Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 00:29:44


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maria Magdalena  (Przeczytany 188843 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #50 : Grudzień 28, 2009, 11:33:50 »

ha hah.. haaaa ... a jak uslyszysz Val ee ze ktos na scenie jest gwiazda , to co pomyslisz iz akurat spadl z firnametow?

A jest odwrotnie on sie wznosci na owe "firnamety" , to znaczy ze gwiady "rodza" sie na scenie? Czy w przestrzeni?

To znaczy ze znaczenie slow sie zmienia i wdowa kiedys mialo zupelnie inne znaczenie niz wdowa wspolczesnie.
Innym slowem nazywalo sie kobiete , ktorej maz faktycznie nie zyl , niz przetlumaczone nam wspolczesnie z aramejskiego  wdowa.

Takich slow uzytych nie zgodnie z ich znaczeniem z przed 2000 lat jest duzo ( jest nim rowniez slawetna dziewica w tosunku do kobiety , ktora nie miala zadnego zblizenia z mezczyzna - to wspolczesnie) , kiedys dziewica byla kobieta , ktora jeszcze nie urodzila dziecka , a nie taka , ktora nie miala seksu z facetem.. Taka okreslalo zupelnie inne slowo , istnieja bledy w tlumaczeniu , oraz zmiana zwyczajow  i uzywanie swiadomie lub nie nie wlasciwych slow zmieniajacych calkowicie sens zdarzen  historycznych.

Dlatego zajmuje sie odkodowywaniem Zwojow z nad Morza Martwego , gdyz tam sa wlasciwe okreslenia w stosunku do faktow a nie wspolczesna zyczeniowa ich interpretacja dopasowywana do ideologji religijnej.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #51 : Grudzień 28, 2009, 11:37:29 »

To jak nazywali farbiarkę czerwonego płótna?

I za przeproszeniem: jakie to źródła niekościelne piszą o Marii Magdalenie?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #52 : Grudzień 28, 2009, 11:47:28 »

To jak nazywali farbiarkę czerwonego płótna?

I za przeproszeniem: jakie to źródła niekościelne piszą o Marii Magdalenie?

Zrodlem sa Zwoje z nad Morza Martwego, jak odszukam to drugie okreslenie to je wpisze.
Nie interesuja mnie zrodla KK gdyz  sa nieprawdziwe , juz o tym bylo wiele razy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 11:49:45 wysłane przez Kiara » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #53 : Grudzień 28, 2009, 11:52:58 »

Tytułem wstepu przyznam, że że należe do czytelników historii Świetego Graala czy też Marii Magdaleny, nie jestem też fanatykiem maglowania tych historii na wszelkie sposoby aby wydobyć z nich nowe formułki dla lepszego zrozumienia. Ale tak między świętami postanowiłem coś napisać na ten temat i do tej chwili zastanawiam się dlaczego to robię ...

Przed kilkoma laty poznałem przypadkowo pewną kobietę a raczej dziewczynę mieszkajaca w okolicach masywu Ślężańskiego. Dziewczyna z charakteru najwyczajniej przeciętna , nie wykazująca zainteresowań w sferze duchowej, raczej materialistka, z urody niezwykła. Małem zaszczyt bliżej ją poznać na tyle, iż po pewnym czasie pozwoliła mi, a raczej poprosiła mnie abym pomógł jej nieco zrozumieć dziwne sny, które miewa od kilku lat. Nie ukrywałem faktu że interesuje się analizą snów a to jedynie podsycilo moją ciekawość. Dodam tylko że ma raczej tragiczne życie, szczęśliwa nie jest i nigdy nie była, dziewica nie jest i pewne historie dają do myślenia. Poza tym dość istotnym jest fakt, że Ślężą nigdy się nie interesowała i prawie nic nie wie na temat o którym teraz piszę (o tych rzeczach nie mowi się osobom których sny się "bada" aby nie wzniecać niepotrzebnych zaklóceń)

Gdy opowiedziała mi kilka snów zacząłem szukać jakiegoś punktu zaczepienia, aby rozpocząć bliższą analizę tego co dzieje się w jej snach. Pierwsza historia która wydała mi się dziwna to pewien sen w ktorym fabula wyglądała mniej więcej tak:
Jadę na spotkanie z pewnym nieznajomym, jest wysoki i kiedy zbliżam się do niego, on wyciąga wielką rybę o długości około metra. Ta ryba jest przerażona, ma wielkie oczy i wybalusza je ze strachu. Potem ten meżczyzna wsadza rękę w cialo tej ryby, a ona przez to jeszcze bardziej wybałusza oczy i ...

Dość dlugo szukałem tropu związanego z tym snem, aż po pewnym czasie zainteresowałem się Ślężą i historiami z nią związanymi. Gdy odkryłem związek ze Śleżą, wiedziałem że chodzi o Rybaka, a nie o Pannę z Rybą, dlatego nieugiecie twierdziłem że chodzi o Rybaka. Ostatecznie Janusz pokazał zdjecie głowy mężczyzny, która prawdopobnie pochodzi z rzeźby z rybą.

Po pewnym czasie zacząłem zastanawiać się nad innymi snami których źrodła znalazłem w bardzo starych mitycznych historiach. Nie mogę o tym pisać, bo to oznaczaloby ujawienie jej imienia. Dodam tylko że wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z faktu jak bardzo kobieta może być związana z gołębicą i jak bardzo może cierpieć oraz dlaczego to wiąże się z Egiptem i Babilonem. Ostatecznie doszedłem do wniosku że nie może być przypadku zwiazanego z historiami które ona widzi w snach, a tajemnicami które odczytuje zupełnie z innych źrodeł. Jej imię w pewnym języku oznacza Marię Magdalenę. Potem dowiedziałem sie że ktoś grzebie w tych tajemnicach, PCH.

