Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 13:04:19


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 3DD - 3 dni ciemności - zastój - Anundant Hope  (Przeczytany 66314 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #100 : Listopad 26, 2012, 16:02:24 »

Trzy dni to nie wielki problem, choć zamrażarki nie utrzymają zawartości.
rozwiązanie: wystaw żywność za okno - jest zima... albo nakup bananów i jabłek
To samo tu przyszło do głowy , jest zimno więc damy rade .. tylko gorzej jak ktoś mieszka na parterze , a głodnego zawartość parapetu zainteresuje Duży uśmiech

Problem będzie jeśli elektrowni nie da się zatrzymać zgodnie z procedurami.
Procedury przewidują zabezpieczenia umożliwiające zatrzymanie ręczne - np. zawory z napędem ręcznym... [/quote] kurcze a ciekawe jak za PRL-u sobie z tym radzili podczas przestojów tygodniowych bo zima -30 st C w calej PL ... tragedii nie było jakoś widać  Duży uśmiech
Może dlatego że w wiadomosciach pampersy nic nie mówiły Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Listopad 26, 2012, 16:09:21 »

..nie mamy atomu, więc katastrofy nie będzie,-
były koksiaki, itp., ale zima na razie jak widać za oknami lekka i tak ma być do końca roku,-
zresztą tak jak twierdzi wyrocznia Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #102 : Listopad 26, 2012, 17:41:43 »

Dodam do tego co piszecie szacowni, że jak ktoś jeszcze siłuje się z lekami o własną żyć to niech kupi sobie kwadratową świeczkę no i co jakiś czas zapali Uśmiech
No i na ciemności się przyda Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Listopad 26, 2012, 18:10:07 »

Jeśli ktoś nie był w elektrowni na bloku 500MW lub choćby 50MW to zupełnie nie rozumie o co mi chodzi.
Jeśli będzie dalej tak ciepło jak jest to rozmrożone zapasy szybko się staną kompostem, wcale nie kosmicznym. Mówię o zapasach, których nie da się "zjeść" w kilka dni.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #104 : Listopad 26, 2012, 19:13:18 »

Blueray, Kozienice, Połaniec, Bełchatów oraz kilka miejskich EC... mogą być aby nie być postrzeganym za ignoranta?

Nie czytasz co się do Ciebie pisze - bo najpierw słyszę o 3 dniach, potem o miesiącach - więc mówię: owoce, nasze (jabłka, gruszki) - przecież zimują, i przechowywanie ich w temperaturze do 7-8 stopni nie robi z nich kompostu. Coś wydaje mi się, że chcecie wyłącznie ponarzekać i postraszyć co to niby ma nie być.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Listopad 27, 2012, 19:45:41 »

A teraz "ogłoszenie" ze źródła od którego zaczęliśmy ten wątek.


Ważna decyzja, która zacznie wpływać na życie na Ziemi Poważnie.

Przez Siraya,  przez Johan
27 listopad 2012
 
Drodzy Kochani, JESTEM Siraya,

Przedstawicielka Papa Źródła dla Orvontonu,
 
W tym przesłaniu Chciałabym ogłosić od Papa Źródło i Christ Michael Nebadonu, że doszliśmy do ważnych decyzji, które zaczynają wpływać na życie na waszej ukochanej Matce Ziemi Poważnie.

Wszyscy wiecie, o czym mówimy, ale widać było to, jako najlepsze dla wszystkich zaangażowanych stron i wiedzy, aby dać wam podnieść głowy do góry.
 
Chociaż biorąc pod uwagę wcześniejsze (komunikaty) bez natychmiastowych rezultatów, również zostało to wyjaśnione dlaczego.
 
Aby uniknąć dalszych okrucieństw z czystej desperacji i zatrzymać szalone polowanie na gęś dla władzy i kontroli, TO JEST CZAS.
 
Wiecie, czy jesteście przygotowani według najlepszych swoich umiejętności, ale sprawdźcie jeszcze raz, to nigdy nie zaszkodzi.

Nie ma potrzeby dalszych słów, gdy wszystko zostało powiedziane i wyjaśnione, to teraz poprzez działanie, w którym reszta będzie rozwijać.

