Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 20:29:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 29 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WIEDZA TAJEMNA UKRYTA W OBRAZACH .  (Przeczytany 511278 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Listopad 14, 2008, 01:30:19 »

Jak pisałem w pierwszym poście w obrazie ukryto wiedzę o zjawisku precesji wykorzystanym
do stworzenia kosmicznego zegara określającego czas nastepujących po sobie er,epok.
Poprzez symbole solarne/skośny krzyż/przekazano tutaj także,jaki wpływ na życie na
naszej małej planecie ma najbliższa nam gwiazda.
Od zarania astronomii Wszechświat był postrzegany jako geocentryczny,z nieruchomą Ziemią w środku,wokół której krążylo Słońce,planety i gwiazdy.Tak jako obserwatorzy
nieba ocenialiśmy to z naszego punktu widzenia, ziemskiego.Grecy, Słońce uważali za
boga Heliosa,pięknego mężczyznę,z głową otoczoną promienistym nimbem,powożącym
złotym rydwanem,którym codziennie wyjeżdżał na nieboskłon.
Złota kula na obrazie to życiodajne Słońce,które ma wielki wpływ na życie na naszej
planecie.Lewa strona to moment wschodu naszej gwiazdy,prawa moment zachodu.
Można również widzieć tutaj moment kiedy Słońce zwycięża noc i przeważa światłość
nad ciemnością to tzw. przesilenie letnie,pełnia życia, którą ukazuje  lewa strona obrazu.
Natomiast prawa strona to przesilenie zimowe, czas zamierania życia,moment kiedy noce
są długie i brakuje nam życiodajnych promieni słonecznych,dominująca jest wtedy  ciemność.
Symbol wagi ze skośnym podwójnym krzyżem oznacza cykliczność,powtarzajacego się
zjawiska zamiany biegunów,powodującego wsteczną drogę Słońca na niebie.
Czas w którym przyszło nam żyć to moment przejścia z wieku XX do XXI,okres wyjścia
z epoki RYB i wejścia do ery WODNIKA a także początek nowego cyklu kosmicznego
który będzie trwał ponad 25000 lat.Czyż nie jesteśmy narodem wybranym ? Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 23:15:12 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #26 : Listopad 14, 2008, 22:37:38 »

Tak ten obraz ma jeszcze dwa poziomy odczytu informacji. Czekalam az ktos cos napisze, nikt sie nie zdecydowal. W takim razie opisze znaczenie poszczegolnych symboli oraz oglad  "zegarowy", to tez ciekawa forma przekazu informacji. Nie zmienia sensu ale pokazuje trsc inaczej. Moim zdaniem jestesmy narodem wybranym, bardzo duzo dzieje sie i bedzie sie dzialo w Polsce. Iskra nowej wiedzy  rozblysla w Polsce, jest czas by przerodzila sie w wielki ogien. Niech plonie.
Do jutra zatem.
Kiara.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2008, 01:06:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #27 : Listopad 15, 2008, 14:50:56 »

Jaki z nas naród wybrany? Co tu za wnioski wyciągasz, Kiaro? Janusz, tak myślę, nie pisał o nas, Polakach, jako narodzie wybranym lecz o całości pospólstwa, któremu dane jesyt żyć  w tych czasach, XX i XXI w..
Taki z nas naród wybrany "jak z koziej dupy trąbka".
Myślę, że czas najwyższy zakńczyć to nacjonalistyczne podsycanie ambicji narodowościowych. Myślę też, że takie przedstawianie spraswy to twoje "pobożne" życzenia, nie mające nic wspólnego z przekazami cytowanych przez Ciebie myślicieli. Jeśli zaś jest inaczej, to chyba czas zmienić autorytety.
Zapisane
BoGu$
Gość
« Odpowiedz #28 : Listopad 15, 2008, 15:02:18 »

Jaki z nas naród wybrany? Co tu za wnioski wyciągasz, Kiaro? Janusz, tak myślę, nie pisał o nas, Polakach, jako narodzie wybranym lecz o całości pospólstwa, któremu dane jesyt żyć  w tych czasach, XX i XXI w..
Taki z nas naród wybrany "jak z koziej dupy trąbka".
Myślę, że czas najwyższy zakńczyć to nacjonalistyczne podsycanie ambicji narodowościowych. Myślę też, że takie przedstawianie spraswy to twoje "pobożne" życzenia, nie mające nic wspólnego z przekazami cytowanych przez Ciebie myślicieli. Jeśli zaś jest inaczej, to chyba czas zmienić autorytety.
Amen
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #29 : Listopad 15, 2008, 15:11:02 »

Zatem zacytuje Ci rowniez fragmety Myslicieli potwierdzajace moje zdanie.Moze nie takimi  argumetami jak sadzisz to wybranie zaowocuje. Jednak jest i w najblizszej przyszlosci przyjdzie nam wszystkim sie z nim skonfrontowac.
kiara

