Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 06:38:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magazyn Ekspresu Reporterów - sekta En-ki  (Przeczytany 170328 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #250 : Wrzesień 28, 2009, 10:11:25 »

Poszukiwacz zawsze będzie "naiwniakiem", gdyż ciągle poszukuje własnej prawdy. Jest stale "w dodze do Ixtlan " - jak pewien Indianin w opowieści Carlosa Castanedy.
To cena jaką się płaci za "bycie w drodze". Poszukiwacze i naiwniacy ciągle przesuwamją granice niemożliwego i nieprawdopodobnego, ale nie czynią tego Ci, którzy swoją prawdę już znaleźli.
W końcu każdy " prawdziwy poszukiwacz" porzuca skostniałe lub kłamliwe idee , albo je przekształca, transformuje i otrzymuje coś nowego - i tak bez końca...
 
Niedoceniana jest moc  "poszukiwaczy"  Mrugnięcie
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #251 : Wrzesień 28, 2009, 14:35:07 »

Dziwi mnie także jak taki każdy ezoteryk w mig rozpracuje każdy spisek, wie kto za czym stoi, widzi rzeczywistość jako siec intryg w których się połapuje błyskawicznie (vide teorie spiskowe) ale jak przychodzi do bajek wtłaczanych przez starsze panie to jakoś mózg zaczyna cierpieć na temporalny zanik czy co? ;P
Zapisane
Jason
Gość
« Odpowiedz #252 : Wrzesień 28, 2009, 22:09:08 »

mi wyskakuje info aby wplacic oplate techniczną jak chce obejrzec... moze dlatego, ze jestem za granicą?
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #253 : Wrzesień 28, 2009, 22:46:42 »

Mówiłem Ci już,że dałeś się zmanipulować.
Wiele rzeczy mówisz, bardzo rzadko jesteś w stanie poprzeć je czymś konkretn

W tego typu reportażach pokazuje się gorącą sensację z ostatnich chwil.
A tu reportaż oparty na sesji sprzed pół roku.
Więc jak w koncu - sprzed pół roku czy z ostatnich chwil.

Co oni robili z tym materiałem przez pół roku?Nie wiedzieli co z tym zrobić.
Sesja odbyła się pół roku temu, a kiedy odbyła się ostatnia - bite 3 miesiące temu, przedostatnia... tak, bite pół roku temu. Więc nie przesadzałbym tak bardzo z tą dezaktualizacją - wszak w sumie jednak bazują na najnowszym materiale.
Nie wiemy również kiedy umówili się na "masaż".

Ile wart jest ten reportaż,gdy nawet nie poinformowano w nim,jaki cel ma PCh i wspierana fundacja?
Jak rozumiem ostatecznym i głównym celem jest umieszczenie mumii w sarkofagu - tak? Skoro tak oburza Cię "nierzetelność' i "zatajanie" informacji przez reporterów to czy mógłbys wskazać mi w statucie DŚ zapis który jasno o tym mówi? Może nie zamieścili go bo po rzetelnym sięgnięciu do statusu - nie znaleźli tam takiego zapisu. Pch przedstawia się jako misja ratowania świata a a nie archeologiczna, prawda? No chyba, że we wszystkich sesjach łgali z tym.

Głównym argumentem w naszej dyskusji jest argument stary,jak forum,że ja nie mam argumentów.
Prosiłem Cię juz kilka bądź kilkanaście razy - wskaż mi konkretnie te Twoje RZECZOWE argumenty, no wskaż. Nie zasłaniaj się ucieczkami "już pisałem", "znajdź sobie" - bo autentycznie nie potrafię, więc mi pomóż je dostrzec. Dlaczego to taki kłopot dla Ciebie? Czy dlatego, że po prostu nie masz co przedstawić?

Celem reportażu było zapewne udowodnienie pewnej tezy zawartej w tytule - że DŚ/Pch nosi znamiona sekty. Dlatego w KOMENTARZU do ZAPREZENTOWANYCH MATERIAŁÓW starano się tego dowieść. Nie dyskutuje w tym momencie na temat zaprezentowanej interpretacji lecz monotonnie i uparcie proszę o wyjaśnienie WYPOWIEDZIANYCH słów przez Łobos.

Dla ułatwienie i przejrzystości w punktach:
1. Czy negujesz którekolwiek z wypowiedzianych przez Łobos słów zaprezentowanych w materiale?
2. Jak pogodzić głoszenie miłości i deklarowanej troski o ludzi przez Łobos/samcia ze słowami nakazującymi zablokować konto lub nawet się rozwieść jeżeli małżonek nie chce dawać pieniędzy? Dlaczego w imię pieniędzy rozbija ludziom życie?
3. Jakim prawem nakazuje odstawić pewną dawkę lekarstw i zastąpić je preparatem Pch? Jakie Łobos ma kwalifikacje do tego?
4. Czy uważasz za odpowiedzialne i uczciwe nakazywanie zażywania ludziom "lekarstwa" które nie zostało przebadane klinicznie?
5. Czy uważasz 25000$ za uczciwą cenę za "naszyjnik"? Czy jeżeli sprzedałbym Ci go za 19000$ uznałbyś to za okazję?
6. Dlaczego Łobos podważa własne słowa aby ratować skórę? "byc może źle się wyraziłam" - a wcześniej mówiła bez zająknięcia.
7. Czy etycznym jest wyciąganie od ludzi WSZYSTKICH oszczędności, bez rozpoznania ich stanu - zadeklarowane 5000 osczedności przez reporterów?

Proszę o konkretne odpowiedzi na zadane pytania, argumenty mile widziane. Jeżeli masz znowu uciekać i rozmywać to w ogóle się nie wypowiadaj na mój post.
Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #254 : Wrzesień 29, 2009, 09:50:24 »

Czesc Artku, moze ja postaram sie odpowiedzieć na Twoje pytania. Mam nadzieje, ze tym razem nie zostawisz bez odpowiedzi posta skierowanego w Twoją strone

1. Czy negujesz którekolwiek z wypowiedzianych przez Łobos słów zaprezentowanych w materiale?
Nie neguję, ale mam świadomość tego, że MOGŁY zostać zmanipulowane... Akurat forma reportażu bardzo Ci pasowała, więc zanik twojego obiektywizmu względem wypowiedzianych słów Pani Łobos jest uzasadniony


2. Jak pogodzić głoszenie miłości i deklarowanej troski o ludzi przez Łobos/samcia ze słowami nakazującymi zablokować konto lub nawet się rozwieść jeżeli małżonek nie chce dawać pieniędzy? Dlaczego w imię pieniędzy rozbija ludziom życie?
Jak już napisałem wcześniej bylem aż cztery razy na "masażu" u Pani Lucyny oraz przeczytałem większość sesji ze strony. Konfrontując to co usłyszałem osobiście od Samuela z blokowaniem kont, to bardzo gryzie się to we mnie i stawia moją osobę w obronie Enkiego. Jednak jestem świadomy, że Samuel może rożne rzeczy opowiadać różnym osobom, a czy Ty masz ta świadomość?


