Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 19:43:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 22 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ŚWIĘTA GEOMETRIA  (Przeczytany 418771 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #175 : Styczeń 29, 2009, 01:49:41 »

 
Cytat: Leszek
Nie rozumiem Ptaku czemu widzisz kłótnię.

Leszku, „kłótnia”,  nie znaczy kłótnia …
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #176 : Styczeń 29, 2009, 13:34:38 »

Cytuj
Nie rozumiem Ptaku czemu widzisz kłótnię.
To jest prostsze - jeden pokazuje obłudę i fałsz niejakich Myślicieli, a drugi udaje, że tego nie widzi... i potem mówi, że Cię kocha miłością bezwarunkową... No comments.

To jest spór, czyli kłótnia właśnie (tylko może nie tak emocjalna, jak to zwykle przy kłótniach bywa). Dość, że od dawna masz pretensje do Kiary i od dawna się nie zgadzacie i nie rozumiecie. Wznieść się ponad to, Ptaku? Właśnie próbuję... tak, wiem że nie powinnam się wtrącać w ten spór, ale obserwuję go już do dłuższego czasu i widzę, że do niczego nie prowadzi, a tylko się energia na forum zagęszcza...
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #177 : Styczeń 29, 2009, 14:58:25 »

Lucyna, tak sprzeczają się ze sobą [Leszek i Kiara] z tym, że Leszek jest konsekwentny i otwarty na dyskusję, Kiara unika dyskusji - zdecydowanie nie są to kłótnie. Twierdzisz, że Leszek działa jak zdarta płyta, hmmmm... tak wraca do tych samych zastrzeżeń które ma do Kiary i argumentuje je, nie zachowuje się jak Kiara, która mówi: "wiem i już". Jeżeli poprosisz go o wyjaśnienie - udzieli Ci go.
Dla mnie to Kiara ma rasowe znamiona zdartej płyty i to zawierającej podprogowy przekaz - miele w kółko to samo jak jakiś automat, na zapytania i prośby o wyjaśnienie reaguje tak samo jak odtwarzacz CD.

No i standardowe odwracanie kota ogonem - "wybaczam wam...", "kocham was, pomimo wszystko" - pełna żenada i próba dziecinnej obrony. Kiara przestań traktować ludzi jak idiotów...
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #178 : Styczeń 29, 2009, 16:04:05 »

Arteq, a co można powiedzieć, gdy czujesz, że nie jesteś rozumiany, i to nie raz, ale wiele razy, od lat?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #179 : Styczeń 29, 2009, 17:47:22 »

Kiedy dyskusje z kimkolwiek burza zamiast budowac perspektywe, nie warto przedluzac czasu bycia razem....

Dobrze jest gdy partnerem w dyskusjach jest taka osoba , ktora czuje podswiadomie moje  wibracje, a wiec nastroje i uczucia. Z tego wylacznie polapu rodza sie miedzy ludzmi  innego rodzaju relacje, np. wspolne czegos budowanie...

Kiara Uśmiech Uśmiech
 
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #180 : Styczeń 29, 2009, 17:55:59 »

Ten temat już przerabialiśmy.
Ponadto Kiara po prostu nie chce być zrozumiana, dlatego unika rozmów. Osobiście uważam, że jest wiele dziur i kłamstw w jej "wiedzy" i stąd ta niechęć do pytań/rozmowy. Wymaga, żeby łykać wszystko co wysamrowała bez żadnych zastrzeżeń.
Skoro nie potrafi temu sprostać to powinna wrócić gdy będziemy w stanie objąć te informacje lub gdy ona będzie w stanie je wytłumaczyć - do tego czasu zamieszczanie monologów jest bezcelowe, niczemu nie służy.
Druga opcja - nie chce temu sprostać - dlatego z jedej strony uniki a z drugiej upierdliwe pisanie.

