Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 03:25:02


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca mocy w Polsce i na świecie  (Przeczytany 194720 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 01, 2009, 22:20:51 »

Tom1ek, to co prosiłeś o tym kościele to też dopiero za kilka dni, ponieważ pożyczyłam koleżance  książkę. Czytałam ją w biegu i zapamiętałam, że jedynie w Katedrze Wawelskiej jest takie dokładne miejsce opisane. Jak przeczytam dokładnie i coś znajdę to Ci napiszę.
Zapisane
Neo Killuminati
Gość
« Odpowiedz #51 : Marzec 01, 2009, 22:25:47 »

Jest wiele takich miejsc. Tu na forum (raczej na starm) było kilka wymienionych. Wrocław, Płock, Gniezno, Gdańsk, W-wa, Toruń,

Michał, wbrew pozorom to nie musi byc taka syzyfowa praca. Jest trochę materialów które mogą pomóc w opracowaniu takiej mapy. Jedną z nich jest, stara już trochę publikacja "ABC radiestezji".

czesc

jestem z gniezna Uśmiech więc jestem ciekaw jakie to miejsce ? Jutro tam śmigam pokontemplować Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #52 : Marzec 01, 2009, 22:40:13 »

Myślę, że należy brać pod uwagę tylko, albo przynajmniej na razie, te o najmocniejszym oddziaływaniu. Tych słabszych jest bez liku.
Zapisane
Neo Killuminati
Gość
« Odpowiedz #53 : Marzec 01, 2009, 23:00:30 »

Myślę, że należy brać pod uwagę tylko, albo przynajmniej na razie, te o najmocniejszym oddziaływaniu. Tych słabszych jest bez liku.

Tak ale czy wiesz może coś więcej o tym gnieźnie gdzie jest dokładniej to miejsce , albo gdzie moge coś znaleźć ?

pzdr
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 01, 2009, 23:02:39 »

Hm, zbyt dużo Ci nie pomogę. Z mojej wiedzy wynika, ze powinieneś szukać w katedrze. Jest cos o tym w ksiazce wspomnianego L. Mateli.
Zapisane
Neo Killuminati
Gość
« Odpowiedz #55 : Marzec 01, 2009, 23:04:06 »

A dzięki bardzo Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #56 : Marzec 01, 2009, 23:13:07 »

Tom1ek, ten wykaz jest nieco kulawy. Brak w nim tych najważniejszych, jak choćby Ślęza, Płock. Nie wiem czym kierowali się autorzy tego wykazu, ale brali pod uwagę chyna nieco inne wskazania, niz te, którymi kierował się choćby Matela.
Zapisane
Krons
Gość
« Odpowiedz #57 : Marzec 02, 2009, 19:14:34 »

Ten obiekt  ,którego tu opiszę znajduje się nie daleko mnie.

Oto opis:
Jadąc samochodem z Opola do Nysy (przez Niemodlin), po prawej stronie zobaczymy dość dziwnie usytuowaną świątynię. Stoi ona w szczerym polu, na próżno szukać wokół niej chodnika, czy też innego traktu pieszego. Również zabudowań mieszkalnych nie widać. I tylko legenda pozwala wyjaśnić dość osobliwą lokalizację tego kościoła. Legenda odwołuje się do czasów średniowiecza. Podobno 3 maja miejscowy rolnik znalazł na swoim polu stary, grecki krzyż, który przeniósł do jednego z miejscowych kościółków. Następnego dnia okazało się jednak, że przedmiot wykopany z pola zniknął. Odnaleziono go dokładnie w miejscu jego wykopania. Na pamiątkę tego wydarzenia, w tym samym miejscu wzniesiono kościół, który został usytuowany na planie greckiego krzyża.

