Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 16:10:18


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tsunami na Bałtyku !  (Przeczytany 98115 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Blad
Gość
« Odpowiedz #125 : Kwiecień 10, 2009, 22:10:43 »

po obserwacji ruchow sejsmicznych obawiam sie ze tsunami, lub cos podobnego, jednak jest mozliwe.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #126 : Kwiecień 11, 2009, 06:53:47 »

Hmmm, jest 11 kwietnia. Pozostało 4 dni, by się przekonać. I sprawa się szybko sama rozwiąże. Chyba, że, jesli tsunami nie będzie, to znowu fanatycy zaczną, jak z Blossom, pisać, ze jednak był sztorm, a to prawie jak tsunami, że w sumie można jeszcze poczekać, bo może te wizjonerki nie były dokładne, itp itd. Się okaże.
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #127 : Kwiecień 11, 2009, 07:28:02 »

wg mnie nic nie będzie ; w tym żadnego tsunami
Ale nawet dobrze jak tam zabezpieczyli - przezorny zawsze ubezpieczony

We Włoszech ktoś ostrzegał że może wystąpić trzęsienie Ziemi a władze kazały się uciszyć temu co tak uważał.....i co Coś .....prawie 300 osób zginęło choć nie musiało gdyby uwierzyli i zrobiliby cokolwiek. Więc nawet jak nic nie będzie nad morzem to zawsze lepiej na wszelki wypadek zabezpieczyć
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #128 : Kwiecień 11, 2009, 08:06:42 »

Cysio91- ano jasne, zabezpieczenie się na wszelką ewentualność nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Choć też uważam, ze żadnego tsunami nie będzie.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #129 : Kwiecień 11, 2009, 08:56:11 »

ja nie twierdze ze bedzie,, ja twierdze e jest mozliwe Uśmiech ostatnie ruchy tektoniczne na wyspie nalezacej do norwegi, na zachod o hiszpanii, czy w koncu w basenie moza srodziemnego, podniosly prawdopodobienstwo takich ruchow na baltyku.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : Kwiecień 11, 2009, 09:30:00 »

po obserwacji ruchow sejsmicznych obawiam sie ze tsunami, lub cos podobnego, jednak jest mozliwe.

to nie jest jedyny powód,
może też przecież spaść METEORYT i zrobić tsunami

już jeden przecież niedawno spadł, tyle że był nieszkodliwy, bo spalił się zanim wpadł do morza
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #131 : Kwiecień 11, 2009, 10:11:58 »

Wiesz, Tom1ek, de facto meteoryty prawie non-stop bombardują naszą planetę, ale spalają się w atmosferze. Tak więc to, ze niedawno jeden spadł (no i się spalił) nie wydaje mi się jakąś przesłanką czy wskazówką, że niedługo może być kolejny, ale się nie spalić.

Przy czym też powiem, ze nie twierdzę, że tsunami NIE MOŻE być. Jakiś procent prawdopodobieństwa zawsze istnieje, jakaś doza ryzyka, jednak szczerze, to nie wydaje mi się, by 15 kwietnia miało być to ryzyko diametralnie większe niż np 6 kwietnia czy 10 maja.

Cóż, poczekamy, zobaczymy. 15 kwietnia będzie wielkim dniem, a przynajmniej dla tych wizjonerek - albo okryją się sławą (choć w dość przykry sposób), albo ich kariera raz na zawsze się zakończy.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #132 : Kwiecień 11, 2009, 10:31:33 »

Nie zgodzę się, kariera niestety się nie zakończy. Gdyby tak miało być to już dawno zakończyłaby się kariera wielu osób w tym i pch/mf. Kiedyś żaby zaistnieć [w pozytywnym tego słowa znaczeniu] należało się czymś wykazać. Teraz widzę, że niestety doskonale sprawdza się model: nie ważne jak, byleby mówili... Co do wróżek poczekajmy jeszcze chwilę...
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #133 : Kwiecień 11, 2009, 10:38:07 »

wg mnie nic nie będzie ; w tym żadnego tsunami
Ale nawet dobrze jak tam zabezpieczyli - przezorny zawsze ubezpieczony

We Włoszech ktoś ostrzegał że może wystąpić trzęsienie Ziemi a władze kazały się uciszyć temu co tak uważał.....i co Coś .....prawie 300 osób zginęło choć nie musiało gdyby uwierzyli i zrobiliby cokolwiek. Więc nawet jak nic nie będzie nad morzem to zawsze lepiej na wszelki wypadek zabezpieczyć

a co niby mieliby zrobić?

gdyby uwierzyli mu to musieliby ewakuować całe miasto

ale wtedy pojawi się problem naśladowców - co raz więcej ludzi zacznie nagle przewidywać trzesięnia ziemi i inne kataklizmy

i jak wtedy odróżnić prawdę od fałszu?

