Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 15:13:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 35 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wątek offtopowy  (Przeczytany 296579 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #100 : Wrzesień 17, 2009, 13:24:23 »

East, sytuacja jednoznacznie wskazuje, że ten człowiek chciał żyć. Ty natomiast twierdzisz, że tego chcieli wszyscy inni, a on powinien się cieszyć...

Nie oceniam tego, co ten człowiek chciał, a czego nie chciał, bo ani Ty , ani ja tego nie wiemy. Możliwe że przed śmiercią myślał tak jak sugerjuesz, natomiast po śmierci jego punkt widzenia mógł się diametralnie zmienić, bo zmieniło się postrzeganie. Ja komentuję ze swojego punktu widzenia, tak samo jak Ty i ... wszyscy inni. Niektórym jest przykro, że odszedł człowiek, że utracił tyle potencjalnych  chwil szczęścia, które tego człowieka ominęły, a mogły się zdarzyć. Ja natomiast wierząc w reinkarnację, uważam, że mamy całą wieczność na przeżycie chwil szczęścia tu na Ziemi jeśli taka będzie nasza wola.

Janneth )  napisałaś
Cytuj
przysłowie mówi, że dopóki coś Cię boli, to znaczy że nadal żyjesz. Ból jest nierozerwalną częścią naszego życia, towarzyszy nam od urodzin aż do śmierci.
Czyli , że życie utożsamiamy z bólem i cierpieniem. Trochę to śmiesznie brzmi, bo wygląda na to, ze życząc komuś długiego życia , życzymy mu również ( między innymi ) długiego cierpienia hehe  Duży uśmiech
Chińczycy mają takie fajne powiedzenie " obyś żył w ciekawych czasach" , które wcale nie jest komplementem, lecz jedną z cięższych klątw.
Życie wcale nie musi oznaczać cierpienia. Stan, który określamy jako ból , albo cierpienie możemy postrzegać zupełnie inaczej. W innych wątkach napisali o tym koliberek oraz phi. Można to zrobić na przykład poprzez akceptację tego , co jest, czego nie należy mylić z aprobatą.
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #101 : Wrzesień 21, 2009, 12:08:28 »

Nic nie wyjaśni. Bo i co ma wyjaśniać? Ściema to ściema. A łatwowierni (żeby nie napisać innaczej) zwasze się znajdą.
Zapisane
BBernard
Gość
« Odpowiedz #102 : Wrzesień 21, 2009, 15:11:58 »

Jesli uważasz że to ściema to po co właściwie tu zagladasz? Czyżbys łatwowiernych chciał ratować od oszustwa?  Tak z ciekawości zapytam.

Moje pytanie nie było odresowane do "trudnowiernych". Odpowiedz że to oszustwo mozna znaleść niemal wszędzie. Nic tu nie wnosi i nic nie zmienia. Choć nie, coś zmienia, trudniej czyta się forum, trzeba filtrować.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #103 : Wrzesień 21, 2009, 16:27:34 »

To może po prostu podaj adresata/ów pytania i po sprawie. Skoro pada otwarte pytanie na forum to chyba każdy ma prawo i możliwość odpowiedzi.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #104 : Wrzesień 21, 2009, 20:09:16 »

polsat. teraz.
Siedza tam jak szczury w Starożytm Labiryncie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 20:09:46 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #105 : Wrzesień 21, 2009, 21:40:57 »

 Uśmiech
Cytuj
Można to zrobić na przykład poprzez akceptację tego , co jest, czego nie należy mylić z aprobatą.

Własnie ,to według mnie prawda najprawdziwsza..AKCEPTACJA....nie musi wyrazac aprobaty....Tak by było doskonale.
Ale powiedz East ,czy w kazdym przypadku?..Czy sa jakieś granice akceptacji?  Tylko nie pisz ,ze kazdy człowiek wyznacza swoje.. Coś
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #106 : Wrzesień 22, 2009, 13:50:12 »

Myślę, że akceptacja dotyczy indywidualnej sytuacji życiowej. Jeśli pogodzimy się z konkretną sytuacją, akceptując ją, nawet, gdy jest dla nas niekorzystna, to uwalniamy się energetycznie od traumy związanej z nią w danej chwili. Od tego momentu możemy pracować nad tym, aby uwolnić się z niechcianej sytuacji na przyszłość. Jesteśmy wolni, gdyż zaakceptowaliśmy sytuację, której już nie da się zmienić.
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #107 : Wrzesień 22, 2009, 14:25:46 »

