Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 09:57:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magazyn Ekspresu Reporterów - sekta En-ki  (Przeczytany 171229 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
memphis
Gość
« Odpowiedz #100 : Wrzesień 22, 2009, 22:23:38 »

Arteq, tez czuje sie lekko zdegustowany tym co zobaczylem, ale i w mojej opinii, reportaz mial udowodnic teze zawarta w tytule....mimo wszytko niesmak pozostanie....niesmak i nowe pytania, zdecydowanie bez odpowiedzi...
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #101 : Wrzesień 22, 2009, 22:25:42 »

Kto ja  Szok   nik mnie za nic nie złapał i nie mam zamiaru nawet na ten temat dyskutować.Stwierdziłam tylko fakt
Czyz swojego czasu nie wyparłaś się własnych słów/deklaracji?
Będę również zobowiązany gdy mówiąc/sugerując przekłamania będziesz wskazywała na konkretne słowa/obrazy.

edit: swojego casu uczciwie przyznałem, że są liczne wspólne cechy pch i sekty, ale nie mozna mowić o pch jako o rasowej sekcie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 22:27:05 wysłane przez arteq » Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #102 : Wrzesień 22, 2009, 22:28:43 »

Arteq, tez czuje sie lekko zdegustowany tym co zobaczylem, ale i w mojej opinii, reportaz mial udowodnic teze zawarta w tytule....mimo wszytko niesmak pozostanie....niesmak i nowe pytania, zdecydowanie bez odpowiedzi...

Wiele osób które obejrzały reportaż zapewne po tytule i tym co zobaczyli już mają zdanie o "sekcie i forum".
Obym się mylił ;(
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #103 : Wrzesień 22, 2009, 22:29:26 »

Góral, jak wzięto go na badania dotyczące "ojcostwa" też mówił do reszty:
- nie bójta sie, s palca bierum...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #104 : Wrzesień 22, 2009, 22:29:39 »

Ja nie widzialam tego programu , wiec kometowac nie moge.Jednak zasadniczym tematem bylo udowodnienie , ze Projekt Cheops to sekta, no niby take bylo zalozenie i cel programu.

Czy udowodniono to, czy potwierdzily sie przypuszczenia?

Inna sprawa sa rozne nieprawidlowosci , a jescze inna tedecyjnosc dziennikarzy , ktorzy juz na wstepie mieli przewage , gdyz to oni montowali material wedlog swojego widzimisie.
Albo pokazujemy calosc w 100% i do tej calosci sie odnosimy , albo musimy przyznac sie do bycia manipulantami z jakiegos powodu.

Jezeli nie bylo calego materialu byla to manipulacja swiadomoscia ogladajacych niczym nie rozniaca sie od takiej , ktorej dopuszcza sie Samuel wielokrotnie.

Nieuczciwosci nie wartosciuje sie druga nieuczciwoscia  , bo to sa idetyczne wartosci.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #105 : Wrzesień 22, 2009, 22:31:45 »

D))))) Ale łatwo pokierować waszą uwagą Uśmiech))
Podniecacie się tym programem, jakby to było cokolwiek.

A tu jakis łysięjący dziennikarzyna prowadzi dysputy z Dominikanirzyną było nie było.. Jak z Największej prawdziwej SEKTY przedstawicielem się gada jako expertem - to już wiadomo na czyje zleconko.

Mentalność artkowa.. skupić się na detalu i stracić sedno z oczu.


Ale za to p. Lucynka dostała kopalnie pieniążków na swoje zajęcia
Kaska chyba popłynie obficie, gdy Społeczeństwo Polskich Wałów zapłaci koszty procesu za nazywanie projektu "sektą" - co jest jawnym prawa łamaniem.




Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #106 : Wrzesień 22, 2009, 22:35:43 »

Arteq, tez czuje sie lekko zdegustowany tym co zobaczylem, ale i w mojej opinii, reportaz mial udowodnic teze zawarta w tytule....mimo wszytko niesmak pozostanie....niesmak i nowe pytania, zdecydowanie bez odpowiedzi...

To niesmak sterowany.On z zewnątrz do Ciebie przyszedł Memphisie.

Taki był plan abyś Ty i inni go doświadczyli.

Gdyby było trzeba-odwrotny efekt możnaby osiągnąc odpowiednio kamerką kręcąc.

Ale niestety-potrzeba inna była.

Jak ktoś puścił bączka,to nie oznacza dla nas,że mamy się delektować jego głębią.Nie musimy

również zapisywać go w pamięci dokładnie.

