Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:09:47


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wątek offtopowy  (Przeczytany 295183 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kate
Gość
« Odpowiedz #850 : Listopad 13, 2012, 11:36:25 »

blu
pomimo, ze okreslasz sie juz starszyzna (nestorem), to nieraz uda Ci sie trafic w absolutna nowoczesnosc.
Cytuj
I tu masz jedną odpowiedź na wiele pytań - współpraca buduje.

To Twoje zdanie mogloby byc mottem. W istocie prowadzone sa badania pedagogiczne w wybranych placowkach, ktore polegaja na nauce grupowej bez nauczyciela. Nauczyciel przywolywany jest na plansze w wyjatkowych sytuacjach. Kazdy ma zawsze prawo spytac go, poradzic sie, on jest jakby w cieniu. Uczniowie rozwijaja samodzielnosc. Czy wszyscy? Na pewno nie. I to o tym mniej wiecej pisalam powyzej. Ale dla tych, ktorzy odpadna tez sa inne szkoly, itd.





Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #851 : Listopad 13, 2012, 13:30:16 »

Widzisz, w dzisiejszych czasach to pozornie wydaje się być trudniejsze niż kiedyś, bo zdecydowanie mamy więcej indywidualistów. W tej sytuacji nie jest najważniejsza wiedza nauczyciela, tylko umiejętność jej przekazania. To z kolei zaliczyłbym już do darów, bo obecnych czasach staje się rzadkością. Czas tu nie ma wielkiego znaczenia, ale umiejętność wielopoziomowej komunikacji jest nieoceniona.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #852 : Listopad 13, 2012, 16:14:30 »

Dodam do tego co piszecie szacowni, że mi osobiście najbardziej podobało ba wręcz zachwyciło jak szacowna Kate pisała o członach Mrugnięcie
to pa Duży uśmiech
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #853 : Listopad 20, 2012, 17:36:10 »

Niektóre ,,zwierzęta,, zaczynają mówić ludzkim głosem .Widać jest to czas Wigilijny .
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #854 : Listopad 20, 2012, 17:42:40 »

witaj sfinks- widać one nas ciągle czegoś uczą,-
ktoś w innym wątku zapodał fajną historyjkę, jak Bóg poinstruował psa jak ma uczyć człowieka..Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
sfinks
Gość
« Odpowiedz #855 : Listopad 20, 2012, 19:19:26 »

Witaj .Od psa też można się wiele nauczyć ,tak jak zresztą od każdego zwierzęcia .Zwierzęta posiadają pewne cechy,które odwzorowują dokładnie charaktery ludzkie .Uczyć się od psa ,nie znaczy to ,że pies świadomie nam coś przekazuje .Wystarczy dobrze przyjrzeć się jego zachowaniom . Np. Daje głos ,gdy pokaże mu się kiełbasę(wyborczą) ,albo ,,służy ,, gdy,, Pan,, go o to prosi( jak nie chce służyć ,pan może się zdenerwować ,albo pozbawić go smacznych kąsków).Zakochany kundel może nie jeść ,nie spać i będzie warował przed domem suki ,ponieważ musi dostać ,,coś,, od niej .Jak dostanie ,to kończy się,, wielka miłość ,, jest zadowolony i inna już mu się marzy .
Są psy salonowce ,które jadają tylko to co najlepsze ,a są takie, którym należą się tylko resztki z ,,pańskiego stołu,,.
Są psy przeznaczone do pracy ,do pilnowania obejścia i dostają za to tylko,, michę,, i zimną budę.
Są psy które są przewodnikami ,,ślepych,, .Są psy parszywe i brudne ,które każdy kijem przegania ,są psy bezdomne .które szukają pożywienia na śmietniskach .Są takie które tańczą ,śpiewają ,walczą ,ścigają się itd. Po prostu cały przekrój zachowań i cech ludzkich .
Jest to tylko jedno zwierzę zanalizowane przeze mnie ,można jeszcze długo tak pisać o innych zwierzętach i zawsze będzie to coś z człowieczych cech .
Jesteśmy trochę do nich podobni w zachowaniu ,lubimy strasznie szczekać  na innych ludzi ,w kieszeniach dziury wygryzać jedni drugim(szczur) .Lubimy górować nad innymi mniej znaczącymi np.finansowo ,lubimy pożerać innych ,korzystać z ich siły  roboczej ,czasu i zaangażowania ,dając za to tyle co nic (rekin) Potrafimy komuś zabrać wszystko co się da ,podpierając się ,,kulawym ,,prawem ,zniszczyć a nawet zabić za dobra materialne( pirania)
Możemy być tchórzliwi ,siedzieć cicho ,ale swój rozum możemy mieć i to taki ,że może pożreć inne rozumy ( zając na polu kapusty).
Na przykład kobiety ,bardzo się zastrzegają ,ze nie są kurami domowymi ( chłop zawsze wieczorem kury maca) ,kura nie poprzestanie na tym co ma ,ona chce mieć więcej i więcej i włazi coraz wyżej ( na grzędzie).
Krowa ,jak się mokrej trawy nażre ,dostaje wzdęcia , kobietę też wystarczy ,zbajerować  ( mowa trawa- mocno zmoczona )
też może ją wzdąć i to poważnie . Itd ,Itp...
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #856 : Listopad 20, 2012, 19:38:20 »

