Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 15:21:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zecharia Sitchin i jego teoria  (Przeczytany 58375 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mora
Gość
« Odpowiedz #50 : Luty 11, 2009, 04:52:14 »

A więc tak mówisz że bzdura wyssana z palca?

Więc tak dla Ciebie wszystko co jest w kategorii pseudonauki jest wyssane z palca?

Masz prawo wyrażać swoje zdanie ale z zachowaniem zasad kultury na forum. Mamusia Cię tego nie nauczyła?

Jesteś katolikiem?
Zapisane
twoj_kolega
Gość
« Odpowiedz #51 : Luty 11, 2009, 04:55:52 »

Nie jestem katolikiem i nigdy nie bylem. Co nazywasz pseudonauką? Te teorie spiskowe? Sam w niektore wierze ale nie podawane ogolem do wiadomosci i z ogladania jutjub, mam rozum i sam wiem co jest grane, moze jakas planeta sobie tam leci co jakis czas przez nasz uklad sloneczny, ale zeby dopisywac do tego jakas ideologie jest kompletna pomylka, piszecie bzdury w kazdym prawie temacie, laczycie na sile swoje "fakty" a co najlepsze popieracie swoje myslenie Biblia, zeby za chwile jej zaprzeczyc, zenujacy poziom
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #52 : Luty 11, 2009, 04:59:19 »

Mówisz że masz otwarty rozum a co robisz?
Zamykasz się kompletnie i dla Ciebie wszystko na tym forum jest "śmieszne".
Kto tu reprezentuje niski poziom?
Wpadasz na forum i zaczynasz się wyśmiewać i negować oraz obrażać wszystkich i wszystko.

A to iż teorie Zecharia Sitchina zaliczane są pod pseudonaukę.

Widać chyba nawet nie przeczytałeś ani JEDNEJ jego książki i już masz prawo krytykować?!

Ja sam nie wiele wiem o Sitchinie dlatego unikam wypowiadania się na jego temat bo nie będę kogoś krytykować nie mając żadnego rozsądnego argumentu.

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 04:59:46 wysłane przez Mora » Zapisane
twoj_kolega
Gość
« Odpowiedz #53 : Luty 11, 2009, 05:02:17 »

Troche poczytalem, troche poogladalem i na tej podstawie moge smialo powiedziec TOTALNE BZDURY
Otwarty rozum wiesz co to znaczy? Wydaje mi sie ze nie do konca, kiedy styknalem sie z ta teoria dzisiaj pierwszy raz w zyciu (wczesniej kalendarz majow, rownie smieszny) pierw sie o niej troche dowiedzialem zanim zaczynalem pisac, ale wszedlem na to forum i czytam i od gory do dolu same brednie, pseudointeligentne dyrdymaly, przeciez to zachacza o absurd!
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #54 : Luty 11, 2009, 05:05:44 »

Buhahahaha...
Na podstawie tego iż w jeden dzień przeczytałeś prawdopodobnie jeden artykuł o Zecharia Sitchinie i stwierdzasz że to brednie.
To jest dopiero absurd!

Ja wiem co znaczy mieć otwarty rozum ale to chyba Ty nie wiesz kolego. Uśmiech
Zapisane
twoj_kolega
Gość
« Odpowiedz #55 : Luty 11, 2009, 05:16:57 »

Sa rzeczy co na pierwszy rzut oka sa absurdem, podpowiem - nie jest to stwierdzenie nieprawidlowosci w waszym rozumowaniu.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #56 : Luty 11, 2009, 05:18:01 »

Masz rację są rzeczy które są na pierwszy rzut oka absurdem Duży uśmiech

Pozdro
Mora Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 05:18:26 wysłane przez Mora » Zapisane
twoj_kolega
Gość
« Odpowiedz #57 : Luty 11, 2009, 05:20:39 »

I znowu nie doczytales do konca. Tak szybko chciales odpowiedziec i błysnąć ale ci nie wyszlo. Przeczytaj ponownie, jesli niezrozumiesz, popros mame o analize mojego posta, powodzenia ;]
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #58 : Luty 11, 2009, 05:26:21 »

I znowu nie doczytales do konca. Tak szybko chciales odpowiedziec i błysnąć ale ci nie wyszlo. Przeczytaj ponownie, jesli niezrozumiesz, popros mame o analize mojego posta, powodzenia ;]
Żal mi Ciebie Uśmiech
Zapisane
twoj_kolega
Gość
« Odpowiedz #59 : Luty 11, 2009, 05:28:08 »

Dziekuje - nie bedzie mi potrzebny twoj zal.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #60 : Luty 11, 2009, 07:32:00 »

twoj_kolega:

1. Po pierwsze - nigdzie nie napisałem, że w to wierzę, a że faktycznie ta teoria się zbiega z pojawieniem się Jezusa. Warto to wziąć pod uwagę, co nie znaczy, że to jakiś koronny argument za. Czytanie ze zrozumeiniem nie boli.

