Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 11:52:29


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magazyn Ekspresu Reporterów - sekta En-ki  (Przeczytany 170303 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Constantin
Gość
« : Wrzesień 15, 2009, 21:43:38 »

Dnia 22.09.2009 roku na kanale TVP 2 o godzinie 21:45 odbędzie się emisja programu: Magazyn Ekspresu Reporterów.
Zostanie w nim poruszony temat sesji z Lucyną, tytuł reportażu brzmi "Sekta Enkiego".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 21:45:42 wysłane przez Constantin » Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2009, 14:13:19 »

Będzie ciekawie,na pewno nie przegapię tego odcinka....
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2009, 14:19:40 »

A może to ktoś nagrać i gdzieś umieścić później na Youtube czy gdzieś? Bo ja w tym czasie będe praktycznie odcięty od cywilizacji Uśmiech a bardzo chciałbym to obejrzeć.
Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2009, 14:27:58 »

Też będę czekał na Youtuba,nie mam dostępu do Polskiej TV a zapowiada się ciekawy materiał
Zapisane
kubraczek
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2009, 14:33:06 »

już sam tytuł jest bardzo obiektywny Szok, zapewne akcja toczyć się będzie wokół potwierdzenia tezy znajdującej się w tytule programy, a opartej o znaczeniu słowa sekta co samo w sobie jest bardzo problematycznym zagadnieniem czego dowód mamy chociażby tutaj:

http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/65

miłej lektury (aha i podejdźcie do powyższego artykułu z optymalną ostrożnością, nie traktujcie go jako wykładni jak to zwykli robić niektórzy użytkownicy, którzy co rusz podpierają się publikacjami docentów, doktorów, profesorów)
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2009, 16:15:16 »

Znam te reporterskie publikacje.Zazwyczaj wyglada to tak ze pisze i mowi sie o rzeczach ktorych sie nie zna.Gdy w Polsce wchodzil internet pare lat potem powstalo mnostwo ksiazek o tkz czatowaniu.Wypisywano tam takie bzdury i glupoty ze dopiero gdy wieksza czesc polakow dostala mozliwosc posiadania internetu ludzie przestali w ogole interesowac sie tymi bzdurnymi pozycjami.Z tym reportarzem bedzie podobnie,nierzetelny pojazd i obraza jak mniemam na podstawie tego forum.

Chodz rowniez uwazam ze PCH to sciema i nieprzekonuje mnie zarowno sama Lucyna jak i Enki to mysle ze to bedzie plytki popis dna reporterskiego.Ale moze sie pomyle co badz obejze dla czystej ciekawosci.Interesujace jest tylko to ze ktos postanowil zamiescic to w TV zwlaszcza w momencie gdy projekt prawie sie rozleciał.Mysle ze nie chodzi o PCH a o forum i poruszane tu kwestie,o ktorych na zadnym innym forum tak naprawde sie tak nie rozmawia jak tu.

A za slowo sekta,wytoczylbym im proces bo sekta to pojecie klerowskie.I potrzeba naprawde pewnych scislych dowodów na to by okreslic cokolwiek sekta.gdyby było inaczec swiadkowie dawno juzby byli jako sekta Język.Tak wiec juz sam poczatek swiadczy o plytkosci pomysłodawcy tego programu.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2009, 19:46:05 »

Pierwsze słyszę, że słowo sekta to pojęcie klerowskie.
I PCh ma dużo wspólnych cech z sektą.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 16, 2009, 20:16:06 »

Pierwsze słyszę, że słowo sekta to pojęcie klerowskie.
I PCh ma dużo wspólnych cech z sektą.

Skoro tak to po co Ty w tej sekcie siedzisz tyle czasu? Przeciez to forum sekty, bycie na nim jest uczestnictwem w niej.

