Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 11:42:07


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: TROCHĘ O ŻYDACH I JUDAIZMIE....  (Przeczytany 127377 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #75 : Luty 11, 2012, 16:23:25 »

arteq
Cytuj
Oczywiście byłbym kłamcą gdybym stwierdził, że antysemityzmu nie ma, że jest wymyślony. Jednak należy obiektywnie i rzetelnie podejść do tematu i nie rzucać ogólnikami ale opierać się również na konkretach i dopiero na ich podstawie wysnuwać ogólniejsze wnioski, a nie na odwrót.

Skoro sam to stwierdziłeś nie widzę powodów do kontynuowania dalej tej dyskusji. Trzeba wiedzieć o czym się mówi. Jest antysemityzm , albo go nie ma jest tylko wymysłem Żydów?
A skoro jest , bo jest i tego ukryć się nie da to stwierdzamy fakt i koniec.
Załóż sobie topik o antysemityzmie i dyskutuj o nim , jak znajdę czas i ochotę to może włączę się w dyskusję.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #76 : Luty 11, 2012, 16:33:08 »

Oczywiście że istniał i istnieje antysemityzm. Ale nie manipuluj moją wypowiedzią, bo czym innym jest stwierdzenie, że takie zjawisko miewa miejsce, a czym innym jest doszukiwanie się go i wmawianie jego istnienia w miejscach gdzie nie ma jego śladu - a Ty to w wielu przypadkach czynisz. Gdy jednak chcemy się Twoim zapewnieniom przyjrzeć - uciekasz, bo weryfikacja odsłoniłaby znaczą bezzasadność oskarżeń.
Znowu rzuciłaś oskarżeniami a teraz zwiewasz...

Kiaro, oczywiście mogę sie przychylić do Twojego wniosku, ale zastosujmy się do Twoich słów także na innych płaszczyznach. Podam Ci wiele przykładów heroicznych katolików, ich pięknych cech, bezinteresownego poświęcenia - bezdyskusyjne fakty... a Ty przyznasz "katolicy są w porządku, można ich naśladować" i przypieczętujesz to własnym "A skoro jest , bo jest i tego ukryć się nie da to stwierdzamy fakt i koniec". I tym samym schowasz swoje uprzedzenia i nienawiść.

OK, możesz zastosować we własnym życiu swoje własne porady?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #77 : Luty 11, 2012, 17:28:47 »

Czy nadal nie rozumiesz iż ja nie dyskutuję o katolikach ( bynajmniej staram się tego nie robić , chyba iż muszę przytoczyć konkretny przykład do czegoś) , ja dyskutuję o katolicyzmie jako fałszywemu przekazowi prawd , tworzącemu określoną  ideologię w określonym celu.
Ale to nie jest temat do dyskusji w tym miejscu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 17:29:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #78 : Luty 11, 2012, 17:51:41 »

katolicyzm-czy tez ogranizacja katolicka jako system jest zwodniczy jak kazdy inny ale jego podstawy sa prawdziwe..
system tylko produkuje nie swiadomych niewolnikow, a nowe czasy maja sie charakteryzowac tym ze kazdy bedzie swiadomy swojej duchowosci i swiadomie bedzie kreowal swoj kontakt ze zrodlem..a najwazniejszymi posrednikami w tym sa Jezus i Maryja
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 18:11:01 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #79 : Luty 11, 2012, 21:32:09 »

Israel wspólczesny.


http://player.vimeo.com/video/9775046?title=0&byline=0&portrait=0


Ludzie mają prawo do życia w pokoju na całej ziemi!

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #80 : Luty 11, 2012, 22:05:49 »

Czy nadal nie rozumiesz iż ja nie dyskutuję o katolikach ( bynajmniej staram się tego nie robić , chyba iż muszę przytoczyć konkretny przykład do czegoś) ,
Ależ gdy tylko może Ci to - wedle własnego przeświadczenia - w jakikolwiek sposób pomóc to chętnie przesiadasz się na osoby. Co było ostatnio widoczne poprzez zapewnianie, że pewne znane powszechnie osoby niby powiedziały w RM to a tamto...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #81 : Luty 11, 2012, 22:29:10 »

Tym którzy naprawdę chcieli by dowiedzieć się czegoś więcej o tradycji żydowskiej i Judaizmie polecić mogę tą pozycję.

Kiara Uśmiech Uśmiech


"JUDAIZM BEZ TAJEMNIC" - DRUGIE WYDANIE
Judaizm-bez-tajemnic_d.jpg



Z wielką satysfakcją prezentujemy Państwu drugie wydanie „Judaizmu bez tajemnic”, które ukazało się właśnie w  Stowarzyszeniu Pardes i od kilku dni jest już dostępne w księgarniach specjalistycznych i internetowych.

Fakt, że pierwszy nakład został wyczerpany, jest dla nas dowodem, iż zainteresowanie tematyką judaizmu pogłębia się i staje zjawiskiem trwałym. Naszym zdaniem, przyczynia się do tego w ogromnym stopniu praca wydawnicza Stowarzyszenia Pardes, której niezwykłym i cennym uzupełnieniem była inauguracja w roku 2011 (w dziesiątą rocznicę powstania Stowarzyszenia) internetowej Jesziwy Pardes - pierwszej takiej instytucji w historii nauczania judaizmu w Polsce.

Mamy nadzieję, że także sześcioletnia już działalność w Polsce Stowarzyszenia 614. Przykazania ma swój udział w rozbudzaniu zainteresowania tematem judaizmu.

Wiedza na temat Żydów i ich kultury, historycznie obecnej na ziemiach polskich przez długie stulecia do czasów Zagłady, zbyt często ogranicza się do pewnego stałego zbioru stereotypów – atrakcyjnych, ale jednak stereotypów - które stanowią materiał bardzo popularnych festiwali kultury żydowskiej. Tymczasem Żydzi od tysięcy lat mają do zaoferowania światu coś znacznie wspanialszego: głęboką mądrość na temat człowieka i świata wyprowadzaną z Tory – księgi, która stanowiąc instrukcję etycznego i duchowego rozwoju, pozwala zrozumieć rzeczywistość, w jakiej żyjemy, a także sposób naszego postrzegania tej rzeczywistości.

Cieszymy się, że drugie wydanie „Judaizmu bez tajemnic” pomoże kolejnym czytelnikom w zdobywaniu wiedzy na ten fascynujący temat.


Stowarzyszenie 614. Przykazania

The 614th Commandment Society

 

Nowości wydawnictwa Stowarzyszenie Pardes


http://the614thcs.com/5.1657.0.0.1.0.phtml
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #82 : Luty 12, 2012, 01:28:19 »

tak czas teraz na chrzescijanskie wartosci...Uśmiech

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://kabbalahstudentsspeak.com/the-end-of-the-word-jewish/&ei=VwY3T7nJMLPT4QSD-6yHDg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CEQQ7gEwAzgU&prev=/search%3Fq%3Dreading%2Bthe%2Bzohar%2Btorrent%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D981%26bih%3D574%26prmd%3Dimvns
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #83 : Luty 12, 2012, 02:37:22 »

No... no... wedle tego co zacytowałeś to nie ma Katolików, Chrześcijan , Żydów  są tylko ISRAELICI!
Całkiem nieźle  Uśmiech nie wiem tylko czy katolicy tak lekko to przyjmą? Myślę iż dla Żydów nie było by to wielkim problemem nazywać się Israelitami chociaż współcześnie to słowo ma konotacje bliższe państwu Israel.
Ale.... nic nie dzieje się po nic jak dla mnie to dobra nowina objawiająca olbrzymią przemianę duchową Człowieka , który przeszedł drogę swojego rozwoju i przekroczył ją panując nad swoimi słabościami , emocjami( bo Ego to emocje) stając się Israelem.
Po prostu piękne przed każdym kto już dokonał tego aktu w sobie chylę głowę z podziwem i gratuluję z radością.
Przecież cały nasz ludzki cykl rozwojowy i pisanie na tym i innych forach opowiada o właśnie tej drodze Człowieka żyjącego już innymi wartościami niż emocjonalne uzależnienie od Ego.

