Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 04:50:51


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania i uwagi techniczne  (Przeczytany 104563 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Styczeń 17, 2010, 20:06:00 »

Cytat: Phirioori
Moim zdaniem, w sytuacji gdy kolejny post ma inne zabarwienie tematyczne, czy stanowi inne odniesienie
mógłby być dopuszczalny , jako osobny - ze względu na ewent. opcje przeniesienia do innego wątku,
co ułatwiałoby prace również modom.

Ależ są dopuszczalne takie możliwości, tylko, nie wiedzieć czemu, wielu o tym nie pamięta. Niektórzy mogą nawet nie wiedzieć i nie bardzo wyciągają wnioski z czytania takich informacji (bez zaczepnych aluzji do nikogo).
Wiele osób wstawia miej więcej taki tekst proszę administrację (czy modów) o nie scalanie tych postów, gdyż ... .

I po kabulu. Z reguły stosujemy się do tych próśb.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #26 : Styczeń 17, 2010, 20:12:47 »

W swietle tego co napisał Dariusz oraz:
Cytuj
Tak samo jak Ty, jestem za wyCZUCIEm i zachowaniem odpowiedniej miary, która jednak nie krępuje wyrażania myśli jakie CZUJEMY…
..myśle ze wszystko funkcjonuje dobrze, z pewna dozą elastyczności.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 20:39:37 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #27 : Styczeń 17, 2010, 20:25:22 »

Cytat: PHIRIOORI
Pierwsz cześć mysle podobnie zigrin.

Ale druga już nie:
łaczenie nie polega na robieniu zupy, która jest melanszem wszystkiego ze wszystkim.
Łaczysz i tak wszystko w sobie. To TY jesteś łącznikiem. Ni eprojektuj tego na kazdy wątek,
bo na prawdę bedzie ciężko cokolwiek tu znaleźć lub rozsadnie rozwinąc.

Tu nie chodzi o robienie zupy lecz o to, że czasami temat główny musi być wzbogacany wątkami pobocznymi (mimo, że takie już istnieją), by nabrał barw i mógł być w pełni omówiony. Nic nie istnieje samodzielnie bez powiązań. To, że jesteśmy łącznikami nie znaczy, że mamy nie pozwalać sobie na pełne wyrażenie opinii w temacie, jeżeli to się w jakiś sposób z nim wiąże. I tu zachodzi problem interpretacji, jeden zobaczy ten związek inny nie.
Uważam, że Zigrin ma pełną słuszność i jestem za … choć PHI też trudno odmówić racji …  Chichot
Zatem, jak we wszystkim umiar i złoty środek, bez zniewalania jednak myśli. 

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #28 : Styczeń 17, 2010, 20:35:54 »

Cytat: ptak
lecz o to, że czasami temat główny musi być wzbogacany wątkami pobocznymi (mimo, że takie już istnieją), by nabrał barw i mógł być w pełni omówiony. Nic nie istnieje samodzielnie bez powiązań.
Do tego służy właśnie możliwośc podlinkowania w stosownym watku czy poście. To nie jest aż tak wymagające,
a zyskują wszyscy: łatwiej też jest wrócić do tematu, gdy pojawią się nowe aspekty, bo wiadomo gdzie go szukać.
Ponadto TWÓJ jakiś cenny wkład do tematu też jest na miejscu, i ktoś, kto wchodzi tu po raz pierwszy szukając konkretnego zaganienia ma możliwość CIEBIE poczytać - gdy napiszesz gdzie indziej - to jej ze sporym prawdopodobieństwem mieć nie będzie.

Cio innego wprawiony user, który od razu wie, że najcenniejsze informacje wykopać można w smietniku Uśmiech))

Cytat: ptak
I tu zachodzi problem interpretacji, jeden zobaczy ten związek inny nie.
Tak. Ciekawą sprawą jest interpretowanie UCZUĆ (w kontekście ich obrazy). jest jakieś społecznie wgrane przyzwolenie na lekceważenie uczuć które nie sa dostatecznie zbiorowe jeszcze.
Ale to da się zrobić!


