Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 23, 2024, 14:53:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WIEDZA TAJEMNA UKRYTA W OBRAZACH .  (Przeczytany 510904 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #675 : Wrzesień 18, 2012, 10:40:45 »

Zastanawialiście się dlaczego Bog przedstawiany na obrazach,jest zawsze starcem ?

mój NIE Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #676 : Wrzesień 18, 2012, 21:16:08 »

Dostałam zagadkę do rozwiązania,mam pewne skojarzenia ,ale nie chcę nic sugerować .Czekam na wasze opinie. Co mają ze sobą wspólnego :
Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej
Księżyc
Jan Twardowski - alchemik
Co oznacza układ rąk ,odchylenie głowy ...?

Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #677 : Wrzesień 20, 2012, 23:41:42 »

Cytuj
Dostałam zagadkę do rozwiązania,mam pewne skojarzenia ,ale nie chcę nic sugerować .Czekam na wasze opinie.

Niewiasta obleczona w słońce− postać z Apokalipsy św. Jana Apostoła, opisana w rozdziale 12.

Matka Boża z Guadalupe

Często w sztuce religijnej, przede wszystkim Kościoła katolickiego Maryja przedstawiana jest jak niewiasta opisana w Apokalipsie. Wokół jej postaci zarysowywana jest świetlista poświata, pod nogami odwrócony przygaszony księżyc, wokół zaś głowy wieniec z dwunastu gwiazd. Znanym przedstawieniem Matki Bożej w takiej postaci jest cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku. W przedstawieniu tym Maryja jest ukazana jako kobieta brzemienna, a więc tak jak to zostało opisane w tekście Apokalipsy.

Wizja św. Jana na Patmos, obraz Tobiasa Verhaechta.

Natchniony autor ostatniej księgi Nowego Testamentu zaraz po opisaniu tego, co ma się wydarzyć na głos siódmej trąby, przechodzi do zreferowania kolejnego widzenia. Bohaterami wizji są tajemnicza niewiasta oraz smok, którzy w wydaniach tłumaczeń biblijnych na języki narodowe pisani są z dużej litery.
Niewiasta obleczona jest w słońce, ma pod nogami księżyc, wokół jej głowy widnieje wieniec z dwunastu gwiazd. Autor podkreśla, iż kobieta spodziewa się dziecka, jest brzemienna. Jednocześnie przedstawiony zostaje potężny smok koloru ognia z siedmioma głowami, dziesięcioma rogami i siedmioma diademami, odpowiadającymi liczbie głów. Bestia nastaje na życie mającego urodzić się chłopca. W dramatycznym momencie dziecko zostaje uniesione do tronu Boga. Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie Bóg zapewnił jej byt przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni (wersety 1–6).

Kolejna scena to walka Michała Archanioła ze smokiem. Smok, którego tekst biblijny nazywa oskarżycielem, wężem starodawnym, szatanem i diabłem, został pokonany. Karą dla smoka jest strącenie go na ziemię, gdzie i tak jego dni są policzone. W gniewie stara się jeszcze zaszkodzić niewieście i jej potomstwu (wersety 7–12).
 
Trzecia scena, pełna dynamiki, związanej z prześladowczymi działaniami smoka i ucieczką niewiasty. Niewiasta dzięki orlim skrzydłom, które zostały jej dane, pierzcha na pustynię, do miejsca specjalnie dla niej przygotowanego, z dala od węża. Wąż wypuszcza w jej kierunku rzekę ze swoich wnętrzności, ta jednak nie zdołała zaszkodzić niewieście, gdyż ziemia otwarła się i pochłonęła jej nurty (wersety 13–18).

Maryja jako Niewiasta obleczona w słońce na obrazie Rubensa.