Zatem z całego serca życzę Wszystkim Ludziom by stali się ISRAELEM! 

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #84 : Luty 12, 2012, 07:51:10 »

Trzeba pamietac co jest prawdziwym Izraelem a co Synagoga Szatana Uśmiech wg. Apokalipsy

"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem i Panem - mówi Pan - lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzy i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I już nie będą siebie nawzajem pouczać." (Jer.31:31-33)

listu św. Pawła do Galatów: „Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie” (3, 28).

45 Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy - Jezusa, syna Józefa z Nazaretu». 46 Rzekł do niego Natanael: «Czyż może być co dobrego z Nazaretu?» Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz!» 47 Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: «Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu». 48 Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?» Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym». 49 Odpowiedział Mu Natanael: «Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela!» 50 Odparł mu Jezus: «Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to». 51 Potem powiedział do niego: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego».

coz trzeba wiedziec ze u Zydow wszystko jest odwrotnie szczegolnie w kabale ale w koncu po tylu latach przyznali sie do tego szatana, tylko nie wiem czy akurat z nim walczyli..Uśmiech w kazdym razie zycze wszystkim Zydom zeby stali sie Chrzescijanami - pozbyli sie Szatana - Ego Uśmiech
Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #85 : Luty 12, 2012, 10:39:18 »

Niezwykle szczera  wypowiedź Janusza Korczaka -Żyda  , o  samych Żydach  (z objawień ANNY, polskiej charyzmatyczki),

Janusz Korczak wstąpił po śmierci do Nieba, czyli poziomu świadomości Chrystusowej,  gdzie kłamstwo nie ma miejsca.