3. Jakim prawem nakazuje odstawić pewną dawkę lekarstw i zastąpić je preparatem Pch? Jakie Łobos ma kwalifikacje do tego?
Przykro mi to stwierdzić, ale chyba miałeś naprawdę ciężkie dzieciństwo, skoro nie potrafisz rozróżnić nakazu od sugestii.. A tak poza tym to w reportażu dziennikarka pojechała na Śląsk po ten niby preparat, preparat składał się z jakiś soli mineralnych i kosztował 30pln. Z mojej wiedzy(a mogę się mylić) Suplement Ki jest produkowany w Warszawie, składa się ze sproszkowanego złota i kosztuje dużo więcej jak 30pln...


4. Czy uważasz za odpowiedzialne i uczciwe nakazywanie zażywania ludziom "lekarstwa" które nie zostało przebadane klinicznie?
To znalazlen na stronie producenta preparatu:
Producentem „Suplementu Ki“ będzie Laboratorium Pierwiastków Śladowych w Warszawie. W tej chwili trwa proces rejestracji tego specyfiku jako suplementu żywieniowego.
masz tu linka:
http://www.analizawlosa.com.pl/strona.php?37575
Wiec jak widzisz tym razem to ja udowodniłem Twoją nierzetelność w opieraniu się na FAKTACH.
Jeżeli preparat został zarejestrowany, to oznacza że nie wiele różni się od tych suplementów, które łykam chodząc na siłkę.


5. Czy uważasz 25000$ za uczciwą cenę za "naszyjnik"? Czy jeżeli sprzedałbym Ci go za 19000$ uznałbyś to za okazję?
hehehe, jeżeli cena faktyczna naszyjnika to 25k$ to 19k$ czyni cenę okazjonalną, 6k$ różnicy w tym przypadku daje ponad 20% ceny(nie chce mi się dokładnie liczyć).


6. Dlaczego Łobos podważa własne słowa aby ratować skórę? "byc może źle się wyraziłam" - a wcześniej mówiła bez zająknięcia.
Porównujesz słowa LŁ do słów Enkiego, które niestety mają te samo "ujście" czyli usta Pani Lucyny. Stwierdzenie "być może źle się wyraziłam" rzeczywiście było niefartowne, bo Lucyna próbowała bronić niestety nie swoich słów.


7. Czy etycznym jest wyciąganie od ludzi WSZYSTKICH oszczędności, bez rozpoznania ich stanu - zadeklarowane 5000 osczedności przez reporterów?
Każdy może zostać darczyńcą każdej fundacji na Ziemi, czy Ci się to podoba czy nie. Od takiej osoby zależy w jaką formę przyjmie i w jaki sposób to będzie robić. Jeżeli chcesz się doszukać w tym etyki, to proponuję Ci się zarejestrować na forum producentów oraz dystrybutorów automatów do gier hazardowych...


Proszę o konkretne odpowiedzi na zadane pytania, argumenty mile widziane. Jeżeli masz znowu uciekać i rozmywać to w ogóle się nie wypowiadaj na mój post.
Przyznam Ci się, że wyciągnąłeś wnioski z moich poprzednich postów. Zgodnie z moją SUGESTIĄ (a nie NAKAZEM Mrugnięcie ) nie zmieniłes swoich poglądów, ale TON w jakim się wypowiadasz.

Brawo dla Ciebie!!!  Afro

Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #255 : Wrzesień 29, 2009, 10:09:58 »

Hmmm, wprawdzie to bylo do Arteqa skierowane, jednak włącze się do dyskusji. Więc:

Cytuj
Nie neguję, ale mam świadomość tego, że MOGŁY zostać zmanipulowane... Akurat forma reportażu bardzo Ci pasowała, więc zanik twojego obiektywizmu względem wypowiedzianych słów Pani Łobos jest uzasadniony

Widzisz, w ten sposób myśląc dojdziemy do wniosku, że WSZYSTKO mogło zostać zmanipulowane. Przykładowo, relacje i zapisy z sesji moga być okrojone, wycinając np zdania, w ktorych En-ki nawoluje do masowego mordowania ludzi i gwałtów na nieletnich (oczywiście nie sugeruję, że tak JEST, ale że idąc takim tokiem rozumowania możemy sobie "wydumać" dosłownie wszystko).

Cytuj
Jak już napisałem wcześniej bylem aż cztery razy na "masażu" u Pani Lucyny oraz przeczytałem większość sesji ze strony. Konfrontując to co usłyszałem osobiście od Samuela z blokowaniem kont, to bardzo gryzie się to we mnie i stawia moją osobę w obronie Enkiego. Jednak jestem świadomy, że Samuel może rożne rzeczy opowiadać różnym osobom, a czy Ty masz ta świadomość?

A czy to cokolwiek zmienia? Istotne jest to, że PEWNYM osobom wciska do głowy takie właśnie rzeczy. To że nie wszystkim nie usprawiedliwia tego, że niektorym - OWSZEM.

Cytuj
Przykro mi to stwierdzić, ale chyba miałeś naprawdę ciężkie dzieciństwo, skoro nie potrafisz rozróżnić nakazu od sugestii..

Widzisz, zauważ tylko, że ludzie, którzy jeżdżą na sesje osobiste i deklaruja jako PROBLEM to, że ich "druga połówka" nie zgadza się z tym, co sądzą/mówią/robią dla PCh, naprawdę muszą być już mocno indoktrynowani (skoro ważniejszy jest dla nich En-ki niż rodzina, i to nie PCH, a zdanie RODZINY jest dla nich problemem). W takim przypadku siła sugestii i nakazu są w zasadzie równe. W związku z czym też sugestia i nakaz są równoznaczne w takim wypadku.

Cytuj
Jeżeli preparat został zarejestrowany, to oznacza że nie wiele różni się od tych suplementów, które łykam chodząc na siłkę.

Tu naciągasz pewien fakt. To, że preparat został przebadany oznacza, że nie ma NEGATYWNYCH skutków dla zdrowia. Nie oznacza to jednak, że ma skutki POZYTYWNE. W związku z czym nakaz odłożenia leków (które mozliwe, że jakos podtrzymują zdrowie) na coś, co nie ma stwierdzonej SKUTECZNOŚCI LECZNICZEJ, nie jest już moralne.

Cytuj
hehehe, jeżeli cena faktyczna naszyjnika to 25k$ to 19k$ czyni cenę okazjonalną, 6k$ różnicy w tym przypadku daje ponad 20% ceny(nie chce mi się dokładnie liczyć).

Powiedzmy sobie szczerze - gdyby naszyjnik był faktycznie tyle wart, Lucyna dostałaby za niego tyle w pierwszej lepszej Desie czy od innego prywatnego kolekcjonera. Bez zniżania ceny. Chodzi wiec nie o to, że cena 19 tyś względem 25 tyś nie jest atrakcyjna, ale o to, że 19 tyś za taki naszyjnik to JUŻ przepłacenie, i to grubo.

Cytuj
Porównujesz słowa LŁ do słów Enkiego, które niestety mają te samo "ujście" czyli usta Pani Lucyny. Stwierdzenie "być może źle się wyraziłam" rzeczywiście było niefartowne, bo Lucyna próbowała bronić niestety nie swoich słów.

