Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 06:28:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 40 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: upadek religii 2009  (Przeczytany 360230 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #475 : Maj 25, 2009, 18:03:41 »

Tu link do obiecanej książki o mitach sumeryjskich:

http://merlin.pl/Mity-sumeryjskie_Agade/browse/product/1,234079.html
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #476 : Maj 25, 2009, 18:57:51 »

Nie uważam,że nic się nie stanie,ale że nie bedzie to koniec świata raczej nazwałbym to czystką pora dać Ziemii odpocząć
Zapisane
alex
Gość
« Odpowiedz #477 : Maj 25, 2009, 19:58:57 »

Tene dziekuje za link'a.Muszin jak byl bys pewny ze nic sie nie stanie to bys nie tracil cennego czasu na zajmowanie sie pierdolami PCH.pozdro.
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #478 : Maj 26, 2009, 06:08:25 »

nie zajmuje sie pierdolami PCH xDDDDD
Zapisane
alex
Gość
« Odpowiedz #479 : Maj 26, 2009, 13:03:09 »

panowie a czytaliscie to? Re:Projekt Cheops- kosmiczny przekret czyli wspomnienia bylych jaskolek???wlasnie to przeczytalem...pozdrawiam.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #480 : Maj 26, 2009, 15:06:48 »

Tak. Oczywiście zwolennicy twierdzą, że to też manipulacja, i że wredni odszczepieńcy atakują ich biednego, kochanego Samcia Język
Zapisane
alex
Gość
« Odpowiedz #481 : Maj 26, 2009, 16:25:42 »

No nic...moze samuel to serio demon?moze jest nim sama lucyna?ze sesje sa podejrzane to fakt,faktem jest tez ze podaje sie za ducha swietego i glosi slowo boze,nawraca, pociesza.niewiem co mam o tym wszystkim sadzic teraz.jak bede w polsce to sie przejade do wroclawia,mam niedaleko z katowic.pozdro.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 22:55:06 wysłane przez alex » Zapisane
Stanley
Gość
« Odpowiedz #482 : Maj 27, 2009, 11:47:45 »

"257. NAJWIĘKSZA SEKTA NA ŚWIECIE

Największa sekta na świecie, to kościół i religie, to wyizolowane ludzkie twory całkowicie z ziemskiej cywilizacji, świat wyimaginowany rozumowo przez religie i kościelnych, fałsz, kłamstwa i obłuda, rozumowe teorie, dogmaty, pedofilia, zboczenia seksualne, opilstwo i wiele innych nałogów można wymieniać, do których bynajmniej kościoły i religie się nieoficjalnie przyznają, coraz więcej ludzi ziemskich myśli logicznie i przestają zasilać finansowo wszystkie te sekty, które prawnie na świecie zostały zalegalizowane, wręcz należy powiedzieć, że stoją przy władzy na całym świecie.

Stworzono państwo Watykan opływające w majątki ziemskie, a SŁOWO, które mienią się że głoszą, całkowicie mordują, ponieważ sami są martwi i obarczeni klątwą za zamordowanie SYNA BOŻEGO, ŻYWE SŁOWO, JEZUSA CHRYSTUSA, ale Syn Boży zapowiadany przez Apokalipsę Jana jest powtórnie na Ziemi i głosi SŁOWO BOŻE, biada wam oszczercom, biada wam rozumowcom, nastał czas rozliczenia, drżyjcie w swych ciemnych podstawach, drżyjcie ci co rozum posadziliście na tronie dla ducha swego i liczycie tylko na materialne dobra i majątki ziemskie gromadzicie, zamiast rozwijać się duchowo, gdzie PRAWDA, zniekształciliście MIŁOŚĆ duchową, zniekształciliście SŁOWO i codziennie SŁOWO mordujecie, zamiast czcić i głosić PRAWDĘ o Stwórcy i prawach Stwórcy.