Bardzo ładnie ujęte. Już w samym momencie zaakceptowania stajemy się wolni wewnętrznie, mimo że sytuacja na zewnątrz mogła jeszcze nie ulec zmianie. Wtedy to pojawia się dystans do osób i sytuacji. A dystans jest ojcem humoru. I częstokroć tam gdzie powinniśmy płakać, czy się przejmować i starszliwie zamartwiać, zaczynamy się uśmiechać, bądź śmiać nawet serdecznie.

Akceptacja wytwarza dystans poprzez szerszy ogląd właśnie, a więc rodzi zatem i większe zrozumienie, mówiąc po buddyjsku współczucie. Eliminuje więc wszelką złość, wrogość. Wówczas to widzi się rzeczy jakimi są, zaczyna się je zwyczajnie nazywać, bez żadnych już emocjonalnych odniesień, lecz w konkretnym celu, za którym stoi już tylko konstrukcja, a więc tworzenie.


Z pozdrowieniem koliberek33
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #108 : Wrzesień 22, 2009, 14:31:54 »

Kolberek jest na tyle "mały", że potrafi z ust mi wyjąć... Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #109 : Wrzesień 22, 2009, 14:42:03 »

...i mądry, że wie do jakich ust sięgać! Mrugnięcie
Zapisane
daniel1704
Gość
« Odpowiedz #110 : Wrzesień 26, 2009, 07:30:24 »

Nic nie wyjaśni. Bo i co ma wyjaśniać? Ściema to ściema. A łatwowierni (żeby nie napisać innaczej) zwasze się znajdą.
Marek zachowaj te obiekcje dla siebie. To nie jest Wątek do krytykowania PCH:) i  forumowiczów.
ps. W 2012 roku czekam na wiadomość priv od ciebie o treści:" a nie mówiłem..." Uśmiech, ale na razie
proszę Cię o większą pokorę:P
To forum porusza wiele ciekawszych wątków niż o  PCH
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 07:31:13 wysłane przez daniel1704 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #111 : Wrzesień 30, 2009, 19:33:18 »

Pewnie niewielu wie, że dzisiaj jest Dzień Chłopaka.
Tak, wiem - też byłam zaskoczona, myślałam, że jest 2 dni po Dniu Kobiet.
Okazuje się jednak, że dwa dni po Dniu Kobiet jest Dzień Mężczyzn, a właśnie dzisiaj jest Dzień Chłopaka (znaczy chyba tych młodszych mężczyzn).

Nie mniej jednak wszystkim facetom bez wyjątku na wiek życzę dzisiaj wszystkiego najlepszego!!
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
kot
Gość
« Odpowiedz #112 : Wrzesień 30, 2009, 19:39:18 »

Dzięki Janneth!!

Dobrze się dowiedzieć,że dziś jest nasz dzień.

To już wiem,dlaczego wczoraj dostałem spodnie. Uśmiech Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #113 : Październik 01, 2009, 13:45:06 »

Kolego Guciu!!

A Ty jak wysoki poziom reprezentujesz,skoro były nasz prezydent prymitywem jest dla ciebie?

Co takiego więcej zdobyłeś w życiu,żeby czuć się wyżej od innych?

Jakimi osiągnięciami możesz sie nam pochwalić?

Jaki pożytek społeczeństwo ma z ciebie? Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 13:51:17 wysłane przez kot » Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #114 : Październik 01, 2009, 15:10:39 »

I co znowu straszenie sądem???
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #115 : Październik 01, 2009, 21:31:04 »

Ja zadałem pytanie i przedstawiłem możliwości, nie straszę
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #116 : Październik 01, 2009, 23:33:18 »

Szystkiego dobrego Miluśińscy! Przejrzystych snów życzę.

a ja udaję się niebawem do swojej windy.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #117 : Październik 13, 2009, 20:28:34 »

Nie wiem gdzie umieścić poniższy film, bo jest po niemiecku:

http://www.youtube.com/watch?v=71O9FofNJ-Q&NR=1
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #118 : Październik 13, 2009, 20:38:29 »

