Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 20:41:43


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzajemny szacunek  (Przeczytany 69106 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #100 : Lipiec 03, 2011, 15:59:34 »

Wytłumaczcie chanell czym jest spam.

Cytuj
Co ma wspólnego twój post z tematem wątku ?  spam -usuwam chanell

Post:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7035.0

ma wspolnego z tematem to, że jest odpowiedzia/nawiazaniem do postu Janusza w tym samym wątku w tym poscie:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=348.msg76927#msg76927




Dziwne niezrozumiałe postawy i zachowania tutaj..
Jakby kierowani byli implantami - albo okresowo kompletnie podporządkowanie emocjonalnym kaprysom.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 16:00:29 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #101 : Lipiec 03, 2011, 20:02:53 »

Skoro prośba ma charakter otwarty, to może ja podejmę się próby wytłumaczenia Chanell czym jest spam, przynajmniej - jak przypuszczam w wersji Phirioori'ego:

Chanell, więc spamem jest wszystko to co niejaki Phi... uzna za spam, szczególnie gdy dotyka to jego ego, dosyć rozbuchanego według mnie. Więc w szczególności jakakolwiek krytyka.

Natomiast spamem oczywiście nie jest żadna z zamieszczonych przez Phi wypowiedzi, nawet gdy nie ma nic wspólnego z tematem wątku czy jest to np. jeden czy dwa wyrazy bez jakiegokolwiek komentarza.

Analogiczną definicję możesz oczywiście zastosować co jest obrażaniem, lżeniem, czy też kłamstwem.

Od razu może wyjaśnię: tak, niektóre z moich wypowiedzi miały znamiona spamu - ze względu, że nie dotyczyły meritum tematu wątku, ale też dlatego nie przypominam sobie abym płakał gdy usunięto jakiś mój post.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #102 : Lipiec 03, 2011, 20:35:13 »

Ależ mnie nie spotkała tu zadna krytyka.
A jesli czyjas "krytyka" polega na używaniu "argumentu" pt. "wrzuce sobie coś do kosza",
bo ...cośtam (np. nielubie priooriego, mam ambicje manipulowac rozmiarem czy jakoscią ego prrioriego, nie lubie jego pogladów, stanowisk w sprawie, argumentów, lub chocby przedstawiane fakty są komuś niewygodne)

..to mówiłoby raczej o braku neutralności moderatora i administracji która takich moderatorów dopuszcza. A także o paru innych rzeczach których nawet nie chce mi sie wymieniac.

Nic mnie tu nie dotyka.
A raczej poprzez to jakiś czas temu zaczałem traktowac to forum, mniej powaznie. 
I niech 2 powyzsze posty będa tego najlepszym uzasadnieniem.

Przepraszam, jesli ktoś z tych nielicznych osób (których postawy uznaje za jednoznacznie smarkate) poczuje się kiedyś wyrzucony na śmietnik po prostu w calości jako organizm.

To rzeczywiście była próba - nieudana.

Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Lipiec 03, 2011, 21:39:56 »

PHIRIOORI
 Czasem wrzucisz coś, co moim zdaniem nie pasuje do tematu dyskusji.Mało tego to nie wytłumaczysz o co ci chodzi.Widocznie jestem  za głupia na to,żeby cię zrozumieć. Jesteś trochę przewrażliwiony ,przecież usuwam też posty innych forumowiczów i nikt nie protestuje. Po za tym na ten twój post przyszły do mnie  2 skargi ,że to spam,widocznie nie tylko ja tak uważałam.Nie mam nic do ciebie i przykro mi z powodu że ,myślisz ze cię nie lubię.
Jesli sprawiło ci to przykrość,to przepraszam z całym szacunkiem.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #104 : Lipiec 03, 2011, 22:16:48 »

Cytuj
Po za tym na ten twój post przyszły do mnie  2 skargi
Otóż to..
Czyli wystarczy wysłać skargę , zeby rozwalic temat.
Czesto moderatorzy reagują na skargi bezwarunkowo.
To rozwala wiele wątków.
I niektórzy na tym jada..