To był tylko bączek. Uśmiech Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 23:02:59 wysłane przez kot » Zapisane
memphis
Gość
« Odpowiedz #107 : Wrzesień 22, 2009, 23:03:02 »

I byc moze bym sie z Toba zgodzil Kocie, gdyby watpliwosci permanentnych projekt od dluzszego czasu nie wzbudzal...w sterowanie zadnej wiary nie daje, gdyz osoba sternika i intencje jego sa dla mnie calkowicie abstrakcyjne i logiki jakiejkolwiek pozbawione...
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #108 : Wrzesień 22, 2009, 23:14:33 »

A tu jakis łysięjący dziennikarzyna prowadzi dysputy z Dominikanirzyną było nie było.. Jak z Największej prawdziwej SEKTY przedstawicielem się gada jako expertem - to już wiadomo na czyje zleconko.

Ale za to p. Lucynka dostała kopalnie pieniążków na swoje zajęcia
Kaska chyba popłynie obficie, gdy Społeczeństwo Polskich Wałów zapłaci koszty procesu za nazywanie projektu "sektą" - co jest jawnym prawa łamaniem.
O to może skorzystają z jasnie oświeconej rady i Ciebie zdoją - wszak miotasz tutaj dziennikarzynami i dominikaninarzynami oraz właśnie sektami. Wycieczki do wyglądu zewnętrznego człowieka są żałosne Phi i świadczą o Twojej ułomności - czy też połamanej mentalności...
Nazywasz okreslenie pch mianem sekty jako łamanie - i to jawne - prawa, a sam co robisz kilka linijek dalej - nazywasz KK/KrK właśnie sektą. Hipokryzja i bezczelność w czystej postaci.

Kocie, jak widzę jeżeli nie staje argumentów to starasz się zbagatelizować zaistniałe wydarzenia którymi to Łobos/samcio strzelili sobie w kolano. Jeżeli ktoś tutaj produkuje zgniła woń kłamstwa i manipulacji to pch w tej odsłonie w osobie Łobos. Kocie co byś nie zrobił to nie cofniesz słów Łobos które dobrowolnie wypowiedziała - "wpłacajcie" - a bezczelnie i gówniarsko zarzucałeś mi oczernianie gdy mówiłem, że takowe nawoływania mają miejsce. Tak samo jak słów o blokowaniu kont, czy też poradach rozwodowych gdy małżonek nie chce wierzyć i dotować misji "ratowania" świata. Jak zwykle zamiast rzeczowej rozmowy jakieś popisywanie bez większego ładu i składu.

P.S. może teraz osoba której tak przeszkadza zdrabnianie imion i żali się ciągle o to do adminów/modów, tym razem doniesie na Phi za "Lucynkę". Będzie miała tyle konsekwencji?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 23:20:57 wysłane przez arteq » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #109 : Wrzesień 22, 2009, 23:25:46 »

W tym programie PCh głosu nie zabierał,więc z tej strony manipulacja Ci nie grozi.

Ale mogę Ci polecić inne pozycje,skoro tak poważnie traktujesz to,co ktoś nakręcił.

Aby wykorzystać moment wiary głębokiej u Ciebie pooglądaj proszę-na you tubie filmiki z Nibiru.

Nie trać czasu.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 23:32:24 wysłane przez kot » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #110 : Wrzesień 22, 2009, 23:33:12 »

KRK jest sektą z definicji sekty, którą sami wypreparowali.. Oni sie już kompletni zagubili...
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #111 : Wrzesień 22, 2009, 23:35:13 »

Krótko: jeżeli któraś cześć reportażu jest według Ciebie - co jak widze starasz się zasugerować - kłamstwem vel efektami specjalnymi wygenerowanymi komputerowo - to wskaż jasno która i będziemy rozmawiać. Jeżeli chcesz prawdziwość zarejestrowanych ujęć zdyskredytować przyrównując je do jakiś bliżej nie sprecyzowanych filmików na yt - to ośmieszasz się i ujawniasz swoją bezsilność. Co mają Twoje "porady" wspólnego z rejestracją materiału o którym prowadzona jest tutaj przez niektórych forumowiczów dyskusja?
To nie jest kwestia wiary - w materiale zamieszczone są FAKTY - prawdziwe ujęcia, prawdziwe zdarzenia i realnie wypowiedziane słowa. Nie mówię tutaj o komentarzach autorów materiału ale o samym MATERIALE.