 Ps. Ale moze Mod przeniesie ten podtemat na nowa strone Polska Narodem wybranym, czy nie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 16:23:22 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #30 : Listopad 15, 2008, 18:39:58 »

Podczas przeglądania forum naszła mnie pewna refleksja odnośnie postów Kiary. We wszystkich pisze praktycznie to samo. Idę o zakład, że gdybym poprzestawiał nawet sporą cześć jej postów [a już szczególnie w tematach przez nią samą założonych] nikt nie zauważyłby różnicy. Ot taka ciekawostka, bo w przypadku jakiegokolwiek innego forumowicza tego nie dostrzegłem.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #31 : Listopad 16, 2008, 18:27:00 »

Poniewaz arteq bardzo pilnuje i starannie dba , zeby zbyt wiele wiedzy nie ujzalo swiatla dzienego. Jej wszystkie przejawy ( nie tylko w moim wydaniu)  tlumi w zarodku ( kogo reprezetuje? moze nieswidomie) zwolnie nieco odkodowywanie obrazu.
Ale dla ciekawych, zrobcie na przzroczystym papieze okrag ze wszystkimi znakami zodiaku i naluzcie na obraz.Ja to nazywam odczytem zegarowyn ( moj osobisty pomysl) wowczas pojawia sie wam symbole w odpowiednim ustawieniu zgodnym ze znakami zodiaku. Jak ktos to zrobi i umiesci na forum w temacie postaram sie zinterpretowac, czas przejscia i symbolike. Sa one bardzo wyraznie zaznaczone.
Pozniej na tej podstawie jest jeszcze trzeci odczyt. Mrugnięcie Uśmiech Uśmiech Mrugnięcie

Kiara
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 16, 2008, 22:54:01 »

Dariusz masz rację miałem na myśli wszystkich ludzi, których spotkało to szczęście,że
żyją w okresie przełomowym dla całej planety.  Uśmiech

Kiaro to nie czas na spowolnienia,każdy na pewno chce poznać ten odczyt zegarowy i
twoją interpretację.

Autor poniższych stron internetowych/fatalne tłumaczenie/ ukazuje tzw.kardynalny
krzyż zodiakalny ery Wodnika jako początek nowego sezonu tzn.Wielkiego Roku trwają-
cego 25 920 lat.Karta tarota XXI Świat przedstawia również koniec i zarazem początek
nowego systemu rzeczy.Jej numer ''21'' i cztery symbole lwa,orła,byka,czlowieka w rogach
to informacja o tym,że w XXI wieku w erze Wodnika nastąpi wyzwolenie człowieka z wię-
zów dotychczasowych żywiołów rządzących Ziemią.
Na obrazie Memlinga jak już pisałem wcześniej symbolika ery nadchodzącej znajduje się
na portalu bramy przez która wchodzą zbawieni.Jest więc tutaj ukryta wiedza o zodiaku,
i związanym z nim zjawisku precesji. Uśmiech

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://ancientegypt.hypermart.net/sumeriancylinderseal/&sa=X&oi=translate&resnum=3&ct=result&prev=/search%3Fq%3DThe%2BCelestial%2BSphinx%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG szukać - strona głowna /domek na końcu strony/
rozdzial V.

http://www.gnosis.art.pl/numery/gn12_suliga_tarot_rys5.htm

http://swiattarota.eu/node/623
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 23:30:48 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #33 : Listopad 16, 2008, 23:29:32 »

Janusz nie ma pospiechu, wszystko wydazy sie w precyzyjnie wyznaczonym czasie. Naprawde nic nam nie zagraza.Tworzenie presji strachu jest niewlasciwe.Czlowiek zastraszony i spieszacy sie nie funkcjonuje dobrze. Mrugnięcie
Plan Stworcy jest perfekcyjny, nikt zadnymi ludzkimi knowaniami go nie zmieni, nie ma obawy. Uśmiech
Kiara
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Listopad 17, 2008, 00:02:11 »

Kiaro nie spiesz się w odpowiedziach i przeczytaj dokładnie.Nie wprowadzam tutaj presji
strachu tylko informuję o precyzyjnym przekazie dotyczącym czasu kiedy mają
nastąpić zmiany na Ziemi.Pozostawili to nam w spadku ludzie wtajemniczeni w te sprawy.
Jeśli widzisz to inaczej to o tym napisz,kiedy będziesz miała czas Mrugnięcie
Wiek XXI będzie trwał 100 lat, to sporo czasu. A ery trwające 2160 i zjawisko precesji
odkryli podobno bogowie i pozostawili nam w spadku,tak samo jak wiedzę o erze Wodnika. Duży uśmiech
Na powyżej opublikowanych  stronach internetowych masz możliwość oglądnięcia okręgu
ze wszystkimi znakami zodiaku oraz zasadę działania kosmicznego zegara precesyjnego. Uśmiech
W V rozdziale'' Precesja i równonoc'' można poznac wiedzę jaką na ten temat mieli już starożytni Egipcjanie.
Nie jest to więc mój wymysł ,o tym pisano już baaardzo dawno.
Wiedział o tym napewno twórca obrazu ''Sąd Ostateczny'' Memling i przemycił ,ukrył tą wiedzę
w swoim dziele.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 01:12:06 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #35 : Listopad 17, 2008, 01:08:18 »

