Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 06:38:29


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania do Kapłana 718  (Przeczytany 78328 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mora
Gość
« Odpowiedz #125 : Grudzień 17, 2008, 01:10:43 »

Nie no rozbawiłeś mnie i to bardzo tym postem. Duży uśmiech

Nie masz immunitetu na tym forum! jesteś dokładnie takim samym użytkownikiem jak JA. Powiedz mi proszę kto jeszcze twierdzi że to forum jest anty PCH? podaj mi nicki tych użytkowników. Wiesz jak ty zostaniesz adminem to, to forum skreślę z listy odwiedzanych stron. A chaos i bajzel to robisz ty! Jak zajdzie potrzeba zbiorę wszystkie twoje genialne wypowiedzi i wyślę do zarządu PCH ciekawe jaka będzie ich mina po przeczytaniu tego. Duży uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #126 : Grudzień 17, 2008, 01:12:57 »

Zapytam jeszcze raz, bo nie otrzymałem odpowiedzi,
Kapłanie 718 - co lub kto, zmusza Cię do nakręcania emocji, do tworzenia destrukcji, pomijając merytoryczne cele tego forum.
To pytanie ma nakierować Cię na odpowiednie tory, destrukcja którą tworzysz jest czymś spowodowana, sam musisz dociec co to jest i do czego prowadzi...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #127 : Grudzień 17, 2008, 01:17:01 »

wysyłaj - janneth to zrobiła, spytaj ją co otrzymała w liście a potem co mi napisano o zawracaniu "głowy" pierdołami - nie muszę podawać tutaj nicka użytkownika ja piszę o szefie Projektu Cheops i prezesie fundacji! uważa, że to co niektórzy tutaj wypisują to... szkoda gadać.. właśnie o to mi chodzi, żeby nie którzy to forum omijali z daleka, twoja reakcja potwierdziła, że dobrze myślę, nie potrzeba tutaj tyle sceptyków, prawie samych sceptyków, wiem, że są ludzie popierający PCH ale jest ich może 10...

zapewniam Cię, że nie jestem taką samą osobą na forum jak ty!

przed chwilą zostałem nazwany "osobą związaną z Projektem Cheops" co było całkiem miłe Uśmiech

718!
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #128 : Grudzień 17, 2008, 01:18:49 »

Zapytam jeszcze raz, bo nie otrzymałem odpowiedzi,
Kapłanie 718 - co lub kto, zmusza Cię do nakręcania emocji, do tworzenia destrukcji, pomijając merytoryczne cele tego forum.
To pytanie ma nakierować Cię na odpowiednie tory, destrukcja którą tworzysz jest czymś spowodowana, sam musisz dociec co to jest i do czego prowadzi...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

prosze bardzo - wasza ciągła negacja wszystkiego co związane z PCH, krytykowania każdej mojej wypowiedzi (patrz arteq!), obrzucanie całego projektu błotem! wymieniać dalej?! myślę, że to starczy!

718!
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #129 : Grudzień 17, 2008, 01:25:00 »

wysyłaj - janneth to zrobiła, spytaj ją co otrzymała w liście a potem co mi napisano o zawracaniu "głowy" pierdołami - nie muszę podawać tutaj nicka użytkownika ja piszę o szefie Projektu Cheops i prezesie fundacji! uważa, że to co niektórzy tutaj wypisują to... szkoda gadać.. właśnie o to mi chodzi, żeby nie którzy to forum omijali z daleka, twoja reakcja potwierdziła, że dobrze myślę, nie potrzeba tutaj tyle sceptyków, prawie samych sceptyków, wiem, że są ludzie popierający PCH ale jest ich może 10...

zapewniam Cię, że nie jestem taką samą osobą na forum jak ty!

przed chwilą zostałem nazwany "osobą związaną z Projektem Cheops" co było całkiem miłe Uśmiech

718!
Nie wiem co janneth dostała w wiadomości ale jeżeli prezes fundacji ma takie same zdanie jak ty w co wątpię to czarno widzę przyszłość PCH.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #130 : Grudzień 17, 2008, 01:27:56 »

Odpowiedziałeś że denerwuje Cię negacja i krytyka, a ja się pytam skąd w Tobie takie emocje i dlaczego w innych budzisz negatywne emocje. Problem krytyki w tej czy innej kwestii jest nie istotny, istotne są Twoje reakcje, które zaniżają wibracyjnie całe to forum. Ciągniesz wszystkich w doły, więc pytam czy zdajesz sobie sprawę, kto lub co tobą manipuluje?

