Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 21:56:41


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko co wiemy o Księżycu  (Przeczytany 182762 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« : Październik 15, 2008, 17:11:41 »

 Piszcie tu wszystko co wiecie na temat naszego pięknego satelity Uśmiech
moze zacznę od linku który znalazłam na necie;
http://www.eioba.pl/a74714/kto_zbudowal_ksiezyc - 185k

[załącznik starszy niż 90 dni - usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 17:22:17 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 15, 2008, 20:08:26 »

ABSOLUTNIE CAŁA (100%) wiedza o księzycu - na TEJ stronie:

http://pql.gu.ma/

Język
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 13, 2009, 17:18:45 »

Alternatywna historia Księżyca
Opublikowano: 18.12.2008 | Kategoria: Ezoteryka



...
Satelita Ziemi, który raz na miesiąc obiega naszą planetę, od wieków powodował u ludzi lunatyzm. Istnieje wiele historii, które odzwierciedlają nasze zainteresowanie białym dyskiem, który nocą rozświetla nasze niebo. Wprowadzenie nowego sprzętu pozwoliło ludzkości przypatrzeć się Księżycowi bliżej. Anglik Sir John Herschel przypatrując się mu w czasie zaćmienia dostrzegł na jego powierzchni dziwne obiekty. Jak mówił, widział światła, które zdawały się poruszać. Już w 1788 roku astronom o nazwisku Schroeter zaobserwował niewielkie „wybrzuszenia” na powierzchni Srebrnego Globu. Twierdził, że to ślady aktywności „Selenitów” – mieszkańców Księżyca. Inni astronomowie tamtej epoki mówili o obserwacjach dziwnych zjawisk i struktur świetlnych przypominających te z Ziemi. W 1869 roku Królewskie Towarzystwo Astronomiczne rozpoczęło trzyletni plan badania anomalnych świateł widzianych w części Księżyca o nazwie Mare Crisium – Morze Przesileń.
...

http://wolnemedia.net/?p=11819
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2009, 12:18:51 »

Aktualnie nie mam skonfigurowanego skanera, jest fajna broszura o księżycu.

tymczasem może ktoś zapoda źródłosłów/etymo.

Czy aby nie coś z ?phoe?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 01, 2009, 16:00:01 »

Co do etymologiii , Phirioori 
Cytuj
Słowo księżyc, czyli książę, wywodzi się jeszcze z wierzeń słowiańskich, gdzie księciem nazywany był księżyc w okresie między nowiem a pierwszą kwadrą (miał on być synem "starego" miesiąca)[2]; ogólną nazwą był wówczas miesiąc – słowo będące derywatem od praindoeuropejskiej nazwy Księżyca, która może mieć związek z rdzeniem *mē-, oznaczającym mierzenie (czasu). "Księżyc" przyjął się jako ogólne określenie naszego satelity nieco później. Inne słowa odnoszące się do Księżyca, np. selenofizyka (nauka o warunkach fizycznych na Księżycu), selenologia (ogólna nauka o Księżycu), lunatyk czy lunacja wywodzą się ze słów Selene (bogini Księżyca w mitologii greckiej) i luna (łac. Księżyc).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99%C5%BCyc

Czy ktoś może mi powiedzieć   w końcu DLACZEGO KSIĘŻYC JEST OKRĄGŁY , a się nie obraca wokół swojej osi ?
Obecnie najbardziej rozpowszechniona teoria powstania Księżyca to tzw "wielkie zderzenie" , które wyjaśnia ten sam wiek i pochodzenie skał Ziemi i Księżyca, ale skoro z materiału powstałego po takim zderzeniu miało powstać idealnie kuliste ciało niebieskie, to musiało się chyba obracać wokół swojej osi !! Wszystkie ciała niebieskie tak się uformowały - wirująca materia.

Chyba , ze może nie musi tak być, ale w takim razie czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób powstaje w Kosmosie kula bez wirowania  ? No bo przecież Księżyc się nie obraca !!!
I nigdy się nie obracał, gdyż  ..
Cytuj
"Cechą charakterystyczną księżycowego pola grawitacyjnego jest występowanie tzw. maskonów, obszarów o zwiększonej grawitacji, świadczących o występowaniu pod powierzchnią Księżyca substancji o gęstości większej od otoczenia. Położenie maskonów jest powiązane jest z niektórymi ogromnymi basenami uderzeniowymi[24]. Anomalie te wywierają znaczny wpływ na tor obiegu Księżyca przez statki kosmiczne, w związku z czym planowanie misji księżycowych wymaga opracowania dokładnego modelu grawitacyjnego. Istnienie maskonów może w pewnym stopniu być powodowane obecnością gęstej, bazaltowej lawy wypełniającej niektóre z basenów uderzeniowych. Samo to jednak nie tłumaczy całości tych anomalii grawitacyjnych; modele grawitacyjne wykonane przez Lunar Prospectora pokazują, że niektóre maskony występują w miejscach niezwiązanych z jakimikolwiek przejawami wulkanizmu[25]. Z drugiej strony, wielkie obszary wulkanizmu bazaltowego w Oceanus Procellarum nie wywołują żadnych anomalii grawitacyjnych."
( za wikipedią )