Z energii przepływających we wszechświecie tworzy się Oko Stwórcy Wszechobecne i Wszechwidzące, zobaczcie ludzkie twory jacy jesteście maluczcy, jak Ziemia jest mała we wszechświecie.

Wylanie Siły w stworzenie daje tak wielką Siłę do walki z ciemnościami poprzez Miłość duchową, iż wy sami upadniecie razem z ciemnościami, którym służycie swoim rozumem, rozpadną się wszystkie mury z fałszywymi znakami, znakami klątwy wszelkim religiom i kościołom za zamordowanie wysłannika Stwórcy.

Muszą swoją klątwę przeżyć do końca, do ostatniego ducha prowadzonego w kłamstwach i dogmatach, duch każdego z nich musi poznać PRAWDĘ jak prowadził do piekła rozumowego ludzkie duchy, które im zawierzyły i oddały się w prowadzenie, wasza wina, ale ich też, ślepa wiara to wygodne życie bez doświadczeń duchowych, to martwota wszechobecna w kościołach i religiach, tam rządzi rozum i rozumowcy oddalili się od PRAWDY tak dalece, iż stoją zupełnie po przeciwnej stronie, zamknięci w klasztorach i kościołach, domach tak zwanych katechetycznych, zakonach i domach zamkniętych, wszyscy bardzo zamurowani na Prawdę całkowicie, sami sobie utworzyli uprzywilejowane prawo, nie są pod prawo ziemskie podporządkowani, mają swoje prawo, wygodne dla nich, aby uniknąć odpowiedzialności za wiele dewiacji i zboczeń, spowodowanych odizolowaniem się od ziemskich ludzi, inaczej się ubierają aby się wyróżnić, inaczej żyją, nie są wzorem dla innych, tylko utajniają swoje prywatne życie.

Wychodząc poza wyizolowane pomieszczenia ubierają się tak jak inni, aby zginąć w tłumie, ponieważ trzymają się tylko materialnych doznań, a w pracy ubierają się w czarne długie szaty, zwane sutannami, dla nich jest to ubranie robocze, powinni nieść SŁOWO ziemskim duchom, a nie niosą, to wyróżniają się tylko ciemnym ubraniem rozumowo, a nie duchowo.

Mają przedstawicielstwa nawet w najmniejszej wsi w całej Polsce i wymuszają posłuszeństwo strachem, poprzez spowiedź mają wiedzę o całej społeczności w okolicy i manipulują duchami od Wieków z pokolenia na pokolenie, rzucają klątwy i ekskomunikują ludzi, którzy są konkurencją lub zaczynają widzieć PRAWDĘ i stają się niewygodni.

Dziś już nie mają oparcia w ciemnościach, bo sam Lucyfer został spętany i trafił tam skąd wyszedł, ciemne wsparcie upadło i sam kościół nie ma żadnej mocy i rozpoczyna się proces rozliczeń z pobytu tych tworów na Ziemi.

Ci co mają stygmaty muszą cierpieć za branie udziału na Ziemi w mordowaniu Jezusa Chrystusa 2000 lat temu, muszą sami doświadczyć na sobie całe cierpienie jakie zadawali Synowi Bożemu, bicie i katowanie, przebijanie ciała gwoździami, całą drogę z krzyżem, aż do odejścia sedna z ciała ziemskiego, naczynia Świętego Graala

Jezus Chrystus przyszedł ponownie na Ziemię, i czy się to kościołom i religiom podoba czy nie, ale i tak w ramach praw Pana BOGA i z WOLI BOŻEJ zostanie PRAWDA przejawiona, i sam kościół występując przeciwko Synowi Bożemu przyspieszy w skutku zwrotnym swój całkowity upadek raz na zawsze, wszyscy ludzie na Ziemi wiedzą, że w państwie Watykan jest skrywana PRAWDA, więc zaczną żądać PRAWDY od przywódców kościelnych i religijnych.

