Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 11:42:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 783979 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #700 : Maj 09, 2010, 08:43:01 »

Nie zdążyłem się wypowiedzieć wczoraj, a teraz mogę powiedzieć, że zamierzałem optować za tym, by nie kontynuować tematów uderzających w ludzką godność. Personalne ataki nie powinny mieć tu miejsca. Dobrze, że Dariusz ukręcił łeb hydrze zamykając wątek odnoszący się imiennie do jednej z naszych koleżanek. Uradowało to moje serce. Uśmiech

Łaczę pozdrowienia Uśmiech


koliberek33
Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #701 : Maj 09, 2010, 12:55:06 »

Czego może chcieć stwórca?
Żebym lepiej wyrażał siebie?
To dlatego wysyła na mnie różnej maści podłych prowokatorów?
To dlatego pozwala wyśmiewać się z moich idei analfabetom moralnym, których etyka dotyczy tylko wówczas kiedy broni ich interesów. Jak mam się zachować, kiedy widzę jawną niesprawiedliwość?...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Thotal, niewątpliwie stwórca chce, abyśmy wszyscy prowokatorów obdarzali.............D O B R O C I Ą.  Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech

Dobroć równie zaraźliwa jak zło

Zaraźliwa dobroćAkty dobroci, takie jak okazywanie uprzejmości, hojności, gotowości do współpracy rozprzestrzeniają się lawinowo, tak samo zresztą jak przejawy zła. A rozpocząć tę lawinę może nawet garstka ludzi. Dowodzą tego badania opublikowane w marcu na łamach Proceedings of the National Academy of Science, o których pisze ScienceDaily.

Amerykańscy naukowcy, którzy wcześniej dowiedli, że zaraźliwe są wszelkie nasze zachowania, emocje i pomysły, w tym szczęście, rzucanie palenia, samotność czy nawet otyłość. Tym razem wykazali oni, że również gotowość do współpracy i pomagania innym jest zaraźliwa i rozprzestrzenia się niezwykle szybko z osoby na osobę. Ludzie, którzy skorzystali z uprzejmości innej osoby wykazują skłonność do spłacania długu wdzięczności i to nie do osoby, która okazała im uprzejmość, ale do innych, obcych im ludzi. Uprzejmość okazana jednej osobie tworzy wręcz lawinę uprzejmości i obejmuje dziesiątki osób.

Badanie dowiodło, że jeśli ktoś da datek pieniężny, by pomóc innym, ci którzy ten datek otrzymali, wykazują większą skłonność do wspomagania finansowo innych w przyszłości. Mamy tu do czynienia z efektem domino, przy czym hojność obdarowywanych była średnio trzykrotnie większa od otrzymanego datku. W przeprowadzonym eksperymencie osoba obdarowana, przekazywała w przyszłości datki średnio 3 osobom, które z kolei obdarowywały 9 osób itd. I w efekcie obdarowanie jednej osoby wywołało kaskadę datków obejmującą dziesiątki, a nawet setki osób.

Osoby uczestniczące w badaniu były sobie obce i nigdy nie obdarowywały osoby od której otrzymały datek, co dowodzi tego, że akty dobroci nie wynikały z potrzeby odwzajemnienia się.

Zdaniem naukowców istnieje silny związek między rozwojem społeczności a dobrocią. Przepływ dobrych i pożądanych właściwości, takich jak dobre pomysły, miłość czy uprzejmość są konieczne, by dana społeczność przetrwała. I na odwrót, społeczności są niezbędne, by takie właściwości rozprzestrzeniały się.

