Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 16:12:07


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 35 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wątek offtopowy  (Przeczytany 296583 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #175 : Kwiecień 04, 2010, 19:29:56 »

Ile pieniędzy przejadłeś podczas wielkanocnego śniadania?



Święta w naszych domach

Według wyliczeń analityków finansowych w tym roku średnia wydatków na przygotowanie świąt dla czteroosobowej rodziny wynosi 350 złotych. Sprawdźmy, ile kosztują poszczególne produkty i ile pieniędzy przejedliśmy w te święta.
1/14
...

http://finanse.wp.pl/gid,12136166,galeria.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #176 : Kwiecień 28, 2010, 21:30:37 »

Filmy 3D szkodliwe dla zdrowia.

3D może być niebezpieczne?
Wtorek, 27 kwietnia (10:26)


3D z kin przeniosło się do naszych domów. Czy jest to bezpieczna dla zdrowia forma rozrywki? /A

Telewizyjna technologia 3D dopiero zaczyna zyskiwać popularność, ale wraz z debiutem pierwszych telewizorów 3D rodzi się pytanie, czy ta forma rozrywki może być groźna dla naszych oczu?

Samsung ostrzega przed własnymi odbiornikami wyświetlającymi trójwymiarowe obrazy. Na australijskiej stronie www koncernu pojawiła się lista, wyszczególniająca drastyczne skutki uboczne oglądania telewizji w trzech wymiarach.

Oprócz zaburzeń wzroku mówi się o drżeniu mięśni, skurczach, mdłościach i zaburzeniach świadomości. Ogólnie producent zaleca ludziom "o słabej kondycji fizycznej", aby zrezygnowali z 3D. Jeśli ktoś nie jest wyspany albo wypił alkohol, powinien również poprzestać na tradycyjnym, płaskim obrazie.

...

Prawdziwa głębia

Wszystko o filmach - raport specjalny o 3D
http://nt.interia.pl/raport/3d

Jeśli w którymś momencie mózg zacznie się przyzwyczajać do separowania ostrości i akomodacji oraz - w różnicowanych płaszczyznach - skupienia wzroku, oglądającemu może zacząć brakować w realnym życiu informacji na temat sytuacji przestrzennej.

Zwykle takie "zaburzenie dwuoczności" ustępuje po kilku minutach, ale orędownicy pewnej teorii nie wykluczają, że u dzieci pojawia się ryzyko permanentnych problemów w postrzeganiu "prawdziwej" głębi. W konsekwencji częste oglądanie obrazów w 3D może doprowadzić do utraty zmysłu wzrokowej orientacji przestrzennej.



...

http://nt.interia.pl/audio-wideo/wiadomosci/news/3d-moze-byc-niebezpieczne,1470354
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #177 : Maj 04, 2010, 20:44:48 »

Jest wielki krater, ale nie wiadomo, jak powstał
Wtorek, 4 maja (17:31)



Eksperci przebadają próbki proszku wydobyte z dna leja powstałego w lesie niedaleko Sulęczyna na Kaszubach. Dziura ma 6 m średnicy i 3 m głębokości i do dziś nikt nie wie, w jaki sposób powstała.

Badający wyrwę w ziemi astronomowie wykluczyli hipotezę o uderzeniu meteorytu. Na dnie leja nie znaleziono żadnych materiałów pochodzących z kosmosu. Nie znaleziono ich także, co jest charakterystyczne w przypadku uderzenia meteorytu, pod dnem leja.

O badaniu poinformował Cezary Sreberski ze Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Teraz to urzędnicy Starostwa wyjaśniają tajemnicę leja.
...

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/pomorskie/news/tajemniczy-krater-w-lesie-na-kaszubach,1473816
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #178 : Maj 04, 2010, 21:58:23 »

A może to poszukiwacze bursztynu ? Kiedyś coś słyszałem, że wwiercają się w ziemię i pod ciśnieniem wtłaczają tam wodę, a potem wysysają powstałe błoto wraz z drogocennym kruszcem i wywożą gdzieś do odpłukania. W efekcie powstaje lej . Używają do tego szambowozów. Tak mi się dziwnie skojarzył ten proceder z tym lejem bo właśnie na Kaszubach on kwitnie.
Możliwe jednak , że się mylę.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #179 : Maj 04, 2010, 22:45:31 »

Sulęczyno znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Węsiorów, może miejsca "mocy" mają szczególny wpływ na okolicę?