Czyli nie wiemy właściwie czym są te "maskony "  i co jest przyczyną anomalii grawitacyjnych Księżyca . Skoro występują takie anomalie to tym bardziej trudno mi zrozumieć dlaczego Księżyc jest okrągły .
Cytuj
"Księżyc ma zewnętrzne pole magnetyczne, którego natężenie waha się od 1 do 100 nanotesli – ponad 100 razy słabsze od ziemskiego (30000-60000 nanotesli). Inną różnicą jest fakt, że pole magnetycznego Księżyca nie ma charakteru dipolarnego, na podstawie tych cech uważa się, że głównym źródłem tego pola nie jest jądro, a skorupa[26]."
( to samo źródło-wiki )

Skorupa źródłem pola magnetycznego ? Czy to znaczy , że płynie w niej prąd elektryczny ? To znaczy, że jest w środku metalowa ?
Jeśli tak, to w związku z tym  mam pytanie . Kto zbudował Księżyc ?

....   a może da się to jakoś rozsądnie wygłumaczyć ?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 02, 2009, 19:38:24 »

A ja mam do Was pytanie, bo znacie się na astronomii lepiej ode mnie .
Nurtuje mnie ono od dawna , a brzmi  ..
 DLACZEGO KSIĘŻYC JEST OKRĄGŁY , a się nie obraca wokół swojej osi ?

Obecnie najbardziej rozpowszechniona teoria powstania Księżyca to tzw "wielkie zderzenie" , które wyjaśnia ten sam wiek i pochodzenie skał Ziemi i Księżyca, ale skoro z materiału powstałego po takim zderzeniu miało powstać idealnie kuliste ciało niebieskie, to musiało się chyba obracać wokół swojej osi !! Wszystkie ciała niebieskie tak się uformowały - wirująca materia.

Chyba , ze może nie musi tak być, ale w takim razie czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób powstaje w Kosmosie kula bez wirowania  ? No bo przecież Księżyc się nie obraca !!!

Do ewentualnej dyskusji na ten konkretny temat zapraszam do tego wątku :
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=410.0
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Październik 02, 2009, 21:18:42 »

DLACZEGO KSIĘŻYC JEST OKRĄGŁY , a się nie obraca wokół swojej osi ?

East, Księżyc obraca się wokół własnej osi Uśmiech
My z Ziemi widzimy tylko jedną stronę Księżyca (nazywa się ją stroną widoczną). Drugą stronę mogliśmy zobaczyć dopiero dzięki fotografiom wykonanym przez sondy kosmiczne.
Księżyc obraca się wokół własnej osi z tym samym okresem i w takim samym kierunku, w jakim obiega dookoła Ziemię. Ten ruch nazywa się synchroniczną rotacją Księżyca, która oznacza, że na jeden obieg Księżyca dookoła Ziemi przypada dokładnie jeden jego obrót wokół własnej osi.
Konsekwencją tej rotacji jest fakt, że kosmonauta stojący na widocznej części Księżyca będzie zawsze widział Ziemię w tym samym miejscu na niebie, a z kolei stojąc na niewidocznej części Ziemi nie zobaczy wcale.

Źródło + rysunki: http://www.nauticalissues.com/astronomy5.html
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 02, 2009, 21:40:08 »

edit: OK, wiem już o co Ci chodziło.

