Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 06:29:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tsunami na Bałtyku !  (Przeczytany 98128 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
diabolicq
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 22, 2009, 21:11:29 »

Cos mi sie widzi ze zwolennicy mieszkaja nad morzem i okolicach a przeciwnicy w glebi ladu.

Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #51 : Marzec 22, 2009, 22:46:54 »

Niestety nie każdy zwolennik ma ten zaszczyt zamieszkiwania nad naszym kochanym morzem.

Chorowałbym z tęsknoty gdybym przynajmniej raz do roku nie nasycił oczu widokiem pięknej polskiej wielkiej wody.

Jastrzębia Góra mnie kocha z wzajemnoscią ale wiem,ze wszędzie jest pieknie i nadzieję mam,że Moc Najwyższa uchroni całe wybrzeże przed rozkołysaniem wody nadmiernym.
Zapisane
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #52 : Marzec 23, 2009, 21:27:05 »

Nawet w dzienniku polskim o tym pisza.
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #53 : Marzec 23, 2009, 21:40:10 »

Nawet w dzienniku polskim o tym pisza.

to że tam piszą jeszcze nic nie znaczy  Uśmiech podchwycili "gorący" temat i tyle.
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 24, 2009, 14:37:46 »

Jak ja miałabym wysyłać faks po karzdym śnie tsunami idącym na Polskę to pewnie papieru by zabrakło do faksu Uśmiech Na szczęście od 2 tygodni nie miewam już takowych więc się cieszę niezmiernie Uśmiech Kochani poczekajmy, do kwietnia kilka dni ,sprawa się wyjaśni lada dzień. Jackowski już jakiś czas temu mówił o oczóciach wobec swojej córki i znajomego z wybrzeża ale o kwietniu to nie wspominał tylko 2 połowie roku ( choć wszyscy wiemy że czas jest względny w wielu jego przepowiedniach i nie tylko czas Mrugnięcie ) Zresztą o ile się nie mylę to miał jakiś meteoryt dupnąć w Bałtyk w tym roku i też miało czy ma być tsunami. Oby była to kolejna historyjka bez pokrycia w rzeczywistym świecie Uśmiech
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #55 : Marzec 24, 2009, 15:31:50 »

Nie wiem dlaczego ludzie, którzy maja różne wizje, prorocy, przepowiadacze, myslą, że przyszłość świata jest określona i niezmienna.

pozdrawiam
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #56 : Marzec 25, 2009, 18:49:26 »

mam nadzieję, że tsunami nie będzie bo to zawsze szkody wielkie są...

co do wizji - nie są oczywiście wiarygodnym źródłem informacji ale skoro uruchomiły jakieś działanie to znaczy że są potrzebne Uśmiech

co do anonimowości - na forum internetowym gdzie nikt nie wie kto jest kim to raczej tego argumentu bym nie poruszał
"widzimy źdźbło w czyimś oku a w swoim belki nie dostrzeżemy" - parafrazując ;P
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #57 : Marzec 25, 2009, 20:48:19 »

UWAGA!

Jutro tj. 26 marca w programie Dzieńdobry TVN o godzinie między 8:30 a 11:00 ma być poruszony temat 2 wizjonerek ,które przepowiedziały ów Tsunami o którym mowa w temacie. Może dowiemy się czegoś więcej ?!
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #58 : Marzec 26, 2009, 09:37:32 »

Oglądałem ten program.

Pan specjalista wypowiedział się,że prawdopodobieństwo wystąpienia tsunami jest niewielkie-ale jest,bo jak wiadomo wystąpić może przy trzęsieniu ziemii a takie pod koniec zeszłego roku wystąpiło w rejonie Bałtyku.
Wystąpienie wysokiej fali,która mogłaby podtopić mocniej wybrzeże wykluczył z tego względu,że Bałtyk jest płytki-średnia głębokość mierzy około 50 metrów a wysokość fali tsunami jest pochodną głębokości zbiornika.
Oceany mają średnią głębokość około 3 km,więc warunki dla powstania takiej fali są lepsze.

