Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 21:09:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KATASTROFA- SMOLEŃSK  (Przeczytany 81317 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Kwiecień 10, 2010, 09:44:14 »

R.I.P. - SPOKÓJ ICH DUSZOM

Rok 2009/10 - Rok Samoistnego Ziarna


Temat: CO CZEKA NAS W ROKU SAMOISTNEGO ZIARNA WEDŁUG KALENDARZA MAJÓW?

UWAGA:
Obszerne informacje w Zeszycie - wydanie specjalne:
„Co przyniesie Rok Samoistnego Ziarna? - Nasze być albo nie być”.

[źródło: www.maya.net.pl]

Według Kalendarza Majów Rok Samoistnego Ziarna 2009/10 będzie wymagał śmiałych, kompleksowych decyzji – zarówno ze strony polityków, jak i pojedynczego człowieka. Tu wszystko zależeć będzie od kierunku świadomości jednostki i grup rządzących. Gospodarka światowa, polityka finansowa i społeczna muszą pójść inną drogą. W przeciwnym razie „pomogą” nam żywioły. W obliczu grożącej konfrontacji z Naturą ludzie będą musieli indywidualnie rozpoznać, że kierunek rozwoju społeczno-gospodarczego jest niewłaściwy, co zmusi rządy do zmiany kursu. Aby nie wzbudzić strachu, wyjaśniam, że żywioły będą omijać obszary, które okażą im szacunek.
[...]
Wiele do powiedzenia będzie miał prezydent Barack Obama, ale pod warunkiem, że pozostanie sobą: doskonały i niedoskonały, ale autentyczny.
[...]
Według Długiej Rachuby Majów, w rytmach galaktycznych (260 dni) ten rok jest powiązany z latami 1933–52 (katun 16). To wskazuje, że teraz dostaliśmy szansę m.in.

oczyszczenia pola karmicznego II wojny światowej,
■ wyjścia z kryzysu finansowego,
■ przełamania tabu w odniesieniu do problematyki narodu żydowskiego,
■ jak również kwestii polsko-żydowskich,
■ obalenia mitów: o potędze, sojuszach, przyjaźniach, patriotyzmie, solidarności, nadrzędności autorytetów, ideologii, filozofii czy religii.

[...]
Natomiast w cyklach solarnych (365 dni) Samoistne Ziarno przywołuje wydarzenia Dreamspell-roku 1957/58, m.in. wybuch epidemii grypy azjatyckiej. W tych sektorach coś czeka na uzdrowienie. Stąd dzisiejsze zagrożenie pandemią świńskiej grypy. Dziś jest nieistotne, skąd wziął się wirus A-H1N1: czy wymknął się spod kontroli laboratoriów, czy też jest to spisek koncernów farmaceutycznych, czy może naturalny regulator Sił Czasu na wypadek zagrożenia wojną lub konieczności zmniejszenia liczby ziemskiej populacji, ale jak się przygotować na to, co może lub musi nadejść. Czas nauki się kończy. Ci, którzy wypełnili już swoje zadania inkarnacyjne i mogą odejść, jak również ci, którzy nie chce się poddać duchowi transformacji i muszą odejść, powoli będą wycofywani ze sceny. Dlatego w kwestii ofiar kataklizmów, katastrof i epidemii nikomu nie wolno spekulować, kto był „dobry”, a kto „zły”. Tego się nie dowiemy – a pozory często mylą.
[...]
W tym roku wielu ludzi będzie przeżywać załamania, ponosić straty, pytać dlaczego właśnie ja i wołać o pomstę do nieba. Daremnie. Ani niebo, ani Bóg im nie pomoże, dopóki sami sobie nie pomogą i nie znajdą przyczyny w sobie. Wtedy pomoże im i Bóg, i niebo i ludzie. Dlatego jest niezmiernie ważne, abyśmy w tym roku nie izolowali się od ludzi, lecz łączyli się w grupy i jak najczęściej spotykali się ze sobą.
[...]
Ten rok stawia na wrodzony potencjał, zsyła dogodne możliwości na zasianie nowych wartości, gwarantuje sukces osobom kreatywnym, wierzącym we własne siły, lojalnym wobec innych, otwartym na pomoc prawdziwie potrzebującym, a nie tylko „swoim”.
[...]
W zodiaku indiańskim zwierzęciem opiekuńczym Samoistnego Ziarna jest BORSUK, stąd rok 2009–2010 to rok osobowości borsuka, stratega, przyjaciela ludzi.

