Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 23:41:10


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko co wiemy o Księżycu  (Przeczytany 182775 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
frosk24
Gość
« Odpowiedz #25 : Październik 04, 2009, 23:35:30 »

frosk24  poblem w tym, że nikt nie sprawdził doświadczalnie jak długofalowo wpływają na życie ludzkie inne warunki niż te, które panują na Ziemi. Nikt nie przeżył ciąży w warunkach niemalże nieważkości w oderwaniu od ziemskiego pola magnetycznego. Dlatego moim zdaniem nikt nie będzie ryzykował na poważnie osiedlania się w bazach na powierzchni Księżyca. Chyba, że masz na myśli jego WNĘTRZE już wyposażone w technologie, których my jeszcze nie znamy  i gotowe do zasiedlenia. Kto wie ...

nie wiem czy wiesz co to jest sztuczna grawitacja a z zbudowaniem szczelnego kompleksu tez jakos nie ma problemu , smieszy mnie twierdzenie ze ksiezyc jest pusty w srodku , a niby co tam jest Coś co do niektorych to na karku faktycznie maja pusta banke
Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #26 : Październik 04, 2009, 23:42:28 »

Cytat: east
wyposażone w technologie, których my jeszcze nie znamy
Zaręczam Ci, że mamy wszystkie potrzebne technologie do zasiedlenia księżyca, ale jest to totalnie nieopłacalne i bezsensowne.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 23:42:37 wysłane przez Byt » Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #27 : Październik 04, 2009, 23:47:23 »

Zaręczam Ci, że mamy wszystkie potrzebne technologie do zasiedlenia księżyca, ale jest to totalnie nieopłacalne i bezsensowne.

nie wiem czy takie nieoplacalne i bezsensowne , wezmy np wybuch wojny atomowej elita siedzi sobie na ksiezycu a reszta walczy na skazonej ziemi , jak tez jest w tym temacie zloza innych pierwiastkow i mineralow nie wystepujacych na ziemi
Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #28 : Październik 05, 2009, 00:08:27 »

Za dużo filmów sci-fi. Pomyśl o naturze ludzkiej i zastanów się z czym wiąże się taki projekt.
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #29 : Październik 05, 2009, 00:10:31 »

Za dużo filmów sci-fi. Pomyśl o naturze ludzkiej i zastanów się z czym wiąże się taki projekt.

to samo mozna powiedziec zatem o PCH
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #30 : Październik 05, 2009, 09:16:47 »

Jak to Samcio zapodał - istnieją tam bojowe bazy podziemne.
Również, byty z innych układów o tym wspominali. Np. w rozmowach Plejadian z Laurą.

Pozdrawiam. Cool
Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #31 : Październik 05, 2009, 10:40:42 »

Europejska Agencja Kosmiczna ESA ujawniła zdjęcie obszaru na Księżycu, w który ma uderzyć impaktor amerykańskiej sondy LCROSS. Zdjęcie zostało wykonane przez sondę SMART-1.

http://wiadomosci.onet.pl/2054709,16,zobacz__gdzie_na_ksiezycu_dojdzie_do_katastrofy,item.html
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #32 : Październik 05, 2009, 11:12:26 »

frosk24  łatwo Ci ferować obraźliwe oceny (poprzednia strona ), a tu samemu ruszyć bańką trzeba .
Księżyc jest fascynujący moim zdaniem. Istnieje bardzo wiele pytań bez odpowiedzi na temat naszego satelity. Na przykład w kwestii maskonów oraz przyczyn powierzchniowego pola magnetycznego. Są relacje niezwykłego zachowania się Księżyca podczas uderzenia weń pustych członów rakiety tak, jakby był on w środku pusty.  Faktem są planowane wyprawy na Księżyc i zamiary mocarstw co do jego przyszłej eksploracji. Będzie to na pewno najdroższa eksploracja jaką kiedykolwiek zaplanowano. Nikt nie robi takich wypraw ot tak sobie.
Ciekawią mnie prawdziwe powody tak nagłego zainteresowania się mocarstw Księżycem. Jakoś nie przemawia do mnie fakt, że chcą przywozić tysiące ton księżycowej ziemi do przerobienia jeśli nie istnieje nawet technologia do produkcji energii z helu-3. Bardzo to naciągane. Ale wyprawy są faktem podanym do publicznej wiadomości. Moja interpretacje powodów księżycowych wypraw może Ci nie odpowiadać frosk24, ale przyjmij do wiadomości, że niektórych ludzi  interesują.

