Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 05:16:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Antrovis itp. ...  (Przeczytany 125295 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Marzec 04, 2009, 15:17:58 »

Petras na forum mamy zwyczaj zwracania sie do siebie po imieniu, tak wiec  Kiara zupelnie wystarczy.

Wazne kto przekazuje informacje ( szczegolnie gdy reprezetuje soba jakas filozofie czy ruch ideologiczny, Antrowis takim jest), tak wiec uczciwie jest o tym poinformowac zanim zwiedzie sie nieswiadomych niczego ludzi.
Prawa uniwersalne tak przestrzegane przez ten nurt obowiazuja we wszystkich dzialaniach.

Duza czesc Twojej informacji od dawna jest mi znana jako nieprawdziwa, poslugiwanie sie nia jako zasada, jest chyba przestarzale nie tylko w stosunku do mnie.

Roznimy sie tym od siebie iz Ty reprezetujesz grupe  w ktora wcielasz innych ludzi. Ja natomiast reprezetuje tylko siebie i przekazuje ludziom informacje o ich indywidualnych mozliwosciach oraz ich indywidualnosciach.
Rozwoj indywidualny Czlowieka jest podstawa wyjscia ze wszystkich dotychczasowych wiezi grupowych.
Podwazaz istnienie ( zycie ziemskie osob) nie posiadajac na to zadnych dowodow, a uzywajac jedynie do tego mitycznych opowiastek krytykowanych przez ciebie grup.

Informujesz ludzi o koniecznosci uwolnienia sie z pod wladzy niewidzialnej zaswiatowej elity a zarazem propagujesz przyjmowanie do naszych wnetrz energii tych rozpadajacych sie juz pasorzytow, ktorzy za wszelka cene chca sie naszym kosztem przeslizgnac w nowy wymiar by ponownie nami wladac.
Czy naprawde nie zauwazasz tych sprzecznosi?
Warto  rowniez swoja ideologie obejrzec dokladnie, zauwazyc ze zamiast laczyc propaguje konkurecyjnosc z innymi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 04, 2009, 16:10:35 »

 Kiara do jednego tylko namawiam by poczytac coś na http://www.nieziemskie.eu/

JEŻELI ja coś skrytykowałm u Ciebie to najpierw dokładnie to przeczytałem mało raz to dwa lub trzy

Rozumiem że mój następny post skrytykujesz ze jest tekstem sekty niebo lub innej spoks

miłości Ci rzyczę Uśmiech
 
 
 
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 04, 2009, 16:17:51 »

Petras nie uzywam slowa sekta (staram sie tego nie robic), bo dla mnie to nazbyt wyswiechtane  pojecie. Zbyt czesto raniace ludzi. Jednak propaguje uczciwosc  intecji w kazdej przekazywanej wiedzy.
Ja tobie rowniez zycze moc Milosci

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 21:21:23 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 04, 2009, 19:04:17 »

Mała „dygresja” do postu Sokratka, zamieszczonego przez Petrasa.
---------------

Jestem człowiekiem i szukam człowieka.
A właściwie, nie szukam, bo znajduję wokół mnóstwo ludzi.
I nie obchodzi mnie ich bagaż wyznaniowy, obchodzi, jaką barwą promieniują.
Lubię bywać tam, gdzie płomień ciepły … zimno raczej omijam … czy to jest dzielenie?
Uogólnianie i zbytnie generalizowanie, to także forma zamknięcia energetycznego. Czy w sześcianie? Tego nie wiem.
Ciągłe głoszenie i skupianie się na bogach, to swoista ideologia. Ściąganie na nich naszej uwagi, oddawanie własnej energii. W czym to nas chroni? Czy umacnia nas myślenie o nich, jako naszych panach? Czy informacja o ich zamiarze przejęcia Ziemi, chroni nas w jakikolwiek sposób?
Może warto głosić piękno człowieka? I to, że nikomu nie podlega, bo sam sobie jest panem. Porównywanie człowieka do klucza, czy brył geometrycznych w niczym mnie nie wzbogaca. Wzbogacają mnie za to  własne doświadczenia, myśli piękne i wzniosłe, oraz czyste uczucia. I dobre intencje, bez strachu przed jakimkolwiek bytami, czy bogami.