Ekhem...a nie zauważyłeś tutaj, że Lucyna sama "wpadła", potwierdzając, ze to ona, a nie En-ki mówi? W sytuacji zaskoczenia (czyli wtedy, gdy czlowiek nie ma czasu do namysłu) powiedziała o słowach (rzekomo) En-kiego: "Być może [JA] źle się wyraziłam". Co Ty na to? Czyżby też pomyłka, manipulacja etc?


Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #256 : Wrzesień 29, 2009, 11:12:44 »

Widzisz, w ten sposób myśląc dojdziemy do wniosku, że WSZYSTKO mogło zostać zmanipulowane. Przykładowo, relacje i zapisy z sesji moga być okrojone, wycinając np zdania, w ktorych En-ki nawoluje do masowego mordowania ludzi i gwałtów na nieletnich (oczywiście nie sugeruję, że tak JEST, ale że idąc takim tokiem rozumowania możemy sobie "wydumać" dosłownie wszystko).
Widzisz, w ten sposób pokazaliśmy, ze racja jest jak ... - kazdy ma swoją. Przewagą dziennikarzy z reportażu było to, że to oni montowali materiał zgodnie ze swoim "widzimisie", wiec pytanie nad czym dumamy, nad forma reportażu czy nad formą przekazów


A czy to cokolwiek zmienia? Istotne jest to, że PEWNYM osobom wciska do głowy takie właśnie rzeczy. To że nie wszystkim nie usprawiedliwia tego, że niektorym - OWSZEM.
Problem polega na tym, że PEWNE osoby nie mają swojego zdania w tym wszystkim co sie dzieje i sami sobie pozwalają wcisnąć "do głowy takie właśnie rzeczy". Nie dzieje się to tylko na płaszczyźnie PCh, ale każdej dziedzinie naszego życia. To staram się uświadomić, podając przykład automatów do gier na kasę. Jakoś nikt z tego nie robi problemu, a przecież wystarczy spojrzeć na dochody tylko w Polsce - idące w milionach, jak nie w miliardach złotych, które (i tutaj mam całkowitą pewność) trafiają do rąk prywatych...


Widzisz, zauważ tylko, że ludzie, którzy jeżdżą na sesje osobiste i deklaruja jako PROBLEM to, że ich "druga połówka" nie zgadza się z tym, co sądzą/mówią/robią dla PCh, naprawdę muszą być już mocno indoktrynowani (skoro ważniejszy jest dla nich En-ki niż rodzina, i to nie PCH, a zdanie RODZINY jest dla nich problemem). W takim przypadku siła sugestii i nakazu są w zasadzie równe. W związku z czym też sugestia i nakaz są równoznaczne w takim wypadku.
Jest pewien sens i logika w Twoim argumencie, niekiedy pod wpływem emocji jak również używając technik socjologicznych, można wywołać pożądany efekt. Jednak chce jeszcze raz zauważyć, ze Enki jak również LŁ nie ukończyli studiów socjologicznych oraz będąc osobiście na "masażu" nie działał na mnie żaden "przekaz podprogowy" Mrugnięcie A co hierarchii ważności, do której sie odniosłeś, to wczoraj widziałem w sklepie babkę, która swoim ubiorem wskazywała na średio-zamożną, ale 50zł na totka puściła, bo jednak 40 000 000pln "rusza  wyobraźnią". Fajny argument zapodałeś, ale ja taki sam mogę znaleźć "bliżej mojego domu"(bo owy sklep mam na rogu)


Tu naciągasz pewien fakt. To, że preparat został przebadany oznacza, że nie ma NEGATYWNYCH skutków dla zdrowia. Nie oznacza to jednak, że ma skutki POZYTYWNE. W związku z czym nakaz odłożenia leków (które mozliwe, że jakos podtrzymują zdrowie) na coś, co nie ma stwierdzonej SKUTECZNOŚCI LECZNICZEJ, nie jest już moralne.
Poczytaj sobie na temat suplementu diety, który się nazywa HMB. Znajdziesz na jego temat identyczne opinie. Naukowo nic nie zostało potwierdzone, prócz tego, że nie działa NEGATYWNIE na organizm. A jednak ludzie go kupują i zarzywają Uśmiech Na forum znajdziesz opisy typu: "HMB na jednych ludzi działa, na inych nie działa" i jakoś nikt sobie nie zawraca głowy tym preparatem jak wy suplementem Ki.


Powiedzmy sobie szczerze - gdyby naszyjnik był faktycznie tyle wart, Lucyna dostałaby za niego tyle w pierwszej lepszej Desie czy od innego prywatnego kolekcjonera. Bez zniżania ceny. Chodzi wiec nie o to, że cena 19 tyś względem 25 tyś nie jest atrakcyjna, ale o to, że 19 tyś za taki naszyjnik to JUŻ przepłacenie, i to grubo.
Powiedzmy sobie szczeże - nie widziałeś tego naszyjnika, nie trzymałeś go w ręku i nie dałeś tego naszyjnika do wyceny... Więc dlaczego dyskutujesz na temat, w którym brakuje Ci wiedzy....Coś Ja nie mam pojęcia czy naszyjnik jest warty swojej ceny i szczerze mówiąc - nie interesuje mnie to!!!
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #257 : Wrzesień 29, 2009, 12:14:26 »

Widzisz, w ten sposób myśląc dojdziemy do wniosku, że WSZYSTKO mogło zostać zmanipulowane. Przykładowo, relacje i zapisy z sesji moga być okrojone, wycinając np zdania, w ktorych En-ki nawoluje do masowego mordowania ludzi i gwałtów na nieletnich (oczywiście nie sugeruję, że tak JEST, ale że idąc takim tokiem rozumowania możemy sobie "wydumać" dosłownie wszystko).
Widzisz, w ten sposób pokazaliśmy, ze racja jest jak ... - kazdy ma swoją. Przewagą dziennikarzy z reportażu było to, że to oni montowali materiał zgodnie ze swoim "widzimisie", wiec pytanie nad czym dumamy, nad forma reportażu czy nad formą przekazów

Tu jest mowa o samym reportażu, i jak ma się do reszty danych, ktore mamy. A to, co chcialem Ci wykazać, to to, że jeśli założylibyśmy, że wszystko może być zmanipulowane, to rozmowa na JAKIKOLWIEK temat nie miałaby najmniejszego sensu - bo zawsze "to moglo być zmanipulowane".

Cytuj
A czy to cokolwiek zmienia? Istotne jest to, że PEWNYM osobom wciska do głowy takie właśnie rzeczy. To że nie wszystkim nie usprawiedliwia tego, że niektorym - OWSZEM.
Problem polega na tym, że PEWNE osoby nie mają swojego zdania w tym wszystkim co sie dzieje i sami sobie pozwalają wcisnąć "do głowy takie właśnie rzeczy". Nie dzieje się to tylko na płaszczyźnie PCh, ale każdej dziedzinie naszego życia. To staram się uświadomić, podając przykład automatów do gier na kasę. Jakoś nikt z tego nie robi problemu, a przecież wystarczy spojrzeć na dochody tylko w Polsce - idące w milionach, jak nie w miliardach złotych, które (i tutaj mam całkowitą pewność) trafiają do rąk prywatych...