Oczywiście nie twierdze że to wcielenie MM. Ten archetyp stanowi domieszkę wśród wielu kobiet i jest ich setki a może więcej. Zdziwiło mnie jednak to, że Ślęża ma jakiś zwiazek z historią MM i dlatego zacząłem drazyć temat. Odnalazłem historię kozła i prawdopobnie to co się działo w dawnych czasach. W kazdym razie on jest strażnikiem nie tyle umarłych, ale największych demonów i zabijaków którzy żyli na ziemi przez ostatnie pare tysięcy lat. Dlatego grzebanie w tych sprawaqch to dość niebezpieczna sprawa. Dlatego ostrzegalem wielkokrotnie że to nie zabawa.


Trzeba tylko umiejętnie zabrać sie do badań i porzucić książki opisujące dawne historie. Wystarczy sięgnać wśród dusze zyjących aby odnaleźć to co jest niezmienne i ukryte. To chrześcijaństwo wyrobiło nawyk myślenia o jednym bogu i pojedyńczym wcieleniu. Starożytni myśleli o tym zupełnie inaczej , religie powstawaly nie na podstawie ksiąg lecz doświadczeń. W dawnych czasach wielu mogło być synami bogów, w rozumieniu swojej genetycznej i duchowej zbieżności z danym wzorcem. I tu w istocie dylemat a raczej zasadnicza sprawa czyli jak współcześnie rozumie się słowo Bóg. Starozytni rozumieli to bardziej jako śłowo okreslające ich pradawnego przodka wcielającego się z czasem w ducha przyrody i świata meterialnego.

Dziś rozumie się to pewien abstrakt, poprzez super umysł sterujący swiatem, a wlaściwie to zupełnie nie ma się pojecia co to jest. Przez to człowiek współczesny z punktu widzenia poszukiwania prawdy jest dość ułomny.


Pozdrawiam w tej świątecznej przerwie Kiare, Janusza i Acentaura - tych poznalem bliżej. Szczęśliwego Nowego Roku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 11:54:55 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #54 : Grudzień 28, 2009, 11:57:05 »

badacze dowiedli, że tajemniczy zapis baphometh przy odpowiednim zapisie i odczytaniu tego szyfru oznacza FARBIARKA CZERWONEGO PŁÓTNA - a czemu czerwonego?

Kiaro to pięknie wyjaśniła już w tym wątku dawno temu...

a dlaczego mój portal, który aktualnie tworzę jest czerwony? ano właśnie dlatego, bo odwołuje się do pierwotnego przekazu, dlatego MM była malowana nago, zakrywając swymi włosami części intymne - jest to symbolika zasłony zakrywającej sekrety świątyni...

P.S. Baphometh to - jak odkrył badacz Hugh Schonfield - ukrycie BOGINI SOFII (Mądrość)  "partnerki Boga" zwanej w kabale Shechinah, Sofia w gnostycyzmie jest tożsama z MM

o to kabalistyczny kod athbash i odczytanie szyfru

B   P V M Th (baphometh)
Sh V P I  A (sofia)


Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 12:03:27 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #55 : Grudzień 28, 2009, 12:00:59 »

Czerwony to czakra zycia , przez nia ( ona jest MATKA obydwu rodow) przechodza linie zycia , linie DNA , linia "niebieskich jablek i linia "winnego grona" , to symbolika. Nie mniej jednak podstwa wiedzy o zyciu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #56 : Grudzień 28, 2009, 12:03:20 »

o matko...
dobrze że ten 2012 rok się zbliża i zamknie usta tym wszystkim fanatykom ezoterycznym bo tych bredni to już się czytać nie da
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #57 : Grudzień 28, 2009, 12:05:14 »

o matko...
dobrze że ten 2012 rok się zbliża i zamknie usta tym wszystkim fanatykom ezoterycznym bo tych bredni to już się czytać nie da

nikt cie tu nie trzyma wal dee!

mylisz się, otworzy uszy innym a nam pozwoli WIĘCEJ przedstawić tak aby zrozumieli łatwiej - nie takim ignorantom jak ty  Z politowaniem

edytowałem post powyżej

718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 12:05:54 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #58 : Grudzień 28, 2009, 12:33:35 »

To edytuj jeszcze raz bo sophia to słowo starogreckie i do kabały nie pasuje nijak

no chyba, że zaczniemy porównywać także język polski z np zuluskim i znajdziemy kilka wyjątkowo tajemniczych podobieństw... będzie to oznaczać iż Polacy są bliskimi krewniakami Zulusów - Ci ostatni zostali wypędzeni przez Bolesława Chrobrego za zdradę i powędrowali na południe podbijając dużą część Afryki. Niestety dlatego iż ich dusze były czarne (metafizyczna oznaka brudu i poczucia winy) także ich skóra pociemniała z czasem
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #59 : Grudzień 28, 2009, 12:35:19 »

no ok ale po co nad tym wszystkim az tak sie rozwodzic?? - przeciez w pismie sw nie nic ze kaplan nie moze byc z kobieta itd..wiec w czym problem?? a pozatym czy wierzycie w pismo sw, apokalipse?
no i nikt mi nie powiedzial co wg was oznaczaja te kolka w kwiecie zycia i co oznacza ze powstaja one przez przepuszczenie swiatla przez - trojwymiarowa gwiazde dawida
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #60 : Grudzień 28, 2009, 12:36:26 »