Przyspieszenie działania praw Stwórcy jest tak duże, że dziś każdy odpowiada za swoje czyny natychmiast, aby proces oczyszczania Ziemi następował z WOLI STWÓRCY i zakończy się całkowitym sukcesem ŚWIATŁA, KONIEC ciemnościom i ciemnocie.

Stwórca i część Stwórcy samego na Ziemi Święty GRAAL, Jezus Chrystus nie ma nic wspólnego z żadnym ugrupowaniem religijnym, ani żadnymi kościołami i sektami, sam JEZUS CHRYSTUS to PRAWDA zawarta sama w sobie i ŻYWE SŁOWO." - T. E. G

http://objawieniapl.blog.onet.pl/NAJWIEKSZA-SEKTA-NA-SWIECIE,2,ID375549077,n

Pozdrawiam LDW i OS.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #483 : Maj 27, 2009, 13:40:24 »

ale Syn Boży zapowiadany przez Apokalipsę Jana jest powtórnie na Ziemi i głosi SŁOWO BOŻE,
Stanley, coś bliżej proszę. Jakieś info nt temat. Chyba, że tylko powtarzasz bezwiednie zasłyszane info.

poprzez spowiedź mają wiedzę o całej społeczności w okolicy
Bzdura. Nie ma obowiązku spowiedzi w konkretnym miejscu. Ludzie najczśćiej spowiadają się przy okazji rekolekcji - a wtedy ze względu na ilość spowiadających się zapraszani są książa spoza miejscowości, więć argument leży.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #484 : Maj 27, 2009, 14:29:20 »

Bzdura. Nie ma obowiązku spowiedzi w konkretnym miejscu. Ludzie najczśćiej spowiadają się przy okazji rekolekcji - a wtedy ze względu na ilość spowiadających się zapraszani są książa spoza miejscowości, więć argument leży.

Dodając, że wielu katolików zalicza się do tych "niepraktykujących", ilość i jakość tych informacji nie miałaby specjalnego znaczenia, nawet przy chodzeniu do spowiedzi w tym samym kościele.

Ale oczywiście każdy argument, by dopiec i zblamować KK jest dobry. Niech żyje [tfu] miłość.
Zapisane
LINDA
Gość
« Odpowiedz #485 : Maj 27, 2009, 16:31:14 »

    Witam
  Stanley

  No to niezle pojechałes...Naprawde KK zasługuje  az na taka  krytyke......

  Moze,dzis tylko taka gradowa chmura nad toba_ Szok Uśmiech Mrugnięcie


                                                         Mimo wszystko  pozdrawiam Uśmiech Uśmiech
Zapisane
MoniaP
Gość
« Odpowiedz #486 : Maj 27, 2009, 18:56:00 »

Stanley przesadziłeś trochę.Osobiście mam dobre i złe doświadczenia związane z kościołem i naszczęście potrafię podejść z dystansem do takich historii jak ta:
ostatnio usłyszałam ,że pewna osoba zrezygnowała ze spowiedzi  i wyszła zszokowana z kościoła po tym jak rozpoznała w zakonniku faceta wynajmującego przez tydzień pokój w motelu.Mieszkała tam pewna kobietka.Myślę że wiara tej dziewczyny została brutalnie wyzerowana.

"Przyspieszenie działania praw Stwórcy jest tak duże, że dziś każdy odpowiada za swoje czyny natychmiast, aby proces oczyszczania Ziemi następował z WOLI STWÓRCY i zakończy się całkowitym sukcesem ŚWIATŁA, KONIEC ciemnościom i ciemnocie."

