Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 14:00:16


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MYŚLI - moje?  (Przeczytany 77364 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« : Kwiecień 18, 2012, 10:24:49 »

Porównajmy myśli do wiatru.
Wiatr przewraca wielkie drzewa, solidne mury domów bezlitośnie odziera z tynków, pozbawia ich dachów. Wszelki opór umocowany w ziemi ostatecznie zostaje złamany.
Ale nie wszędzie i nie zawsze. Ptaki szybują na powietrznych prądach bez żadnego wysiłku. Albatrosy całymi dniami unoszą się w niebieskich przestworzach wykorzystując siłę nośną na skrzydłach. Im silniej wieje, tym mniejszy wysiłek potrzebny by śmigać. I to pod wiatr !! Tą samą zasadę wykorzystali pierwsi żeglarze stosując trójkątne żagle. Wobec siły wiatru i naporu myśli nie jest potrzebny opór, tylko wiedza jak śmigać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 17:23:41 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2012, 10:47:01 »

Albatros nie jest taki glupi, aby mierzyc sie z orkanem:)
Ptaki wiedza kiedy nadchodzi sila oczyszaczajaca, bo skoro WIATR, zrywa dachy i tynki tzn., ze byly do niczego, nieodnawiane, niesolidnie kladzione, itp. WIATR nie wymierza sprawiedliwosci JEST.
Katastrofy spowodowane huraganami, to tylko IGNORANCJA ludzka sil natury.

Opowiem krotko bajke o trzech swinkach. 3 swinki budowaly domki dla siebie, aby ustrzec sie od wilka. Pierwszy zrobila ze slomy, przyszedl wilk i dmuchnal, domek sie rozlecial i ... po swince. Druga budowala z drewna. Przyszedl wilk dmuchnal, tupnal i potrzasnal, domek rozlecial sie i swinka stala sie szynka. Trzecia swinka zbudowala domek murowany. Wilk przyszedl, tupnal, dmuchnal, potrzyasal i nic, swinka wygrala zycie i przechytrzyla tym wilka.

To tak jest z tym wiatrem. A w kwintesencji i z myslami. Sa rozne rodzaje myslenia. W NLP nazywa sie to "dialog wewnetrzny" ale to juz oddzielny rozdzial.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 18, 2012, 11:48:15 »

Witaj Fair  Lady,
<Ale JEST INSTANCJA NAJWYZSZA, ktora pragnie czegos wiecej niz tylko masy. Zajmuje sie dusza.
Acentaur ulegl manipulacji celowo wprowadzonej do ksiag, aby budzic strach.>
kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie.Ja nie zamierzam nikogo przekonywac do jedynie slusznej tezy. Jesli takie odczucia
wywolal moj komentarz, to przepraszam, to nie byl moj zamiar.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 18, 2012, 11:51:09 »

Muszę przyznać, że widziałem już eter w 4G, słyszałem równiez zapewnienia o nowej jakości w komunikacji pomiędzy ludźmi w nim i... jest on już dostępny praktycznie dla każdego, wystarczy się zaopatrzyć w np. iPhona 4S  :]
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 18, 2012, 12:00:30 »

Fair Lady,  tylko czemu piszesz o wietrze/myślach, jak o wilczym zagrożeniu ?
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 18, 2012, 12:26:20 »

Cytuj
Porównajmy myśli do wiatru.
Wiatr przewraca wielkie drzewa, solidne mury domów bezlitośnie odziera z tynków, pozbawia ich dachów. Wszelki opór umocowany w ziemi ostatecznie zostaje złamany.

To Twoje slowa, ja tylko opowiedzialam bajke o doswiadczeniu swinek, bo kazda kolejna swinka uczyla sie od poprzedniczki. A skoro wiatr ma taka sile destrukcyjna to mi sie z wilcza paszcza skojarzyl, oczywisci tego wilka z bajki, bo te wedrowne zwierzeta "lupus" to bardzo szanuje, sama mam takiego "wilka" w domu.

arteq eter jest dla wszystkich to wlasnie rewolucyjne w tym, tylko ze musimy wciaz komus za to placic.

acentaur Ty tez masz racje, tylko wlasnie mala grupka myslacych probuje ten statek idacy prosto na gore lodowa zmienic w kursie, bo jak nie uda sie to bedzie tak jak pisales.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 12:29:26 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 18, 2012, 12:44:36 »