no i nikt mi nie powiedzial co wg was oznaczaja te kolka w kwiecie zycia i co oznacza ze powstaja one przez przepuszczenie swiatla przez - trojwymiarowa gwiazde dawida

wg mnie to oznacza przesadzenie ze środkami halucynogennymi
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #61 : Grudzień 28, 2009, 13:07:12 »

jak masz program 3d to zrob sobie cos takiego:)
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #62 : Grudzień 28, 2009, 13:41:46 »

dla nieuków takich ja val dee - GREKA TEŻ MA SWÓJ WŁASNY SYSTEM KABALISTYCZNY!  do każdej litery jest przypisana wartość liczbowa - tak jak w hebrajskim!

a co do tego odkrycia - dokonał go jeden w wybitniejszych badaczy na świecie, tyle w kwestii podważania tego...


książki napisany przez tego biblistę i znawcę starożytnych języków

    * An Old Hebrew Text of St. Matthew's Gospel, Translated (translator, with notes and appendices)
    * Letters to Frederick Tennyson (editor)
    * The New Hebrew Typography
    * The Authentic Photograph of Christ (by Kazimir de Proszynski; editor and author of "historical supplement")
    * For the Train: Five Poems and a Tale (by Lewis Carroll; arranged poem order, wrote preface)
    * The Book of British Industries
    * The History of Jewish Christianity from the First to the Twentieth Century
    * Richard Burton, Explorer
    * Ferdinand De Lesseps
    * According to the Hebrews
    * Travels in Tartary and Thibet
    * Travels and Researches in South Africa
    * The Suez Canal
    * Jesus: A Biography
    * The Treaty of Versailles
    * Readings from the Apocryphal Gospels
    * Judaism and World Order
    * Italy and Suez
    * This Man Was Right: Woodrow Wilson Speaks Again
    * The Jew of Tarsus: An Unorthodox Portrait of Paul
    * Saints Against Caesar: The Rise and Reactions of the First Christian Community
    * Lost Book of Nativity of John
    * The Suez Canal in World Affairs
    * Secrets of the Dead Sea Scrolls: Studies Towards their Solution
    * The Song of Songs
    * The Bible Was Right: An Astonishing Examination of the New Testament
    * A Popular Dictionary of Judaism
    * A History of Biblical Literature
    * The Passover Plot: New Light on the History of Jesus
    * Reader's A-to-Z Bible Companion
    * Those Incredible Christians
    * Suez Canal in Peace and War
    * Politics of God
    * The Jesus Party
    * For Christ's Sake
    * The Shroud of Turin
    * The Original New Testament (originally published in 1958 as The Authentic New Testament, updated and re-published under this title in 1985)
    * The Essene Odyssey
    * After the Cross
    * Proclaiming the Messiah
    * The Mystery of the Messiah
    * Jesus: Man and Messiah


...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #63 : Grudzień 28, 2009, 14:07:40 »

nagumulululi ciekawe jest co piszesz , ja tez zajmuje sie odczytem snow  ( symbolika snow),  jest to podstawa  odczytu kodow.

Jednak trzeba wiedziec iz sny rowniez kodowane sa na trzech poziomach , zalezy , ktory poziom sie odczytuje moga to byc rozne informacje.

To z ryba u tej kobiety utwierdzilo mnie ze  "On " , to zrobil z ryba , zniszczyl jej wnetrze , a co oznacza wnetrze?
Jeszcze bardziej jestem utwierdzona ze chodzi o Panne z Ryba , nie o zadnego rybaka.

Niedzwiedz jest jej pierwotna moca , towarzyszaca jej zawsze, odlaczenie glowy od reszty tulowia Panny  tez ma wieloraka symbolike.

Teraz nie mam czasu na kontynuowanie tematu, moze wieczorem. Ale ma to zwiazek posredni z MM.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #64 : Grudzień 28, 2009, 14:54:46 »

MAGDAL-EDER - Wieża Ryb

czy pośredni? no, nie wiem...

718'
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #65 : Grudzień 28, 2009, 17:10:01 »

Dodatkowym spojrzeniem na Marię Magdalenę może być archetyp kobiety, który głęboko jest zakorzeniony w genetycznym umyśle ludzkości. Stąd potrzeba wielbienia jądra kobiecości, jego sacrum.
W wierzeniach wszystkich ludów w rożnych okresach na ziemi oddawano boska cześć kobiecości.
MM nie jest wyjątkiem. Z tej samej potrzeby powstał kult Maryjny. Archetypy genetycznego umysłu rzutują na wierzenia, ciągle je modyfikując, niemniej źródło pozostaje to samo. Na nic się nie zda demaskowanie kolejnych zaciemnień historii, odkrywanie zakrytej wiedzy, kiedy człowiek nie ma woli oderwania się od genetycznego umysłu, który steruje jego podświadomością.
Zanim stanie się w dużej mierze wolny potrzebny jest czas i wola zrozumienia, czym są wierzenia.
Prawdziwa wiedza, poparta praktykowaniem, ta, która będzie rzutować na poziom boskości w człowieku pojawi się w w czasie, gdy człowiek zdolny będzie ją przyjąć.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #66 : Grudzień 28, 2009, 19:09:56 »

MAGDAL-EDER - Wieża Ryb iPanna z Ryba , nie potrzeba zbyt wielkiego wysilku zeby skojarzyc nazwy.