Mówi Janusz Korczak.
— Jest tylko jeden Bóg: Ojciec całej ludzkości, Zbawiciel nasz, Odkupiciel, Mesjasz, Słowo Boże i Duch Prawdy i Miłości — Jeden Bóg w trzech Osobach, Jedna Miłość stwórcza, nieskończona, odwieczna i niezmienna, Miłość darząca istnieniem nieogarnioną mnogość bytów i przygarniająca je ku sobie.
Zrozumiałam, że Bóg stwarza nieustannie nowe byty, aby mogły w wolności wyboru, radośnie —jak dzieci ku ojcu — powracać ku Niemu.
— Ja, dziecko, wierzyłem w Jezusa i — Jezusowi. Byłem Żydem i pozostałem nim w obliczu zagłady mojego narodu (chodzi o zaniechanie zmiany wyznania). Sama to rozumiesz, bo nie postąpiłabyś inaczej. Znałem całe Pismo święte i całe (!) je przyjmowałem, a więc i Ewangelię. Byłem ponadto obywatelem państwa polskiego, polskim Żydem. Pisałem po polsku i działałem dla dobra całego narodu, wszystkich jego obywateli, bo chciałem, aby cały rozwijał się prawidłowo, szlachetniał i dojrzewał ku swojej własnej doskonałości... Ale nie o tym chcę ci opowiedzieć.
Jezus, Pan nasz, polecił mi, abym powiedział ci o „chrzcie krwi", którym ochrzczony został ogromny zespół moich współziomków na polskiej ziemi; a że żyli na niej i z jej dóbr korzystali, śmierć ich — jeżeli przyjęta została z poddaniem, bez nienawiści, a przez nielicznych jako zadośćuczynienie za winy narodu żydowskiego — przyjął Pan i zaliczył na dobro obu narodów: tego, którego krew mieliśmy w żyłach, i tego, który nas przygarnął i karmił przez ponad pięćset lat, nie czyniąc nam krzywdy, podczas gdy my, niestety, jako naród mamy ciężkie winy wobec Polski. Nie będę ci o tym mówił, tym bardziej że nie dotyczyły one biedoty żydowskiej (z nielicznymi wyjątkami), lecz planów żydostwa międzynarodowego, które jednak pragnęło realizacji ich na terenach Polski w oparciu o liczebność masy moich współziomków. Te plany zostały obalone z wyroku Pana, bo realizować miały cele nieprzyjaciela ludzkości, któremu, niestety, służą świadomie i świętokradczo pewne nieliczne, lecz najbogatsze, bo władające pieniądzem, grupy Żydów w świecie zachodniej Europy, obu Ameryk i Izraela. I te plany obali nadchodząca na ten świat — na ten, o którym ci powiedziałem (czyli zachodni) — katastrofa, lecz nie dotyczy to Polski, mojej i twojej Ojczyzny. Powiedziałem ci to, abyś nie posądzała mnie o stronniczość. Teraz zaś wracam do sedna sprawy.
Wiesz, że królestwo Pana jest wspólną Ojczyzną całej ludzkości. Bóg kocha wszystkich swoich synów i pragnie ich obecności przy sobie. Chrzest jest potencjalnym aktem przyjęcia dziecka, uczynionym w jego imieniu przez rodziców z ich dobrowolnego wyboru, lecz aby stał się aktem dokonanym, konieczne jest potwierdzenie go życiem przez ochrzczonego. Chrzest jest przynależnością do Kościoła Chrystusowego — a więc ponadczasowego —jest jak gdyby wstąpieniem w szeregi wiernych, przyznaniem z góry obywatelstwa królestwa wraz z towarzyszącymi temu przywilejami (wszystkimi sakramentami). Lecz wiadomo, że wśród obywateli kraju bywają też renegaci, zdrajcy lub po prostu ludzie, których nic los ich Ojczyzny nie obchodzi, byleby im samym się dobrze działo; jeśli tak nie jest, szukają sobie innego miejsca w świecie (Mówiłem to w przenośni, ale sama wiesz, co dzieje się w ostatnich latach z Polakami. Tragiczne jest, że ich ucieczka pozbawi ich opieki, którą Królowa nasza roztacza nad Polską).
A Bóg, dziecko, jest poważny i nasz wybór także traktuje poważnie; przecież „synami Bożymi jesteśmy" (Słowacki). Nosimy w sobie Jego podobieństwo, a na sobie — chrześcijanie — piętno Krwi Zbawiciela swego (która ich odkupia).
Jednakże Pan jest Bogiem całej ludzkości i powinnością Izraela było szerzenie tej prawdy. Kiedy chcieli ograniczyć miłość Bożą (wraz ze spodziewanymi przywilejami) tylko do swego narodu, Bóg rozproszył ich, a służbę światu zlecił tym, którzy przyjęli Słowo Boże, Mesjasza, i zechcieli Dobrą Nowinę nieść całemu światu z zapałem i radością. Chcieli dzielić się tym, co było dla człowieka najważniejsze, najcenniejsze i najlepsze, z każdym, kto potrzebował, tęsknił, szukał prawdy i miłości. Bo widzisz, dziecko, oni nieśli światu miłość Boga, a ta jest zawsze darząca, bezinteresowna, wspaniałomyślna i pragnie wypełnić sobą pustkę i głód każdego człowieka, nasycić go. „Resztą Izraela" byli moi rodacy. Ich krew płynęła w żyłach moich i po wielu wiekach wydała i we mnie swój owoc. Jakżeż bym mógł nie przyjąć Boga w całej pełni Jego miłosierdzia. Miłosierdziem Ojca był Syn, Słowo Boże, Mesjasz. Krwią Jego odkupieni jesteśmy wszyscy — cała ludzkość, wszystkie pokolenia — bo miłość Boga nie zna ograniczeń. Zna je natomiast wola ludzka: może powiedzieć „nie" Panu swemu. Na naszych oczach tak się działo z tyloma milionami ludzi — sprzeciw, jakiego chyba nigdy dotąd nie było wśród ludzkości, już znającej naukę Chrystusa Pana.
Naród żydowski nadal od wieków oczekujący Mesjasza, odrzucający Jezusa Chrystusa i Jego orędzie miłości i przebaczenia, wrogi Mu, zawzięty, mściwy i żywiący w sobie nienawiść do innych niż oni, do „gojów", stał się nagle obiektem nienawiści innego narodu i jego ofiarą. I to było zbawieniem dla wielu, bardzo wielu z nas. Pan sprawiedliwość ma dla katów, ale ich ofiarom okazuje oblicze Miłosierdzia, chociażby na miłosierdzie nie zasługiwali. Ale czyż wśród tej głodującej biedoty, schorowanych i starych kobiet i mężczyzn, chorych i słabych, bezradnych, bezbronnych i prześladowanych, ginących z głodu na ulicach, wśród dzieci bezdomnych, przerażonych, niczego nie rozumiejących wielu ich było? Nie, ci żyli bezpieczni na Zachodzie, w Szwajcarii, USA i innych krajach (Chodzi o tych, co świadomie walczyli z Bogiem i odrzucali Słowo Boże, starając się zniszczyć chrześcijaństwo, ośmieszyć je i wyrwać z dusz ludzkich — słowem, o niektóre kręgi międzynarodowego żydostwa). Prawdą jest też, że i tu byli liczni donosiciele, policja, łapownicy (jak w każdym społeczeństwie — a w tak zagrożonym, jak nim było nasze, cechy te potęgują się, ludzie pragną się ratować za wszelką cenę), ale wreszcie zginęli i oni. Mówię więc o całości, która przeszła przez czyściec i piekło za życia. Cierpienie spala winy, jeśli się je zrozumie. Tu odczuwano nienawiść wroga, a wtedy trudno analizować własne winy, lecz byli i tacy.
Ja, jak wiesz, opiekowałem się dziećmi, bo one były najbardziej bezbronne i pierwsze ginęły (nie mogły pracować, więc były niepotrzebne). Chciałem, aby moja miłość osłaniała je przed lękiem, póki można. Bóg dał mi tę łaskę, że mogłem być z nimi do ostatniej chwili i dlatego mogłem oddać je wszystkie w Jego wyciągające się ku nam przebite dłonie — przygotowane, więc ufne i oczekujące zapowiedzianego przeze mnie Spotkania. Zapewnić cię mogę, że „chrzest krwi" — chociaż krwi nie było (był gaz, a przedtem nienawiść, groza, krzyk, strzały, bieg, szczekające, rzucające się ku nam psy, i trupy, masa trupów po drodze) — jest kluczem do Serca Pana. Jego współczucie, litość, łagodność, nieskończona dobroć i to, czego ja nie przewidziałem: Jego pośpiech (!), z jakim spieszył ku nam! Jego obecność już w komorze gazowej — zupełnie przesłoniła nam ból i lęk śmierci (bo szczęście duszy niezmiernie przewyższa lęk i ból ciała). Był On i niebo otworzyło się w komorze „kąpielowej", plugawym miejscu mordu. Widzieliśmy Go, jak gdyby kolejno otwierały nam się oczy, i wtedy moja miłość do dzieci wydała mi się nikłym cieniem, zaledwie śladem tej, która nas ogarnęła.
Dzieci, moje dzieci, przyciągane tą miłością były zachwycone, olśnione, jak gdyby budziły się ze snu, garnęły się ku Niemu, otoczyły Go, a On wziął dwoje najmniejszych na ręce i powiedział: „Chodźcie, przyjaciele, zabieram was do mojego domu, do wiecznej radości, a o tym, co było, zapomnijcie". I zostaliśmy otoczeni przez piękne, świetliste, radosne postacie aniołów — sług pańskich (dzieci zobaczyły, że każde miało swego opiekuna)
, potem przez rodziny nasze, tych, których pogrzebaliśmy i pożegnali, a to, co dotąd było realne, stało się mgłą, nicością. Czy wiesz, że dzieci nie zdążyły nawet zauważyć swoich ciał? Ja nas widziałem przez moment jako jak gdyby ślad przeszłości.
Nie tylko ja jestem z Panem. Są wszystkie moje dzieci i w ogóle wszystkie nieszczęśliwe dzieci. I niezmierzona jest liczba moich rodaków tu, w domu Pana. To są Jego plony z rzezi kierowanej przez moce nieprzyjaciela. Każda ofiara, każdy człowiek zamordowany przez ludzi — też Jego synów — ma wstęp do Jego królestwa, a ci, którzy wiele zawinili i oczyszczać się muszą (często bardzo długo), też błogosławią Pana, bo dobrze rozumieją, że otrzymali łaskę ratującą ich przed potępieniem siebie, przed wieczystością konania, straszniejszą niż wszystkie katownie świata.
Chciałbym ci jeszcze przekazać, że mogę wam pomagać, zwłaszcza w zakresie swoich umiejętności, ale chciałbym bardzo, abyście oddawali mi moich współwyznawców, bo mogę prosić o ich nawrócenie ku Panu.
……………………
Chcę ci teraz powiedzieć, ile my, polscy Żydzi, zawdzięczaliśmy polskiej kulturze, tolerancji, zdolności do przyjmowania innych jako równych sobie. Mówię o tych z nas, którzy wyszli ze swoich gett i żyli życiem całego społeczeństwa.
…………………………….
nasza młodzież, która kształciła się już w polskich szkołach, gimnazjach i na uniwersytetach (świadomie pomijam ekscesy, bo to wymaga dłuższego tłumaczenia) czerpała z polskich wartości, i one właśnie zaszczepiły się w naszych duszach — dlatego może, że do porzucenia niczego nas nie zmuszano, nie dzielono, nie upokarzano, niczego nie narzucano. Wielka poezja narodowa, umiłowanie wolności, tradycja zrywów i powstań, która w niektórych rodzinach żydowskich żyła już od pokoleń (p. Janusz przypomina mi wiersz Norwida „Żydowie polscy", obrazy Grottgera, udział w walkach) — to wszystko, a i harcerstwo spowodowały, że polski szacunek dla godności człowieczej w młodym pokoleniu zmienił je tak, że było zdolne do powstania. Powstanie w Getcie Warszawskim było jedynym w Europie! Było skutkiem wartości polskich, które wchłonęliśmy. Ja je widziałem już stąd i sam wraz z innymi przyjmowałem nasze poległe dzieci, które Pan witał z radością i wielu z nich wprowadził wprost do swego domu.
Bóg nasz kocha odwagę, poświęcenie i męstwo. Niebo pełne jest tej radosnej, męczeńskiej młodzieży żydowskiej i o wiele liczniejszej waszej, a właściwie naszej polskiej. Tu nie ma różnicy pomiędzy narodowościami — jest wspólnota dróg, którymi szło się ku Panu, wspólnota umiłowań.
Po kilku dniach (6 XI 1988 r.).
— Panie Januszu. Dziękuję panu za przekaz, ale chciałabym spytać, czy na odmianę cechy żydowskie nie oddziaływały na Polaków i jak?
— Dobrze, odpowiem pani. Otóż mogły one oddziaływać tylko przez tych Żydów, którzy kończyli polskie szkoły, poznawali język i zyskiwali przyjaciół w społeczeństwie polskim. Owszem, słyszałem, co pani mówiła o karczmarzach rozpijających chłopstwo, lichwiarzach, a w okresie zrywów narodowych i szpiclach — na usługach zaborców. Nie zaprzeczam, że takie wypadki były, ale gdzie miała się wcisnąć społeczność bardzo liczna i bardzo biedna w kraju rolniczym? Pozostawał jej tylko handel i pośrednictwo...
— I lichwa — podpowiedziałam.
— To prawda, ale też iluż było wśród Żydów w małych miasteczkach nędzarzy? W wielodzietnych rodzinach, które trzeba było wyżywić, pracowały już małe dzieci. Żydzi są pracowici. Wykształcili w sobie tę umiejętność przez wieki poniewierki w społeczeństwach, gdzie byli zawsze poza nawiasem życia społecznego. Pozostał im tylko handel i rzemiosło, a u najbardziej przemyślnych i pozbawionych skrupułów — lichwa, obrót pieniądzem, no i popieranie się wzajemne, poparcie wspólnoty żydowskiej.
Powracam do tych, którzy postanowili wyjść z getta żydowskiego z jego nie zmienionymi od wieków obyczajami i nauką wyłącznie religijną, hebrajską, z narosłymi przez stulecia tomami komentarzy, Kabałą i Torą. Jest prawdą, że w świat chrześcijański wnosili oni sceptycyzm i ateizm. Z trudem odrywali się od religijności żydowskiej w pożądaniu wolności umysłu, wolności od niesłychanej ilości przykazanych reguł zachowania i zakazów i nakazów Prawa. Niełatwo im było powrócić znowu do jakiejkolwiek religii. Lecz ile dali talentów wedle swej specyfiki uzdolnień w muzyce, w literaturze, poezji, wtedy gdy włączali się w kulturę Europy, w kulturę łacińską? Ile zawdzięcza Żydom język polski w XX wieku, jak go opanowali, jak stał się im językiem ojczystym? Jeśli pani bez uprzedzeń rozważy ich wkład do kultury, zobaczy pani, że nie był taki mały. To samo z wiedzą, chociażby Askenazy i Hirszfeld. Chodzi mi o sprawiedliwy osąd.
Natomiast to, co popełnili złego względem narodu polskiego, a co jest zbrodnią, jest nią również tu, w oczach naszych — bo Pan nie zna stronniczości — i za tych z nas nie przestajemy was przepraszać i prosić was o przebaczenie. Tym bardziej też staramy się — stąd — naprawiać ich winy. Widzimy bowiem jasno, że działali z inspiracji nieprzyjaciela i usiłowali zniszczyć nie tylko wasz naród, lecz i plany Boże względem niego i ludzkości, którym i my z całego serca służymy.
Tu nie ma nikogo, kto by nie pragnął otoczyć was pomocą, i to, co teraz mówię pani, jest też usiłowaniem dopomożenia — wedle moich słabych możliwości, lecz z całego serca czynionych. Przecież nasze ciała użyźniają polską ziemię, a nasze dusze, nasze serca i pamięć są z nią na zawsze związane. Polska jest także i moją Ojczyzną. I ja czerpałem wzory z tych samych źródeł: z historii, tradycji i kultury polskiej, tak jak wy czerpiecie z najpiękniejszego daru mojego starodawnego narodu: z Pisma świętego. Ludzkość, dziecko, jest jednym umiłowanym dzieckiem Pana, jedną rodziną, w której wszyscy powinni wspomagać się i dzielić tym, co posiadają — a właściwie co wypracowali jako naród — najpiękniejszego, własnego, niepowtarzalnego. Teraz nadchodzi czas, kiedy my, Polacy, ukażemy światu drogę ratunku, drogę Pańską: miłości i przebaczenia, sprawiedliwości i miłosierdzia społecznego. Pan przez nas daje światu nową pomoc: dla tak zdegenerowanej i martwej duchowo ludzkości Polska będzie obrazem odrodzenia, nadziei, prawidłowości rozwoju — ku Bogu i we współpracy z Nim.
………………………………………………….
Widzisz, dziecko, naród żydowski to naród wschodni, krańcowy: gwałtownie kocha i gwałtownie nienawidzi. Wielu Żydów nienawidzi nie tylko Jezusa i chrześcijaństwa, lecz całej ludzkości. Są wśród nich świadomi i potężni słudzy nieprzyjaciela pragnący zagłady ludzkości, zwłaszcza zniszczenia planów Boga dla niej. (...) Jest też wielu wśród nas, którzy pośród narodów służymy Panu i Jego wspaniałym prawom. Żydzi odrzucili Mesjasza, odrzucili Zbawienie narodu, dlatego jako naród powrócą ostatni. Lecz pojedynczo już powracają ku Niemu. Ostatnia wojna do pierwszych świętych chrześcijaństwa Żydów, jak i Jezus, dołącza nowych, jak Edyta Stein i mnóstwo innych. To początek powrotu. Koło się zamyka. Wy, Polacy, pomogliście nam w tym powrocie. Dlatego macie naszą pomoc i miłość.
Błogosławię w imię Chrystusa.