In lak’ech
Hanna Kotwicka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 04:49:18 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 10, 2010, 10:45:35 »

To jest przeokropne, samolot rozlecial sie w male kawalki, ludzie nie mieli szans na przezycie.
Dlaczego,dlaczego, dlaczego?. Katastrofa ktora sie w glowie nie miesci.
Serdeczne wyrazy wspolczucia dla calego kraju. Rafaela
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 10, 2010, 11:55:36 »

Proste, to rozliczenie karmy. Nie można było dłużej żyć w podziałach i nienawiści, braku wybaczenia i to wobec braci. Naród, który wrócił na łono kościoła, intensywnie oddawał się modłom, a jednocześnie miał problem z wybaczeniem, winien spodzieać się takiego rozliczenia... Proszę wspomnieć wystąpienie Tuska i Putina w Katyniu. Oni nie zginęli. Proszę prześledzić postawy Kaczorowsiego, Kaczyńskiego i wielu innych. To straszna tragedia, nad którą należy pochylić głowy i zajrzeć głęboko w sumienia każdego z nas indywidualnie.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 10, 2010, 12:40:42 »

CZESC ICH PAMIECI [ * ] !


Fryderyk Chopin - Marsz Żałobny

http://www.youtube.com/watch?v=nhpCN7RKUoY

Kiara  Płacz
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 14:04:49 wysłane przez Kiara » Zapisane
bond
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 10, 2010, 13:36:51 »

mam nadzieję ,że dla rządzących nauka będzie z tego taka: przestańmy się kłócić, zacznijmy działać dla wspólnego dobra. Tyle lat młodej demokracji zmarnowano na kłótnie...  A kraj ma duży potencjał. Niewykorzystany.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 10, 2010, 13:54:41 »

Cytat: Silver
Nie ma tragedi !
[…]
Więc KTO i po co wybrał się do Katynia ?

Silver, pomijając wszystko inne, jest to jednak tragedia, zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i ogólnym. To przecież nasi  bliźni zginęli, teraz i wtedy…
Ich śmierć jest dla nas wielką lekcją i nauką… nauką wybaczania… nauką dostrzegania we wszystkim wskazówek…
Oby zostały wyciągnięte właściwe wnioski, oby ich odejście nie było na darmo.
Kto i po co wybrał się do Katynia?
A czy jest jednoznaczna odpowiedź?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 14:20:45 wysłane przez ptak » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 10, 2010, 14:03:58 »

straszna tragedia,  pomijajac te warunki itd, to w zyciu malo jest przypadkow i nikt nie zna swojego czasu...ale moze to tez wlasnie w jakis sposob pojedna polske i rosje, i moze nie bede budowac tej ';zasranej"tarczy..ktora tez przyczynilaby sie do wybuchu III wojny...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 14:06:17 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2010, 15:05:27 »

Mam nadzieję, że w obliczu tak mega tragedii rządu Polskiego i kwiatu polskiej inteligencji, Polacy będą odtąd ponad podziałami.
Ofiarę ponieśliśmy wielką!
Więc czas na wzięcie się do wspólnej owocnej roboty nad przyszłością Polski!
Smutek i ból nas ogranął. Ale co nas nie zabija, to nas wzmacnia.
Wyrazy wspólczucia rodzinom. Smutny
Cześć Ich pamięci!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 15:06:34 wysłane przez komandos040 » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 10, 2010, 16:33:10 »

Należy mieć pełną świadomość mechanizmów, które spowodowały taką tragedię, po to by się wreszcie zadumać i wyciągnąć wnioski. I powinno to także  przełożyć się i na nasze pełne konfliktów forum. Niech ktoś orzeknie w 100%, iż nasze konflikty nie przyczyniły się nic, a nic do tragedii. Temu "konia z rzędem".

