Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Wrzesień 19, 2020, 19:19:33


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


  Pokaż wiadomości
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 70
26  O Projekcie CHEOPS / Sesje / Odp: Nowe SESJE z Lucyną Łobos-Brown : Styczeń 03, 2013, 23:12:39
Człowieku czy ty umiesz czytać - racjonalnie?
Czy nie stoi jak byk: po wschodzie słońca, albo o zachodzie?
Nie szkoda ci czasu na stukanie klawiaturą?
27  O Projekcie CHEOPS / Sesje / Odp: Nowe SESJE z Lucyną Łobos-Brown : Styczeń 03, 2013, 20:58:47
Widzieliśmy już chyba kilka komet lądujących słońcu i nie powodowały reakcji, to musiałoby być coś wielkości planety, a tego teraz ukryć się nie da przy takiej ilości działających sond od SOHO począwszy. Można tam na zdjęciach odnaleźć wiele dziwnych obiektów, ale z pewnością nie wielkości planety.
W lutym jakaś asteroida przelatuje ekstremalnie blisko ziemi.
28  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 03, 2013, 20:51:53
Ale przegłosowano, że zostaje, więc do następnego głosowania zostaje.
29  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 03, 2013, 20:08:32
Enigmo, zapewne na nowym forum skoczy się to kolejnym glosowaniem, ale mamy czas, póki co nazwa jest stara.
Edit: to nie jest projekt - ono już działa!