Czy myśl jest twoją wizytówką?
A czy możesz wyprodukować, bądź przyjąć w gościnę myśli, nie będące z tobą w harmonii?
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 18, 2012, 12:51:48 »

Jasne, ze jest to mozliwe. Tak dzialaja wszelkiego rodzaju media, chanellingi, glosy z zaswiatow, odczyty radiowe, wyrocznie i inne.
To sa mysli, ktore przyjmujemy, bo te wszystkie pochodzace z obcych zrodel (autentyczne!), maja na celu zamulenie naszego wewnetrznego systemu obronnego.
A oczywiscie, ze uderza w nasze uczucia i harmonie, przysiada sie do nas, okryja kolderka, poglaszcza, dadza caluska, a wszystko poto, aby nas przeciagnac na swoja strone i wykorzystac.
Trzeba nie lada wiedzy, aby te taktyke rozgryzsc i umiejetnie sortowac.

Czy mysl jest wizytowka? Jest w pewnym sensie, bo trafia do rdzenia, bez weryfikacji, czyli jest odczytywana w sposob cyfrowy. Np. satyra jest nierozumiana, przymruzenie oczka, czy dowcip angielski. Dziecinny to program, ale tak funkcjonuje rdzen, stad tyle qui pro quo w zyciu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 12:54:44 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 18, 2012, 13:06:21 »

Czy myśl jest twoją wizytówką?
A czy możesz wyprodukować, bądź przyjąć w gościnę myśli, nie będące z tobą w harmonii?
Wyprodukować to się nie da, bo nikt ich nie produkuje, nie ma komu Chichot
Co do przyjmowania w gościnę, to właśnie sie dzieje na forum. Wymiana myśli. Myśli przejawiające się przeze "mnie" pojawiają się na ekranie komputera wyklepane przez paluchy. To samo przez każdego usera (nicki są awatarami myśli podobnie jak JA ). Różne myśli goszczą się na serwerze i są odbierane przez nosicieli innych myśli, tak więc można przyjąć, że "odwiedzają się" w gościnie Mrugnięcie
Poza tym, chyba w każdym związku wzajemne "goszczenie myśli" zdaje się zachodzić ?
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 18, 2012, 13:06:22 »

Przysiąść się mogą (te myśli), nawet pogłaskać nas,  Duży uśmiech ale te, które się z nami nie zgadzają,
puszczamy wolno dalej.  A te, co się zgadzają, zatrzymujemy i umacniamy.
Inaczej wszyscy bylibyśmy jednolici.

Gościna, to nie tylko poznanie, to obdarowanie, zabarwienie sobą, nakarmienie…

Edit:
East, to skąd biorą się myśli, skoro ich nie produkujemy?  Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 13:12:49 wysłane przez ptak » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 18, 2012, 13:15:57 »

Te mysli, ktore nie zgadzaja sie z moimi przekonaniami tez przyjmuje, ale blyskawicznie oceniam, to rodzaj scannerki i albo odsortuje do dalszego analizowania, albo do kosza, albo przyjmuje do siebie w gosci.
Wiele nauczylam sie ostatnimi czasy, i powiem szczerze, ze jest to wlasnie swiadome dzialanie sily wyzszej, i mojej wewnetrznej woli. Ktos albo cos wskazuje mi droge i ja drepcze za tym czyms dalej, odbywa sie to wlasnie bez tego standardowego myslenia, lecz na podstawie znakow. Nagle cos pojawia sie i wiem, poprostu wiem, ze to TO, i nie obchodzi mnie udokumentowywanie pismami archeologicznymi i badaniami naukowymi, bo i tak w te rzeczy nie wierze, juz nie...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 18, 2012, 13:15:58 »

Oj Ptaku, czemu żeś taka babsko dociekliwa? A skąd się bierze śnieg skoro go nie produkujemy? No leci z nieba przecież..... Chichot Z politowaniem Buziak nie wiedziałaś o tym?


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 18, 2012, 13:19:44 »

@Ptaku
Cytuj
Przysiąść się mogą (te myśli), nawet pogłaskać nas,   ale te, które się z nami nie zgadzają,
puszczamy wolno dalej

To wciąż zabawa w umacnianie kontrolera myśli, którego tak na prawdę nie ma. Na wszystkie sposoby wirus-EGO (zamiennie z JA ) będzie się tego chwytał , zewsząd będzie próbował.