Cytat: ptak
Zatem, jak we wszystkim umiar i złoty środek, bez zniewalania jednak myśli
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 20:44:28 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #29 : Styczeń 17, 2010, 21:10:39 »

Zgoda PHI, tylko, że włączenie do tematu omawianego elementów związanych z innymi wątkami jest na ogół specyficzne i uwarunkowane właśnie tematem głównym. Nie ma potrzeby linkować innego wielostronicowego wątku, gdy wystarczy jeden lub dwa posty. Chyba rozumiesz o co mi chodzi?
Nieraz dyskusja nieco zboczy podążając za myślą innego forumowicza, a już podnosi się larum, że dany temat istnieje gdzie indziej. W takich sytuacjach odechciewa się wszelkiej rozmowy. Nie jesteśmy przecież zaprogramowanymi robotami …

Sam teraz dałeś przykład przeskoku z jednego tematu na inny, wstawką o powszechnym przyzwoleniu na obrażanie uczuć nie dość zbiorowych jeszcze … niby tematycznie bez związku … a jednak  wyraziłeś istotną myśl … i czy nie ma ona prawa na rozwinięcie? Choć może w tym przypadku rzeczywiście w innym miejscu?  Uśmiech

Pozdrawiam  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 21:12:42 wysłane przez ptak » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #30 : Styczeń 17, 2010, 23:20:52 »

Cytat: ptak
Nie ma potrzeby linkować innego wielostronicowego wątku, gdy wystarczy jeden lub dwa posty. Chyba rozumiesz o co mi chodzi?

Tak, ja rozumiem i myślę względnie podobnie.
W końcu to nie armata, co musi być skalibrowana do ostatniego miejsca po przecinku.

Niemniej chciałem podkreslić, (bo chyba niedoczytałas), że nie musisz
linkować wielostronicowych postów - bo możesz konkretny jeden lub dwa KONKRETNE posty też podlinkować.

Cytuj
Nieraz dyskusja nieco zboczy podążając za myślą innego forumowicza, a już podnosi się larum, że dany temat istnieje gdzie indziej. W takich sytuacjach odechciewa się wszelkiej rozmowy. Nie jesteśmy przecież zaprogramowanymi robotami
Ja nie odczuwam jakiegoś nadmiernego dyskomfortu w tym wzgledzie, odkąd Dariusz moderuje.
Tomek czy hans faktycznie lecieli zbyt maszynowo.

Myslę że ogólne praktyczne i funkcjonalne aspekty zostały tu dogłębnie naswietlone.
To nie sa kwestie widzimisie ale prostych funkcjonalności.
Przy ich zrozumieniu i odrobinie dobrych intencji zarówno od strony modów jak i piszących powinno być ok

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 23:27:27 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #31 : Styczeń 18, 2010, 13:52:56 »

Ja również nie odczuwam żadnego dyskomfortu, przy obecnej moderacji ale mam pytanie techniczne. Na stronie głównej w działach tematycznych nie widać kto jest moderatorem globalnym, a i lista osób przypisanych do konkretnych działów nie zgadza sie z listą z temacie temacie 'Kto opiekuje sie tym forum'. Na innym forum, na dole strony głównej w statystykach są podawani moderatorzy. Bo z samego avatarka trudno poznać jako ze główna grupa forum to 'Forum Meditation Group' co nie wiem czy jest równe ' forum moderation group' ?
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Styczeń 18, 2010, 22:34:18 »

Tymi ustaleniami zajmuje się >Stolo<, i z tego co się orientuję, to niektórzy moderatorzy mają rozszerzone uprawnienia, lecz chyba nikt nie ma moda globalnego. W tym układzie nie ma potrzeby takiego ustanawiać.
Zaś kto jest modem, to juz wyraźnie widać, choćby jako informacja nad każdym działem.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Styczeń 20, 2010, 20:20:32 »

Staram się nie pisać pod swoim postem, ale daje się "zauważyć"  Duży uśmiech, że gdy ktoś edytuje stary post, to łatwiej taką zmianę przeoczyć i zostaje niezauważony. Dlatego też uważam, że powinno być więcej luzu pod tym względem.