Edit: Oto adres: http://www.cheops.org.pl/index.php
30  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 02, 2013, 20:38:09
Kate, skąd ta ocena oraz podział my i oni?
Aż tak ci tu dokuczano?
Ptak tu zawsze pisała o lustrach. Chwila zastanowienia.
Twoją wolę też szanuję, jak i każdego innego.
Więc też życzę ci miłej zabawy w nowej piaskownicy.
31  Rozwój duchowy / Bóg i religie / Odp: Upadek czy tylko schyłek RELIGII? : Styczeń 02, 2013, 19:50:08
Szkoda, że to tylko wizja, ale jaka piękna, prawda?
32  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 02, 2013, 19:00:12
Jeszcze nie widziałem forum, na którym zmuszano by kogoś do czytania wszystkiego, nawet tego co mu się nie podoba.
Jeżeli ktoś ma jakiś przymus czytania wszystkiego, to zapewne ma też przymus robienia z tego notatek, albo streszczeń.
Ale ci co dysponują wolną wolą, nic nie muszą, na forum oczywiście.
Już zupełnie nie rozumiem dlaczego zwolennik UFO miałby być lepszy czy gorszy od zwolennika KK, kłania się tolerancja, czyli jednak brak poszanowania inności, jak nasz kolega twierdzi.
O regulaminie już było, jakoś większość tutaj problemu z tym nie miała, więc nie ma powodu twierdzić, że tam będzie inaczej, choć w pewnym sensie tak, bo regulamin daje większe możliwości egzekwowania w/w poszanowania inności oraz nie naruszania "dóbr osobistych", choć tutaj to też dotyczyło tylko jednostek, ale bywało żenujące. Faktycznie tamten regulamin na to nie pozwala, ale forum to nie ring, aby się osobiście okładać.
Nie ma przymusu, nie ma nakłaniania, jest konieczność deklaracji przez użytkownika kulturalnego zachowania oraz poszanowania innych poprzez akceptację takiego właśnie regulaminu, aby nie było zdziwienia potem, lub zasłaniania się brakiem znajomości tegoż regulaminu. Merytorycznych ograniczeń nie ma, każdy może pisać, przepowiadać - co chce - cenzury nie ma, ale nie ma też "jeżdżenia" po innych. Kropka.
33  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 02, 2013, 15:49:15
Więc żegnaj ptaku, przynajmniej na razie.
Każdy ma swoje preferencje i swoje wybory.
To co dla jednych jest ruchem wstecz, dla innych jest ruchem naprzód i odwrotnie.
Dla mnie poszanowanie inności, a anarchia to dwa różne stany.
Czy tutaj ktoś jest głaskany, czy szturchany, zależy jednak mocno od tego, co prezentuje na forum i zdecydowanie nie ma to nic wspólnego z administracją i moderacją, po prostu, jak widać niektórzy mają ukształtowany światopogląd i wcale nie muszą go zmieniać, dlatego, że ktoś stary, czy nowy ma inny pomysł. A ocena tego co jest dobre, czy złe, stare czy nowe to też bardzo indywidualna kwestia.
Osobiście preferuję organizację ponad chaos, poszanowanie inności i nie odpowiada mi zbytnie wyrywanie piórek, ale dla każdego co innego, jak nasz kolega twierdzi, co nie przeszkadza mi być oponentem w tej czy innej kwestii, bez naruszania czyichś osobistych atrybutów.
Dla mnie szkoda, że taką decyzję podjęłaś, ale ją szanuję.
Baw się dobrze, a jeśli będzie ci nas brakować, to zapraszam w swoim imieniu, bo nie mam upoważnienia, aby wypowiadać się za innych.
34  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 02, 2013, 14:54:34
Racjonalny, Racjonalisto, czy nie szkoda ci nieracjonalnie spędzonego czasu.
Czy to jest racjonalne przyjść do czyjegoś domu i zaproponować mu, żeby poszedł do innej piaskownicy?
Było powiedziane, pomyśl racjonalnie, a ty nadal żądasz jakichś deklaracji, w celu zapewne tylko tobie znanym.
Nikt tu cię do niczego nie zmusza, ani o nic nie prosi, a ty sypiesz ocenami i osądami jak z rękawa, a nawet powiedziałbym,że cię ponosi.
Oczywiście, już dawno należało podarować sobie gadkę, skoro z głupimi tekstami masz do czynienia.
Zdecydowana większość tutaj nie osiągnęła twojego poziomu - i dzięki Niebiosom za to.
35  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 02, 2013, 13:48:13
Racjonalisto, może przeczytaj jeszcze raz ten regulamin, ale racjonalnie, bo wbrew nickowi prezentujesz tu swoje wyobrażenia.
Tamten regulamin ogranicza wolność wypowiedzi tylko w zakresie dotyczącym innych użytkowników, oraz treści zabronionych prawnie w tym kraju. I to jest prawda, a wynika to z doświadczeń tego forum, gdzie niezliczoną ilość razy argumenty merytoryczne zastępowano dowolną wersją ataków personalnych, i nie piszę o jakimś przygadywaniu, czy docinkach, bo na to już dawno nikt nie zwraca uwagi, bo musiałaby zniknąć połowa postów. Czy w swoim temacie tak tego nie odebrałeś, choć to nie miało żadnych znamion osobistych?
Jak zwykle domniemania zamiast faktów. Gdzie tam jest jakikolwiek program forum? Ono jest absolutne otwarte, choć niektórzy twierdzą, że ezoteryczne, to jest to tylko jeden dział.
Reszta to twoje osobiste osądy i oceny, które pozostawię bez komentarza.
Prawdziwa wiedza zawsze ostatecznie się obroni, choć po drodze nie musi mieć łatwo.
Nie rozumiesz, że PCh nie ma tu żadnego znaczenia, może się rozpaść i cokolwiek innego.
A to forum się wcale nie rozpada, tylko przenosi, to druga taka operacja w jego historii, zapytaj czy dziś ktoś ma coś przeciwko poprzednim przenosinom, choć oponenci byli i w efekcie stracono stare dane.
Teraz będzie nieco inaczej. Co do niedociągnięć, cóż nikt nie jest doskonały, a to tylko twój osobisty punkt widzenia.
Bywaj.
36  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 22:55:22
Jeżeli potrzebujesz przenieść coś więcej możesz metodą kopiuj i wklej przenieść całe strony postów, jeśli nie były zbyt obszerne, nowe forum ma limit 60 000 znaków na post.
Niestety w ten sposób stracisz sformatowanie tekstu, ale integralność będzie zachowana.
Według mojej opinii przenośmy tylko to jest niezbędne, do kontynuowania dyskusji, bo to nieco upierdliwe zajęcie. Ale Leszek Świętą Geometrię przeniósł post po poście (on nie miał tyle co tu).
Stare forum zostaje jako dostępne on-line archiwum, oczywiście do czasu, aż właściciel znowu czegoś nie wymyśli. Ale i na to jest sposób.

Thotal, mogę powiedzieć dodatkowo w zakresie drugiej kwestii, że do tej pory te decyzje podejmował zespół dotychczasowych administratorów i moderatorów tego forum - łącznie 8 osób.
37  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 22:31:47
Wpisy dyskutowano - nie, bo nie ma dostępu do bazy danych, nie automatycznie.
Grafika, zapewne nie, ale jej architekt jest niedostępny.
Na drugie, szerokie pytanie ja nie potrafię odpowiedzieć.