Dla mnie P. Ch. sekta nie jest i jej znamion nie ma ( mysle o oficjalnym P.Ch) , mysle ze innego nie ma , ale jezeli nawet to nie o tym dyskutujemy.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. SEKTA jest jak najbardziej klerowskim pojeciem , bo od poczatku wiazalo sie to slowo z religja, pozniej dodano mu wiecej znaczen.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekta
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 20:19:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2009, 20:24:03 »

To są dwa pch? Możesz w takim razie wskazać różnice pomiędzy oficjalnym a nieoficjalnym pch? No i który to oficjalny a który nieoficjalny?
Skoro nie widzisz pewnych cech sekty w pch to może nasze definicje "sekty" się różnią? Możesz przytoczyć swoją?

Nie uczestniczę w pch, nie popieram go - wręcz przeciwnie, udowadniam, że w wielu aspektach najzwyczajniej łże. Staram się także rzeczowo to unaoczniać aby ludzie nie dali się zwieść miłym słówkom. Czynności powyższe dalekie są od przynależności do pch. Gdy Ty wypowiadasz się na forum Żydów z automatu oznacza, że jesteś Żydówką? Pokrętna ta Twoja logika. Czy też może po prostu próbowałaś zdyskredytować mnie?

edit: sekta to słowo łacińskie. Łacina - przypomnę Ci - istniała przed powstaniem chrześcijaństwa. A w ruchach religijnych występowało określenie: wiarołomcy, odszczepieńcy. Żadnej z religii monoteistycznych nie można nazwać sektą. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 20:27:31 wysłane przez arteq » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 16, 2009, 20:40:28 »

Dla mnie P. Ch. sekta nie jest i jej znamion nie ma ( mysle o oficjalnym P.Ch) , mysle ze innego nie ma , ale jezeli nawet  by bylo to nie o tym dyskutujemy.


Napisalam wyraznie? Ja nie wiem nic o innym, byla to dywagacja do tekstu, na temat smiesznosci porownywania P.Ch z sekta.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps.  W kwestji  mojego  bycia lub nie Zydowka  dyskutowali bysmy o pochodzeniu etnicznym, ktore nie ma inna konotacje niz uczestnictwo w sekciarskim forum.

A czy religja monoteistyczna moze miec wiecej niz jednego Boga?
W KRK jest ich dwoch , Bog Ojciec  i Syn Bozy , obydwaj sa Bogami dla wyznawcow.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 20:47:30 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 16, 2009, 20:49:25 »

Powtórzyłaś to co napisałaś wcześniej. Nie raczyłaś odpowiedzieć na zadane pytania, mające na celu pomóc w rzeczowej kontynuacji dyskusji.
Jeżeli Twoim argumentem na to, że pch nie ma żadnych cech wspólnych z sektą ma być "śmieszność porównywania pch z sektą" to zachowujesz się dziecinnie i znowu uciekasz. Ja potrafię wskazać wiele wspólnych cech - wymieniając je KONKRETNIE, a nie mówiąc "jeżeli tego nie widzisz to śmieszne".

Nadal nie wiem co miałaś na myśli mówiąc o 2 pch - oficjalnym i jakimś innym [słusznie przypuszczam, że noszącym znamiona nieoficjalnego].

Odpowiadając na Twoje pytanie - jak widać NIC wyraźnego nie napisałaś.

Dla mnie P. Ch. sekta nie jest i jej znamion nie ma ( mysle o oficjalnym P.Ch) , mysle ze innego nie ma , ale jezeli nawet  by bylo to nie o tym dyskutujemy.
No tutaj to juz przeszłaś samą siebie. Czy możesz jeszcze raz przeczytać temat wątku? Tak, tak - ten powyżej w którym widnieje słowo "sekta" i "enki".
To o czym innym chciałabyś rozmawiać w tym temacie? O motylach? O lecie? O samolotach?