Jeżeli w tym temacie zamierzasz znowu swoim zwyczajem pisać lakoniczne "porady" które są żałosną próbą obrony pch poprzez ośmieszanie i odbieganie z sedna tematu zamiast rzeczowo odnosić się do treści materiału to stanowczo nie ze mną.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 23:36:26 wysłane przez arteq » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #112 : Wrzesień 22, 2009, 23:39:25 »

Wybacz..

Ale dla mnie Dziennikarzyną jest - nie dziennikarzem,
człowiek który zapodaje "reportaż o projekcie"

Podczas gdy nawet nie wspomniano o książkach Barbary Choroszy.
Wiesz..ja nie jestem fanem Lucyny, ale Mierność tandetciarsko-katolickiego Polactwa dostrzegam.

(kiedyś go promowałem nawet, jak z tą uroczą panna programy prowadził)
Ale jak ta Niunia się ślizga po polach Lednickich, gdzie
imprezy się robi w hołdzie upamietniania dnia, gdy nóż wbito w rody Słowian.. to dla mnie Ci ludzi są infantylnymi karierowiczami. Amatorami... nie dzinnikarzami z prawdziwego zdarzenia...

Takie tam popierdy lizodupcze.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 22:06:58 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #113 : Wrzesień 22, 2009, 23:44:44 »

Faktem jest,że manipulowano materiałem montując go w ten sposób,że sam byś tego lepiej nie zrobił.

Ale co to za argument?-prawda?

Ważne,ze nie ma rysunkowych wstawek i wszystko jest prawdziwe.

Jesli nakrecisz wypowiedź kogokolwiek-najlepiej wroga swego i wytniesz kilka zdań z wypowiedzi,to się okaże,ze gosc z nagrania bredzi.

A Ty oczywiscie przytakniesz,bo nie widać nic,co wygenerowane komputerowo by było.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #114 : Wrzesień 22, 2009, 23:46:37 »

Ja programu nie oglądałem ale powinniście wiedzieć że express reporterów nie jest programem dokumentalnym ale poszukiwaniem sensacji

Nie mam żadnych wątpliwości że dziennikarze starali się udowodnić z góry założoną tezę - pewnie doszło do jakiejś manipulacji materiałami itd i oczywiście brak chyba był widoku "z drugiej strony" - no ale to nie dokument więc w zasadzie jest to dopuszczalne. Proponuję by nie pisać komentarzy na gorąco ale najwyżej coś rano naskrobać jak już będziemy wyspani i umysł będzie świeższy a i emocje opadną.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #115 : Wrzesień 22, 2009, 23:53:04 »

Zaprezentowany był spory kawałek rozmowy dziennikarzy z Łobos podczas sesji - nie może więc być tutaj mowy o wyrywaniu z kontekstu. Kwestia "dotacji" była ciągnięta dosyć długo. Aby Ci to uzmysłowić dam pewien przykład: gdyby zamiast Łobos siedział tam ksiądz i zamiast projekt pch widniał np. caritas to zapewne Twoje zdanie byłoby drastycznie odmienne... a materiał nosiłby znamiona bezstronnego, ujawniającego prawdziwe oblicze oraz kompletnego. Niestety obraz i słowa Łobos wyraźnie mówią do jakich podłych "porad" jest zdolna aby pozyskać środki na pch/wizyty w słonecznym Egipcie.

Tak samo jak rozmowa na temat "cudownego" eliksiru produkowanego pod skrzydłami "pch". No i w pewnym momencie Pani wysypała się nt. zawartości/składu "leku".
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #116 : Wrzesień 22, 2009, 23:55:58 »

Chyba pomyliłeś adresy - ja do zwolenników PcH na pewno nie należę. Pani Lucynie nie wierzę.

Ale widziałem już programy z tej serii i po prostu wiem jak są skonstruowane.
Weź także pod uwagę, że np ksiądz miał jakiś czas na przygotowanie odpowiedzi natomiast pani Lucyna na pewno nie (no chyba, że się zdziwię).
Te programy to po prostu tanie poszukiwanie sensacji jak najmniejszym wysiłkiem.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #117 : Wrzesień 22, 2009, 23:58:17 »

Arteq,
programu nie widziałem, nie musiałem...
Zastanawia mnie tylko postawa tych, którzy widzieli, a dalej tkwią w swych EGOtycznych punktach płaskiego rozumowania...
Jeśli już wiesz, czujesz całym sobą, że to co masz przed sobą jest kłamstwem, to dlaczego dalej tkwisz w tej brei...
Kogo oszukujesz? Mnie?...