Z tego co wiem juz od kilku lat trwa zmiana, nie jest to proces na pstrykniecie palcem, sa to zmiany w  naszych cialach fizycznych przygotowujace nas na przejscie. Ten proces musi zajsc inaczej nie mogli bysmy zyc w nowych warunkach. Kto jest nie gotowy musi odejsc przed o12 rokiem bo inaczej zostal by uwieziony w odchodzacej czestotliwosci na dlugi czas. Po 12 roku bedzie jeszcze to  trwalo kilka  lat przystosowywanie sie do nowych warunkow zaim zaczna one egzystowac w swojej"pelni". Ale wydazy sie to w powyzszym czasie , jest faktycznie zwiazane z ustawieniem planet i oczywiscie moca energetyczna ktora uzyskamy..
Janusz jak slysze "Bogowie" to mie smieszy, jacy "Bogowie" co za Ego u tych istot. zadni "Bogowie" tylko Istoty o wiekszej wiedzy technicznej. Uczuciowa my ich ( oczywiscie nie wszystkich) przewyzszamy. My to oni , My jestesmy tu po to zeby oni nauczyli sie uczuc  bo tej wiedzy zabraklo im (nam z przyszlosci) w dalszej drodze rozwoju. Musieli wrocic do tego mometu, bo sami siebie zablkowali w przeszlosci. Uwonieniem jest zcalenie wszystkich inkarnacji bladzacych w iluzorycznym istnieniu w astralu. Rozumiesz? To nie laska, to koniecznosc na drodze rozwoju. Pomagajac nam , pomagaja sobie.
Inna sprawa jest fakt ze sa tez istoty , ktore do tego uwolnienia nie chca dopuscic, bo przestana istniec. Jednak fak  ten nie powinien zablokowac naszego rozwoju.Sztuczna inteligecja nie powinna zdominowac i uwiezic Czlowieka.
Kiara
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 10:47:08 wysłane przez Kiara » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Listopad 17, 2008, 01:41:54 »

Podobno ''bogowie''to jest różnica.Wiedza o precesji mogła naturalnie pochodzić od
poprzedzającej nas cywilizacji ziemskiej.Nikt nas nie zdominuje,bo każdy idzie własną
drogą rozwoju i obowiązuje prawo nieingerencji.Czy ty czasem nie chcesz we mnie wywołać odrobinę strachu i zablokować moje prawidłowe funkcjonowanie. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Dobrej nocy.....Janusz. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 01:43:54 wysłane przez janusz » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #37 : Listopad 17, 2008, 08:56:18 »

A ja powiem, że dobrze jest napisane, że Polska jest narodem wybranym - bo tak jest i to nie jest wyssane z palca. Z historii wiemy co z nami robiono i czego doświadczyliśmy teraz sytuacja się odmieni. Nie chodzi tu o tereny Polski bo i tak tutaj będzie je najwięcej ludzi zamieszkiwać ale szczególnie o samych Polaków. Najwięcej jest u nas ludzi, którzy są dobrzy i coś spowodują co będzie miało duże znaczenie w przyszłości. Nie na darmo było napisane żeby Polacy, którzy są za granicą wracali.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #38 : Listopad 17, 2008, 10:56:43 »

Podobno ''bogowie''to jest różnica.Wiedza o precesji mogła naturalnie pochodzić od
poprzedzającej nas cywilizacji ziemskiej.Nikt nas nie zdominuje,bo każdy idzie własną
drogą rozwoju i obowiązuje prawo nieingerencji.Czy ty czasem nie chcesz we mnie wywołać odrobinę strachu i zablokować moje prawidłowe funkcjonowanie. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Dobrej nocy.....Janusz. Duży uśmiech