Dlaczego Edit'ujesz?
Darek


Zaedytowałem, bo w pierwszej chwili źle zrozumiałem post Janneth i dałem nieodpowiedni komentarz, niespójny z jej wiadomością.
Czyżby edycja - zanim ktoś odniesie się do postu - była zabroniona lub niewskazana?
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 19:09:15 wysłane przez arteq » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 03, 2009, 12:12:31 »

dzięki Janneth za wyjaśnienie, nie wziąłem tego pod uwagę, ale ... ( ja to zawsze mam jakieś ale hehe )

Z tym obrotem wokół swojej osi to ciekawie  "się złożyło". Ale mimo to , wirowanie to jest wyjątkowo słabe , a w dodatku  Księżyc posiada  niewielkie  jądro.
cyt ( za wikipedia )
Cytuj
"...promień jego jądra wynosi zaledwie 350 km,[21] co stanowi zaledwie 20% promienia całego Księżyca (niewiele, mając na uwadze fakt, że u większości skalnych planet i księżyców promień jądra sięga ok. 50% promienia całkowitego). Skład księżycowego jądra nie został do tej pory dokładnie poznany, jednak przypuszcza się, że zawiera ono przede wszystkim metaliczne żelazo oraz niewielkie ilości siarki i niklu. Analiza zróżnicowania obrotu Księżyca w czasie wskazuje, że przynajmniej część jądra znajduje się w stanie płynnym "

Trudno jest mi sobie wyobrazić, że wokół  niemrawo obracającego się jądra, które  jest w stanie półpłynnym , wielkości zaledwie 20 % całego swojego promienia , mogło wytworzyć się ciało o niemal idealnie okrągłe jak piłka. Weźmy też pod uwagę, że Księżyc nie ma atmosfery, a więc zapewne był niemiłosiernie bombardowany przez meteoryty już od samego początku swoich "narodzin", więc jak takie małe wolniutko wirujące coś mogło rozbudować się do tak wielkiego tworu ?

Właśnie ta niezwykłość konstrukcji naszego Księżyc skłania mnie do głębszego zastanowienia się nad nim zanim sięgniemy dalej w gwiazdy. Tak niewiele przecież wiadomo o naszym najbliższym satelicie, a im więcej się dowiadujemy na temat innych planet , gwiazd czy układów solarnych tym bardziej zadziwia wyjątkowość naszego Księżyca.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Październik 03, 2009, 12:34:26 »

East, tak naprawdę wiele jest tu ciekawych zagadnień. Nie jest normalnym fakt, że okres obrotu Księżyca wokół własnej osi wynosi dokładnie tyle samo, co okres obrotu Księżyca wokół Ziemi. Takich zbieżności raczej nie ma wiele, w naszym US jest jeszcze tylko jedna tak "zsynchronizowana" para. Mam na myśli Plutona i jego satelitę Charona.
W 1637 r. Galileusz odkrył coś jeszcze. Mianowicie - oprócz ruchu wokół Ziemi i wokół własnej osi, Księżyc wykonuje jeszcze niewielkie drgania, które powodują, że raz przechyla się do Ziemi południową stroną, a raz północną. To sprawia, że możemy go widzieć nieco więcej niż połowę (czyli tą widoczną stronę). Widzimy 59% całej powierzchni Księżyca. Ten ruch z kolei nazywa się libracją.

Jądro Księżyca nie jest też w stanie półpłynnym. Przekrój wygląda tak, że najpierw w samym środku jest jądro stałe, potem nad nim jest jądro półpłynne, nad jądrem półpłynnym mamy płaszcz półpłynny, i dopiero na nim jest skorupa (czyli też i powierzchnia). Dzięki półpłynnemu płaszczowi na Księżycu występują morza, które mają swoje nazwy i jest ich całkiem dużo. Są to morza bazaltowe. Płaszcz Księżyca jest również o wiele bardziej bogaty w żelazo niż płaszcz ziemski.

Wiki cytat:
"Skład księżycowego jądra nie został do tej pory dokładnie poznany, jednak przypuszcza się, że zawiera ono przede wszystkim metaliczne żelazo oraz niewielkie ilości siarki i niklu. Analiza zróżnicowania obrotu Księżyca w czasie wskazuje, że przynajmniej część jądra znajduje się w stanie płynnym."
Tutaj nie mamy na myśli faktycznego jądra Księżyca, a jądro zewnętrzne. Niestety nie ma żadnych wiarygodnych i potwierdzonych danych na skład chemiczny jądra faktycznego. Może w przyszłości się dowiemy.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 03, 2009, 21:11:45 »

