Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 09:09:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maria Magdalena  (Przeczytany 188229 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Czerwiec 01, 2009, 16:13:10 »

Szczerze mowiac jestescie tak blisko , jak i daleko odczytania tej sekretnej informacji.

Juz naprawde niewiele czasu zostalo, tylko ciut , ciut....
Poczekajmy zatem, niech sekret sam sie odsloni....

Kiara Uśmiech Uśmiech

Nie w mężczyźnie sekret płonie
On go jeno weźmie w dłonie
Sercu swemu go przybliży
Wówczas niebo też się zniży
Róża kwiatem go otuli
Blaskiem niebo go zaskoczy
Miłość głębią spojrzy w oczy
Gdzie to będzie?
No i kiedy?
Dodać jeno mi wypada
To ballada tego lata?
A gdzie będzie ?
W jakim kraju?
Tam gdzie miasto jest Rybaka
Tam gdzie Wieża Ryb największa
Tam gdzie jasność będzie pierwsza

Zegar czasu krąg zatoczy
Niczym bajka nas zaskoczy.....

 Mrugnięcie Mrugnięcie Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 15:46:56 wysłane przez Kiara » Zapisane
zigrin
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 01, 2009, 18:37:12 »

Coś w tym jest…
Już sama czasza tego Grala wygląda jak połówka jaja… - to kolejna wskazówka, że coś się z niego "wykluło"…  Uśmiech

PS. Wierszyk Kiary też ciekawy…  Duży uśmiech

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 01, 2009, 20:00:38 »

Nie w mezczyznie sekret plonie
On go tylko wezmie w dlonie
Sercu swemu go przyblizy
Wowczas niebo tez sie znizy
Roza kwiatem go otuli
Blaskiem niebo go zaskoczy
Milos glebia spojrzy w oczy
Gdzie to bedzie?
No i kedy?
Dodac jeno mi wypada
To ballada tego lata
A gdzie bedzie ?
W jakim kraju?
Tam gdzie miasto jest Rybaka
Tam gdzie Wieza Ryb najwieksza
Tam gdzie jasnosc bedzie pierwsza

Zegar czasu krag zatoczyl
Niczym bajka nas zaskoczyl......

Kiaro, czy chcesz tym wierszem oznajmić nam,  że tego lata odnaleziony zostanie medalion z krwią (DNA) Marii Magdaleny?
I ponownie spotkają się kochankowie sprzed dwu tysięcy lat … ?  Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 01, 2009, 22:43:25 »

Ptaszku nio , nie, az takich wiesci nie mam na ta chwile.Ale wiem iz zadzieje sie cos bardzo waznego. Mrugnięcie Uśmiech
Ale , kto to wie...... , kto wie?Coś

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 01, 2009, 23:16:57 »

jesteście już TAK BLISKO Uśmiech

podpowiedź ode mnie więc

"WINO JEST MOCNE, KRÓL JEST MOCNIEJSZY, NIEWIASTY SĄ JESZCZE MOCNIEJSZE, ALE PRAWDA ZWYCIĘŻA ICH WSZYSTKICH."

Apokryf Ezdrasza, słowa te wyrył Henri St Clair podczas budowy na jednej z belek w Kaplicy ROSS LIN (zapis taki celowy) - warto dodać, że to jedyne oryginalne słowa, które znalazły się w tym mistycznym miejscu... te słowa ujawniają cały sens TEGO WSZYSTKIEGO

dokonało się!

Kapłan 718'
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 01, 2009, 23:17:04 »

Kiaro Uśmiech
Jesteś niesamowicie tajemnicza  Szok uchyl proszę rąbka tajemnicy i wytłumacz się prosze z tego pięknego wiersza  Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 01, 2009, 23:28:21 »

@edit - widzę, że to nie było do mnie - ale się wytłumaczyłem przypadkiem i ja, u Kiary z pewnością podobnie...

to nie wiersz, to słowa pochodzenia biblijnego, biblijnego bo od 4 wieku już nie - po cenzurze biblii ten tekst wyleciał - za dużo mówi, no i stał się apokryfem...

a co do tłumaczenia takich słów - największych tajemnic nigdy nie zapisuje się dosłownie - stąd ten tekst, a wypowiedział go nie byle kto bo budowniczy Arki Przymierza (między innymi jej)

a czemu nie zapisuje się dosłownie? paradoksalnie - rozumie się to, jak się to zrozumie (!)

wbrew pozorom to co napisałem wyżej - ma sens...

a co do tajemniczości, owszem i tak teraz będzie już

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 23:30:09 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 01, 2009, 23:36:06 »

Pewnie moje myslenie jest błędne,ale pierwsze moje skojarzenie po przeczytaniu tego "wiersza" to Kod Biblii,Róża wiatrów,św.Graal i Templelariusze.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 01, 2009, 23:41:24 »

Pewnie moje myslenie jest błędne,ale pierwsze moje skojarzenie po przeczytaniu tego "wiersza" to Kod Biblii,Róża wiatrów,św.Graal i Templelariusze.

nie, zbyt oczywiste, znając Kiarę wiadomo o co chodzi Uśmiech

718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 02, 2009, 07:56:16 »

Pewnie moje myslenie jest błędne,ale pierwsze moje skojarzenie po przeczytaniu tego "wiersza" to Kod Biblii,Róża wiatrów,św.Graal i Templelariusze.