Według egzegezy kolektywnej niewiasta obleczona w słońce jest symbolem Narodu Wybranego w czasach ostatecznych, ludu, który zawarł przymierze ze swoim Bogiem. Postać niewiasty z rozdziału 12 Apokalipsy jest przeciwieństwem nierządnicy z rozdziałów 17–9, która w rozdziałach 19 i 21 przemieni się w oblubienicę Baranka i niebieskie Jeruzalem. Jak rozdział 4 z opisem wizji tronu Bożego otwierał część księgi, w której przedstawiona została Historia Zbawienia i czasy sądu, tak rozdział 12 otwiera drugą część, nazywaną przez egzegetów eklezjalną, w której autor zawarł opis prześladowań wspólnoty Chrystusa i zwycięstwo w czasach ostatecznych. Męski potomek to mesjasz, długo oczekiwany wybawiciel. Niewiasta, jego matka, przedstawiona jest jako figura kosmiczna i niebiańska − obleczona w słońce, księżyc i gwiazdy (odwołanie do Księgi Izajasza, gdzie w rozdz. 60 w podobnych rysach opisana zostaje Córa Syjonu). Dwanaście gwiazd symbolizuje dwanaście pokoleń Izraela. Niewiasta jest więc personifikacją ludu Nowego Przymierza, wspólnoty wierzących, Kościoła. Bóle rodzenia to czas wydania na świat wszystkich wierzących, ogółu świętych i zbawionych w czasach ostatecznych. Smok to Szatan nastawający na dobro dzieci Kościoła. Bóg opiekuje się swoim ludem podczas całej ziemskiej wędrówki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Niewiasta_obleczona_w_s%C5%82o%C5%84ce

A rozwiązanie zagadki może być takie.....
Twardowski był alchemikiem, który (błądził)szukał nieśmiertelności. Księżyc to materia z której wyzwoli nas Zbawiciel, na którego cudowne narodzenie zgodziła się dziewica Maryja. Matka Boska była tym prawdziwym alchemicznym naczyniem, które dało pierwszego nieśmiertelnego. Skrzyżowane ręce i pochylona głowa w tym wypadku to symbol pokory i zgody, czyli...... ''Niech mi się stanie''.

Symbol krzyża na półksiężycu.

Księżyc jest też symbolem łodzi przenoszącej na tamten świat oraz znakiem powrótu z krainy śmierci. ''Ego eimis anastasis'' - ''Ja jestem zmartwychwstaniem'' to słowa dające wiarę i nadzieję w spełnienie obietnicy Boga.
Anch stojący na półksiężycu symbolizuje zwycięstwo ducha nad materią. Anch - wieczyste życie, wieczysty duch, natomiast księżyc to materia. Symbol znany był także templariuszom, rycerzom Jezusa, umieszczali go na swoich budowlach.

Kościół templariuszy w Garway.

W legendzie o Parsifalu i św Graalu, łódź była również symbolem poszukiwania nieśmiertelności i wyzwolenia z okowów śmierci.

Parsifal i św. Graal.

W astrologii, księżyc wyobrażano sobie pod postacią młodzieńca z sierpem u ramion i zwano go królem oraz zbawicielem (''soter''). Pamiętajmy, że nazwa Księżyc oznacza syna księcia. Sierp księżyca jest więc zapowiedzią przyjścia na świat syna bożego. Uśmiech

Edit. Przywrócono obrazy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 23:24:17 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #678 : Wrzesień 23, 2012, 20:27:11 »

Janusz ,jak zwykle jesteś wspaniale przygotowany Uśmiech Dziekuję ,jednak chodziło o ten konkretny obraz MB Ostrobramskiej .
Okazało się jednak ze autor zagadki dał mi podpowiedź i była nią : głowa,palce , Księżyc i Twardowski a potem  "Święta powinna być a-symetria, dzięki niej wszystko się rusza. Materia goni energię, i odwrotnie. Czarna Mewa goni Białą Męwę "
To już zupełnie zgłupiałam i dlatego prosiłam was o pomoc. Najpierw skojarzyłam srebrny półksiężyc ze srebrnym globem ,ale potem przyszedł mi na myśl symbol islamu.Pomyślałam co ma MB wspólnego z islamem ? Recę skojarzyłam z czarną mewą ,ale gdzie jest biała ? Wiem z bajki o panu Twardowskim ze diabeł dorwał go w karczmie Rzym i chciał porwać gdzieś  do odległego miejsca.Twardowski gorąco modlił się do Maryji zeby mu pomogła i wtedy przypomniał sobie że w cyrografie który podpisał był warunek.Otóż diabeł miał go zawołac po imieniu ale niestety go nie znał.Czart wystraszył się i upuścił Twardowskiego a ten spadł na Księżyc.Jak wiesz trochę się nagłowiłam ,a odpowiedź jest prosta i brzmi