Każdy tutaj w swoim bólu ma swoje racje. Jednakże nie pora teraz na nasze racje i oceny. To zdarzenie, to tragedia i porażka każdego z nas z osobna. Także. I bez względu na rozumienie prawa przyczyny i skutku, to zawsze należy uszanować spotkanie drugiego bliźniego z Ostatecznym, a to chociażby z jednego już powodu, iż nie znamy okoliczności naszego spotkania z tą drugą stroną. Zatem Memento mori!


 Smutny
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 16:36:16 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
BoGu$
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 10, 2010, 18:18:33 »

"...I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..."-Nostradamus
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 10, 2010, 19:24:28 »

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2094

bez komentarza
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 10, 2010, 20:42:25 »

Nie pora na rozprawki o przyczynach tej tragedii, nie pora na uzewnętrznianie swych poglądów politycznych, ezoterycznych, czy jakichkolwiek jeszcze.
Zginęli ludzie i jest to czas na okazanie choć odrobiny szacunku im i ich bliskim.


Wszystko co nie było związane z treścią i sytuacją, usunąłem.
Zbyt dużo było tych usuniętych postów, dlatego ograniczyłem się do poinformowania o tym fakcie w tym miejscu. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 20:58:19 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 10, 2010, 20:55:49 »

brak mi słów zeby wyrazić żal  Płacz  szok poprostu.Wyrazy wspólczucia dla rodzin  Płacz

przeczytajcie to:
http://www.globalnaswiadomosc.com/prezydentzginal.htm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 21:19:07 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 10, 2010, 22:09:42 »

Wstyd mi jak czytam niektóre posty... ale nie o tym teraz

Stała się rzecz straszna i nawet brak mi słów na wyrażenie swego ubolewania... Po prostu żal mi tych wszystkich ludzi, ich bliskich i wszystkich współrodaków...

Nic więcej nie mam do dodania
Zapisane
bond
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 10, 2010, 22:16:08 »

W moim odczuciu ta katastrofa to wyłom z porządku rzeczy i zdarzeń. Wszystko poszło innym torem niż miało. Odwołując się do słów pani Marioli (artykuł ze strony nautilusa podany przez Wiki): katastrofy sa odwracalne (wg niej), więc może ta nie miała się zdarzyć? W porządek rzeczy wcisnął się chaos.
Współczuję rodzinom ofiar bo wiem jaki to stres nagle kogoś stracić. A rozumieć się zaczyna (jeśli wogóle) to po długich, długich latach.
Zapisane
zitto
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 11, 2010, 00:10:03 »

Ezoteryka, świadomość - także globalna - to nie postrzeganie spisku w każdym zdarzeniu.
Jakieś czołgi, nowoodkryte złoża gazowe mają być powodem tragedii?.. To jakaś paranoja! Zastanówcie Zastanówmy się nad granicami "spiskowej teorii dziejów" i bierzcie bierzmy odpowiedzialność za kształtowanie rzeczywistości oraz świadomości. Powielanie takich materiałów temu nie służy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 01:11:20 wysłane przez zitto » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 11, 2010, 00:39:57 »

Każdemu
  • z naszych rodaków, którzy odeszli będąc na służbie wobec Ojczyzny.
Jak myślicie, co teraz Lech Kaczyński powiedziałby swojemu narodowi ?
Ja myślę, że chciałby on , aby Kraj był silny , prawy i sprawiedliwy nawet wobec ludzkiego błędu aż tak brzemiennego w skutkach. Chciałby, abyśmy potrafili się zjednoczyć w dobrej wierze i wykorzystać tą lekcję dla przyszłych pokoleń. Polska poniosła stratę, ale nie na darmo. Bądźmy teraz razem ,łączmy się w świadomości globalnej. Cały Świat teraz patrzy na Polskę. Oto zaistniały warunki , abyśmy stali się światłem dla wszystkich narodów. Stąd ma wyjść światło i wierzę, że tak się stanie.