tak jak z tym meteorytem - wróżki ostrzegają więc się ewakuuje całe nabrzeże - ludzie przez jakis czas muszą mieszkać gdzie indziej - w tym czasie ich dobytek jest pozostawiony samemu sobie (szabrownicy ruszają do dzieła), po paru dniach się okazuje, że nic się nei stało
efekt: chaos trwający kilka dni, utracona część dobytku itd

a za miesiąc znowu inna wróżka ostrzega przed trzęsieniem ziemi w Poznaniu i ewakuujemy caly Poznań i sytuacja się powtarza
Zapisane
mona11
Gość
« Odpowiedz #134 : Kwiecień 11, 2009, 17:52:59 »

tak jak 10 kwietnia miało być wielkie ostrzeżenie, tak i tsunami nie będzie Uśmiech)
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #135 : Kwiecień 11, 2009, 18:04:43 »

tutaj sa bardziej zlozone kwestie monia tutaj bardziej chodzi o nasza matke ziemie Uśmiech
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #136 : Kwiecień 11, 2009, 18:17:02 »

Hmmm ja bym napisała tak... 10 kwietnia ostrzeżenie (niesłyszłam o tym) ale trzęsienie ziemi we Włoszech mogłobyć ów wskazówką ...w końcu wczoraj też były wstrząsy (niestety). Zresztą nie ma co naciągać i przysposabiać sobie faktów do założeń. Sposób w jaki może się to stać  nie ma znaczenia bo ani na trzęsienie ziemi ani na meteoryt nic nie poradzimy.
Smacznego jaja  Mrugnięcie
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #137 : Kwiecień 11, 2009, 18:17:26 »

tak jak 10 kwietnia miało być wielkie ostrzeżenie, tak i tsunami nie będzie Uśmiech)

Jeśli nie jesteś wróżką,to skąd wiesz,że nie będzie?

Ty tego nie wiesz ale możesz przypuszczać,że najprawdopodobniej tsunami w tej dacie nie będzie.

Ja też myślę,ze tego tsunami nie będzie ale nie dlatego,ze dziesiątego kwietnia inna przepowiednia się nie spełniła.  Uśmiech 2

Zapisane
mona11
Gość
« Odpowiedz #138 : Kwiecień 11, 2009, 18:25:42 »

po prostu sugeruję niską jakość źródeł.
na tyle niską, że żadna.  Chichot
na nasze szczęście.
We Włoszech trzęsienia ziemii 'przepowiadał' naukowiec,
mam wróżki mówią o trzęsieniach ziemii na dnie morskim.
Naukowcu nie uwierzono, czemu nimi powinno się przejmować?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 18:30:03 wysłane przez mona11 » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #139 : Kwiecień 11, 2009, 23:34:41 »

A jak dobrze widziały tylko jak np. ma być to meteor to nie spowoduje zniszczenia bo zostanie jak mówił Enki zniszczony przez nich i wpadnie już niegroźny. Jeśli one to widziały to nie uwzględniły ingerencji Enkiego i wszystko może nie wypalić chociaż miały rację. Różnie się składa, nawet jak się nie sprawdzi to one nie będą przeze mnie skreślone.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #140 : Kwiecień 12, 2009, 07:55:51 »

Nebulitos - i to jest właśnie wręcz podręcznikowy przykład usprawiedliwiania, zanim nawet następuje weryfikacja. "W zasadzie to się myliły, ale na dobrą sprawę wcale nie są skreślone, bo może jednak mówiły prawdę, tylko tego nie widzimy". Te same usprawiedliwienia były z Blossom, więc to w sumie żadna nowość. Przykre tylko, że ludzie widzą sprawy nie takimi, jakie są, a jakimi chcieliby je widzieć.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #141 : Kwiecień 12, 2009, 09:01:04 »

A jak dobrze widziały tylko jak np. ma być to meteor to nie spowoduje zniszczenia bo zostanie jak mówił Enki zniszczony przez nich i wpadnie już niegroźny. Jeśli one to widziały to nie uwzględniły ingerencji Enkiego i wszystko może nie wypalić chociaż miały rację. Różnie się składa, nawet jak się nie sprawdzi to one nie będą przeze mnie skreślone.

Gdyby otwarci na wróżby mieli skreślać kogoś za dobre intencje,to nikt nie chciałby nikogo ostrzegać,ale to tylko takie dywagacje,bo ostrzeżenia idą od serca i na szczęście ludzie otwarci nie obrażają się za przejaw troski.

O opinię niedowiarków się nie przejmuj,bo ona już dawno została określona i raczej nic jej nie zmieni.