http://www.objawienia.pl/anna/anna/sbm-6.html

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 10:56:38 wysłane przez JACK » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #86 : Luty 12, 2012, 11:25:07 »

No nie ... po śmierci cudza Dusza a szczególnie kogoś kto za życia był dobrym Człowiekiem nigdy nie mówi źle o innych , naprawdę nigdy!
Zatem dla mnie takie "cuda" są przekrętami  politycznymi ,niewiarygodnymi służącymi manipulacji innymi ludźmi. Ot i tyle .Wiesz ja się nie daje zwodzić takim cudom które w swojej treści sieją nienawiść międzyludzką. Dla mnie to manipulacja "szyta grubym ściegiem" , rozłazi się przy pierwszym dotknięciu. Ale ludzie się nabierają na takie "rewelacje"... no cóż?
Zaświat nie gloryfikuje żadnej religii , Zaświat wspiera dobro wszelakie  zatem tego typu "cudeńka" są dla mnie bezwartościową rozwojowo treścią kierującą ludzi w stronę nienawiści do siebie i wartościowania cudzym miast swoich czynów. Feeee... i beee...

Judaizm w sobie niesie wartości które warto polecić wszystkim są identyczne i zgodne w 100% z przekazem Jeszua ( w końcu On jest Żydem -Kapłanem ) wykształconym i wychowanym w tradycji.
Zatem dobrze by było gdyby każdy przeczytał spokojnie i odniósł najpierw do siebie miast ciągle oceniać innych i zadał sobie pytanie; W którym miejscu ja jestem teraz?
Zawsze zaczynamy od siebie i tworzymy piękno w sobie ,bo ono wypływając z nas przemienia nasze otoczenie nie odwrotnie. Zatem czym więcej pięknych ludzi tym świat staje się piękniejszym.
Życzę wszystkim powodzenia , bo wiem z autopsji jak ciężka i trudna to praca , która trwa do ostatniego dnia naszego życia.

Kiara Uśmiech Uśmiech



JUDAIZM A CHARAKTER
pytanie od BG :



Jaki jest pogląd judaizmu na charakter człowieka i czy mówi coś na temat pracy nad nim?

odpowiedź :


Judaizm nigdy nie uważał, że charakter człowieka jest z natury albo dobry  albo zły, ale twierdził, że w jego charakterze przejawiają się tendencje zarówno do czynienia dobra (jecer hatow), jak i do czynienia zła (jecer hara). Jednak człowiek ma możliwość rozwijania swoich dobrych cech charakteru i poskramiania, wyciszania - złych.

Judaizm postrzega więc pracę nad doskonaleniem charakteru człowieka, jako cel jego życia. Midrasz naucza, że „przykazania Tory nie zostały dane ludziom z żadnego innego powodu, ale dlatego, by czynić człowieka lepszym” (Bereszit Rabba 44:1). To ważne: czynienie ludzi lepszymi nie jest jednym z celów dania Tory, ale jedynym celem!

Człowiek powinien poświęcać swoje życie na ciągłe dążenie do bycia lepszym: uczciwszym, odważniejszym, bardziej uprzejmym, bardziej współczującym.

Ten, kto nie jest lepszym człowiekiem mając lat czterdzieści, niż był - mając lat dwadzieścia, musi przyznać, że jego życie jest porażką. 

