Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 13:52:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca mocy w Polsce i na świecie  (Przeczytany 194672 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #250 : Lipiec 01, 2012, 19:21:45 »

Może niech moc będzie z tym Tatarem lub jego koniem Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #251 : Lipiec 01, 2012, 19:27:41 »

Contra Sokrates.
A to chyba Twoj Janusz pomysl byl. Ale nie mam czasu, ani energii klarowac kto, komu i za co.
Wstawiasz posty obarczone informacjami, a nie weryfikujesz. Dyktatura? Uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Lipiec 01, 2012, 19:40:16 »

Nieprawda Lady Uśmiech
Opisałem i dokładnie zilustrowałem miejsce zwane czakramem wrocławskim.
Masz chyba ''konika'' na jeden drążący Ciebie temat. Podobnie jak niejaki Pan Phi. Duży uśmiech
Jeśli wiesz coś na temat czakramu w Gdańsku Orunii, to po prostu o tym napisz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 19:40:40 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #253 : Lipiec 01, 2012, 19:43:58 »

O kliperze pisalam niejednokrotnie, ale to nie ja jestem prezydentem (Komorowski), aby takich SKOKOW dokonywac.
Mylsalam, ze jako biegly w mediach wiesz, ze z tym pomnikiem byla ciekawa historiia. Na drugi dzien po ustawieniu skradli mo "bunczuk", bulawe?? I to jest ten fakt smieszny.
A Sokrates ... STOI!  Afro
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : Lipiec 01, 2012, 19:56:21 »

Pierwszy raz na oczy tego tatara widzę, dlatego większa informacja była by tutaj potrzebna. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 19:56:36 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #255 : Lipiec 01, 2012, 20:44:36 »

Miejsce mocy polega w tym znaczeniu, ze pomnik otwieral ze wstegami i nozycami (krakowiaczki i goralki) Mrugnięcie sam prezydent K. nikt z miejscowych nawet nie jarzyl, ze w Gdansku Tatarzy az takie lobby maja, jasne jest pewna grupa, jak Zydzi, Cyganie, Murzyni i inni, Slazacy, czy inni autonomi;) ale nikt nie wie skad pojawil sie taki pomysl. Dla ulatwienia dodam, ze dzielnica Gdanska Orunia lezy na uboczu i kiedys nawet karateka z 4 danem nie odwazylby sie tam tak bez obstawy poparadowac sie (w dzien). No coz, miasto ma swoje rozne czesci. Ta akurat lezy daleko od centrum.
Zdziwil mnie pomnik Sokratesa w Breslau, a odpowiedzia byl Tatar w Danzig.

//Ale skoro nie patrzy sie na tresci, lecz na wykonawce, to przykro mi//.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Lipiec 01, 2012, 22:22:53 »

Zamiast napisać wprost ,piszesz szyfrem i wymagasz żeby cię ludzie rozumieli .Co ma piernik do wiatraka ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #257 : Lipiec 01, 2012, 22:23:35 »

brnięcie w niejasność w celu stwarzania poczucia głębi   :]
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #258 : Lipiec 02, 2012, 09:03:17 »

chanell - widok Tatara RP jest dla ciebie szyfrem?
Znowu cos ci nie pasi.
Tak samo jak widok "Sokratesa" na rynku wroclawskim. Janusz wspominal, wiec coz to za miejsce mocy?
Oba pomniki wystawil "narod polski", a moze wlasnie potrzebuje obcej mocy?


Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #259 : Lipiec 02, 2012, 22:30:26 »

@songo
Cytuj
pogodził się z wyrokiem jaki na niego wydano- wyrokiem śmierci
Bo to jedyny logiczny wniosek płynący z tzw "życia" = śmierć JA. On to po prostu "wziął na klatę" Mrugnięcie

Kiedy rozmawialiśmy na żywo, East - siedziałem właśnie wówczas akurat kilka metrów za plecami tej rzeźby
Duży uśmiech

Cytuj
O kliperze  pisalam niejednokrotnie, ale to nie ja jestem prezydentem (Komorowski), aby takich SKOKOW dokonywac.
Mylsalam, ze jako biegly w mediach wiesz, ze z tym pomnikiem byla ciekawa historiia. Na drugi dzien po ustawieniu skradli mo "bunczuk", bulawe?? I to jest ten fakt smieszny.
A Sokrates ... STOI!

to jest ten fakt śmieszny faktycznie. Jednak są rzeczy których ukraść się nie da.