RYBA jest lacznikiem w wielu przekazach dla tej Energii , ktora wcielala sie na ziemi bardzo wiele razy.
Panna z ryba ( ta rzezba)  nie przedstawia mezczyzny , chociaz jest taki jeden w historji ziemi , ktory wiele cech tej kobiety przysposobil sobie.
To nic nie da bo z faceta kobiety zrobic sie nie da , jest to pewne.

MARIA MAGDALENA

MAGDALA -WIERZA RYB.
PANNA Z RYBA SLEZA.
SYMBOL RYBY W TETRAEDRZE GWIEZDZISTYM.

ok ale jakie sa z tego wnioski wasze?Uśmiech - ok ja nie ogladalem tego filmu , najpierw sobie obejrze:)

==================================================================
aha wiec np taki tetraedr gwiazdzisty gdyby go zrobic z krysztalu moglby byc arka...chyba taki jest tego sens,  pozatym coz i tak wszystko sie sprowadza do swiatla..ale co  z tym dalej? ma to tez gleboki zwiazek z chrzescijanstwem (tez wam wczesniej mowilem ze kluczem jest ryba:) polaczenie podstaw gwiazdy dawida - potem ryba:)  a to najstrszy symbol chrzescijanstwa  (Ephesus_Ichthys)  wiec jak myslicie jaki to wszystko moze miec zwiazek?

- aha i ta arke (gdy byla w wielkiej piramidzie) uaktywnial promien swiatla wpadajacy przez komore krolewska:) tak mi sie wydaje (ta komora jest dokladnie w tym miejscu w ktorym przepuyszcza sie swiatlo przez pryzmat:)


aha no i jak wczesniej tez mowilem w swietle tego wszystkiego JHVH po aramejsku (jako ze ten jezyk jest zwiazany z grawitacja czyli Bogiem:) mysle ze ma bardzo duze znaczenie -...a wy co w koncu myslicie??

***********

Zaczelam rozumiec symbol ryby zwiazany z Pramatka , ale rowniez ze tylko ona niesie w sobie KOD , otworzenia "sklepienia" laczenia wymiarow , dzieki , ktoremu otworzy droge przejscia Ludzkosci w wyzszy wymiar.

Chrzescijanstwo tylko sobie zadaptowalo symbol ryby , jest on o wiele wiele starszy , judaizm tez go posiada.
jakie ma znaczenie? Moim zdaniem jest kodem swietlnym dla okreslonej wiedzy naszej przestrzeni , kodem , ktory niesie w sobie aspekt zenski Stworcy. Wlasnie ta Energia , ktora urodzila sie na ziemi rowniez jako Maria Magdalena ( a rodzila sie na ziemi bardzo duzo razy). Ten kod uaktywnia sie po przeprowadzeniu przez "wzorzec " zdeponowany w tej konkretnej kobiecie energii o odpowiedniej czestotliwosci. Ale ona rowniez musi miec w sobie osobista wibracje bardzo wysoka zeby mogla ta enegia przechodzac przez nia "zgrac" sie z jej wibracja i rozswietlic.
Ale do czego jest to potrzebne tak naprawde?
Otoz do otworzenia wlasnie tego symbolicznego sklepienia , by mozna bylo przejsc z ludzmi w wyzszy wymiar.

Jak niewiele? Ale jak olbrzymia wieloletnia praca jest przed ludzmi i osoba niosaca w sobie KOD.

Kiara Uśmiech Uśmiech


P.s. "MM nie jest wyjątkiem. Z tej samej potrzeby powstał kult Maryjny."

Tu akurat jest odwrotnie, kult Maryjny ( rozpropagowanie wzorca Matki Jezusa jako wzorca kobiecosci) , bylo zrobione z premedytacja by zatrzec prawdziwa wiedze o MM  i odebrac jej cala osobowosc , ktora zostala przekazana Maryi Matce Jezusa.
Zmieniono calkowicie wzorzec ukladu mezczyzna kobieta , ponizajac malzonkow ( uklad maz zona) , wynoszac matka syn.
A co zatem idzie zdeprawowano i ukryto role zycia seksualnego miedzy partnerami zanizajac je jedynie do dozwolonej prokreacji.
I to jest cala perfidja tego wzorca tak przez wieki propagowanego przez KK jako najwieksza prawidlowosc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 00:14:44 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #67 : Grudzień 29, 2009, 17:04:14 »

jak patrzę na powyższy scalenie to uważam, że Darek powinien w pewnych momentach tego nie robić, powyższy post jest absolutnie nie czytelny - zbyt dużo informacji w jednym poście!

718'



Można tego uniknąć np. umówić się z kimś by pod moim postem wstawił jedno czy dwa zdania (oczywiście w temacie, by nie robić ofa) i dalej można wpisywać swe posty. Istnieje też inna możliwość, niektórzy już z niej korzystają, jak np. Kapłan. Wystarczy na samym wstępie następnego postu umieścić wzmiankę z prośbą, by moderatorzy nie scalali za względu na ... . Z regóły stosujemy się do takich próśb.
Darek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 17:32:31 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #68 : Grudzień 29, 2009, 17:54:06 »



M.M. = SALOME  - ROLA TANCA BRZUCHA.


