Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 21:06:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Planeta X  (Przeczytany 156128 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zuza
Gość
« : Październik 29, 2008, 14:59:15 »

Legenda o niej jest stara jak świat. Znano ją jako: Nemezis, Dark Star, Marduk, wreszcie Nibiru. Podobno gwiezdny przybysz zbliża się do Ziemi, a katastrofę kosmiczną, jaką zwiastuje, poprzedzają huragany, tsunami i klęski żywiołowe. Najgorsze ma jednak nastąpić w ciągu kilkunastu miesięcy po 21 grudnia 2012 r., co ponoć potwierdza również kalendarz Majów! Czy o nadciągającej zagładzie wiedzą rządy poszczególnych państw? Czy właśnie z tego powodu Watykan wybudował w Arizonie obserwatorium astronomiczne? I co ma z tym wszystkim wspólnego apokryficzna Biblia Kolbrin i tajemniczy Komitet Trzystu? Obszerna publikacja Przemysława Nowakowskiego dotyka gorącego tematu, dyskutowanego w czasopismach, książkach i na forach internetowych. Mit o Planecie X poznajemy głosami jego zwolenników i przeciwników. Z entuzjastycznymi wypowiedziami badaczy jaskrawo kontrastują sceptyczne wnioski astronomów. – Nic w tej fantastycznej opowieści nie jest jasne, a niektóre dane stoją w jaskrawej sprzeczności z wiedzą astronomiczną… – mówi jeden z nich.
http://www.nieznanyswiat.pl/content/view/240/2/

też artykul w podanym w linku czasopismie... Uśmiech 2
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2008, 15:48:22 »

Link do tego artykułu podawał już wcześniej Janusz w temacie: " Kolizja planet czy może sprawka Nibiru" Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
teofil
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2008, 23:59:09 »

warto zajrzeć

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49705058,134054455,5727514,0,forum.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2008, 00:06:45 wysłane przez teofil » Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 09, 2008, 10:19:55 »

Taka planeta raczej nic nie zrobi Język To nie mozliwe zeby sie zblizyla sie do ziemi jako 12 planeta naszego ukladu. W 2012 ma byc hiperaktywnosc slonca, a to co innego niz jakas biedna planetka. Ewentualnie pojawi sie drugie slonce, ktorym bedzie Wenus. Mozliwe ze bedzie swiecil przez MEGA zorze polarna spowodowana przez swoje pole magnetyczne probojace obronic sie przed szkoldliwym wiatrem slonecznym. Wydaje mi sie ze z ta hiperaktywnoscia jest duze prawdopobobienstwo ze wzgledu na mala ilosc dotychczasowych plam slonecznych tak jakby sie teraz wszystko kumulowalo jak w duzym lotku. Jak sloneczko wyrzuci za jednym zamachem czasteczki naladowane elektyczne.Na wikipedi jest napisane ze slonce w tym roku bylo najspokojniejsze od 54 lat Uśmiech Dam wam dowód:

http://pl.wikinews.org/wiki/Najspokojniejsze_S%C5%82o%C5%84ce_od_54_lat
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Listopad 18, 2008, 22:41:04 »

Zbliża się katastrofa w Ziemię uderzy czerwona planeta.
To ostrzeżenie pochodzi z ksiązki pt.''HERCOLÓBUS Czerwona Planeta'' wydanej
we Wrocławiu.Wiadomość pochodzi od fundacji Nautilus.
http://www.nautilus.org.pl/?i=1607 Mrugnięcie Szok
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 06, 2008, 13:25:16 »

http://kosmita.wolne-media.h2.pl/?p=131
Cytuj

Meteor leci, leci i doleci?
Data publikacji: 01.10.2007 | Autor Hejal | Kategoria: Ziemia w przyszłości

Ziemianie powinni opracować program przetrwania cywilizacji na wypadek zderzenia z meteorem. Meteor leci i jeżeli nie dacie mu rady, rąbnie w Ziemię i zniszczy wszystko co znacie. Nie możemy temu przeciwdziałać, bo zdarzenie zaprogramowała Kreacja, ale możemy przed nim przestrzec.