Niestety, naukowcy wykazali, że zaraźliwe są także negatywne zachowania i to w równie lawinowym stopniu co okazywanie gotowości do współpracy.
W naszym wspólnym interesie jest więc, byśmy okazywali innym więcej uprzejmości i ograniczyli agresję.
Ale jak to wytłumaczyć naszym politykom?
http://www.cyberbaba.pl/content/view/1958/198/
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #702 : Maj 09, 2010, 14:44:18 »

 Uśmiech
Cytat: Thotal
Czego może chcieć stwórca?
Żebym lepiej wyrażał siebie?
To dlatego wysyła na mnie różnej maści podłych prowokatorów?
To dlatego pozwala wyśmiewać się z moich idei analfabetom moralnym, których etyka dotyczy tylko wówczas kiedy broni ich interesów. Jak mam się zachować, kiedy widzę jawną niesprawiedliwość?...

A WIEC.....

    1)  Pracuj, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
    2)  Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił.
    3)  Tańcz, jakby nikt nie patrzył.
    4)  Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał.
    5)  Żyj, jakby to było niebo na Ziemi.

                                                                  Język

 



« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 14:52:29 wysłane przez Linda » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #703 : Maj 09, 2010, 14:54:49 »

Kocham wszystkich i wszystko dookoła, Ciebie Lindo też, ale bez...języczka Duży uśmiech
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #704 : Maj 09, 2010, 15:55:15 »

 Mrugnięcie
Cytuj
Kocham wszystkich i wszystko dookoła, Ciebie Lindo też, ale bez...języczka Duży uśmiech

 ok..ok..   Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #705 : Maj 09, 2010, 16:39:22 »

No i w teorji jestescie swietni , brawo....  to juz cos.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #706 : Maj 09, 2010, 16:50:09 »

Uczymy się od MISTRZÓW...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #707 : Maj 09, 2010, 19:14:44 »

Wiedze osiaga sie nie na podstawie wiedzy mistrzow , a wylacznie na podstawie wlasnych doswiadczen , przezyc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #708 : Maj 09, 2010, 19:37:42 »

Widząc reakcje MISTRZÓW na ich doświadczenia, też zdobywamy jakąś WIEDZĘ...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #709 : Maj 09, 2010, 19:53:08 »

Mam pytanie do Darka.

Czy niedocieraja do Ciebie moje listy przez pw.?
Pytam , bo nie otrzymalam zadnej odpowiedzi na ten ostatni , ni na te z przed kilku i kilkunastu dni.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #710 : Maj 09, 2010, 20:02:05 »

Mam pytanie do Darka.

Czy niedocieraja do Ciebie moje listy przez pw.?
Pytam , bo nie otrzymalam zadnej odpowiedzi na ten ostatni , ni na te z przed kilku i kilkunastu dni.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Szok
Nie otrzymałem od Cienie żadnego pw.
To ciekawe, bo nie wprowadzałem żadnych blokad.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 20:03:08 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #711 : Maj 09, 2010, 20:54:38 »

Kiaro, nie tylko Ty, ja w ostatnich tygodniach mialam ten sam problem, kiedy pytalam kiedy dostane odpowiedz,
okazywalo sie ze Darek nie mial pojecia o co chodzi. Dziwne to, ale prawdziwe. Wczesniej nie bylo zadnego problemu, rozpoczal sie na tydzien przed swietami wielkanocnymi . Do tego czasu nie bylo zadnego problemu.
Rafaela
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #712 : Maj 09, 2010, 21:12:43 »

Taki problem może być wynikiem jakichś błędów serwera.
Może to moja nadwrażliwość, ale jakoś dziwnie wyczuwam z Twego postu >Rafaelo< zakamuflowany podtekst. Jeśli to jakaś sugestia, to proszę wyraź to jasno.
Zresztą całkiem niedawno, i to już po świętach, odpisałem Ci kilkakrotnie na Twe pw.
Informacje o niedochodzących pw dotarły do mnie już z kilku źródeł, tak więc nie tylko wasze pw mogą nie docierać do adresata.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #713 : Maj 09, 2010, 21:29:16 »

dobrze skopiuje kopie , ktore mam i wysle do Ciebie ponownie. Ale we wczseniejszym liscie byl on do ciebie i do stolo i tez nie otrzymalam od zadnego z was odpowiedzi.
I to  istotnie jest dla mnie dziwne , gdyz moja korespondecja dociera do innych osob i od nich do mnie tez.

kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #714 : Maj 09, 2010, 21:40:29 »

Darku, ja nie rozmawiam zadnymi podkontekstami. Tuz przed swietami wielkanocnymi wyslalam do Ciebie
na adres internetowy wiadomosc, bo bylam bardzo zbulwersowana ze mimo ze Kiary nie ma na forum, Marek
atakuje ja w bardzo nieladny sposob. Prosilam abys zajal  nareszcie stanowisko w tej sprawie. Do dnia dzisiejszego nie odpisales mi na ten temat. Kiedy pewnego razu razu, podczas kontaktu na pw. zapytalam
dlaczego nie otrzymalam odpowiedzi na ta poczte, powiedziales mi ze nic takiego nie otrzymales, i nie masz
pojecia o co mi chodzi.Potem tak samo bylam ja atakowana przez Marka, skutki sa znane wszystkim. Na pare
moich informacji na pw. tez nie otrzymalam zadnej odpowiedzi.

Broniac sie napisalam tez do Stolo, otrzymalam tego samego dnia odpowiedz.

Ja nie zbieram zadnej poczty, tak wiec nie moge Ci wyslac jeszcze raz tych postow.
Koresponduje duzo i jak dotad nie mialam zadnych problemow z innymi osobami.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 21:44:43 wysłane przez Rafaela » Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #715 : Maj 09, 2010, 22:05:12 »

Wy, jako istoty wewnątrz Waszych ciał nie zawsze potraficie dzisiaj mówić równym głosem z Waszym umysłem...
Pierwsza lekcja dla Was-posłuchać SIEBIE w absoltnej ciszy między oddechem- to jest to miejsce, gdzie nie ma ani męża, ani żony, ani przyjaciela, ani księdza, ani  mistrza, ani hierarchi jest JA.


Nie ma? A absolutna cisza była? Nie dla uszu ale dla mózgu.
A wiem, że mózg musi się nauczyć pracy w ciszy. Pan Wócikiewicz zna wierzchołek góry lodowej, bo jest dyrektorem Silvy na Polskę. Nie wiem, czy do dzisiaj.
 Jednak rozwój jednostki w takt syntezowego modelu egzystencji nie jest jeszcze punktem zainteresowania większości. Starach o niezapłacone rachunki wstrzymuje Wasz rozwój. Nikt nie ma klucza do Waszego strachu. Tylko Wy.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #716 : Maj 09, 2010, 22:08:50 »

Ja natomiast mam kopie wszystkich wysylanych listow. Uwazam ze gdy zaistnieje niezbedna okolicznosc bede mogla je umiescic na forum. sa to moje listy , nie cudze do mnie , wiec nie ma zadnego problemu z ujawnieniem ich tresci. Nie ujawnie zadnej cudzej korespondecji  , wylacznie moje przemyslenia kierowane do kogos jak posty.

Tymbardziej ze pozostaly bez odpowiedzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Sarah , rozwoj jednostki nie polega na rozwoju wybujalosci umyslu i nigdy na tym nie polegal. Wiedza , jakom prezetuja niektorzy ( ktorzy z przeroznych powodow maja otworzony do niej juz dostep) nie jest niczym wyjatkowym, jest ona w posiadaniu WSZYSTKICH LUDZI BEZ WYJATKU.
Rozwoj ludzkosci polega tylko i wylacznie na rozwoju uczuc, niczym wiecej. Czlowiek zmienia sie nie przez odczyt ze swojego dysku pamieciowego , a przez zwiekszenie wrazliwosci uczuciowej. W fizycznosci jest to zwiekszenie polaczen nerwowych , przez ktore plynie energia z odczowanych uczuc. Temu sluzy paleta zdarzen  ( palan przedurodzeniowy), ktora kazdy z nas  ma dobierana indywidualnie do obecnego stanu rozwoju osobistego.