można stworzyć nowy post, wkleić do niego zawartość starego i dopisać w nim jeszcze to, co chcieliśmy dodać.
następnie stary można usunąć, wtedy temat jest zaktualizowany i wędruje na górę listy tematów.
 Cool

w nie pisaniu kolejnych postów jeden pod drugim chodziło o to, żeby sztucznie nie nakręcać swoich tematów - aby wątki z rzeczywistą ożywioną dyskusją wielu forumowiczów wędrowały na górę listy tematów, a nie te w których ktoś cały czas rozmawia sam ze sobą
__________________________
Tymi ustaleniami zajmuje się >Stolo<, i z tego co się orientuję, to niektórzy moderatorzy mają rozszerzone uprawnienia, lecz chyba nikt nie ma moda globalnego. W tym układzie nie ma potrzeby takiego ustanawiać.
Zaś kto jest modem, to juz wyraźnie widać, choćby jako informacja nad każdym działem.

kiedyś globalnym był Hans Olo, nie wiem czy nadal jest - a aktualnym adminem to jest stolo czy ty Darek?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 20:27:26 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
arteq
Gość
« Odpowiedz #34 : Styczeń 20, 2010, 20:27:48 »

yyyyy..., Tom1ek - to Ty jeszcze żyjesz? ;]
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Styczeń 20, 2010, 20:29:57 »

Tom1ek, z tego co wiem to oboje są, tyle że Stolo wpada rzadko, Darek trzyma rękę na pulsie. Co zaś tyczy modów, to Darek miał rację mówiąc, że niektórzy z nas (nie wiem czy wszyscy) mają globalny zasięg działania.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Styczeń 20, 2010, 20:40:56 »

yyyyy..., Tom1ek - to Ty jeszcze żyjesz? ;]
hehe, jak widać Język

Tom1ek, z tego co wiem to oboje są, tyle że Stolo wpada rzadko, Darek trzyma rękę na pulsie. Co zaś tyczy modów, to Darek miał rację mówiąc, że niektórzy z nas (nie wiem czy wszyscy) mają globalny zasięg działania.
No fakt, widzę że ja też mam.
A jeśli Darek też jest adminem, to powinno mu się też wyświetlać odpowiednie logo:
 
ja go nie widzę, nie ma tez loga moda, ani moda globalnego, wg tego co wyświetla się przy postach Darek jest zwykłym userem, (??)
jeśli nie to trzeba sprawdzić ustawienia rang i grup użytkowników (panel administracyjny) - ja już nie mam uprawnień aby to zrobić
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 20:42:16 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Styczeń 20, 2010, 20:55:12 »

No właśnie sama się już zaczynałam zastanawiać, kto tu ma dostęp do panelu, bo czasami go potrzebowaliśmy. Darek chyba nie ma...
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Styczeń 20, 2010, 21:07:25 »

to nie tak - do panelu mam dostęp, ale ja np. mogę tylko dodawać nowe aktualności Forum, albo pisać wiadomości grupowe, no i jeszcze... BANOWAĆ hehehe  Afro

ale to wszystko

tutaj mam takiego screena z grupami użytkowników:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 21:08:29 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Styczeń 20, 2010, 21:13:23 »

Czyli adminów mamy dwóch: Darek i Stolo najpewniej.
Modów globalnych ośmiu i siedmiu lokalnych, co oznacza, że tylko jedna osoba nie ma globalnego zasięgu.
Ja przy sobie teraz nie widzę oznaczena moderator, więc już tym bardziej nie rozumiem, co się dzieje. Darek nie ma znaczka admina i faktycznie wygląda jak zwykły user. Ktoś powinien się tym zająć, nawet Enigma ostatnio zwróciła uwagę, że tak znacząca kwestia jest dla userów nieczytelna.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Styczeń 20, 2010, 22:00:59 »