A w dodatku ten nasz Księżyc i Słońce  widziane z Ziemi idealnie pasują do siebie obwodami ( wiadomo , że pozornie ) , dzięki czemu możemy obserwować zaćmienia Słońca . To już zupełna rzadkość w skali makrokosmicznej.
Kiedyś czytałem książkę pt "Kto zbudował Księżyc " Alana Butlera i Christophera  Knighta w której wspomniany był angielski inżynier Alexander Thom. Spędził on masę czasu  nad budowlami megalitycznymi ( takimi jak Stonhenge ) i co ciekawe . Stwierdził on, że architektura i rozmieszczenie tych budowli były zaprojektowane wg niespotykanej dzisiaj jednostki miary , którą nazwano jardem megalitycznym , gdyż ta jednostka stanowiła podstawę budowania megalitycznych konstrukcji. 1 jard megalityczny = 0,8296656 metra .Jest to miara, która jest powiązana z obwodem Ziemi w pewien niezwykły sposób. Wiąże się z faktem podziału okręgu na 366 stopni , a nie jak to jest obecnie ( 360 stopni ). Podział na 366 stopni był logiczny dlatego ,że tyle właśnie Ziemia orbaca się wokół własnej osi podczas dokonywanie jednego iobiegu orbitalnego wokół Słońca . W geometrii megalitycznej każdy z 366 stopni dzielił się na 60 minut kątowych m akażda minuta kątowa na 6 sekund kątowych..
Cytuj
Teraz, jeżeli wyznaczymy okrąg będący obwodem Ziemi ( biegunowy obwód ) i podzielimy go na 366 stopni to okaże się, że odcinek jednej sekundy kątowej jest równy 366 jardów megalitycznych..
Z kolei na Księżycu 1 sekunda megalityczna odpowiada 100 jardom megalitycznym . . 1 sekunda megalityczna Słońca odpowiada 40 000 jardów megalitycznych.
Powiążmy to z faktem ,że Księżyc jest dokładnie 400 razy mniejszy od Słońca.. Dalej , skoro 1 sek kątowa na Słońcu odpowiada 40 000 jardów megalitycznych to jest to dokładnie tyle , ile wynosi obwód Ziemi wyrażony w kilometrach czyli 40 000 km.
Wniosek ? Ktoś, ponad 5000 lat temu ( budowle megalityczne ) stworzył jednostkę miary opartej na liczbie charakterystycznej dla Ziemi ,czyli 366 , a w dodatku okazuje się, że jest to liczba , za pomocą której łatwo uzyskać okrągłe obliczenia dotyczące relacji Ziemia - Księżyc - Słońce.
Kolejny przypadek Coś?
I odwrotnie - ze skorelowanych  zależności  tych trzech ciał niebieskich można wywieść jednostkę jarda megalitycznego. Podkreślam - tych trzech ciał niebieskich łącznie. Kolejny przypadek, zbieg okoliczności ?
Wskutek absolutnie niepojętego zbiegu okoliczności ruch Księżyca w ciągu każdego miesiąca bardzo dokładnie naśladuje pozorny roczny ruch Słońca na niebie.W momencie przesilenia zimowego, gdy Słońce znajduje się w najniższym punkcie i jest najsłabsze, Księżyc w pełni znajduje się najwyżej i świeci najmocniej. W momencie przesilenia letniego, gdy Słońce znajduje się w najwyższym punkcie i świeci najmocniej, Księżyc świeci najsłabiej.

Jakie jest prawdopodobieństwo przypadkowego zajścia wszystkich tych zależności jednocześnie ?
Bardzo małe.
Moje prywatne ( nie-naukowe ) badania zależności zawiodły mnie pośrednio również do PCh.

Na stronie PCh tak pisze się o umiejscowieniu WP :"Budowniczowie Piramidy umiejscowili ją dokładnie na 30 równoleżniku (szerokość 29?58?51?). Widać niewielkie odchylenie od 30? - ale być może projektanci chcieli, aby człowiek znajdujcy się u podnóża Wielkiej Piramidy mógł zobaczyć przed sobą biegun nieba podniesiony dokładnie na wysokość 30?. Musieli również brać pod uwagę refrakcję atmosferyczną ? co też uczynili umiejscawiając budowę na szerokości 29"58"51"."

Zadziwiający jest fakt, że gwiazdowy cykl zmian faz Księżyca ( rzeczywisty ,tj uwzględniający okrazenia Księżyca wokół Ziemi plus fakt okrążenia Ziemi wokół Słońca ) WYNOSI 29,5 DOBY !!!
Dla cywilizacji ,która zna tę "Księżycową " zależność fakt posadowienia Piramidy na tej akurat szer georaficznej ( a nie równo na 30 stopniu ) nie wydaje się "dziwną anomalia" i nie trzeba się doszukiwać refrakcji atmosferycznej.