Pozdrawiam człowieka  Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 19:08:32 wysłane przez ptak » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 04, 2009, 19:33:08 »

"to nie tak, jak myślisz"
http://www.smog.pl/wideo/24491/to_nie_tak_jak_myslisz/
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 19:59:40 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 04, 2009, 20:12:10 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

PHIRIOORI, jasne, że to nie tak …  Chichot

Możemy sobie dowolnie TFOrzyć, ale dopóki, nie ujrzymy całości, zawsze będzie nie tak, jak myślimy …
Fajna puenta! A porywamy się na opis BOGA, ha, ha …..  Duży uśmiech
Czy potrafimy opisać siebie? Chociażby maleńką cząsteczkę?
Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 04, 2009, 21:17:57 »

Ptak uwielbiam czytać to co piszesz Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 21:18:14 wysłane przez Petras » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 04, 2009, 21:25:56 »

Witam wszystkich,
Cos na ochlodzenie zaczynajacej gotowac sie dyskusji.
Ze strony powaznej nauki ( odroznic od tej komercyjnej i podrecznikowej ) wlasciwie sa juz od przynajmniej od lat 70 tych calkiem dobrze skrystalizowane pojecia niezwykle pomocne w troche innym widzeniu swiata i to takim, ktore dobrze laczy a nie dzieli odmienne swiatopoglady.
Ludzki swiatopoglad ( swiadomosc ) to przerazajacy antropocentryzm. I w kazdym pytaniu o nature czegos czego nie ogarniamy zmyslami ( i nie tylko ) przejawia sie jako kontekst.
Wiec krotko mowiac, nowoczesna nauka definiuje Ostatecznosc (mozna to roznie nazwac) jako zrodlo wszystkiego oraz usuwa ( uwaga!) czas i przestrzen. Ta pierwsza nie podlega poznaniu, chocby na zasadzie prawa emergencji,ktore mowi ze nie istnieje zadne prawo ,regula ostateczna, zas czas i przestrzen ( jaka znamy ) to produkty mentalne. Istnieje oczywiscie wiele wiecej ale to winno wystarczyc aby odpuscic sobie najpierw personifikacje a pozniej zrozumienie Boga-Ostatecznosci.
Za to dobrze sie spytac jak On sie przejawia i jak to ogarnac. Uśmiech
Na zadanie moge dolaczyc nieco cytatow  Duży uśmiech

Cytuj
Ptak  uwielbiam czytać to co piszesz
nie tylko Ty...
pozdrawaim
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 04, 2009, 21:53:58 »

Acentaur, skoro nie istnieje żadna reguła, prawo ostateczne, to nie może także istnieć ostateczne poznanie.
Może więc należałoby sobie odpuścić tę pogoń za majakami a skupić się na przeżywaniu siebie?
Tu przynajmniej mamy jakiś punkt zaczepienia.

No i nie doradzałabym nikomu popadać w uwielbienie czegokolwiek … źle się to zazwyczaj kończy …  Mrugnięcie choć sama uwielbiam „dotykać” człowieka …  Uśmiech
Czy chociaż czasami obdarzacie siebie czułym, delikatnym dotknięciem? Taką pieszczotą miłosną? Tylko, bez skojarzeń niewłaściwych, proszę.  Duży uśmiech

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 21:55:09 wysłane przez ptak » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 04, 2009, 22:01:09 »

Za późno.
Skojarzenia to przekleństwo ... . Duży uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 04, 2009, 22:17:03 »

Witaj ptaku,
Cytuj
skoro nie istnieje żadna reguła, prawo ostateczne, to nie może także istnieć ostateczne poznanie.
Może więc należałoby sobie odpuścić tę pogoń za majakami a skupić się na przeżywaniu siebie?
Tu przynajmniej mamy jakiś punkt zaczepienia.
bardzo dobrze zrozumialas , ostateczne poznanie nie istnieje i lepiej zajac sie soba a tym samym
calym swiatem.  Uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 05, 2009, 08:56:24 »

Cytuj
ostateczne poznanie nie istnieje

Ja to nazywam - rozwój nie kończy się nigdy - tak jak rzekłem nazwy tego samego bywaja różne Uśmiech

Ptak ok zastosuje sie do Twoich rad

pozdrawiam wesoło
Zapisane
Krons
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 05, 2009, 11:37:43 »

Ja nie raz słyszałem wśród młodych ludzi jak to mówili,że "Boga nie ma, gdyby był to nie było by tyle zła na tym świecie" z drugiej strony gdyby taka prawda ujrzała światło dzienne to ludzie nie mieli by wyboru,a tak mamy wierzących i nie wierzących. To wszystko razem na siebie wpływa powodując,że mamy jakieś zmiany (czego kolwiek).Takie pytanie mi czasami przechodzi przez myśl; "Czym że by była prawda,gdyby ja wszyscy znali..."