A może któremuś Kaszubowi potrzebny był piach na budowę domu, a kopalnię potraktowano jako "dziw" natury Duży uśmiech
Czego to człowiek nie wymyśli, by podkreślić atrakcyjność miejsca poprzez odmienność swojej okolicy, oczywiście bezinteresownie...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #180 : Maj 04, 2010, 23:03:39 »

Tam jest świetny piasek pod budowę, a i bursztyn znaleźć można. Morze było i tam kiedyś także...
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Maj 04, 2010, 23:15:45 »

ja wiem co tam się stało  Szok ktoś za głeboko szukał grzybów   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Betti
Gość
« Odpowiedz #182 : Maj 05, 2010, 09:14:04 »

A moze wykopal grzyba giganta Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #183 : Maj 05, 2010, 12:10:27 »

 Ja przychylam sie do odpowiedzi Chanell . Ktoś szukał Trufli przy użyciu genetycznie zmodyfikowanej świnki giganta  Duży uśmiech
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #184 : Maj 05, 2010, 16:52:29 »

Tam jest świetny piasek pod budowę,

Też tak sądzę,to jest pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy.
Sam znam kilka takich miejsc,nic nadzwyczajnego.....
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #185 : Maj 10, 2010, 13:19:56 »

Ekolodzy ostrzegają: Jordan wysycha
2010-05-08, ostatnia aktualizacja 2010-05-07 15:51




Rzeka Jordan, jedno z miejsc kultu chrześcijan, wysycha. Jej rozległe odcinki mogą zniknąć jeszcze przed końcem 2011 roku.

Sytuacja jest bardzo poważna. Nie chodzi tylko o to, że znacząca część biblijnej rzeki może zniknąć z powierzchni Ziemi. Równie istotnym problemem jest fakt, że to, co pozostanie, będzie przypominało zwykły ściek. Właśnie takie wnioski widnieją w raporcie, który grupa izraelskich, jordańskich i palestyńskich badaczy środowiska opublikowała w poniedziałek.

- Można prawie przeskoczyć przez rzekę. W innych miejscach nie musisz nawet skakać, możesz ją zwyczajnie przekroczyć. Jest głęboka do kostki. Trudno zobaczyć wodę - skomentował Gidon Bromberg, izraelski dyrektor organizacji Przyjaciele Ziemi Bliskiego Wschodu, która zleciła raport.

...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80355,7854779,Ekolodzy_ostrzegaja__Jordan_wysycha.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Betti
Gość
« Odpowiedz #186 : Maj 12, 2010, 14:30:46 »

Ech co za zycie następna katastrofa , tyle ze tym razem ktoś przezył dziecko.
Zobaczcie na ile małych części rozsypał się ten samolot!
http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,0,pokaz.html


Przeżyło dziecko, 103 osoby zginęły - katastrofa Airbusa
 Samolot libijskich linii lotniczych Afriqiyah Airways rozbił się na lotnisku w Trypolisie - poinformowały służby bezpieczeństwa na lotnisku. W katastrofie zginęły 103 osoby, jednak przeżył ją 8-letni holenderski chłopiec. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. Według dpa, która cytuje rzecznika portu w Trypolisie, katastrofę przeżyła 9-letnia Holenderka.

Zdjęcia z miejsca katastrofy Airbusa w Trypolisie.

Samolot leciał z Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Na pokładzie Airbusa 330 znajdowało się 93 pasażerów i 11 członków załogi. Docelowym portem rejsu, po lądowaniu w Trypolisie, było londyńskie lotnisko Heathrow - podaje BBC News.


REKLAMA   Czytaj dalej



Według BBC samolotem podróżowały osoby różnej narodowości, Brytyjczycy i obywatele RPA. Wszyscy członkowie załogi byli Libijczykami. Polska konsul w Libii poinformowała, że na liście pasażerów nie było polsko brzmiących nazwisk.