Owszem, dzieje się, jednak dostawcy automatów do gier nie kreują się na zbawców ludzkości, pełnych miłości, chcących uratować ukochany świat przed zagładą. Tu jest ta "drobna" różnica. Jeśli uznamy PCh za dochodową spółkę, to owszem, jako taka działa jak najbardziej fair. Ale jeśli uznamy PCH za pełną miłości grupe ratowania ludzkości - to przyznasz, że wymagania moralne muszą być nieco wieksze, i tu już PCH nie wygląda dobrze w świetle przytoczonych wypowiedzi Lucyny/En-ki.

Aby było też jasne, o co chodzi - przykładowo, jeśli pewien sprzedawca rząda lekko wyśróbowanej (leciutko, prawie wcale) ceny za swe towary, to jest to ok, zagranie marketingowe. Ale jesli nagle organizacja charytatywna zażądałaby zapłaty za każdy swój "dar", w dodatku dając wysoką cenę, byłoby to moralnie naganne.

Rozumiesz chyba różnicę.

Cytuj
Widzisz, zauważ tylko, że ludzie, którzy jeżdżą na sesje osobiste i deklaruja jako PROBLEM to, że ich "druga połówka" nie zgadza się z tym, co sądzą/mówią/robią dla PCh, naprawdę muszą być już mocno indoktrynowani (skoro ważniejszy jest dla nich En-ki niż rodzina, i to nie PCH, a zdanie RODZINY jest dla nich problemem). W takim przypadku siła sugestii i nakazu są w zasadzie równe. W związku z czym też sugestia i nakaz są równoznaczne w takim wypadku.
Jest pewien sens i logika w Twoim argumencie, niekiedy pod wpływem emocji jak również używając technik socjologicznych, można wywołać pożądany efekt. Jednak chce jeszcze raz zauważyć, ze Enki jak również LŁ nie ukończyli studiów socjologicznych oraz będąc osobiście na "masażu" nie działał na mnie żaden "przekaz podprogowy" Mrugnięcie

Co do nie ukończenia przez Lucynę studiów socjologicznych - widzisz, swego czasu interesowałem się wpływem na ludzi. Znałem sporo metod tego wpływu (choć obecnie raczej nie cenię ich stosowania). I stosowałem z powodzeniem. Mialem wtedy ze 14-15 lat. O studiach nawet nie myslałem.

Wiec nie ukończenie studiów niczego nie udowadnia.

A co do tego, że byłes pewien, że nie byłeś manipulowany - widzisz, własnie potęga manipulacji (jakiejkolwiek) polega na tym, że czlowiek jest święcie przekonany, że NIE BYŁ manipulowany Mrugnięcie (nie znaczy to, że BYŁEŚ - ale że samo w sobie Twoje stwierdzenie o pewności, że nie byłeś manipulowany, jest bezsensowne)

Cytuj
Tu naciągasz pewien fakt. To, że preparat został przebadany oznacza, że nie ma NEGATYWNYCH skutków dla zdrowia. Nie oznacza to jednak, że ma skutki POZYTYWNE. W związku z czym nakaz odłożenia leków (które mozliwe, że jakos podtrzymują zdrowie) na coś, co nie ma stwierdzonej SKUTECZNOŚCI LECZNICZEJ, nie jest już moralne.
Poczytaj sobie na temat suplementu diety, który się nazywa HMB. Znajdziesz na jego temat identyczne opinie. Naukowo nic nie zostało potwierdzone, prócz tego, że nie działa NEGATYWNIE na organizm. A jednak ludzie go kupują i zarzywają Uśmiech Na forum znajdziesz opisy typu: "HMB na jednych ludzi działa, na inych nie działa" i jakoś nikt sobie nie zawraca głowy tym preparatem jak wy suplementem Ki.

Analogicznie co we wcześniejszym przykładzie - preparat ten nie jest reklamowany jako cudowne remedium na wszystko, przy ktorym trzeba odstawiać wszystkie inne leki, który przetestowali starożytni, jest napojem bogów i w ogole.

Cóż, jeśli się roztacza świetlane wizje, to trzeba im sprostać - PCH tego nie robi (i to w żadnym zakresie).

Cytuj
Powiedzmy sobie szczerze - gdyby naszyjnik był faktycznie tyle wart, Lucyna dostałaby za niego tyle w pierwszej lepszej Desie czy od innego prywatnego kolekcjonera. Bez zniżania ceny. Chodzi wiec nie o to, że cena 19 tyś względem 25 tyś nie jest atrakcyjna, ale o to, że 19 tyś za taki naszyjnik to JUŻ przepłacenie, i to grubo.
Powiedzmy sobie szczeże - nie widziałeś tego naszyjnika, nie trzymałeś go w ręku i nie dałeś tego naszyjnika do wyceny... Więc dlaczego dyskutujesz na temat, w którym brakuje Ci wiedzy....Coś Ja nie mam pojęcia czy naszyjnik jest warty swojej ceny i szczerze mówiąc - nie interesuje mnie to!!!
[/quote]

Fakt, punkt dla Ciebie, zagalopowałem się - przepraszam.

Natomiast nie odpowiedziałes na ostatni punkt mojej wypowiedzi, mianowicie:

"Ekhem...a nie zauważyłeś tutaj, że Lucyna sama "wpadła", potwierdzając, ze to ona, a nie En-ki mówi? W sytuacji zaskoczenia (czyli wtedy, gdy czlowiek nie ma czasu do namysłu) powiedziała o słowach (rzekomo) En-kiego: "Być może [JA] źle się wyraziłam". Co Ty na to? Czyżby też pomyłka, manipulacja etc?"

Co na to powiesz?

Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #258 : Wrzesień 29, 2009, 13:27:24 »

Dziewczyna na prywatnej sesji:" Na razie mamy oszczędności 5000 złotych ale będziemy zbierać dalej"

Osobiście mam wątpliwości,czy głos nie został dograny poza sesją-ale to juz inne zagadnienie.

CIĘCIE OBRAZU

Pani Lucyna:"wystarczy,wystarczy".

Manipulacja-po co było cięcie?Skończyła sie klisza?

En-Ki często odpowiada na pytania,gdy sa dlugie i treść pytania jest oczywista-przerywajac w stylu "wystarczy".

Inny przykład:

NARRATOR:"Pani Lucyna proponowała,byśmy dla ratowania Ziemii kupili kolię"(pokazują kolię)

CIĘCIE OBRAZU.

Dziewczyna:"To ile trzeba terez?"(inne ujęcie,kolii już nie widać)

Pani Lucyna:"25 tysięcy dolarów"

Manipulacja polega na tym,że narrator zasugerował pytanie o cenę kolii,gdy w następnym ujęciu dziewczyna pyta "to ile trzeba teraz"-pyta nie o cenę kolii,co jest zasugerowane,tylko o ilość srodków potrzebnych fundacji do rozpoczęcia wykopalisk.(po co dziewczyna użyła słowo TERAZ?)

Wiem,bo na sesji 101 w Warszawie była podana kwota 25 tys.USD jako niezbędne do rozpoczęcia prac.

O kolii również mówiono ale ceny nie podawano.