Poszukałem dalszych "przypadkowych" związków Wielkiej Piramidy z naszym Ukłądem Słonecznym .. : "Piramida Cheopsa może służyć nawet wyliczeniu odległości ziemi od słońca. Wystarczy w tym celu pomnożyć pierwotną wysokość piramidy (149 m) przez miliard."
http://www.gabo.hi.pl/ciekawostki/piramidacheopsa.htm

"Rozliczni badacze opisują geometrię piramid podając np. ile razy podstawa piramidy mieści się w odległości do księżyca"

http://www.agh.edu.pl/bip/59/28_59.htm

Pytanie galileusza wciąż pozostaje aktualne ... " Wśród wszystkich większych wynalazków, jaką wielkością umysłu powinien był władać ten, kto wymyślił jak przekazać swoje najbardziej ukryte myśli każdej innej osobie, chociaż i oddalonej od niego w czasie i przestrzeni, (...) do tego, kto się jeszcze nie zrodził, albo urodzi się być może nie wcześniej jak za tysiąc albo dziesięć tysięcy lat?? ? pytał Galileusz."
zrodło : http://www.projekt-cheops.com/wp/pytania.html
Odpowiedzią są budowle megalityczne , jard megalityczny, Wielka Piramida.

I jeszcze coś ciekawego a propos samego Księżyca z czasów misji Apollo.
Cytuj
O godzinie 20.09 (czasu lokalnego Houston)Apollo 13 ruszył w drogę powrotną. Trzeci człon rakiety Saturn V, o masie 15 ton został skierowany ku powierzchni Księżyca i rozbił się o jego powierzchnię. Zgodnie z przewidywaniami jego uderzenie w Księżyc wyzwoliło energię równoważną 11,5 ton trotylu.

Punkt uderzenia znajdował się 137 kilometrów na polnocno-zachodni zachód od punktu, gdzie astronauci z Apollo 12 zainstalowali sejsmograf.

Doniesienia z NASA tak przedstawiły reakcję uczonych na Ziemi, gdy Saturn V uderzył w powierzchnię Księżyca: „Księżyc zadźwięczał jak dzwon”.

Uczeni nie tylko powiedzieli, że „ Księżyc zadźwięczał jak dzwon”, lecz także stwierdzili, że cała struktura Księżyca „zatrzęsła się” w bardzo specyficzny sposób, „niemal jak gdyby w jego środku były gigantyczne amortyzatory hydrauliczne”.

Efekt „dźwięczenia” skłonił wielu ludzi do podjęcia spekulacji, które trwały całe lata, że Księżyc jest pusty w środku. Już w 1962 roku doktor Gordon McDonald, czołowy uczony NASA, opublikował w „Astronautics Magazine” artykuł, w którym stwierdził, że analiza ruchu Księżyca wskazuje, że Księżyc jest pusty w środku”.

Doktor Sean C. Solomon, profesor geofizyki w MIT, dyrektor wydziału magnetyzmu ziemskiego …powiedzial: „Eksperymenty z orbiterami księżycowymi znacznie zwiększyły naszą wiedzę na temat pola grawitacyjnego Księżyca (…) i wskazują na przerażającą możliwość, że Księżyc jest pusty w środku”.
Cały ten tekst jest cytatem ze wspomnianej przeze mnie książki.
Okazuje się ,że nie tylko niewiele wiemy o Księżycu, ale nawet to, co wiemy należałoby zweryfikować.
W tej książce znajdziemy bardzo kontrowersyjne twierdzenia , a nawet fantazjowanie , ale to wcale nie umniejsza jej wartości, którą jest dociekliwość.
Ta książka wychodzi poza naukową poprawność , gdyż - niezgodnie z przyjętym kanonem - niepoprawnie zadaje "głupie" pytania.
Przez to wymusza odpowiedzi, a przy okazji wychodzi na jaw jak niewiele wiemy o Księżycu. Albo może nie chcemy więcej wiedzieć ?
I na to wygląda, gdyż panuje dziwna "zmowa milczenia" wobec naszego satelity. Nikomu się jakoś nie spieszy by założyć i rozbudować bazy na Księżycu.
W tej sytuacji Rosjanie zdecydowali się przełamać impas .
cyt
Cytuj
W 2012 roku Rosja zamierza skierować na Księżyc misję "Luna-Glob", której zadaniem będzie dostarczenie na Ziemię księżycowego gruntu oraz wybór miejsca dla przyszłych ekspedycji - poinformował wiceszef biura konstruktorskiego Zjednoczenia Naukowo-Przemysłowego im. Ławoczkina, Władimir Jefanow.