Gaon z Wilna (1720-1797) pisał: „Celem życia jest pokonywanie własnych słabości i własnej natury, naprawianie siebie samego. Bo jeżeli nie, to jaki jest pożytek z życia?”

Judaizm jest religią, która przywiązuje większą wagę do czynów niż do myśli, dlatego jedynie nasze postępowanie wobec innych ludzi jest realnym i ostatecznym sprawdzianem, kim jesteśmy naprawdę.

Bo przecież stajemy się dobrzy nie poprzez dobre myśli, ale wyłącznie przez dobre uczynki. I to nie przez jednorazowe czynienie dobra, ale konsekwentne i stałe. Dlatego właśnie Majmonides  uważał, że lepiej jest dawać biednym jedną monetę tysiąc razy, niż dać jednemu biednemu tysiąc monet.

Ciągłe dawanie, ciągłe czynienie drobnych kroków doskonalących nasz charakter – w przeciwieństwie do jednorazowego czynu – staje się bowiem z czasem częścią naszej natury i skuteczniej przemienia nas w lepszych ludzi.

Według mędrców Talmudu „czyny bardziej kształtują serce, niż serce – czyny”.

Tora zawiera wiele nakazów, których przestrzeganie w (w najszerszym ich rozumieniu) umożliwia doskonalenie własnego charakteru. Dwa z nich to:

1. „Bądźcie święci, bo Ja, Bóg, wasz Bóg, jestem Święty” (Wajikra, 19:2)

Nachmanides (1194 – ok. 1270) wyjaśniał, że osiąganie świętości nie polega jedynie na powstrzymywaniu się od złych, zakazanych czynów, ale na ”uświęcaniu się poprzez czyny dozwolone” (Jewamot 20a). Polega to na kontrolowaniu swoich emocji wtedy, gdy wykonujemy czynność dozwoloną (np. jedzenie), ale nie pozwalamy sobie na łakomstwo, w zakupach – na brak rozsądku, w piciu alkoholu – na przekraczanie granic przyzwoitości, w rozmowach – na używanie wulgarnego języka.

Nachmanides zauważył, że jest możliwe przestrzeganie większości przykazań Tory i pozostawanie człowiekiem budzącym wstręt, czyli - jak to określał - "łajdakiem - z pełnym przywoleniem Tory". Można więc przestrzegać skrupulatnie zasad koszerności, a jednocześnie być wstrętnym żarłokiem. Ten prosty przykład zwraca uwagę na jeden z fundamentalnych filozoficznych konceptów judaizmu dotyczący natury ludzkiej: jesteśmy istotami pogranicza - umiejscowionymi pomiędzy światem zwierząt i światem duchowym. Stąd dwuaspektowość natury ludzkiej. Podlegamy wpływom obu tych aspektów: zwierzęcego i duchowego.

Alfabet wewnętrznych konfliktów człowieka, wynikających z tej opozycji, jest długi.

Zaczyna się właśnie od tendencji do niekontrolowanego zaspokajania podstawowych potrzeb: instynktu głodu, seksu; poprzez bardziej skomplikowane tendencje do zaspokojenia instynktu władzy i posiadania; aż do instynktu powodującego, że człowiekowi daje satysfakcję np. obserwacja cierpienia innych żywych istot.

Świętość, czyli kedusza, jest definiowana zawyczaj jako status, który nadaje się czemuś poprzez ludzkie działania oddzielające to coś od pospolitości, zwyczajności, powszedniości i przypisywanie temu (np. czasowi, przestrzeni, własnemu postępowaniu) statusu duchowego. Inaczej oddzielenie sacrum od profanum.

Zazwyczaj jest to kojarzone z rytuałem błogosławieństwa (przed wieloma czynnościami, np. jedzeniem). Jednak  Talmud wyraźnie stwierdza, że zasada uświęcania odnosi się do wszystkich aspektów życia.

Zwraca to uwagę na fakt, że - jak zauważa Ramban - przykazanie to ma obowiązywać wszędzie tam, gdzie brak szczegółowego prawodawstwa. Tam, gdzie coś "jest ci dozwolone", człowiek nie powinien czuć się zwolnionym z obserwowania swojego zachowania - właśnie na mocy przykazania "Bądźcie święci", które wymaga od każdego człowieka, aby stawał się lepszym  - nie tylko pod względem etycznym, ale także w umiejętności doskonalenia kontroli nad samym sobą - bez dania mu szczegółowych instrukcji. W konsekwencji, właśnie brak tych szczegółowych instrukcji, a jednocześnie fakt, że jesteśmy obdarzeni umiejętnością odróżniania sacrum od profanum, powoduje, że jest to - z wszystkich przykazań - przykazanie najbardziej twórcze.

Bowiem koncept keduszy (uświęcenia), wyprowdzony z przykazania "Bądźcie święci", sprawia, że jesteśmy w stanie kontrolować nasze zachowania, stosując wobec nich kryteria trudno poddające się jednoznacznym definicjom: np. skromności, umiaru, łagodności, powściągliwości, życzliwości - cech, które nie dają się zamknąć w literze prawa, a są tak fundamentalnie istotne w życiu człowieka i jego relacjach z innymi ludźmi i Bogiem.


2. „Będziesz czynił to, co przed Bogiem jest prawe i dobre” (Dewarim 6:18)

Nachmanides wyjaśnia, że „znaczenie tego wersetu jest następujące: Bóg mówi, aby przestrzegać Jego praw (…), ale gdy nie istnieje jednoznaczne prawo mówiące, jak postąpić w konkretnej sytuacji, należy czynić to, co jest dobre i sprawiedliwe w Jego oczach”

Dotyczy to tysięcy zupełnie zwyczajnych sytuacji dnia codziennego. Tak więc mimo, że nie ma prawa nakazującego np.  poinformowanie kogoś, kto w panice biegnie na peron, aby zdążyć na pociąg, że właśnie ogłoszono, iż pociąg ten ma spóźnienie, powinniśmy to zrobić, bo jest do właściwe postępowanie. Mimo, że nie istnieje prawo obligujące do zwrócenia uwagi mijającemu nas przechodniowi, że odcinek chodnika, do którego się właśnie zbliża, jest pokryty lodem i przez to niebezpieczny – należy mu o tym powiedzieć, bo jest to po prostu słuszne postępowanie, jest czynieniem tego, co "prawe i dobre".


.............


W periodyku "Reform Judaism" (wiosna 2006), rabin Joseph Telushkin poleca przestrzeganie zasad pomagających w doskonaleniu własnego charakteru. Na liście znajdują się między innymi:


1. Czyń dobro jak najczęściej

2. Przyjaźnij się z ludźmi dobrymi i mądrymi

3. Unikaj ludzi złych i głupich

4. Gdy nie jesteś pewien, czy twoja decyzja jest słuszna, zapytaj siebie, czy przekonuje cię do niej jecer hara (inklinacja do zła) czy jecer hatow (inklinacja do dobra)

5. Jeżeli w modlitwie zwracasz się do Boga prosząc o dobro, proś najpierw o dobro dla kogoś innego

6. Starając się zwalczyć jakąś swoją wadę, przez pewien czas rób wszystko, co jest radykalnym zaprzeczeniem tej właśnie cechy charakteru

7. Patrz na swoje życie z perspektywy przyszłości: dbaj o to, jak zostaniesz zapamiętany

8. Rozwijaj to, co jest zaletą w twoim charakterze


Do tych zasad warto dodać jeszcze jedną:

Nie lekceważ żadnych własnych zachowań, gdy dotyczą innych ludzi. Zadawaj sobie jak najczęściej pytanie: „czy to, co zamierzam zrobić może kogoś skrzywdzić?”


http://the614thcs.com/40.1149.0.0.1.0.phtml
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 11:36:26 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #87 : Luty 12, 2012, 11:40:47 »

No nie ... po śmierci cudza Dusza a szczególnie kogoś kto za życia był dobrym Człowiekiem nigdy nie mówi źle o innych , naprawdę nigdy!
Zacznę od tego, ze nie wiem czy są to słowa Korczaka, szczególnie z tamtej strony.