O Bogu będziemy się uczyli nieskoczenie wiele razy i nie ważne jaki to będzie poziom duchowy czy techniczny posiądziemy.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 05, 2009, 12:49:08 »

Cytuj
Teorie z Hebrajczykam sa teorjami , Antrowisu , Petras czy jestes ich przedstawicielem i  chcesz nam je przekazac ich ideologje? Mozesz powiedz otwarcie ze o to chodzi.

 Zastanawiałem sie nad tym tekstem. Bo to chyba nic innego jak zarzut plagiatu?

Czyli jak by ktoś mi zarzucał że channelingi, zamieszczone na tym forum spisałem z jakiejś broszurki czasopisma itd.

Czy np ,,Kres" lub ,,Inność wrażliwych" to też spisane z jakiegoś źródła -czyli plagiat

Czy np posty dwójki moich znajomych, które tu za ich zgodą zamieściłem to też nie są ich autorstwa.- czyli plagiat

Więc by tego na przyszłość uniknąć czy mógłbym prosić by takie zarzuty potwierdzić jakims dowodem np podając, gdzie zamieszczony jest tekst autentyczny.

Myśle, że w ten sposób więcej bedzie postów treściwych, a mniej tych ,,obrzucających błotem"

Cóż jest to dział para...

Więc albo dodajmy cos wartościowego albo wchodźmy na inne też ciekawe działy gdzie bedziemy mieli coś wartościowego do przekazania

Widzę też bardzo ciekawe zaproszenie do wspólnej medytacji - też zalecał bym ostrozność bo cóz cel jest wporządku ale ....

pozdrawiam

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 05, 2009, 12:59:49 »

Petras doskonale wiesz iz nie chodzi o zaden plagiat a o przekazywanie pewnej ideologji  przez Ciebie, ktora niesie Antrowis. Jednak nie mowienie tego a przekazywanie tresci jest ta pokretnoscia.
Zawsze wazne sa intecje co kolwiek i jak kolwiek zrobisz intecje wyniosa prawdziwy cel na powierzchnie.
Tak ze obecne odwracanie uwagi od zwroconej  uwagi chyba jest szukaniem na sile wyjscia z sytuacji. Czasami ladnie ulozone slowa sa niewystarczajace w dyskusji , wazne co kryje sie pod nimi.
Prawda?

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 15:55:23 wysłane przez Kiara » Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2009, 14:45:27 »

Czy wmawianie komus że kogoś reprezentuje nie jest odwracaniem uwagi od treści tego co pisze.

Antrowis został rozwiązany- żródło wikipedia więc nie niesie żadnych ideologi

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #16 : Marzec 05, 2009, 16:01:21 »

Czy wmawianie komus że kogoś reprezentuje nie jest odwracaniem uwagi od treści tego co pisze.

Antrowis został rozwiązany- żródło wikipedia więc nie niesie żadnych ideologi



Oficjalnie nie funkcjonuje pod ta nazwa, podzielony na dwie czesci. Jednak ideologia pozostala , struktory , ktore pragna sie powiekszac tez.  Poszukuiwania  kandydatow wsrod ludzi na nosnik dla dematerializujacych sie  bytow w juz  za wysokiej dla nich czestotliwosci energetycznej tez istnieja.
Wszystko w porzadku , kto chce urzyczyc swojego ciala fizycznego i energetycznego tym pasorzytom przestrzenym ,  ktore nami wladaly prze te tysiaclecia ma prawo to zrobic , jego wola. Jednak zawsze trzeba powiedziec prawde o zamiarach , czemu to sluzy i kto chce sie zadomowic w nas.
Reszta to wolna wola ludzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 16:04:44 wysłane przez Kiara » Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #17 : Marzec 05, 2009, 16:15:36 »

Kiaro, dobrze wiesz, że Antrovis został rozwiązany, a to właśnie z tych powodów, o których wyżej jeszcze prawi nam Petras i nie tylko. Widać, leży Ci to głęboko na sercu i z przyczyn nie bardzo wiadomych, wciąż dotyka i wzburza. Cóż się za tym, tak naprawdę kryje?