Pozdrawiam MP

=====================================================

« Odpowiedz #487 : Maj 27, 2009, 20:15:32 » Odpowiedz cytując Modyfikuj wiadomość Usuń wiadomość Podziel wątek   

--------------------------------------------------------------------------------
Nawiązując do tematu- Upadek religii 2009.to myślę że go nie będzie jak wielu z przepowiedni Samcia.Myślę,że jest to kolejna bzdura mająca za cel załamanie naszej wiary we własne możliwości(fizyczne i duchowe) jako człowieka.Myślę,że jest to istota niezbyt przyjazna naszej cywilizacji.
Od pewnego czasu poszukuję odpowiedzi na pytanie kim jest i czego od nas oczekuje tak naprawdę.Niestety droga poznania jest długa,ponieważ wiem że kontaktowanie się z moim opiekunem jest bezcelowe -nie powie mi tego(nie może),muszę  podążać za jego wskazówkami.Pozorne przypadkowe natrafianie na artykuły,których nie mogę odszukać ponownie i przestudiować jeszcze raz,daje mi powolny obraz prawdy.Kiedy obraz ten będzie gotowy na pewno podzielę się z Wami.

Pozdrawiam serdecznie.MP


 Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 20:34:58 wysłane przez Dariusz » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #487 : Maj 28, 2009, 10:35:08 »

MoniaP  Uśmiech
Wydaje mi się że to się już dzieje !! Od pewnego czasu obserwuje że w kościele jest co raz mniej ludzi,a ci co są to chodzą bo tak wypada ( nie wszyscy) ,niektórzy to się nawet nudzą ,ziewają ,oglądają sobie buty i rozglądają się nerwowo.Przyznam się że i mnie zdarza się to coraz częściej.Dobrze że w Krakowie jest co oglądać w kościołach.Najbardziej lubie kiedy nie ma nikogo,wtedy można sobie pogadać z Bogiem bez pośredników w ciszy i skupieniu.
Nie wiem jak to jest w innych wyznaniach,bo ja zostałam wychowana w wierze katolickiej,może ktoś jest tu innego wyznania i wypowie się na ten temat.
Myślę że dla Boga nie ma podziałów na wyznania,ludzie sami stworzyli różne wyznania.Dawno temu doszłam do wniosku (sama bez udziału Pch) że nieważne jest wyznanie,dla Boga ważne jest jakim się jest człowiekiem.Może dla tego tak uważam, że do mojej klasy w szkole podstawowej i średniej chodziły osoby z róznych wyznań.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 10:55:35 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #488 : Maj 28, 2009, 11:31:59 »

Zmniejszenie aktywności, a upadek to dwie całkowicie odmienne rzeczy. Ciekawe [nieco retorycznie], czy tutaj Wielce Szanowna Pani Lucyna wespół z oświeconym samciem znowu nałgali.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #489 : Maj 28, 2009, 14:12:48 »

KK, choćby zmniejszył swoje szeregi do 1/10, i tak będzie miał 100 razy więcej wyznawców niż Samcio. Czyżby tak bardzo to PCh bolało?
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #490 : Maj 30, 2009, 16:58:59 »

Czy UFO wpłynie na religię ?
http://www.interia.tv/rozne,6124,0,1,1306084
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #491 : Maj 30, 2009, 20:51:20 »

Dobrze ze nie KIARA bo drugiej juz by to forum nie znioslo. Mrugnięcie Uśmiech
No i po co te kataklizmy i ciagle straszenie?Coś? Coś
Smutnej pani smutne wiesci...  strasznie smutne te objawienia. Z politowaniem

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 20:53:12 wysłane przez Kiara » Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #492 : Maj 31, 2009, 17:02:56 »

Wiesz Stanley,gdy człowiek poczuje sie oszukiwany i manipulowany,jego cała miłość i wiara w sens dostrzegania w sobie czegoś wiecej niż nic nieznaczacego zycia na ziemi zamienia sie w pałajaca nienawiść.Nienawisc tak wielka ze pali serce i dosłownie wszystko pokazuje w czarnych barwach,zapominajac o tych białych.