Skutki kolizji z Czerwonym Meteorem zależeć będą od ludzkości - czy wszystkie narody zjednoczą się aby zapobiec katastrofie, czy też będą działać na własną rękę nie przyjmując do wiadomości faktu, że w pojedynkę są zbyt słabe aby stawić mu czoła. Jeżeli Ziemianie nie poradzą sobie z zagrożeniem i dojdzie do katastrofy, wówczas współczesna cywilizacja upadnie, a zrodzi się nowa.

Miejscem zaprogramowanego przez Kreację zderzenia Czerwonego Meteora z Ziemią jest obszar między Polską, Ukrainą i Białorusią, ale według symulacji wynika, że część ludzkości przystąpi do działania i meteor zboczy na Alaskę. Ale to nie uchroni świata przed katastrofą. Aby uniknąć zagrożenia w ratowaniu Ziemi powinny wziąć udział wszystkie państwa świata a nie część.

Możecie wykonać krok do przodu na drodze pokojowego współdziałania wszystkich krajów i pokojowych reform, albo budując nowy świat na zgliszczach starego. Pierwsza droga jest łatwiejsza, ale wymaga dobrowolnego wyrzeczenia się dumy, polityki, kłamstw i honoru. Druga droga jest trudniejsza, ale gdy ludzkość będzie borykać się z głodem, chorobami i śmiercią sama zrozumie na jakich wartościach odbudować świat.

Tak czy siak zdarzenie doprowadzi do ewolucji ludzkości w pożądanym przez Kreację kierunku. Czy tego chcecie czy nie. Ludzie nie zaczną dbać o Ziemię, dopóki nie poczują że ją tracą.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2008, 14:56:35 »

no dzięki wielkie za pocieszenie że walnię w Polskę
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 06, 2008, 16:01:51 »

Czy walnie w Polskę, w Ukraine, RPA, czy Meksyk, to nieistotne. Jak pierdzielnie, to narobi takiego bajzlu, że rzeczywiscie zewnetrzni obserwatorzy bedą mogli mówić o nowym kierunku ewolucyjnym.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 07, 2008, 12:48:36 »

Może dlatego tak się spieszą w CERN , aby wreszcie poznać, zrozumieć  , czym jest MASA . Jeśli zrozumiemy naturę materii i nauczymy się nią sterować  to można będzie uniknąć zderzenia ... może.
Zapisane
Kefas
Gość


Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 25, 2009, 03:42:31 »

Witajcie.

Mam takie pytanie. NIbiru i kiedy tak naprawde bedzie widoczna. pszecientny smiertelnik zainteresowany astonomia posiada scope o realnym zblizeniu powiedzmy 200-250 x. I jest nas naprawde wielu. z powodow niskiego polskiego nie wgryzlem sie jeszcze do konca w sesje. a z tego co wyczytalem golym okiem od maja.

Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc.

Pozdrawiam
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 25, 2009, 09:52:59 »

Cześć Kefas Uśmiech
Z tego co mi wiadomo to w sesjach była mowa o drugiej połowie roku.
Pozdrawiam chanell
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 25, 2009, 11:41:25 »

Cześć Kefas Uśmiech
Z tego co mi wiadomo to w sesjach była mowa o drugiej połowie roku.
Pozdrawiam chanell

Tak, ale gołym okiem, więc średniozaawansowanym teleskopem amatorskim już teraz...
Zapisane
Kefas
Gość


Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 26, 2009, 02:32:41 »

Hej

witam ponownie
po pierwsze dzieki za wlasciwie natychmiastowa odpowiedz.
o mnie i kolegach - w sumie 12 osob ze wspolnych zainteresowan laczy nas najbardziej ogladanie nieba, glownie noca Uśmiech
powaznie zainteresowanych/zajawionych Nibiru (i glownie jej znalezieniem - koordynaty) 5 . Z czego 3 maja mozliwosc obserwacji prawie codziennie - lokacja.
Ja niestety jestem z nich wylaczony; Londyn. I do najbliszszej "ciemnej" gorki mam 2-3h. Staram sie tam bywac raz w tygodniu od ponad 3 mcy. No i glownie Orion Orion i okolice.
Z naszej 12 tylko 4 osoby sa z drogiej strony, ale zato 3 w australi. Chichot
I kilku ma szkielka bardziej wyrafinowane od mojego.
Czy ktos z was tez Jej szuka???