Cytuj
Tak samo jak widok "Sokratesa" na rynku wroclawskim. Janusz wspominal, wiec coz to za miejsce mocy?
Oba pomniki wystawil "narod polski", a moze wlasnie potrzebuje obcej mocy?
Nie rynku - a wyspie. Rzeczywiście powiązane z czakramem świadomości.
Świadomość i Filozofia maja się po drodze Mrugnięcie
Zreszta jego miano wciąż skrywa tajemnicę ;P

A Naród przypuszczalnie potrzebuje panicznie pozbywać się swojej mocy projektując ją na kogokolwiek (najlepiej z daleka),
moderują tę potrzebę różni mito-twórcy,
którzy mają powody obawiać się owej mocy..a potem z oddali łaskawie ją zwróca
w stosownie spreparowanej i bezpiecznie okrojonej formie.
To stare jak świat.
Cwiczone setki tysięcy razy.
Coś jak rozbrajanie potencjalnego rywala, który nieświadom swojego bogactwa, sprzeniewierza swoje cenne skarby.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2012, 22:46:24 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Lipiec 23, 2012, 21:23:23 »

<a href="http://www.youtube.com/v/o5knQjAHSMA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/o5knQjAHSMA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #261 : Lipiec 24, 2012, 09:56:37 »

Dziękuję Janusz Uśmiech świetny materiał. Miejsce o którym mowa na początku reportażu ,Wzgórze Skołczanka ,pokazała mi w 2010 roku znajoma aktorka i reżyserka,Izabela Drobotowicz-Orkisz.Ona też dowiedziała się o nim przez przypadek,szukając materiału do filmu o krakowskich partyzantach.To jest spory kawałek drogi od klasztoru w Tyńcu.Wybrałysmy się tam po koncercie ( Benedyktyńskie lato muzyczne )ale nie robiłam żadnych zdjęć ,bo było dość późno .Przepiękna , kręta droga w środku lasu i ta kapliczka w skale Uśmiech  Niedaleko kapliczki znajdują się groby partyzantów zamordowanych przez Niemców.Niesamowite miejsce ! Las,cisza i tylko szum wiatru i szelest liści.Postanowiłam że tam wrócę i zrobiłam to ,wokół czuć jakaś magię.Mam parę zdjęć ,ale muszę poszukać.


edit ;zrobiłam malutką poprawke ,pomyliłam się z datą
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 10:05:38 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #262 : Lipiec 24, 2012, 20:04:20 »

Chanell dziękuję w imieniu Czesława Białczyńskiego, to jego znajomość tematu doprowadziła do powstania tego filmu.
Oglądając go czułem się jakbym tam był. Uśmiech

Mysia Wieża tajemnicze „miejsca mocy”.
W Kruszwicy (kujawsko-pomorskie, pow. Inowrocław) znajduje się 32-metrowa gotycka „Mysia Wieża”, stanowiąca wraz z resztkami murów ocalały fragment XIV-wiecznej warowni wybudowanej przez króla Kazimierza Wielkiego. Przebiegał tu już wcześniej słynny szlak bursztynowy. Po zawarciu pokoju toruńskiego zamek stanowił siedzibę kasztelanii i starostwa. W XVII wieku został zniszczony przez Szwedów. Pod koniec XIX wieku wieżę przystosowano do zwiedzania.


                                                                   


http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=2&t=3642
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #263 : Lipiec 24, 2012, 20:19:57 »

Czyli imc Kadlubek z palca wszystkiego nie wyssal.
//Janusz jest taki watek o Basniach i legendach, moze bys tam to opisal Uśmiech// Pasowaloby do tematu.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #264 : Lipiec 25, 2012, 08:38:16 »

Bardzo ciekawe Janusz Uśmiech nie słyszałam o tym że jest czakram w Kruszwicy Szok Natomiast czakram w Niepołomicach, podobno pochodzi z Wawelu .Myslę że jest tak jak ktoś napisał na taj tablicy informacyjnej , są czakramy główne i pomocnicze.


Na Królewskim Zamku w Niepołomicach

czyli opowieść o źródle niesamowitej siły tajemnej z wnętrza ziemi.

Znamy legendę, iż Zamek Królewski na Wawelu został zbudowany w jednym z siedmiu miejsc na świecie, które nazywane są czakramami. Czakramy, zwane gruczołami Ziemi, ośrodki skoncentrowanej, zbawiennej dla człowieka i otoczenia energii, zlokalizowane są w wiecznych miastach: Delhi, Mekce, Delfach, Jerozolimie, Rzymie, Velehradzie i w Krakowie. Istnieje druga część legendy związana z "drugim Wawelem", jak kronikarz Jan Długosz nazywał Zamek Królewski w Niepołomicach."Był mglisty wczesnowiosenny poranek 1340 roku, gdy w pobliżu sterczącego wysoko ponad dęby drewnianego zameczku, nadciągnęła z południowego zachodu do Niepołomic drużyna Kazimierza Wielkiego. Król przyodziany    w welens z subtelnej wełny, dziarsko zeskoczył     z bułanego konia i rozkazał wnieść ostrożnie przywiezioną z Wawelu skrzynię.

