Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:34:31


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Apokalipsa/Objawienie Jana  (Przeczytany 142920 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #25 : Styczeń 19, 2009, 18:10:52 »

co do kody to nie kapuje o co z nim chodzi
Kapłan  718 chodzi ci że Apokalipsa jest objawieniem ; Jan stworzył apokalipsę przez objawienia , przekazy od Boga tak ?

A co do jasnej gwiazdy - nie wiem co to za gwiazda myślałem że Wenus ; coś ujawni?? A co może ujawnić gwiazda ? Chyba tylko to jaką jest

A sfałszowanej jak to mówisz historii i prawdziwej nie znam ; znam tylko tą z Biblii

Mogłbyś mi wytłumaczyć o co ci chodziło
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #26 : Styczeń 19, 2009, 19:37:07 »

Jeśli pod pojęciem Bóg masz (w tym wypadku) Elohim, to się zgadzam, ale Stwórcy bym do tego nie mieszała.
Człowiek przez 2000 lat nie mógł tego odkodować, gdyż to wszystko z góry było ustalone, rozwój człowieka tak był zaplanowany; wszystko się musiało stać i wypełnić, teraz wibracje z Kosmosu są silniejsze, czlowiek się zmienia, czasy są szczególne, dusze zeszły szczególne, i co się ma wypełnić, już się wypełnia.

Święte słowa! trafiłaś w sedno tą wypowiedzią Uśmiech

718'
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #27 : Styczeń 21, 2009, 12:15:56 »

Udało mi się obejrzeć cały filmik o Apokalipsie i takie mam spostrzeżenia

1. Kod Apokalipsy
Apokalipsa napewno ma swój kod ; pełno tam symboli i nie należy ich dosłownie tłumaczyć ; tutaj jest kod który trzeba poznać a z tym gorzej bo nie znamy go i mamy kłopoty z jego złamaniem

2. Znaki przed Sądem Ostatecznym
W księdze Biblii Jezus osobiście ostrzega przed nadejściem Sądu Ostatecznego.
Mówił że znakami będą: wojny , głód i zaraza , trzęsienia Ziemi. A gdy to wszystko będzie wkrótce nastąpi S.O.
Komentarz - Wojny były i są dalej , kataklizmy naturalne , głód , zaraza nowe śmiertelne choroby - to wszystko już było i jest nadal

3. Ciało Niebieskie
Globalna katastrofa wywołana przez ciało niebieskie - również i to jest w Apokalipsie
Komentarz -  cóż może to być meteor asteroida czy jeszcze coś innego ; może chodziło mu o Nibiru ? jeśli takowa istnieje

4. 4 jeźdźcy Apokalipsy
1 - biały z wieńcem i łukiem który ma zwyciężać - tutaj podboje ; stawiałbym na kolonizacje
2 - czerwony  oznaczający wojny - mieliśmy 2 światowe + inne które są i do dziś
3 - czarny mający wagę oznaczający kryzys gospodaczy i głod -  mamy kryzys gospodarczy
4 - śmierć

5. Antychryst
Antychryst - szatan albo jego sługa w ludziej postaci ; najbardziej znany człowiek na świecie , popularny , będzie rządził świata
Komentarz - gdyby Apokalipsa była o  czasach w których żyjemy to pasowałby tu Obama - sami widzicie cały świat tylko Obama i Obama on jest najbardziej popularny na Ziemii

6. Znak Bestii
W tych czasach każdy ma przyjąć znak bestii. Wg apokalipy każdy bez względu na stan materialny wiek ma otrzymać znamię na ręke i nikt nie może kupić i sprzedać bez tego znaku
Komentarz  - hmmm czy to przypadkiem nie podobny jest chip który mają wprowadzić bez niego nic nie kupisz sprzedaż jest dowodem osobistym i portfelem w jednym

7. Ostateczna bitwa
Ostateczna bitwa dobra ze złem ; miejsce Megido gdzie była 1-sza bitwa i ma być ostatnia
opisy jego jak np koniec z pyskami lwa z którymi wydobywał się ogień i dym - tutaj jest opis czołgu ; on opisywał w swoim języku ; szarańcza łoskot jak wiele koni - tutaj Apache
I choć wydaje sie że Antychryst wygra Bóg na koniec pokonuje szatana