W tym reportażyku jest tego wiecej-wystarczy sie przyjrzeć. Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 13:29:47 wysłane przez kot » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #259 : Wrzesień 29, 2009, 13:55:52 »

Kocie - na wstępie powiem, że takiej własnie odpowiedzi oczekiwałem. Sensownej, popartej argumentami, jasnej. Taka rozmowa ma sens Uśmiech

A teraz moje wątpliwości co do tego, co napisałeś (n ieco nie po kolei):

Cytuj
NARRATOR:"Pani Lucyna proponowała,byśmy dla ratowania Ziemii kupili kolię"(pokazują kolię)

CIĘCIE OBRAZU.

Dziewczyna:"To ile trzeba terez?"(inne ujęcie,kolii już nie widać)

Pani Lucyna:"25 tysięcy dolarów"

Manipulacja polega na tym,że narrator zasugerował pytanie o cenę kolii,gdy w następnym ujęciu dziewczyna pyta "to ile trzeba teraz"-pyta nie o cenę kolii,co jest zasugerowane,tylko o ilość srodków potrzebnych fundacji do rozpoczęcia wykopalisk.(po co dziewczyna użyła słowo TERAZ?)

Wiem,bo na sesji 101 w Warszawie była podana kwota 25 tys.USD jako niezbędne do rozpoczęcia prac.

O kolii również mówiono ale ceny nie podawano.

Bardzo celne spostrzeżenie. Faktycznie, mogła tu wystapić manipulacja, trudno ukryć. Wprawdzie chciałbym zobaczyć jakiś zapis z tej sesji, jednak wierzę Ci na słowo, poki nie zobaczę - bo tam nie byłem, i tu nie mam prawa odmawiać Ci racji.

Jedyne, co mnie zastanawia, to to, JAK jest sprzedawana kolia. Czy za konkretną cenę, czy jako aukcja. Gdyby jako aukcja, to użycie słowa TERAZ byloby jak najbardziej na miejscu (jaka jest aktualna cena). Ale to tylko domysł, więc nie uznawaj tego za argument. Muszę najpierw sprawdzić i potwierdzić.

Cytuj
Dziewczyna na prywatnej sesji:" Na razie mamy oszczędności 5000 złotych ale będziemy zbierać dalej"

Osobiście mam wątpliwości,czy głos nie został dograny poza sesją-ale to juz inne zagadnienie.

Na to konieczne byłyby przesłanki - skąd uważasz, że głos był dodany?

Cytuj
CIĘCIE OBRAZU

Pani Lucyna:"wystarczy,wystarczy".

Manipulacja-po co było cięcie?Skończyła sie klisza?

En-Ki często odpowiada na pytania,gdy sa dlugie i treść pytania jest oczywista-przerywajac w stylu "wystarczy".

Z tym argumentem się już nie zgodzę. Chodzi mianowicie o to, że nie dokładnie przywołałeś słowa Lucyny. Nie powiedziała "wystarczy, wystarczy", przerywając wypowiedź, tylko PO wypowiedzi. Ponadto, nie powiedziała tego "z przecinkiem", szybko, jakby chciała zatrzymać dalszy monolog reporterki, ale "wystarczy <długa, "zadumana" przerwa>...wystarczy". Styl wypowiedzenia tej kwestii i okoliczności w żadnym wypadku nie wskazują na to, co powiedziałeś - na chęć przerwania monologu, a raczej na stwierdzenie (chcialoby się rzecz: "przekalkulowanie") że tyle jako wpłata wystarczy fundacji.
Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #260 : Wrzesień 29, 2009, 14:44:17 »

Owszem, dzieje się, jednak dostawcy automatów do gier nie kreują się na zbawców ludzkości, pełnych miłości, chcących uratować ukochany świat przed zagładą. Tu jest ta "drobna" różnica.
Owszem, jest różnica, ale ta różnica wynika z "targetu", w który są wycelowane automaty Mrugnięcie Właściciele tychże maszyn nie muszą się w żaden sposób reklamować, bo dla ich urzytkowników "zbawienna" jest ale wygrana Mrugnięcie


Ale jeśli uznamy PCH za pełną miłości grupe ratowania ludzkości - to przyznasz, że wymagania moralne muszą być nieco wieksze, i tu już PCH nie wygląda dobrze w świetle przytoczonych wypowiedzi Lucyny/En-ki.
Bardzo trafny argument!!! Jest mi tylko przykro, że wymagania moralne narzucane PCh są przez osoby nastawione z góry sceptycznie. Ja sam mam swoje wymagania, które nie zawsze się pokrywają i to czyni, ze nie uczestniczę jakkolwiek w projekcie, tylko przyglądam się jemu z boku i analizuję go według swoich własnych kategorii.


Co do nie ukończenia przez Lucynę studiów socjologicznych - widzisz, swego czasu interesowałem się wpływem na ludzi. Znałem sporo metod tego wpływu (choć obecnie raczej nie cenię ich stosowania). I stosowałem z powodzeniem. Miałem wtedy ze 14-15 lat. O studiach nawet nie myślałem.

Wiec nie ukończenie studiów niczego nie udowadnia.
Mylisz się, mając 14-15lat bardzo interesowałem się komputerami(były to inne czasy jak dzisiaj). Jednak gdy poszedłem na studia informatyczne zauważyłem, że po ich skończeniu stałem się INFORMATYKIEM, a cały okres wcześniej bylem tylko KOMPUTEROWCEM.
To, że jako nastolatek stosowałeś techniki socjologiczne, wcale nie oznacza, że robiłeś to tak dobrze i posiadałeś taką wiedzę, jakbyś to robił po ukończonych studiach Mrugnięcie


A co do tego, że byłes pewien, że nie byłeś manipulowany - widzisz, własnie potęga manipulacji (jakiejkolwiek) polega na tym, że czlowiek jest święcie przekonany, że NIE BYŁ manipulowany Mrugnięcie (nie znaczy to, że BYŁEŚ - ale że samo w sobie Twoje stwierdzenie o pewności, że nie byłeś manipulowany, jest bezsensowne)
Nie napisałem nigdzie że jestem tego pewien Mrugnięcie Bo jest to taka dziedzina nauki, że pewnym pomimo swojej wiedzy - nie można być nigdy Mrugnięcie
Ale zakładając, że zostałem ZMANIPULOWANY oraz ze ani razu nie pojawiła się informacja, ze mam wpłacić jakiekolwiek pieniądze, to czego zatem dotyczyła ta manipulacja na mojej osobie?


Analogicznie co we wcześniejszym przykładzie - preparat ten nie jest reklamowany jako cudowne remedium na wszystko, przy ktorym trzeba odstawiać wszystkie inne leki, który przetestowali starożytni, jest napojem bogów i w ogole.
Skoro znasz sie na socjologii, to powinieneś również znać się na PR. Taka forma reklamowania produktu jak sumpement Ki, nie jest precedensem na rynku. Przykład?

http://allegro.pl/item732755821_farmona_nivelazione_suplement_piersi_biust_gratis.html

Umieszczam pierwszy lepszy przykład jaki znalazłem na sieci Uśmiech i stwierdzam: "prędzej coś tam wykopią w Egipcie, jak mojej kobiecie urośnie większy biust po tym preparacie"  Afro Afro Afro

A to moze tylko oznaczać, że nie znajduję się w "targecie" powiekszacza piersi, jak również w leku na wszystko Uśmiech


Cóż, jeśli się roztacza świetlane wizje, to trzeba im sprostać - PCH tego nie robi (i to w żadnym zakresie).
Sęk w tym, że często się zdarza każdemu z nas, ze ambicje przerastają możliwości.. I tak samo stało się w tym przypadku. To, że naobiecywali wiele, ale realia okazały się inne nie dowodzi fałszywych intencji osób w projekcie. Gdyby tak było, to już dawno by zabrany szmalec zainkasowali i "zwinęli swój interes".