Jeśli macie oczy do patrzenia i uszy do słuchania, pierwszy rząd będzie dość dobrym miejscem, aby być (tam).

Tylko nie dajcie się złapać w dramat rozgrywający się na lewo-, prawo-i w centrum uwagi, gdyż wasze zwykłe zmysły mogą nie uchwycić tego wszystkiego.

Przesuńcie narzędzia do Wyższych Zmysłów, to będzie jak oglądanie filmów w 3D i da głębię zrozumienia innych, którzy przegapią to teraz.

 
Tylko rada: osoby mieszkające w nisko położonych obszarach i środowiskach przybrzeżnych, TERAZ JEST CZAS poważnie Podążać za Swoim Wewnętrznym i Wyższym Przewodnictwem.

I wchodząc do Wewnątrz, Wspierać naszego pisarza w tym, co robi najlepiej.

To zrobi mój umiłowany Wojownik Światła, Gwiezdne Nasiono i więcej potwierdzeń może przyjść, ale jeśli nie będzie, nie możecie powiedzieć:'' Nie byłem świadomy''. Pozdrowienia serdecznie i szczerze,

JESTEM Siraya, w Boskim Serwisie dla Źródła Papa.

Miłość i Światło, Johan

http://abundanthope.net/pages/johan/Important-Decisions-that-Will-Begin-to-Affect-Life-on-Earth-Seriously.shtml
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 19:46:13 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #106 : Listopad 28, 2012, 19:39:47 »

Znaczy żarty się skończyły Cool
Czy aby na pewno Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : Listopad 28, 2012, 19:48:53 »

Nie, - będą trwały - do końca świata - a nawet dłużej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 19:49:33 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #108 : Listopad 28, 2012, 19:50:25 »

Spoko, jeszcze te 4 tygodnie jakoś wytrzymacie w tej "niepewności".
Oczyma wyobraźni już widzę te brawurowe tłumaczenia po 21.12.2012  :]
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #109 : Listopad 28, 2012, 19:57:36 »

Spoko euro koko ja już wielokrotnie byłem świadkiem podobnych tłumaczeń, a to data tego czy tamtego wydarzenia,  oraz miejsce lądowania tych, a tych okazały się hm zwykłym krętactwem Uśmiech
Cóż jak to się mówi żartować można do pewnych granic Duży uśmiech
Więc jak się żarty już przejedzą może usłyszymy coś rzeczowego nt zachodzących procesów Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Listopad 30, 2012, 11:10:17 »

http://www.youtube.com/watch?v=7rFGpFfoUqA Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #111 : Grudzień 16, 2012, 21:19:15 »