Jeśli ignorancja zaślepia Cię to proszę bardzo - śmiej się do rozpuku, ale bez jątrzenia tu na forum.

komandos040 nie interesuje mnie co tam Samcio zapodał czy nie. Od dawna nie czytam nawet żadnych nowych sesji. Moje zainteresowania Księżycem biorą się z zupełnie innych źródeł. Ale , tylko hipotetycznie, zastanówmy się .
Gdyby w tej jednej sprawie ( co do bojowych czy nie -baz na Księżycu )  Samcio miał rację to byłby to bardziej racjonalny powód eksploracji Księżyca niż zwożenie ton gruzu księżycowego na Ziemię. Bo tak na prawdę na Księżycu  nie ma ŻADNYCH minerałów, których eksploracja by się opłacała na wielką skalę.
Połączmy to z faktem , że eksploracja już się zaczęła i wszystkim nagle się bardzo spieszy.

Zapisane
frosk24
Gość
« Odpowiedz #33 : Październik 07, 2009, 00:37:55 »

east nawet nie mam zamiaru się śmiać , skoro księżyc zachowuje się jakby był pusty to nie oznacza że tak jest , być może jest zbudowany z pierwiastków które właśnie tak reagują


Jak to Samcio zapodał - istnieją tam bojowe bazy podziemne.
Również, byty z innych układów o tym wspominali. Np. w rozmowach Plejadian z Laurą.

Pozdrawiam. Cool

to samo można powiedzieć o księżycach marsa kiedy dwie rosyjskie sondy zniknęły w ich pobliżu w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach


edit : jeżeli ktoś chciałby zrobić sobie wodę z mózgu na temat księżyca polecam 9 części filmu Moon Rising

http://www.youtube.com/user/joseescamilla#play/all/favorites-all/0/iZ3wh2cjekE
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 01:52:42 wysłane przez frosk24 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Październik 08, 2009, 19:40:29 »

Zdaje się, że fajerwerki na Księżycu już jutro. Ktoś wie może, czy jakaś tv będzie to transmitowała?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Gość
« Odpowiedz #35 : Październik 08, 2009, 22:41:45 »

Może będą widoczne na żywo z Ziemi ?
Zapisane
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #36 : Październik 09, 2009, 07:57:29 »

Najpierw zostanie wystrzelona rakieta Atlas V Centaur. Uderzy ona w powierzchnię Srebrnego Globu o 11:30 czasu GMT (12.30 czasu polskiego) z prędkością ok. 9012 km/h. W tym czasie orbiter przeleci przez chmurę powstałego pyłu i zbada jego właściwości.

Później - o 11:34 (12.34 czasu polskiego) - sam ulegnie destrukcji, także rozbijając się w okolicach krateru Cabeus A. Naukowcy liczą, że jeśli na Księżycu jest woda, to znajduje się ona właśnie w tym rejonie.

Kosmiczny "atak" będzie można zobaczyć z Ziemi za pomocą (co najmniej 10-calowego) teleskopu, albo na stronie internetowej NASA.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Październik 09, 2009, 08:10:06 »

ok ,ale w jakim celu ta rakieta ma uderzyć w Srebrny Glob ? a co jeśli to prawda że tam są bazy obcych ? Szok Szok
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #38 : Październik 09, 2009, 08:51:00 »

Oficjalna wersja to szukanie wody... a ja mysłe ze testuja nowa bron
"Pentagon znacząco przyspieszył produkcję bomb GBU-57A/B, które przeznaczone mają być do niszczenia podziemnych bunkrów - podaje Debka File. Przesunięcie terminu zakończenia prac nad nową bronią przewiduje się teraz na grudzień 2009 roku lub styczeń 2010. Takie działanie amerykańskiego wojska ma związek z ujawnieniem drugiego programu atomowego Iranu.
Izraelski serwis Debka File sugeruje, że te amerykańskie superbomby budowane są z myślą o ewentualnym ataku na irańskie podziemne instalacje będące elementem programu atomowego. Zachód obawia się że ukrytym celem Teheranu jest budowa broni atomowej.

Bomba ma ważyć 15 ton, ale najważniejsze jest to, że przed eksplozją ładunku ma się wbić w ziemię na głębokość nawet 60 metrów. Jest to niezwykle ważne, bo irańskie instalacje ukryte są właśnie w podziemnych bunkrach.