Tak naprawde wazne jest tylko przezywanie , nie istotne co robisz czlowieku , istotnoscia jest jedynie co przezyles w trtakcie owej pracy i co przezyli inni w niej uczestniczacy. Jakie sytuacje z jakimi uczuciami stworzyles i jakimi "obdarowales" innych ludzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 00:08:10 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #717 : Maj 09, 2010, 22:33:02 »

>Rafaelo<,
pisałem Ci już na pw, że nie otrzymałem od Ciebie żadnego meila tej treści. Co było tego przyczyną, nie wiem. Wielokrotnie otrzymywałem już informacje, również od moich klientów, ze nie mają ode mnie nijakich informacji, i ja od nich również wielu listów nie odebrałem. Tak więc Twój meil również "błądzi" gdzieś w sieci, do mnie jednak nie dotarł.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #718 : Maj 09, 2010, 23:01:55 »

Przecie w sieci różnie się zdarzyć może. Na każde P.W. Darek zawsze reagował, niemal prawie natychmiast. Jest na tyle odpowiedzialny. Poza tym były jedne święta, drugie. Przecież admin to też człowiek, który ma pracę, rodzinę, dom, znajomych, przyjaciół także w realu... Powinien również mieć jakiś urlop od forum i odpoczynek. Admin jest jeden, dwóch, a ilu forumowiczów, którzy wciąż atakują korenspondencją, żalami, pretensjami; to naprawdę duże obciążenie, a do tego dochodzi prowadzenie forum i reagowanie na bieżąco. Luuudzie, to kupa roboty!!!.

Myślę, że Dariusz i tak wykazuje się niesamowitą pracowitością, oddaniem i wyjątkową odpowiedzialnością, a przede wszystkim niemałym obiektywizmem, oraz ogromnym taktem i kulturą
.

Może warto najpierw zauważać te cenne walory w drugim człowieku. Także wiele ma ich Kiara, która wiele też ciekawych przemyśleń nam przekazuje a i rzetelnej wiedzy także niemało, szkoda, że tak mało się o takich rzeczach pisze. Najłatwiej widać szukać dziury w całym. Ciekawie jak by to było, gdybyśmy się tak przestawili i zaczęli pisać tutaj o swoich zaletach, etc...Takie odwrócenie ról. Zapewniam, że wiele cudów  by się dokonało. Warto i tak się "pobawić".


Jak zwykle dla wszystkim z serdecznym privietem Mrugnięcie


 Uśmiech Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 10:39:59 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #719 : Maj 10, 2010, 16:52:30 »

Ku ogólnemu rozczarowaniu dodam jedynie, że w trosce o wasze wibracje, nie będę dyskutować dalej w tym temacie, gdyż uważam przeniesienie rozmowy mojej z Kiarą do tego tematu, za nie do końca przemyślane przedsięwzięcie. Moją odpowiedź znajdziecie tutaj:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5121.msg59394#msg59394
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #720 : Maj 10, 2010, 23:51:25 »

Darku mam do Ciebie pytanie , ile listow wyslales do mnie na pw.
Ile otrzymales odemnie?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #721 : Maj 11, 2010, 21:34:58 »

Darku mam do Ciebie pytanie , ile listow wyslales do mnie na pw.
Ile otrzymales odemnie?

Kiara Uśmiech Uśmiech

Oj, Szok
to mi zapodałaś klina. Nie "bibliotekuję" pw, czyli usuwam je. Tak więc nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na Twoje zapytanie.
Ne znoszę prowadzenia pamiętników. Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #722 : Czerwiec 07, 2010, 23:03:14 »

Cytuj
Cytat: chanell  Czerwiec 07, 2010, 00:24:30
Dzisiaj rano w Krakowie było piękne czyste niebo ,ale kolo południa zaczęły pojawiać się samoloty .Latały we wszystkie strony i koło 19.00   całe niebo  pokryła mgiełka podobna do tej ze zdjęcia nr. 2 Dam wam znac kiedy będzie padać ,ale myslę że do dwóch dni napewno.Co ciekawe to smugi od silników samolotów niektóre miały rózowe zabarwienie. Jutro wstawię zdjęcia .