Ależ Kiaro, przecież w tym tekście nie ma odniesienia do KONKRETNYCH osób lecz do ogólnej sytuacji (przecież to Twój własny wybieg - jak mantrę powtarzasz, ze to jak najbardziej dopuszczalne i wskazane...) więc o co nagle Ci chodzi? Że słowa są Ci nie w smak? Przecież w tym "cytacie" nie ma żadnej nienawiści, żadnego poniżania, jest po prostu PRAWDA. Nie ma tam odniesienia do złych, konkretnych osób lecz do złych sytuacji. Jeżeli uważasz inaczej, wskaż mi proszę kto PERSONALNIE jest opisywany oraz wskaż gdzie znajduje się  jakiekolwiek KŁAMSTWO.

Dlaczego wbrew faktom nie chcesz przyjąć do wiadomości, że istnieją dobrzy i źli chrześcijanie/katolicy (przynajmniej oficjalnie przyznają się do tych grup), tak samo są dobrzy i źli Żydzi i tak samo Muzułmanie. Wiem, że Ci ten puzzel za nic nie chce pasować do Twojej układanki którą uważasz za prawdziwą, ale to nie problem tkwi w tym puzzlu... lecz w pozostałej układance.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 11:41:37 wysłane przez arteq » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #88 : Luty 12, 2012, 12:06:07 »

Po raz kolejny nie dyskutuje ( przynajmniej staram się to robić ) o ludziach wyznawcach czegoś a o ideologii o zasadach tej ideologii. Je staram się pokazać takimi jakimi są.
Żadna przynależność ,żadna ni etniczna , ni religijną ni geograficzna nie czyni człowieka dobrym ani złym. To czynić może i zawsze jest skutkiem tylko jego praca nad sobą lub jej braku.
Pisałam iż jest mnóstwo wspaniałych księży i zakonników katolickich , pisałam o mszach na których gdy kapłan je odprawia z miłością i radością a nie z obowiązku płynie miłość do ludzi i wzbogaca ich. Jeżeli sprawi ci to radość dodam iż w środ Żydów jest też bardzo dużo ludzi nieprawych , nie etycznych , zwyczajnie złych.
Wiem to i doskonale odróżniam cieszą mnie dobrzy niezależnie od wyznania i smucą źli w każdym z nich.
Moim celem nie jest pokazywanie konkretnych ludzkich słabości ( robię to wyjątkowo gdy wymuszasz na mnie uzasadnienie przykładem), a pokazanie fałszu lub prawdy ideologii religijnej jej   zasad którymi ludzie kierują się prowadzeni przez nie.

I po raz kolejny absolutnie mi nie przeszkadza i nie krytykuje niczyich wyborów przynależności , akceptuję w pełni  wolną wolę wszystkich. Jednak wolną wolę nie zmanipulowaną fałszywymi dogmatami opartymi na symbolach pod którymi jest zupełnie inny przekaz.

Ta informacja musi być publiczna i tak się dzieje, ale co mimo jej zaistnienia wybiorą ludzie szanuję jako ich osobiste decyzje.
Zatem niech płynie wiedza o Judaiżmie i niech płynie o Katolicyzmie stać się Israelem może każdy niezależnie od wyznania.

Wybory pozostawmy myślącym ludziom.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 13:22:11 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #89 : Luty 12, 2012, 12:14:15 »

wlasnie to zaswiaty wiedza kto za co jest odpowiedzialny i co sie swieci...kto nie wie na czym polega zbawienie i kim jest zbawiciel, od dziecka jest uczony nienawisci do  innych ludzi ma juz zmienione DNA i bardzo trudno bedzie im odnalezc wlasciwa droge..ale swiadomosc i konsekwencje moga jeszcze wszystko zmienic.. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 12:20:27 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #90 : Luty 12, 2012, 12:19:58 »

Jeżeli sprawi ci to radość dodam iż w środ Żydów jest też bardzo dużo ludzi nieprawych , nie etycznych , zwyczajnie złych.
Nigdy żadne zło czy podłość nie wzbudzały mojej radości.

Tak, piszmy o różnych rzeczach - ale rzetelnie i uczciwie, niczego nie ujmujmy i niczego nie dodajmy. I miejmy na tyle odwagi aby w każdym momencie brać odpowiedzialność za wypowiedziane słowa czy poglądy, a nie uciekać w nagłą chęć milczenia. Tyle.
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #91 : Luty 12, 2012, 12:22:49 »

No właśnie odnośnie 'złych do szpiku żydów.
To prym wiodą szatany -> Bilderbergowie i Rockefelerrowie.
A słyszeliście o pogłoskach o Benedykcie ?
Biedaczek, teraz będzie uciekał gdzie pieprz rośnie.
Pewnie to robota Iluminatów i ich kardynałów w Watykanie, oraz w/w rodzinek którzy tworząc całość są z NWO.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #92 : Luty 12, 2012, 12:38:30 »

chyba szykowany jest nowy mesjasz...Rzym mial upasc wg apokalipsy ale tu moze mu ktos dopomoc Uśmiech wojna jest napewno ustawiana..a o CERN-nie holokauscie swiata i innych grzechach juz nie wspomne no ale to Bog osadzi Uśmiech

Jedna krowa w Palestynie jest warta więcej niż wszystkich Żydów w Polsce"
Izaak Greenbaum ...

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1756701/pg1&ei=q4U1T6zeA8bxsgb0opS3DA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=10&ved=0CHcQ7gEwCTgK&prev=/search%3Fq%3Dzohar%2Bmesiah%2Bcoming%2B5773%26start%3D10%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D886%26bih%3D551%26prmd%3Dimvnso

http://www.youtube.com/watch?v=NTHEd14q5dM&feature=related

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://raptureintheairnow.com/history-of-the-jewish-people/2012-the-jewish-year-5773-in-the-zohar&ei=64M1T4GNJI6RswaV4ZW9DA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=8&sqi=2&ved=0CGAQ7gEwBw&prev=/search%3Fq%3Dzohar%2Bmesiah%2Bcoming%2B5773%26hl%3Dpl%26biw%3D886%26bih%3D587%26prmd%3Dimvnso

http://www.youtube.com/watch?v=ct2OWlhBed0

http://mocniejszy.wordpress.com/2012/02/06/ostrzezenie-przed-wielkim-zamachem-w-2012-roku-w-europie/

http://www.youtube.com/watch?v=TnIO064yC5o

http://www.youtube.com/watch?v=MP94YAQLtV0&feature=related

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://wn.com/2012_STARGATE__THE_130_DAY_WAR&ei=dPszT_mgL8nQsgafrLCxDA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CEcQ7gEwBTgU&prev=/search%3Fq%3Dlondon%2B2012%2Bstargate%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1008%26bih%3D614%26prmd%3Dimvns

http://www.youtube.com/watch?v=oA9poDfwtG4

http://www.youtube.com/watch?v=nq3e4yz4GfU&feature=results_main&playnext=1&list=PL419B8FDA5A286CF5
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 12:52:25 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #93 : Luty 12, 2012, 12:52:30 »

może ktoś to skleci w jedno z tłumaczeniem razem  ? Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #94 : Luty 12, 2012, 13:37:42 »

Indywidualność ludzka ma tą zasadę iż wielu ludzi patrzących na tą samą rzecz postrzega ją inaczej , nawet bardzo inaczej. Zatem dla mnie istotne jest jak ja to postrzegam bo oceniam i mogę oceniać zdarzenia przez mój osobisty pryzmat rozwojowy.