Podsumowujac tsunami jest możliwe ale o małej wysokości fali-raczej niegrożnej dla miast nadmorskich. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 09:38:51 wysłane przez kot » Zapisane
diabolicq
Gość
« Odpowiedz #59 : Marzec 27, 2009, 12:05:22 »

Tsunami na Bałtyku - wizja człowieka spod Pabianic
http://www.nautilus.org.pl/?i=1532
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #60 : Marzec 27, 2009, 13:24:19 »

Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę że jest możliwość iż ów wizyjne Tsunami może wywołać meteoryt.... ostatnio często są przypadki że informacje o takich zjawiskach docierają do nas "5 min" przed zderzeniem albo po Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #61 : Marzec 27, 2009, 19:00:35 »

Ostatnio mój dobry kolega którego znam od kilku lat powiedział mi i innym znajomym że za rok będzie startował na radnego miasta(18 lat wtedy będzie miał).

Na co mój inny kolega "Jak Andrzej będzie startował na radnego to będzie koniec świata".

Jakoś tak mi zapadło to w pamięć. Hehe. Uśmiech

I raczej wątpię w to tsunami na Bałtyku ale zobaczymy co się wydarzy w 2012 roku.

Pozdro
Mora Mrugnięcie
Zapisane
Korybut13
Gość
« Odpowiedz #62 : Marzec 28, 2009, 19:51:16 »

Ostatnio mówi się o tym, że Rosjanie chcą używać ładunków wybuchowych do tworzenia "rowu" na dnie Bałtyku do budowy rurociągu... ciekawe jakiej mocy są ów ładunki.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #63 : Marzec 28, 2009, 21:37:56 »

Pomijając fale, które zawsze są wypadkową głębokości danego akwenu ( a Bałtyk jest stosunkowo płytki ) , to takie wybuchy, albo inne , dajmy na to  naturalne czynniki , mogą spowodować wyniesienie z dna Bałtyku zatopionych tam od czasu II WŚ chemicznych środków bojowych ,albo ich uwolnienie. I w tym upatrywałbym większego zagrożenia , niż w samych falach, jeśli już.
Cyt "Do największej tragedii doszło latem 1955 roku w Darłówku. Fale wyrzuciły na plażę przeżarty rdzą pojemnik, z którego wylewała się brązowoczarna ciecz. Opodal bawili się koloniści. Pierwsze objawy skażenia iperytem siarkowym wystąpiły już po półgodzinie. Poparzonych zostało 102 dzieci, czworo straciło wzrok.(..) Kilka lat temu generał Sulikow, rosyjski specjalista od broni chemicznej, stwierdził, że amunicja chemiczna zatopiona w Bałtyku może spowodować katastrofę ekologiczną większą niż ta, którą wywołał wybuch reaktora w Czarnobylu."
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080727/REPORTAZ/940973014
W sumie tego typu środków na dnie Bałtyku spoczywa jeszcze około 69 tysięcy śmiercionośnych ton !!!
Co się stanie jak fale wyrzucą ten syf na brzegi  ?
Mapka zagrożeń

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=NO&Date=20080727&Category=REPORTAZ&ArtNo=940973014&Ref=V3
Zapisane
secularus
Gość
« Odpowiedz #64 : Marzec 28, 2009, 23:42:43 »

I znów Rosjanie powiedzą " Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze "  Smutny
Tylko  Bałtyk to nie jest ich jedyne morze.
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #65 : Marzec 31, 2009, 15:49:05 »

Tsunami promuje Ustkę (27.03.2009)
 Zapowiadane przez wróżki z Łodzi tsunami, które 15 kwietnia ma nawiedzić Ustkę może być świetną promocją kurortu. Samorządowcy już planują na ten dzień specjalne imprezy.


W ubiegły piątek do Urzędu Miasta w Ustce i Kołobrzegu trafiło oficjalne pismo od dwóch wróżek z Łodzi. Bożena Pazik, wróżka, oraz Anna Bator, jasnowidz i wizjonerka ostrzegają w nim przed olbrzymimi falami, które w połowie kwietnia mają zalać nadmorskie kurorty. Olbrzymia fala ma powstać po podwodnym trzęsieniu ziemi.