Do katastrofy doszło około godziny 6.00 rano podczas lądowania. Według korespondentów BBC warunki atmosferyczne były sprzyjające - było słonecznie i bezchmurnie.

Sprzeczne informacje napływają o dziecku, które przeżyło katastrofę. Powołując się na źródła na lotnisku, AFP podała, że chodzi o 8-letniego chłopca z Holandii, który został odwieziony do szpitala w Trypolisie. Obrażenia dziecka nie zagrażają jego życiu - powiedział minister Zidan. Według dpa, która cytuje rzecznika portu w Trypolisie, katastrofę przeżyła 9-letnia Holenderka.

AFP pisze, że po katastrofie wzmocniono środki bezpieczeństwa na lotnisku, na które wciąż przyjeżdżają karetki pogotowia i pojazdy obrony cywilnej. Zakazano wstępu na miejsce zdarzenia.

Rzeczniczka południowoafrykańskiej dyplomacji Nomfanelo Kota powiedziała, że samolot wyleciał z Johannesburga we wtorek wieczorem i na trasie zniknął z ekranów radarów. - Nie wiemy, co się stało - powiedziała Kota agencji Reutera.

Warunki meteorologiczne w środę rano w Trypolisie były dobre; niebo było lekko zachmurzone. Przewoźnik Afriqiyah Airways, pierwszy całkowicie kontrolowany przez państwo libijskie, rozpoczął działalność w 2001 roku.

(tbe, meg, ap, oso)
TAGI: katastrofa, samolot, libia
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przezylo-dziecko-103-osoby-zginely---katastrofa-Airbusa,wid,12256929,wiadomosc.html
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #187 : Maj 17, 2010, 10:59:30 »

No to karmic dzieci kielbasami i boczkiem , Samuel bedzie zadowolony , i nie zapominac o pol szklaneczki slalcu dziennie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #188 : Maj 17, 2010, 11:30:34 »

Kiara, co ty tutaj wygadujesz za dyrdymały o właściwościach izolacyjnych tłuszczów itd... twierdzisz sama że w swojej diecie tłuszcze zwierzęce praktycznie wyeliminowałaś. a wystarczy spojrzeć na twoje zdjęcie aby z całą pewnością stiwerdzić iż czego jak czego, ale tłuszczy, a zwłaszcza zwierzęcych w twojej diecie nie brakuje - wręcz przeciwnie. jest ich zbyt dużo. to o co chodzi? kolejne pozerstwo?
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 11:42:14 wysłane przez marek324 » Zapisane
janek-kula
Gość
« Odpowiedz #189 : Maj 17, 2010, 12:02:45 »

Panie Mareczku troszkę kultury,rozmawiasz pan z kobietą. Duży uśmiech
Każdy z nas lubi co lubi i może przekazać tutaj swoje doświadczenia
dotyczące zdrowego odżywiania.
Ja lubię oglądać TV,a tutaj otrzymałem wiadomość,że powinienem się z tym ograniczyć.
I to ja sam zadecyduję co z tym fantem zrobię. Chichot
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 12:16:43 wysłane przez janek-kula » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #190 : Maj 17, 2010, 12:10:53 »

janek, ledwo się pojawiłeś a już zaczynasz zwracać uwagę? pokulaj się trochę po forum, poczytaj, wyrób sobie opinię... i wtedy będziemy mogli porozmawiać o tym, jak to w moim poście brakuje kultury. bo ja twierdzę że to jest stwierdzenie faktu. tak jak z otyłością kliniczną. nie piszę że ktoś jest pączkiem, grubasem czy tym podobne. stwierdzam fakt zwłaszcza w kontekście faktu jak to Kiara kiedyś zaczeła wypowiadać się o tłuszczach i braku ich spożywania w jej diecie. jeśli ktoś pisze coś takiego może zostać to skomentowane - prawo forum.
Zapisane
janek-kula
Gość
« Odpowiedz #191 : Maj 17, 2010, 12:25:31 »