Dwaj giermkowie ponieśli ją poza północno - wschodnie skrzydło zameczku. Tam czekali już mularze, którzy przygotowywali fundamenty pod co tylko rozpoczętą budowę zamku obronnego. Dotychczasowy drewniany zameczek nie spełniał stawianych mu wymogów. Król przybywając tym razem ze skromną świtą, przywiózł ze sobą - dzisiaj powiedzielibyśmy - kamień węgielny. W tym jednak przypadku nie był to zwyczajny kamień. Król bowiem wiedział, że na Wawelu w miejscu, gdzie stoi kaplica św. Gerona, za czasów pogańskich odbywały się specjalne obrządki kultowe, tkwi źródło niesamowitej siły tajemnej dobywającej się z wnętrza Ziemi. Każdy dzień, jak przystało na króla, zaczynał od parominutowego przebywania w tym miejscu, aby nabrać sił witalnych, jak mówił od matki Ziemi, wykorzystując dla niepoznaki ten czas na modlitwę. Kazimierz Wielki miał szczególne upodobanie do płci nadobnej i taka witalność była mu szczególnie potrzebna. Nic więc dziwnego, że przy okazji prowadzonego remontu przedromańskiego kościółka i budowy zamku gotyckiego na Wawelu, Król rozkazał wydobyć z jak najgłębszych miejsc skałę, która następnie posłużyła jako kamień węgielny dla budowy Zamku w Niepołomicach. Odtąd wystarczało przylgnąć Królowi do odpowiedniego miejsca na Zamku, by czerpać do woli bez skrępowania płynącą energię."

Adam Michalec - "Zamkowe Osobliwości"

Powyższa legenda została potwierdzona przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wykryli na Zamku Królewskim w Niepołomicach promieniowanie elektromagnetyczne ekstremalnie niskiej częstotliwości,
analogicznie jak na Wzgórzu Wawelskim


http://www.zamekkrolewski.com.pl/zamek-krolewski/czakram

ps; W sierpniu mam w planie wycieczke rowerową do Niepołomic i puszczy ,sprawdzę działanie czakramu Chichot


edit:

Znalazłam obiecane zdjęcia Wzgórza Skołczanka :

kapliczka w skale .Podczas II wojny światowej,odbywały się tu msze polowe dla partyzantów.Dowiem się jeszcze coś więcej na ten temat .






Magiczny las ........
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 09:29:04 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #265 : Listopad 19, 2012, 20:39:51 »

Z mysią wieżą. To pomniejszy czakram ale działający Uśmiech

A dzisiaj zdobyłem Ślężę ! Chociaż to raczej ona mnie zdobyła... Mrugnięcie
Cudowna ekstremalna wyprawa na sam szczyt najkrótszym ale
chyba najtrudniejszym czerwonym szlakiem ,z powrotem po ciemku,
niemal po omacku. Nogi mnie bolą  jak diabli ale było warto!
Absolutnie niesamowita atmosfera ,widoki i moc.
Nie znałem dokładnie atrakcji góry i zaskoczeniem było
znalezienie się znienacka w "miejscu starożytnego kultu"
-to takie zagłębienie nieopodal samego szczytu z oczkem wodnym i wielkim
głazem. Pobuszowałem na szczycie wokół kościółka ,krzyża,schroniska
i oczywiście stanąłęm na zwieńczających górę ostrych głazach .
Powrót przez zalesione zbocze był karkołomny po ciemku jednak
absolutna cisza,wręcz niewiarygodna ,ani szmeru wiatru, ani pisknięcia ptaka,
dały mi taki spokój o jakim nawet nie marzyłem. Rzecz jasna pomedytowałem tu i tam
i pokręciłem whadełkiem więc po powrocie do samochodu poczułem "wyższe stany świadomości"
i zaskakujące wyostrzenie zmysłów...
To opis w największym skrócie. Było...bosko... Duży uśmiech Polecam !
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #266 : Listopad 29, 2012, 23:13:42 »

Czakram Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.
W Polsce jest jeszcze jeden z bardziej znanych czakramów. Znajduje się on w Gdańsku w Bazylice Mariackiej. Tutaj jest o tyle łatwo, że wystarczy być jak najbliżej ołtarza aby odczuć niesamowitą energię.