cyt.kamil 777
Polecam ci portal http://www.twojapogoda.pl/
Dwukrotnie już prognozowali wystąpienie kilkudniowych silnych ulew których następstwem będzie realna groźba  powodzi  w Polsce (i nie były to prognozy na podstawie latających samolotów pasażerskich   )
W najbliższych dniach również spodziewane są gwałtowne burze i wysokie temperatury na terenie całego kraju, ( ku twojemu zdziwieniu nie z winy samolotów.....  )

Czy ty Kamil wpadasz na forum żeby sie posmiać z ludzi ? Nic tylko przesmiewki i wyszydzanie.....nieładnie .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 23:04:50 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #723 : Czerwiec 21, 2010, 10:31:53 »

Napiszę w tym wątku, bo gdzie indziej może powstać oftop.
W jednym z wątków >kahuna< napisał:

Cytat: kahuna
.Nie tak dawno temu Dariusz zapewnial nas,ze jest tylko na tym
forum,bo interesuje go rozwoj duchowy i nic wiecej.W Nowej Ankiecie glosowal na "tak'.Oszukuje
tylko siebie, bo czy nas jest w stanie?

Nie bardzo rozumiem, co ma jedno z drugim i trzecim?
Po kolei. Swego czasu troszkę udzielałem się również na innych forach, teraz jestem tylko na naszym. Oczywiście, interesuje mnie rozwój duchowy i w moim przekonaniu wciąż robię postępy, choć zapewne wielu może się nie podobać ukierunkowanie moich zainteresowań, ale to już nie moje zmartwienie. Mrugnięcie
W ankiecie głosowałem na "tak", bo jak już niejednokrotnie podkreślałem, byłem i jestem zwolennikiem Projektu, choć umiarkowanym. Pewnie, że widzę pewne nieścisłości, ale takie dostrzegam wszędzie, we wszystkich "oświeconych" nawoływaniach. Duży uśmiech
Jednym odpowiada kroczenie drogą rozwoju i krytykowanie wszystkich, którzy nie chcą dostosować się ich toku myślenia, innym ciche i konsekwentne, acz nieczepialskie dążenie do wyjaśnienia pewnych nieścisłości. Mnie bardziej odpowiada ta druga metoda. Uśmiech
Więc w moim przekonaniu nie oszukuję ni siebie, ni nikogo innego.
Ot i cała filozofija. Uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #724 : Czerwiec 21, 2010, 13:15:53 »

.
A ty Kahuna w jakim celu jesteś na tym forum ? he ? Żeby gnębić Kota ? wytykać palcami  Darkowi  i tym co głosowali na  tak ? Dlaczego na siłę usiłujesz przekonać  myslących inaczej niż ty ,do swoich racji. Czy ciebie ktoś zmusza żebyś wierzył p. Lucynie i Enki ? Napewno nie ! Więc proszę cię przestań naśmiewać  się z ludzi o innych pogladach.
No chyba że jesteś na tym forum ,żeby wywoływać awantury i drażnić się z ludźmi.Siedzi Kot spokojnie to trzeba  go podrażnić żeby była draka. Arteq to się tyczy też Ciebie .

Mogę wyrażac swoje opinie - byle bez wulgaryzmów i bez kłamstw - a do tego doskonale się stosuję. Więc Chanell, jeżeli już musisz kogoś pouczac to może jednak Kota aby znowu nie zapędził się w przypisywanie innym fałszywych nicków - a już widać, że go korci, no chociaż przypuszczeniem.

Na forum jestem po to aby wyrażac swoje opinie w poruszanych na nim tematów, przy okazji ukazując całość oblicza pch
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 78 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

my-very-cats radiomms panzerdivisiontiger brygadaszarika forumhumorystyczne