przeniosłem to o zwierzętach, bo do ceremonii raczej nie pasuje,-
ja b.lubię koty i miałem z nimi swego czasu dożo do czynienia i b.lubię je obserwować,-
niby nic nie mówią, ale tak naprawdę potrafią swoim zachowaniem przekazać wszystko, inne zwierzaki też sobie obserwowałem,-
na wsi u dziadków, np. taki jeden kogut, niby ptak nielot Duży uśmiech a potrafił bronić żeby obcy nie wchodził na podwórze,-
jak szkolony pies, a nie był- ciekawe, itd., itd..

pozdrawiam Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #857 : Listopad 20, 2012, 21:04:46 »

Zwierzęta posiadają pewne cechy,które odwzorowują dokładnie charaktery ludzkie
Raczej to ludzie widzą w zwierzętach charaktery nazywając je ludzkimi.
Przykładowe rozpoznania ludzkich zachowań to
:
Cytuj
Np. Daje głos ,gdy pokaże mu się kiełbasę(wyborczą) ,albo ,,służy ,, gdy,, Pan,, go o to prosi( jak nie chce służyć ,pan może się zdenerwować ,albo pozbawić go smacznych kąsków).Zakochany kundel może nie jeść ,nie spać i będzie warował przed domem suki ,ponieważ musi dostać ,,coś,, od niej .Jak dostanie ,to kończy się,, wielka miłość ,, jest zadowolony i inna już mu się marzy .
Są psy salonowce ,które jadają tylko to co najlepsze ,a są takie, którym należą się tylko resztki z ,,pańskiego stołu,,.
Lecz co do "ludzkich" zakochanych, to jakoś większy i dłuższy okres zalotów, a niektórym , nawet jak dostaną czego pragną , wcale nie przechodzi całymi latami, aż do śmierci. Tak tak, są i takie "psy na baby" Duży uśmiech 

Cytuj
Są psy przeznaczone do pracy ,do pilnowania obejścia i dostają za to tylko,, michę,, i zimną budę.
Ale za to doczekały się "złotych myśli"  Uśmiech . Na przykład takiej (tabliczka na furtce) : " dobiegam do bramki w 3 sekundy , a Ty ? "  Duży uśmiech

Cytuj
Są psy które są przewodnikami ,,ślepych,, .Są psy parszywe i brudne ,które każdy kijem przegania ,są psy bezdomne .które szukają pożywienia na śmietniskach .
Są takie które tańczą ,śpiewają ,walczą ,ścigają się itd. Po prostu cały przekrój zachowań i cech ludzkich .
Każdy pies może pełnić wymienione role, nie są to JEGO indywidualne cechy wrodzone. To człowiek zmusił psa do odgrywania ról i tak też tego psa postrzega.

Cytuj
Jest to tylko jedno zwierzę zanalizowane przeze mnie ,można jeszcze długo tak pisać o innych zwierzętach i zawsze będzie to coś z człowieczych cech
A dokładniej to nie cech, lecz utożsamień i filtrów. Tak postrzegając rzeczywistość ,jak ją postrzegasz, taka będzie sie realizowała dalej.

Przykładowo. Neodarwiniści wszędzie widzą walkę gatunków. Silniejszy pożera słabszego. Tak nałożony filtr , poparty kilkoma scenami brutalnej walki o przetrwanie zbuduje przekonanie o okrutnym świecie nas otaczającym. Dopiero dokładne przyjrzenie się zależnościom w przyrodzie otworzy oczy na złożoność procesów w niej zachodzących - zupełnie jak w jednym, wielkim organizmie.
Pies przestanie mieć ludzkie cechy, a zaczniesz dostrzegać w nim pomost pomiędzy światem ego , a światem Natury. Tak , jakby ona dała nam kawałek siebie , dzięki któremu będziesz mogła do niej wrócić, choć częściowo. Koty można obserwować, a psy wyprowadzają nas na spacer dwa/ trzy razy dziennie dzięki czemu zażywa się ruchu i obcuje z Naturą (las, park, skwer). Duży uśmiech

Cytuj
Krowa ,jak się mokrej trawy nażre ,dostaje wzdęcia , kobietę też wystarczy ,zbajerować  ( mowa trawa- mocno zmoczona ) też może ją wzdąć i to poważnie . Itd ,Itp...
No cóż, nie wiadomo po co to kobietom, ale na przykład krowie wzdęcia pomagają pozbyć sie złogów Duży uśmiech Bydlę , ale niegłupie, bo przecież nie żre mokrej trawy dla zabawy. Mrugnięcie
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #858 : Listopad 20, 2012, 21:32:46 »