W ciągu dnia, śledząc wiadomości zobaczyłem dzisiaj coś, co sprawiło, że to światło we mnie zajaśniało poprzez współczucie. Dzisiaj Putin po prostu objął i przytulił do siebie Tuska. To się nigdy nie zdarza publicznie, nawet dla kamer. To nie jest objęte protokołem dyplomatycznym. To po prostu ludzki gest , który nie mógł być wyreżyserowany. I reakcja nie mogła być inna.
Na miejscu Putina odczuwałbym to w ten sposób ....
Oto mój sąsiad, na mojej ziemi doświadczył tragedii. Jakże mi przykro ,że to właśnie u mnie się stało, znowu i to w takim miejscu, w takim czasie .... . Jest mi ogromnie przykro , zrobię wszystko, aby to wyjaśnić ,jestem mu to winny.
.... potem dwóch Premierów, tak po ludzku , razem, siedziało przed TV  i śledziło raporty z najświeższych doniesień.

Mam nadzieję, że ta tragedia zjednoczy nasze sąsiedzkie narody. Moim zdaniem przyczyną tragedii był błąd człowieka. Bez względu na to , po której stronie był to błąd, powinniśmy go uszanować i uszanować siebie na wzajem. Stało się. Trudno.
Teraz zobaczymy , czy zwycięży ludzka solidarność, czy też ludzka , chorobliwa podejrzliwość.
Obserwujmy siebie , zachowania polityków i rozwój wypadków..
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 11, 2010, 07:34:45 »

Tak to wielka tragedia, jestem w szoku Caly swiat jest chyba tez  jest w szoku ,to co sie stalo to wielka tragedia dla wszystkich
moze wreszcie zrozumiemy ,ze trzeba zyc dniem dzisiejszym i jak najwiecej dawac z siebie a nie rozpamietywac historie i rzucac oskarzenia ,ze ten to taki a nie inny ,a jego przodek to zrobil to a to Czy to jest najwazniejsze w zyciu?

A tak na marginesie  bo nie znam sie na tym dlaczego ten samolot rozlecial sie namale kawalki?


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 07:35:17 wysłane przez Betti » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 11, 2010, 07:57:33 »

samolot miał 20 lat,- ja bym się obawiał gdzieś dalej wybrać 20-letnim samochodem, a co dopiero samolotem
na marginesie Rosjanie wycofali już prawie wszystkie samoloty tego typu z eksploatacji u siebie- to o czymś świadczy..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Betti
Gość
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 11, 2010, 09:14:50 »

A my jak zwykle oszczedzamy na tym co nietrzeba



"Coś ponadnaturalnego wyznacza los narodu polskiego"
"Coś naprawdę ponadnaturalnego zdaje się wyznaczać przeznaczenie narodu polskiego" - pisze w niedzielę "La Repubblica". Włoski dziennik poświęcił siedem pierwszych stron katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
rzypominając, że brytyjski historyk Norman Davies zatytułował historię Polski "Boże igrzysko" publicysta rzymskiej gazety podkreśla następnie: "tragedia, do jakiej doszło w zamglonym lesie niedaleko lotniska w Smoleńsku tak obfituje w symbolikę, że jest w stanie wstrząsnąć nawet najbardziej obojętnymi duszami".

W komentarzu, zatytułowanym: "Przeznaczenie narodu" czołowy publicysta "La Repubblica" Lucio Caracciolo zwrócił uwagę na cztery zbiegi okoliczności, które jego zdaniem skłaniają do myślenia. Po pierwsze - zauważył - członkowie delegacji lecieli starym odrzutowcem radzieckiej produkcji na uroczystości do Katynia. Przypomniał, że Rosjanie wypierali się tej zbrodni aż do 1990 roku, zaś pozostaje ona przedmiotem "wzajemnych oskarżeń, podejrzeń i manipulacji do tej pory podminowując szczególne stosunki rosyjsko-polskie".
o drugie, wymienił, Smoleńsk został wybrany przed dwoma laty na jedną z dwóch siedzib, obok Warszawy, domów historii polsko-rosyjskiej, symboli pojednania.

