astre
Gość
« Odpowiedz #35 : Czerwiec 06, 2012, 23:46:36 »


Jak Twoim zdaniem kształtują się ceny takich serwerów?


Trudno mi tak na gorąco powiedzieć.
Myślę jednak,  że za dzierżawę przestrzeni u kogoś, kto ma wolne niewykorzystane  miejsce to cena nie przekroczyła by 200-300 zł rocznie.

Trzeba by było jednak wcześniej zarejestrować i wykupić domenę na stronie  www.az.pl
To można zrobić w 10 minut samemu wchodząc na stronę az.pl.
 Nazwę domeny trzeba sobie samemu wymyśleć i taką zrejestrować, a następnie opłacić z góry na rok.

W naszym wypadku pasowało by, aby domena miała nazwę cheops.pl
Ale (pl) może być zajęta, ale to idzie również sprawdzić bez problemu na stronie az.pl.
Jeżeli byłaby zajęta, to może być wolna np. cheops.net, lub cheops.inf.

Zauważ, że  www.swietageometria.inf  jest pod inf, a nie pod pl. bo prawdpodobnie już ktoś zajął wcześniej domenę swietageometria.pl

Ale nie ma to większego znaczenia, czy  nazwa domeny pod forum będzie :  cheops.pl, cheops.inf, czy nawet cheops.edu

W każdym razie przenosiny trzeba rozpocząć od zarejestrowania i wykupienia domeny pod którą umieszcza/ przenosi się serwis. Cena zarejestrowania i wykupienia domeny to kwoty raczej nie przekraczające 50 zł na rok.
Ale, wpierw trzeba znaleźć miejsce do przenosin, a potem zarejestrować domenę.
Mogę zapytać dokładnie o ceny hostingów, czy pokombinować gdzie by tu się do kogoś niedrogo ''przykleić''
 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 00:20:41 wysłane przez Astre » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Czerwiec 07, 2012, 08:24:14 »

Widzę, że użytkowników znów ubyło, czy to następne podejście "darmowych"?
Testuję różne programy do ściągania forów, jeden jest obiecujący, ale ma jeden poważny błąd i kilka mniejszych, za to ilość zajmowanego miejsca jest mała.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #37 : Czerwiec 07, 2012, 08:26:29 »

Swieta geometria ma malo "wibracji", sa tam ciekawe tematy, ale sucho jakos. A tu Darek & Co. dbaja o "przejrzystosc", wiec wtracaja sie na okraglo do wszystkiego i porzadkuja, co zaciekawia innych i robi wir.
Dlatego przyznalam mu 10 (X) punktow!;)

Pytanie, czy jak forum przeniesiecie na innego serwera, to tez Darek bedzie dalej Adminem?

edit:

a nie mozna reklam powstawiac i w ten sposob zasponorowac forum? A co wy myslicie, ze nasze klikanie bezwartosciowe jest? To kopalnia wiedzy. Wiec szacun dla siebie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 08:28:17 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Czerwiec 07, 2012, 11:46:17 »

a zalukajcie no na stronkę:

www.c0.pl


piszą, że dają darmowe fora też. Bez limitów
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Czerwiec 07, 2012, 14:33:58 »

Cytat: Astre
Mogę zapytać dokładnie o ceny hostingów, czy pokombinować gdzie by tu się do kogoś niedrogo ''przykleić''

Podpytaj, dobry człowieku.  Duży uśmiech

Cytat: blueray
Widzę, że użytkowników znów ubyło, czy to następne podejście "darmowych"?

Nie, tym razem to moja sprawka. Może dzięki temu unikniemy takiej czystki jaką mieliśmy ostatnio.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Astre
Gość
« Odpowiedz #40 : Czerwiec 07, 2012, 18:49:16 »

Podpytaj, dobry człowieku.  Duży uśmiech


Jak się coś konkretnego dowiem dam znać.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Czerwiec 07, 2012, 19:18:28 »

Z góry dziękuję, >Astre<.

Cytat: barneyos
a zalukajcie no na stronkę:

www.c0.pl


piszą, że dają darmowe fora też. Bez limitów

Dzięki za to info, może kiedyś się przyda ale należy pamiętać, że to zawsze darmowe fora, a z tymi mamy już niejakie doświadczenia. Płacz  Mrugnięcie
No i to strona CBA, więc chyba też nie bardzo po drodze nam bo strona Leszka Klimka >> jest na tym serwerze i wklejenie z niej czegokolwiek kończy się wielkim banerem z logo CBA >> oraz z czasowym zablokowaniem możliwości przeglądania fotek na ich stronach.. Smutny Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 19:37:30 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Czerwiec 07, 2012, 19:47:56 »