2. Po drugie, jak się czyta, to się czyta wszystko, a nie jeden post na początku. Dalej jasno napisałem, po krytyce Sitchinowskiej teorii, i sprawdzeniu tych danych, ze faktycznie, jest w niej zbyt wiele dziur, by miała ona większy sens. Czytanie do konca również nie boli.

3. Jeśli mowimy o ograniczoności, to trzeba być równie ograniczonym, by nie podawać konkretnych argumentów. Od Mory ich wymagasz, a sam nie podałeś ŻADNYCH. Choć są, i to nawet w tym wątku, dlatego też stwierdziłem, ze fakt, teorię Sitchina "o kant dupy potłuc".

I to tyle moich spostrzeżeń, dziękuję za uwagę ;]

Tene
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Luty 12, 2009, 00:56:19 »

Tene nie widzisz że to jakiś furiant ? udający że wie wszystko najlepiej ? Szkoda czasu to "beton" jego nie przekonasz ,a wszelkie dyskusje podsumuje że są głupie.Skacze z tematu na temat,czyta wybiórczo i próbuje nieudolnie właczać się w dyskusję.Najpierw trzeba zapoznać się z tematem " twój-kolego " a potem zabierać głos.Jego zdaniem jesteśmy bandą głupców,nie wiem po co wlazł na to forum.Powinniśmy go przekierować na jakieś forum ojca Rydzyka.Pewnie tam miałby oczym rozmawiać Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 00:59:28 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
aiden
Gość
« Odpowiedz #62 : Luty 12, 2009, 07:17:48 »

Ośmielam się przypomnieć, że na "starym" forum było nieco więcej informacji i konkretnych danych na temat książek pana Sitchina, więc jak komuś nie chce się czytać książek może śmiało tam pogrzebać.
Jak zwykle koncepcji Sitchina nie trzeba przyjmować w całości: powiedzmy, że wystarczy nam np. przekonująca teza na temat elohim, ich roli, a zobaczymy, że treść Starego Testamentu nabierze innego nieco znaczenia - odnosi się to również do 10 przykazań, o których mowa na forum!!
Cała kosmologia Sitchina jest bardzo trudna do oceny bo nie sposób jej w pełni poprzeć lub obalić - począwszy od masy układu słonecznego, brakujących w nim planet, poprzez Nibiru itp itd.
Dla tego określić siebie mogę umiarkowanym zwolennikiem Zecharii Sitchina :]
Dla wszechwiedzących użytkowników zapodaję link pod którym znajdziemy książki powyższego autora - i choć wystrzegam się reklamy - to muszę powiedzieć, że cena przystępna (ja mam wszystkie).
http://prokop.com.pl/cgibin/shop?show=azit

pozdrawiam i...mocy życzę
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 07:18:32 wysłane przez aiden » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #63 : Luty 12, 2009, 08:11:56 »

aiden - Troszkę poczytałem o Zecharia Sitchin'ie. Powiem Ci tak. Początkowo było stwierdzenie, ze gość moze mieć rację, sporo wie, wychwytuje ważne fakty etc. A potem nieco skonfrontowałem to z krytyką, czy też poszukałem innych znaczeń, niż to Sitchin może przypisywać. Ponadto zaopatrzyłem się w przekłady tabliczek sumeryjskich. No i niestety, okazało się że w książkach tych jest przekłamanie na przekłamaniu. Zresztą, patrz poprzednie moje posty. Szkoda, bo Ciekawa teoria, ale cóż, prawda jest prawdą, nie można wierzyć w teorię, którą falsyfikują fakty.
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #64 : Luty 12, 2009, 12:23:48 »

Sitchin rozmyślnie miesza dwa pojęcia dotyczące Anunaki, to dwa różne gatunki istot.
"Ci którzy zeszli z wysokich miejsc" i " Ci którzy zeszli z nieba"
Jedna rasa to rasa biała która uciekła na ziemię z Marsa po przegranej wojnie z rasą Draco,
lądując w górach Kaukazu. Druga to ścigająca ich rasa Draco.
Sitchin skrzętnie pomija wcześniejszą cywilizację  przedsumeryjską Ubaid która widziała ich prawdziwe oblicza.