Porównanie z FŻP jest jak najbardziej spójne z zaprezentowanym przez Ciebie tokiem myślenia, czyli:
uczestniczysz w forum poświęconym danej organizacji = należysz do niej/utożsamiasz się z nią.
Przecież zarzuciłaś mi właśnie przynależność do "sekty pch" ponieważ wypowiadam się na ich forum. Jeżeli się mylę to wskaż mi jasno konkretne rzeczy które czynią ze mnie członka pch.

Co do Boga w KRK - poczytaj jak to jest w tym konkretnym przypadku, zamiast się ośmieszać. Jeżeli naprawdę nie widzisz podstawowych błędów w swojej wypowiedzi - to powiedz, wytłumaczę gdzie są.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 20:54:44 wysłane przez arteq » Zapisane
Constantin
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2009, 21:15:50 »

Myślę, że sekta to zbyt duże słowo, ale PCH ma wielu fanatycznych wyznawców co jest niepokojące.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 16, 2009, 21:28:49 »

Myślę, że sekta to zbyt duże słowo, ale PCH ma wielu fanatycznych wyznawców co jest niepokojące.

Moze nie wyznawcow a zwolennikow, ktorzy posiadaja wolna wole i prawo wyboru. Poki co nie ma naduzyc sily zwolennikow P. Ch.  przeciw przeciwnikom.
Nie ma zgloszen w organach scigania ze ktos kogos do czegos zmusza.
Wolnosc mysli i slowa byc powinna. Chyba mamy dosyc cenzury na dlugo.
Chyba bardziej irytujacy jest obszerny material na forum o naduzyciach KK, i jego niechlubnosci , oraz falszach.

I bardziej to moze byc powodem do ataku z argumetem niby sektowosci niz P.Ch. jako calosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 21:29:19 wysłane przez Kiara » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 16, 2009, 21:33:28 »

Cytat:Constantin:

"Myślę,że sekta to zbyt duże słowo,ale PCH ma wielu fanatycznych wyznawców co jest niepokojące".



...ale niekoniecznie,bo przecież każdy klub piłkarski też ma swoich fanatycznych wielbicieli,każdy

zepół pieśni i tańca,wszystkie religie mają,strony internetowe,partie polityczne,czołowi terrorysci

mają ,nawet ryby i zwierzęta leśne swych fanatycznych morderców mają i inni też swoich różnych

etatowych mają. Uśmiech Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 21:50:05 wysłane przez kot » Zapisane
Constantin
Gość
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 17, 2009, 00:08:44 »

Wszystko zależy od punktu widzenia. Zwolennicy PCH wybrali sobie taką drogę i nie mamy prawa ocenia czy jest słuszna.
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 17, 2009, 00:09:16 »

Jeśli jakokolwiek osoba określi, iż wypowiadanie się na forum "Cheopsa" jest przynależnością do sekty pozwę ją do prokuratory. Nie mam czasu na zajmowani się sprawami prawa cywilnego i tracenie swojego czasu na niepotrzebne dyskusje co mogę, a czego nie. Określenie osób zajmujących się pewną tematyka sektą jest niedopuszczalne nawet w prawie polskim. Jeśli polskie środki zaradcze są zbyt powolne w tym temacie odmienne zdanie może wydać sąd europejski.
Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 17, 2009, 06:28:58 »

Podejrzewam, że większość ludzi piszących tutaj na forum nie ma wymiernego pojęcia o działaniach PCH i ich zwolenników. Mówię tutaj o tych aktywnie działających. A już tym bardziej o ich bezpośrednim stosunku do Samca. Dlaczego? Bo oni boją się dyskusji, konstruktywnej krytyki. Ich tutaj nie ma. Są za to inni, niektórzy z nich rzeczywiście podchodzą pod fanatyzm. Po części PCH JEST sektą, ale nie działa szczególnie szkodliwie - na razie i być może (bo nie wiemy czy założony cel rzeczywiście okaże się pożądanym). Członkowie PCH, zwinnie nazywani przez niektórych tutaj JEDYNIE zwolennikami, podążają w kierunku wyznaczonym przez Samuela. Mają wyznaczone cele i w pewne rzeczy wierzą - bo muszą, w innym wypadku Samciu by się zezłościł i wyrzucił spod swoich czarcich skrzydełek Uśmiech Wszystko to działa jak sekta. Tylko zaznaczam, nie demonizowałbym słowa sekta.
Zapisane
kubraczek
Gość
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 17, 2009, 07:46:54 »