Darku jako nowy szef powinieneś zrobić małą reorganizację (Tusk po aferze hazardowej wymienił pół rządu i wyrzucił szefa cba)

proponuję dział FILMY lub MULTIMEDIA - lub coś o podobnej nazwie i tam wrzucać bo nie wiadomo gdzie co jest (dział a nie wątek)

masz prawo zrobić tutaj totalne przemeblowanie teraz Uśmiech

718'
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #119 : Październik 13, 2009, 20:58:59 »

Cytat: Kapłan
masz prawo zrobić tutaj totalne przemeblowanie teraz

Prawo i możliwości faktycznie zostały mi nadane z ramienia jaśnie nam panującego (proszę nie doszukiwać się jakichkolwiek uszczypliwości) Stolo, jednak nie zamierzam ich nadużywać, bom człem któremu woda sodowa do łba nie bije.  Mrugnięcie Duży uśmiech

Cytuj
proponuję dział FILMY lub MULTIMEDIA - lub coś o podobnej nazwie i tam wrzucać bo nie wiadomo gdzie co jest (dział a nie wątek)

Tworzenie działu dla kilku filmików chyba nie ma sensu.
Ten natomiast przeniosę w odpowiednie miejsce, gdy tylko ktoś mi powie czego on tyczy.
Myślę, ze Rafaela mi pomoże.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2009, 21:03:03 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Betti
Gość
« Odpowiedz #120 : Październik 18, 2009, 14:31:16 »

LASKOWIK i SMOLEN- z tylu sklepu

http://www.youtube.com/watch?v=cjMArLqDxvY&feature=related
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #121 : Listopad 08, 2009, 12:12:41 »

Pozwolę sobie jeszcze napisać parę zdań w temacie R.Polańskiego.
Naprawdę mnóstwo osób popiera polskiego reżysera,w tym wiele osób sławnych,
-
Pod petycją Levy'ego zebrano jak dotąd 164 podpisy. Wśród sygnatariuszy są m.in. aktorzy Jeremy Irons i Harrison Ford, pisarz Salman Rushdie, aktorki Isabelle Huppert, Kristin Scott Thomas i Natalie Portman, reżyser Sam Mendes.


Pod inną petycją, francuskiego Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów Dramatycznych (SACD), podpisało się 850 osób, w tym hiszpański reżyser filmowy Pedro Almodovar. Rzecznik SACD podkreśla jednak, iż motywem petycji jest protest przeciwko sposobowi aresztowania Polańskiego, ponieważ stwarza on niebezpieczny precedens.

Ostatnio kolejną "burzę" wywołały słowa Krzysztofa Zanussiego,który w "kropce nad i" jednoznacznie wyraził się o "bohaterce" skandalu z przed lat.

"Nikt nie zauważa, że dlatego że on jest sławny to ta sprawa ma taki wymiar. Gdyby on nie był sławny, to fakt, że ponad trzydzieści parę lat temu w Los Angeles, które jest miastem szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, bo chyba tak to naprawdę było..."

W końcu ktoś publicznie nazwał tę sprawę po imieniu,i bardzo dobrze!
Ludzie którzy uznali wypowiedź Zanussiego za skandaliczną w przeważającej większości nie znają bardzo ważnych aspektów tej sprawy.
na szczęście coraz więcej osób zauważa,o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

771
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 14:23:28 wysłane przez kamil771 » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Listopad 08, 2009, 12:37:21 »

a o co chodzi Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #123 : Listopad 08, 2009, 15:35:12 »

o politykę! o to, że USA ma ból do Szwajcarii, że ukrywa dane osób które w bankach szwajcarskich przechowują podejrzane pieniądze - i teraz Szwajcaria chce zrobić dobrze USA...

i tyle, to wszystko...

718'
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #124 : Listopad 08, 2009, 17:38:16 »

Nierzetelnie prowadzone śledztwo,wiele błędów,sędzia-karierowicz,który dzięki sprawie z Polańskim chciał zdobyć sławę,no i oczywiście polityka......
Jakby ta prostytutka była odrobinę starsza,sprawy mogło by wcale nie być.....
Jednym słowem pech....
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 35 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietadynastiatoftegard faon pegasus zoo-cassmitha hejtforum