Gdy spojrzysz na ludzi w koło ciebie,łatwo uswiadomić sobie ze są tacy jak kosciół.Pełni zimnej czerni i wrecz zwierzecej nienawisci.Wiekszosc ludzi nie szuka p[rawdy o tym jacy sa ludzie,bo jest to zbyt straszne.Gdy oglada reportarze policyjne doznaje olsnienia i zastanawia sie skad sie tacy ludzie biorą.Gdy oglada w TV relacje z wojny równiez nagle dostrzega straszna czesc człowieka.Gdy dowiaduje sie w TV o łowcach skór krew w nim wrzy ze tacy ludzie moga ratowac mu zycie.Ale idac ulica podajac reke innemu człowiekowi nie widzą tego wszystkiego.Slepo wierza ze to tylko niektóre jednostki tak mają,dopiero gdy idą na wojne jak wielu młodych amerykanów wybierają własna droge.I nigdy ich zycie nie jest juz takie jak dawniej.A im duzej tam są,tym ciezej wrócic im do szklanego społeczestwa które skrywa prawde.Brzmi to strasznie ,bo stwierdzam ze kazden człowiek jest potworem.Ale to jest prawda jak mawiał jeden z madrych wieszczy,,Człowiek jest ludzki tylko w ludzkich warunkach''.Idac twoja teoria i roumem koscioła zycie nie ma sensu.Wszystko jest pełne bulu i nic nie warte.Religia nie uczy oceniać,religia uczy dostrzegać w człowieku to co w nim dobre.I dawac z siebie wszystko to co najlepsze.Jest to najpiekniejsza i najmadrzejsza prawda w koło ciebie.Gdyby ludzie chodz troche się nią kierowali swiat byłby lepszy.Bo to ze w kazdym jest potwór nie oznacza ze musi nim byc.A innej drogi niż dostrzegania i dawania dobra nie ma by nim nie być.Dlatego w codziennym zyciu ,pracy,na ulicy kazden dorosły człowiek boi sie.Boi sie obrony o to co kocha i co ma ,przed kazdym kto mógłby mu to zabrac.I wiekszosc mu zabierze,gdy tylko da im taka mozliwosć.

Krytykujesz religie,zapominając o tym ze to co robi jest na tyle dobre,ze cała reszta jest niczym wobec tego.A to ze ludzie uzywaja jej jako miecza a nie serca to juz nie wina religi a ludzi.

Jestem Deista,oznacza to ze nie uznaje religi i wierze w Boga.Uwarzam ze na pewnym szczeblu wiary,nie potrzeba człowiekowi juz drogi do Boga ani przewodnictwa.Jego serce i sumienie poprowadzi go najlepsza droga.Uwazam Kler za bardzo zakłamana organizacje nie tylko manipulujaca ludzmi,ale trwale czyniac ich niewolnikami pod jarzmem strachu a nie miłosci.Biblie znam bardzo dobrze i potrawie przegadac na dogmaty kazda osobe swieca i kazdego ksiedza cytujac pismo swiete.Moge tak uważac,mam do tego prawo ale.
W bibli jest wiele piekna,wiele dobra obok rzezi,Boga tyrana i niewolniczej slepoty jest mnustwo wersów pełnych miłosci.Wersów tak psychologicznie,wrecz psychiatrycznie napisanych ze wyrazaja wiecej niz słowa.Jest to jedno z najpieknieszych dzieł na ziemi,i jezeli tylko zechcesz zrozumiec je sercem wyrzucajac z niego to co pełne czerni i manipulacji łatwo znajdziesz naprawde idealna droge miłosci.Dlatego chodz bardzo krytykuje kler,chodz bardzo krytykuje wiekszosc katolików za to ze nie znaja nawet swojego dogmatu i wierza w slepe autorytety a nie to co moga wyczytać,to bibli i religi katolickiej nie skresle.Jest w niej wiele piekna i miłosci.Wystarczajaco duzo by dostrzec i czuc ja tak jak dostrzega sie i czuje drugiego człowieka.Bez którego czasem nie warto juz zyć dalej.Mimo ze tez jest potworem.