Cytuj
Podejrzewam, że większość ludzi piszących tutaj na forum nie ma wymiernego pojęcia o działaniach PCH i ich zwolenników.

Niestety popieram. Dla czego niestety? Dla tego, że nikt nas nie "karmi" newsami na temat codziennej działalności PCh. A myślę, że taka wiedza jest niezbędna dla uzyskania pełniejszego poglądu na projekt - bądź co bądź o ludziach świadczą nie tylko słowa ale i czyny, a takowych tutaj brak (oczywiście pomijam osoby, które robią to co myślą, żyją tu i teraz) - taka pozytywna weryfikacja "założeń programowych" projektu.

Cytuj
Mają wyznaczone cele i w pewne rzeczy wierzą - bo muszą, w innym wypadku Samciu by się zezłościł i wyrzucił spod swoich czarcich skrzydełek

Ehh z tym "wierzę bo muszę" to chyba się kolego zapędziłeś. Bardziej skłaniam się ku tej opcji - wierzą bo chcą. Wątpię aby ktokolwiek z grona "Tych" osób został kijem zapędzony przed ołtarz En-Ki, chyba że wewnątrz PCh działa jakaś "mała inkwizycja". Ciekawi mnie czy i Ty wierzysz bo musisz? Faktem jednak jest, że ów projekt oparty jest o to czym hołduje większość religii - na strachu.

I na koniec żeby offa zbytniego nie robić. Przeszła mi dość nieśmiało przez głowę taka o to myśl, wynikająca z powyższych przemyśleń - a może program na temat którego kreślimy te zdania ukaże coś nowego, wejdzie z kamerą za "kulisy" PCh, przybliży sylwetki jego uczestników/twórców - będziemy mieli wtedy o wiele większe pole do analizy/krytyki - a znając wypowiedzi co nie niektórych "tutejszych" świętoszków zakładam, że nie obejdzie się i bez ocen.
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - jak myślicie, dla czego nikt z "wierchuszki" PCh nie rzucił wcześniej hasła o emisji?
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 17, 2009, 08:59:07 »

Sekta z założenia doprowadza do niewoli umysłowej kierując do niej wszystkich swoich członków.
Forum, na którym prowadzona jest dyskusja o wielu wątkach tematycznych sektą być nie może. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, drobne manipulacje słowne i chęć wciągnięcia adwersaża na swój tok myślenia, nie może być przyczyną określenia SEKTA.
Ten program już z założenia ma widoczne cele...


Ale zobaczymy, pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 17, 2009, 11:38:38 »

Ja potrafię wskazać wiele wspólnych cech - wymieniając je KONKRETNIE, a nie mówiąc "jeżeli tego nie widzisz to śmieszne".
Przykro mi artku to stwierdzić, ale tylko piszesz i sie wychwalasz czymś - czego nie robisz. Skoro potrafisz KONKRETNIE wymienić cechy wspólne, to proszę zrób to, bo ja wlasnie mam zamiar pokazać, że tak nie jest.