Nie, nie ja nie mam nic wspolnego z Templelariuszami , ani z Kodem Biblii ( w sensie ksiazki) , ta historia jest o wiele barziej stara niz mozemy sadzic. Ale slowa kody sie powtarzaja.
Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 07:56:36 wysłane przez Kiara » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 02, 2009, 11:08:27 »

Na tym obrazku jest ukazana Królowa Graala i Rycerz Wspaniałej Drogi.
Symbole na tarczy i ubiorze rycerza wskazują na jego śląskie pochodzenie.
Znaki o których piszę to śląski orzeł piastów wrocławskich z charakterystycznym
półksiężycem rozpiętym między skrzydłami.Wygląda na to że opiekunowie rejonu
Ślęży,nazywanego świętą prowincją nie bez powodu określani byli książętami
wysokiej krwi.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 02, 2009, 11:16:21 »

Ale ja kompletnie nie rozumiem dlaczego MM , lub jej nasladowczynie w obrazach sa malowane jako rudowlose kobiety?
MM. nigdy nie byla ruda,wrecz przeciwnie byla sniada kobieta o czarnych dlugich kreconych wlosach i blekitnych oczach.
Ruda byla jej mlodsza corka Tamar, ale nie matka i nie pierwsza corka Sarena.
Owszem w tamtych czasach kobity uzywaly do farbowania wlosow ( gdy mialy juz siwe) hny , ona dawala rude odcienie i ruda barwe. Jednak to okres duzo pozniejszego zycia MM.
Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Sleza ( jaskinia pod nia) jest miejscem "zasiania" wzorca zycia dla rodu pozniej zwanego Slowianami. Polksiezyc jest symbolem rodowym tej samej Energii-Duszy , ktora byla MM. Jej linia rodowa i tego , o kim mowicie Krol Rybak ( nie wiem czy mamy na mysli ta sama Energie pierwotna)to najczystsza linia DNA na Ziemi.
Ale napewno Samuel nie ma z tym nic wspolnego, to juz inna linia DNA.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 11:22:27 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 02, 2009, 11:51:44 »

Kiaro, dziwnie się czuję tłumacząc Ci coś ale OK, spróbuję Uśmiech

Więc tak, MM była przedstawiana jako RUDA na obrazach i w sztuce ponieważ był to symboliczny KOD aby ją rozpoznać mogli CI co MAJĄ, jak wiesz JEJ kult była bardzo mocno prześladowany - szczególnie we Francji (Pireneje, Langwedocja) i kolor rudy to symbol Ognia, "czerwieni MM", MM była przedstawiana z elementami złotymi w szacie - symbol pewnego rodu oraz duchowego bogactwa, wszystko po to aby Kościół KAT-olicki się nie domyślił absolutnie kto jest przedstawiany tam - i się nie domyślił i kult przetrwał  Duży uśmiech

KAPŁAN 718'
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 11:54:05 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 02, 2009, 12:11:06 »

Daj spokoj , kosciol Katolicki dokladnie wie kogo czcila Francja. Zmiana koloru wlosow nic nie da, wystarczy sam kult. Wiekszosc kosciolow i katedr we Francji poswiecona jest MM.
Kolor jej wlosow to odwrocenie uwagi od prawdy i skierowanie spadkobierstwa rodowego w inna strone.
Tamar byla corka MM i Jakuba ( brata Jezusa) ona byla ruda.Rody krolewskie niosa spadkobierstwo tego zwiazku i tej protoplastki. Ale nie Jezusa i MM, nie czystej linni DNA, caly czas walcza o priorytet wladzy i niszcza prawde o tej drugiej prawdziwej linni.
A jak sam napisales prawda jest silniejsza od  krola ,wina , mezczyzn i kobiet.Tak wiec objawi sie niezaleznie od niczego. Zwyciezy.
Naprawde nikt i nic jej juz nie powstrzyma, zadne falszywe mity i pozostawione przed wiekami falszywe przekazy.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. MM w dawnych tekstach nazywana jest rowniez farbiarka czerwonego plotna, ale rowniez Lidia ( nowa zona Jezusa). Lidia znaczy wolna, uwolniona ze wszystkiego co ja ograniczalo i zniewalalo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 21:40:24 wysłane przez Hans Olo » Zapisane
Hans Olo
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 02, 2009, 21:38:33 »

Jak zwykle zamiast wysłąć raport, to biadolicie.

