Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 23:59:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest z tymi Egipskimi "wykopkami"? ...  (Przeczytany 136146 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
komandos040
Gość
« : Sierpień 08, 2009, 09:03:44 »

Witajcie.
Ale wieje nudą. Smutny
Wciąż nic konkretnego w sprawie tego calego PCH, i wykopalisk.
Oraz kolejnych sesji. Duży uśmiech Widocznie im się pomysły wyczerpały.
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 19:26:49 wysłane przez Dariusz » Zapisane
rafalwesolek
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpień 08, 2009, 11:53:27 »

Coś mi się wydaje , że zapowiada się dłuższa przerwa w kontynuacji Projektu Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 08, 2009, 12:00:36 »

Moi drodzy!!

Tam w tej chwili jest taka temperatura,że gdyby nawet natrafili na labirynt,to ucieszyliby się,że fajną kryjówkę przed upałem maja a nie,że odnaleźli to,czego szukali.

Trzeba przeczekać. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 08, 2009, 14:29:09 »

Moi drodzy!!

Tam w tej chwili jest taka temperatura,że gdyby nawet natrafili na labirynt,to ucieszyliby się,że fajną kryjówkę przed upałem maja a nie,że odnaleźli to,czego szukali.

Trzeba przeczekać. Uśmiech Mrugnięcie

że co?

jakoś inne archeologiczne wyprawy nie mają takiego kłopotu...
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 08, 2009, 15:08:09 »

No to gdzie ten labirtnt,skoro tak dobrze się go szuka? Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 08, 2009, 15:32:31 »

Ludzie żyjący w tamtych gorących warunkach napewno umieją radzić sobie z upałem, po latach ludzie się przystosowują do cięższych warunków. Ja sam dziś w upał pracowałem na swojej działce przez około 5 godzin praktycznie bez żadnej dłuższej przerwy. Reasumując, upał jako powód zaniechania wykopalisk bym odrzucił.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 15:33:41 wysłane przez Symeon » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 08, 2009, 16:20:41 »

Masz rację Symeonie.

Ludzie potrafią radzić sobie z cięzkimi upałami.

W krajach afrykańskich po prostu chowają się przed słońcem i starają się znaleźć w miarę chłodniejsze miejsce i przeczekać.

Raczej mało komu pomysł pracy jako sposób na upał do głowy przyjdze.

Raczej w najcięższy upał spać idą wszyscy. Uśmiech  Uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpień 08, 2009, 16:48:04 »

Nie sądze, żeby wszyscy pracownicy fizyczni w Egipcie, którzy pracują na zewnątrz, zaniechali pracy tylko dlatego, ze jest upał, być może w przypadku naprawde wysokich -JAK NA ICH WARUNKI - temperatur, mają nawet zakaz pracy, ale można pracować też wieczorami lub nawet w nocy, tak jak u nas w Polsce robią to drogowcy. No ale cóż, Ty chyba wiesz lepiej kolego Kocie  Chichot
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpień 08, 2009, 17:06:57 »

Może masz rację Symeonie.

Mam jednak wątpliwości,czy prace wykopaliskowe można prowadzić przy sztucznym oświetleniu.

Jeśli chodzi o zakaz pracy w upały,to czegoś takiego raczej nie ma.

Tam nie ma takich przepisów jak w Europie.

Tam nikt się o ludzi nie troszczy poprzez zakazywanie pracy ze względu na tempereture.

Raczej organizator w takich warunkach odstępuje od prowadzenia pewnych prac,bo są niewykonalne.

Tak jak zimą mroźną niektóre prace są zatrzymywane ze względu na warunki,tak latem również.

Gdybyś chciał teraz w Egipcie na przykład murować dom,to lepiej się o jego ściany byłoby nie opierać. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 08, 2009, 20:52:05 »

W Egipcie sporo badań archeologicznych na powietrzu było prowadzonych w lipcu i sierpniu.

Noc może nie jest najwłaściwszą porą na wykopaliska (ze względu na konieczność zastosowania właśnie sztucznego oświetlenia, które byłoby dodatkowym kosztem, ale pewnie byłby też problem z zasilaniem), natomiast można pracować rankiem i późnym popołudniem/wieczorem, kiedy jest chłodniej, liczba tzw. godzin słonecznych w Egipcie waha się miedzy 10 a 12 w ciągu doby w lipcu i sierpniu, więc sorry winnetou, ale mnie nie przekonasz, że to właśnie upał jest tą przyczyną.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 20:52:50 wysłane przez Symeon » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 08, 2009, 21:08:57 »

Jak pojedziesz sobie w lipcu do Egiptu kiedyś drogi Symeonie,to przypomnisz sobie naszą miłą rozmowę.
Myślę jednak,że organizowanie robót w sierpniu można sobie darować.