 Nikogo nie strasze ,wrecz przeciwnie mowie ze sila jest w nas nie powinnismy sie dac zastraszyc i podpozadkowac strachem przed kataklizmem tym , ktorzy sie za tych bogow ( naszych zbawcow podaja).Tak masz racje , dopuki korzystamy z wolnej woli jestesmy chronieni jej prawem. Ale co po niektorz chca koniecznie jej nas pozbawic.Wcale tego specjalnie nie ukrywaja. Zcalenie nas w zbiorowa swiadomosc  , to koniec wolnej woli.
Owszem proponuje sie kilka poziomow rozwojowych z liderami, ale jest kres , ktory wyznacza zalozenie tych ktorzy tworza taki system swiadomosci zbiorowej.
Nie mozna go przekroczyc i rozwijac sie z zasada wolnej woli indywidualnie. To wiem sa to dwie drogi dwoch opcji o roznych spojrzeniach na istnienie ziemi i ludzi w przyszlosci. Kto , ktory sposob wybierze ? To jego indywidualna decyzja. Jednak dobrze zeby wiedzial co , ktory w rzeczywistosci reprezetuje. Bo intecje "zbawcow" sa zawoalowane i nie przekazywane w zbyt jasny i czytelny sposob dla wiekszosci ludzi.
Kiara
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 21:31:48 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopad 17, 2008, 14:46:12 »

Cytat: Cytat: Kiara  Listopad 16, 2008, 18:27:00
Poniewaz arteq bardzo pilnuje i starannie dba , zeby zbyt wiele wiedzy nie ujzalo swiatla dzienego. Jej wszystkie przejawy ( nie tylko w moim wydaniu)  tlumi w zarodku ( kogo reprezetuje? moze nieswidomie) zwolnie nieco odkodowywanie obrazu.
Bezczelna i oślepła kobieto, przechodzisz samą siebie - że niby ja pilnuję i dbam o to, żeby informacje nie ujrzały światła dziennego? Hipokrytko, a kto tyle razy zadawał Ci pytania - zwięzłe i konkretne? Kto prosił o rozwinięcie/wyjaśnienie tematu? Kto apeluje o przejrzyste przekazywanie informacji. I co otrzymywałem w odpowiedzi? A no ciągle "nie jesteś gotowy" ble ble ble "poszukaj odpowiedzi w sobie" ble ble ble "wiedza zostanie uwolniona" ble ble ble. Więc kto tu "ukrywa" wiedzę [na marginesie wcale nie uważam, że wiesz chociaż w 10% to co starasz się zainsynuować], kto ciągle zwodzi, mąci i unika dyskusji? Kto przyparty do muru mówi "nie chcę rozmawiać", "nie bedę dyskutowała". Więc komu zależy na rozmywaniu tematu? Wskaż mi oszczerco, chociaż jedno miejsce gdzie nie udzieliłem jasnej, konkretnej odpowiedzi? Bo ja mogę wagonami pokazać gdzie Ty unikałaś.

No i na dokładkę zarzucasz mi, że "ktoś" za mną stoi? Czy już całkiem Ci się poprzewracało w głowie? I to Ty coś takiego insynuujesz, ta sama co na każdym kroku karmi nas jakąś papką od domniemanych myślicieli? Ta, która straszy moderatorem bo w dyskusji uzywa się jej prawdziwego imienia zamiast nadanego przez nieznaną bliżej grupę bytów? Jeżeli coś [a nie ktoś] ma za mną stać to wyłącznie zdrowy rozsądek i otwartość na dyskusję. Jeżeli natomiast chodzi Ci o moje przekonania religijne to wielokrotnie wprost mówiłem, ze należę do KRK. Tyle.

Wiem, że post jest dosyć ostry ale czasami trzeba użyć dosadnych słów w stosunku do napotkanej bezczelności. Tak, świadomie i z premadytacją użyłem słów: bezczelna, zaślepła, hipokrytka, oszczerca jako idealnie pasujących do opisanego zachowania Kiary. Jestem to w stanie udowodnić [co juz wielokrotnie czyniłem] i biorę za nie pełną odpowiedzialność.

Byc może jest to offtop, ale nie wiedziałem gdzie mam umieścić odpowiedź na bezczelne zarzuty Kiary. Jeżeli mod zna lepsze miejsce to proszę o przeniesienie.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #40 : Listopad 17, 2008, 16:02:15 »

SAD OSTATECZNY. Czy juz ostateczny? Nie to koniec , to kolejney  cykl otwierajacy nastepny. Nic w nim nie ma ostatecznego. Mrugnięcie

Elemety obrazu.
Zaczne od dolu, od Aniola w zbroi. Dla mnie jak na gorze tak na dole , lub jak na dole tak na gorze.Czyli cykl ziemskiej nauki  wyznacza mozliwosc ewolucji ( doswiadczania indywidualnego przez kontakt z materia) i przejscia gornych przestrzeni jeszcze wyzej. Musi byc wiec zakonczony.