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #131 : Grudzień 17, 2008, 01:30:25 »

janneth dostała odpowiedź a ja prośbę o wyjaśnienie czemu ludzie nie mają co robić tylko wypisują takie coś - widać myśli trzeżwo skoro tez uważa, że na forum nie którzy bzdury wypisują, w tym się zgadzamy i w tym, że forum poszło trochę nie w tą stronę - nie chciano tutaj tyle negacji i anty użytkowników, którzy nie dyskutują o PROJEKCIE CHEOPS ale obrzucają go błotem a to nie dyskusja lecz zwykła nie uzasadniona krytyka tylko!

718!
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #132 : Grudzień 17, 2008, 01:33:58 »

Odpowiedziałeś że denerwuje Cię negacja i krytyka, a ja się pytam skąd w Tobie takie emocje i dlaczego w innych budzisz negatywne emocje. Problem krytyki w tej czy innej kwestii jest nie istotny, istotne są Twoje reakcje, które zaniżają wibracyjnie całe to forum. Ciągniesz wszystkich w doły, więc pytam czy zdajesz sobie sprawę, kto lub co tobą manipuluje?

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

nie będę klnąć więc napiszę, że gadasz głupoty delikatnie mówiąc - co chwilę ktoś się zgłasza do mnie na PW po hasła do moich artykułów, odkąd wprowadziłem zmiany w dostępie do tego otrzymałem około 50 próśb o hasła - co świadczy o dużym zainteresowaniu a nie są to osoby, które sa aktywne na forum a takie, które tylko obserwują i są od tego wszystkiego z dala - a to jest ciekawe całkiem, a to co piszą mi to pozostawie dla siebie...

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 01:34:54 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #133 : Grudzień 17, 2008, 01:36:07 »

A emocje dalej nakrecasz w sobie...
Widocznie nie wiesz co robisz, może kiedyś się dowiesz...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #134 : Grudzień 17, 2008, 01:38:26 »

janneth dostała odpowiedź a ja prośbę o wyjaśnienie czemu ludzie nie mają co robić tylko wypisują takie coś - widać myśli trzeżwo skoro tez uważa, że na forum nie którzy bzdury wypisują, w tym się zgadzamy i w tym, że forum poszło trochę nie w tą stronę - nie chciano tutaj tyle negacji i anty użytkowników, którzy nie dyskutują o PROJEKCIE CHEOPS ale obrzucają go błotem a to nie dyskusja lecz zwykła nie uzasadniona krytyka tylko!

718!

Jaka nie uzasadniona krytyka.
Czy jeżeli ja mówię że wiarygodność całego PCh jest mocno naciągana choćby dlatego że nie żadnego naukowego dowodu na istnienie pana E... czy tam S... jest nie uzasadnioną krytyką? Jest milion nie dociągnąć, nie domówień i my ludzie staramy się to tutaj wyjaśnić fakt to że jest tutaj tak duża krytyka świadczy tylko o tym że nie którzy ludzie wolą pierw mieć jakiś konkretny dowód niż połykać wszystko co im się rzuci. Ślęża = nie wypał, Egipt = Na razie kopią ale co z tego będzie zobaczymy. Już mnie męczy ta rozmowa z tobą na tak niskim poziomie. Poczekam do jutra i chętnie zobaczę co admini na to. Myślę że to jest odpowiedni moment abym poprosił o BANA dla CIEBIE! Miłej nocy życzę oraz słodkich snów Uśmiech

Mora Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 01:38:44 wysłane przez Mora » Zapisane
BoGu$
Gość
« Odpowiedz #135 : Grudzień 17, 2008, 01:39:51 »