Gdyby wystąpiło tsunami-powiedzą,ze to przypadek.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #142 : Kwiecień 12, 2009, 09:32:35 »

Kot - w odpowiedzi na Twój zarzut zadeklaruję się teraz publicznie: Jeśli 15 kwietnia wystąpi TSUNAMI, tak samo publicznie tutaj przyznam rację owym wizjonerkom, i uznam wszelkie ich zdolności. Nawet chętnie bym się z nimi wtedy skontaktował, ale to już inna sprawa.

Natomiast jeśli 15 kwietnia tsunami NIE WYSTĄPI, z miejsca uznam je za szarlatanki, i nie będę na siłę usprawiedliwiał ich tym, że "no, miało być, ale kochany En-ki nas uratował".

Wydaje mi się, że jest to prosta, jednoznaczna i sensowna deklaracja.
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #143 : Kwiecień 12, 2009, 12:33:11 »

Ale Panowie, ja to podałem jaki hipotetyczny przykład. Już pisałem w tym wątku o tym co ja myślę, więc nie do mnie kierujcie te uwagi. Niestety ale takie przykłady trzeba brać pod uwagę czy Wam się to podoba czy nie.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #144 : Kwiecień 12, 2009, 12:48:06 »

Nebulitos - widzisz, tyle, że takim myśleniem możesz w zasadzie "usprawiedliwić" wszystko. Tak samo Blossom usprawiedliwiano, że niby Federacja Światła była, ale nie mogli się zbliżyć, bo to, tamto i siamto, ale przesłali nam "promień miłości" (czego oczywiście nie można już jasno sprawdzić, więc "dupochron" świetny).

Ja akurat nie neguję zjawisk paranormalnych, jak wizjonerstwo, telepatia, telekineza, etc etc. Tyle tylko, że stawiam tutaj jasne reguły - jeśli uznawać coś za działające, to musi to być sprawdzone i pewne, bez takich "dupochronów". Sam praktykuję działania parapsychiczne, więc trudno, bym uznawał to za brednie. Tylko gdybym miał wszystkie swoje niepowodzenia uzasadniać tak, jak Ty stwierdzasz, ze można, to okazałoby się, że mam na swoim koncie pasmo samych sukcesów. Fakt, pewne sukcesy mam, jednak należy na to patrzeć bardzo krytycznie, bo inaczej wpadamy w naiwne "pragnienie, zeby to było prawdą".
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #145 : Kwiecień 12, 2009, 22:49:43 »

Oczywiście Tene masz rację ale... no właśnie ale... ja też ją mam. Mój przykład nie jest jakiś SF, po prostu takie coś może się zdarzyć. To prawda, że może być ''dupochronem'' ale przyszło nam żyć w takich czasach, że wszystko jest możliwe. Jakby nie było każdy z nas coś z tego dla siebie wyniesie i wcale nie będzie to zgodne z tym czym się kierujemy.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #146 : Kwiecień 12, 2009, 23:07:06 »

. Przykre tylko, że ludzie widzą sprawy nie takimi, jakie są, a jakimi chcieliby je widzieć.
To nie jest do końca takie "przykre" wcale.  Oczywiście ,jeśli "chciejstwo " wynika z bycia zmanipulowanym , to jest to przykre, bo wówczas może nastąpić efekt samospełniającej się przepowiedni, która była zupełnie wymyślona.  Jeśli jednak wolna ludzka wola wypływająca z samej głębi Istoty wybierze określone rozwiązanie i ono się spełni , to dlaczego miałoby to być przykre ?  Czy to jest przykre ,że prawdziwa natura rzeczy jest pusta, a ludzie i tak czynią ją rzeczywistą ? Innymi słowy - utożsamiamy się z iluzją nawet, gdy wiemy, że nie jest ona prawdziwa !!!
Co więcej.
Ilość scenariuszy PRZED  hipotetycznym zadarzeniem możemy pączkować w nieskończoność . Jeden z nich się spełni, ale póki to nie nastąpi to wszystkie są jednakowo prawdopodobne.  Są potencjałem nieskończonych możliwości.

"życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy do końca nie wiesz którą czekoladkę wyciągniesz "  Forrest Gump   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #147 : Kwiecień 13, 2009, 00:14:07 »

Niebezpieczeństwem jest to, że im większa ilość fałszywych alarmów tym mniejsza skuteczność prawdziwych.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #148 : Kwiecień 13, 2009, 12:38:52 »

...tym mniejsza skuteczność prawdziwych,zwłaszcza,że persony niektóre wszystkie alarmy negują.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #149 : Kwiecień 13, 2009, 13:02:28 »

Raczej czekają na to, co się stanie, i eliminują ewentualne "dupochrony" dla ewentualnych szarlatanek, gdyby się NIE stało ;]
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kl7 kuro-shiro-academy szkolamagii rezerwat-mustangow stadniniakonna