Nie wiem czy jestes zagłupia - ale czy ruszanie rzeczy których się nie rozumie ma sens?
Skad wiesz, że to "spam" ..skoro "nierozumiesz".

Myśląc W ten sposób można zrównać wszystko do sposobu rozumowania durnia, który zaczyna decydować,
kto jaki temat ma prawo podjąc - w ten sposób każdą cywilizacje zrównalibysmy z poziomem najgłupszego jej przedstawiciela. A wsszystkie jej urzadzenia  z poziomem najbardziej niefunkcjonalnej maszyny.
Ale naszej chodzi chyba o coś dokładnie odwrotnego.
Chyba  ze sie mylę.

Trudno nie być przewrazliwionym, jeśli w ten sposób rozwalono wyrazenie bardzo istotnych znaczeń i znaczenie w kilku watkach. JUż dawno bardzo (2009)

Tez nie mam nic do Ciebie
i nie mysle ze mnie nie lubisz.
Ale jestem rozczarowany,
ze akurat Toba mogą się poslugiwac osoby, ktore funkcjonują na takim poziomie,
ze moje wypowiedzi sprawiają,
 iż sa programowo zobligowane mnie nielubić, lub mają jakiś problem
aby zachować iluzje swojego istnienia.

Tu nie chodzi o przykrosc..

..kiedy komary mnie chleją ..to nie jest mi przykro,
tylko się odmachuję i walę insekta z liścia..

..a przykro mi bywa wtedy, gdy widze martwego przyjaciela, bo w jakimś oszołomieniu nie odrózniał
kończyny insekta od swojej wlasnej.





Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #105 : Lipiec 03, 2011, 22:35:26 »

Cytat: PHI
Cytat: Channel
Po za tym na ten twój post przyszły do mnie  2 skargi
Otóż to..
Czyli wystarczy wysłać skargę , zeby rozwalic temat.

Nie do końca tak jest jak próbujesz nakreślić.
Wstawiam się za >Channel<, gdyż rzeczywiście wstawiasz zdania, które niekiedy tylko Ty możesz zrozumieć, a brak ich wyjaśnienia może i nawet powoduje mętlik - delikatnie mówiąc.
Fakt, że lubię te Twoje skróty językowomyślowe nie znaczy, że każdemu one leżą i każdy będzie je tolerował.
Mógłbyś wziąć pod uwagę fakt, iż nie każdy (by nie powiedzieć większość) jest w stanie zrozumieć Twój tok rozumowania i przynajmniej czasami obszerniej wyjaśnić w czy rzecz.

Powodzenia.  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 22:35:44 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #106 : Lipiec 03, 2011, 22:43:46 »

Chcesz na mnie przerzucić pracę, która nie leży po mojej stronie.

Przykro mi, ze nie kazdy może dzielić radość różnych wglądów.
Ale to kazdy sam odpowiada za to, co jest w stanie zrozumieć,

a jak czegoś nie rozumie - to nie powód by koniecznie usuwać to z pola widzenia poprzez manipulacje cudzymi wypowiedziami. (wystarczy omsknąc wzrokiem - to bardzo praktyczne).

Ale ogrodnik miał psa.
Naszczęście zdechł.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #107 : Lipiec 03, 2011, 22:54:09 »

>PHI<,
z całym szacunkiem dla Twojej osoby i myśli jakie tu zostawiasz.
Masz Waść swoje forum i doskonale zdajesz sobie sprawę - jako admin, mod i właściciel domeny - jak ważnym jest umiejętność zrozumienia. Bez tego nie ma możliwości właściwego ocenienia wypowiedzi. Znasz również przykłady forów, z których usunięto niewygodnych forumowiczów za "niewygodne" wypowiedzi.
Uważam, że nasze forum jest dalekie od tego typu zabiegów, jednak pomimo uniwersalizmu jaki u nas panuje, pewna doza otwartości (wyjaśnienia co "autor miał na myśli") obowiązuje kazdego z nas. (Zaznaczona choćby w marginesie. Duży uśmiech Mrugnięcie)
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #108 : Lipiec 03, 2011, 23:05:23 »