Przy całym moim szacunku do Ciebie, przypominam, że ten temat wałkowany był już wcześniej. I jak widać, bezskutecznie. Na Bibiliotekę Wszechświata składa się wiedza wszystkich i o wszystkim. Moim skromnym zdaniem Międzynarodowe Stowarzyszenie Odnowy Ludzi i Ziemi, tj. w/w Antrovis wniosło wiele bardzo cennych informacji i bywało tam wiele znakomitości, tudzież znanych artystów, aktorów, naukowców..., a nie jakichś nieświadomych palantów, którzy bawili się w sektę, bo tak im się podobało.

I jeśli są tacy, którzy korzystają nadal z wielu konkluzji wyciągniętych przez tamto grono, a także korzystają z wszelkiej możliwej na  obecny czas wiedzy, dodatkowo łączonej z własnymi doświadczeniami i wnioskami, to i dobrze. Jakie ma znaczenie, jak się nazywa autor tych przekazów?  Petras, Zośka czy Skakanka? A może i Sowa, czy Pludrak jaki. Znaczenie ma, jakie treści z sobą niesie.  Te, akurat wydają się być nad wyraz obiektywne, klarowne i najbardziej sensowne ze wszystkich tu przedstawianych. Logika tych wypowiedzi jest zbyt oczywista i prosta jak budowa cepu.

I najważniejsze: człowiek czytając to, nie jest zmuszony do odwoływania się i jednocześnie opierania się na jakichkolowiek autorytetach. Zdumiewają mnie zatem Twoje wątpliwości  - osoby, która jest przedstawicielem Myślicieli. Pewnie niełatwo pogodzić te dwie, tak sprzeczne racje. Bo, że są, nie ulega wątpliwości, mimo że wchłonęłaś wiele nowych pojęć, tak troszkę jak kameleon, ale w istocie, różnica jest  wciąż niebagatelna...

Co, oczywiście nie umiejsza wagi, wciąż serdecznych pozdrowień dla Ciebie, Szanowna Kiaro!

ambroży Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 21:40:06 wysłane przez ambroży » Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #18 : Marzec 05, 2009, 16:32:56 »

Kiaro, dopiero teraz przeczytałam Twój post. Jego treść śmiało można określić psychologicznym terminem, projekcja, albo inaczej mówiąc: rzutowanie...Bo, czyż nie jest to bardzo poważny zarzut?

I jeśli znajdziesz na tak poważne oskarżenie, widome powody i je tu wszem i wobec przedłożysz, nie nazwę tego projekcją. Należę akurat do osób, które lubią wiedzieć, co dokładnie i jak w trawie piszczy. A więc, czekam na dalsze wyjaśnienie i potwierdzenie dowodowe ew. zarzutów, że napewno jest tak, jak mówisz... Może, zadaniem Twoim jest ratować zbłąkane owieczki?

Z delikatnym ukłonem!

ambrozia
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 16:39:59 wysłane przez ambroży » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #19 : Marzec 05, 2009, 16:42:11 »

ambrozy wyjasnilam juz z czym sie nie zgadzam. Nie z przekazem informacji ogolnej.
W pierwszych swoich postach Petras anonsuje poszukiwania ludzi chetnych do "wziecia" wewnetrznych lokatorow energetycznych.  Jednak calosc informacji nie jest jasno przedstawiana o co chodzi.Wiedza o roznych przestrzniach przyciaga powinna byc propagowana przeztkich , ktorzy ja posiadaja. jednak cel zainteresowania nia powinien byc jasno precyzowany, np. Szukamy kandydatow do przyjecia bytow , ktore bez cial ludzkich nie maja szans przetrwac przejscia w wyzsza czestotliwosc, bo sie rozpadaja.
ambrozy tak postawiona sprawa jest uczciwa i jasna, byc moze znajda sie ochotnicy, ich sprawa.

Ludzie zwiazani z ezoteryka, rozwojem duchowym powinni znac prawde celu, nie sadzisz iz prawa uniwersalne to nakazuja? ze wymaha tego uczciwosc?
samo dzielenie sie informacja popieram jak najbardziej, chwala ludziom , ktorzy zadaja sobie tud robiena tego.
Zbyt dlugo i zbyt czesto wykorzystywaly rozne byty nasza nieswiadomosc ich ukrytego celu, pora na jasnosc i prawde.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #20 : Marzec 05, 2009, 16:55:27 »

Kiaro, Kochanie, bardzo mało tu ostatnimi czasy czytałam, a to z różnych względów...Będę Ci zatem nad wyraz wdzięczna, jeśli przytoczysz konkretne wypowiedzi Petrasa dowodzące tego, o czym tu przed chwilą zaświadczyłaś. Nawet nie miałabym pojęcia, gdzie tego szukać. I pewnie nowi forumowicze, także. Będę usatysfakcjonowana jeśli łaskawie przybliżysz te "wstrząsające treści"(narazie umieszczam je w cudzysłowiu, ponieważ nie wiem jeszcze, na ile mną wstrząsną).
Czekam z niecierpliwością. Wszak, to nie są już jakieś żarty...