Marek ja już wcześniej podglądałem to forum i wiem co w trawie piszczy. Chichot
Jak wspomniałem już wyżej,wszystko jest w moich rękach i dlatego wiele
mogę wysłuchać a postępowanie co do każdego z nas powinno być ludzkie
tzn. bez nienawiści do drugiego i ze zrozumieniem,że każdy może błądzić. Uśmiech
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #192 : Maj 17, 2010, 12:29:54 »

dlatego skoro nie rozumiesz to powtórzę jeszcze raz: w moim poście nie ma nienawiści, chęci dokuczenia komuś itp. tylko suche stwierdzenie faktu w kontekście propagowanej diety. i nie moralizuj bo w takim wydaniu jest ona poprostu męcząca.

Jak wspomniałem już wyżej,wszystko jest w moich rękach

bardzo krótkie i bardzo lakoniczne stwierdzenie jakże wiele mówiące o twojej osobie. czasami wystarczy parę słów... żeby rozwiać wątpliwości.

Marek ja już wcześniej podglądałem to forum i wiem co w trawie piszczy. Chichot

a może raczej się udzielałeś tylko pod innym nickiem, bo twój styl jakoś dziwnie wydaje się być znajomy...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 12:47:53 wysłane przez marek324 » Zapisane
janek-kula
Gość
« Odpowiedz #193 : Maj 17, 2010, 12:34:01 »

Złośliwość zdrowiu szkodzi Chichot
Dlatego lepiej trzymajmy się tematu,który jest tutaj poruszany,a wyjdziemy
na tym korzystniej. Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #194 : Maj 17, 2010, 14:06:39 »

janek, ledwo się pojawiłeś a już zaczynasz zwracać uwagę? pokulaj się trochę po forum, poczytaj, wyrób sobie opinię... i wtedy będziemy mogli porozmawiać o tym, jak to w moim poście brakuje kultury. bo ja twierdzę że to jest stwierdzenie faktu. tak jak z otyłością kliniczną. nie piszę że ktoś jest pączkiem, grubasem czy tym podobne. stwierdzam fakt zwłaszcza w kontekście faktu jak to Kiara kiedyś zaczeła wypowiadać się o tłuszczach i braku ich spożywania w jej diecie. jeśli ktoś pisze coś takiego może zostać to skomentowane - prawo forum.

Czy napewno mozesz i potrafisz  udowodnic fakt co ja jadam , jaka jest moja dieta?

Jezeli tak to prosze o dowody tych faktow.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 14:07:53 wysłane przez Kiara » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #195 : Maj 18, 2010, 07:09:33 »

janek, ledwo się pojawiłeś a już zaczynasz zwracać uwagę? pokulaj się trochę po forum, poczytaj, wyrób sobie opinię... i wtedy będziemy mogli porozmawiać o tym, jak to w moim poście brakuje kultury. bo ja twierdzę że to jest stwierdzenie faktu. tak jak z otyłością kliniczną. nie piszę że ktoś jest pączkiem, grubasem czy tym podobne. stwierdzam fakt zwłaszcza w kontekście faktu jak to Kiara kiedyś zaczeła wypowiadać się o tłuszczach i braku ich spożywania w jej diecie. jeśli ktoś pisze coś takiego może zostać to skomentowane - prawo forum.

Czy napewno mozesz i potrafisz  udowodnic fakt co ja jadam , jaka jest moja dieta?

Jezeli tak to prosze o dowody tych faktow.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Odp: Fenomen duchów sterujących KIARĄ
« Odpowiedz #2 : Maj 08, 2010, 11:25:54 »

"Naprawde wiecie wszystko na temat , co ja jem?
Czy ktos z Wasz zapytal mnie o to chociaz jeden raz?
Dziwne nigdy tego az tak dokladnie nie napisalam , a oprucz tego jezeli juz tak bardzo chcecie stosowac moja diete , to niech nikomu nie przyjdzie do glowy przestac jesc calkowicie tluszcze. Ja jem je , faktycznie sa niezbedne, ale w 99% ograniczylam tluszcze zwierzece.
Jedynym,  w minimalnych ilosciacj jest smietana (ona  jest tluszczem zwierzecym) , tak wiec zanim cos napiszecie o mnie , prosze sie mnie zapytac , by sie nie osmieszac.