 Uśmiech Uśmiech
Cytat: songo
ja b.lubię koty i miałem z nimi swego czasu dożo do czynienia i b.lubię je obserwować,-
niby nic nie mówią, ale tak naprawdę potrafią swoim zachowaniem przekazać wszystko, inne zwierzaki też sobie obserwowałem,-

Patrz ile masz racji.  Chichot


                                                                                Chichot Chichot
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #859 : Listopad 21, 2012, 07:01:23 »

Uśmiech Uśmiech
Cytat: songo
ja b.lubię koty i miałem z nimi swego czasu dożo do czynienia i b.lubię je obserwować,-
niby nic nie mówią, ale tak naprawdę potrafią swoim zachowaniem przekazać wszystko, inne zwierzaki też sobie obserwowałem,-

Patrz ile masz racji.  Chichot


                                                                                Chichot Chichot
Super!
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #860 : Grudzień 11, 2012, 20:39:39 »

w tej chwili na TVP Kultura "leci" znakomity spektakl .Bogusława Schaeffera. Arcydziełko!
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #861 : Grudzień 16, 2012, 11:50:04 »

Świetna i głęboka, acz z ogromny poczuciem humoru przedstawiona opowieść o świecie dualizmów i......

Megamocny

https://www.youtube.com/watch?v=TEE_S-fxKow
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #862 : Grudzień 16, 2012, 20:07:34 »

I zło nie jest zuem  a dobro czasami się przeradza w zuo ....
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #863 : Grudzień 18, 2012, 17:46:25 »

Tę pieśń dydykuję wszystkim Wiedźmom w serdecznych ukłonach:

Очарована, околдована... _ Анатолий Могилевский.mpg

http://www.youtube.com/watch?v=5bKKfRdRgTU

===========================================

Potęga słów.
http://www.youtube.com/watch?v=0cNUq6Jvnyk

Jeden uścisk, a daje tak wiele
http://www.youtube.com/watch?v=nAGRljcWwX4

===========================================

...nim się  lada moment uświęcimy, pośmiać się dobrze warto:

Baby są jakieś inne.
http://www.youtube.com/watch?v=_MwQVklbh1k

Scaliłem posty
Darelk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2012, 00:30:20 wysłane przez Dariusz » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #864 : Grudzień 22, 2012, 11:32:27 »

No i szczęśliwie przeżyliśmy kolejny koniec świata. Niezaprzeczalnie był to (przynajmniej na tym forum) dzień chwały i tryumfu wszystkich "xxx", nie znajduję tu odpowiedniego słowa w naszym ojczystym. Po angielsku nazywają to ogólnie "naysayer".
Niestety określenie sceptyk zupełnie nie oddaje tutejszych prezentacji, to zupełnie co innego.
Jak widzę poziom frustracji i rozczarowania brakiem, często dawno odwołanych przepowiedni, powiedziałbym był wysoki, ale nie u zwolenników PCh, bo nieliczni tu zareagowali na poziomie.
Mam nadzieję, że ten etap mamy już za sobą, choć echo czasami trwa długo.
Cóż niektórzy chcą żyć tylko przeszłością i wykorzystywać energetycznie momenty, które wydają się im dobrą okazją.
Chcę tu zaapelować, ale nie do tej grupy, do pozostałych:
Większość, jeżeli nie wszyscy jest zgodna, co do tego, że wchodzimy w Nową Erę, Nowy Świat.
Dlatego proponuję, abyśmy nie dawali ściągać swojej uwagi na przeszłość, abyśmy jej na tym nie skupiali. Wystarczy zauważyć i zaakceptować, bo zmienić jej już nie można ( w ramach liniowego postrzegania). Dla dobra absolutnie wszystkich będzie lepiej, gdy tą energię skierujemy na tworzenie, obojętne w jakiej formie, uważanej z pozytywną.
To takie moje 3 grosze na dziś.

Edit I jeszcze piosenka w temacie : Glory Days - Bruce Springsteen

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=inCC-PAggRA
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 12:04:31 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #865 : Grudzień 23, 2012, 19:54:20 »

Kolekcjoner Dusz Lektor PL
http://www.youtube.com/watch?v=SrSUanKWrrg
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #866 : Grudzień 27, 2012, 21:21:06 »

Kiara zna całkiem nieźle te klimaty, więc z dedykacją dla Niej:

Ela Ela Mu CONDA' .... Kiara
http://www.youtube.com/watch?v=0e-aOheCFbY
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #867 : Grudzień 27, 2012, 21:33:11 »

Dzięki koliberku, tak Grecja jest mi bliska , bardzo ją lubię szczególnie wyspy Greckie.
Ela, po grecku znaczy chodź.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 21:34:56 wysłane przez Kiara » Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy fifa11 world-anime madex managerzuzlowy