A do moderatora - Gdzie i jak to przeniesc bo zboczylem troszke z tematu.

Z pozdrowieniami

Kefas
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 27, 2009, 08:37:31 »

Samuel mówił, że gdzieś od połowy tego roku - czerwona, w okolicach gwiazdozbioru Oriona
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 27, 2009, 10:51:49 »

Hej

witam ponownie
po pierwsze dzieki za wlasciwie natychmiastowa odpowiedz.
o mnie i kolegach - w sumie 12 osob ze wspolnych zainteresowan laczy nas najbardziej ogladanie nieba, glownie noca Uśmiech
powaznie zainteresowanych/zajawionych Nibiru (i glownie jej znalezieniem - koordynaty) 5 . Z czego 3 maja mozliwosc obserwacji prawie codziennie - lokacja.
Ja niestety jestem z nich wylaczony; Londyn. I do najbliszszej "ciemnej" gorki mam 2-3h. Staram sie tam bywac raz w tygodniu od ponad 3 mcy. No i glownie Orion Orion i okolice.
Z naszej 12 tylko 4 osoby sa z drogiej strony, ale zato 3 w australi. Chichot
I kilku ma szkielka bardziej wyrafinowane od mojego.
Czy ktos z was tez Jej szuka???

A do moderatora - Gdzie i jak to przeniesc bo zboczylem troszke z tematu.

Z pozdrowieniami

Kefas

Bardzo dobrze że tutaj są specjaliści którzy mają odpowiedni sprzęt i są w odpowiednim miejscu ( bo nawet Australia ) Powodzenia w poszukiwaniach ; sam jestem zainteresowany tą planetą słyszałem sporo o niej jednak mam techniczne słabe możliwości jej szukania
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2009, 13:25:42 »

e tam Nautilus to niezbyt dobre źródło informacji. Co do tego cytatu ze strony Hejala - fajnie że nie napisał nawet o tym kiedy to się wydarzy, i unika odpowiedzi. 2012 czy jak? Sam nie wiem.
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 27, 2009, 13:28:31 »

e tam Nautilus to niezbyt dobre źródło informacji.

Nautilus to bardzo dobre zródło informacji - oni od dawna zajmują się taką tematyką nie są laikami w tym
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Styczeń 27, 2009, 13:36:57 »

e tam Nautilus to niezbyt dobre źródło informacji.

Nautilus to bardzo dobre zródło informacji - oni od dawna zajmują się taką tematyką nie są laikami w tym

Nautilus to bardzo dobre źródło informacji, choć w wielu rzeczach są strasznymi laikami, mimo, że zajmują się nimi długo - często po prostu nie wchodzą głębiej.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 27, 2009, 15:30:06 »

Nautilus to bardzo dobre źródło informacji, choć w wielu rzeczach są strasznymi laikami, mimo, że zajmują się nimi długo - często po prostu nie wchodzą głębiej.

każda instytucja ma swoje wady i zalety ale oni są dobry zródłem info - wkońcu mało zajmuje się taką tematyką jak oni
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 27, 2009, 16:48:47 »

Nautilus często karmi bajkami. Planeta X nie istnieje, chodzi o coś innego mianowicie o Niszczyciela. To o ile pamiętam, asteroida. Wielka. Zbliża się w naszą strone, ale my mamy lajt bo do Ziemii zbliży się w 2225 roku. Plejaranie już rozkminiają jak zmienić jej orbite, więc może drążą. Na dzień dzisiejszy mamy przechlapane w Czerwonym Meteorem o którym wspominał Hejal (o czym już była mowa w książce ,,Ufo z plejad''). Nie ma się czego obawiać. Jeśli ufać przepowiedniom Plejaran (wszystkie się sprawdziły) to będzie przypał z III wojną światową, w sumie to dość niedługo.
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 27, 2009, 16:51:57 »

aha z tym czerwonym meteorem to sorry, nie nie ma się czego bać, meteor uderzy niedaleko Polski. Jeśli cały świat nie połączy sił to meteor rąbnie i nawet Jezus nie zdaży przyjść ze swoimi aniołami i brygadą, ani besta 666 nie wyjdzie z morza, bo my od razu bedziemy martwi
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 27, 2009, 16:56:35 »

Planeta X nie istnieje, chodzi o coś innego mianowicie o Niszczyciela. To o ile pamiętam, asteroida. Wielka. Zbliża się w naszą strone, ale my mamy lajt bo do Ziemii zbliży się w 2225 roku.