Cytat: wikipedia
Według raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji RP: "Raport o niektórych zjawiskach związanych z działalnością sekt w Polsce" z 2000 roku za sektę destrukcyjną uznać można każdą grupę, która posiadając silnie rozwiniętą strukturę władzy, jednocześnie charakteryzuje się znaczną rozbieżnością celów deklarowanych i realizowanych oraz ukrywaniem norm w sposób istotny regulujących życie członków; która narusza podstawowe prawa człowieka i zasady współżycia społecznego, a jej wpływ na członków, sympatyków, rodziny i społeczeństwo ma charakter destrukcyjny.
Według powyższego raportu sekta ma silny wpływ na osoby z nią związane, czego ja nie zauważyłem u osób, które czytają sesje, wypowiadają się na tym forum, lub uczestniczą w organizowanych sympozjach.
Jedynie tzw "charakter destruktywny" zauważam u osób uprzedzonych do projektu. Niejednokrotnie wypowiedzi przeciwników są "naładowane" agresją i niskimi wibracjami...


Cytat: wikipedia
"zbiór ludzi o charakterze totalitarnym, naruszający podstawowe prawa człowieka lub zasady współżycia społecznego, która poprzez stosowanie technik psychologicznych i socjologicznych, wykorzystanie fizyczne, psychiczne lub materialne powoduje uzależnienie osoby od tej grupy lub jej przywódcy, a jej wpływ na jednostkę, rodzinę lub społeczeństwo ma charakter destrukcyjny".
Kolejny cytat, tym razem bezpośrednio z raportu MSWiA. Jakoś dalej nie przekłada mi się PCH na sekte juz w pierwszych słowach cytatu:
- "o charakterze totalitarnym" (ten cytat mi się kojarzy z komunizmem, albo faszyzmem)
- "naruszający podstawowe prawa człowieka"
- "wykorzystanie fizyczne" (moze artku ktoś cię kiedyś z PCH "wykorzystał"  Mrugnięcie )
- "uzależnienie osoby od tej grupy lub jej przywódcy" (kolejny argument, który za mną nie przemawia, jakoś nie spotkałem się z nikim uzależnionym od Enkiego...)


Oczywiście mój obiektywizm każe mi wymienić z wiki również poniższe fakty:
Cytat: wikipedia
Ośrodek ten podaje zestaw dziewięciu pytań, mających pomóc w rozpoznaniu, czy mamy do czynienia z sektą destrukcyjną.[27] Dotyczą one:

   1. zakresu władzy przywódcy grupy,
   2. stosunku do spraw finansowych (nacisk na gromadzenie funduszy jest negatywnym sygnałem),
   3. swobody rezygnacji z członkostwa,
   4. istnienia obowiązku zakładania rodzin wewnątrz grupy,
   5. stopnia izolacji od informacji z zewnątrz,
   6. istnienia postawy niechęci lub wrogości wobec społeczeństwa, instytucji, ludzi spoza grupy oraz istnienia przekonania o jedyno zbawczości nauk grupy
   7. stosunku do oświaty i kształcenia pozareligijnego
Niektóre z tych punktów pośrednio można by "podciągnąć" pod PCH, ale i również pod już w/w FAN KLUB PIŁKARSKI


Porównanie z FŻP jest jak najbardziej spójne z zaprezentowanym przez Ciebie tokiem myślenia, czyli: uczestniczysz w forum poświęconym danej organizacji = należysz do niej/utożsamiasz się z nią.
Nie trafiłeś artku z tym porównaniem. Wiesz czym się różni przynależność związana z zainteresowaniami od przynależności na tle entnicznym...Coś Tym, że jakbym się urodził żydem to moja obecność oraz aktywność na FŻP była by tak samo uzasadniona jak Twoja na tym forum.


Przecież zarzuciłaś mi właśnie przynależność do "sekty pch" ponieważ wypowiadam się na ich forum. Jeżeli się mylę to wskaż mi jasno konkretne rzeczy które czynią ze mnie członka pch.
Ja mogę wskazać  Duży uśmiech
Cytat: wikipedia
Jego zdaniem(Max Weber), sekta bardziej ceni sobie uzależnienie emocjonalne niż intelektualne
Przecież twoj każdy post jest przesiągnięty emocjami  Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie


Po części PCH JEST sektą, ale nie działa szczególnie szkodliwie - na razie i być może (bo nie wiemy czy założony cel rzeczywiście okaże się pożądanym).
To skoro nie działa szkodliwie co to za sekta.... Uśmiech Wlasnie zaprzeczyłeś sam sobie.