Jak zapewne wiesz prace wykopaliskowe w Hawarze zostały czasowo przerwane ze względu na brak środków płatniczych.
Myślę,że niedługo prace ruszą z kopyta i dopiero za rok zastanowimy się wspólnie,jak oni sobie tam w te upały radzą. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #11 : Sierpień 08, 2009, 22:18:55 »


Trzeba przeczekać. Uśmiech Mrugnięcie



prace wykopaliskowe w Hawarze zostały czasowo przerwane ze względu na brak środków płatniczych.
Myślę,że niedługo prace ruszą z kopyta

Trzeba było od razu napisać, że teraz nie pracują, bo jeszcze zbierają pieniądze, a nie takie bajeczki chcesz wciskać, że "nie mogą bo upały teraz są".
Myśle, że jednak im zależy na czasie (bo 2012 zbliża sie wielkimi krokami), więc jakby już mieli środki finansowe, to wznowiliby prace wykopaliskowe. Tak więc kolego Kocie, nie udało Ci sie nas wprowadzić w błąd Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpień 08, 2009, 22:35:15 »

Nie zorientowałem się drogi Symeonie,że nie wiesz,że wykopaliska są przerwane.

Ta wiadomość jest podana na stronie PCh i tu na forum równiez było trąbione.

Więc o wprowadzaniu w błąd i to celowym mowy być nie może. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 08, 2009, 22:47:40 »

Wiedziałem, że prace są wstrzymane i wiedziałem, że oficjalnie ze względów finansowych. Zdziwiłem się kiedy napisaleś, że to przez upał nie mogą teraz pracować. Mam takie pytanie nie tylko do Ciebie, ale i do pozostałych - środki finansowe na wykopaliska to już są? Ktoś wie? Tak jak juz napisałem, sprawa powinna być nagląca, a upały nie są wielką przeszkodą i mozna prowadzić roboty, co już wcześniej udowodniłem.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpień 09, 2009, 21:33:51 »

Kocie, gdyby powody które przedstawiasz były prawdziwe to na tej samej zasadzie wszystkie firmy budowlane w Egipcie wstrzymywałyby działalność na okres lata... zapewniam, że tak nie jest. Więc daruj sobie te bajeczki...
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Sierpień 09, 2009, 21:40:40 »

Fajnie że Egipcjanie dają sobie radę z upałami, ale ten wątek dotyczy nowości w kontekście prac prowadzonych przez PCH, więc proszę przenieście tę dysputę do innego wątku i działu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #16 : Sierpień 09, 2009, 21:43:47 »

tyle tylko, że nowości żadnych nie ma, więc bazujemy na "ostatnich" dostępnych nowościach...
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Sierpień 09, 2009, 21:48:25 »

Więc jeśli się ukarzą to zostaną zamieszczone, a ich chwilowy brak nie stanowi podstawy czy powodu do czynienia tu ofa.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
sarah54
Gość
« Odpowiedz #18 : Sierpień 13, 2009, 22:06:07 »

"Tak , jak to by chcieli na każdej z Planet we Wszechświecie.: (Komandos)

Komandosie- tylko na tych planetach. które, tak, jak Ziemia zmierzają do doskonalenia  ale o krok przed Ziemią...
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #19 : Sierpień 24, 2009, 08:03:52 »

Nowości.... Nic , nic , i znowu nic. Duży uśmiech
Jednym słowem nuda.
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2009, 08:04:16 wysłane przez komandos040 » Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 24, 2009, 16:25:06 »

mam male pytanko : skad wzieliscie wolontariuszy do PCH ? tez bym chcial pojechac do Egiptu i zobaczyc piramidy , moge nawet zostac wolontariuszem  Duży uśmiech za drobna oplata zeby rodzinke wyzywic  Z politowaniem lopate to se sam kupie  Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Sierpień 24, 2009, 16:29:09 »

Sprawa przynajmniej na tę chwilę nieaktualna.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 25, 2009, 06:03:06 »

mam male pytanko : skad wzieliscie wolontariuszy do PCH ? tez bym chcial pojechac do Egiptu i zobaczyc piramidy , moge nawet zostac wolontariuszem  Duży uśmiech za drobna oplata zeby rodzinke wyzywic  Z politowaniem lopate to se sam kupie  Duży uśmiech

...to sie trochę Ci pomyliło Mrugnięcie

Koszty przejazdu i wyżywienia ponosisz sam - natomiast PCH zapewnia zakwaterowanie.

Samo słowo "wolontariusz" sugeruje, ze udzielasz się za free Chichot
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


lukasz245
Gość
« Odpowiedz #23 : Sierpień 25, 2009, 15:01:58 »

hmmmmmmmm no musicie miec kasiastych wolontariuszy  Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 25, 2009, 20:22:42 »

Wolontariusz to wolontariusz, chociaż przyznam, że we wszystkich znanych mi przypadkach podróż mają gratis.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.249 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loki watahafarkas wartune bestgame shaggydogss