Oszukiwać można wszystkich, ale prawdę każdy musi przynieść z powrotem do DOMU...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #118 : Wrzesień 23, 2009, 00:08:45 »

Moze ktos to zamiescic kto nagrał,bo nie moglem niestety obejrzec.
Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #119 : Wrzesień 23, 2009, 00:15:08 »

Faktem jest,że manipulowano materiałem montując go w ten sposób,że sam byś tego lepiej nie zrobił.
Fakt jest taki, ze zwolenników po reportarzu nie przybędzie, a przeciwnicy mają kolejny argument. Niestety nie wróży to dobrze wykopaliskom, których mimo wszystko i jedni i drudzy efekty chcieliby zobaczyć.

Proszę o wyjaśnienie który z pokazanych obrazów/przekazanych słów były fałszywe i nie istniejące?
Ciekawy sposób obrony - złapana za rękę mówi - to nie moja ręka.
Nie chodzi o to, że którys fragment był nieprawdziwy. Ale musisz się zgodzić, że nie pokazano tej innej strony medalu.. Nie powiedziano, że pieniądze są wpłacane jako darowizny na konto fundacji("a nie do rączki pod stołem do masarzu"), która według swojego statusu wydaje je na wykopaliska.. Nieee, sorki - a widzisz: powiedziano własnie sobie przypomniałem, albo bardziej nazwałbym to króciutką wzmianką o DŚ, która dla widza nie będącego w temacie - jest nie do wychwycenia...


I tutaj muszę pogratulować Artkowi: odniosłeś dzisiejszego wieczory wielki triumf!!!(może ta dziennikarka trafiła na to forum i ją zainspirowały Twoje posty  Mrugnięcie ) Tylko pamiętaj - nie spocznij na laurach... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 00:37:36 wysłane przez Sobek » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #120 : Wrzesień 23, 2009, 01:23:11 »

Skoro Ty zauważyłeś to zauważa zapewne i inni - dla mnie też to była czytelna informacja: "wpłaćcie na DŚ" - Łobos nie wyciągała bezpośrednio ręki.
Cieszę się, że nie negujesz prawdziwości przekazanych informacji w przedstawionym materiale - nagraniu. Zresztą ciężko zaprzeczyć namacalnym faktom.
Co do wykopalisk - zdecydowanie wolałbym aby brali w tym udział fachowcy i to oni nadzorowali prace - ich zakres, czas i długość.
Złosliwość nie jest potrzebna - nie przyłozyłem do tego nawet palca. Tak jak wspominałem owoce wychodzą na światło dzienne, także oblicze które starano się przykryc róznymi maskami. Prawda wyjdzie na jaw to kwestia czasu.

Thotal, dlaczego siedzę w tym? Na początku z ciekawości i chęci weryfikacji, potem dla pewnej równowagi i przedstawienia drugiej strony medalu, a raczej prawdziwego oblicza - czyli tego które pojawia się za zamkniętymi drzwiami gabinetu. Aktualnie - aby chronić "świeżaczków" przed naiwnością. Ponadto aby zweryfikować pewne wiadomości, pseudo-wiadomości, przemyślenia i spostrzeżenia.

ValDee - post był kierowany jako odpowiedź na Kota wiadomości.
Zapisane
strefa-niewyjasnionych
Gość
« Odpowiedz #121 : Wrzesień 23, 2009, 06:12:34 »

 NAMACALNYCH FAKTÓW ?  EWIDENTNIE widać że wycieli rozmowę z Lucyną pod koniec, SĄ TAM CIĘCIA...
Kiedy Lucyna zaczęła się bronić i powiedziała : Pomrą...zobaczymy co będzie w 12 roku.... CIĘCIE ! Widaż jak Lucyna porusza ustami..czyli COŚ mówi.. ale nie ma głosu... WIDAĆ ŻE WYCIELI FRAGMENT ROZMOWY ! A całość jest przedstawiona jakby to był ciąg wypowiedzi...
Co do tych datków na Projekt Cheops... jedno jest pewne materiał dobrze zmontowany, natomiast nie twierdzę że jakieś słowa generowali komputerowo... DLa mnie jest to zrozumiałe że potrzebują pomocy na wykopaliska bo sami tego nie zrobią.

PO drugie zachęcam do zaznajomienia się z tym czym naprawdę jest FUNDACJA :
Fundacja - forma prawna organizacji pozarządowej, której istotnym substratem jest kapitał przeznaczony na określony cel oraz statut zawierający reguły dysponowania tym kapitałem.