8. Nowe niebo i nowa Ziemia
Ziemia doskonała bez zła rządzona prze Boga
czyli Ziemia doskonała którą chciałby nie jeden
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #28 : Styczeń 21, 2009, 12:31:21 »

nigdy tak tego sobie nie tłumaczyłem, ale jakoś to tak przekonuje mnie Uśmiech
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #29 : Styczeń 21, 2009, 15:08:43 »

nigdy tak tego sobie nie tłumaczyłem, ale jakoś to tak przekonuje mnie Uśmiech

Ja to dzisiaj spokojnie obejrzałem i po namysle takie wnioski wyciągnąłem
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #30 : Styczeń 21, 2009, 15:21:25 »

większej bzdury, niż ta z Obamą nie widziałem!!! on nie jest Antychrystem ale bardziej Jezusem - zbawcą dla największej potegi światowej czyli U.S.A., widać niektóym ludziom szkodzi oglądanie TAKICH filmów  Z politowaniem

718'
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #31 : Styczeń 21, 2009, 15:37:39 »

Obama Jezusem, poetycko:D ale ciężko mi  w to uwierzyć:D ale że zamknięty nie ejstem powiedz dlaczego tak być nei może jak napisał Cysio
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 15:39:36 wysłane przez muszin » Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #32 : Styczeń 21, 2009, 15:50:00 »

on nie jest Antychrystem ale bardziej Jezusem - zbawcą dla największej potegi światowej czyli U.S.A., widać niektóym ludziom szkodzi oglądanie TAKICH filmów  Z politowaniem

Mówiąć że on jest Jezusem obraziłeś mnie i to bardzo mocno

Mówiąć o Obamie mówiłem tak że MOŻĘ POWTARZAM MOŻE gdy Apokalipsa mówi o dzisiejszych czasach to on pasuje a nie że on jest - naucz się dokładnie czytać

rozumiesz różnice między tymi zdaniami :

Obama to Apokaliptyczny AntyChrystyst
a
Gdyby apokalipsa była o czasach dzisiejsych do antychrysta pasuje Obama

widzisz róznice czy nadal nie dociera ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 15:51:59 wysłane przez Cysio91 » Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #33 : Styczeń 21, 2009, 17:27:38 »

I tak jak z wieloma ludźmi...Obame podciąga się już do wszystkiego jak można .... że niby "40 i 4" bo to 44 prezydent,że czarny papież bo w przenośni można powiedzieć że prezydent jest jak papież i tak mnożyć i mnożyć. A i ja powiem że Obama to taki "Jezus" dla USA ,bo co może nie? Ci ludzie pokładają w nim wielkie nadzieje, wierzą że zmieni USA że ich "świat" będzie znów kolorowy Mrugnięcie
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #34 : Styczeń 22, 2009, 08:47:00 »

miałem na myśli DOKŁADNIE to co napisał Bober czyli, że OBAMA to nadzieje dla Ameryki tak jak Jezus był 2000 lat temu dla swego ludu - a to, że go zabili "swoi" to świadczy o tamtych czasach tylko i niskim poziomie jaki reprezentował - teraz dwa i pół i miliona ludzi uczestniczyło w zaprzysiężeniu go na 44 ("a imię jego czterdzieści cztery") prezydenta USA i to w dodatku CZARNOSKÓREGO, oglądałem pod wielkim wrażeniem całą ceremonię na żywo w telewizji, rozumiem jak ważne to było wydarzenie dla ŚWIATA, początęk końca rasizmu i uprzedzeń rasowych!!!!!!

Cysio zanim wypiszesz znowu takie debilizmy to pomyśl następnym razem bo oczy aż bolą gdy się to czyta! tak dla wiadomości wszystkich CHRISTOS to po grecku Zbawiciel lub Zbawca (Tytuł a nie imię!!!), dlatego Obama jest dla USA Chrystusem...