Dariusz , PHI jest na tym forum NIEOCENIONY  jeśli chodzi o myślowe skrótowce  Duży uśmiech . Interpretacja Jego postów należy do nas na podobnej zasadzie , jak interpretujemy wiersz poety.Co poeta miał na myśli  ? Dobrze jeśli ktokolwiek się tego podejmie na swój sposób, a nie tylko "omsknie" wzrokiem.Bo nie chodzi przecież o wspólne wnioski. Te i tak się pojawią w swoim czasie Uśmiech
A co byś powiedział Darku, gdyby za 100 lat dla każdego było oczywistym co PHI miał na myśli, bo naturalne byłoby podróżowanie w czasie i przestrzeni jak i wgląd w ludzkie intencje ?
Taki właśnie jest PHIRIOORI.

Pozdr z szacunkiem dla wszystkich oponentów Uśmiech
East
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #109 : Lipiec 04, 2011, 00:11:58 »

PHI czasami może sprawiać wrażenie gościa nie z tego świata (i w sumie chyba nie jest z tego świata  Mrugnięcie) ale jego informacje
oraz interpretacje rzeczywistości są bardzo inspirujące. Nawet, jeśli nie dla wszystkich i nie do końca zrozumiałe.
Jednak od czego jest intuicja? 

Uważam, że nie powinno się usuwać postów, tylko dlatego, że ktoś ich nie pojmuje. Wystarczy spytać autora o wytłumaczenie.
Sama czasami to robię i uzyskuję odpowiedzi objaśniające.

A tak w ogóle, to uważam, że Phi jest bezcennym „nabytkiem” dla naszego forum. I dla potomności. Uśmiech
Z szacunkiem dla jego wiedzy i możliwości wszelakich. To naprawdę sympatyczny gość.
Ptak


Ps. A śmietnik powinien być zlikwidowany.  Duży uśmiech
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #110 : Lipiec 04, 2011, 09:17:28 »

Gorąco popieram inicjatywę popierania wolności myśli i swobodnego wyrażania się. Jeśli się jakiś tekstów nie rozumie to trzeba pytac. Jeśli teraz zaczniemy karac za to, że ktoś w specyficzny sposób wyraża swoje myśli, to później może za styl, za błędy, za małö powagi...itd
A poza tym Phirioori oferuje bardzo wartościową wiedzę oraz unikalne metody etymologiczne.
ps. ja takze używam skrótów myślowych i niejednoznacznych skojarzeń
Zapisane
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #111 : Lipiec 04, 2011, 09:40:40 »

Jednak konsekwentnie dzielę się swoim spostrzeżeniem, iż uszczypliwe uwagi, poddeksty insynuujące kto ma większą wiedzę w danym zakresie czy w rozwoju duchowym nie prowadzą do niczego dobrego. Jakby każdy szanował zdanie każdego a jedynie wyrażał swoje odczucia na dany temat to tego wątku w ogóle by nie było Mrugnięcie
Każdy rozumie dany temat na swój sposób i należy to uszanować. Udowadnianie komuś czegoś to ewidentne narzucanie komuś swojego rozumienia świata. Jedyne trafne uwagi powinny dotyczyć własnej osoby i na tym powinna opierać się wymiana poglądów Mrugnięcie

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #112 : Lipiec 04, 2011, 10:55:12 »

Ludeczkowie kochani  Duży uśmiech, wcześniej kliknąłem, że mnie również podoba się styl  w jakim >PHI< przekazuje swoją wiedzę i nie mam najmniejszego zamiaru wprowadzania za to choćby najmniejszych kar (czytaj minusowania).
Pomimo to mam dość często kłopot ze złapaniem tematu więc nie dziwię się reakcji niektórych modów.
Myślę, że po tych wyjaśnieniach nim coś usuniemy wcześniej dopytamy. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #113 : Lipiec 04, 2011, 12:17:51 »