Myśli tworzą egotyczne JA. W jaki sposób ? Właśnie w taki, w jaki opisałaś, a w bardziej technicznym języku to "przyklejanie się" myśli to proces dostrojenia, rezonansu. Obrazowo rzecz ujmując - wiatr myśli, niczym babie lato , osadza się z czasem wokół struktur neuronowych wewnątrz mózgu tworząc coś na kształt "anteny" , która rezonuje dalej z określonymi falami. I tak narasta to egotyczne ja. Wychowanie w rodzinie, społeczeństwie itd itp.
W tym kontekście należałoby przypatrzeć się pierwszym scenom po narodzeniu ciała ludzkiego .Dziecko obrywa po pupie, się je odśluzowuje, mierzy, waży, nadaje numerację ... dookoła szpitalnie, sterylnie. I dla porównania wodny poród w domu , przesycony zapachami i atmosferą matczynego ciepła. To wtedy zaczyna się osadzanie "babiego lata" Mrugnięcie Nie nowość zresztą znana z psychologi. Traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa rzutują później na charakter w dorosłości. Tak wykuwa się JA .Wirusy przekazują dalej wirusa.
Obojętnie zresztą jak na to spojrzymy. Teraz trzeba to rozpoznać i puścić Chichot
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 18, 2012, 13:33:47 »

Cytat: Fair Lady
Nagle cos pojawia sie i wiem, poprostu wiem, ze to TO

Właśnie, wiesz, że to TO, bo jest to zgodne z Twoją częstotliwością. Przynajmniej na ten czas.
To co jeszcze nie współgra, ewentualnie czeka odłożone…


East, ja już nie mam siły na Ciebie…  Chichot ale masz sporo racji, wg mojego JA…
A czy jest jakaś racja najwyższa? Pewnie tylko taka, że każdy ma rację.  Duży uśmiech


Kiaro, dociekliwa babsko jestem, bo żem baba właśnie.  Chichot
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 18, 2012, 13:42:04 »

Skoro jest zgodne z moja czestotliwoscia to ok! Jestem z tym czyms na jednej fali.

east, a gdy czytasz ksiazke, to kto ja za Ciebie czyta??? Bo wg Twego trybu myslenie uznac by mozna, ze nie musisz czytac, gdyz juz wiesz co jest tam napisane. Skoro JA nie istnieje, to nie ma obiektu odbioru.

Kiara pisze, ze snieg pada z nieba, ano pada, bo Anioly go nam na Ziemie zsylaja.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 18, 2012, 13:56:12 »

Cytat: Fair Lady
Czy mysl jest wizytowka? Jest w pewnym sensie, bo trafia do rdzenia, bez weryfikacji, czyli jest odczytywana w sposob cyfrowy. Np. satyra jest nierozumiana, przymruzenie oczka, czy dowcip angielski. Dziecinny to program, ale tak funkcjonuje rdzen, stad tyle qui pro quo w zyciu. 

Rdzeń funkcjonuje wg dziecinnego programu i nie łapie już satyry ani dowcipu angielskiego?
I to rdzeń ma nas weryfikować, nas, którzy wykształciliśmy satyrę i dowcip?  Duży uśmiech

Coś tu na głowie jest postawione. I zupełnie już tego nie łapię. To jakieś kosmiczne qui pro quo?!!!  Chichot
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 13:57:21 wysłane przez ptak » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 18, 2012, 14:20:41 »

Skoro jest zgodne z moja czestotliwoscia to ok! Jestem z tym czyms na jednej fali.
i o to chodzi Chichot