Po trzecie, napisał włoski publicysta, należy odnotować zbieg okoliczności w czasie między katastrofą o początkiem budowy gazociągu Nord Stream, nazywanego w Warszawie - zaznaczył - "gazociągiem Ribbentrop-Mołotow".

Po czwarte, podkreślono w artykule, znaczące jest to, że na pokładzie samolotu był ostatni prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, reprezentant emigracyjnych władz, które w czasie drugiej wojny światowej i po niej "podtrzymywały płomień niepodległości".

Zdaniem włoskiego komentatora wraz ze śmiercią Lecha Kaczyńskiego, tej "straszliwej ludzkiej tragedii", następuje także zmierzch "idei Polski", jaką on uosabiał.

Wśród licznych artykułów na temat szoku i żałoby w Polsce na łamach włoskiego dziennika przytacza się słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy: "to drugi Katyń".

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/cos-ponadnaturalnego-wyznacza-los-polakow,1463058

 W komentarzach i analizach sytuacji w Polsce ich autorzy podkreślają, że w wypadku zginęła znaczna część polskiej elity oraz wszyscy dowódcy wszystkich formacji wojsk z szefem sztabu, generałem Franciszkiem Gągorem na czele.

"Mamy w efekcie sytuację całkowitego pozbawienia dowództwa sił zbrojnych" - cytuje telewizja CNN eksperta z Ośrodka na rzecz Reformy Europejskiej, Tomasa Valaska.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 10:15:25 wysłane przez Betti » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 11, 2010, 10:21:41 »

Tak to straszne Betti ,człowiek w takich wypadkach zastanawia się dlaczego do tego doszło, doszukuje się teorii spiskowych i winnch tragedii

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 10:26:52 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Leszek
Gość
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 11, 2010, 10:34:52 »

<a href="http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 11, 2010, 11:35:52 »

Oto pierwsze komentarze Rosjan , zwykłych obywateli ..

Cytuj
Nie chcieliśmy, ale znów przysporzyliśmy wam bólu - tymi słowami do rodzin ofiar tragedii pod Smoleńskiem i do narodu polskiego zwrócił się komentator radia Echo Moskwy Matwiej Ganapolski. - Wybaczcie, że kolejne nieszczęście przyniosła wam Rosja! - dodał.

"Proszę o wybaczenia za to, że wasi bliscy zginęli właśnie wtedy, gdy lecieli do mojego kraju. O wybaczenie proszę także Polskę. Za to, że w moim kraju zginęła część jej elity politycznej" - napisał Ganapolski w swoim blogu na stronie rozgłośni.

Komentator zauważył, że kilka dni temu "Rosja wyciągnęła rękę (do Polski), uznając winę stalinizmu za śmierć 22 tys. Polaków, rozstrzelanych tylko dlatego, że nie wiedziano, co z nimi zrobić".

"I oto w samolocie Prezydenta Polski ginie sam Prezydent i ci, którzy chcieli być obecni przy fakcie tego historycznego pojednania. Giną podczas lądowania w Smoleńsku. W pobliżu Katynia. Giną w Rosji. W rosyjskim samolocie" - wskazał.

"Teraz z Polakami jesteśmy złączeni podwójną krwią. Do 22 tys. doszło jeszcze prawie 100. Jest to próba nie tylko dla Polaków, ale także dla nas" - zaznaczył.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosjanie-Polacy-wybaczcie!,wid,12161009,wiadomosc.html?ticaid=19f82


Jeśli coś dobrego mogłoby wyniknąć z tej katastrofy to właśnie większe zbliżenie naszych narodów. Nie władzy czy dyplomacji, kół politycznych czy czego tam, ale właśnie narodów.
Współczucie zwiększa świadomość  jedności.
Jesteśmy połączeni nie tylko więzami krwi.