 O 3 dniach ciemności dawno temu czytałam w proroctwoe biblijnym ST, ale nie pamietam który to był prorok - muszę poszukać lub poproszę znajomego biblistę! O 3 dniach ciemności mówi równiez proroctwo Apokalipsy! Pamiętam w dzieciństwie krążyły odręczne spisane przepowiednie o 3 dniach ciemnośc w tzw. "objawieniach Maryjnych", oraz ojcieca Pio, ks. Klimuszko itd... Czytał je nam dziadek - opis był podobny do tego co mówi ten mnich buddyjski. Nie jest to więc dla mnie nic nowego i oznacza, że to zdarzenie nas nie ominie i byc może teraz się zdarzy...
„Wyrocznia Szambali” – Lama z zakonu Giandrek pod Kajłasem poinformował o możliwym bliskim przejściu Ziemi przez galaktyczne „pasmo zerowe”.
1.. Jesień i zima 2012/2013 w Tybecie i na całej północnej półkuli będą ciepłe. Od 21.12.2012 Ziemia, razem z systemem słonecznym, możliwe, że zacznie przechodzić przez galaktyczne „pasmo zerowe”. Jest to stan przestrzeni, gdzie zanikają i nie mogą się rozprz
estrzeniać żadne energie, gdzie nieobecne są elektromagnetyczne pola we wszystkich obiektach.
2.. Praktycznie na całej Ziemi, kilka minut przed godziną 10 rano wg czasu moskiewskiego (3 godz różnicy, czyli o 7czasu naszego) nastąpi pełna ciemność i cisza. Ani światło, prąd, łączność, nawet dźwięki nie mogą istnieć.
3.. Ciemności tej będą towarzyszyć kosmiczne błyski, iluzoryczne wybuchy światła i trwać to będzie kilka dni, jakieś 3 – 4 dni. Nie należy się bać ani denerwować.
4.. Później światło słoneczne znowu się pojawi. Świat znowu będzie widziany. Zwierzęta ziemskie zawczasu poczują nadejście „ciemności kosmicznych” i pochowają się do nor. Ludzie w miastach nie poczują, dlatego będą ofiary i tracenie zmysłów. Może zginąć 10 % ludności Ziemi.
5.. Musicie wcześniej przygotować się do tej zmiany cykli, zakończyć wszystkie prace tego roku 2012, nie rozpoczynać nowych, oddać długi.
6.. 20.12.2012 wziąć swoje dzieci, dokumenty, gotówkę i wyjechać z miast na przyrodę. Przygotować zapas produktów na 2 miesiące, gdyż sieci energetyczne będą naprawiane długo. Trzeba mieć w domu zapas wody, drewna do ogrzewania i świec do oświetlania. Trzeba mieć w domu piec, gdyż energetyki nie będzie od 21.12.2012. Łączność i telewizja zostaną przerwane. W „dniach ciemności” okna zasłonić ciemnymi materiałami, nie patrzeć przez nie, nie wierzyć swoim oczom ani uszom, nie wychodzić na ulicę. Lepiej medytować, modlić się i wzmacniać siebie, położyć się spać. Jeśli będzie konieczność wyjścia na ulicę, nie odchodzić daleko. Można zagubić się, gdyż z powodu braku światła od lamp i innych obiektów, straci się orientację i nie będzie widać nawet własnej ręki. Lękać się tego nie trzeba.
7.. Gdy pojawi się światło, nie spieszcie się z powrotem do miast, lepiej jest do wiosny żyć na przyrodzie. Pełne wyjście Ziemi z „pasma zerowego” oczekiwane jest dnia 7 lutego 2013. Nastąpi częściowe przywrócenie elektryczności, komunikacji. Do końca marca świat odbuduje się całkowicie i znowu będą latać samoloty i kursować pociągi.
8.. Państwa na Ziemi już otrzymały ostrzeżenia o „paśmie zerowym” z różnych źródeł, ale nie zechcą pomóc swoim obywatelom, albo nie będą mogły. Systemy obrony cywilnej i ewakuacji nie sprawdzą się z powodu braku światła, łączności, elektryczności, transportu. Polegajcie tylko na sobie.
9.. Po przejściu Ziemi przez „ galaktyczne pasmo zerowe” oczyszczą się światopogląd i życie ludzi , które stanie się bardziej uduchowione. Ludzie bardziej będą myśleć o wartościach wiecznych. W krajach rozwiniętych i rozwijających się rozwiną się różne teorie naukowo-duchowe, systemy rozwoju osobowości i zdrowia. Będzie to najbardziej rozwijającym się kierunkiem postępu ludzkości na długie lata.

https://www.facebook.com/zofia.piepiorka
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2012, 21:20:04 wysłane przez Rafaela » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Grudzień 16, 2012, 21:25:27 »

Rafaelo scaliłem wątki, bo ten temat jak widzisz jest już dyskutowany intensywnie od jakiegoś czasu

pozdrawiam Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #113 : Grudzień 16, 2012, 21:29:10 »

Serdecznie dziekuje. Nie bardzo moglam znalesc tego tem. OK.
 Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #114 : Grudzień 16, 2012, 23:42:13 »

Ten Lama ma dość ekstremalne propozycje. Jak tu "żyć na przyrodzie" w taką pogodę? I skąd wziąć piec do ogrzewania domu? Nie mam w bloku komina, więc mógłbym się zaczadzić. Z tego wyciągam wniosek, żę będę w owych 10%, które pójdą na rzeź  Szok

Ale długów też nie oddam. Musiałbym chyba wygrać na loterii, żeby się od nich uwolnić. Jednym słowem: przechlapane!  Afro
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #115 : Grudzień 16, 2012, 23:52:34 »

W kwesti długów kieruję się pewną zasadą: jeżeli na dany temat nie mam co najmniej 50% wymaganej kwoty, a reszty nie jestem w stanie zwrócić w maksymalnie 4 - 6 miesięcy to... przyjmuję że po prostu aktualnie mnie na to nie stać...
Wyjątkiem może być mieszkanie.