Tak, kiedyś w dobrym tonie było aby po ogrodzie - chodził sobie paw i robił "wrażenie" bo jest barwny. Może być i na naszym forum, nie mam nic przeciwko.
Czy posty/treśći w nich zawarte mogą wyprzedzać swoją epokę? Nie da siętego całkowicie wykluczyć, jednak ja myślę i odczuwam inaczej. Skoro jednak są niezrozumiałe dla lwiej części forumowiczów to może nie jest to odpowiednie miejsce aby takie rzeczy "wykładać" tak samo jak rachunek różniczkowy w przedszkolu (i proszę mi w tym momencie nie zarzucać, że chcę zamknąć usta Phi). "Nauczyciel" który jednak usilnie zamierzałby to robić i złościł się na przedszkolaków nie byłby chyba najwyższych lotów... Z taką samą dozą prawdopodobieństa (a dla mnie osobiście znacznie wyższą) należy przyjać, że za 10 i 100 lat może okaać się że Phi robił z forumowiczów wała. Z takim samym prawdopodobieństwem można rózwnież przyjać, że Phi gra rolę krawców w bajce pt. "szaty cesarza", a w takim razie kogo z tej bajki grają forumowicze? Wielokrotnie stykałem się ze zjawiskiem "celowego brnięcia w niejasność w celu wytworzenia poczucia głębi i mądrości". Na tym forum także się to zdarza.
Osobiście myślę, że należałoby zażyć nieco kwasu aby wpaść na zbliżony tok rozumowania, ale to oczywiście moje osobiste odczucia. Osobiście za swój obowiązek uważam, że powinienem starać się tak pisać aby mój post był zrozumiały dla jak największej grupy forumowiczów. Jeżeli pomimo starań tak nie jest są trzy możliwośći: nie potrafię zrozumiale pisać; gadam bzdury; trafiłem na forum o innej tematyce.

Przeczytałęm z uwagą posty Phi, zwłaszcza ostatnie i zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Phi stroi fochy, wprost pisze, że coraz mniej poważnie Was/nas - forum i forumowiczów traktuje, zarzuca, że modzi poddawani są manipulacji i grają pod dyktando niektórych forumowiczów, a niektórzy w odpowiedzi na to... jeszcze go przepraszają i próbują się tłumaczyć...

Takie są moje odczucia i opinia, oczywiście każdy może się z nią nie zgadzać.


Na koniec rzeczowe zapyatnie: kto z Was uważa, że Phi odbywa podróże w czasie, kto z Was uważa, że byłw stanie zapobiec powodzi jaka nawaiewdziła południowo-zachodnią Polskę?
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #114 : Lipiec 04, 2011, 12:51:52 »

Cytat: arteq
Na koniec rzeczowe zapyatnie: kto z Was uważa, że Phi odbywa podróże w czasie, kto z Was uważa, że byłw stanie zapobiec powodzi jaka nawaiewdziła południowo-zachodnią Polskę?

Artqu, wszyscy fizycznie podróżujemy w czasie, tego nie da się uniknąć. Natomiast mentalnie, tudzież innymi
ciałami subtelnymi można swobodnie w tę i z powrotem, gdzie dusza zapragnie, kiedy i jak zapragnie.  Uśmiech
A i materię współcześni fizycy potrafią ponoć teleportować. Patrz eksperyment filadelfijski. Nie wspomnę już o tym,
co dzieje się w utajnionych laboratoriach.