No i posprzątane.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 21:40:48 wysłane przez Hans Olo » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 02, 2009, 21:47:30 »



Cytat: nagumulululi  Czerwiec 02, 2009, 17:55:38
Cytat: Kiara  Czerwiec 02, 2009, 13:11:06

ps. MM w dawnych tekstach nazywana jest rowniez farbiarka czerwonego plotna, ale rowniez Lidia ( nowa zona Jezusa). Lidia znaczy wolna, uwolniona ze wszystkiego co ja ograniczalo i zniewalalo.
Witaj,
Skąd pomysł na Lidie?

Jak odnajde to zacytuje..... Istnieje rowniez wersja zycia Jezusa , ktora mowi iz po ukrzyzowaniu On i jego rodzina musieli opuscic Judeje. Wyjechal i dalsza czesc zycia spedzil z kobieta o imieniu Lidia , ktora byla najwyzsza kaplanka zakonu zenskiego wolnych duchowo kobiet.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Cytat Kaplan..."

Cytat: Kiara
ps. MM w dawnych tekstach nazywana jest rowniez farbiarka czerwonego plotna

a to ciekawe bardzo co napisałaś ponieważ słowo BAPHOMETH (w tej pisowni oryginalnej) ma swoje korzenie w słowach staro-francuskim i greckim - baphe to słowo bardzo TECHNICZNE oznacza "farbiarza odnoszącego się do czerwieni - farbować na czerwono, mówiąc po ludzku", drugie słowo to greckie methios odnoszące się do mądrości, inteligencji - ogólnie do intelektu..."

**********

MM byla wcieleniem Energii , ktora to jest wzorcem zycia ziemskiego. Ogolnie mowi sie iz jest ona czerwona energia (  pierwotna  barwa jej Duszy) Na Ziemi ta grupa Energii wciela sie niezwykle zadko, tylko wowczas gdy sa  epokowe zdazenia.
Co to znaczy byc farbiarka czerwonego plotna ( materi)? Znaczy to tyle iz miala mozliwosc podnoszenia wibracji nizszych energii ( wcielonych, ludzi) do wlasnego czerwonego wzorca zycia ( 1 czakry, czakry zycia, ktora ma czerwony kolor). Ona nosila w sobie doskonaly pierwowzor zycia , wzorcowe DNA. Przekazujac wiedze milosci , podnosila wibracje ludzi i ziemi. Przywracala utracona barwe, obnizona wibracje.
Posiadala "klucze" sklepienia, byla skala   ( nienaruszalnym pierwotnym wzorcem zycia) , a reszta? To walka o wladze , walka o autorytet , walka o meska dominacje zamiast harmonii i milosci.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 21:56:21 wysłane przez Kiara » Zapisane
MEM HEJ SHIN
Gość
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 03, 2009, 03:06:31 »

Ale ja kompletnie nie rozumiem dlaczego MM , lub jej nasladowczynie w obrazach sa malowane jako rudowlose kobiety?
MM. nigdy nie byla ruda,wrecz przeciwnie byla sniada kobieta o czarnych dlugich kreconych wlosach i blekitnych oczach.


Maria Magdalena -  (jakiś symbol ? ) nie oznaczający  ( historycznie )
 żyjącej kobiety, w związku z Jezusem.
Synonim do dwóch polskich imion ( Maria i Magdalena ), raczej niewłaściwie lub celowo używany, zacierając znaczeniowy sens
(MAG)

 ( MAG ) - królowa Orionu - linia rodowa Grala.
Mag - Matrix of Ag(ni) - Matrix of Fire Blood DNA.
Magdalena ?  (pol) - w istocie Mag-dala, Amygdala, Mag-dalen - TO TOWER. Tower of Mygdal
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 05:46:30 wysłane przez MEM HEJ SHIN » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 03, 2009, 07:23:11 »

Maria - to imie wspolczesne, dawniej oznaczalo zwyczajnie zone w okreslonych rodach.

Magdalena - to zakon do ktorego przynalezalo wiele kobiet wysokich rodow. W trakcie gdy ich mezowie byli w swoich zakonach ( w ciagu zycia malzenskiego) Marie- zony  byly w zakonie Magdalen. Wowczas stawaly sie Mariami Magdalenami.
Znajac ta zaleznosc  staje sie zupelnie jasne,  ze na ziemi pojawia sie az tak duzo kobiet , ktore w swojej przeszlosci byly Mariami MAGDALENAMI (bo byly) przynalezaly do tego zakonu.