Cytuj
east, a gdy czytasz ksiazke, to kto ja za Ciebie czyta??? Bo wg Twego trybu myslenie uznac by mozna, ze nie musisz czytac, gdyz juz wiesz co jest tam napisane. Skoro JA nie istnieje, to nie ma obiektu odbioru.
Czytanie to tak samo jak odbiór bodźców ze zmysłów. Jest dekodowane w "centralce", czyli w umyśle . Treść myśli zamienionych w słowo pisane. Dokładnie tak, jak samochód, który był na desce kreślarskiej zanim fizycznie go zbudowano Mrugnięcie
Nie ma potrzeby czytania, aby istnieć tak jak nie ma potrzeby posiadania samochodu, żeby się poruszać. To wszystko są ozdobniki potrzebne chyba tylko iluzorycznemu ja z umysłu Mrugnięcie
Nakładka JA nie istnieje jako fizyczny byt. Komunikacja poprzez wymianę myśli może zachodzić i bez czytania, aczkolwiek i ten sposób komnikacji istnieje, więc jest utrwalany czytaniem.
Sens pytania o czytelnictwo tkwi w rozpoznaniu czym jest. Jeśli ma ono za zadanie wgrywanie treści do egotycznego ja, dokarmiania tego trolla, dla samego ćpania to faktycznie jaki sens to robić ? Jeśli jednak za słowami stoją treści poszerzające rozumienie, to co innego. Nóż może zabić, ale też posłużyć do krojenia chleba.

@Ptaku
Cytuj
East, ja już nie mam siły na Ciebie…   ale masz sporo racji, wg mojego JA
  Duży uśmiech Oj .. ja nie ma racji Mrugnięcie Ale akurat nie posiadamy innego języka by wyrazić współ-odczuwanie. Może niezadługo jakaś telepatia się odblokuje hehehe, kto tam wie ...
Wtedy będzie się odczuwało energię znaczeń wprost. Kobiety podobno już to potrafią Mrugnięcie Zatem to, co powoduje zgodność odbioru/nadawania leży poza JA . W JEDNOŚCI składającej się z różnorodności. Ta sieć istnieje i działa Chichot
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 18, 2012, 15:08:25 »

>ptak'u< rozwiną się tu fajny, nowy wątek dotyczący myśli i zaraz go wydzielę, podpowiedz mi tylko jaki nadać mu tytuł. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 18, 2012, 15:51:53 »

>ptak'u< rozwiną się tu fajny, nowy wątek dotyczący myśli i zaraz go wydzielę, podpowiedz mi tylko jaki nadać mu tytuł. Duży uśmiech

Darku, a nadawaj ten tytuł jaki chcesz, mojemu JA, to wsio ryba.  Duży uśmiech

Jedno jest pewne, myśli nie rodzą się na kamieniu, jak chciałby tego east.
Myślenie, to oprogramowywanie przestrzeni, to kładzenie barw i zapachów na bezkresność i nieoznaczoność,
to aktywacja i dezaktywacja własnego konta, to kwitnienie łąk na wiosnę… to rodzenie bogów i demonów… itp, itd.  Chichot
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 18, 2012, 16:02:11 »

ptaku cyt.
Cytuj
Rdzeń funkcjonuje wg dziecinnego programu i nie łapie już satyry ani dowcipu angielskiego?
I to rdzeń ma nas weryfikować, nas, którzy wykształciliśmy satyrę i dowcip? 

Coś tu na głowie jest postawione. I zupełnie już tego nie łapię. To jakieś kosmiczne qui pro quo?!!!

Ciekawie, ze to zauwazylas! Dokladnie tak jest, na glowie.
Bo ten rdzen nie ma uczuc...

Nie ma SKALI na uczucia, dlatego te automatyczne przeliczniki, cyfrowe systemy, watcherstwo, mierzalnosc, maja z tym pewien problemik;), i tu nastepuje odlaczenie sie kolejnego czlonu w locie stacji. Ci uduchowieni pojda wyzej a reszta do "kompostu kosmicznego", jak to okreslila p. J.Rajska Szok

Dlatego tez ta cala symbolika, ukryte przekazy mistrzow w wierszach, obrazach, tancach, sztukach walk, architekturze, one czekaja na odcyfrowanie.

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 18, 2012, 16:20:32 »


Jedno jest pewne, myśli nie rodzą się na kamieniu, jak chciałby tego east.
Nawet ten kamień to "zaklęte myśli" Mrugnięcie On się z nich składa  jest częścią Wszechświadomości. To kamień urodził się z myśli Mrugnięcie

Cytuj
Myślenie, to oprogramowywanie przestrzeni, to kładzenie barw i zapachów na bezkresność i nieoznaczoność,
to aktywacja i dezaktywacja własnego konta, to kwitnienie łąk na wiosnę… to rodzenie bogów i demonów… itp, itd.  Chichot
  Nie  myślenie, ale myśli same w sobie to oprogramowanie przestrzeni , barwy, zapachy , bezkresność itp...włącznie z aktywacją tego, co nazywasz "własnym kontem " (JA ?)  Duży uśmiech

ps. east nie chciałby bo go nie ma Mrugnięcie  Cool
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 18, 2012, 21:11:45 »