Zycie to równowaga dobra i zła.Zawsze równowaga nie ma drogi swiatła bez dorgi czerni,nie w naszym swiecie,nie przy obecnych naszych sercach.Trzeba szukac tego co lepsze co piekne,a nie przekreslac wszystko tylko dlatego ze jest w tym czern.Dlatego stanley,spróbuj spojrzec na katolicyzm tak jak ja.I krytykuj jego zło,jego wady,jego wrecz opływajaca w krew i cierpienie przeszłość i terazniejszość.Ale nie skreslaj tego co w nim piekne.Bo zabijasz wszystko.A zapewniam cie ze sa katolicy których chciałbys miec obok siebie,chodz faktycznie jest ich garstka bo wiekszosc zycje i chce zyc w zakłamanej religi pozwalajacej na scieme Boga bedac tym co ciemne.

To moje zdanie,moje przekonania i moja wiara.Nie przekonuje nikogo,nie twierdze ze to własciwa droga.Ale własnie tak uwazam ze zyć nalezy.Zamiast walczyć trzeba brac i dawać a reszta moze trwać obok.Miłosc to wieksze uczucie niż najwieksza umysłowa sciema.Dlatego jestem deistą,ludzi uczy sie dobra a nie zabiera im wszystko tylko po to by dac im kolejna niespujna lepsza układanke.A mało kto bez drogi potrafi odnalesc ja w sobie.Wiec zazwyczaj sa Religijni albo Ateisci.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 17:16:11 wysłane przez Trel » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #493 : Maj 31, 2009, 17:22:31 »

Nie potrzebujemy pośredników w obcowaniu z Bogiem, nauki Jezusa są wystarczająco silne by dostrzec w nich przesłanie do własnego serca. Wystarczy szukać i otaczać się miłością, wystarczy promieniować dobrocią, miłosierdziem, wyrozumiałością, wystarczy kochać...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
LINDA
Gość
« Odpowiedz #494 : Maj 31, 2009, 18:45:42 »

Nie potrzebujemy pośredników w obcowaniu z Bogiem, nauki Jezusa są wystarczająco silne by dostrzec w nich przesłanie do własnego serca. Wystarczy szukać i otaczać się miłością, wystarczy promieniować dobrocią, miłosierdziem, wyrozumiałością, wystarczy kochać...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zgadzam sie z tym,co piszesz....Człowiek swoją ziemską logiką nie jest w stanie pojąc Boskiego planu.Uważam,że kazde wydarzenie w naszym życiu ma sens i ma slużyć naszemu rozwojowi.
Czasem nie potrafimy tego zrozumieć i często buntujemy się i sprzeczamy.Może poprostu
wystarczy tylko włączyć naszą uważność i postepować najlepiej jak umiemy .....właśnie z miłością Uśmiech
Zapisane
earthangel
Gość
« Odpowiedz #495 : Czerwiec 04, 2009, 20:12:52 »

kazde doswiadczenie jest niczym innym jak lekcja Uśmiech

o religii pisalam w jednym z tematow juz. sluza one manipulacji, lecz młodych dusz, w celu wychowania. upadna, gdy nie beda juz potrzebne. z nich sie wyrasta. z czasem pojawia sie zrozumienie, nie potrzeba manipulacji czy strachu, obietnicy

owszem, czlowiek nie potrzebuje posrednika w relacjach z bogiem. bog przenika wszystko. bog przenika was i wy jestescie bogiem. wszystko jest jednym.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 20:13:46 wysłane przez earthangel » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #496 : Czerwiec 04, 2009, 20:32:12 »

kazde doswiadczenie jest niczym innym jak lekcja Uśmiech

o religii pisalam w jednym z tematow juz. sluza one manipulacji, lecz młodych dusz, w celu wychowania. upadna, gdy nie beda juz potrzebne. z nich sie wyrasta. z czasem pojawia sie zrozumienie, nie potrzeba manipulacji czy strachu, obietnicy

owszem, czlowiek nie potrzebuje posrednika w relacjach z bogiem. bog przenika wszystko. bog przenika was i wy jestescie bogiem. wszystko jest jednym.