Edit: oczywiście na nowym forum są miejsca, gdzie propozycje i uwagi są zbierane.
38  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 22:25:28
A może właściciel zechce pozostać anonimowy, tak jak w przypadku tego tutaj hostingu.
39  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 21:31:27
Cieszę się  koliberku i dziękuję, za poparcie wysiłków. Fakt, wszelakie zmiany są możliwe, ale zwykle zależą od wielu czynników.
Administracja czekała dość długo i wystartowaliśmy w stadium, w jakim jest, bo dalsze zwlekanie przestało mieć sens.
Zmiany trzeba będzie robić "w locie" i trochę niespodzianek na pewno nas czeka. Wszyscy wiedzą co na hostingu darmowefora.pl nas spotkało i nie raz, więc lepiej podmuchać na zimne, niż wylądować z ręką ... wiadomo.
Nic nie jest idealne, ale współpraca będzie przybliżała to do lepszego stanu niż był, nie potrafię powiedzieć, czy szybko, ale z pewnością.
I żeby nie było niejasności. Admin obecnego hostingu olewa wszystko, nawet własne gwarancje, które zapewniały, że zarejestrowani użytkownicy forów nie będą oglądali reklam. Widać przychody zaczęły być zbyt małe, ale nie rozumie, że efekt końcowy będzie dokładnie odwrotny niż jego oczekiwania. To forum zostanie jako archiwum, oczywiście tak długo, jak mu się nie znudzi hosting dużego forum o znikomej ilości odwiedzin. Ale mamy kopie, takie jakie są, ale zawsze to coś i my też możemy go olać.
Niestety z tym panem nie można ułożyć współpracy, ale niektórzy tak mają.
40  Rozwój duchowy / Ezoteryka / Odp: Czas Przejścia - transformacja : Styczeń 01, 2013, 20:19:12
Ja tam nic nie widzę.... żartuję, nigdy nic nie widzę. Czyżby 3 królowie, oops, mędrcy przychodzili wcześniej?
41  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 19:11:13
Bardzo dużo zmieni technicznie, oraz bezpieczeństwo.
Poza tym brak reklam, które teraz opóźniają ładowanie stron po kilkanaście sekund, a jak chcę pisać odpowiedź to trafiam w reklamę PZU itd.
42  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 17:52:54
No nie, ptak rewolucjonista, tego jeszcze nie było.
Jeśli 2 osoby nie potrafią się porozumieć to nic nie pomoże, i wywołując ten przykład właśnie potwierdzasz zasadność istnienia takiego regulaminu. Lubię PHI, ale w tym zawirowaniu, nie widziałem z jego strony chęci do polubownych rozwiązań, pomijając fakt pierwotnego ataku nawet. Owszem janusz jest purystą językowym, i zawsze go przycinał za słówka, ale jak się chce, to można napisać tekst bez ich używania. Dla mnie PHI zrobił to na własne życzenie, choć dość młody i porywczy jest, to nie było powodów, żeby robił to, co robił.
Próbujesz jakoby walczyć z systemem, nawet nie ważne jakim, ale brak systemu dla takiego przypadku byłby gorszy niż to co jest.
Jaka by demokracja nie była muszą istnieć niepodważalne zasady, ot koliberek tam się męczy z prawami uniwersalnymi.
Jakby nie patrzeć twoja wolna wola kończy się tam, gdzie zaczyna się wolna wola kogoś innego.
I zwalanie "winy" na system tu nic nie daje, konieczna jest świadomość jednostki. Parę systemów przeżyłaś, to wiesz. Może jeszcze po Afryce, gdzieniegdzie można biegać swobodnie, ale i to ma ograniczenia.
To prawda, że z chaosu i anarchii może wyłonić się względnie sprawiedliwy system, ale historia uczy czego innego i to przejście jest okupione zawsze niepotrzebną ilością ofiar.
Nowe to nie znaczy, że wszyscy wszystko mogą, tylko, że są w pełni świadomi tego, co mogą.
43  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 16:40:54
Dla samej dyskusji tylko: gdzie widziałaś chęć polubownego rozwiązania ze strony PHI, bo oprócz twoich "mediacji" to ja nic takiego nie widziałem, może już okulary zbyt słabe, albo każde z nas widzi to co chce.
44  Rozwój duchowy / Ezoteryka / Odp: Czas Przejścia - transformacja : Styczeń 01, 2013, 16:36:50
Przebiśniegu, moje odnosiło się do posta songo, ale braciak nas rozdzielił, i się nieco zmąciło.
45  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 16:29:02
Ptaku, możemy nie rozumieć, co PHI pisał w temacie, ale rozumiemy, co pisał personalnie, czego zdecydowanie nie powinien robić, i w tym kontekście dyskusja o ego jest bezpodmiotowe, bo żadne w tym przypadku nie odpuściło, więc jednostronne obciążanie janusza widzę jako nieuzasadnione, bo do tanga trzeba dwojga. I jakby nie patrzeć na osobiste wątki pierwszy wchodził PHI.
Mógł swoje żale napisać na PW, ale jak widać wybrał audytorium.
Niestety pobudki bywają różne i na pewno nie są nam znane, ale jak widać takie próby rozwiązania nie są ani dobre, ani skuteczne.