Fakt, punkt dla Ciebie, zagalopowałem się - przepraszam.
Loozik chłopaku Uśmiech nie gramy w w żadną gierkę na punkty, abym się z tego powodu poczuł się lepiej Uśmiech


Natomiast nie odpowiedziałes na ostatni punkt mojej wypowiedzi, mianowicie:

"Ekhem...a nie zauważyłeś tutaj, że Lucyna sama "wpadła", potwierdzając, ze to ona, a nie En-ki mówi? W sytuacji zaskoczenia (czyli wtedy, gdy czlowiek nie ma czasu do namysłu) powiedziała o słowach (rzekomo) En-kiego: "Być może [JA] źle się wyraziłam". Co Ty na to? Czyżby też pomyłka, manipulacja etc?"

Co na to powiesz?
Zgadza się, celowo opuściłem wypowiedź. Jednak nie uszło to Twojej uwadze Mrugnięcie
Celowo, ponieważ, odpowiedziałem już wczesniej:
Każdy może prosić o datki na cel jaki mu sie podoba. Chodzi jednak o sposób pozyskiwania środków - namawiania do blokad kont współmałzonków czy wręcz rozwodów - i to przez "pałającego miłościa" byta z któregos tam nieba?
Tu się zgodzę, cel szlachetny - forma przedstawiona w reportażu już nie..
Jak widzisz nie podobało mi się to i niezależnie jaką formę miałby ten reportaż, to zaakceptować tego typu stwierdzeń nie chce/nie umiem/nie potrafię!!!Moim celem na forum nie jest "psioczyć" na temat osób, które na tym forum aktywnie nie uczestniczą. Nie robię tego na co dzień w real'u, wieć na forum również robić tego nie będę. Moim celem jest przedstawianie swoich własnych poglądów i wyrażanie ich w wyrafinowany sposób  Afro





EDIT:
Dziewczyna na prywatnej sesji:" Na razie mamy oszczędności 5000 złotych ale będziemy zbierać dalej"

Osobiście mam wątpliwości,czy głos nie został dograny poza sesją-ale to juz inne zagadnienie.

CIĘCIE OBRAZU

Pani Lucyna:"wystarczy,wystarczy".

Manipulacja-po co było cięcie?Skończyła sie klisza?

En-Ki często odpowiada na pytania,gdy sa dlugie i treść pytania jest oczywista-przerywajac w stylu "wystarczy".

Inny przykład:

NARRATOR:"Pani Lucyna proponowała,byśmy dla ratowania Ziemii kupili kolię"(pokazują kolię)

CIĘCIE OBRAZU.

Dziewczyna:"To ile trzeba terez?"(inne ujęcie,kolii już nie widać)

Pani Lucyna:"25 tysięcy dolarów"

Manipulacja polega na tym,że narrator zasugerował pytanie o cenę kolii,gdy w następnym ujęciu dziewczyna pyta "to ile trzeba teraz"-pyta nie o cenę kolii,co jest zasugerowane,tylko o ilość srodków potrzebnych fundacji do rozpoczęcia wykopalisk.(po co dziewczyna użyła słowo TERAZ?)

Wiem,bo na sesji 101 w Warszawie była podana kwota 25 tys.USD jako niezbędne do rozpoczęcia prac.

O kolii również mówiono ale ceny nie podawano.

W tym reportażyku jest tego wiecej-wystarczy sie przyjrzeć. Uśmiech Uśmiech


Moge do tego dorzucić maila od mojej znajomej, która wykazała się trudem i dogłębnie przeanalizowała pokazane materiały w sesji publicznej:
Cytuj
MANIPULACJA  UZYTYCH  SLOW   Z  SESJI  99 WE  WROCLAWIU ( 13 STRON TEKSTU, POLTOREJ -GODZINNA SESJA)W  REPORTAZU EKSPRESU REPORTEROW. 
 
1. STRONA 10 - 1  ZDANIE  Z SESJI UZYTE  W  1 ZDANIU WSTAWKI  REPORTAZU
 2. STRONA 8 - 2  ZDANIE  CYTATU Z SESJI  UZYTE  W  1 WSTAWCE  REPORTAZU
 3. STRONA 5 -  CYTAT  UZYTY Z SESJI  W  REPORTAZU  JAKO  NR  2
 4. STRONA 8 - CYTAT UZYTY  Z SESJI  W  REPORTAZU  JAKO  NR 3
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 14:49:30 wysłane przez Sobek » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #261 : Wrzesień 29, 2009, 15:19:05 »

Ciekawi mnie jak po tym reportażu będą wyglądały sesje . Albo ten reportaż przysporzy uczestników albo wywoła manifestacje "wiernych" z ciekawości muszę zobaczyć co będzie w Krakowie Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #262 : Wrzesień 29, 2009, 15:33:54 »

Tenebraelu!!

Ja tu widzę wyraźnie manipulację-obejrzełem jeszcze raz ten materiał.

Jest w nim tak:
Dziewczyna:"Na razie mamy oszczędności 5000 złotych ale będziemy zbierać dalej"

I tu jest cięcie obrazu.

Lucyna mówi:"wystarczy".

Jeśli to nie jest manipulacja,to po co było tu cięcie?


Zwróć uwagę,że zmieniło się tu wyraźnie ujęcie i jest takie samo,jak przed poprzednim cięciem,czyli gdybyśmy ponumerowali całe fragmenty od cięcia do cięcia,to na przykład chronologicznie nagrane fragmenty użyte w reportazu(reszta wycięta) o numerach 34,37,43-zostały zmontowane jako 34,43,37.
Wskazuje to na to,ze odpowiedzią na deklaracje dziewczyny "na razie mamy oszczędnosci..." nie jest odpowiedź"wystarczy".
Powtórzę,że wskazuje na to ujęcie-przy odpowiedzi "wystarczy"jest ujęcie takie,jak w poprzednich fragmentach poprzedzających deklarację a nie jest takie,jakie było podczas deklaracji. Uśmiech Uśmiech


Jeśli chodzi o dodawanie głosu,to jest to dla mnie oczywiste,że autor reportażu o tak tendencyjnym charakterze nie miałby żadnych zahamowań aby sobie pomóc używając takiej sztuczki.