- To, co było pod koniec roku 2008, było lekkie. Teraz będzie silniejsze, również w skutkach. Należy się zatem dobrze przygotować, poinformować o tym miejscową ludność, jak również żeglugę morską, aby wstrzymać rejsy statków pasażerskich i wycieczkowych na ten czas. Epicentrum trzęsienia będzie między Danią a Szwecją. To ono spowoduje tsunami. Oczywiście nie będzie tak silne jak to w 2004 r. na Oceanie Indyjskim, ale mogą być ofiary - tak napisały obie kobiety do władz nadmorskich miast.


Samorządowcy nie zbagatelizowali informacji i kopię listu wysłali do wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w starostwie powiatowym w Słupsku. Podobny dokument trafił również do wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Gdańsku. Możliwość wystąpienia takiego zjawiska potwierdzają również naukowcy.


- Do takich zjawisk dochodziło już w przeszłości na Bałtyku, jednak biorąc pod uwagę zachowane opisy wysokość fal, nie przekraczała kilku metrów - wyjaśnia prof. Wacław Florek z Instytutu Geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Urzędnicy przyznają jednocześnie, że ciężko całą informację przyjąć poważnie.

Jednocześnie zastanawiają się nad skorzystaniem z okazji i wypromowaniem kurortu.


- O wizji wróżek pisały wszystkie serwisy internetowe oraz większość gazet - mówi Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce - Program na żywo z Ustki nadawała jedna z telewizji ogólnopolskich. Zastanawiamy się nad zorganizowaniem 15 kwietnia jakiejś specjalnej imprezy. Chcemy na przykład zaprosić meteorologów, aby przez cały dzień nadawali prognozy pogody prosto z ustceckiej plaży. 


Podobnie do pomysłu podchodzi ustecki radny Przemysław Nycz.
- Powinniśmy zaprosić na cały dzień do Ustki telewizje, aby na żywo nadawały prognozy pogody - wyjaśnia Nycz. - Możnaby również zaprosić wróżki, które ostrzegły nas o tsunami. To byłaby świetna promocja miasta przed długim, majowym weekendem w którym większość z nas planuje wyjazdy.


Nycz zasugerował również, aby w tym terminie zorganizować w Ustce konferencję naukową na temat globalnego ocieplenia i podnoszącego się poziomu mórz.


- To problem o którym wszyscy wiemy, ale skutecznie go unikamy. Dotyczy on również Bałtyku. Byłaby to idealna okazja do rozmów na ten temat i szukania rozwiązań tego problemu - dodaje Nycz.


Zdaniem Nycza wizje wróżki to również świetna promocja usteckiej strony internetowej na której na żywo można oglądać plażę i promenadę (na latarni morskiej zamontowane są dwie kamery podłączone do internetu).

Decyzje o tym, jakie promocje zorganizowane będą w dniu 15 kwietnia dowiemy się w ciągu najbliższych dni.

Hubert Bierndgarski  -  NaszeMiasto.pl

Teraz już wiemy kim są ów wróżki Uśmiech -Choć jak dla mnie to ani imiona ani nazwiska nic nie mówią Uśmiech

I jeszcze kilka nowych informacji z nautilusa o tsunami..głównie są to "prorocze" sny czytelników:
http://www.nautilus.org.pl/?i=1613
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2009, 15:51:25 wysłane przez Bober » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #66 : Marzec 31, 2009, 18:34:40 »

Nieźle. Chłopaki jak widać nie zasypują gruszek w popiele - każda sytuacja dobra aby wypromować Ustkę. Mam mocno mieszane uczucia, jakoś dziwnie kojarzy mi się to ze sławą rodzimych "gwiazdeczek".
Widzę, że pojawiły się nazwiska obu Pań.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #67 : Marzec 31, 2009, 19:42:44 »

Artequ-podanie nazwisk wizjonerek to wiadomość dnia!