Aparat "Luna-Glob" ma oblecieć Księżyc, wybrać tereny dla pojazdów księżycowych, a także dla kompleksów inżynieryjnych i naukowych, które staną się podstawą dla przyszłej bazy. Będzie też badać jądro Księżyca przy pomocy specjalnych urządzeń wiertniczych.
źródło http://nauka.wp.pl/title,Rosja-zamierza-wyslac-misje-na-Ksiezyc,wid,10799728,wiadomosc.html

Oby ktoś jak najszybciej zrobił konkretne badania i dostarczył nowych, weryfikowalnych dowodów, bo jeśli tego nikt nie zrobi to dalej będę marzył o tym , że Księżyc jest w środku pusty ,gdyż został zbudowany przez obcą cywilizację  hehe Mrugnięcie


Nie zmienia to faktu, że tak na prawdę nie
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Październik 03, 2009, 21:28:07 »

Cytuj
W tej sytuacji Rosjanie zdecydowali się przełamać impas .

Już tu kiedyś na forum pisałam o planach Rosjan dot. Księżyca, a właściwie jego wielce dochodowego wygospodarowania.
Zobowiązali się oni, że do 2020r. na Księżycu będzie gotowa nie tylko pierwsza ludzka baza, ale również rozpoczną tam prace swoiste księżycowe kopalnie Uśmiech
http://wiadomosci.onet.pl/1365336,242,1,kurs_ksiezyc,kioskart.html

Zaczął się następny wyścig w kosmos, ciekawe jak zrewanżuje się US i kto będzie pierwszy.
Przynajmniej pierwszy oficjalnie.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 03, 2009, 21:55:27 »

Wiesz Janneth, właśnie zauważyłem, że mamy wspólne zainteresowania, chociaż przyznaję , że moje interpretacje bywają "kosmiczne". Niemniej jednak potrafimy o tym rozmawiać bez niepotrzebnych wycieczek osobistych i to jest właśnie piękne i dziękuję Ci za to, chociaż mogłabyś na tysiąc sposobów skomentować moje "rewelacje".
Wielki szacun.
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 03, 2009, 22:04:50 »

przyznam sie ze moge leciec na ksiezyc lub na marsa zalozyc kolonie  Afro

edit : czytalem gdzies ze bodajze 7 .10 . 2009 amerykanie chca zbombardowac ksiezyc aby mogli obserwowac co bedzie w chmurze pylu
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 11:15:58 wysłane przez frosk24 » Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 04, 2009, 11:26:25 »

Naukowcy NASA przygotowują się do rozpoczęcia misji kosmicznej, której kulminacyjnym punktem będzie wystrzelenie rakiety w kierunku Księżyca i zrobienie w jego powierzchni głębokiego otworu - informuje "Daily Telegraph"./b]

http://wiadomosci.onet.pl/1992794,16,item.html
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Październik 04, 2009, 12:10:42 »

Wiesz Janneth, właśnie zauważyłem, że mamy wspólne zainteresowania, chociaż przyznaję , że moje interpretacje bywają "kosmiczne". Niemniej jednak potrafimy o tym rozmawiać bez niepotrzebnych wycieczek osobistych i to jest właśnie piękne i dziękuję Ci za to, chociaż mogłabyś na tysiąc sposobów skomentować moje "rewelacje".
Wielki szacun.

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego East. Myślę, że i Ty postępujesz wobec mnie tak samo. Jeżeli nie zgadzam się z Tobą w jakimś temacie, to nigdy nie atakuję Ciebie jako człowieka ogółem, a Twoje stanowisko w danej sprawie.
Z resztą fakt, że ludzie mają inne zdania urozmaica nasze życie. Jakbym miała poznawać same Janneth'ki to bym chyba zwariowała, bo to tak jak do lustra gadać.
A Księżyc... Leży w zasięgu moich zainteresowań, jak widzę w Twoim również. I cieszy mnie to tak jak Ciebie, że znaleźliśmy jakąś nić łączącą nasze dwa odległe światy.
Na co dzień najbardziej cenię znajomości z ludźmi, z którymi najbardziej się różnię. Znalezienie z nimi nici porozumienia daje satysfakcję, a gdy niechęć związana z danym stanowiskiem ustępuje miejsca wspólnemu celowi bądź wspólnym zainteresowaniom, to radość z takiej znajomości jest wielokrotnie większa.