Kolego dla mnie możesz być nawet Jurek Owsiak, co nie zmienia faktu  że nikt cie tu czcił nie będzie. Wywyższasz się ponad wszystkich, uważasz się za człowieka elity, a jesteś niemiły i się awanturujesz, teraz chcesz wprowadzać jakieś swoje apodyktyczne rządy twierdząc że w tym celu postarasz się o posadę Admina. Na Forum jest porządek i obecny Admin oraz moderatorzy doskonale się spisują.  Tematy które nie dotyczą Projektu lecz zahaczają o tematy ezoteryczne są na swoim miejscu (Hydepark,Paranauki itp.) Dziwi mnie że nie widzisz absurdu w stwierdzaniu że: "jest za dużo negacji na forum". Forum istnieje po to by wymieniać opinie, istnieje dla ludzi którzy INTERESUJĄ SIE PROJEKTEM CHEOPS ale to NIE ZNACZY ŻĘ MUSZĄ W NIEGO BEZKRYTYCZNIE WIERZYĆ. Ludzie negują, rozważają ale jednocześnie chcą wiedzieć co sie dalej z tym dzieje i mają do tego święte prawo. Ty z kolei chciałbyś by forum służyło do szerzenia jakiejś propagandy wychwalającej projekt, jednocześnie bez możliwości krytykowania.  Jeśli jesteś taki ważny i mądry to powinieneś świecić autorytetem i powagą a nie toczyć jakieś przygłupawe bitwy słowne.
Przyznam szczerze że nie zgłębiłem się w temat o co, jak i dlaczego sie wykłócasz ze wszystkimi ale jak dla mnie sam fakt że wszyscy już na ciebie narzekają i że ciągle toczysz jakieś nie do końca zrozumiałe boje świadczy chyba o tym że nie jesteś zbyt poważny. Każda rozważna osoba po prostu idzie dalej, a ty rozdrapujesz jakieś rany i awantury i z tego co widzę wszystko podważasz, samemu chcąc być źródłem wszelkiej wiedzy.
Mimo wszystko oczekuje  odrobiny rozsądku i pohamowania i mam nadzieje że przestaniecie się gryźć o byle co...
Pozdrawiam....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 14:06:10 wysłane przez BoGu$ » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #136 : Grudzień 17, 2008, 01:43:50 »

proś, próbuj szczęścia - żałosne są twoje groźby, tak jak septerry!

ok, jak ktoś mnie wyrzuci jako użytkownika wrócę jako admin - bo tutaj moje podejście jest podobne do tego u "samej góry", więc jestem dobrą osobą żeby zrobić porządek tutaj, skoro grozi mi się banami a inni sobie z forum nie radzą!

lol!

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 01:45:42 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #137 : Grudzień 17, 2008, 01:43:59 »

Mora, temat znajdziesz tutaj - Projekt CHEOPS > Inne o projekcie > bo tu chodzi o Prawdę!

Kapłanie, zapomniałeś dodać, że miałeś też problemy w związku z tym, że napisałam do p.Wójcikiewicza. Co oznacza, że jednak nie do końca spodobało mu się moje i innych postrzeganie na forum Twojej osoby.
Z perspektywy czasu zaczynam dostrzegać, że Twoja chwilowa poprawa miała jedynie na celu skłonienie mnie, abym załagodziła całą tą sytuację. Wszak poprosiłeś mnie, abym napisała ponownie do p.Wójciekiewicza, bo bałeś się, że nici będą z dalszej współpracy. Wcześniej o tym nie mówiłam, bo uważałam, że nie jest to istotną informacją dla ogółu forum. Jednakże Twoje dzisiejsze postępowanie zmusza mnie do tego, nie mówisz całej prawdy, zatajasz niewygodne fakty. Może jednak nie jesteś tak pewien swojej przyszłości związanej z projektem? Pomogłam Ci wówczas załagodzić sprawę tylko ze względu na czas, jaki deklarujesz spędziłeś na pracy związanej z projektem i poświęcenie, jakie było przy tym niezbędne. Nie chciałam, żeby takie wartości okazały się bezwartościowe, dlatego powiedziałam nawet, że jest mi w związku z problemami, jakie spowodował mój odzew - przykro. Miałam również na uwadze to, że poprzez stawianie teorii sam się rozwijasz, a w tym również nie wolno przeszkadzać. Dziś mam wrażenie, że zostałam wykorzystana i zmanipulowana, Twoim celem była poprawa własnego wizerunku przed p.Wójcikiewiczem, bronią zaś manipulacja. Gdybyś wtedy nie pisał do mnie PW, w których obiecujesz, że się zmienisz, i nie powiedział, że przeprosiłeś Arteq, nie napisałabym tego maila - zdajesz sobie z pewnością z tego sprawę.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Mora
Gość
« Odpowiedz #138 : Grudzień 17, 2008, 01:48:19 »

Hehe dzięki Janneth.

Naprawdę jak to wszystko czytam to myślę że pan KAPŁAN to wielki oszust, manipulant, oszukiwać, awanturnik itd.