Centralna postacia w  dole  jest Aniol w zlotej zbroi z czarno bialymi skrzydlami (czarno biale skrzydla- harmonia) dla Aniola. Ale dla osob korzystajacych z jego wiedzy wyniesienie w przestrzen ciemnosci lub jasnosci. Sami dokonujemy wyboru (tu na ziemi). Aniol zajmuje pozycje godziny 6 ( absolutny kontakt z materia , ona stanowi istotny elemet na drodze rozwoju. Swiat oparty na strukturze szesciennej). Aniol w zlotej zbroi , oraz czerwonym ornametowanym plaszczu ( nie jest to taka zwykla postac), jest wyjatkowy w porownaniu z naga ziemska rzeczywistoscia.
KIM ON JEST? A raczej KIM ONA JEST? Bo jest to postac KOBIETY, co do tego ja nie mam zadnej  watpliwosci.  Patrzac na idealnie zgrabna zenska figure o pieknych dlugich nogach wcieciach w talii i podkreslonych piersiach. Ma Dlugie rude wlosy ( jak wszystkie kobiety na obrazie), oraz ladny harmonijny owal twarzy ( inny niz meski u gory).
Jej osobowosc podkresla 5-cio  ramienna gwiazda.  Piec elemetow wiedzy , ktore tworza zycie na ziemi.To jest  rudowlosa WENUS, (Gwiazda Wenus - Jutrzenka), oraz X ( ktory w genetyce) jest symbolem kobiety, aspektu zenskiego. Owa Anielica ( bo tak bym ja okreslila) reprezetuje pelnie wiedzy , ktora przekazuje ludziom na ziemi , ale rowniez "ich ocenia " jak z niej korzystali ,pokazujac na istotnosc w drodze rozwoju lanca.
Jej glowa podkreslona krzyzem rownoramiennym pokazuje aspekt wiedzy jej rowniez  dostepny ( krzyz symbol polaczenia drogi duchowej - PIONOWA LINIA,  z droga ziemska - POZIOMA LINIA.Ten symbol jablko z krzyzem jest rowniez symbolem wladzy krolewskiej ( wladcy ziemskiego-materialnego)wlada on  (prze  aspekt intelektualny i materialny), ziemia i podleglymi mu ludzmi .W tym ze  aspekcie widzy kula oznacza  pelnie wiedzy, ona ( anielica)  posiada  ja w glowie.

Lanca rowniez jest  z krzyzem rownoramiennym ( kierunek dluzszej drogi , rowniez przez kontakt (skrzyzowania duchowosci  z materia), trzymana w prawej dloni, oznacza sile przejscia , lub odzyskania jej dla aspektu zenskiego odmeskiego.  Dlaczego?
Bo lanca przechodzi przez przestrzen serca  z prawej na lewa strone postaci i wskazuje wyniesienie  lewj  szali  wagi. Wyraznie  to ukazuje droge rozwoju przez uczucia. Dluzsza droge ale naprawde wynoszaca. Wszystko dzieje sie na ziemi w plaszczyznie materialnej, dopiero te doswiadczenia- lekcje wynosza w rozwoju wszystkie istoty ktore wybraly taka wlasnie droge nauki. Dlaczego tak mysle?
Jezus centralna postac na gorze ( godzina 12)znalazl sie w tym miejscu ( w zenicie) dopiero po przejsciu losu ziemskiego ( znaki na stopach - symbol ukrzyzowania.  Gdyby to zdarzenie  nie bylo  istotne znakow namalowanych by nie bylo. Jezus swoim ziemskim zyciem wskazal na kierunek drogi rozwoju.

Kim zatem jest ona? Dlaczego jest na ziemi?

To juz wiemy, JEST SYMBOLEM MILOSCI dzieki ktorj  rozwija sie zycie , dzieki ktorej ewoluujemy w naszym rozwoju i tu na dole i tam na gorze. Ona gwiazda 5-cio  ramienna ( symbol wiedzy materialnej 4 zywioly polaczonych  miloscia), X - symbol kobiecosci ( czym wiec jest zblizajaca sie PLANETA X?).
Jasna Gwziazda - Pelnia Wiedzy. Nie zas strachem i zaglada.
Daczegojest na ziemi? Bo bez tej wiedzy aspektu zenskiego  ( pelnej wiedzy) aspekt meski nie mogl by poznac wiedzy calkowitej zdeponowanej wylacznie w zenskim wzorcu. Zeszla wiec Wenus  na ziemie przekazac  wiedze. Poniewaz jest w niej zawarty caly perfekcyjny wzorzec, moze i ma prawo "oceniac" ( a tak naprawde okreslac poziom rozwoju istoty ludzkiej "przykladajac ja do siebie" , wzorca zawartego w niej , absolutnej harmoni .Dlatego,  gdy szale wagi nie stana na jednym poziomie ( my nie uzyskamy harmoni) cykl powrotow na ziemie nie bedzie zakonczony. Musi to zaistniec, kierunek  ziemskiego rozwoju ( droge uczuc) wskazuje lanca.
Czyli wiedza techniczna , logiczna , oraz  sila ( cechy aspektu meskiego) prawej strony oraz  lewej polkuli nie sa wystarczajace do osiagniecia pelni rozwoju? Widac nie.
 Z milosci do aspektu  meskiego zszedl zenski by mu przekazac pelnie wiedzy o sobie.
Wiedza?  To nie techniczne przekazy z logicznym ustawieniem geometrycznych wzorow. To uczucie , ktore moca piekna i harmoni tworzy doskonalosc tych wzorow napelnionych moca wiecznego istnienia. Uczymy sie  ja tworzyc ( ta doskonalosc) przezywajac , doswiadczajac  osobiscie MILOSCI- UCZUC. TWORZYMY NOWY SWIAT Z NOWA JAKOSCIA ZDARZEN NAPELNIONYCH MILOSCIA Z CORAZ WYZSZEGO JEJ POZIMU. ODBYWA SIE TO W CYKLU POWROTOW DO ZIEMSKIEGO ZYCIA , ALE JUZ Z WIEKSZA SUBTELNOSCIA DOZNAN. Musimy przezywac wszystko osobiscie , wowczas posiadamy WIEDZE , w  innym wypadku jest to  tylko opowiadanie o uczuciach , ktorych tak naprawde nie znamy.