Zastanów się Lucyna - chcesz przekazać dziecku jakieś wiadomośći i co robisz? Mówisz i dyskutujesz z dzieckiem, odpowiadzasz mu na pytania - wtedy dziecko się rozwija. Gdy naprawdę zależy Ci na rozwoju dziecka... Same monologi mają co najwyżej za zadanie próbę mechanicznego przekonania dziecka do swoich racji - najprawdopodobniej w takim przypadku - podejrzanych...

edit: Kiara, znowu motasz, bo jak widać partnerem do rozmów dla Ciebie jest wyłącznie osoba która zgadza się z Tobą w 100% i nie zadaje niewygodnych pytań...
Dla mnie dyskusja polega na rozmowie, przekonywanie się nawzajem do swoich racji, argumenty, a także pytania i odpowiedzi. Tylko otwarta i szczera rozmowa ma szansę zbudować coś naprawdę wartościowego.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 18:01:18 wysłane przez arteq » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #181 : Styczeń 29, 2009, 18:18:40 »

Absolutnie nie mozna nikogo przekonywac do swoich racji ( moim zdaniem), mozna jedynie przedstawiac swoje racje.Dlatego gdy zostaly przedstawione  i budza jedynie bunt, nie nalezy kontynuowac dyskusji wymuszajacej cokolwiek. STOP.
Niech , kazdy przedstawi wlasne wartosci szanjac inne.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 18:20:07 wysłane przez Kiara » Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #182 : Styczeń 29, 2009, 19:33:41 »

Arteq, a co można powiedzieć, gdy czujesz, że nie jesteś rozumiany, i to nie raz, ale wiele razy, od lat?
To proste - iść do psychologa i nie robić z forum dyskusyjnego grupy terapeutycznej.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #183 : Styczeń 29, 2009, 19:40:44 »

Cytat: arteq
Zastanów się Lucyna - chcesz przekazać dziecku jakieś wiadomośći i co robisz? Mówisz i dyskutujesz z dzieckiem, odpowiadzasz mu na pytania - wtedy dziecko się rozwija. Gdy naprawdę zależy Ci na rozwoju dziecka... Same monologi mają co najwyżej za zadanie próbę mechanicznego przekonania dziecka do swoich racji - najprawdopodobniej w takim przypadku - podejrzanych...

Powiem tak, mało mam do czynienia z dziećmi, więc z nimi nie dyskutuję. A jak już napomykałam, znam środowisko Głuchych bardzo dobrze. A tam są różni ludzie. Wielu z nich nie miało szansy na jakąś sensowną edukację (ja szczęśliwie miałam), mimo pokończenia jakichś szkół. Dyskryminacja, brak dostępu do informacji, nauczyciele nieznający języka migowego etc. etc. (długo by wymieniać, ale nie to ma być sendem posta) - skutek taki, że niektórzy z tych ludzi żyją w zupełnie innej rzeczywistości niż słyszący, nawet jeśli udało im się jakoś (jako-tako, jakimś cudem) opanować język polski i funkcjonować jako osoby dwujęzyczne. I, jeśli nauczyłbyś się dobrze migać, mógłbyś sobie z niejedną głuchą osobą mile pokonwersować przy kawie (czyli o jakichś przyziemnych rzeczach). Ale jeśli spróbowałbyś zagłębić się w jakiś temat, różnice doświadczeń życiowych (wynikających z języka -> rzeczywistości - Wittgenstein się kłania) dadzą o sobie znać i rozmowa będzie dokładnie taka jak między Kiarą a Leszkiem, mimo ich najszczerszych chęci (ja jestem przekonana, że oboje mają szczere chęci przynajmniej na poziomie świadomości).
Sama byłam nieraz w takiej sytuacji i uwierz mi, jedynym wyjściem było zakończyć rozmowę (bez kłótni i emocji, choć samo kończenie rozmowy bez "zrozumiałego" powodu musi być przykre dla drugiej strony).
Z dzieckiem może być nawet prościej, język dziecka nie jest tak bogaty jak dorosłego, ale wyobraźnia, plastyczność mózgu (plus mniej wdrukowań itp.), otwartość i ciekawość świata - ogromne. Język dziecka jest prosty i taki jest jego świat, bez zbędnych komplikacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 19:42:54 wysłane przez Lucyna D. » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #184 : Styczeń 29, 2009, 19:45:12 »

Cytuj
To proste - iść do psychologa i nie robić z forum dyskusyjnego grupy terapeutycznej.