panteistyczne podejście

ale jak w tami razie wytłumaczyć zło na świecie... skoro wszystko jest Bogiem?
Zapisane
earthangel
Gość
« Odpowiedz #497 : Czerwiec 04, 2009, 21:20:57 »

czesciowo panteistyczne. chociaz bóg przenika wszystko, mozna nawet powiedziec, ze jest wszystkim, jest toba. to jednak zachowuje swoja indywidualnosc. jest artysta, ktory namalowal dzielo, wlal w nie wlasna dusze i dlatego zjednoczyl sie z nim. to dzielo jest czescia jego i mowi o nim, swiadczy o nim, jest nim, lecz nie przestaje byc rowniez artysta.

po co tlumaczyc zło? dualizm dobro-zło w znacznej mierze jest iluzja.
bóg powiedzial o sobie w biblii "jestem, ktory jestem", nie powiedzial czy jest dobry czy zly, jest wszystkim.

miłość mogłaby istnieć bez nienawiści, gdyby ludzie dostrzegali miłość bożą, która jest wokół nich i w nich samych, gdyby świadomie wzbudzili tą energie miłości w sobie i dostrzegali ją wokół i w innych, to nie byłoby nienawiści, bowiem nie miałaby ona racji bytu. lecz nienawiść nie mogłaby istnieć, gdyby nie istniała miłość.

zdawałoby się, że szatan jest wrogiem boga, jest poza bogiem, lecz tak w rzeczywistości nie jest. i w szatanie kryje się cząstka boga, i w nim jest bóg, i on jest bogiem.

dla mnie szatan w stosunku do boga, jest tym samym co nienawiść względem miłości.


a przede wszystkim PAMIETAJMY, ZE MAMY WOLNA WOLE.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #498 : Czerwiec 04, 2009, 21:28:29 »

czesciowo panteistyczne. chociaz bóg przenika wszystko, mozna nawet powiedziec, ze jest wszystkim, jest toba. to jednak zachowuje swoja indywidualnosc. jest artysta, ktory namalowal dzielo, wlal w nie wlasna dusze i dlatego zjednoczyl sie z nim. to dzielo jest czescia jego i mowi o nim, swiadczy o nim, jest nim, lecz nie przestaje byc rowniez artysta.

po co tlumaczyc zło? dualizm dobro-zło w znacznej mierze jest iluzja.
bóg powiedzial o sobie w biblii "jestem, ktory jestem", nie powiedzial czy jest dobry czy zly, jest wszystkim.

miłość mogłaby istnieć bez nienawiści, gdyby ludzie dostrzegali miłość bożą, która jest wokół nich i w nich samych, gdyby świadomie wzbudzili tą energie miłości w sobie i dostrzegali ją wokół i w innych, to nie byłoby nienawiści, bowiem nie miałaby ona racji bytu. lecz nienawiść nie mogłaby istnieć, gdyby nie istniała miłość.

zdawałoby się, że szatan jest wrogiem boga, jest poza bogiem, lecz tak w rzeczywistości nie jest. i w szatanie kryje się cząstka boga, i w nim jest bóg, i on jest bogiem.

dla mnie szatan w stosunku do boga, jest tym samym co nienawiść względem miłości.


a przede wszystkim PAMIETAJMY, ZE MAMY WOLNA WOLE.

dzieło artysty nie ma wolnej woli - jest bytem całkowicie biernym

a co do zła - zobacz ludzi krzywdzących siebie nawzajem - jeśli to nie jest złem to co nim jest? a choroby? a wypadki?

wolna wola to złuda - nie ma wolności jeśli jesteśmy czescią jednego bytu - kieruje nami imperatyw zakodowany w nas
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #499 : Czerwiec 04, 2009, 21:39:58 »

Niech ktoś w końcu spróbuje raz ale konkretnie udowodnić ciągle powtarzany slogan: "dobro i zło to iluzja". NIe ukrywam, że dla mnie jest to jedna z większych głupot, powstała na użytek znieczulania sumienia.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 40 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.339 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper amigos zabojcy film devilssoldiers