Caly cykl wcielen w ciala zenskie i meskie to osiaganie i harmonizowanie w sobie wiedzy tych dwoch aspektow. Zeby moglo sie to stac na plaszczyznie ziemskiej materialnej ( ona Wenus-Jutrzenka , wielu jeszcze imion) zdecydowala sie calkowicie odlaczyc swoj aspekt meski ( eksperymet atlantydzki) by przekazac  wiedze o sobie ( tylko i wylacznie o aspekcie zenskim). To przepiekna historia o milosci, ktora niestety zostala wykorzystana i zdeptana w imie dominacji i wladzy.

Aspekt meski, wzorzec dla wszystkich meskich aspektow, owa doskonalosc na poziomie ASPEKTU MESKIEGO , na obrazie  godzina 12 ( zenit). On osiagnol owa doskonalosc, pod jego stopami zlota kula ( mozliwosc korzystania z dalszej drogi rozwoju,z wiedzy doskonalej). Stalo sie to jednak na drodze doswiadczen w swiecie materialnym na ziemi. W trakcie kontaktu z najtrudniejszymi zdarzeniami  w  tym swiecie  ( symbol ukrzyzowania , slady ran na stopach), czyli przeszedl droge w materii najtudniejsza i to go wynioslo , dalo penie wiedzy i mocy.

Jednak zlota kula nie jest jeszcze na srodku okregu , ktory wyznacza  tecza ( symbol wiedzy milosci calkowitej). To jeszcze nie koniec rozwoju, nie koniec doswiadczania w materii.
Trzeba nam jeszcze jednego cyklu by osiagnac wiedze zlotej kuli, by wyznaczyla idealna harmonie miedzy gora a dolem, miedzy  aspektem  meskim  i zenskim.
Jak? W jaki sposob nalezy to zrobic? Ta informacja jest rowniez wpisana w obraz.
Przekaz jest w teczy w wiedzy ktora ona niesie. Otoz tecza ( wiedza wibracji  wszystkich barw) w swiecie materialnym zanurzona jest w morzu ( morze - woda , jest symbolem uczuc , ale zarazem mozliwoscia zapisu w niej informacji). Czyli morze - ocean milosci - praocean zycia, zanurzanie sie w nim stanowi dla nas kierunek drogi. Ponownie uczucia ja wyznaczaja.  Rozwoj wiec prowadzi droga doznawania uczuc , osiagania madrosci serca. Bo tecza to rowniez symbol polaczenia wiedzy glowy z wiedza serca. Tworzaca dostep do madrosci serca.

Co z tej informacji wynika? Nowy etap rozwoju, wchodzimy w nowy cykl wiedzy , ktora spowoduje  nowa tworczosc w materii ( czyli sw. geometria weznie w niej udzial), jednak o jej jakosci, doskonalosci i pieknie zadecyduje poziom uczuc. MILOSC , zawsze tylko ona podnosi jakos zycia.
Zwiastunami nowego dla ziemi ( kreacji w swiecie materialnym) sa dwaj trabiacy aniolowie.
Aniol po prawej stronie Jezusa zielony ( jaka zmiana) prawa strona meska , kieruje sie juz uczuciami ( zielony aniol symbol czakry serca- uczucia) jest juz   blizej ziemi.  Po lewej stronie Jezusa aniol pomaranczowy wyzej( kreacja w materii- czakra seksualna)  jest dalej od ziemi. Juz nie jest ona  wazniejsza od uczuc, nie dominuje ich W tym cyklu rozwojowym decydujaca role odgrywaja uczucia. 
To jest wlasnie oznaka nowej wiedzy, dominujacy momet w naszym rozwoju gdy nie tylko logika i kalkulacja oplacalnosci  bedziemy podejmowali decyzje zwiazane z naszym zyciem.  Role glowna  w nim beda odgrywaly uczucia.
Zmieni sie wowczas jakos zycia.Otworzy sie w nas dostep do wiedzy, nie bedziemy jej wykorzystywali , a korzystali z niej dla dobra naszego i innych ludzi. Odzyskamy dostep do MADROSCI SERCA.
Przestaniemy krzywdzic siebie i innych.
To sie  juz  stanie w niedalekiej przyszlosci.
Kiara Uśmiech Uśmiech




« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 19:17:18 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #41 : Listopad 18, 2008, 19:54:05 »

Po raz klejny spojrzalam na ten obraz. Zobaczylam tak prosta informacje , ktora jest we wszystkich przepowiedniach. Jednak prawdziwa wiedza jest w prostocie ( co nie znaczy ze wczesniejsze opisy sa nieprawdziwe). Znalazlam ich kwitesecje.
Zachecam do odnalezienia. Mrugnięcie Uśmiech
Kiara
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Listopad 20, 2008, 17:01:53 »

Kluczem do rozwiązania zagadki wielu symboli jest Tarot sięgający podobno
swymi korzeniami starożytnego Egiptu.Poznając karty arkanów wielkich możemy się
przekonać,że rzeczywiście jest on pewnego rodzaju''komputerem filozoficznym'',kluczem
do symbolizmu,różnych kultur i tradycji.
Jedna z teorii głosi,że 22 obrazki to repliki drzwi prowadzących prawdopodobnie do se -
kretnych pomieszczeń pod piramidami w Gizie,w których odbywały się inicjacje nowo
przyjętych kapłanów.Siedząc przed drzwiami i wpatrując się w rysunki młodzi adepci,
osiągali poprzez zrozumienie ich symboli,ukrytą w nich wiedzę.Krok po kroku przekraczali
w ten sposób bramy poznania i osiągali mistrzostwo w nauce tajemnej.
W tej tali kart jest zapisana obrazkowo ''Ksiega Totha'', wiedza najdawniejszych czasów.
Egipcjanie wierzyli,że piramidy w Gizie wybudował bóg mądrości Toth/Hermes/.Wzniósł je
w okresie ''Złotego Wieku'',gdy na Ziemi żyli ''bogowie razem z ludźmi.Ukrył i wyrył w ka-
mieniu wiedzę o wszystkim i użył ''magii''aby opóźnić moment jej odkrycia do czasu kiedy
narodzą się godni do przeczytania i zrozumienia przesłania jego ''ksiąg''.Domniemany bu-
downiczy Wielkiej Piramidy Cheops,poświęcił dużo czasu na poszukiwanie podobnej do
Arki Przymierza skrzyni Totha,przechowywanej w mieście Junu/Heliopolis,ANU/.Była w niej
ukryta w mumi tego ''boga'' księga, w której zapisano liczbę tajemnych komnat pierwotnej
świątyni Totha.Kapłani miasta Slońca nie dopuścili wówczas do jej odkrycia,gdy uznali,że nic już nie odwróci upadku ich wielkiej kultury, postanowili przekazać potomnym to co
wiedzieli.Znając ludzką psychikę i instynkt dążenia do przyjemności i zabawy,ułożyli grę
w karty,której poszczególne obrazki kodowały nieświadomym tego graczom specjalne
przesłanie.Tak działa to do dzisiaj.To co widzi jeden nie musi być regułą dla drugiego i
dlatego tak dlugo trwa poszukiwanie prawdy,ktora jest  już od dawna w zasięgu ręki.
Poniżej karty z których obrazków korzystać mógł twórca ''Sądu Ostatecznego''.
http://swiattarota.eu/node/622
http://swiattarota.eu/node/608
http://swiattarota.eu/node/609
http://swiattarota.eu/node/612 Uśmiech
Powyższe karty to oczywiście współczesna wersja księgi Totha. Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2008, 17:11:08 wysłane przez janusz » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #43 : Listopad 20, 2008, 17:49:17 »

Medycyna w starożytnym Egipcie też podpierała się w diagnostyce symbolami. Wykute w kamieniu obrazki symbolizowały ukryte przed świadomością potrzeby pacjenta, wybierał on sobie kilka tych, które mu się najbardziej "podobały", a kapłani - lekarze odczytywali diagnozę i stosowali odpowiednią terapię...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #44 : Listopad 20, 2008, 18:56:15 »

Tak masz racje Janusz w gre wchodza cztery elemety  zawarte na teczowej tarczy, w sumie tworzace piec istotnosci.Nic wiecej, reszta to tlo do interpretacji zdarzen.Po prostu pomoc wyjasniajaca przebieg cyklu.
Kiara Mrugnięcie
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Listopad 22, 2008, 19:54:42 »