Stolo pytał mnie, czy chcę być oznaczony takim znczkiem,  odpowiedziałem mu, że nie zależy mi na tego typu wyróżnikach. Stąd taki stan, jaki widzicie.
Co zaś tyczy pozostałej części administracji, to >Stolo< ma naprawdę ograniczone możliwości czasowe i jak już jest na forum, to zjmuje się wżniejszymi rzeczami. To oczywiście moje zdanie.
Jeśli Wam zależy na wyróżnikach, to >Stolo< to zmieni, bo ja nie umiem. No chyba że z pomocą Tom1ek'a.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
zigrin
Gość
« Odpowiedz #41 : Styczeń 20, 2010, 22:09:54 »

Cytuj
można stworzyć nowy post, wkleić do niego zawartość starego i dopisać w nim jeszcze to, co chcieliśmy dodać.
następnie stary można usunąć, wtedy temat jest zaktualizowany i wędruje na górę listy tematów.
 
...Można też kasować stary post, by napisać całkiem przeciwny do wcześniejszego, jednocześnie uznając ten wcześniejszy za niebyły…  Zły

Dziękuję, to ja już wolę aby było po staremu, bo nie lubię szukać prawdy po przepastnych… śmietnikach…

Cytuj
w nie pisaniu kolejnych postów jeden pod drugim chodziło o to, żeby sztucznie nie nakręcać swoich tematów - aby wątki z rzeczywistą ożywioną dyskusją wielu forumowiczów wędrowały na górę listy tematów, a nie te w których ktoś cały czas rozmawia sam ze sobą


Jeśli komuś zależy na sztucznym nakręcaniu tematów, to i tak nie musi się starać o rangę „Maszyna do pisania”, bo już dawno nią jest…  Duży uśmiech

Pozdrawiam
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #42 : Styczeń 20, 2010, 22:43:53 »

Cześc Tomasz, fajnie że tu wpadłeś  Duży uśmiech

Co do Darka to jego działania są widoczne we większości wątków, wiec mniemam że ma dostęp globalny. Gdyby nawet czasowo adminował nam, to wcale bym sie nie zdziwiła a nawet ucieszyła.

Po za tym działań Stola nie pamiętam odkąd sama się więcej udzielałam na stronie, co było już dość dawno temu. Jeśli wiekszośc modków ma uprawnienia globalne to chyba nawet lepiej, skoro jest dobrana ekipa.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #43 : Styczeń 21, 2010, 09:21:11 »

mody nie mogą mieć uprawnienia do banowania - to chore jest  Z politowaniem

od tego są ADMINISTRATORZY aby takie decyzje podejmować

http://www.slownik-online.pl/kopalinski/4983FB8438781DC54125658D005BB68C.php

 a MODERATORZY od MODERACJI

http://www.slownik-online.pl/kopalinski/9739FF36C865EC5DC12565DB005AB750.php


718'
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Styczeń 21, 2010, 23:15:12 »

Cytuj
mody nie mogą mieć uprawnienia do banowania - to chore jest 

zapewniam cie 718 ze nie mamy Uśmiech  Język
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Enigma
Gość
« Odpowiedz #45 : Styczeń 21, 2010, 23:28:58 »

Bez obaw Kapłanie, modkowie zazwyczaj nie mają takowych narzędzi do zabawy... bo byłby za duży 'dym'
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #46 : Styczeń 21, 2010, 23:29:24 »

My jesteśmy od kreowania Mody...

Dobry krawiec wytnie akurat tyle, żeby wszyscy myśleli że zostało tylko DODANE Duży uśmiech
Darek próbuje "scalać" podziały, a my są mu wierne (mody)... Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #47 : Styczeń 22, 2010, 00:50:06 »

Słuszne porównanie, rzekła bym nawet że Darek 'szyje'
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #48 : Styczeń 22, 2010, 00:59:43 »

Może trochę "szyje", ale "fryzjer" ma dwa pawulony dalej swoją siedzibę Duży uśmiech



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #49 : Styczeń 23, 2010, 08:20:48 »

to nie tak - do panelu mam dostęp, ale ja np. mogę tylko dodawać nowe aktualności Forum, albo pisać wiadomości grupowe, no i jeszcze... BANOWAĆ hehehe  Afro

ale to wszystko

@channel / @enigma, ja do TEGO piję co tom1ek napisał...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fugazi lolwfpolska blackmoon pogromcymitow miastomorthal