Edit: zaniechanie organizacji jest równoznaczne z chaosem, czy to miałby być cel?
46  Rozwój duchowy / Bóg i religie / Odp: DRUGA TWARZ CHRZEŚCIJAŃSTWA.... : Styczeń 01, 2013, 15:55:46
Tak masz rację, to podkreślałem, że raczej przez przykład i współpracę jak najbardziej, bo czas autorytetu odchodzi, no niezupełnie, ale autorytet też zmieni znaczenie w stosunku do tego, co jest obecnie i będzie "naturalny".
Bo tak jak było z owieczkami, już się nie da.
47  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Nowe forum - PRZEPROWADZKA / Odp: Odnośnie nowego forum. : Styczeń 01, 2013, 15:40:09
Ptaku, tak naprawdę to nie regulamin jest przeszkodą, tylko jak to Przebiśnieg mówi brak poszanowania inności innych.
Oczywiście każdy ma wolna wolę, przejdą ci, co chcą, wszelkie namowy, czy nakłanianie to już interwencja.
Dla mnie forum nie służy do omawiania osobistych atrybutów użytkowników, może są takie fora, ale to z pewnością takie być nie miało.
Osobiście nie pamiętam, żeby ktoś próbował ciebie banować, choć jak określiłaś, pora fruwały.
Podsumowując we wszystkim wskazany jest umiar, i to jego brak prowadzi do sytuacji bez racjonalnego wyjścia.
Możesz to nazwać dyktatem, autokracją, czy kijem i marchewką, ale mimo dobrowolności stowarzyszenia byliśmy tutaj świadkami żenujących postów i nie dotyczy to jednej osoby.
Braku rozsądku, o kulturze nie mówiąc nie da się zastąpić, więc muszą istnieć środki, które to zniwelują, skoro zapobiec się nie da.
Dziwnym trafem te nieprzyjemne sytuacje powtarzały się w określonym kręgu osób, a  w sumie spowodowały sporo ubytków na forum i to nie tych, którzy z regulaminem byli na bakier.

Edit co do przenoszenia.

Myślę, że nie ma potrzeby przenoszenia, ewentualnie śladowo, bo będzie to kontynuacja dyskusji, której wcześniejsze zapisy będą na obecnym forum pełniącym później funkcję archiwum.
Można przenosić nawet całe dotychczasowe strony, bo ograniczenie wielkości postów to 60 000 znaków, no ale po takim zgrubnym przenoszeniu tekst nie będzie sformatowany, choć w pełni integralny.
48  O Projekcie CHEOPS / Inni o Projekcie / Odp: Projekt Cheops - Propaganda Epidemii Umysłowych : Styczeń 01, 2013, 15:11:16
Tylko tam, póki co przeraźliwie pusto. Mam nadzieję, że to szybko ożyje.
49  O Projekcie CHEOPS / Inni o Projekcie / Odp: Projekt Cheops - Propaganda Epidemii Umysłowych : Styczeń 01, 2013, 14:34:35
Ciekawostką, jest, że to już kolejny "racjonalista" który próbuje na tym forum założyć swój przyczółek, znowu powołując się na PCh, o którym najwyżej, zresztą rzadko, dyskutujemy, ale jako forum nie mamy z nim nic wspólnego już dawno.
No i kolejny po kilku postach się żegna z nami, widząc, że traci grunt pod nogami.
Zakładam, że nie są tą samą osobą.
Coś mi się wydaje, że jesteśmy bardziej racjonalni od racjonalistów, skoro nie mogą się przebić.
Nie rozumiem tylko dlaczego zawsze startują ze skrajności, zamiast cierpliwie budować pozycję, ale jak widać cierpliwość nie jest cechą wszystkich racjonalistów. Ale nazwy tematów mają Bombowe.
50  O Projekcie CHEOPS / Inni o Projekcie / Odp: Projekt Cheops - Propaganda Epidemii Umysłowych : Styczeń 01, 2013, 12:29:44
Moje najwyższe wyrazy uznania chanell, za cierpliwość.
Nie ma nawet czego komentować - TYTUŁ tłumaczy to dosłownie.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 70
Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

extremalteam ultrawinterfell pln wilcze-zycie fsspolecznosc