Nie dopuszczanie do świadomości jakiejkolwiek możliwości wykraczającej poza osobiste doświadczenie nie pozbawia Wszechświata
istnienia tejże możliwości. Na szczęście.   Duży uśmiech

Co do pawia, to piękny i kolorowy ptak, prawdziwa ozdoba, nie tylko ogrodów. Zaś jego ogon bywa często obiektem
zazdrości innych, mniej barwnie upierzonych. Stąd przypisywanie pawiowi dumy, za jego niekwestionowane piękno.

Arteq, uśmiechnij się, bo świat uśmiecha się do Ciebie.  Uśmiech

Pozdrawiam z szacunkiem,
ptak bez pawiego ogona (szkoda wielka)  Chichot


Ps. Aha, zapomniałam o powodzi. Wierzę, że był w stanie zapobiec.  Uśmiech
Zapisane
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #115 : Lipiec 04, 2011, 14:36:49 »

Dziękuję Darku za "ludeczkowie" Mrugnięcie Ubawiłem się  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 14:37:00 wysłane przez Tomasz » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #116 : Lipiec 04, 2011, 16:29:03 »

Artqu, wszyscy fizycznie podróżujemy w czasie, tego nie da się uniknąć. Natomiast mentalnie, tudzież innymi ciałami subtelnymi można swobodnie w tę i z powrotem, gdzie dusza zapragnie, kiedy i jak zapragnie.  Uśmiech
Ptaku, proszę... Pytanie było konkretne a Ty mi tutaj znowu z naciąganą filozofią wyskakujesz. Otóż takie podróże w czasie to i ja przeżywam co chwilę - najczęściej czytając książki których akcja rozgrywa się w przeszłości, często zwiedzając rożne miejsca, w końcu rozmyślając o rożnych rzeczach, wspominając. Miałem na myśli rzeczywiste przeniesienie się w dowolnie wybrany czas - datę i oglądanie tam rzeczywiście zaistniałych wydarzeń a nie naszych wizji.

Co do śmiechu - ależ śmieję się i jak najbardziej dopuszczam i uznaję że istnieją doświadczenia i spray wykraczające poza moje przeżycia i zdolność pojmowania.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #117 : Lipiec 04, 2011, 16:43:45 »

Dziękuję Darku za "ludeczkowie" Mrugnięcie Ubawiłem się  Uśmiech

A, nie ma za co. Mrugnięcie
To sformułowanie ze sztuki teatralnej z Kociniakiem "Igraszki z Diabłem" - chyba nie pomyliłem tytułu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #118 : Lipiec 04, 2011, 20:13:16 »

Cytat: arteq
Ptaku, proszę... Pytanie było konkretne…

Zgoda, pytanie było konkretne, odpowiedź trochę mniej.  Uśmiech Uważam jednak, że można podróżować w czasie,
gdy posiada się odpowiednią technologię.
Nie wiemy tak naprawdę, kto czym dysponuje. Nie wszystko na Ziemi jest jawne.

Phirioori dzieli się z nami informacjami, które wielu szokują, bo nie mieszczą w zakresie przyjęcia ich jako możliwości.
Ja je dopuszczam, chociaż pewności nie mam.
Kto z nas zatem ma więcej do zyskania?

Radykalne odrzucenie czegoś, powoduje raczej brak doświadczenia tego. Wolę nie ograniczać siebie tym,
co większości wydaje się niemożliwością.
Prawa fizyki nie są twarde. Nawet na Ziemi widzimy ich łamanie (chociażby lewitacja itp.)
Możliwości wielu joginów są naprawdę zdumiewające. I przeczą zdrowemu rozsądkowi.
Jednak skoro przeczą, czy tym samym rozsądek jest zdrowy?  Duży uśmiech

Fajnie, że się śmiejesz.  Chichot Naprawdę to całkiem niezłe remedium na zachowanie higieny psychicznej.
No i zacznij dostrzegać w swoich „wrogach” prócz pawich ogonów ich serce. Ono bije. W jego przestrzeni nie ma walki.