" Zrodlo ródło tańca brzucha stanowi świat Sumerów i kult bogini Isztar, której kapłanki prawdopodobnie tańczyły rytualne tańce, także związane z płodnością. Taniec odgrywał bardzo ważną rolę w kulcie Isztar - miednica stanowiła dla kobiety źródło jej mocy twórczej. Tancerki tańczyły wokół ognia - rytuał, ( CYGANIE CALY CZAS TANCZA WOKOL OGNISKA ) który później przejęli Rzymianie w ramach kultu Westy. Taniec będący "przodkiem" tańca brzucha pełnił istotną rolę w kulturach, które czciły "wielką boginię". Seksualność stanowiła dar bogini, źródło życia. Mity o Isztar mówią, że bogini co roku poślubia swego syna Tammuza, boga przyrody, a potem ten umiera. Zrozpaczona bogini schodzi do świata zmarłych i tańczy taniec siedmiu woalów jeden z nich przy każdej z bram zaświatów. Dzięki temu Tammuz rodzi się ponownie. Ta historia powiązana jest z cyklem pór roku.
Podobne mity mówią o Izydzie, Ozyrysie i Horusie (starożytny Egipt), o Asztarte i Baalu (Kananejczycy, Hebrajczycy, Fenicjanie), o Kybele i Attisie (Frygia). Bogini Afrodyta pochodzi także od Asztarte, a jej kult wiązał się z podziwem dla kobiecej zmysłowości. Dla odmiany kult Artemidy został połączony z kultem Kybele. Podczas świąt i pochodów na cześć Artemidy tańczono i grano na tamburynach i zillsach. Jej kult był powiązany z księżycem, podobnie jak kult Isztar. Historia biblijna o tańcu Salome z woalami powiązana jest z dawnym kultem Isztar. Według zwyczajowej interpretacji, Salome była niejako "tańczącą femme fatale" - swoim tańcem zachwyciła Heroda, a ten zgodził się spełnić jej życzenie. Salome z namową matki zażądała głowy Jana Chrzciciela na tacy.
Gdy kultury patriarchalne zaczęły wypierać zjawiska takie, jak kult wielkiej bogini, zaczęły powstawać haremy. Taniec rozwijał się jako rozrywka kobiet dla kobiet, żyjących w zamknięciu. Potem zaś taniec zaczął służyć rozrywce mężczyzn, uzyskaniu czegoś od nich.
Taniec brzucha przywędrował do świata Zachodu pod koniec XIX wieku. Zaprezentowała go tancerka "Little Egypt" w Chicago, wywołując skandal. Wtedy właśnie stworzono niepochlebną z założenia nazwę "taniec brzucha"."

*************

Ja bym dodala iz kaplanki ognia sa  starsze niz swiat Sumeru ,W Mitryzmie one byly ( juz pisalam iz Mitra tak naprawde jest kobieta) , rowniez byly kaplanki ognia tanczace rytualny taniec plodnosci przy ogniu.

Zawsze kaplanki byly strazniczkami ognia ( inaczej domowego ogniska) , od zawsze ogien byl symbolem Boga , przez ogien ( gorejacy krzew)  Stworca bardzo czesto kontaktowal sie z ludzmi , oczywiscie jest to symbolika dla nas , nie mniej jednak chodzi o wewnetrzna harmonie i uzyskanie energii , ktora powoduje lewitacje.

Kiara  Uśmiech Uśmiech

ps. znalazlam jedno wyjscie. Mrugnięcie
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #69 : Grudzień 29, 2009, 23:28:20 »

no i tak jest OK, Kiaro pisz aby nie scalali gdy zaczynasz nową myśl a nikt nie napisał nic nowego jeszcze pod spodem - i po problemie Uśmiech

718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #70 : Grudzień 30, 2009, 00:10:57 »

Wracajac do historji opowiedzianej przez nagumulululi , takich kobiet z czastakami historji jest bardzo duzo. Istnieja dwie glowne grupy , ktore dzieli sie na mniejsze;

1. To Energie , ktore przyszly na ziemie po raz pierwszy nie posiadaja zadnej wlasnej inkarnacyjnej przeszlosci , wgrywa im sie jako przeszlosc historie tych , ktore ja posiadaja. I takich istot jest wbrew pozorom bardzo duzo.

2. To Energie , ktore z jakichs powodow ( a sa bardzo rozne) , adoptuja sobie czesc historji Energii ( w tym wypadku protoplastki aspektu zenskiego)  i zyja jako ludzie swiadomie , lub podswiadomie jako Ona.

W tym wypadku istnieja kobiety idetyfikujace sie z jedny Jej wcieleniem , lub kilkoma ( kideys juz poruszalam to zagadnienie),i tu tez sa rozne powody.

Co je rozni od Niej? Otoz poziom rozwoju duchowego i swiadoma wiedza , mozliwosc swiadomego wejscia w kazde z zyci i opowiedzenia zwiazkow uczuciowych ze wszystkimi bliskimi wowczas ludzmi.
Mozna skopiowac ( jak film ) cudze  przezyte Zycie w przeszlosci , mozna je wgrac w cudza swiadomocs. To jest zupelnie mozliwe dla cywilizacji pozaziemskich ( a byc moze za pomoca glebokiej hipnozy i ziemskich?) , ale nie mozna w ten sposob przekazac przezywanych uczuc przez "ORGINAL" czyli osobe , ktora je przezuyla w swoim zyciu. Ta "funkcja" dotyczaca kazdego z zyc jest ROZWOJEM INDYWIDUALNYM DUSZY , ktorego nie da sie skopiowac! Na szczescie , bo kazda najmniejsza czastka energii plynaca z przezywania uczuc w kazdym zyciu , wpisuje sie w tym momecie w osobisty GRAAL tworzac barwe Ciala UCZUCIOWEGO , oraz AURE kazdej Duszy.