Możesz kontynuować krytykę dalej,niech się dowiedzą te kobiety,jak niskie pobudki nimi kierują.

Zrobiłbym to sam,ale byłoby to naciagane a Ty byłeś wyjątkowo zaangażowany w to więc wypadniesz jak zwykle wiarygodnie i osiągniesz znany sobie cel.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #68 : Marzec 31, 2009, 20:00:55 »

Tak jak mówiłem - dajmy im szansę. Poczekajmy do tego 15.04.
A może ktoś mi powie kto podał te nazwiska?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #69 : Marzec 31, 2009, 20:09:43 »

A mnie się podoba to , co zrobiła Ustka . W sumie wyjścia są dwa i na oba postawili dobrze :
- Nic się nie wydarzy na Bałtyku , ale będzie impreza i promocja miasta zbudowana na strachu i ludzkiej ciekawości. Niech mówią byle co i byle jak, ALE NIECH MÓWIĄ !!!! . Chłopaki kują żelazo póki gorące i to jest ta dobra wiadomość heheh  ;-)
- Tsunami będzie i kilkumetrowa fala narobi bałaganu na wybrzeżu, zmiecie parę pomostów, podtopi promenadę . I dopiero będzie o czym gadać i co promować . Przybywajcie na wybrzeże zobaczyć jak wysoko i daleko dotarła fala, oraz ile smażalni ryb zmiotła !!!  Będzie na czym zrobić biznes !
Ja bym na wszelki wypadek na ich miejscu zadbał  o  jakieś środki w budżecie Miasta na ubezpieczenie się od skutków powodzi ...
... a może za tymi wróżkami stoi jakaś firma ubezpieczeniowa Coś - jak myślisz Arteq ?
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Marzec 31, 2009, 20:12:15 »

Tak wróżki napewno są pracownikami takiej firmy Język
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
kot
Gość
« Odpowiedz #71 : Marzec 31, 2009, 21:11:40 »

Artequ!

Po co czekać do 15.04 ?

I tak mało prawdopodobne jest w tej dacie Tsunami na Bałtyku.

Twoja krytyka nie była uzalezniona od tego,czy wystapi Tsunami,czy nie.

Jeśli wystapi,to powiesz,że dla kasy to zrobiły,bo podały nazwiska i teraz będą podnosić stawki.Już zresztą tak twierdziłeś.

Jeśli nie wystąpi,to skrytykujesz i powiesz,że zawracają głowę dla rozgłosu odwracając uwagę od prawdziwych wizji prawdziwych wizjonerów,których przepowiednie mogą zostać tym razem zbagatelizowane.

Duży przecież rozgłos został nadany ich wizji.

Która wersję wybierzesz?

Zawsze się znajdzie furtka do przejechania się po kimś,wiec nie trać czasu do piętnastego.

A moze zaskoczysz mnie nową interpretacją niegodnego zachowania wizjonerek? Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2009, 21:13:17 wysłane przez kot » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #72 : Kwiecień 01, 2009, 10:28:20 »

To będzie 15 kwietnia 2009 roku o godzinie 14:50.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Kwiecień 01, 2009, 10:50:37 »

Naukowcy mówią: Tsunami na Bałtyku jest możliwe:
Cytuj
Za kilka tygodni dno morza się zatrzęsie, a na Bałtyku wystąpi groźne tsunami. Samorządy nadmorskich miast i miejscowości ostrzegają przed tym dwie wróżki z Łodzi. Co o tym myślą specjaliści? Oto ich opinie.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090322/POMORZE/664670722

no to naukowcy mówią jedno a wróżki drugie - za parę dni zobaczymy kto ma rację

ja myślę, że naukowcy
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #74 : Kwiecień 01, 2009, 10:51:46 »

No to czekamy z wielką nie cierpliwością.  Duży uśmiech

Jeżeli dojdzie do tego tsunami to obiecuje że przez miesiąc będę mówić do Kota "Mistrzu". Chichot
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.171 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

film akademiajazdykonnej zabojcy world-of-pandas devilssoldiers