Do końca nie ma pewności ani czy istnieje ani czy jej nie ma ale za max 2 lata się wszystko okaże na 100 %

To o ile pamiętam, asteroida. Wielka. Zbliża się w naszą strone, ale my mamy lajt bo do Ziemii zbliży się w 2225 roku.

To faktycznie lajt bo nie dożyjemy tego . apropo była reż mowa o asteroidzie która ma niebezpiecznie zbliżyć się do Ziemii w 2029 r ( po kilku dniach od oświadczenia tego NASA zaprzeczyła bo niby przeliczyli i już im wyszło że nic nie zrobi  ale to kwestia dyskusyjna )

Nie ma się czego obawiać. Jeśli ufać przepowiedniom Plejaran (wszystkie się sprawdziły) to będzie przypał z III wojną światową, w sumie to dość niedługo.

Jakie przepowiednie ?? Kogo to ?? Mógłbyś rozwinąć temat bo nie słyszałem o tym
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 16:56:51 wysłane przez Cysio91 » Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 27, 2009, 17:28:28 »

Cytuj
apropo była reż mowa o asteroidzie która ma niebezpiecznie zbliżyć się do Ziemii w 2029 r ( po kilku dniach od oświadczenia tego NASA zaprzeczyła bo niby przeliczyli i już im wyszło że nic nie zrobi  ale to kwestia dyskusyjna )

mówisz o Apophis. Spokojnie, nie rąbnie.

Cytuj
Jakie przepowiednie ?? Kogo to ?? Mógłbyś rozwinąć temat bo nie słyszałem o tym

 Wiele z wydarzeń które już miały miejsce zostały przepowiedziane lata wcześniej. Autorami są Plejaranie. Poszukaj sobie ,,przepowiednie Plejaran'' mnóstwo tego w internecie. Ich przepowiednie na przyszłosć są bardzo niepokojące, zresztą polecam Ci książke ,,Ufo z Plejad, można ją przeczytać/przesłuchać na:

http://www.sm.fki.pl/Billy_Meier/Billy_Meier.php?nr=ufo_z_plejad_1 
 
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #23 : Luty 11, 2009, 20:29:59 »

Nie wiem co to jest , planeta czy cos innego ale bardzo mnie zaciekawil jej widok jest duzo wieksza od innych gwiazd na niebie i zrobilam to zdjecie  nokia n95 ,jak sie patrzy to jest duzo wieksze i migocze duza iloscia koloròw
 Coś
jestem teraz zagranica pòlnocne wlochy

[załącznik starszy niż 60 dni - usunięty przez administratora]
Zapisane
diabolicq
Gość
« Odpowiedz #24 : Marzec 13, 2009, 10:58:51 »


Co tam jest?

 
Naukowcy zajmujący się badaniem promieniowania kosmicznego wpadli na ślad czegoś, co powoduje odmienne zachowanie elektronów. Wskazuje to jednocześnie na fakt, że ów obiekt kosmiczny musi leżeć bardzo blisko naszego układu słonecznego, choć pozostaje nam wciąż nieznany. Uczeni zastanawiają się, czym może być – pulsarem, czarną dziurą, ciemną energią, a może czymś innym…

_____________________________________________________


NASA

Międzynarodowa grupa badaczy odkryła zagadkową nadwyżkę elektronów, które bombardują Ziemię z kosmosu. Źródło tego kosmicznego promieniowania jest nieznane, ale musi leżeć blisko naszego układu słonecznego i może być to ciemna materia.