Ludzie przywiazuja olbrzymia wage ( zbyt duza) do wygladu zewnetrznego ( urody) drugiego czlowieka, jego piekno najczesciej jest ukryte przed takimi "poszukiwaczami". , gdy wartosci szukaja w zewnetrznosci.

Jest to kolejna pulapka na ktora sie nabieraja  ci , ktorych rozwoj osobisty kieruje sie jeszcze emocjonalnymi nie uczuciowymi wartosciami.
Juz dawno zostaly technicznie opracowane wzorce piekna kobiet , ktore wgrywane sa w nasza swiadomosc , bysmy nie mogli zauwazyc piekna , ktore jest pieknem nie modyfikowanym.
Sterowanie genetyka dla uzyskania okreslonego wygladu istnieje od dawna.Kreowanie piekna wizualnego za pomoca mody rowniez , to taka podwojna gra na ktora lapia sie ludzie. "Opakowanie" pociagajace a pod nim pustka i prymitywizm , a co najwyzej pamieciowo opanowana informacja.
Zadna z kobiet prezetujacych takie wartosci napewno nie jest ta oczekiwana o , ktorej rozpisuje sie literatura.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #71 : Grudzień 30, 2009, 10:38:37 »

Wracajac do historji opowiedzianej przez nagumulululi , takich kobiet z czastakami historji jest bardzo duzo. Istnieja dwie glowne grupy , ktore dzieli sie na mniejsze;

1. To Energie , ktore przyszly na ziemie po raz pierwszy nie posiadaja zadnej wlasnej inkarnacyjnej przeszlosci , wgrywa im sie jako przeszlosc historie tych , ktore ja posiadaja. I takich istot jest wbrew pozorom bardzo duzo.

2. To Energie , ktore z jakichs powodow ( a sa bardzo rozne) , adoptuja sobie czesc historji Energii ( w tym wypadku protoplastki aspektu zenskiego)  i zyja jako ludzie swiadomie , lub podswiadomie jako Ona.

W tym wypadku istnieja kobiety idetyfikujace sie z jedny Jej wcieleniem , lub kilkoma ( kideys juz poruszalam to zagadnienie),i tu tez sa rozne powody.

Co je rozni od Niej? Otoz poziom rozwoju duchowego i swiadoma wiedza , mozliwosc swiadomego wejscia w kazde z zyci i opowiedzenia zwiazkow uczuciowych ze wszystkimi bliskimi wowczas ludzmi.
Mozna skopiowac ( jak film ) cudze  przezyte Zycie w przeszlosci , mozna je wgrac w cudza swiadomocs. To jest zupelnie mozliwe dla cywilizacji pozaziemskich ( a byc moze za pomoca glebokiej hipnozy i ziemskich?) , ale nie mozna w ten sposob przekazac przezywanych uczuc przez "ORGINAL" czyli osobe , ktora je przezuyla w swoim zyciu. Ta "funkcja" dotyczaca kazdego z zyc jest ROZWOJEM INDYWIDUALNYM DUSZY , ktorego nie da sie skopiowac! Na szczescie , bo kazda najmniejsza czastka energii plynaca z przezywania uczuc w kazdym zyciu , wpisuje sie w tym momecie w osobisty GRAAL tworzac barwe Ciala UCZUCIOWEGO , oraz AURE kazdej Duszy.

Ludzie przywiazuja olbrzymia wage ( zbyt duza) do wygladu zewnetrznego ( urody) drugiego czlowieka, jego piekno najczesciej jest ukryte przed takimi "poszukiwaczami". , gdy wartosci szukaja w zewnetrznosci.

Jest to kolejna pulapka na ktora sie nabieraja  ci , ktorych rozwoj osobisty kieruje sie jeszcze emocjonalnymi nie uczuciowymi wartosciami.
Juz dawno zostaly technicznie opracowane wzorce piekna kobiet , ktore wgrywane sa w nasza swiadomosc , bysmy nie mogli zauwazyc piekna , ktore jest pieknem nie modyfikowanym.
Sterowanie genetyka dla uzyskania okreslonego wygladu istnieje od dawna.Kreowanie piekna wizualnego za pomoca mody rowniez , to taka podwojna gra na ktora lapia sie ludzie. "Opakowanie" pociagajace a pod nim pustka i prymitywizm , a co najwyzej pamieciowo opanowana informacja.
Zadna z kobiet prezetujacych takie wartosci napewno nie jest ta oczekiwana o , ktorej rozpisuje sie literatura.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Jak widzę koncept upadłej Sofii jest ci obcy. Nie wiem skąd ci przychodza do głowy pomysły o fałszywych wspomnieniach.  Twoja postawa opiera się wyłącznie na "wyparciu" tego z czym wiąże się sfera nieświadoma, no może czegoś nie wiem i jesteś dziewicą Ateną - waleczną służką i wystawiana wciąż na posługi bogów mordujących nierządnice. Tak czy owak pewnie nie znasz swojej mrocznej strony, wciaż uciekając przed sobą dążąc do ideału który w istotny sposob redukuje całość. To typowa koncepcja wspólczesna, wypieramy mroczną stronę, mordując kozła ktory jest winien wszystkiemu co złe, majać nadzieje że z nim odejdzie wszystko mroczne.