Smutna to droga ku temu, aby ludzie to dobrze zrozumieli jak widać ( tak jak powyżej ) - to terapia wstrząsowa niestety. Tak było w czasie śmierci Jana Pawła II go , tak jest i teraz. Ileż to jeszcze krwi musi się przelać , abyśmy pewne sprawy na zawsze pojęli  ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 11:45:23 wysłane przez east » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 11, 2010, 11:47:20 »

"Wyobraznia jest wszystkim... "

Bardzo naiwne stwierdzenie zamykajace ludzi w ramach ich ludzkich ograniczonych  mozliwosci wiedzy.
Bo coz czlowiek sobie moze wyobrazic i co wizualizowac? Tylko to co jest jego wiedza wpisana w jego ludzka swiadomosc tu i teraz.
Tak wiec naprawde nieiele i  zawsze tylkona miare swojej ograniczonej wiedzy i wielkosci czlowieka.
Niestety tak...

Czyli nalezy odlaczyc sie od swojej ludzkiej wyobrazni , ktora jest na miare czlowieka i polaczyc sie ze swoja niewcielona Istota - Energia , ktora posiada wiedze na miare nie wyobrazalnej dla nas ludzi.
Pozwolic Jej , Naszej Duszy - Enegii niewcielonej poprowadzic sie droga najlepsza dla nas.
Wowczas stanie sie to o czym marzymy przez cale zycie , bo dobro , piekno , milosc i madrosc sa wpisane w przeznaczenie kazdego z nas.

Jednak ludzka miara wiedzy stworzyc mozemy pozorny sukces zadawalajacy nas tylko materialnymi efektami , ktory tak naprawde jest naszym ograniczeniem.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 11:48:53 wysłane przez Kiara » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 11, 2010, 11:48:32 »

Oto pierwsze komentarze Rosjan , zwykłych obywateli ..

Cytuj
Nie chcieliśmy, ale znów przysporzyliśmy wam bólu - tymi słowami do rodzin ofiar tragedii pod Smoleńskiem i do narodu polskiego zwrócił się komentator radia Echo Moskwy Matwiej Ganapolski. - Wybaczcie, że kolejne nieszczęście przyniosła wam Rosja! - dodał.

"Proszę o wybaczenia za to, że wasi bliscy zginęli właśnie wtedy, gdy lecieli do mojego kraju. O wybaczenie proszę także Polskę. Za to, że w moim kraju zginęła część jej elity politycznej" - napisał Ganapolski w swoim blogu na stronie rozgłośni.

Komentator zauważył, że kilka dni temu "Rosja wyciągnęła rękę (do Polski), uznając winę stalinizmu za śmierć 22 tys. Polaków, rozstrzelanych tylko dlatego, że nie wiedziano, co z nimi zrobić".

"I oto w samolocie Prezydenta Polski ginie sam Prezydent i ci, którzy chcieli być obecni przy fakcie tego historycznego pojednania. Giną podczas lądowania w Smoleńsku. W pobliżu Katynia. Giną w Rosji. W rosyjskim samolocie" - wskazał.

"Teraz z Polakami jesteśmy złączeni podwójną krwią. Do 22 tys. doszło jeszcze prawie 100. Jest to próba nie tylko dla Polaków, ale także dla nas" - zaznaczył.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosjanie-Polacy-wybaczcie!,wid,12161009,wiadomosc.html?ticaid=19f82


Jeśli coś dobrego mogłoby wyniknąć z tej katastrofy to właśnie większe zbliżenie naszych narodów. Nie władzy czy dyplomacji, kół politycznych czy czego tam, ale właśnie narodów.
Współczucie zwiększa świadomość  jedności.
Jesteśmy połączeni nie tylko więzami krwi.

Smutna to droga ku temu, aby ludzie to dobrze zrozumieli jak widać ( tak jak powyżej ) - to terapia wstrząsowa niestety. Tak było w czasie śmierci Jana Pawła II go , tak jest i teraz. Ileż to jeszcze krwi musi się przelać , abyśmy pewne sprawy na zawsze pojęli  ?

otóż to- jest takie powiedzenie:
"naród który nie pamięta o swojej przeszłości- nie ma przyszłości",
ale nie można żyć przeszłością budując przyszłość,-
dlatego może tak musi się dziać, aby wyczyścić to pole karmiczne związane z IIWŚ.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

equestrian-world radarodzicowsp289 pegasus forumwatachyzielonegoamuletu swietadynastiatoftegard