Nie ze wszystkimi jest mi po drodze bowiem ludzie wybierają sobie różne drogi i różne ich kierunki. Jedni się fascynują tragediami , karami i wszelakim rozliczaniem ja wolę wiedzę otwierającą mi świadomość bym mogła weryfikować swoje wczoraj dzisiaj dla lepszego jutra.
Wiem doskonale iż nie będzie żadnych katastrof i globalnych kataklizmów , bo opcja z takim scenariuszem nie wgrała się w naszą przyszłość.
Ludzkość wybrała świat pełen dobra i piękna ja również, zatem nie po drodze mi z myślącymi  inaczej i propagującymi  wiedzę zastraszania.
Ludzka  myśl musi odzyskać wolność wyjść ponad mentalne zniewolenie różnymi ideologiami wymuszonymi strachem oraz dogmatami myślowymi by mogła dokonać wolnego wyboru.
Jeszcze raz ludzie źli i dobrzy są wszędzie  żadna przynależność grupowa nie jest nigdy gwarantem bycia dobrym. Dobro tworzone jest etycznym zachowaniem przepełnionym uczuciem miłości.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 14:56:02 wysłane przez Kiara » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #95 : Luty 12, 2012, 14:41:41 »

Witajcie, no to ja troche inaczej, o roli kobiety w Judaizmie.

                                               
                                                                    Zaskakująca rola kobiet. Celibatu nie ma.

Kobiety mają więcej bina niż mężczyźni. To dlatego one są odpowiedzialne za sferę seksualną. Celibat nie jest żadną wartością. Ale niektóre inne metody budzą ostre kontrowersje. Jakie jest rozwiązanie?
Wbrew powszechnemu przekonaniu, w tradycji żydowskiej kobiety są równe mężczyznom, jednak mają odmienne cele w życiu, które nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji. Zostało to ustanowione przez samego Boga, a z Nim, jak wiadomo, się nie dyskutuję. Co ciekawe, niewiasty obdarzone są w większym stopniu biną (intuicją, zrozumieniem, inteligencją) niż mężczyźni. Rabini tłumaczą to tym, że kobieta została zbudowana a nie powstała jak pierwszy człowiek - mężczyzna.

Dołącz do nas na Facebooku

To właśnie kobiety sprawują władzę w domu, do ich obowiązków należy m.in. palenie szabasowych świec. Kobiety odpowiedzialne są również za sferą seksualną. Odpowiadają za prawo czystości rodziny, które obejmuje powstrzymanie się od stosunków seksualnych lub jakiegokolwiek zachowania, które mogłoby do nich prowadzić. Zakaz obowiązuje podczas menstruacji i siedem dni po niej. Po tym jak kończy się okres zachowania czystości, kobiety muszą zanurzyć się w mykwie zanim jakiekolwiek stosunki z mężami zostaną wznowione.

Celibat nie jest w judaizmie żadną wartością. Zjednoczenie się mężczyzny i kobiety nie jest według Tory ideałem, ale jest realną podstawą żydowskiego rozumienia bycia człowiekiem. Zaprzeczanie tej zasadzie, jest równoznaczne z zaprzeczaniem samemu życiu. Kobieta i mężczyzna mają stanowić "jedno".

"Nie wylewaj swego nasienia na próżno"

Prawo żydowskie uważa dzieci błogosławieństwo. Mężczyzna nie powinien stosować żadnej antykoncepcji, bo dotyczy go boski nakaz prokreacji. Wszystko odbywa się według przykazania "bądźcie płodni i rozmnażajcie się".

- Co ciekawe, w języku hebrajskim słowa "rechem" - łono i "rachamim" - miłosierdzie, mają wspólny korzeń. Gdzieś słyszałam, że ci, którzy są blisko macicy, mają drzwi otwarte do Bożego miłosierdzia – komentuje Sara, Żydówka, matka dwójki dzieci.

W przypadku kobiet rabini pozwalają na stosowanie antykoncepcji w przypadkach, gdy ciąża może poważnie zaszkodzić kobiecie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku ludzi, którzy już mają dzieci, inny zaś jest przykaz wobec bezdzietnych młodych małżeństw.

- Religia żydowska nie sprzeciwia się antykoncepcji z ważnych powodów. Ale tak naprawdę, które powody należy uznać za ważne? Czy chemioterapia, która ma uratować kobiecie życie jest takim powodem? Czy brak odpowiednich warunków finansowych też? – zastanawia się trzydziestoletnia Sara.

Wyjaśnia również, że to, którą formę antykoncepcji można uznać za dopuszczalną, jest również przedmiotem dyskusji. - Większość rabinów pozwala na stosowanie pigułki oraz innych metod antykoncepcji hormonalnej. To dlatego, że inne metody np. prezerwatywy budzą większe kontrowersje.

Księga Rodzaju zawiera historię Onana, który podczas stosunku "upuścił swe nasienie na ziemię". Było to złe w oczach Pana i został zgładzony. Judaizm wykorzystuje ten fragment w celu ustalenia zatwierdzonych metod antykoncepcji. Ponieważ pigułki antykoncepcyjnej nie powodują bezpłodność i nie przeszkadzają nasieniu w "naturalnej podróży" są dopuszczalne.

- Osobiście mam z tym poważny problem. Pigułka jest potencjalnie poronna. Niesie poważne zagrożenie dla zdrowia kobiet i płodności w przyszłości. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę podczas stosowania pigułki, niesie zagrożenie również dla nienarodzonego dziecka. Ja mówię stanowcze: nie! – burzy się młoda mama.

Czy dziecko poczęte metodą vitro będzie Żydem?

Talmud naucza, że dziewica może stać się brzemienną, kapiąc się w wodzie zawierającej spermę. Słowa te stały się podstawą legalizacji sztucznego zapłodnienia.

Zapłodnienie takiego typu jest dozwolone, jednak wszystkie elementy procesu, zarówno jajeczka, jak i sperma muszą pochodzić od małżeństwa, które chce tą metodę zastosować. Istotne jest to, że sperma powinna zostać uzyskana podczas stosunku seksualnego. Rabini, którzy są przeciwni, wysuwają argument o grzechu Onana.

A jak wygląda sprawa w przypadku tzw. "surogatek", czyli kobiet użyczających swojego łona? Otóż jeśli kobieta rodząca nie jest Żydówką – czyli w narodziny dziecka zaangażowane są dwie kobiety (dawczyni jajeczka i ta, która jest w ciąży) – wymagana jest odpowiednia konwersja dziecka na judaizm.

Zapłodnienia in vitro budzi ogromne kontrowersje, więc głos w tej sprawie zabrał naczelny rabin Polski Michael Shudrich. - Judaizm stara się sprzyjać przezwyciężaniu bezpłodności małżonków, dlatego nie potępia np. metody in vitro, choć nie wypowiada się w sprawie klonowania. W kwestiach zapłodnienia pozaustrojowego rabini wiodą zacięty spór. Co się zaś tyczy "surogatki", to wtórnym problemem pozostaje, czy jej dziecko będzie Żydem – tłumaczył rabin na Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich.

Nefesz, czyli kiedy płód staje się człowiekiem

Sara dopiero w wieku dwudziestu lat stała się głęboko wierząca, ale co do aborcji od początku miała jasno sprecyzowane poglądy. - Odkąd byłam na tyle "dorosła", żeby zrozumieć co oznacza słowo "aborcja" byłam przerażona tą makabryczną procedurą. Nie mogłam i nie pojmowałam tego jako czegoś innego niż zniszczenie ludzkiego życia, macierzyństwa, współczucia... Tak było jeszcze zanim stałam się wierząca. Ale oczywiście, moje przekonania religijne tylko wzmocniły moje poglądy na ten temat.