W opisie historycznym tego kościoła opisana jest jeszcze taka sytuacja,że piloci rosyjscy urządzili sobie pod koniec II wojny św."zawody" spuszczając łącznie 8 bomb z niskiego pułapu i żadna nie trafiła!Dzisiaj na takie rzeczy mało co osób już patrzy (przynajmniej z zewnątrz)Spotkałem się nawet w sieci z komentarzami,że to jakaś bajeczka.Choć osoby pamiętające tamten okres mówiły mi zupełnie co innego (hmm..z resztą nie tylko to).Ale zainteresował mnie fakt,że podczas powodzi 07.07.1997 roku (słynne 3 siódemki) aż tak niebezpiecznie się zanosiło,że mieszkańców miejscowości Sidzina mieli już ewakuować na górę w stronę Nysy. Ludzie dobrze wiedzą jak scenariusz by wówczas wyglądał,gdyby wał rozerwało niedaleko wioski znajdujący się jakieś 1.2KM od niej.Nic takiego się na szczęście nie stało,wału nie rozerwało.Jedynie woda z pobliskich rowów wystąpiła,ale do niego nawet nie doszła pomimo równego podłoża ziemi.

Sam z resztą miałem tam kilka ciekawych paranormalnych przypadków w zeszłym roku latem.

Czyżby kolejne miejsce mocy?
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #58 : Marzec 02, 2009, 21:10:23 »

Jestem skłonny powiedzieć, ze tak. Choć nie o takim znaczeniu jak Ślęża czy Wawel. Na mapie byłby połączony z lokalnymi siatkami.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #59 : Marzec 02, 2009, 22:31:15 »

Takie niewielkie pola energetyczne o zwiększonej mocy, można spotkać dość często. W lasach odpoczywają tam zwierzęta, a człowiek najczęściej w dawnych czasach zakładał siedziby.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Marzec 03, 2009, 00:19:12 »

Tomku i Basiu o tym że to właśnie tak Kaplica pisałam już dawno i na starym forum też.Nawet prowadziłam na ten temat dyskusję z Kiarą Uśmiech
Kiara odczuwa tez energię w Krypcie Wieszczów ,ale ja tam się żle czuję.

Barbarax pewnie spotkamy się w czakramie Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 00:19:55 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #61 : Marzec 03, 2009, 06:29:58 »

Chanell, wiadomości na tym forum porobiło się tyle, że nie sposób na bieżąco panować nad tym, ale myślę, że skumulowanie pewnych treści jak również powtórzenie niektórych (najlepiej skondensowanych) nie zaszkodzi i teraz. Może w ten sposób więcej osób to przeczyta.
Kaplicę św. Gereona podobno sporadycznie udostępniają, jak coś dowiem się na ten temat, to dam znać.
Chanell, L. Matela twierdzi, że zdjęcia okolic w/w Kaplicy również emanują energią. A może zrobić galerię zdjęć miejsc mocy (z Krakowem na czele, jako najsilniejszym), aby wszyscy forumowicze mogli z tego daru korzystać? Pozdrawiam.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #62 : Marzec 03, 2009, 09:44:19 »

Kaplica Gerona jest zamknięta, jeśli możecie, to zorganizujcie wejście grupowe do kaplicy, pewnie parę osób by dojechało na TAKIE ŚWIĘTO.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Marzec 03, 2009, 16:17:39 »

Barbarax jesli tam stoisz przy drzwiach Kaplicy to pewnie widziałaś człowieka( faceta z brodą w kapeluszu) który zawsze stoi na najwyższym schodzie w samym rogu przy drzwiach wyjściowych z komnat.Otóż kiedyś z nim rozmawiałam i powiedział mi cytuje; " jeśli zapłacę to załatwi mi wejście do Kaplicy Św.Gareona " Trochę mnie to zdziwiło,ale nie podjęłam tematu.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #64 : Marzec 03, 2009, 16:29:33 »

Chanel bede w Polsce w kwietniu pewnie i w Krakowie, chetnie sie spotkam zeby wejsc do Kaplicy, moze byc kilka osob, zapytaj tego faceta ( jak go spotkasz czy zorganizuje odplatne wejscie) i ile trzeba zaplacic?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #65 : Marzec 03, 2009, 16:43:00 »

Chanell, mogłam go widzieć, lecz nie zwróciłam na niego uwagi. Zawsze jestem z kimś, więc oglądam tylko wybrane istoty, a najczęściej dzieci. Często bowiem się zdarza, że te dzieci nad podziw dużo wiedzą na te tematy. Zauważyłam też, że jest to dobre źródło nowej wiedzy, co jest pomocne, gdy idzie się z osobą, która dopiero wchodzi w tematykę. Kilka razy zdarzyło mi się, że taka osoba jest zachwycona, że może niespodziewanie usłyszeć rzeczy które wiedziała wcześniej ode mnie. Tak ostatnio zdarzyło mi się, że zainteresowanie tej osoby było na tyle duże, iż dopiero co zakupioną książkę L. Mateli o Czakramie, musiałam już pożyczyć jej na następny dzień.
Thotal, jeżeli chodzi o wejście do Kaplicy, to słyszałam i czytałam gdzieś, że nie jest niemożliwe. Zrobię co w mojej mocy,żeby to ustalić.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Marzec 04, 2009, 00:31:14 »