Ale było to z mojej strony tak na boku powiedziane.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 18:24:45 wysłane przez kot » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #263 : Wrzesień 29, 2009, 15:42:56 »

Ciekawi mnie jak po tym reportażu będą wyglądały sesje . Albo ten reportaż przysporzy uczestników albo wywoła manifestacje "wiernych" z ciekawości muszę zobaczyć co będzie w Krakowie Uśmiech

Mówisz w Krakowie?
Kolejna sesja?
Kiedy dokładnie?
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 15:43:17 wysłane przez komandos040 » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #264 : Wrzesień 29, 2009, 15:45:49 »

25 października po kursie Silvy w Nowohuckim NCK-u
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #265 : Wrzesień 29, 2009, 15:58:36 »

wstęp podobno wolny ale obowiązuje rezerwacja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc
Zapisane
Constantin
Gość
« Odpowiedz #266 : Wrzesień 29, 2009, 17:59:36 »

Kocie a ja myślę że każdy widzi to co chce widzieć w tym reportażu.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #267 : Wrzesień 29, 2009, 19:35:20 »

Kot - co do ujęcia, to trudno mi się wypowiedzieć. Nie wiem np, czy nie mieli dwóch kamer - wtedy już Twój argument by się nie bronił. Ale nie wiem, więc przyznaję Ci rację - MOGŁO dojść tu do manipulacji, i nie należy tego reportażu traktować jako dowodu czy przesłanki mocnej.

Niemniej jednak, uważam, podobnie jak przedmówca, że dobrze, że wywoła to dyskusję. Temat jest nagłośniony, więc i wszystko bardziej pójdzie pod lupę, nie będzie tak niszowe. A czy p.Lucyna i PCh wyjdą z tego obronną ręką - zależy to od ich faktycznych intencji i działań (czytaj - nie mówię ani tak, ani nie)
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #268 : Wrzesień 29, 2009, 19:56:17 »

1. Czy negujesz którekolwiek z wypowiedzianych przez Łobos słów zaprezentowanych w materiale?
Nie neguję, ale mam świadomość tego, że MOGŁY zostać zmanipulowane... Akurat forma reportażu bardzo Ci pasowała, więc zanik twojego obiektywizmu względem wypowiedzianych słów Pani Łobos jest uzasadniony
Cieszę się, że zgadzamy się, że Łobos żadne z wypowiedzianych słów nie zostało wciśnięte ani tez dograne. CZyli mówi to co mówi.

2. Jak pogodzić głoszenie miłości i deklarowanej troski o ludzi przez Łobos/samcia ze słowami nakazującymi zablokować konto lub nawet się rozwieść jeżeli małżonek nie chce dawać pieniędzy? Dlaczego w imię pieniędzy rozbija ludziom życie?
Jak już napisałem wcześniej bylem aż cztery razy na "masażu" u Pani Lucyny oraz przeczytałem większość sesji ze strony. Konfrontując to co usłyszałem osobiście od Samuela z blokowaniem kont, to bardzo gryzie się to we mnie i stawia moją osobę w obronie Enkiego. Jednak jestem świadomy, że Samuel może rożne rzeczy opowiadać różnym osobom, a czy Ty masz ta świadomość?
Patrz pkt. 1 - Łobos powiedziała co powiedziała - nawamiwła do blokowania kont i rozwodu z powodu niechęci małżonka do dotowania DŚ. Piszesz coś o swoim prywatnym masażu - rozmawiamy o konkretnych słowach Łobos z reportażu - sam napisałeś wcześniej , że nie zgłaszasz co do ich prawdziwości zastrzeżeń. Więc to że wg. Ciebie raz czy dwa była w porządku [nie mamy na to niezbitych dowodów] nie zmywa z niej tego, że w tym konkretnym miejscu była cyniczna i podła. Jak wytłumaczysz deklarowaną miłość i troskę o ludzi z nakazem dokonania rozwodu z powodu niechęci do datków. Konkretnie proszę, a nie że kiedys na jakiejś prywatnej sesji...

3. Jakim prawem nakazuje odstawić pewną dawkę lekarstw i zastąpić je preparatem Pch? Jakie Łobos ma kwalifikacje do tego?
Przykro mi to stwierdzić, ale chyba miałeś naprawdę ciężkie dzieciństwo, skoro nie potrafisz rozróżnić nakazu od sugestii.. A tak poza tym to w reportażu dziennikarka pojechała na Śląsk po ten niby preparat, preparat składał się z jakiś soli mineralnych i kosztował 30pln. Z mojej wiedzy(a mogę się mylić) Suplement Ki jest produkowany w Warszawie, składa się ze sproszkowanego złota i kosztuje dużo więcej jak 30pln...
Wstawki o dzieciństwie daruj sobie. I potrafię odróżnić sugestię od nakazu. Łobos WYRAŹNIE powiedziała "zmniejszyć dawki o połowę" a nie "pomyślcie o zmniejszeniu dawek" oraz "zakupcie preparat" a nie "rozważcie zakupienie". Łapiesz teraz różnice pomiędzy sugestią a nakazem?

4. Czy uważasz za odpowiedzialne i uczciwe nakazywanie zażywania ludziom "lekarstwa" które nie zostało przebadane klinicznie?
To znalazlen na stronie producenta preparatu:
Producentem „Suplementu Ki“ będzie Laboratorium Pierwiastków Śladowych w Warszawie. W tej chwili trwa proces rejestracji tego specyfiku jako suplementu żywieniowego.
masz tu linka:
http://www.analizawlosa.com.pl/strona.php?37575
Wiec jak widzisz tym razem to ja udowodniłem Twoją nierzetelność w opieraniu się na FAKTACH.
Jeżeli preparat został zarejestrowany, to oznacza że nie wiele różni się od tych suplementów, które łykam chodząc na siłkę.
Udowodniłeś i owszem ale swoją nierzetelność. Bo jak powyżej widać preparat jest w trakcie procesu rejestracji - czyli NIE JEST jescze zarejestrowany jak piszesz 2 linijki niżej. Preparat NIE ZOSTAŁ jeszcze zarejestrowany jak manipulujesz. To, że jest w trakcie procesu rejestracji nie oznacza automatycznie, że taką dostanie.
Więc jakim prawem Łobos nakazuje zmniejszenie leków przypisanych przez lekarza i zstąpienie ich NIEZAJERESTROWANYM preparatem? Nawet jeżeli jakiś srodek jest zarejestrowany - to czy ja mogę dowolnie podważać decyzje lekarzy i je zalecać? Apteki są wszak pełnie zajerestrowanych leków. Czyli wtopa z Twojej strony.

5. Czy uważasz 25000$ za uczciwą cenę za "naszyjnik"? Czy jeżeli sprzedałbym Ci go za 19000$ uznałbyś to za okazję?
hehehe, jeżeli cena faktyczna naszyjnika to 25k$ to 19k$ czyni cenę okazjonalną, 6k$ różnicy w tym przypadku daje ponad 20% ceny(nie chce mi się dokładnie liczyć).
JAk to nie wieszysz Łobos? Nie chcesz zarobić 6000$?

6. Dlaczego Łobos podważa własne słowa aby ratować skórę? "byc może źle się wyraziłam" - a wcześniej mówiła bez zająknięcia.
Porównujesz słowa LŁ do słów Enkiego, które niestety mają te samo "ujście" czyli usta Pani Lucyny. Stwierdzenie "być może źle się wyraziłam" rzeczywiście było niefartowne, bo Lucyna próbowała bronić niestety nie swoich słów.
Czyli jednak nie do końca wie co mówi, tak? W takim razie wszystko co powie nalezy traktować z mocnym przymrózeniem oka.