I pozdrawiam jak zwykle ciepło. Uśmiech

ambroży dla odmiany
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 21:50:16 wysłane przez ambroży » Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #21 : Marzec 05, 2009, 18:12:01 »

Myslę że powinienem zakończyć ta dyskusje Uśmiech

Nic nie ukrywam no nie mówie o sprawach stricte osobistych

Już wczesniej w odpowiedzi na pytanie szanowej Ptak potwierdziłem moje uczestnictwo a spotkaniach Antrowisu, Agnichotry i innych grup, które często w lokalnej prasie katolickiej były okrzyknięte jako sekty itd.
Antrowis tak jak podaje wikipedia i z tego co ja sie orientuje został rozwiązany o jakich spotkaniach późniejszych pod szyldem antrowizu nic nie wiem i tyle.


Chodzi mi tylko
 
Że uczestnictwo jedno a spisywanie z jakichkolwiek źródeł i podawanie tego jako swoją własną myśł twórczość - jest plagiatem.

Więc szanownej Kiarze próbowałem tylko zasygnalizować że co innego jest mnieć inne zdanie a co innego komuś zarzucać plagiat.

Czułem sie wiec w obowiązku poinformowac że posty które ja tu podpisałem jako Petras są wynikiem moich doświadczeń życiowych i wyciągniętych wniosków, z którymi oczywiście można sie niezgadzać. Staram sie udzielać informacji a co kto z tą informacją zrobi każdego prywatna sprawa.

Więc jeżeli ktoś komuś zarzuca plagiat to moim skromym zdaniem powinien przedstawić dowód inaczej takiego kogoś nazywa się ....

Napisałem też to tylko dlatego by uniknąć w przyszłości ze ktoś sobie wejdzie na forum i bez dowodów oskarży kogokolwiek o np kradzież

Więc prośbna kończąca dyskusje komuś coś zarzucamy to udowodnijmy bo zarzut kłamstwa lub jakikolwiek powinno sie udowodnić inaczej bedziemy obrzucać sie błotem a to hm jest mało ciekawe
 
Cytuj
Szukamy kandydatow do przyjecia bytow , ktore bez cial ludzkich nie maja szans przetrwac

tego komentował już nie bede bo albo ktos uważnie coś czyta albo nie jeżeli ktoś np nie orientuje sie co to jest reinkarnacja to hm ....... bez komentarza

pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 18:32:01 wysłane przez Petras » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #22 : Marzec 05, 2009, 18:55:10 »

Słusznie Petras, takie coś jest mało ciekawe. jednak skutkiem Twojej z Kiarą polemiki wynikł inny ciekawy i kontrowersyjny temat, który powinno się wyjaśnić.
A tematu nie musisz kończyć tylko dlatego, że ktoś coś źle zrozumiał.
Zapisane
Petras
Gość
« Odpowiedz #23 : Marzec 05, 2009, 18:59:51 »

Dariusz ,,awansowałem" na zbieracza chętnych do przekazania swoich ciał tudziesz ,,awansowałem" na przedstawiciela organizacji czy ruchu, ktory podobno istnieje, dobrze zę za ksiedza zostałęm przproszony:)
muszę wyluzować Uśmiech

P.S
To że ktoś źle zrozumiał nie daje mu prawa do zarzucania komuś plagiatu. Wiesz ja też czytam posty różnych ludzi piszących na foruM i jak czegoś nie rozumiem to zadaje pytanie ,a jak niczego mądrego dodać nie mogę to zwyczajnie siedzę cicho

POZDRAWIAM


« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 19:06:13 wysłane przez Petras » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #24 : Marzec 05, 2009, 19:32:01 »

Także nie rozumiem zarzutów Kiary.
Sądzę, że wzięły się one z niezrozumienia tekstów Petrasa, lub niedokładnego ich przeczytania.

Kiaro, skąd pomysł, że Petras szuka dawców ciał dla rozpadających się bytów?
Nigdzie nie znalazłam najmniejszej sugestii, mimo, że staram się czytać także między wierszami. Kto nadał taką myśl? Skąd i po co ona?   Szok
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zlotahodowla11 black-for masterjayz-games siri-ya-ny watahanowiu