Kiedyś przeczytałam piękne zdanie. Już nie pamiętam gdzie, ani dokładnie jak brzmiało. Ale sens był taki.
<Ludzi, którzy stworzyli wokół siebie przestrzeń miłości nie można zniewolić.>

Twórzmy więc te przestrzenie. Przyniosą one całkowitą wolność, a kolorowy ogon pawia będzie cieszyć, zamiast drażnić.
No chyba, że ogon pawia działa tylko na ptaki.  Mrugnięcie
Pozdr. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 20:14:15 wysłane przez ptak » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #119 : Lipiec 05, 2011, 00:01:00 »

Phirioori dzieli się z nami informacjami, które wielu szokują, bo nie mieszczą w zakresie przyjęcia ich jako możliwości.
ależ mnie nie szokują, skąd ten pomysł?

Prawa fizyki nie są twarde. Nawet na Ziemi widzimy ich łamanie (chociażby lewitacja itp.) Możliwości wielu joginów są naprawdę zdumiewające. I przeczą zdrowemu rozsądkowi.
Uściśliłbym - nie łamiemy praw fizyki, po prostu nie wszystkie znamy i tyle.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #120 : Lipiec 06, 2011, 08:51:36 »

Widzę że rozmowa się rozwija w szeroko rozumianym znaczeniu topika.
więc wpierw wróce do sprawy..

Jesli ktoś czegoś nie zrozumiał - to lepiej w przyczynie usuniecia podac informację,
ze usuwa - bo niezrozumial (a nie ze usuwa bo spam).

Ogólnie nie chodzi mi o to ze ten post był jakiś nadzwyczaj istotny w swej merytorycznej zawartości - ale o to, jak tu się pewne sprawy załatwia.

Cytat: Darek
jednak pomimo uniwersalizmu jaki u nas panuje, pewna doza otwartości (wyjaśnienia co "autor miał na myśli") obowiązuje kazdego z nas. (Zaznaczona choćby w marginesie)

MARGINES:

Otóż pewnego pięknego popoludnia przegladałem po dłuzszej nieobecności wątek ślęza,
i trafiłem na ten post Janusza:

W takim razie czekamy na dziwne i tajemnicze zdjęcia.


Ślęża jak Egipt. Mrugnięcie ....a może i sama Atlantyda, o wzgórzach przypominających trójząb.

na co odpisałem:
Cytuj
A może.
w domyśle... A może i Atlantyda Mrugnięcie

nastepnie poruszyłem kwestię symboliki, jako zachętę do się jej przyjrzenia:
Cytuj
Gdzieś pisałeś, ze "przypominających piersi kobiety".
 "Przypominanie" - to kwestja pamieci..
a w pamięci często pozostaja interpretacje - rzadziej fakty (choć to zalezy od indywid. laboratorium).
Ponieważ wiele osób wspomina o skojarzeniu kształtu góry z piersią, a janusz dostrzegł tam  tym razem trójzab, pomyslałem, ze warto przyjrzeć się tym sensom i znaczeniom.
Ot postawa sceptyka - badacza.
{chanel nie dostrzegła tu o dziwo zwiazku z tematem ?!?!? Racząc mnie dosmietnikowym komentarzem:
Cytuj
Co ma wspólnego twój post z tematem wątku ?  spam -usuwam chanell
}

Równolegle z rozwinieciem tematu kształtu masywu gory Ślęży
w nawiazaniu do użytego przez janusza slowa ("przypominanie" - które jednoznacznie nawiązuje do zjawiska "pamieci") zaznaczyłem (na poczet ewent. przyszłej rozkminki) potrzebę rozróżnienienia subiektywizmu wynikającego z indywidualnych skojarzeń i porównań omawianej rzeczy do tego,
co się zna i pamieta: np. pierś kobiety, trójzab
od kontekstu interpretacji tego,
jak(?)  to co się zna (i przypomina sobie) - kojarzy sie w znaczenia i sensy.