Magdala - Wieza ryb- najwyzszye zakonne wyniesienie , ktore osiagnela kobieta, zona Jezusa ( Jezus to tez imie zakonne, dlatego szukanie osoby historycznej pod tym imieniem jest az tak trudne, rodowe mial inne)

MAG - to najwyzsza ranga zakonu Lewitow ( ktorym byl J. Chrzciciel, ojciec MM.)Ona rowniez uzyskala miano MAGA, tanczac przed Herodem mistyczny "taniec brzucha", a faktycznie w trakcie tego tanca lewitowala.


Mozna wspolczesnie interpretowac roznie uklad liter i znaczen slow, ale odniesc sie nalezy do kodow stosowanych 2000 lat temu, bo te  znaczenia sa wazne przy odkodowywaniu tamtych czasow.
Symbolika wspolczesna tamtym ludziom.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 07:40:10 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 03, 2009, 07:28:15 »

Smutne te małżeństwa były - mąż w jedną stronę, żona w drugą... No i jakoś tradycja szybko wyginęła...

Co do imienia rodowego - to wiedza mojej duszy mówi, że to był Zygmunt.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 03, 2009, 10:38:36 »

MARIA to imię współczesne - wtedy było to MIRIAM od egipskiego meri - "kochać"

718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 03, 2009, 10:53:43 »

MARIA to imię współczesne - wtedy było to MIRIAM od egipskiego meri - "kochać"

718'

Czyli poprostu ukochana  kobieta  mezczyzny, ta ukochana stawala sie w naszym zrozumieniu zona bo polaczyla ich milosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 10:54:33 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 03, 2009, 11:12:40 »

mało tego - od imienia MARIA - MERI pochodzi współczesne angielskie słowo MERRY czyli wesoły, radosny, oraz MARRIED - Małżoknowie  - MARIA MAGDALENA była TAK ważną postacią, że do dzisiaj przetrwało to w każdym języku, niech każdy pomyśli jak doniosłe to wszystko musiało być, a co do jej wizyty we Francji i tym, że MARIA MAGDALENA przypłynęła łodzią i wyszła na ląd we Francji - na pamiątkę tego wydarzenia jest francuskie słowo MARE czyli Morze, oczywiście popaprane katole musiały to wszystko obrócić w coś negatywnego i powstało słowo nightMARE czyli Koszmar - bez komentarza...

ale najlepsze z tego wszystkiego jest MERRY CHRISTMAS a raczej MERRY CHRIST MASS czyli Msza Marii i Chrystusa!!! (katolicy by chcieli, żeby to była Maryja - chcieć mogą...) 

Kapłan 718'

-1
Zwracaj się do konkretnych osób, któe mogły to zrobić, a nie do ogółu, któy nie ma z tym nic wspólnego, albo nie pisz w ogóle
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 12:20:02 wysłane przez Hans Olo » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 03, 2009, 12:05:59 »

Kapłanie, choć prawidłowo napisałeś "Merry Christmas" to już pomyliłeś się w samym imieniu Marii. Nie brzmi ono Merry ani Meri jak mówisz, a Mary, Maria, Marie, w slangu używa się również Mariah, Mareh, ale nigdy przez "E". Oczywiście można gdybać i rozważać podobieństwo tych słów, ale w ten sposób można by powiązać jeszcze więcej znaczeń ze sobą. Miriam również nie oznacza "kochać" ani "być ukochanym", a "być pięknym". Piszę to dlatego, że sama noszę imiona Maria Magdalena, wiem sporo o ich pochodzeniu i nigdy nikt w żadnym języku nie wypowiedział imienia Maria przez "E". Już bardziej można by dywagować nad powiązaniem słów: Mary i marry. Pierwsze to imię, drugie oznacza "żenić się".
Merry Christmas mogło by oznaczać w dosłownym tłumaczeniu "Radosnej Mszy Chrystusowej", ale nie można pominąć tu faktu, że msza pisana jest przez dwie literki "S" na końcu, czyli "mass", podczas gdy w słowie święta mamy jedną "S" - Christmas. Gdyby rozdzielić je na dwa człony mamy Christ (Chrystus) i Mas. I choć najłatwiej jest uważać, że chodzi tu o mszę, to radziłabym się zastanawić nad tym "mas", który daje podstawę dla stworzenia słowa "Master" czyli władca bądź mistrz (właśnie ze względu na brak dodatkowej litery "S", która utworzyła by całkowicie inne słowo - msza).
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 03, 2009, 12:22:00 »

Ciekawe. "Laik" wypunktował "wieloletniego i sławengo" "analityka".
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 03, 2009, 23:55:43 »

Cytuj
( MAG ) - królowa Orionu - linia rodowa Grala.
Mag - Matrix of Ag(ni) - Matrix of Fire Blood DNA.
Magdalena ?  (pol) - w istocie Mag-dala, Amygdala, Mag-dalen - TO TOWER. Tower of Mygdal
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kursor madex companions wild-reign halotupsy