Wciąż opowiadasz o plusach, wyższych wibracjach a ja radziłbym nieco zapoznać się z konceptem jungowskiego postrzegania archetypów niż szafowania terminarzem New Age. Świat zachodni w dużej mierze opiera się o ten archetyp upadłej kobiety - bogini płodności na wzór babilońskiej nierządnicy, bo gdyby tak nie było nie mielibyśmy w tej kulturze takiego kultu seksu i miłości fizycznej.
Oczywiście uwolnienie tej kobiety od roli jaka pełni wiąże się z konsekewncją , że cały swiat wówczas zamiera, świat nieporządanych. Życia zaczyna się na nowo od wzorca, ale stare musi przestac istnieć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 10:46:28 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #72 : Grudzień 30, 2009, 11:23:25 »

Wiesz nagumulululi   bardzo dobrze jest się koncentrować na napisanym tekście a nie na osobie go piszącej.

Wracając do mnie , ja znam zarówno moje "mroczne wcielenia" , jak i te świetliste , wiem w jakim celu się wcielam i co mi wolno a czego nie z moim systemem wartości.
Ale tez znam zasadę tworzenia mnóstwa nowych kopi dusz , którym się wgrywa programy żeby mogły żyć na ziemi.To nie jest koncepcja to fakty potwierdzone przez lekarzy zajmujących się zawodowo regresingiem i opisane w książkach ( były na forum cytowane tytuły).

Sofia nie upadla , schodząc na ta ziemie musiała obniżyć swoja wibracje do możliwości życia w przestrzeni tej ziemi. Ale nigdy nie przekroczyła  progu właściwych dla wzorca tej przestrzeni zachowań.

Dużo bym musiała Ci opowiada , a jak na razie nie jesteś gotów przyjąć tej wiedzy , będziesz szukał możliwości , ośmieszania i poniżania mnie miast normalnej analizy moich slow , wiec po co?

Jeszcze nie jesteś w stanie zaakceptować faktu ze moja wiedza możne być prawdziwa ( zresztą ja większość) , zbyt głęboko macie jeszcze " wryte " stare wzorce. Pomimo wielkiego gadania nie pozbyliście się ich.

Kult seksu jest wgrany specjalnie dla zablokowania wiedzy prawdziwej i możliwości rozwoju przez uczucia, ale wiesz , wszystko ma dwie strony To co miało blokować  również wyzwala nie pajac ludziom spełnienia duchowego , mobilizuje do poszukiwań odmienności.

Zrozum iż były dwa wzorce kobiet LILITH i EWA, chociaz  eis poniża LILITH ( publikowana jest na jej temat taka wiedza) , to EWA jest polowicznym wzorcem kobiety .
Przeanalizuj to a zrozumiesz cały podstęp  wzorca aspektu kobiety pochodzacego z mężczyzny , wonczas zobaczysz cechy , które dominują kulturze seksu i miłości fizycznej.

Tak wiec pojawia się dwie Boginie ( a raczej Panie , jedna tego świata , a druga Tamtego świata ( nie myl z Zaświatami) , ale obydwie zyjace i dające wzorca zachowań na tym świecie)

Wejdź w mitologie Grecji i zobacz iż jedyna osoba , która nie należała do rodu Zeusa (wiec as dwa rody zyjace na ziemi?) była Afrodyta a żyła w tym samym czasie co reszta tego " doborowego bractwa", tylko ona nie pochodziła z rodu Zeusa.
Zastanawiałeś się dlaczego? I co robiła mimo wszystko na ziemi, kim była naprawie?

Cały czas istnieją dwa archetypy kobiety ( nie ze względu na ich dualizm) bo są dwie kobiety niosące je równocześnie.
Pisałam otrzymałam unikalny dar poznawania osób ale równocześnie ich wielości wcielę ( dlatego jestem w stanie odróżniać postacie i mityczne i historyczne na przesrzeni wieków. Bo wiem , kto kim był w dawnej historii ziemi , a ze to burzy ustalone przez ludzi normy?
No cóż , bywa , a może tak ma być , by prawda i zrozumienie jej mogły powrócić.

Widzisz stare niczego nie musi , a tym bardziej umrzeć, zmiany polegają na akceptacji starego jako czescy naszego rozwoju , naszej drogi , której nie możemy wymazać ze świadomości , bo jest to cześć nauki , a zarazem nasza wiedza na określony temat.
Można jej nie stosować w życiu jako juz soc zbędnego , zastąpionego czymś doskonalszym , ale ona pozostaje wiedza w nas na zawsze  i jest niezbędna w całokształcie wiedzy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 16:04:55 wysłane przez Kiara » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #73 : Grudzień 30, 2009, 11:57:42 »

Wiesz nagumulululi   bardzo dobrze jest sie koncetrowac na napisanym tekscie a nie na osobie go iszacej.

Wracajac do mnie , ja znam zarowno moje "mroczne wcielenia" , jak i te swietliste , wiem w jakim celu sie wcielam i co mi wolno a czego nie z moim systemem wartosci.
Ale tez znam zasade tworzenia mnustwa nowych kopi dusz , ktorym sie wgrywa programy zeby mogly zyc na ziemi.To nie jest koncepcja to fakty potwierdzone przez lekarzy zajmujacych sie zawodowo regresingiem i opisane w ksiazkach ( byly na forum cytowane tytuly).