{taki narzedziowy,  roboczy wkład w rozmowe}

Przykladowo:
Jest taki średnio dowcipny stare powiedzonko o Piersi Kobiety:
że do 30 roku zycia służy do pieszczenia, podziwiania,
po 30 do karmienia dzieci, a po 45 do ostrzenia żyletek.

Ale w dzisiejszych czasach malo kto używa żyletek.

Więc skupiłem się na bardziej archetypowych znaczeniach,
ciągnąc temat ewentualnej symboliki masywu na zasadzie próbnej syntezy obu niezaleznych skojarzeń {pierś , trójzab}
Cytuj
Mogę sobie wyobrazić ssanie mleka z trójzęba neptuna?.. i jakie informacje płyna z takiej dzidy

konstatując w toku tej proby jednoznacznie iż;

Cytuj
Tak dopytuję - bo symbolicznie i praktycznie i statystycznie
te dwie formy maja róznych adresatów.
A masyw Ślęzy jest ieden
.

{chanel tu znów nie dostrzegła tu odziwo zwiazku z tematem ?!?!? Racząc mnie dosmietnikowym komentarzem:
Cytuj
Co ma wspólnego twój post z tematem wątku ?  spam -usuwam chanell
}

Co było wskazanie na pewną możliwośc wynikająca z iedności,
która na zewnętrznych przestrzeniach daje całkiem odmienne {przeciwstawne}
odbiory , doznania i skutki - choć sama w istocie jest tym samym.


{chanel nie dostrzegła tu odziwo zwiazku z tematem ?!?!? Racząc mnie dosmietnikowym komentarzem:
Cytuj
Co ma wspólnego twój post z tematem wątku ?  spam -usuwam chanell
}

trojzab kojarzy się bardziej z harpunem, którym poluje się na grubsze ryby,
przeszywając je na wskroś - by nastepnie skonsumować.
Ale nie tylko..
Ponieważ moja wiedza o tej "bierce" jest bardzo skromna.. co ja tam wiem:
trójzab - neptun - harpun- bierka
{mi sie tak tez kojarzy z bierkami z dzieciństwa - gdzie trzeba być ostrożnym,
gdy się czegoś dotyka, bo jak w grze w "Pana" moze się okazac, iż zaczynać trzeba będzie od poczatku.
Przy czym gra, w 'Pana" (ch..) jest bardziej oparta na logice, myśleniu i lewej połkuli - a bierki na intuicji, kinestetyce, manualności i prawej półkuli}

..liczyłem ze Janusz doda coś od siebie bo symbolikę zapewne interpretuje nie tylko na bazie ksiązkowych cytatów.. i zawsze dorzuci coś ciekawego.



Cytuj
Zresztą  tu przy okazji się zadumać nad:
funkcjonalnością cyca
oraz
funkcjonalnością widelca/trójzęba.

Dalej zadumałem się nad kluczem funkcjonalnosci w symbolice obiektów.
Pzygotowalem nawet pusty link, by na wypadek podjęcia przez kogoś tematu,
lub znalezienia jakiegoś opracowania lub wykonania swojego w przyszłosci
przenieść ten tok rozwoju topika do stosownej kontynuacji

Jesli ktoś czegoś nie zrozumiał - to lepiej w przyczynie usuniecia podac informację,
ze usuwa - bo niezrozumial (a nie ze usuwa bo spam).


Ogólnie KAZDY Problem ziemskiej cywilizacji opiera się o to,
że ktoś kiedyś w pewnym momencie usunał coś, czego nie rozumiał.

================= KONIEC MARGINESU ============

Oczywiście napisalem to swoistym skrótem, bo po prostu nie mam czasu na takie poematy jak tutaj.

A jak miałbym się tak ............. z każdym ............ postem............. to nawet bym go nie zaczynał.
I stad wielu informacji, które zaczałem - nieskończyłem.
A wielu które mialem do przekazania - nie zaczałem.
Zabita myśl jest jak nagle, niespodziewanie przerwane życie - i tak tez to się odzwierciedla.