To co dziś kojarzy się nam z tarotem to kabała,którą dawniej nazywano ''Dziełem Rydwanu''
inaczej ''Merkabą''.Michał Anioł znający jej tajemnice, zaszyfrował wiele z nich w symbolicznych obrazach Kaplicy Sykstyńskiej.Dotyczą one wiedzy o dotychczasowej historii
świata oraz tego co czeka nas w przyszłości.
''Namalowałem te symboliczne obrazy,by informacja doczekać się mogła właściwego
odbiorcy'',oto komentarz słowny artysty dotyczący dzieła jego życia.
Kilkanaście lat przed sławną książką ''Kod Leonarda da Vinci'',pojawił się nie mniej sławny
''Spisek Sykstyński'' Philippa Vandenberga.Autor pisze że podczas renowacji fresków zdo-
biących sklepienie kaplicy, dokonano zadziwiającego odkrycia.Znaleziono pod każdą z na-
malowanych scen ukryte litery,tworzące hasło ''ABULAFIA'',będące nazwiskiem wielkiego
znawcy kabały,którego dzieło''Traktat o milczeniu''okazał się tak wielkim zagrożeniem dla
kościoła,że w tajemniczy sposób zaginął.Czy Michał Anioł poznał wczesniej traktat i umie-
ścił to co było w nim zawarte w obrazach ''Sykstyny''?
Jeszcze więcej o tajemnicach malarstwa ukrytych w dziełach tego malarza w książce
Roy Dolinera i Benjamina Blecha w poniższym linku.
http://www.npn.org.pl/index.php?Itemid=77&id=300&option=com_content&task=view

Zapraszam do odkrywania wiedzy tajemnej ukrytej w ''Sądzie Ostatecznym'' Michała Anioła
umieszczonym poniżej,może odkryjemy więcej niż autorzy w/w książek.Później poznamy
co kryją freski na suficie kaplicy tzw.''Sykstyny'' uzupełniające przekaz na obrazie głównym
http://lobointhenet.republika.pl/matura/aniol.jpg

Pytanie nr1. Dlaczego w elipsach nad głową Jezusa jest ukazany upadający krzyż i przygniatająca
ludzi kolumna,filar. Uśmiech
Kiaro zapraszam do przerwanej wymiany mysli w tym temacie. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 22:38:50 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #46 : Listopad 23, 2008, 22:29:57 »

Hu, Sad ostateczny  M. Aniola. Zeby dlugo nie opisywac i jak lubisz  i uzyc tarota. Ja na to klade 8 kielichow , reszta to interpretacja wedlog osobowosci, intuicji oraz wiedzy. Po prostu szczeguly.

Kiara Mrugnięcie Uśmiech Mrugnięcie Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 22:31:22 wysłane przez Kiara » Zapisane
poufne
Gość
« Odpowiedz #47 : Listopad 23, 2008, 23:58:02 »

Wracając do tematu obrazu bo nad tym powinniśmy tutaj rozmyślać... Złota kula to żadne nibiru tylko Wenus, które w wyniku hiperaktywności Słońca zacznie świecić jak pochodnia. Waga, którą trzyma anioł ma dwa końce. Wniosek jest taki że aby osądzić jednego człowieka, potrzebny jest drugi - czyli połowa ludzkości przeżyje  Duży uśmiech Kolejna ważna uwaga dotyczy aniołów - są uzdolnione gdyż grają na instrumentach dętych. Ze zdjęcia po lewej stronie po wielkości klucza z całą pewnością powiem że mają cholernie duże zamki w drzwiach. Anioł ze środkowego obrazu, znajdujący się w lewym górnym rogu trzyma bazooke.
Zapisane
poufne
Gość
« Odpowiedz #48 : Listopad 24, 2008, 00:01:29 »

Z drugiej strony obraz ten ma ukrytą prawdę. Jest to łapanka na plaży nudystów. Demony pełnią rolę strażników, są to policjanci. Na prawą stronę idą Ci, którzy nie mają nic na usprawiedliwienie. Po prawej stronie znajdują się posłowie i senatorzy oraz osoby, które posiadają jeszcze immunitet. Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #49 : Listopad 24, 2008, 00:32:44 »

Z drugiej strony obraz ten ma ukrytą prawdę. Jest to łapanka na plaży nudystów. Demony pełnią rolę strażników, są to policjanci. Na prawą stronę idą Ci, którzy nie mają nic na usprawiedliwienie. Po prawej stronie znajdują się posłowie i senatorzy oraz osoby, które posiadają jeszcze immunitet. Duży uśmiech


No wlasnie, a wmawiaja nam , iz nudysci to wspolczesny wymysl zfrustrowanych ludzi. Stare obrazy  swiadcza cos zupelnie innego. To zachowanie towarzyszy ludzkosci od stworzenia swiata! Mrugnięcie Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Zły Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 00:33:32 wysłane przez Kiara » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 29 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ganghg zlotahodowla11 klubbeardedcollie watahanowiu smallskill