Bogowie przedsumeryjskiej kultury Ubaid.




Ciekawa wizja wojownika Draco wzorowana na Ubaid



To naczynie ma najprawdopodobniej 8 tysięcy lat. Co się stało z tą kulturą?




takie naczynie mógłbyś nawet sprzedać w hipermarkecie...



Ciekawe wzornictwo nieprawdaż ,świadczy o bardzo rozwiniętej estetyce tej kultury


Guzik - wiek podobny, tez należał do kultury Ubaid.
Pytanie może dziwne, skoro jakaś kultura wynalazła guziki, znaczy nie byli tacy tępi,
więc... na czym miały polegać te modyfikacje genetyczne ?



Budowali takie domy...



Mieli takie pieczecie na 2 tysiące lat przed Sumerami



To tylko nieliczne przykłady dotyczy to samo nie tylko El Ubaid ale też takich kultur jak Halaf w Syrii czy Catal Huyuk w Turcji. Powyższe przykłady są zaakceptowane przez oficjalna naukę głównego nurtu.
Chciałem zaznaczyć że były już zaawansowane kultury przed Sumerem, dlaczego musiały zniknąć z powierzchni ziemi Dlaczego jakoś Sitchin o tym milczy ? Myślę że jest tego jeden ważny powód...najpierw przyszli "Ci którzy zeszli z wysokich miejsc" a potem " Ci którzy zeszli z nieba" do Sumeru i zaprowadzili swój porządek.
Wszystko wskazuje na to że były na ziemi dwie rożne grupy istot.

Mało tego ludzie na ziemi mogli istnieć niemal od zawsze.
Proponuję książkę Archeologia Zakazana - Michaela Cremo
przeczytajcie poniższy fragment wywiadu z Cremo:
http://www.paranormalium.pl/361,24,artykul.html
http://www.niewyjasnione.pl/Zakazana_archeologia-t466.html

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 12:40:09 wysłane przez redmuluc » Zapisane
aiden
Gość
« Odpowiedz #65 : Luty 12, 2009, 13:04:20 »

redmuluc napisałeś, o przed sumeryjskiej kulturze Ubaid - proszę podaj orientacyjny wiek jej powstania, albo inaczej...
podaj proszę czas, w którym według bliskich Tobie autorów miała powstać kultura Sumeru Uśmiech

Zakazaną Archeologię posiadam...Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 13:04:58 wysłane przez aiden » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #66 : Luty 12, 2009, 13:23:42 »

Cytuj
Jedna rasa to rasa biała która uciekła na ziemię z Marsa po przegranej wojnie z rasą Draco,
lądując w górach Kaukazu.

Skoro ta rasa była na tyle rozwinięta, by trafić na Ziemię (mam nadzieję, że w sposób materialny, a nie wcielając się w ciała hominidów) powinna była być w stanie wytwarzać coś więcej niż dzbany i miski?
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #67 : Luty 12, 2009, 13:27:02 »

Oficjalnie "mówiąc to słowo należy wykonać znak króliczych uszu palcami obu rąk":


Sumer: 4300 - 3100 PNE
Halaf:  6500-5500 PNE
Catal Huyuk:  9500 - 6000 PNE
Ubaid: pomiedzy od 6500-5500 do 4000 PNE

Bardzo wielkie rozbieżności w datowaniu.
A skoro znasz Cremo to czytałeś jak profesorowie są "chętni" w "cofaniu" datowania.


« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 13:47:56 wysłane przez redmuluc » Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #68 : Luty 12, 2009, 13:29:43 »

Cytuj
Jedna rasa to rasa biała która uciekła na ziemię z Marsa po przegranej wojnie z rasą Draco,
lądując w górach Kaukazu.

Skoro ta rasa była na tyle rozwinięta, by trafić na Ziemię (mam nadzieję, że w sposób materialny, a nie wcielając się w ciała hominidów) powinna była być w stanie wytwarzać coś więcej niż dzbany i miski?