Tak wiec pojawia sie dwie Boginie ( a raczej Panie , jedna tego swiata , a druga Tamtego swiata ( nie myl z Zaswiatami) , ale obydwie zyjace i dajace wzorca zachowan na tym swiecie)

Wejdz w mitologie Grecji i zobacz iz jedyna osoba , ktora nie nalezala do rodu Zeusa (wiec sa dwa rody zyjace na ziemi?) byla Afrodyta a zyla w tym samym czasie co reszta tego " doborowego bractwa", tylko ona nie pochodzila z rodu Zeusa.
Zastanawiales sie dlaczego? I co robila mimo wszystko na ziemi, kim byla naprawde?

Caly czas istnieja dwa arhetypy kobiety ( nie zewzgledu na ich dualizm) bo sa dwie kobiety niosace je rownoczesnie.
Pisalam otrzymalam unikalny dar poznawania osob ale rownoczesnie ich wielosci wcielen ( dlatego jeste w stanie odrozniac postacie i mityczne i historyczne na przesrzeni wiekow. Bo wiem , kto kim byl w dawnej historji ziemi , a ze to burzy ustalone przez ludzi normy?
No coz , bywa , a moze tak ma byc , by prawda i zrozumienie jej mogly powrocic.

Widzisz stare niczego nie musi , a tym bardziej umrzec, zmiany polegaja na akceptacji starego jako czesci naszego rozwoju , naszej drogi , ktorej nie mozemy wymazac ze swiadomosci , bo jest to czesc nauki , a zarazem nasza wiedza na okreslony temat.
Mozna jej nie stosowac w zyciu jako juz cos zbednego , zastapionego czyms doskonalszym , ale ona pozostaje wiedza w nas na zawsze  i jest niezbedna w caloksztalcie wiedzy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Tak tak, nie potrafie zaakceptować że jesteś O! jedyną prawdą !! Nie rozumiem celu dla którego lansujesz się na jedyną znającą prawdę, która w moich oczach niestety wygląda na powierzchowne rozdmuchanie twojego ego, któremu wydaje się że jest monoteistycznym bogiem. Z punktu widzenia psychologicznego to stadium przed inflacyjne. Nie twierdze też że jesteś wymysłem jednego sezonu na leszcza , bo widzę ze możesz mieć jakieś senne przeblyski, którym nadajesz koloryt taki jaki ci sie podoba, a który wynika z przeczytania tysięcy książek na temat danej tematyki. Obiecuje że gdy dostrzegę w twoich slowach coś oryginalengo, czego nie można przeczytać w innych księgachm dam znać. I nie mam zamiaru cię ośmieszać, a tylko dać wyraz braku twojej pokory i próżności wynikającej być może z braku wobraźenia tego czego jeszcze możesz nie wiedzieć, a czego możesz się nauczyć. Rozumiem że jesteś w takim stanie duchowym (podobnie jak kapłan) któremu wydaje sie że już osiągneli koniec drogi i wszystko wiedzą, może jesteś jeszcze nastolatką czy coś. Trudno byłoby ci się pogodzić z tym że tak nie jest.  Poza tym pisałem ci o pewnym fakcie. Robisz mnóstwo błedów ortograficznych, które moim skromym zdaniem świadczą o wewnętrznym chaosie w twojej duszy i tłumionych oddziaływań sfery podświadomem. Robienie takich skromnych pomyłek w psychologii jest zwiastynem pewnego ukrytego kompleksu psychologicznego, szczerze polecam zapoznanie sie z powyższym. Nie traktuj tego jako atak, ale jako zyczliwą podpowiedź, która może da ci troche dystansu do samej siebie.

W tekście odniosłem sie bezpośrednio do ciebie, poniewaz z twojego przekazu wynikało miedzywierszxami.: one nie sa prawdziwymi MM, tylko osoba o rozwiniętym zyciu duchowym, czyli ty może sie mienić tym tytułem. Tak to odebralem, bo nie przeczysz pewnie ze uważasz sie za wcielenie MM.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 12:07:11 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #74 : Grudzień 30, 2009, 12:23:53 »

Ale tez znam zasade tworzenia mnustwa nowych kopi dusz , ktorym sie wgrywa programy zeby mogly zyc na ziemi.To nie jest koncepcja to fakty potwierdzone przez lekarzy zajmujacych sie zawodowo regresingiem i opisane w ksiazkach ( byly na forum cytowane tytuly).

Skoro są to fakty potwierdzane przez lekarzy proszę o 2 informacje:
1. Jak nazywa się specjalizacja lekarza "od regresingów"; na zasadzie: reumatolog, chirurg [z podgrupami - naczyniowy, neuro...], nefrolog
2. Na której uczelni medycznej prowadzona jest specjalizacja "regresingowa".

Będę zobowiązany gdy nie będziemy się z tym podpinali pod psychiatrię i psychologię.

Pisalam otrzymalam unikalny dar poznawania osob ale rownoczesnie ich wielosci wcielen ( dlatego jeste w stanie odrozniac postacie i mityczne i historyczne na przesrzeni wiekow.
A, tak wiem o tym doskonale. Przekonałem się o tym gdy stwierdziłas [rozumiem, że na podstawie tego "daru"] że jestem socjologiem, bo takich poznajesz na odległość. Hmmm... szkoda tylko, że mi nic na ten temat nie wiadomo - nie jestem i nie byłem socjologiem ani z wykształcenia, ani tez z pasji...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 12:29:46 wysłane przez arteq » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wartune nazarinh shaggydogss watahafarkas hohol