Mrugnięcie Ale ostatecznie jestem za aborcją - więc nie ma problemu.

================================================================

Skoro z Chanell mamy już wyjaśnione,
że najpierw trzeba przeczytać - bo bezkrytycznie uznając monity mozna sie zapędzic,
to teraz jeszcze poproszę 2 osoby, które monitowały o uznanie tego postu za spam,
niech szczerze powiedzą,
Kim są?
co nimi powodowało?

i z czym miały tu 'jakiś problem'

..oraz dlaczego nie zdobyły się na nazwanie dosłowne istoty sprawy
poslugując się wymówka pt. 'spam" i wprowadzajac chanell w bląd.

Z tego , co czytam i miło się o tym dowiedzieć jednak dla kilku osób
moja skrótowcowa pisanina jest inspirująca (więc nie jest to spam).







« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 09:04:32 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Lipiec 06, 2011, 09:17:24 »

PHIRIOORI
Jestem ciekawa ile jeszcze razy wypomnisz mi to ze usunełam twoj post  Z politowaniem Ile mozna się czepiać? Pamiętam że do Darka też miałeś stale jakieś zastrzeżenia.Może gdybyś nie pisał skrótami to byłbyś bardziej zrozumiały.Wiem że potrafisz .Od tej pory bedę "ślizgać" wzrokiem twoje posty i nigdy już nie usunę zadnego ,nawet gdyby był obraźliwy  Język

ps;  a najlepiej bedę je omijać  Zły
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 09:18:36 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #122 : Lipiec 06, 2011, 09:52:45 »

Uśmiech bez skrajnosci. Ja nie mam nic przeciwko.
Po prostu zostalem przywołany do wyjasniania - to wyjasniłem.
Usuwaj jak cos - ale po przytomnej weryfikacji Mrugnięcie

Cytuj
Jestem ciekawa ile jeszcze razy wypomnisz mi to ze usunełam twoj post  Z politowaniem Ile mozna się czepiać?
Już nie będe Mrugnięcie Ja dziś moglem 5 razy - jak penta graM.

Pozdrawiam Uśmiech



« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 09:53:36 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #123 : Lipiec 06, 2011, 10:15:53 »

Od tej pory bedę "ślizgać" wzrokiem twoje posty i nigdy już nie usunę zadnego ,nawet gdyby był obraźliwy  Język
Bardzo ciekawe to forum i za to go lubię - można zaobserwować jak różne techniki manipulacji i psychomanipulacji są stosowane na żywych organizmach. Dosłownie kopalnia studium ludzkich zachowań, można zrobić nie jedną pracę magisterską, a i na doktorat zapewne udałoby się nazbierać. Jedyne czemu czasami niedowierzam, że istnieje aż tak podatny grunt. Pomimo wszystko dziękuję - bez jakichkolwiek ironicznych podtestów - za przykłady, szczególnie, że przypatrując się można doszkonale podciągnąć się wyczuwaniu manipulacji i uodparnianiu się na nie.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #124 : Lipiec 06, 2011, 12:33:13 »

Phirioori, ten Twój MARGINES, to czysta poezja. Proszę o więcej takich.  Uśmiech

I chociaż Arteq widzi w nim zbiór technik psychomanipulacyjnych, tudzież bogaty materiał na pracę magisterską,
jakaś część mojej istotności doznaje przedziwnej rozkoszy buszując po tak wielce wysublimowanych uskokach mentalnych.

I nie wiem, czy nadziewana jestem na trójząb widelca, czy rzucana w miękkie odmęty piersi kobiecych 
i wiedzieć nie chcę, mimo, że to niezbyt racjonalne podejście do tematu.
Lecz charakter MARGINESU ma zapewne znaczenie marginalne, choć w innym ujęciu kardynalne. 
Kwestia osadzenia czterech liter.  Mrugnięcie

A szacunek się należy.  Duży uśmiech
Pozdr.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

funnybunny siri-ya-ny ganghg black-for klubbeardedcollie