Kapłanie skoro jesteś tak pewny siebie licz się z tym że napiszę do zarządu PCh w twojej sprawie bo naprawdę mam dość tego co ty tutaj wyprawiasz.

Pozdro
Mora
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #139 : Grudzień 17, 2008, 01:51:03 »

nie miałem ŻADNYCH problemów z tym, dostałem tylko maila z pytaniem czemu ludziom się nudzi i wypisują takie coś? nie było do mnie pretensji bo GÓRZE nie podoba się to jak sie tutaj źle mówi o Projekcie Cheops - mi się to też nie podoba i to bardzo! i nie wykorzystałem Cię janneth w żaden sposób - to było szczere i tak to traktuj! chciałem, żebyś to wyjaśniła bo Twój mail był rozumiany jako moje oświadczenie, że jeste, NUMEROLOGIEM W PROJEKCIE CHEOPS co jest bzdurą jak słusznie zauważono i prosiłem Cię o wyjaśnienie tego i pisałem na PW!

718!
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #140 : Grudzień 17, 2008, 01:53:15 »

Kapłan 718 martwi się o projekt, a powinien martwić się o siebie, bo jak zmieni się całkiem wibracja Ziemi, to takie indywidua spalą się pierwsze Duży uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #141 : Grudzień 17, 2008, 01:54:23 »

Hehe dzięki Janneth.

Naprawdę jak to wszystko czytam to myślę że pan KAPŁAN to wielki oszust, manipulant, oszukiwać, awanturnik itd.


Kapłanie skoro jesteś tak pewny siebie licz się z tym że napiszę do zarządu PCh w twojej sprawie bo naprawdę mam dość tego co ty tutaj wyprawiasz.

Pozdro
Mora

spytaj więc janneth jaki był rezultat napisania przez nią listu? chciałem zacytować to co dostałem po mailu janneth ale myślę, że treść nie nadaje się na forum bo za dużo cenzurowania by było - licz się z tym, że zostaniesz wyśmiany, w taki sposób mnie nie zniszczycie naiwni ludzie!!!

718!
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #142 : Grudzień 17, 2008, 01:57:02 »

Cytuj
w taki sposób mnie nie zniszczycie naiwni ludzie!!!

Po co te nerwy?
Nie mam zamiaru cię niszczyć chodzi mi tylko o prawdę i tyle. Jak zostanę wyśmiany to wtedy potwierdzą się moje przypuszczenia iż PCh to instytucja bajko pisarzy nabijająca kasę na naiwnych ludziach. Tyle.

Pozdro
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #143 : Grudzień 17, 2008, 02:04:02 »

Smutny  Nie pozostawiasz mi wyboru... Cytat z PW od Ciebie:

"myślę, że za ostro napisałaś trochę do A.W. i było by miło, gdybyś jakoś sytuacja złagodziła bo teraz to A.W. nie wie co o mnie myśleć a zna moje nastawienie do projektu od dawna - i jest odwrotne niż napisałaś przecież..."

Kapłanie, jeśli rzeczywiście jest odwrotnie niż napisałam, jeżeli Ty sam doceniasz wysiłek, jaki twierdzisz, że włożyłeś w prace nad tym projektem, jeśli czujesz się za niego odpowiedzialny i chcesz, aby zyskał więcej sympatyków, to po prostu przestań o to tak walczyć. To nie jest uczciwa walka tak samo jak nie jest uczciwym krytykowanie czegoś, czego się nie zna i nie rozumie. Ja nie twierdzę, że jestem za, przeciw, w środku czy obok. Nie wiem nawet jak to powinno działać! Jedyne, co wiem to, jak NIE POWINNO działać. A tego jestem pewna, bo znam już to z autopsji. Twoje zachowanie naprawdę nie jest korzystne dla projektu nawet jeśli idee, jakimi on się przedstawia są szlachetne. Nie dość, że w przeciwnikach prowokujesz jeszcze większą niechęć i agresję, to na dodatek osoby nastawione neutralnie bądź te, co dopiero pozyskują wiedzę, z góry będą patrzeć na projekt nieprzychylnie. Ta walka nie służy NIKOMU! A już na pewno nie projektowi. Dlatego proszę Cię, abyś po prostu spasował. To nie ma sensu.
Sympatię budzi się czynami, a nie słowem, bo ono jest tylko nie zrealizowaną jeszcze myślą.


Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #144 : Grudzień 17, 2008, 02:08:12 »

Mora zarząd właśnie został uprzedzony o tym, że będą wysyłane jakieś kolejne listy - opisałem dokładnie całą sytuację, jak pisałem próbuj szczęścia ale wiem, że "potwierdzi" się to w twoim mniemaniu, mało mnie obchodzi czy to sie potwierdzi tobie bo nikomu nie jesteś potrzebny i nikogo nie interesujesz więc nic to nie zmieni - tylko ty będziesz pewny i nic więcej!

rozpocząłem starania o stanowisko admina tutaj - nie daliście mi wyboru swoim postępowaniem wobec mnie! nie wiem jak się dogadam z obecnym adminem, widzę, ze ciągle go nie ma a to bardzo źle, nie takie jest zadanie admina - od wielu lat zajmuje się administracją i wiem dobrze na czym to polega...

to forum potrzebuje zmiany i kliku uzytkowników mniej i taka jest prawda niestety...

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 02:11:55 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
BoGu$
Gość
« Odpowiedz #145 : Grudzień 17, 2008, 02:10:12 »

Mówi się że winni się tłumaczą. Ty tłumaczysz się nawet gdy nikt o nic cię nie oskarża, lub gdy niema takiej potrzeby. Ciągle coś wyjaśniasz, ciągle coś prostujesz, ciągle się bronisz.... po co? Wybacz ale emanuje od Ciebie pycha. Stale próbujesz zaznaczyć swoją pozycję w projekcie, i strasznie boisz się że ją utracisz bądź że ktoś cie oczerni narażając na szwank  twoją reputację (do której większość jest dość sceptycznie nastawiona) Pamiętaj że sama reputacja to nie wszystko... Potrzebny jest jeszcze szacunek na który trzeba sobie zasłużyć a Ty póki co robisz wszystko by jak najbardziej zniechęcić do siebie ludzi (może nieświadomie)

Co do Naiwności... Naiwny jesteś ty "myśląc że więcej coś znaczysz". Wszyscy są równi.....
Nikt nikogo nie ma zamiaru tu "niszczyć" a jeśli już to wydaje się że sam dążysz do autodestrukcji.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #146 : Grudzień 17, 2008, 02:21:16 »

Tak masz rację to forum potrzebuje o kilku użytkowników mniej... Właśnie wysłałem maila do PCh na twój temat. Myślę że dostanę rzeczową odpowiedź którą oczywiście tutaj zamieszczę.

Pozdro
Mora

EDIT: To że nie ma admina nie znaczy że on tutaj nie zagląda, wiesz ludzie mają pracę, szkołę, własne życie a nie tak jak ty siedzenie przed kompem wieczność... może potrzebny ci jest spacer pośród drzew?

PS: Prosiłbym także aby Moderator nie usuwał żadnego posta z tego tematu do czasu aż nie otrzymam odpowiedzi od zarządu PCh.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 02:25:26 wysłane przez Mora » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #147 : Grudzień 17, 2008, 02:31:13 »

jesteś śmieszny - będzie tak jak z janneth, po co Ci to było?

cóż, dlatego podjąłem decyzję, wywołaliście wojnę teraz, nie będę już nikogo wyzywać - będę DZIAŁAĆ - mam swoje dojścia, zobaczymy jak to się skonczy...

P.S. ja pracuję przy komputerze, jestem informatykiem i to jest moja praca właśnie a w wolnej chwili piszę na forum, mam dużo wolnego czasu!

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 02:33:40 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #148 : Grudzień 17, 2008, 02:42:59 »

jesteś śmieszny - będzie tak jak z janneth

Co dokładnie masz na myśli mówiąc, że będzie tak jak w moim przypadku? Jak wg Twoich informacji zareagował na moją wiadomość p.Wójcikiewicz? Pomijam oczywiście już Twoje obawy o własny wizerunek i dalszą współpracę.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
krzysiek0000
Gość
« Odpowiedz #149 : Grudzień 17, 2008, 02:47:40 »

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.
4 Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
5 nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
7 Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą,
albo jak dar języków, który zniknie,
lub jak wiedza, której zabraknie.
9 Po części bowiem tylko poznajemy,
po części prorokujemy.
10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe.
11 Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce.
12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.

A ja tylko tyle chciałbym dać od siebie do tej dyskusji na całym forum PCH
z pozdrowieniami dla wszystkich

"Świetlistymi istotami jesteśmy, nie tą surową materią."
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietadynastiatoftegard informatyka forumwatachyzielonegoamuletu pegasus zoo-cassmitha