Kiara"

"w 99% ograniczylam tluszcze zwierzece", "Jedynym,  w minimalnych ilosciacj jest smietana (ona  jest tluszczem zwierzecym)" - tak więc jak to sama piszesz, "by się nie ośmieszać" nie pisz że praktycznie zrezygnowałaś z tłuszczów zwierzęcych, bo powtórzę - tak nie wygląda osoba która z nich zrezygnowała.

nie wycofuj się rakiem, nie kłam. bo skoro można stwierdzić że spekulujesz faktami oczywistymi, które masz powyżej to równie dobrze można założyć że wiarygodność wszystkich innych twoich wypowiedzi jest równie wiarygodna - czyli żadna.

tak bardzo starasz rozbudować swój wuizerunek że zaczynasz się gubić w szczegółach. nie dość że zaczynasz się gubić w szczegółach, to jeszcze zaczynasz kłamać.

może w przeciwieństwie do chwili obecnej przestań godzinami przklepywać mądrości wątpliwej reputacji mędrców, nie marnuj czasu godzinami ślęcząc i śpiąc na klawiaturze. wyjdź do ludzi. przestań nauczać a zwyczajnie zainteresuj się tym kto obok ciebie mieszka. porozmawiaj z nim. o zwyczajnych ludzkich rzeczach a nie o wibracjach... zbuduj relacje międzyludzkie których jak widać nie masz, a może poznasz kogoś ciekawego. może komuś pomożesz, może ktoś pomoże tobie - i wiesz co? może poczujesz się w końcu że jesteś komuś potrzebna. że zrobiłaś w końcu coś pożytecznego. że zwykła, ludzka, codzienna uczynność jest znacznie więcej warta niż wirualne wibracje ascetycznych bytów z krainy nibylandii. przestań wypełniać pustką pustki bo życie zmarnujesz. a i tak nie wypełnisz go niczym innym tak bardzo jak drugą życzliwą osobą. a może nawet i kochaną...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #196 : Maj 18, 2010, 10:25:37 »

Dla scislosci dodac nalezy 1 lyzeczke od herbaty smietany dziennie , nie caly pojemnik , 1 lyzeczke.

Milych doznan smakowych.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #197 : Maj 18, 2010, 10:47:33 »

Marku jako farmaceuta ( tak coś kiedyś obiło mi się, nie wiem czy dobrze pamiętam) słabo z Twoja wiedzą, uważasz że tylko jedząc tłuszcze można dorobić się  nadwagi? oj braki braki widzę ...... to tak w temacie czepiania się Kiary..............

czy wegetarianin np nie może mieć nadwagi?

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #198 : Maj 18, 2010, 11:06:22 »

nie w temacie czepiania się kiary tylko stwierdzenia prostego faktu. poza tym przy całej mądrości, wiedzy, uduchowienia i kontaktów z zaświatami myśłisz wiki że potrzebna jej jest pomoc ciebie jako adwokata?

wegetarianizm to nie tylko brak spożywania mięsa i jego pochodnych. to dość szeroko rozumiana filozofia "jedzenia". chcesz przez to powiedzieć że brak mięsa nadrabia cukrami - pustymi kaloriami? a może alkoholami? wtedy cały ten zabieg byłby warty funta kłaków Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #199 : Maj 18, 2010, 11:23:54 »

No , no ... coraz ciekawiej to sie zapowiada , to do opetania i takich innych checie mi dorzucic alkoholizm Coś Coś Coś Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Ale ja nie widzialam tlustych alkoholikow jeszcze. W co mnie jeszcze ubierzecie?

Waze 300 kg , musza mnie nosic w lektyce ( bo chodzic juz nie moge ) , jestem opetana i co..? Acha moze alkohole... Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Podsumowac nalezy , zerowa wiedza na moj temat , ale rowniez na tematy zwiazane z rozwojem duchowym.

Taki moj wniosek konczacy ta dyskusje.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 35 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumwatachyzielonegoamuletu radarodzicowsp289 faon pack-of-black-and-white swietadynastiatoftegard