Członkowie PCH, zwinnie nazywani przez niektórych tutaj JEDYNIE zwolennikami, podążają w kierunku wyznaczonym przez Samuela. Mają wyznaczone cele i w pewne rzeczy wierzą - bo muszą, w innym wypadku Samciu by się zezłościł i wyrzucił spod swoich czarcich skrzydełek Uśmiech
Wiesz co, w swoim życiu MUSZĘ się tylko jedno: "dobrze się ....", a reszta to jest moja wolna wola  Afro Afro A czy ty posiadasz swoją?  Cool
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 23:20:10 wysłane przez Sobek » Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 17, 2009, 12:05:56 »

Wolność Słowa, a Konstytucja cyt.:
"Konstytucja gwarantuje też: wolność i ochronę tajemnicy komunikowania się, wolność wyrażania swoich poglądów, wolność słowa, wolność zrzeszania się i organizowania pokojowych zgromadzeń, uczestniczenia w służbie publicznej, wybierania władz Rzeczpospolitej i pełną informację o działalności organów władzy publicznej."

źródło:
http://www.poland.gov.pl/Poznaj,Polske,5558.html
Zapisane
kubraczek
Gość
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 17, 2009, 12:30:47 »

Dry007 masz rację, fajnie że zapodałeś ten ustęp...
Nie zapomnijmy jednak, że istnieje jeszcze ustawa o ochronie osób i mienia, a w niej między innymi znajdziemy zapiski dotyczące takich spraw jak np prawo do  ochrony dobrego imienia, tak więc wolność wypowiedzi nie może godzić w powyższe. Ale nie gadajmy o prawodawstwie tylko czekajmy na program w tv - a nóż/widelec będziemy świadkami jakiś odkrywczych sformułowań, a już z pewnością realizatorzy obdarzą nas fajną, moralną puentą Język
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 17, 2009, 13:43:22 »

Choć interesuję się PCH i popieram ich działanie ,nie mam odczucia że należę do sekty.Jest to dla mnie obraźliwe stwierdzenie.To że interesują mnie inne tematy niż wiekszośc ludzi ,nie czyni mnie fanatykiem religijnym sekty Enkiego. Wierzę w Boga a przy okazji w jeszcze w coś innego.Czy to oznacza że działam w sekcie ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 17, 2009, 15:04:01 »

   1. zakresu władzy przywódcy grupy,
   2. stosunku do spraw finansowych (nacisk na gromadzenie funduszy jest negatywnym sygnałem),
   3. swobody rezygnacji z członkostwa,
   4. istnienia obowiązku zakładania rodzin wewnątrz grupy,
   5. stopnia izolacji od informacji z zewnątrz,
   6. istnienia postawy niechęci lub wrogości wobec społeczeństwa, instytucji, ludzi spoza grupy oraz istnienia przekonania o jedyno zbawczości nauk grupy
   7. stosunku do oświaty i kształcenia pozareligijnego

Jak rozumiem zgadzasz się zacytowanymi cechami właściwymi sekcie. W takim razie jedziemy;
ad1. samcio ma w pch władzę absolutną - członkowie/zarząd robią co im podpowie, np.: jedźcie kopać do Złotoryi - jadą, kopcie na Ślęży - zaczynają kopać, wskażę Wam co w Egipcie - wyjechali do Egiptu, nauczajcie o Pch - ogranizują sympozja. Za nic mają, że wiele z przepowiedni samcia się nie sprawdza - nie jest to dla nich jakikolwiek sygnał ostrzegawczy. Ba - wyraźnie nawet mówią: "nie ważne czy samcio jest dobry czy zły" - wskazuje to na ŚLEPE uzaleznienie od "wybawcy"