Ma, bo wpisal U mnie na moim JEDYNYM watku (o bajkach), a lampie Alladyna;)
To poprostu ORGANIK i tyle, Mrugnięcie
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 18, 2012, 21:59:48 »

Ci uduchowieni pojda wyzej a reszta do "kompostu kosmicznego", jak to okreslila p. J.Rajska Szok


No i p.Rajska wiele się nie pomyliła mówiąc, że pójdą do ''kompostu kosmicznego''.
Tylko -  nie kto pójdzie, tylko co pójdzie ?
Nawet sam '' Kosmiczny Rdzeń'' się rozpadnie i pójdzie do ''kosmicznego kompostu'', bo wszystko posiada właściwości masy krytycznej co udowodnili już nawet ziemscy naukowcy.
A masa krytyczna jest niczym innym, tylko masą maksymalnej kompresji - informacji.
Mówiąc wprost -wszystko posiada jakąś tam określoną pojemność informacyjną łącznie z całym Wszechświatem.Więc jeżeli ta pojemność osiągnie stan krytyczny, czyli nie da się już wpompować więcej informacji, to następuje -rozpad.
Zadzwia mnie fakt, że ludzie nie potrafią tak prostych rzeczy pojąć, że wszystko w tym Wszechświecie jest po prostu umowne.

Ja, Ty, On, istota, kamień, drzewo, atom, Wszechświat, to są tylko rzeczy umowne.
Są to konstrukcje  potrzebne chwilowo w tym eksperymencie, którego zadaniem jest zbudowanie- świadomości.
Jako tako nikt z nas nie zniknie, bo nie ma żadnego TY, JA, ON. ONA, pana Janusza, pani Zosi, Jaszczura, Plejadanina - są to tylko konstrukcje umowne.
My- to  ŚWIADOMOŚĆ wyrażona na tej planecie w postaci pola życia.
A ŚWIADOMOŚĆ JEST WIECZNA.


Lucjan Łagiewka - konstruktor zderzaka nie może się nadziwić, że tak banalnie prostej rzeczy jak ten jego zderzak nikt do tej pory nie wymyślił, więc co się wogóle dziwić, że ludzie nie rozumieją innych rzeczy.

Jak ktoś posiada inny obraz modelu rzeczywistości, jako modelu-mechanizmu budowy świadomości, o potocznej nazwie Wszechświat, to chętnie posłucham......






 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 22:20:07 wysłane przez Astre » Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 18, 2012, 23:30:57 »

Moje drogie kolezanki i koledzy ! Uśmiech
A moje mysli kraza nieustannie jak czytam forum od jakis 2 tygodni wokol rozszalalego Ego ,  Mrugnięcie
Naplynely mi takie mysli , ze jeszcze nastepne dwa tygodnie mina , a za sprawa Naszej szanownej (nic nie ujmujac) Lady nastapi jakas eksplozja "EGOWCOW" Chichot i kraza mi jeszcze takie mysli , jakoby teraz wlasnie odbywa sie plebiscyt , a za tym idzie wyscig szczurow no i kto wygra?

A teraz znow mam mysli - moje?   Duży uśmiech

Astre znow to napisze , to co piszesz ma naprawde sens i nie mysle tak , a wiem !!

 pozdrawiam Wszystkich uczestnikow plebistytu.

Ps. Choc filozofia kabaly poswieca bardzo duzo uwagi Ego , moze stad ten plebiscyt ? Bedziemy miec nowych kabalistow - chyba sie w takim razie przylacze
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 23:48:14 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 18, 2012, 23:54:44 »


Ps. Choc filozofia kabaly poswieca bardzo duzo uwagi Ego , moze stad ten plebiscyt ? Bedziemy miec nowych kabalistow - chyba sie w takim razie przylacze

Ech.... szkoda, że wyjechałaś z Polski do (.....),  bo chętnie bym się z Tobą osobiście spotkał i pogadał.
Bo masz coś w sobie ( czego nie potrafię liniowym językiem wyrazić) -  co już bardzo dawno zauważyłem.....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fifa11 truegaming companions magicalespackluporum halotupsy