Księżyc jest interesujący i tak jak Ty uważam, że najpierw trzeba skrupulatnie zbadać najbliższe okolice. Z punktu A do punktu C jest dalej niż do B. Dlatego, żeby dowiedzieć się czegoś o C, trzeba ujarzmić B. Myślę, że albo nam się niewiele na temat B przekazuje, albo niewiele autorytetów myśli podobnie do nas.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 04, 2009, 15:42:37 »

Naukowcy NASA przygotowują się do rozpoczęcia misji kosmicznej, której kulminacyjnym punktem będzie wystrzelenie rakiety w kierunku Księżyca i zrobienie w jego powierzchni głębokiego otworu - informuje "Daily Telegraph"./b]

http://wiadomosci.onet.pl/1992794,16,item.html
Coś mi tu śmierdzi.
Każdy widzi jak Księżyc "poradził sobie"  z meteorytami - wystarczy na google poobserwować kratery. W artykule pisze, że na dnie głębokich kraterów może znajdować się zamarznięta woda więc po co jeszcze "testować" bombardując powierzchnię ? Nie lepiej skupić się na analizie materiału na dnie kraterów z wodą ?
Rosjanie pisali przynajmniej wprost ,że chcą dowiercić się do wnętrza Księżyca. Amerykanie chcą to zrobić na skróty - walnąć bombę i zobaczyć co jest w dziurze. Chamska metoda , ale nie pozbawiona logiki. Mnie się wydaje, że Księżyc również świetnie poradzi sobie z bombą, a nawet .... ale to już moja imaginacja, może "adekwatnie" odpowiedzieć agresorowi - o ile jest sztucznym tworem wyposażonym w sztuczną inteligencję.
Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 04, 2009, 17:43:09 »

Spójrzcie na to z perspektywy załogi statku UFO, obserwującego całą sytuację. Ziemianie strzelają do własnej satelity. Ubaw po pachy Duży uśmiech

Byt ufolog  Cool
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 17:44:18 wysłane przez Byt » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Październik 04, 2009, 17:51:56 »

Cytat: Byt
...Ziemianie strzelają do własnej satelity. ...

No właśnie, niejeden w tym momencie zapyta czy to nasz własny satelita.
Fakt że Księżyc zowiemy naturalnym satelitą Ziemi ale czy rzeczywiście jest "naturalny".
Czytałem gdzieś na forum, ze może to być sztuczny twór, choć utworzony z naturalnych składników.

Cytuj
Spójrzcie na to z perspektywy załogi statku UFO, obserwującego całą sytuację. ... Ubaw po pachy

Gdyby jednak okazało się że to nie naturalny twór, to ufoludki wcale nie mieli by ubawu. ...

Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Byt
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 04, 2009, 18:06:25 »

Nie no Darek mówimy o strzelaniu rakietą w księżyc. Dla mnie osobiście to jest jakieś irracjonalne.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Październik 04, 2009, 18:28:54 »

Dla mnie również jest to chore ale z drugiej strony "czy zdrowi jesteśmy"? Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
frosk24
Gość
« Odpowiedz #21 : Październik 04, 2009, 20:27:58 »

tu chyba nie chodzi zeby patrzec w dziure tylko w w to co z tej dziory wypadnie , szczerze mowiac to tylko amerykanie maja tak glupie pomysly , a ci jezeli bedzie to mialo tragiczne skotki dla nas ludzi
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 04, 2009, 22:06:14 »

Nie wiemy jak silną zaplanowali detonację, ale Księżyc to całkiem spora "kulka" z doświadczeniami z przeszłości ( kratery po meteorytach ) więc bym nie panikował ,że jemu ( a co zatem idzie inam ) się coś stanie.
Mnie również wydaje się, że interesuje ich wnętrze Księżyca.

Takich  wypraw nie podejmuje sie ot tak sobie , w ciemno . Czegoś cennego musieli się doszukać we wnętrzu Księżyca, albo coś podejrzewają bo niby skąd nagle taki wyścig ?
Coraz śmielej poczynają sobie Chińczycy cyt :
Chińczycy lecą na orbitę już pod koniec września
wiadomość z  2008-09-09,
Cytuj
Jeszcze w tym miesiącu na orbitę okołoziemską z kosmodromu w Jiuquan w prowincji Gansu wystrzelony zostanie chiński pojazd kosmiczny Shenzhou 7. Będzie to trzecia chińska wyprawa załogowa - podaje Rzeczpospolita
W misji weźmie udział trzech taikonautów. Poprzednia misja była dwuosobowa, pierwsza - jednoosobowa. Po raz pierwszy jeden z taikonautów wyjdzie w przestrzeń kosmiczną. Umożliwi to specjalna śluza i automatyczne ramię utrzymujące człowieka. Shenzhou 7 będzie krążyć po orbicie, od 200 do 300 km nad Ziemią - czytamy w Rzeczpospolitej.
Pierwszy kosmiczny spacer chińskiego astronauty będzie na żywo transmitowany - podaje Rzeczpospolita.
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81011,5674088,Chinczycy_leca_na_orbite_juz_pod_koniec_wrzesnia.html