- To duże odkrycie – mówi współautor badań John Wefel z Louisiana State University. Po raz pierwszy ujrzeliśmy źródło promieni kosmicznych odmienne od tego emitowanego przez galaktyczne tło.

Galaktyczne promieniowanie kosmiczne to w rzeczywistości cząsteczki subatomowe, którym ogromną szybkość nadały wybuchy odległych supernowych i inne gwałtowne wydarzenia. Pełno ich w całej Drodze Mlecznej i formują one mgłę cząsteczek, które napływają do naszego systemu słonecznego ze wszystkich stron. Promienie kosmiczne składają się głównie z protonów i cięższych jąder atomowych, z odrobiną elektronów i fotonów, które wieńczą skład tej mieszanki.

Aby zbadać najsilniejsze i najbardziej interesujące promieniowanie, Wefel i jego koledzy ostatnie 8 lat poświęcili badaniom z użyciem balonów stratosferycznych przenoszących ufundowany przez NASA detektor promieni nazwany ATIC (Advanced Thin Ionization Caliometer). Co ciekawe, dzięki niemu udało się odkryć coś nieprzewidzianego przez naukowców.

Wefel porównuje to do sytuacji na drodze, kiedy to nagle wśród wielu zwyczajnych mini-vanów i ciężarówek pojawia się kolumna Lamborghini.

- Nikt nie spodziewał się takiego widoku – mówi.

W czasie pierwszych prób w 2000 i 2003 roku, ATIC naliczył 70 anomalnych elektronów, których cechy znacznie różniły je od tych, jakie emituje galaktyczne promieniowanie kosmiczne. 70 może nie wydawać się ogromną liczbą, ale dla naukowców do spora nadwyżka.

- Źródło tych egzotycznych elektronów musi znajdować się w miarę blisko naszego układu słonecznego, w odległości nie większej niż jeden kiloparsek – mówi Jim Adams z Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla.

Skąd jednak ten wniosek? Adams wyjaśnia, że naładowane elektrony wraz z podróżą przez galaktykę tracą energię. Dlatego też owe anomalne elektrony mają lokalną naturę. Niektórzy z członków grupy, która je odkryła uważają, że ich źródło leży znacznie bliżej.

- Niestety, nie potrafimy wskazać ich źródła – mówi Wefel.

Detektor ATIC unoszony na balonie

Choć detektor ATIC mierzy kierunek napływających cząsteczek, trudno potem przełożyć je na dane koordynaty.

Ta niepewność z kolei daje otwarte pole wyobraźni. Niektóre z możliwości wskazują na leżący w pobliżu pulsar, „mikrokwazar” lub czarną dziurę – gdyż wszystkie z tych tworów zdolne są nadawać prędkość elektronom. Możliwe jest, że podobny obiekt znajduje się w niewielkiej odległości i nie został jeszcze wykryty. Wystrzelony niedawno przez NASA teleskop kosmiczny ma za zadanie badanie nieba w poszukiwaniu tych obiektów.

Jedną z najciekawszych możliwości, o której mówią naukowcy jest ciemna materia. Istnieje pewna klasa teorii fizycznych, które szukają połączenia grawitacji z innymi fundamentalnymi siłami, wskazując na istnienie ukrytych wymiarów w liczbie ok. 8, które mogą istnieć obok trzech nam znanych. Popularnym, choć jeszcze nieudowodnionym wyjaśnieniem dla ciemnej materii jest idea zakładająca, że zamieszkuje ona właśnie inne wymiary. Odczuwamy jej obecność poprzez siły grawitacji, ale nie wyczuwamy ich w taki czy inny sposób. Z nich pochodzić mogą cząsteczki, które manifestują się w naszym trójwymiarowym świecie i to one rejestrowane są przez ATIC.

Być może wkrótce uda się powiedzieć więcej na temat tajemniczego „obiektu” w naszym sąsiedztwie, choć jeśli to ciemna materia, może nie być tak łatwo. Można jednak ją odnaleźć szukając innych jej produktów, w tym promieni gamma.

- Czymkolwiek to jest, może okazać się zdumiewające – podsumowuje Adams.

Serwis NPN
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

eneaekstraliga2014 moloromme ogrodowe kalinowatyper kolospawalniczeswc