A byłeś kiedyś u psychologa? Albo znasz jakiegoś bliżej?
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #185 : Styczeń 29, 2009, 20:29:03 »

O co tak naprawdę chodzi w tym sporze? I kto się spiera? Czyż to nie EGA tak ‘dzielnie” walczą o swoje przekonania?
Dajcie spokój z ciągłym oskarżaniem innych. To naprawdę niczego nie wnosi, burzycie tylko własną harmonię. Nie jesteście swoimi przekonaniami, więc po co tracić energię?  Wasze dusze na głębszym poziomie doskonale rozumieją się i przejawiają zupełnie inne uczucia, niż te sterowane umysłem, który w dodatku nie jest waszym. Bo ile % z tego, co w umyśle jest wasze? 

Leszku, w ten sposób nie zbudujesz merkaby. Prezentujesz wiedzę o świętej geometrii i swoim postępowaniem jednocześnie jej zaprzeczasz. Co z tego, że Kiara, czy Myśliciele nie chcą odpowiadać? Mają prawo i korzystają z tego. Postrzegamy rzeczywistość z naszej pozycji i tylko z naszej. Inni inaczej ją widzą, bo mają inne uwarunkowania.
Czy zaręczysz swoją głową, że wszystkie Twoje podejrzenia i zarzuty są słuszne?
A co, jeżeli się mylisz? Co, jeżeli brak Ci odpowiedniej wiedzy do wysnucia właściwych  wniosków? Co wtedy?
Wiesz, jak bardzo Cię lubię, dlatego nie mogę udawać, że nie widzę, jak w absurdalny sposób tracisz czas i energię (też kiedyś tak miałam  Duży uśmiech).  Skup się na przekazie czystej informacji, odpuść walkę, bo zaprzeczasz sam sobie. Daj innym żyć po swojemu, jest tyle przestrzeni …
Arteq, to samo kieruję do Ciebie. Ale zrobicie, co zechcecie. Ja tylko wyraziłam zdanie na temat tego, nie kończącego się sporu. Przepraszam, jeżeli uraziłam, nie miałam takich intencji.

Pozdrawiam  Uśmiech

Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #186 : Styczeń 29, 2009, 20:38:51 »

Podpisuję się również pod tym co napisał Ptak.
Szkoda energii na walkę czegoś z czymś, co nigdy nie było wasze, czyli EGO.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #187 : Styczeń 29, 2009, 20:59:45 »

Zrozumcie raz wreszcie, MILOSCI nie daje sie SLOWEM. Nie mozna zapakowac ja w paczke i wyslac komus by otworzyl nia swoja brame serca, to jest niemozliwe. Zadna informacja , zadna NIE JEST MILOSCIA  O WYSTARCZAJACYM POTECJALE.
MILOSC SIE PRZEZYWA, PRZEZYWAJAC WSPOLNIE OBDAROWYWUJE  NIA PARTNERA, LUB SIEBIE ( przezywajac indywidualnie), to jest ENERGIA W NAS, KTORA WDYCHAJAC Z PRZESTRZENI ADAPTUJEMY W 100%,  ZYJAC WYSOKIM SYSTEMEM WARTOSCI. LUB OBNIZAMY , ZYJAC EMOCJAMI.
NIE MOZNA PODAC INSTRUKCJI OBSLUGI NA OTWORZENIE CZAKRY SERCA, NIE MA JEJ!!!!

TO MILOSC BEZWARUNKOWA JEST KLUCZEM. GDY OSIAGA POZIOM CZAKRY SERCA PODNOSZAC SIE W NAS , ORAZ MA TEN NIEZBEDNY POTECJAL. OTWIERA CZAKRE SERCA, OTWIERA  NAM DOSTEP DO CALEJ WIEDZY W NIEJ ZDEPONOWANEJ.