http://okulta.pl/zjawiska-paranormalne/item/138-czakram-wawelski-2
Zapisane
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #267 : Listopad 29, 2012, 23:21:39 »

Dziękuję, na pewno zajrzę... Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #268 : Listopad 30, 2012, 05:13:31 »

Cytuj
Czakram Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.
W Polsce jest jeszcze jeden z bardziej znanych czakramów. Znajduje się on w Gdańsku w Bazylice Mariackiej. Tutaj jest o tyle łatwo, że wystarczy być jak najbliżej ołtarza aby odczuć niesamowitą energię.
Hm nie to, że hm naigrawam się z wielce szacownego Janusza, ale czy aby proboszcz danego kościoła nie odpala szacownemu działki z tacy, pochówków i ślubów oczywiście z całym szacunkiem i z za przeproszeniem Duży uśmiech
Fakt kościół ten (jak wiele innych) jest zbudowany na miejscu dawnego słowiańskiego gaju , ale zaraz żeby to było miejsce mocy  Duży uśmiech
Chyba, że mówimy o mocy rycerzy jedi  Duży uśmiech
W takim razie przepraszam Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #269 : Listopad 30, 2012, 10:52:28 »

A moze januszowi faktycznie placa za reklame w sieci? Mrugnięcie

W jednej z dzielnic Gdanska jest taka stara katedra... ze slynnymi organami.

http://www.archikatedraoliwa.pl/





« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 10:53:21 wysłane przez Kate » Zapisane
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #270 : Listopad 30, 2012, 12:43:46 »

Tak naprawdę każdy ze starych kościołów jest miejscem mocy emanującym silną energią.
Kiedyś budowano je w starannie wybranych lokalizacjach będących już od razu źródłami pozytywnego promieniowania. Kształt budowli,najczęściej kamienna lub ceglana konstrukcja oraz
energia osób żarliwie się modlących wzmacniały ten efekt.
Bardzo silnym miejscem energetycznym jest np. zamek krzyżacki w Malborku
Stwierdzenie natomiast iż w każdym takim miejscu znajduje się czakram jest nadużyciem.
Natomiast jak ogólnie wiadomo(albo i nie) KK broni dostępu do czakramu wawelskiego
ponieważ jego istnienie jest niezgodne z doktryną Kościoła i wprowadza "pogańskie"
rytuały medytacji w pobliżu kaplicy św.Generona
Zatem sugerowany powyżej układ z księdzem może dotyczyć jedynie zwiększeniu ruchu turystycznego i ilość datków w puszkach .
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #271 : Listopad 30, 2012, 16:20:31 »

Co do jakiś ''działek''...... Z politowaniem
''Dobry żart'' jest tynfa wart, ale tym razem jego celność jest całkowicie niewłaściwa i trafiła kulą w tzw. płot. Polecam dobre okulary i dokładniejsze czytanie postów, a szczególnie tego co w nich jest umieszczone. Informacja o czakramie pochodzi ze strony ''okulta.pl'', a umieścił ją jej użytkownik o awatarze ''Syriusz''.

P.S. Oczywiście dalsze posty ''jasnowidzów'', pisane w formie pomówień i insynuacji będą odsyłane do odpowiedniego miejsca. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 16:28:23 wysłane przez janusz » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #272 : Listopad 30, 2012, 17:01:34 »

Do mnie z kolei, już dawno temu dotarła informacja o czakramie w Bazylice Mariackiej,
z tą różnicą, że jego centrum miałoby znajdować się pod amboną.

Czy doświadczyłam działania czakramu, że tak powiem 'organoleptycznie'?  Mrugnięcie
Owszem, ale zawsze doświadczam spływów energetycznych, gdy się na to otwieram
i tego oczekuję. Wniosek?
Najlepszy jest ruchomy czakram, zainstalowany we własnej świątyni ciała. Chichot

To pa  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 17:30:36 wysłane przez ptak » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #273 : Listopad 30, 2012, 17:24:57 »

 janusz
Cytuj
Oczywiście dalsze posty ''jasnowidzów'', pisane w formie pomówień i insynuacji będą odsyłane do odpowiedniego miejsca.
By nie było nie domówień o tej ,,działce z reklam kościołów" to jeżeli o mnie chodzi to był żart może hm niesmaczny więc przepraszam Uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #274 : Listopad 30, 2012, 17:52:33 »

Rozumiem, uśmiech jest uśmiech.  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions wild-reign kursor managerzuzlowy truegaming