Co tak interesuje Ruskich, Chińczyków i Amerykanów , że nagle spieszy im się na Księżyc ?
Otóż pretekstem jest eksploracja nowego źródła energii jakim jest ... Hel-3

Cytuj
Rosyjska załogowa misja na Księżyc ma zdobyć przyczółek dla ambitnego programu eksploatacji księżycowych złóż helu-3. Sewastianow uważa, że ten program może ruszyć już za 20 lat.

Rosjanie się spieszą, bo kilka dni temu swoje plany wypraw na Księżyc ujawnili Chińczycy
. W 2017 r. Państwo Środka zamierza wysłać sondę po próbki gruntu z Księżyca. Już wcześniej Chińczycy mówili, że chcą sprawdzić, czy opłaci się sprowadzanie stamtąd helu-3.

Dwa lata temu w Indiach na konferencji o wykorzystaniu Księżyca naukowcy szacowali, że z 200 ton księżycowego gruntu po podgrzaniu będzie można uzyskać 1 tonę helu-3. Trzeba tylko zorganizować flotę wahadłowców, aby przywieźć gaz na Ziemię.

Rosjanie już wyliczyli, że na eksploatację i transport księżycowych zasobów helu-3 trzeba wydać astronomiczną kwotę od 40 do 200 mld dolarów. Ale inwestycja szybko zwróciłaby się ze sprzedaży wytwarzanej z tego gazu energii.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,3278653.html

hel-3 w połączeniu z deuterem jest ponoć bardzo wydajnym źródłem energii. Zaledwie 25 ton helu-3 wystarczyłoby dla zapewnienia USA energii elektrycznej na rok - oceniał Lawrence Taylor z amerykańskiego Instytutu Nauk Planetarnych na Ziemi, a na Ziemi tego gazu znajdziemy ... około 10 kg , zaś na Księżycu są wielkie ilości pzyniesione przez wiatr słoneczny. Jednak jak czytam w tym linku :

Problem w tym, że prace nad konstrukcją reaktorów przetwarzających hel-3 są na razie w powijakach i być może łatwiej będzie sprowadzić gaz z Księżyca, niż go wykorzystać.

Mimo to rywalizacja już się rozpoczęła . Najpierw bój się będzie toczył  o pozyskanie działek jak najbogatszych w Hel-3, ale moim zdaniem górnicze odwierty na Księżycu i ten cały Hel-3  to zasłona dymna dla prawdziwych celów supermocarstw.
Pierwszą moją wątpliwość budzą ogromne koszty sprowadzenia Helu-3. Za 200 mld dolarów (mowa jedynie o kosztach transportu !! ) z sukucesem można by kontynuować badania nad darmową energią , które rozpoczął Nikola Tesla ( i wykorzystał ją w praktyce niemal 150 lat temu !! ).

Zatem Hel-3  wygląda mi na pretekst. Chodzi o dowiercenie się do wnętrza Księżyca. Wiadomo, że w skorupie  naszego satelity znajdziemy większość skał o takiej samej budowie , co na Ziemi więc jakiekolwiek prace górnicze mają zadanie dobranie się do WNĘTRZA .
Czyżby już wiedziano o tym, że Księżyc jest pusty w środku Coś? Co w takim razie znajduje się w tej pustce ? A może "oni" już podejrzewają co tam jest.
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #23 : Październik 04, 2009, 22:41:48 »

a moze chca zalozyc baze na ksiezycu i przeniesc tam niektorych a reszte wytepic i rozpoczac NWO
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 04, 2009, 23:28:58 »

frosk24  poblem w tym, że nikt nie sprawdził doświadczalnie jak długofalowo wpływają na życie ludzkie inne warunki niż te, które panują na Ziemi. Nikt nie przeżył ciąży w warunkach niemalże nieważkości w oderwaniu od ziemskiego pola magnetycznego. Dlatego moim zdaniem nikt nie będzie ryzykował na poważnie osiedlania się w bazach na powierzchni Księżyca. Chyba, że masz na myśli jego WNĘTRZE już wyposażone w technologie, których my jeszcze nie znamy  i gotowe do zasiedlenia. Kto wie ...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 1.898 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

devilssoldiers zabojcy amigos world-of-pandas pifpaf