POTRAFI ZROBIC  TO TYLKO I WYLACZNIE MILOSC   BEZWARUNKOWA, JEJ ENERGIA , GDY UTRZYMAMY TEN POTECJAL W SOBIE.
KAZDY MOZE OSIAGNAC TO  SAM. NIKT INNY ZA NIEGO TEGO NIE ZROBI.ALE TANIE SIE  TO DOPIERO  WOWCZAS GDY OSIAGNIEMY SWOJA PELNIE (pelnie swojego aspektu, kobiety , lub mezczyzny) a jest nim 50% potecjalu energetycznego w stosnku do mozliwosci otworzenia BRAMY SERCA.
TRZEBA POLACZYC  SWOJA MOC  (2x50%) , OBDAROWYWUJAC BEZGRANICZNA MILOSCIA PARTNERA. WOWCZAS , STANIE SIE.
MERKABA URUCHOMI SIE SAMOISTNIE.
Jezeli tak sie nie dzieje, to znaczy iz nie osiagnelismy potrzebnej mocy energetycznej w sobie  ( czytaj poziomu milosci). A co to jest ta moc? Wracamy do poczatku; MILOSC BEZWARUNKOWA.To AKCEPTACJA SIEBIE I INNYCH W 100% , niezaleznie od zadnego naszego swiatopogladu.

Uwielbiam czytac poezje o milosci, naprawde, ale zaden Hymn do Milosci, przeczytany nawet 100 razy ,nie napelni naszego serca miloscia.
Trzeba, po pierwsze ;POKOCHAC BEZGRANICZNIE SIEBIE ( ze wszystkimi niedoskonalosciami), po drugie. POSIADAJAC JUZ TAKA MILOSC W SOBIE, OBDAROWAC NIA  UKOCHANA OSOBE, AKCEPTUJAC W NIEJ WSZYSTKO, ABSOLUTNIE WSZYSTKO.
Naorawde , NIE MA INNEJ DROGI. Naprawde,  PRAWDA JEST W PROSTOCIE, KOCHAJ  TAK  JAK BYS CHCIAL BYC KOCHANY.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 22:38:50 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #188 : Styczeń 29, 2009, 21:39:17 »

Lucyna, oczywiście zgadzam się z Tobą, jednak patrząc na te 2 rózne sytuacje mamy dwa "ale":
1. Gdybym chciał im coś przekazać to próbowałbym ze wszelkich sił porozumieć się z głuchoniemym, dołożyłbym wszelkich starań - tego wymaga szacunek, a nawet zwykła rzetelność. Kiara tego nie robi i tyle.
2. jeżeli pomimo starań jak w pkt. 1 nie wychodzi mi to z szacunku dla nich przestałbym ich nękać jakimiś pismami czy listami - tym bardziej gdyby mnie wielokrotnie o to proszono. Ewentualnie spróbowałbym ponownie po jakimś czasie.

W średniej szkole do której chodziłem były klasy dla głuchoniemych i niedosłyszących oraz niedowidzących. Nie śmiem nawet porównywać doświadczenia, ale róznice w hmmm... mentalności są mi znane.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #189 : Styczeń 29, 2009, 21:56:55 »

Witaj Thotal,
a co to jest to "ego" ?  Uśmiech
- czy to jest ten glos, ktory wyraznie slysze czytajac kolejne posty
- czy to jest to ktore slucha
- czy tez to ktore wreszcie rozumie
a moze jednak ten ktory reaguje fizycznie na to co uslyszal i zrozumial?
pozdrawiam
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #190 : Styczeń 29, 2009, 22:14:45 »

Witaj Thotal,
a co to jest to "ego" ?  Uśmiech
- czy to jest ten glos, ktory wyraznie slysze czytajac kolejne posty
- czy to jest to ktore slucha
- czy tez to ktore wreszcie rozumie
a moze jednak ten ktory reaguje fizycznie na to co uslyszal i zrozumial?
pozdrawiam

O rany …  Duży uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #191 : Styczeń 30, 2009, 00:22:09 »

NASZA KIEŁBASA I TAK POKONA WASZĄ KIEŁBASĘ...