Och !! Bardzo się cieszę Kiaro Uśmiech pewnie sie spotkamy Uśmiech Basiu i z tobą tez.Postaram sie czegoś dowiedzieć od tego człowieka. Pojde na Wawel w najbliższą niedziele Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 00:31:30 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #67 : Marzec 15, 2009, 21:48:28 »

Coś o czakrach Ziemi:

http://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_czakry_ziemi.html

[załącznik starszy niż 30 dni - usunięty przez administratora]
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #68 : Marzec 15, 2009, 22:49:54 »

CHWARSZCZANY -> Kaplica - Komandoria Templariuszy!

nie zbadana jeszcze przed radiestetów dokładnie - bo komunikat lakonicznej treści "coś tam jest" mnie nie zaspokaja raczej!

mam do tego miejsca koło 100 KM i z pewnością tam pojadę na wiosnę i "zwiedzę" ten obszar

każdy kto choć trochę interesuje się Templariuszami wie, że KAŻDĄ budowlę wznosili w miejsach mocy, tu nie może być wyjątku...

Kapłan 718'
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #69 : Marzec 15, 2009, 23:22:08 »

Dzięki, ale jeszcze mógłbyś dpkładniej wskazać gdzie owe Gwarszczany leżą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2009, 23:22:30 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #70 : Marzec 16, 2009, 00:05:35 »

Dzięki, ale jeszcze mógłbyś dpkładniej wskazać gdzie owe Gwarszczany leżą.

google.pl NIE BOLI, to miejsce jest znane ale nie jako miejsce mocy lecz miejsce wielkich wykopalisk archeologicznych i dużych odkryć - ja mam zamiar zrobić inne wykopaliska tam Uśmiech

718'
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #71 : Marzec 16, 2009, 00:25:05 »

Dzięki, ale jeszcze mógłbyś dpkładniej wskazać gdzie owe Gwarszczany leżą.

google.pl NIE BOLI, to miejsce jest znane ale nie jako miejsce mocy lecz miejsce wielkich wykopalisk archeologicznych i dużych odkryć - ja mam zamiar zrobić inne wykopaliska tam Uśmiech

718'

jak starsza osoba pyta to z grzeczności wypada odpowiedzieć  Uśmiech aż taki to dla ciebie problem drogi kapłanie ?  Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #72 : Marzec 16, 2009, 00:44:24 »

a czy ja jestem atlas samochodowy?! mogę napisać tyle - kilka kilometrów od Kostrzyna nad Odrą (tam gdzie jest aktualnie woodstock!)

jedyny dobry sposób, żeby tam się dostać to samochodem jechać drogą na Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie)

P.S. czy Dariusz ma więcej niż 25 lat?

718'
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 00:45:37 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #73 : Marzec 16, 2009, 00:49:30 »

a czy ja jestem atlas samochodowy?! mogę napisać tyle - kilka kilometrów od Kostrzyna nad Odrą (tam gdzie jest aktualnie woodstock!)

jedyny dobry sposób, żeby tam się dostać to samochodem jechać drogą na Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie)



no widzisz jaki jesteś uprzejmy  Uśmiech nie mogłeś tak od razu..  Cool

P.S. czy Dariusz ma więcej niż 25 lat?

718'

dowiesz się już za kilka godzin od bohatera pytania Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #74 : Marzec 16, 2009, 00:59:27 »

taka ciekawostka - jeśli ktoś nie wie JAK tam dojechać to nie trafi!!! bo to jest miejsce ciężko dostępne - ja nie wiem ale znam kogoś kto wie i to starczy...

dla posiadaczy GPS o to precezyjne dane (zachować ostrożność bo można wjechać do Odry!)

52° 41' 13'' N
14° 38' 9'' E

o tym mówię właśnie:



718'
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 01:11:18 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wild-reign truegaming managerzuzlowy magicalespackluporum kursor