Co innego ludzie, a co innego "ich bogowie" bo i jedni  drudzy byli nauczycielami.
Nie ma to nic wspólnego z "wcieleniami" to tylko przykład rozwoju kultur przed sumeryjskich ale z innymi ikonami bóstw.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #69 : Luty 12, 2009, 13:32:33 »

Sorry, nie rozumiem Twojej odpowiedzi  Smutny
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #70 : Luty 12, 2009, 13:43:24 »

Sorry, nie rozumiem Twojej odpowiedzi  Smutny
Ujmę to w ten sposób na długo przed Sumerem istniały inne równie zaawansowane kultury, wcześniejsze zostały założone przez przyjazną ludziom rasę "Tych którzy zeszli z wysokich miejsc" Byli oni zwykłymi ludźmi białej rasy, nauczycielami a nie bogami, rozpoczęli swój rozwój cywilizacyjny i widzieli oblicza innej rasy która wtedy niedługo po pierwszych przybyła i pokazała ich wizerunki. Te kultury zaginęły znikając niemal całkowicie z powierzchni ziemi. Annunaki "Ci którzy zstąpili z nieba" rozpoczęli na nowo od Sumeru, ale już nie można było pokazywać ich wizerunków.
Oczywiście to niepełna hipoteza.   

Oczywiście że zaczęli tworzyć coś równolegle, np zaawansowane podziemne miasta. Świat jest pełen znalezisk zdumiewającej technologii będącej równolegle w użyciu, ale nie dla dobra ludzi.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 13:49:08 wysłane przez redmuluc » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #71 : Luty 12, 2009, 13:47:16 »

Sugerujesz, że Ci Którzy Zeszli z Wysokich Miejsc wyginęli zupełnie? To skąd się wzięła obecna rasa biała? Ciekawi mnie też, skąd są pozostałe rasy: czarna i żółta. (Indian nie uważam za odrębną rasę).
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #72 : Luty 12, 2009, 13:58:41 »

Sugerujesz, że Ci Którzy Zeszli z Wysokich Miejsc wyginęli zupełnie? To skąd się wzięła obecna rasa biała? Ciekawi mnie też, skąd są pozostałe rasy: czarna i żółta. (Indian nie uważam za odrębną rasę).
Myślę że doszło do tzw "przejęcia" i kontroli nowych zasobów. Nie zostali wybici ale ich kultura została zniszczona coś na podobieństwo narzucania kultury nazistowskiej w europie. Została też ustanowiona kontrola poprzez zhybrydyzowanie rządzącej klasy królewskiej rasy białej.
Temat ten mnie bardzo zaciekawił i dopiero go zgłębiam.
Według starożytnych legend, pierwotne rasy ziemskie sprzed epoki Eridu, należały do rasy czarnej, czerwonej
aborygeni są najstarszą ziemską rasą. Co do rasy żółtej, to nic nie wiem, wydaje się jednak że maczała tu palce inna grupa istot. Z informacji które przeczytałem i co potwierdza Credo Mutwa. Draco nienawidzą tych pierwotnych ras, nie są z nimi kompatybilni.
Ale to tylko hipotezy i nie mam mocnych źródeł.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 15:12:59 wysłane przez redmuluc » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #73 : Luty 12, 2009, 15:03:10 »

Samcio wspominał, że ci, którzy ewakuowali się z Oriona (czy z innej planety, bo strasznie kręci) już byli różnych ras. Boryska też wspominał, że na Marsie byli już ludzie różnych ras. Ale ponoć z Marsa na Ziemię trafiła tylko biała... tak, to ciekawe rzeczy, też się tym interesuję. Może u Helsinga, którego teraz czytam, coś na ten temat się trafi.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #74 : Listopad 27, 2010, 20:29:48 »

Idąc tym tropem, może powinniśmy zlecić zbadanie tej sprawy "dzieciom indygo"? Choć, jak orzekła Kiara, ja już wiem. Schlebia mi to orzeczenie  Mrugnięcie Ale nie dlatego, że jestem próżny, tylko dlatego, że rozwikłanie naszego "Genezis" to mój temat number one.

A sprawa tych kodów DNA, to chyba dość racjonalna próba wyjaśnienia składu pasażerów Arki. Uczciwie przyznam, że znalazłem ją w jednym z dzieł mojego guru: Zecharii Sitchina. (notabene - jestem wstrząśnięty wiadomością, na którą natknąłem się na tym forum, a mianowicie, że Zecharia odszedł od nas 9 października  Szok Smutny. Mam nadzieję, że może pośmiertnie jeszcze ukaże się jakieś Jego dzieło).
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions magicalespackluporum managerzuzlowy truegaming kursor