Zgodnie z prawem żydowskim, nienarodzone dziecko nie jest uważane za pełnoprawnego człowieka. Płód zostaje uznawany za nefesz czyli osobę w chwili, gdy głowa noworodka opuści kanały rodne matki. W sytuacji kiedy dochodzi do porodu pośladkowego decyduje fakt ukazania się połowy jego ciała. Dlatego większość rabinów zgodzi się na aborcję, ale tylko wtedy, gdy ciąża stanowić będzie bezpośrednie i znaczne zagrożenie dla życia matki.

- Słyszałam o rabinach, którzy zezwalają na aborcję - nawet w późnym okresie - w przypadkach poważnych zaburzeń fizycznych płodu lub gdy ciąża sprawia, że matka jest tak przygnębiona, że może dojść do aktu samobójczego – komentuje Sara.

- Kocham życie, kocham macierzyństwo, kocham dzieci. Bóg jest dawcą życia, a dzieci są jego darem dla nas. Z całego serca mam nadzieję, że stanę się matka wielkiej, żydowskiej rodziny – uśmiecha się na koniec rozmowy.

http://religia.onet.pl/publicystyka,6/zaskakujaca-rola-kobiet-celibatu-nie-ma,30843.html
Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #96 : Luty 12, 2012, 14:43:59 »

Indywidualność ludzka ma tą zasadę iż wielu ludzi patrzących na tą samą rzecz postrzega ją inaczej , nawet bardzo inaczej. Zatem dla mnie istotne jest jak ja to postrzegam bo oceniam i mogę oceniać zdarzenia przez mój osobisty pryzmat rozwojowy.

Nie ze wszystkimi jest mi po drodze bowiem ludzie wybierają sobie różne drogi i różne ich kierunki. Jedni się fascynują tragediami , karami i wszelakim rozliczaniem ja wolę wiedzę otwierającą mi świadomość bym mogła weryfikować swoje wczoraj dzisiaj dla lepszego jutra.
Wiem doskonale iż nie będzie żadnych katastrof i globalnych kataklizmów , bo opcja z takim scenariuszem nie wgrała się w naszą przyszłość.
Ludzkość wybrała świat pełen dobra i piękna ja również zatem nie po drodze mi z mydlącymi inaczej i propagującymi inną wiedzę.
Ludzka  myśl musi odzyskać wolność wyjść ponad mentalne zniewolenie różnymi ideologiami wymuszonymi zastraszeniem i dogmatami myślowymi by mogła dokonać wolnego wyboru.
Jeszcze raz ludzie źli i dobrzy są wszędzie  żadna przynależność grupowa nie jest nigdy gwarantem bycia dobrym. Dobro tworzone jest etycznym zachowaniem przepełnionym uczuciem miłości.

Kiara Uśmiech Uśmiech

To typowo lucyferyczny manifest. 

Tak upadłe anioły manipulują  nieświadomymi duszami , nawołując je do buntu- wolności, a efektem  jest zniewolenie i oddzielenie od Boga.

A Bóg to nie tylko miłość, to także CZYSTA PRAWDA ,  dlatego Korczak  mówił prawdę o elicie żydowskiej - kawa na ławę - to niewolnicy Diabła.

Aby dotrzeć do Boga potrzeba Prawdy,Szacunku i Miłości.

A wolność ponad wszystko (tzw "własna" ścieżka rozwoju)  to iluzja Lucyfera,   bo wszystko należy do Boga i liczy się jego Wola.

Dlatego Żydzi powrócą do Boga  dopiero później.
 

Inspiracja Lucyfera daje też często błędny obraz rzeczywistości ( katastrofy nie będzie, Nibiru nie istnieje itd.), będzie tylko wzrost wibracji.-  to samo mówią niosący "światło" Lucyfera Lightworkerzy, podobnie W.Witkowski "Jam Jest"-wingmakers.
Charakterystyczna jest też niechęć, czy wręcz nienawiść do Kościoła Katolickiego, bo Chrystus to najbardziej znienawidzony przez Lucyfera  Boski Przeciwnik Miłości.






« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 14:57:13 wysłane przez JACK » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #97 : Luty 12, 2012, 15:03:23 »

Zanim zaczniesz twierdzić iż mówił to Korczak poprzyj to dowodami , możesz je przedstawić? Posługiwanie się autorytetem cudzego nazwiska bez możliwości w 100% potwierdzenia tego faktu jest tylko manipulacją przekazem w celu uzyskania korzyści.
Energie -Wielkie Duchy nigdy tego nie robią bowiem sama treść przekazu jest autorytetem który przemawia swoją mądrościom i dobrem.
Gdy ktoś na wstępie podaje jakieś dane osobowe których i tak nikt nie jest w stanie stwierdzić a przekaz jest tendencyjny dla mnie ( a sądzę iż dla wszystkich myślących logicznie ludzi) to zwykły manipulacyjny przekręt.

Ja się na takie prymitywnie i  bzdety bezwartościowe nie dam nabrać.

Kiara  Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 15:03:45 wysłane przez Kiara » Zapisane
JACK
Gość
« Odpowiedz #98 : Luty 12, 2012, 15:37:38 »

Muszę Cię jeszcze bardziej zmartwić Kiara.

Bóg- Jezus Chrystus już dawno obstawił innego konia -  jest nim Kościół Katolicki.


Sława polskiej  ezoteryki PRL,   pół żyd  Robert Walter
warto o  nim poczytać:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Walter

 , pierwszy polski absolwent szkoły Steinerowskiej, mistrz wiedzy tajemnej, miał zdolności jasnowidzenia i  oświadczył to kiedyś w latach 70-tych
innej sławie Gnozy i Antropozofii, swojemu uczniowi J.Prokopiukowi.

że  planem Bóga-Stwórcy jest, że po przemianach Polska, będzie cała Katolicka.

Prokopiuk - jak mu Walter mówił  -  duch silnie lucyferyczny , nie mógł tego przeżyć, załamał się:
polecam lekturę:
http://czytelnia.onet.pl/0,6491,0,1,nowosci.html





« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 15:38:14 wysłane przez JACK » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #99 : Luty 12, 2012, 16:10:44 »

No to ja Ciebie zmartwię Jacek ( ponieważ dla mnie żadne nazwisko samo w sobie nie jest autorytetem) zamieszczone przez Ciebie nie robią na mnie wrażenia.
Ponieważ nie ma żadnej przeszkody w dla nikogo w rozmowach ze Stwórca, to ja Ci powiem iż On mi powiedział iż nie gloryfikuje  żadnej religii , ŻADNEJ!
Ja to wiem i w żadne publikowane przez nikogo bajadery na temat priorytetu  utwierdzonego przez Stwórcę jakiejś religii nie wierzę. Kolejne oszustwo!
Stwórca zawsze  wspiera mądrość i dobro w Człowieku ( niezależnie od jakiegoś wyznania czy w ogóle wyznania religijnego)  i tacy Ludzie mądrzy i dobrzy są przyszłością Ziemi dzięki ich wysiłkom Ludzkość ewoluowała i będzie ewoluowała nadal. Zupełnie niezależnie od tego co napisał; Pan Robert Walter, Pan J.Prokopiuk czy nawet kiedyś  Pan Steiner.

Jak dodasz do tej autoreklamy katolicyzmu przepowiednie Fatimskie ( szczegulnie tą ukrywaną) to zrozumiesz , może zrozumiesz dlaczego są fabrykowane te informacje na temat katolicyzmu.

Jakoś ten plan Boga... nie bardzo się realizuje w Polsce i na świecie  bo Katolików zdecydowanie ubywa.

Kiara Uśmiech Uśmiech


ps.Pan Robert Walter to mój sąsiad z za miedzy... jakoś nasze drogi się nie przecięły .. a szkoda być może? ba.. wszystko jest na właściwy czas , czas obecny ma inne autorytety duchowe , bo jest już inna epoka z inną wiedza, wszak nic nie stoi w miejscu.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 16:16:25 wysłane przez Kiara » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia radiomms forumhumorystyczne panzerdivisiontiger my-very-cats