Od bardzo wielu lat to mi się sprawdza.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Grudzień 16, 2012, 23:53:09 »

Krzyśku, nie przejmuj się. Według starego powiedzenia: długi i żona zawsze wracają.
Nowsze zapowiedzi i poglądy, jeśli w ogóle wspominają o ciemności / pustce to szacują ją od ok. 8 minut do dwudziestu kilku godzin.
Przez ten czas, nawet wobec braku dostaw energii nie wymarzniesz.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Grudzień 17, 2012, 00:21:30 »

Krzyśku, nie przejmuj się. Według starego powiedzenia: długi i żona zawsze wracają.
Nowsze zapowiedzi i poglądy, jeśli w ogóle wspominają o ciemności / pustce to szacują ją od ok. 8 minut do dwudziestu kilku godzin.
Przez ten czas, nawet wobec braku dostaw energii nie wymarzniesz.

ha ha ha, Blu a  długi i mąż też wraca ?    Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2012, 00:22:21 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #118 : Grudzień 17, 2012, 00:23:40 »

To żeście mnie przyjaciele nie bardzo uspokoili, bo właśnie planowałem zakup nowego samochodu, na który mnie nie stać. A myślałem, że z fasonem i małolitrażowo wjadę w nową rzeczywistość... Szkoda  Mrugnięcie Szerokiej drogi do 4 wymiaru! Tylko nie przekraczajcie dozwolonej prędkości!  Duży uśmiech
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : Grudzień 17, 2012, 09:48:21 »

Długi zawsze wracają, mąż nie, albo "na starość", ale to rzadkość.
Krzysiu, a po co ci ten mały litraż? Teraz prąd w modzie. A w ogóle, na Nowej Ziemi to nic z tego. Albo teleportacja, albo RV, a dla bliższych podróży galaktycznych "Scout Ship" dla każdego, to zależy tylko od tego, kto to obiecuje.
Poczekaj, bo może po "przejściu" gust ci się drastycznie zmienić i będzie problem niepotrzebnej zabawki.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #120 : Grudzień 17, 2012, 13:34:13 »

Kochani osobiscie mysle ze jesli nawet nastapi to przebiegunowanie, to powinnismy wszyscy pozostac w miejscach swego zamieszkania. Wola nieba. Szykujemy sie wszyscy na swieta, to przez pierwsze dni bedzie co jesc i pic.
Ja zawsze mam zapas roznych zeczy w domu, szczegolnie zima.
Opuszczajac swoje domostwa, damy mozliwosci plondrowania naszych mieszkan.
Badzmy dobrej mysli, sa ludzie ktorzy maja wiecej do stracenia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Rafaela.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Grudzień 17, 2012, 14:14:34 »

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5210.msg104078#msg104078
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Grudzień 20, 2012, 20:59:05 »

A tu ciekawe zdjęcia ze sondy STEREO behind. Nadchodzącą ciemność widzę!
Może nasi naukowcy nam to wyjaśnią. Zdjęcie z 17- go wygląda normalnie, a potem?
Więcej można pooglądać na stronie NASA.







Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #123 : Grudzień 20, 2012, 21:48:59 »

A według Ciebie to jak należy interpretować te fotki, te ciemne miejsca?
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #124 : Grudzień 20, 2012, 22:36:47 »

Moim - ale skromnym - zdaniem, na zdjęciach widać albo czarną dziurę, która nas zeżre do ostatniej kosteczki, albo też sprawa jest bardziej prozaiczna: np może to być ślad po źle odłożonym papierosku przez jakiegoś technika z NASA. One czasem lubią - tak same z siebie - sturlać się z popielniczki i ślicznie przypalić obrusik.
Wiem coś na ten temat, choć dzielnie walczę z nałogiem. Na razie ze średnim skutkiem  Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

madex kursor fifa11 companions halotupsy