"Patrzę na was z nieba ( Księżyca ) " to jest oczywiście interpretacja autora zagadki.Kto zna bajkę o Panu Twardowskim to skojarzy.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #679 : Wrzesień 23, 2012, 20:52:43 »

Można z tego wnioskować, że cała zagadka związana jest z księżycem i tam trzeba jej szukać. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2012, 20:55:59 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #680 : Wrzesień 23, 2012, 21:07:06 »

No właśnie !  Też doszłam do takich wniosków,zwłaszcza że obecnie znowu wzrosło zainteresowanie tym ciałem niebieskim.No i ten film " Celestial " też dał dużo do myslenia.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #681 : Wrzesień 23, 2012, 21:22:33 »

Możliwe jest, że w najbliższym czasie wiele się w tej kwestii wyjaśni. Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #682 : Wrzesień 23, 2012, 22:28:39 »

hm ksiezyc moze symbolizowac szatana - weza (moze baza obcych:).. no ale jak do tego ma sie syriusz i wenus? Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #683 : Wrzesień 24, 2012, 10:25:33 »

hm ksiezyc moze symbolizowac szatana - weza (moze baza obcych:).. no ale jak do tego ma sie syriusz i wenus? Uśmiech
quetz napisz coś więcej -bliżej Uśmiech skąd pomysł że to symbol szatana ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 10:25:56 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #684 : Wrzesień 24, 2012, 20:31:41 »

hm no roznie to bywa ale ogolnie ksiezyc kojarzony jest z ciemnymi mocami, rytualami , pelnia itd..a pozatym Maryja zawsze depcze weza, albo ma ksiezyc u swoich stop..Uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #685 : Wrzesień 25, 2012, 09:31:12 »

Oto prawdziwy kod Leonarda da Vinci. Największa zagadka wielkiego mistrza

http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Oto-prawdziwy-kod-Leonarda-da-Vinci-Najwieksza-zagadka-wielkiego-mistrza,wid,14952628,wiadomosc.html
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #686 : Wrzesień 25, 2012, 20:16:44 »

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/anunnaki/anu_13a.htm&prev=/search%3Fq%3Dnahash%2Bmoon%26start%3D50%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1019%26bih%3D627%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=v_9hUKCMPIXPsgbP4IAw&ved=0CEkQ7gEwBjgy

tu jest  o ks rodzaju itd.. sin - grzech - to byl Bog ksiezyc..
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #687 : Wrzesień 25, 2012, 20:23:49 »

To nie malowal Leonardo. To tylko tyle. Pa!
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #688 : Wrzesień 25, 2012, 21:06:43 »

Cytuj
tu jest  o ks rodzaju itd.. sin - grzech - to byl Bog ksiezyc..


quetz trochę skomplikowane to tłumaczenie przez google ,ale można się zorientować.Jednak jest powiązanie .Powoli ,ale mozna dopasowac wszystkie klocki układanki.Bóg Księżyc,Twardowski ,Matka Boska ,która patrzy na nas z Księżyca.Zawsze zastanawiałam się jak wyglądało wniebowstąpienie NMP. Nigdy nie miałam smiałości spytać księdza na lekcji religii.Teraz myślę że było to po prostu wzięcie na statek kosmiczny ,może właśnie na Księżyc  Duży uśmiech 
O kurcze ale mnie poniosło  Duży uśmiech Duży uśmiech

Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #689 : Wrzesień 26, 2012, 12:17:16 »