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #35 : Styczeń 22, 2009, 10:20:05 »

hebrajskie JESHUA oznacza dosłownie: ZBAWIENIE –
Pełna wersja tego imienia to Jehoshua – czyli: JHWH (הוהי) zbawia.Jezus to tłumaczenie greckiego Iesous (Ιησούς) Przetłumaczone z języka greckiego imię: Jezus  nie ma żadnego specyficznego znaczenia, jest tylko zbiorem głosek.

Chrystus to tłumaczenie greckiego Christós (Χριστός), czyli Namaszczony, Pomazaniec - w języku hebrajskim HaMashia (חישם). a więc Jezus Chrystus to Zbawiciel (z hebrajskiego), jako namaszczonego wybrańca Bożego (z greckiego).
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #36 : Styczeń 22, 2009, 11:03:01 »

nie chciałem już tak dokładnie pisać ale dobrze, że Blad ukazałeś etymologię pochodzenia słów JEZUS i CHRYSTUS - może ktoś teraz się zastanowi nad tym wszystkim bo to są całkowicie naukowe dowody oparte na językach i zmienianiu zapisu dla potrzeb kolejnego języka... podsumowując ani Jezus ani Chrystus nie są imionami lecz nazwami stopnia rozwoju duchowego, Chrystus to tak jak Diakon na przykład, nazwa pełnionej funkcji chociaż tego tak się nie powinno nazwać, brak słowa, żeby określić dokładnie jak należy rozumieć słowo Chrystus, najbliżej jednak jest do określenia tego jako funkcji...

Kapłan 718'

Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #37 : Styczeń 22, 2009, 11:18:19 »

Jan Mastalerz - Jan (gr. Ἰωάννης od hebr. rdzenia יחב – łaska) Mastalerz -  'człowiek zajmujący się końmi, stajenny' - to też nie jest imieniem i nazwiskiem? Nazwiska najczęściej były tworzone od zawodów lub przywar, a więc (chociaż to nie jest najważniejsze) czasami można sie pomylić, w tamtych czasach raczej nie było nazwisk, określało się ojcostwo lub np miejsce pochodzenia: Judasz Iskariota (grecka forma imienia Juda) o przydomku Iskariota (hebr. אש קרת - mąż z Kariotu)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 11:21:13 wysłane przez Blad » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #38 : Styczeń 22, 2009, 11:23:28 »

w przypadku Jezusa tak nie było, był kimś bardzo ważnym w tamtych czasach dla pewnej grupy ludzi i może potem stało się to dla większośći imieniem i nazwiskiem ale na początku chodziło o stopień i funkcję kapłańską i to najwyższą!

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #39 : Styczeń 22, 2009, 11:28:03 »

Mt 1 (21) Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów - Jezus = Jehoshua
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #40 : Styczeń 22, 2009, 11:30:57 »

Mt 1 (21) Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów - Jezus = Jehoshua

zakładając słusznie, że nie ma czegoś takiego jak JEZUS a IESOUS czyli Zbawiciel, teraz można to odczytać jako:

Mt 1 (21) Porodzi Syna, któremu nadasz imię ZBAWICIEL, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów

jest pewne słowo starogreckie ICHTYS, znaczy to dosłownie ryba ale wtajemniczeni widzieli w tym znacznie więcej a stało się to potem najsłynnijeszym akrostychem (słowa, które można utworzyć z pierwszych liter wyrazów w zdaniu) i po rozszyfrowaniu otrzyma się następujace zdanie z ICHTYS - Iesous Christos Theou Yios Soter a tłumaczy się to oficjalnie jako Jezus Chrystus Boga Syn Zbawiciel... dlatego ryba stała się symbolem tej religii, była używana przez wtajemniczonych, którzy byli prześladowani mocno aby mogli się rozpoznać - coś jak współczesne znaki i gesty masonów znane TYLKO masonom...
 