7. Czy etycznym jest wyciąganie od ludzi WSZYSTKICH oszczędności, bez rozpoznania ich stanu - zadeklarowane 5000 osczedności przez reporterów?
Każdy może zostać darczyńcą każdej fundacji na Ziemi, czy Ci się to podoba czy nie. Od takiej osoby zależy w jaką formę przyjmie i w jaki sposób to będzie robić. Jeżeli chcesz się doszukać w tym etyki, to proponuję Ci się zarejestrować na forum producentów oraz dystrybutorów automatów do gier hazardowych...
Ależ porażająca argumentacja - "inni kradną/więcej kradną to co się mnie czepiasz". A miało być konkretnie i rzeczowo. Działalność związaną z automatami też potępiam - bo to jest wciąganie ludzi w nałóg i czerpanie z tego profitów, ale co to ma wspólnego z "namowami" Łobos? Czyżby to, że "jednak" ona jest trochę mniej nieuczciwa niż ci od automatów?
Oczywiście, że każdy może wpłacić gdzie i ile chce, lecz ważnym moralnie jest aby nie wykorzystywać ludzi.

Przyznam Ci się, że wyciągnąłeś wnioski z moich poprzednich postów. Zgodnie z moją SUGESTIĄ (a nie NAKAZEM Mrugnięcie ) nie zmieniłes swoich poglądów, ale TON w jakim się wypowiadasz.
Brawo dla Ciebie!!! 
Niesteto o Tobie nie mogę tego uczciwie powiedzieć, bo jakieś wstawki o trudnym dzieciństwie widziałem. Chyba, że wyjasnić mi co to wnosi do Twoich argumentów?

Aha, skoro tak bardzo dbasz o rzetelnosć informacji to sprawdź jeszcze raz gdzie ta dziennikarka udała się po "żywą wodę", bo to nie był Śląsk - jest podane w reportażu konkretne miasto. Jak mam Ci wierzyć teraz, że rzetelnie obejrzałes reportaż?

Aha, jak widać Lucynka się rozwija - już sama potrafi wprowadzać się w trans...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 20:06:24 wysłane przez arteq » Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #269 : Wrzesień 29, 2009, 20:44:55 »

czara goryczy w końcu musiała się przelać Uśmiech

i dobrze, bo nie był byś sobą artQ sobą gdybyś tego nie zrobił.

ja się nie bawię w odbijanie piłeczki, pozostawiam to mądrzejszym ode mnie Uśmiech 
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #270 : Wrzesień 29, 2009, 20:59:39 »

Miało być merytorycznie - było, miało być rzeczowo - było. Bez epitetów - było... tzn. do czasu, z Twojej strony. Więc skąd ten nagły żal i ucieczka?
Sam apelowałeś, a zamiast argumentów - znowu jakieś osobiste wycieczki. Jakie odbijanie piłeczki? Wszak dyskutowaliśmy w oparciu o pewne fakty. I zapewniam, że nie traktuję oszukiwania ludzi jak zabawę - dla mnie to bardzo poważny temat.
Do tego sam uczulałeś mnie abym nie uciekał, lecz odpowiedział na Twoje spostrzeżenia - zrobiłem to.

Wystarczy uczciwie przyznać się - nie znajduję rozsądnej obrony dla Łobos w w/w punktach.


Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #271 : Wrzesień 29, 2009, 21:01:05 »

Tenebraelu!!

Sądzę,że PCh był wzięty pod lupę i prześwietlany długo ale nic negatywnego niż to co wymyślono
nie znaleźli.
Piszę tak,gdyż sesja,której fragmenty pokazano była dobre pół roku temu i dośc czasu było,by ofiarę rozpracować.
Ekspress reporterów-to program,który gorące tematy z wydarzeń ostatnich dni na światło dzienne

wydobywa a tu materiał wyjściowy stary,jak konserwy ze Szwecji.

Myślę,że w tym czasie autorzy nie dłubali w kulfonach,tylko rozpracowywali szajke.

100 prpcent pewnosci mam,że pod kątem finansów szukali.Nie jest aferą,że ktoś kolię chce

sprzedać i to żałośnie wypadło jako zarzut ale mimo wszystko jako minus zostało pokazane.

Więcej po prostu nie mogli a z pewnością śledztwo było,bo w Polsce przewałki finansowe są

wysoko punktowane dla opinii publicznej aby kogoś moralnie zlinczować.

Myślę więc,że wniosek nasuwa się jeden-finansowo nie ma sie do czego przyczepić.

Pieniądze na konto fundacji są przekazywane a fundacja finansuje egipsko polskie działania

wykopaliskowe prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski i Kairski i tu zdziwienie detektywów

musiało ściąć z tropu,bo nawet nie raczyli zwrócić na to uwagi,by rozwianiem wątpliwości co do sektowości nie groziło.
Materiał więc złośliwie kąśliwy powstał ale tylko kąśliwy,bo zarzutów działania niezgodnego z prawem nikt nie przedstawił. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
BBernard
Gość
« Odpowiedz #272 : Wrzesień 29, 2009, 21:21:03 »

Dlaczego reporterka nie przedstawiła wywadiu, histroii życia ludzi którzy mogą powiedziec i zaświadczyc swoimi doświadczeniami tego że dzieki tym kilku lat spendzonym z PCH i sesjami z Lucyną zmienili swoje zycie na dużo dużo lepsze.
Dlaczego reporterka nie próbowała przedstawic tych ludzi którzy dzieki PCH polepszyli znacznie swoje relacje z innymi ludzmi, tymi z rodziny, sąsiedztwa, z pracy i z ulicy. Polepszyli albo nawet uzdrowily.
Dlaczego nie przedstawiono osób które dzieki PH bardzo szyko rozwyneły się zawodowo , osób które znacząco polepszyly swoje finanse. Albo Osób które dzięki przekazów i przekazanej im miłosci zdecydowali się załozyc rodzinę i cieszą się szczęsciem rodzinnym.

Pokozane zostały za to osoby które czują się oszukane.

To forum odpycha tych pierwszych. Jak zatem ocenic których jest wiecej? Która z tych stron to margines? Nie wiem czy ktoś jest w stanie to wogóle ocenic.
 

 






 






Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #273 : Wrzesień 29, 2009, 21:28:46 »

Cytat: BBernard
Nie wiem czy ktoś jest w stanie to wogóle ocenic.

Ktoś?
Może, ale to indywidualne doświadczenia, a mało jest osób które chcą się nimi dzielić.
Prędzej coś, ... czas.  Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #274 : Wrzesień 29, 2009, 21:38:44 »

Większość ludzi woli się nie wypowiadać ,poniewaz nie potrafią się bronić i odpierac zarzutów .osób które siedzą na tym forum  i.....................no własnie po co one tu siedzą i zrzędzą ? Wiekszość osób poprostu czyta forum,jednak podczas anonimowej ankiety opowiedzieli się za.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

brygadaszarika julandia my-very-cats forumhumorystyczne radiomms