Darku, czy próbowałeś rozmawiać z "darmowefora.pl", może to były jakieś awarie techniczne, zresztą były przerwy, ale chyba nie wtedy co wycięło. Bo na stronie tytułowej mają, że wszystko bez limitów, bez uciążliwych reklam (to fakt, nie są uciążliwe) itd. A może prowadzą też płatny hosting, ale to do zapytania w drugiej kolejności.
Niestety, wygląda na to, że jedyny kontakt z Adminem jest przez jego własne forum w temacie "Problemy i pytania".
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Czerwiec 07, 2012, 19:55:27 »

Nie, jeszcze nie rozmawiałem i odłożę tę dysputę na później bo jak wymacają, że kombinujemy z przeniesieniem to utrudnią, a nawet uniemożliwią nam kopiowanie treści naszego forum.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Czerwiec 07, 2012, 20:51:16 »

Poczytałem to jego forum i wygląda na to, że o przenosinach zapomnij.
Kopii bazy danych nie chce nikomu udostępnić, więc przenosiny mamy z głowy, takie pytania były.
Możesz się użerać o przywrócenie tego co zginęło, bo podobno robi backup baz regularnie, ale na moje widzi mi się nie będzie mu się chciało.
Reklamy wyświetlają się niezalogowanym i stąd pochodzą pieniądze, więc nie dziwota, że ucieczki są niedozwolone, bo jak poczytne forum publiczne się przeniesie to ilość wyświetleń reklam gwałtownie spadnie.
Nasze forum ma ok 10% "udziału" w postach wątkach itp. "darmowych", więc to jest Pan Pikuś dla niego i powinien nieco się poczuwać.
W każdym razie możesz go maglować o przywrócenie danych z przed ostatniego zawirowania.
Wycięcie z baz jednego użytkownika (danych i postów) jest możliwe tylko z poziomu bezpośredniego dostępu do baz danych na serwerze, czyli kogoś z uprawnieniami admina serwera. Bazy danych są chyba typu MySQL1.0, a on chce je uaktualnić do wersji 2.0, jeżeli coś spieprzy w skrypcie translacji (podobno nie ma gotowego) to zamieszanie może być dużo większe niż teraz. Chyba się tego boi, bo nowe skrypty forum dla wersji 2.0 istnieją już dawno.
I to by było na tyle w temacie.
Więc chyba będziemy to ciągnęli to dalej do "końca świata", a może dłużej.
Alternatywa to założyć nowe forum, przenieść ręcznie ostatnie wpisy, ale profile, punkty ilości postów, albo trudno, albo szlag trafi. natomiast dotychczasowe forum skopiować do przeglądania offline (chyba się w końcu da, ale nie wiem jak duże to będzie). Raz już było "stare forum" ale nic nie robiono z użytkownikami.
Nowe forum to redukcja nieaktywnych i może trochę leniwych.
Wydaje mi się, że ogląd mamy.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #45 : Czerwiec 07, 2012, 20:57:50 »

Pozostaje nam kopiowanie.
No i zagadnienia techniczne związane z innymi serwerami.
Leszkowi i jego forum się udało więc i my damy radę. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Czerwiec 07, 2012, 21:16:29 »

A Leszek też miał na "darmowefora.pl" ? Bo z innych serwerów nie robią takich problemów, ale może inne.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #47 : Czerwiec 07, 2012, 21:34:10 »

Cytuj
Leszkowi i jego forum się udało więc i my damy radę

Darek mylisz sie. Wlasnie nie udalo sie.

Zostan, tak jaki jestes.

edit:

Mam doswiadczenie wlasne . Programowalam (sama) chat na moja priv i juz latal supi! i nagle serwer zatrzymal darmowe "nadawanie" , akurat moj laptop tez odmowil posluszenstwa, wiec z mojej pracy (nie robilam kopii) tylko szare komory...

... zabolalo...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 21:37:02 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #48 : Czerwiec 07, 2012, 21:35:01 »

Ostatnio mówimy o dwóch Leszkach (przynajmniej ja o nich napomykam):
  1 - Leszek od "świętej geometrii" >>
  2 - Leszek od

Tak więc, ten pierwszy drzewiej miał [url=http://www.swietageometria.darmowefora.pl/]swoje forum >>
  na "darmowych forach" i uciekł z tego serwera.
Ten drugi zaś ma do tej pory swoją stronę a serwerze CBA >> i może oni są mniej restrykcyjni ale też mają swoje przywary >> Mrugnięcie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 21:38:20 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #49 : Czerwiec 07, 2012, 21:44:51 »

Bylam dzis na tej sw. geo i coz widze???
Chaos.
Ale widac z chaosu sie rodzi.Uśmiech

reklamka do przodu i do tylu. Kufelek piwka (zupki chmielowej) za friko!°° Hej!

Darek - zostan.

P.S. Leszek jest ten prawdziwy jeden... Lasco...Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 21:45:37 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lodux nawijka world-anime strefagier1 hobbit