718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 11:42:28 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #41 : Styczeń 22, 2009, 11:33:39 »

teraz mi się podoba, dobra i rzetelna wypowiedz, masz rację Uśmiech
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #42 : Styczeń 22, 2009, 12:32:25 »

 Jazda z tą gwiazdą betlejemską. Może to jakieś ufo. A może odłamki z Nibiru uderzały w Ziemie już 2000 lat temu i to był jeden z tych xD
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #43 : Styczeń 22, 2009, 13:59:31 »

linki do programu : tajemnice Bibli -Apokalipsa(National Geographic)


http://www.youtube.com/watch?v=5eBw-kiriB4

http://www.youtube.com/watch?v=g_RwY76Ze04&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=41FDWmtHqco&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=EnS1aZorDZ4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=vMkpN7bgzw4&feature=related


Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #44 : Styczeń 31, 2009, 22:23:07 »

Moze nie do konca sw Jana ale znalazlam dzis na interi ciekawa wiadomosc o koncu swiata i nadchodzacej apokalipsie co o tym sadzicie? Ludzie sa jednak sceptyczni i nie daja wiary nadchodzacym wypadka.

[załącznik starszy niż 60 dni - usunięty przez administratora]
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #45 : Styczeń 31, 2009, 22:25:42 »

Ewentualnie wpisac
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/swiat-skonczy-sie-w-2012-roku-panika-narasta,1250436
Zapisane
kkk2116
Gość
« Odpowiedz #46 : Luty 01, 2009, 00:00:56 »

Ja kiedyś ogladałem to na National Geo. i naukowcy określili nawet gdzie rozegra się bitwa Armagedon,  ale z kolei Newton porobił jakieś obliczenia kodu Bibli i wyszlo mu że apokalipsa będzie w roku 2060.
OMG!
tzn OMg

to jeszcze 2060 muszę se dopisać do mojej "Listy dat końców świata"
bo jak nie nastąpi w 2012 to już kolejne czekają w kolejce!

Dobrze że mamy tyle kosmitów w kosmosie, i dzięki Bogu (ups, bogu) mamy zapasowe daty końców świata.
Bo one się oczywiście różnią, tak jak i treści tych "przekazów" naszych dobrych wujków z Zeta costam, Oriona, Plejad, Marsa, Jowisza, Saturna, Uranu, Neptuna, Plutona, Charona, Titana, Ganymedesu, Kallisto, Europy,  Cas Ruchba, Bru bru, Kri Kri, Mri Mri (nie wiem ile jeszcze można przekazów kosmitów nawymyślać)...

Kiedyś wymyślę sobie jakiś przekaz kosmitów, założę strone www, i napiszę, że to my, Cas Ruchbanie napisaliśmy biblię.
A ludzie będą to czytać z wypiekami. Mam też wymyśloną datę końca świata. 2059. Tak se wymyśliłam.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #47 : Luty 01, 2009, 07:32:44 »

NIE BĘDZIE KOŃCA ŚWIATA! ŻADNEJ KATASTROFY! BĘDZIE KONIEC TEGO CO ZNAMY ALE KATAKLIZMU NIE BĘDZIE! dla Majów określenie ŚWIAT nie oznaczało to co my teraz znamy - poczytajcie zamiast wypisywać bajty bzdur!

Nastąpi "KONIEC ŚWIATA" w rozumieniu Majów - to jest pewne...

Kapłan 718'
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #48 : Luty 01, 2009, 09:24:09 »

No tak ale wiekszosc rozumie to tak sa bardzo pezyzwyczajeni do tego trybu zycia i wszelka zmiane traktuja jao wielka katastrofe a nie jako poczatek nowego lepszego zycia  Z politowaniem
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #49 : Luty 01, 2009, 17:39:14 »

i to się zmieni właśnie - UPADNIE ICH ŚWIAT! tyle to czym żyją, pieniądz stracji wartość i tak dalej - to już się dzieje powoli i nabiera rozpędu, u nas w Polsce rząd Tuska szuka 17 MLD zł, żeby poradzić sobie z KRYZYSEM, tną koszty wszystkich resortów - to są znaki, których tylko ślepi nie widzą///

KRZYYS będzie narastać i w 2012 osiągnie apokaliptyczne apogeum - a co się stanie później? nastąpi oczyszczenie...

718'
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy magicalespackluporum halotupsy wild-reign world-anime