Czyli... pieniążki które są wpłacane na konto fundacji idą na OKREŚLONY cel (na wykopaliska) nikt nie może sobie wypłacać pieniędzy dla siebie... tak więc bzurą jest to że PCh ma z tego korzyści majątkowe
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #122 : Wrzesień 23, 2009, 07:52:34 »

Dojdzie do tego,że 2012 rok z sektą będzie kojarzony.

Na Sympozjum jedenastego października w Warszawie zjedzie się sekta,choć PCh w niej nie uczestniczy.

Takie efekty w niektórych głowach prawdopodobnie wywołał ten program.

Czy zgadza sę Artqu to z Twoją uczciwością.

Czy program nie zdeformował prawdy?

Czy godnie zachował się kamerzysta,bo dziennikarzem,to autor raczej nie jest.

Szczęśliwie dwójka małą oglądalnośc ma.
Zapisane
Fugazi
Gość
« Odpowiedz #123 : Wrzesień 23, 2009, 08:09:47 »

Dajecie się nabrać na telewizyjne manipulacje, widać wyraźnie przy pytaniach na końcu programu że dziennikarze użyli szybkiego montażu i z wypowiedzi Lucyny pozostawili tylko to co im pasowało, to po pierwsze, po drugie PCH ma tylu zwolenników, a przed kamerę znaleźli tylko jedną kobietę (szczerze jej współczuję za męża), która na pewno nie była obiektywna po tym jak zareagował jej mąż.
Po trzecie sam organizowałem spotkania z Lucyną, proponowałem Andrzejowi zbiórkę pieniędzy na PCH i dwukrotnie mi osobiście odmówił! Po spotkaniu zadzwoniła do mnie Iwona i zaproponowała mi zwrot kosztów za wynajęcie sali. A więc gdzie ta chciwość ze strony PCH? Jeżeli TV2 zechce bardzo chętnie opowiem o tym przed kamerami, a wątpię by takimi wypowiedziami był ktokolwiek tam zainteresowany. Po czwarte, czyżby już wszyscy zapomnieli kto odkrył to co znajduje się pod kościołem na Ślęży? Kto pokazał gdzie znajduje się Labirynt u Egipcie i o pierwszych odkryciach w Hawarze? W listopadzie kontynuowane zostają wykopaliska myślę że warto zobaczyć jak się sprawa dalej potoczy. Sesja 102 mam nadzieję niebawem zostanie upubliczniona, tym razem z Chicago.

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
Fugazi
Zapisane
kubraczek
Gość
« Odpowiedz #124 : Wrzesień 23, 2009, 09:11:31 »

Fugazi i właśnie takich newsów brakuje. Niestety większość naszych rozprawek tutaj zamieszczanych oparta jest na gdybaniu. Z pewnością brak danych jakie chociażby Ty Kolego zamieściłeś trzeba zapisać  na niekorzyść PCh. Dla czego? Zdajmy sobie sprawę, że każda aura tajemniczości prowadzi nie tylko do ciekawości, ale i do niewiedzy/domysłów/snucia fantazji. Podam przykład aby mnie lepiej zrozumiano - Opus Dei, Zakon Jezuitów itd - jaka się otoczka zrobiła wokół podanych przykładów wiemy doskonale, ale nie wiemy za to "z czym to się je" i jak naprawdę to wygląda. To samo tyczy się PCh bo nikt z "wierchuszki" nie kwapi się zaspokoić NASZEJ ciekawości, same sympozja i sesje to za mało. Pomijamy tez fakt, że większość "takich" przedsięwzięć jak PCh jest doskonałym miejscem tworzenia kółek wzajemnej adoracji, powodowane jest to poczuciem elitarności, bycia lepszym, możności uczestniczenia w czymś zgoła odmiennym od wyzwań życia codziennego - jeżeli dołożymy do tego slogan jakim jest misja ratowania świata to mamy...wspaniały zalążek na sektę!
Program, który wczoraj przykuł Naszą uwagę ze wszech miar nie należy uznawać za opiniodawczy i z pewnością nie jest również obrazoburczy.
A to czy ktoś da radę wystawić obiektywna opinię/cenzurkę jakimkolwiek projektom bez pełnego wglądu w jego funkcjonowanie pozostawmy tzw. sumieniu i rozsądkowi. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

shd aespada archlike anges quiero