Pozdrawiam - Thotal Duży uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #192 : Styczeń 30, 2009, 00:56:53 »

NASZA KIEŁBASA I TAK POKONA WASZĄ KIEŁBASĘ...
Pozdrawiam - Thotal Duży uśmiech

Pies ją pożarł ...  Duży uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #193 : Styczeń 30, 2009, 01:10:58 »

INTERNET ZA DARMO... DLA WSZYSTKICH!!!  Duży uśmiech
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #194 : Styczeń 30, 2009, 10:12:09 »

Cytuj
2. jeżeli pomimo starań jak w pkt. 1 nie wychodzi mi to z szacunku dla nich przestałbym ich nękać jakimiś pismami czy listami - tym bardziej gdyby mnie wielokrotnie o to proszono. Ewentualnie spróbowałbym ponownie po jakimś czasie.

Nie zawsze jest to możliwe. Ja kiedyś, gdy pracowałam na etacie, miałam kolegę niesłyszącego, ale jednak "o innej mentalności", że się tak wyrażę. I codziennie prowadziliśmy ze sobą płytkie gadki (w j. migowym, a czasem też po polsku na GG), ale czasem temat był taki, że nie byłabym sobą, gdybym nie wchodziła w niego głębiej, a przynajmniej probowała.
A tu mamy forum i kilka osób nie chciałoby czytać postów Kiary, ale wierzę, że inni chętnie je czytają, ja też, i z szacunku do tych osób wypadałoby nie wymuszać na Kiarze "zamknięcia się".
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #195 : Styczeń 30, 2009, 11:16:02 »

Wykazałem kolejne niespójnośći pomiędzy tym co deklaruje a tym co robi i tyle. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że to ani trochę nie ostudzi jaj zapałów i upierdliwości. Także niech sobie plecie co jej ślina na język przyniesie.
Cóż, jeżeli ktoś uważa się za 8 cud świata to tak bywa.
Tyle ode mnie.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #196 : Styczeń 30, 2009, 11:31:28 »

Witaj Thotal,
dzieki za konstruktywna krytyke.  Duży uśmiech
Nie przypuszczalem, ze Ptaszka tak ubawie.
Ciekawe czy to jednak kogos zastanowi. Niech nikt nie mysli, ze to tylko zabawa
pozdrawiam
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #197 : Styczeń 30, 2009, 12:07:35 »

Witaj Thotal,
dzieki za konstruktywna krytyke.  Duży uśmiech
Nie przypuszczalem, ze Ptaszka tak ubawie.
Ciekawe czy to jednak kogos zastanowi. Niech nikt nie mysli, ze to tylko zabawa
pozdrawiam

Oczywiście, że to nie zabawa.
Acentaur, sorki za zbyt „swobodne” potraktowanie tematu, ale tak z rozbiegu „wpadłeś z buciorami” w nasze „suwerenne” EGA, że tylko ręce potrafiły załamać …  Duży uśmiech Nie myśl jednak, że ich nie poruszyłeś. Twoich krótkich pięć zdań dało do myślenia i to na tyle, że jak zadra siedzą w umyśle. Czyli EGO rozpatruje samo siebie w swoich ciemnych zakamarkach.

A tak w ogóle, temat wart osobnego wątku i jego dogłębnego rozpatrzenia, na ile się da.
Ciekawe, co z tego wyniknie.  Uśmiech
Pozdrawiam
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #198 : Styczeń 30, 2009, 12:24:10 »

Wszyscy się tu wymądrzamy, a wiekszość z tego wypływa  SAMI WIECIE SKĄD.
Przepychanki czyje, co, jest wazniejsze, też samo się układa we wspólnym mianowniku.

"Czytać, czytać, a nie tylko do mięsnego..." jak mawiał Laskowik

Oczywiście między wierszami.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #199 : Styczeń 30, 2009, 12:45:13 »

 
Cytat: Thotal
Wszyscy się tu wymądrzamy, a wiekszość z tego wypływa  SAMI WIECIE SKĄD.

No właśnie, skąd?
Obdarzenie czegoś nazwą, jeszcze nie rozwiązuje problemu …  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 22 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy truegaming fifa11 wild-reign kursor