hm ksiezyc moze symbolizowac szatana - weza (moze baza obcych:).. no ale jak do tego ma sie syriusz i wenus? Uśmiech
ciekawe, ze i mnie to wpadlo do glowy. Bo obrazy powstale za panowania chrzescijanstwa, czesto owszem zawieraja uniwersalne symbole ale sa one obliczone na zatarcie sladow albo jako krzyk protestu. Tam jest wszystko pomieszane i trzeba sie dobrze zystanowic co autor mial na mysli.
Ale sprawa ksiezyca, wenus, syriusza. W wielu mitologiach pojawiaja sie informacje jakos je laczace. Najpierw rola tzw. psiej gwiazdy. Moze ona przeslania wplyw , ktorejs gwiazdy z konstelacji Syriusza na Wenus powodujacy jakies rzadkie zjawisko. Moze wtedy nastepuje zblizenie planet wewnetrznych US , moze promieniowanie z Syriusza odbija sie od gestej atmosfery Wenus i
dociera do ziemi. Ta atmosfera to biala opaska Wenus. Moze wtedy wystarcza tylko zblizenie planet, w wyniku ktorej Mars (0gien )
koliduje z Ziemia czy jego ksiezyce, powodujace powstanie kiedys wlasnie ksiezyca a teraz tylko katastrofy mniejszego rzedu.
W czasie takiego zblizenia zostanie naruszona rownowaga ekologiczna planety, cos bedzie uprzywilejowane a cos nie. To
wystarczy. Sumerowie mieli mit o walce Gilgamesza (reprezentuje sily Ziemi ) z potworem Chumbaba. Pomaga mu Enkidu
( Merkury )ale biernie. Gilgamesz musi odwrocic glowe od potwora (katastrofa wydziela ogromne ilosci energii ) ale razem
moga przezyc. Mars zostaje zniszczony ( bez atmosfery i sladow zycia ), Wenus wraca skad przybyla, pozostaje troche roznych
obiektow kosmicznych. Napewno wtedy mamy te drugie slonce, o intensywnosci wiekszej niz nasze. Mity egipcjan.
Czy to wogole mozliwe?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 12:18:19 wysłane przez acentaur » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #690 : Wrzesień 26, 2012, 12:24:44 »

Enki du nie jest Merkurym , on jest  Saturnem, nie możną zaufać w 100% ani zapisowi ani tłumaczeniu. Trzeba analizować samemu , analizy opierać na wcześniejszych informacjach.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #691 : Wrzesień 26, 2012, 20:45:29 »

hm kalendarz qumran tez zwiazany byl z syriuszem Uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #692 : Wrzesień 26, 2012, 21:12:57 »

Tak znasz Syriusza? Rzekomo ma trzy slonca w orbicie Mrugnięcie

Bo sa A, B i C.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #693 : Wrzesień 27, 2012, 21:39:44 »

no i co?Uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #694 : Wrzesień 27, 2012, 21:55:26 »

Jak to co? ....ukryta wiedza tajemna Chichot Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 21:56:04 wysłane przez janusz » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #695 : Wrzesień 28, 2012, 20:45:10 »

tu o przybyszach z syriusza troche...

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.bibliotecapleyades.net/universo/siriusmystery/siriusmystery09.htm&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.bibliotecapleyades.net/universo/siriusmystery/siriusmystery09.htm%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1019%26bih%3D637%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=dP1lUIH6PMbEtAa7ioCoCg&ved=0CCYQ7gEwAA

Jezus - ichthys

byl 5 elemnetem zwiazanym z arka przymieza ...Uśmiech

=======================================

a skrzyzowanie rak Maryji to symbol zmartwychwstania Uśmiech

http://www.richardcassaro.com/wp-content/uploads/2011/12/RC.com-Jesus-Osiris-Article.jpg[/img]

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2012, 20:53:02 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #696 : Październik 13, 2012, 19:07:20 »

Prawdziwy Czas Apokalipsy  zaczął się pod Moskwą.....  Duży uśmiech





No i wiadomo iż to Polska była i jest najważniejsza wedle wszystkich przepowiedni!

Dowody rzeczowe posiadamy! Mrugnięcie Buziak Uśmiech


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #697 : Październik 19, 2012, 12:43:23 »

Co nas gryzie (a właściwie dziobie)

Bycie sam na sam ze sobą jest fajne. Uśmiech
''są chwile w których chcesz być sam
nieważne ilu naokoło ludzi
Tylko ty i twój własny świat
bo ten realny czasem chcesz opuścić''
                                                   Hans Solo - ''Sam''
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2012, 12:43:59 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #698 : Październik 31, 2012, 21:48:02 »

znalazł sie wątek Janusza ,ale nie ma jego postu z 30 października i pojawił się komunikat że nie pisano w tym watku 120 dni Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #699 : Październik 31, 2012, 21:54:35 »

Bo nie ma postów od 29.10 od godz 16-ej!
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

horsesgame justplay krwawawataha informatyka nii-chan