Źródła militarne w USA - na które powołuje się Debka File - twierdzą, że najważniejsze agencje obronne jak i lotnictwo walczą teraz z czasem, aby jak najszybciej przystosowywać luki niewidzialnych dla radarów bombowców B2 na potrzeby nowych bomb. B2 miałby je przenosić, a następnie zrzucać.

Prace nad superbombami ruszyły ze zdwojoną siłą już w maju, kiedy to USA dowiedziały się o istnieniu ukrywanych dotychczas instalacji do wzbogacania uranu. Instalacje te mieszczą się w okolicach miasta Kom w środkowym Iranie.

Jak pisze Debka File, Kongres USA po cichu zwiększył już poziom finansowania prac. Obama zatem przygotowuje armię na wypadek interwencji militarnej w Iranie. Jest to też karta przetargowa w zbliżających się negocjacjach w Genewie nt. programu atomowego Iranu. Teheran będzie musiał brać pod uwagę możliwość precyzyjnego, chirurgicznego uderzenia w instalacje do wzbogacania uranu. Mogłoby to zastopować program atomowy.

Pierwszy termin pełnej gotowości tak bomb jak i samolotów do ich przenoszenia to grudzień tego roku. To aż trzy lata wcześniej niż pierwotnie planowano."
Według mnie te bomby juz dawno istnieja tylko nie mieli ich gdzie wyprobowac
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Październik 09, 2009, 08:56:34 »

O Boże kochany ,ale dlaczego na naszym ślicznym Srebrnym Globie ? Szok Załatwili już Zimię i teraz biorą się za kosmos.Czy ludzie ( mafia rządzaca światem ) nie zna umiaru ? dlaczego nikt zwykłych ludzi nie pyta o zdanie.My chcemy zyć w pokoju i miłości ,a nie w strachu i nienawiści.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #40 : Październik 09, 2009, 09:15:19 »

chanel to tylko moje zdanie. A tak naprawde ich nigdy nie interesowało czego chca zwykli ludzie
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #41 : Październik 09, 2009, 09:26:38 »

Wyłączność ma Telewizja Kosmiczna - Asgard1.  Duży uśmiech
Zapisane
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #42 : Październik 09, 2009, 10:32:52 »

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Październik 09, 2009, 12:12:11 »

blekitnyadam dziękuję za linka, od pół godziny już oglądam Mrugnięcie
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #44 : Październik 09, 2009, 12:20:32 »

ja dopiero teraz włonczyłem musiałem odejsc od kompa Smutny
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #45 : Październik 09, 2009, 12:54:16 »

Walnęło , poszła kupa kurzu , Panowie i Panie sobie pogratulowali  ( trudno byłoby w TAKI cel nie trafić ) i teraz komentują sobie. Ale mimo wszystko i tak warto było obejrzeć widok na Księżycu na żywo. Widok, którego już nigdy na żywo nie obejrzymy.
Fascynujące .
Zapisane
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #46 : Październik 09, 2009, 13:05:38 »

Ta potwierdzam
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Październik 09, 2009, 13:13:09 »

A do mnie akurat zaraz po uderzeniu zadzwonił telefon i musiałam odejść od monitora. Naprawdę było pokazane coś jeszcze po samym zderzeniu? Ja się zawiesiłam na tym, jak koleś wyciągnął rękę, żeby drugi mu piątkę przybił, ale tamten go olał, wziął kurtkę i wyszedł Uśmiech
A potem nie wydawało mi się, żeby jeszcze coś pokazywali z Księżyca. Zerkałam raz na jakiś czas.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
blekitnyadam
Gość
« Odpowiedz #48 : Październik 09, 2009, 13:15:42 »

poza mozliwoscia zobaczenia ksiezyca z bliska i nazywo nic ciekawego nie pokazali, liczylem na jakies materiały z ziemi o sile wybuchu i tp moze w wiadomosciach cos pokarza

dla tych co nie ogładali
http://www.youtube.com/watch?v=KzwhDe5FQag&feature=player_embedded
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 13:48:28 wysłane przez blekitnyadam » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #49 : Październik 09, 2009, 13:18:20 »

Oglądałam jednocześnie na CNBC i na stronie NASA. Na CNBC puścili materiał pół minutowy, ze 20 sekund przed uderzeniem i kilka po. Potem żadnych szczegółów nie omawiali, jedynie poklaskali trochę i następny temat.
Może jeszcze dzisiaj powiedzą coś więcej.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

akademiajazdykonnej telenovelasmundo pifpaf zabojcy amigos