ad2. sprawy finansowe - przy dyskusji z Kotem prezentowałem cytaty w kórych samcio/pch nawołują do zbiórek pieniężnych. Mówi - dawajcie, bo jak nie będziemy mieli za co uratować świata to i tak Wam się nie przydadzą. Z relacji "byłych jaskółek" dowiadujemy się, że nastąpił rozłam ze względu na sprawy finansowe. Niechętnie pch przyjmuje pomoc wolonatriuszy - mówią: lepiej wpłaćcie kasę zamiast przyjeżdżać.

ad3. swoboda rezygnacji - ależ proszę - kłania się "hartowanie" sławy jak też sytuacje gdy mocna zaangażowana osoba próbuje zrezygnować to nagle staje się wrogiem.

ad4. o tym procederze nie słyszałem w odniesieniu do pch

ad5. nie występuje, mozna natomiast zauważyć od dłuższego czasu stanowisko odwrotne

ad6. alez jasno i wielokrotnie samcio określa, że on i pch są jedynym ratunkiem dla ziemii - tarcze i takie tam. Nie pada nigdzie alternatywna grupa mogąca wyręczyć pch. Kreuje się na wszechwiedzącego zbawcę

ad7. nie widzę związku.

Od siebie dodałbym też:
ad8. niechęć do religii - występuje.
ad9. szumne, spektakularne proroctwa, które oczywiście się nie wypełniają - występuje
ad10. żądanie posłuszeństwa - wielokrotnie samcio do tego nawoływał, a jego kumpel wspominał - znaczyć Was będziemy
ad11. dużo trąbienia o miłości i duchowosci, lecz czyny świadczą przeciw takowym deklaracjom - występuje aż do znudzenia
ad12. rosnący fanatyzm członków - czyż tego także nie widać? Pokazujemy kłamstwa, ale zwolennicy nie chcą ich widzieć. Skłdają deklaracje- ale ich nie dotrzymują.



Jak widać z podanych 7 punktów 4 pasują idealnie. Nie licząc tych dodanych przez ze mnie.
Zapisane
Sobek
Gość
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 17, 2009, 15:49:25 »

Widzisz artku, swoim cytatem dałeś się podpuścić... Bo ja zachowując swój OBIEKTYWIZM opisałem dwie strony medalu... Ty dopasowałeś do swojej wypowiedzi jak zwykle tylko tą jedną, która bardziej "Ci leży"... Twoja sprawa...

Jak widać z podanych 7 punktów 4 pasują idealnie. Nie licząc tych dodanych przez ze mnie.
Nie znamy się osobiście, ale jestem przekonany, że dla Ciebie wystarczy że tylko jeden punkt MIAŁBY znamiona sekty i pasowałby pod nie to by oznaczało ze jest to sekta... Po to zostały wyszczególnione siedem punktów, gdzie po spełnieniu ich wszystkich nie ma wątpliwości, ze jest to.. sekta.

Zapytam się ciebie tak: pociąg i samochód: mają koła, jeżdżą do przodu i do tyłu, przewożą pasażerów.
CZY TO OZNACZA, ŻE SAMOCHÓD JEST POCIĄGIEM.....CośCoś NIEEEEEE!!! ONE MAJĄ TYLKO CECHY WSPÓLNE...

Pierwsze siedem punktów zostało przygotowane przez Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji , jest to poważna instytucja, która prowadzi badania naukowe na ten temat i pomogła już wielu osobom.

Natomiast Ty wypisując swoje wyimaginowane jakieś punkciki(bo powiedzmy sobie wprost - nie jesteś żadnym autoryteten naukowym), pokazałeś tylko na jakim poziomie intelektualnym prowadzi się z Tobą dyskusję...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions fifa11 madex truegaming managerzuzlowy