Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 02:57:16


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wątek offtopowy  (Przeczytany 295190 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #575 : Wrzesień 16, 2012, 11:58:43 »

Pozwolę sobie wybacz szacowna ptak przypomnieć Ci stare powiedzonko:
,,Garbatemu nie mówi się, że jest garbaty...."
Sobie zresztą przypomnę, że teoretykowi nie mówi się, że jest teoretykiem Duży uśmiech
Cierpliwy jestem więc cierpliwie przypomnę - nie ma słuchania nie ma wymiany informacji.
Dodam jeszcze tylko, że Wiedza stosowana zgodnie z Potrzebą (w praktyce) przyciąga jak magnes.
Pozwolę sobie też z całym szacunkiem i z za przeproszeniem stwierdzić, że skutkiem ubocznym praktycznego stosowania tego co się wie jest akceptacja Innego.
Akceptacja taka jest odbierana więc skutkuje brakiem negatywnych emocji po obu stronach .
Czuje przecież każdy nawet zwierze.
to pa Duży uśmiech




Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #576 : Wrzesień 16, 2012, 12:01:56 »

to nie ten wątek, a więc tylko link: http://kochanezdrowie.blogspot.com/2012/09/inni-sa-tylko-twoim-zwierciadem.html
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #577 : Wrzesień 16, 2012, 12:08:48 »

Szacowny fajne  Duży uśmiech
Pozwól, że piwka wypije za Twoje zdrówko Duży uśmiech
Fajnie się czyta takie teksty Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #578 : Wrzesień 16, 2012, 12:10:48 »

A ja dodam iż nie każda wiedza każdego przyciąga i nie każdą ani teoretycznie ani praktycznie każdy jest zainteresowany. Bywa też tak iż interesuje się nią by ją zastosować w innym celu niż są  intencja przekazującego ją.
No cóż? Ilu ludzi tyle zrozumień i tyleż samo pól doświadczalnych....

Dobrze gdy mogą być obok siebie nie walcząc o udowadnianie nikomu jego małości.... bo wówczas swoją pokazują, miast wielkością wzrastać.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Ps. Prawdą jest takie zrozumienie swoich reakcji dobrze iż wkleiłeś ten tekst songo.
Bowiem ciągłe udowadnianie mi iż mnie nie ma, nie jestem kim jestem , że nie potrafię nic i mam tylko teoretyczną wiedzę z brakiem uczuć itp... itd... jest konfrontacją tych wszystkich osób z głębią problemów w nich tkwiących na moim tle. Ja nie mam problemów z moją tożsamością , wiem jakie uczucia są we mnie i jak je przejawiam oraz wiedza moja ( wiedza istnieje w nas tylko wówczas gdy poznajemy temat praktycznie , nie teoretycznie) jest dla mnie faktem.
Naprawdę nikt niczego o mnie nie musi mi udowadniać , bowiem ja wiem wszystko na swój temat, zwyczajnie nie może być inaczej ,można w to tylko wierzyć , lub nie. Ale to już inne zupełnie zagadnienie.

Nie mam żalu ni pretensji z powodu niezrozumienia tych faktów przez innych, nie pomniejszam nikogo, a jedynie stwierdzam stan inności, co jest normalnością w każdym środowisku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 12:29:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #579 : Wrzesień 16, 2012, 12:17:29 »

Ja natomiast dodam, że przynajmniej kilkanaście ostatnich postów jakoś nijak ma się do tematu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #580 : Wrzesień 16, 2012, 12:24:15 »

Widać te bliźniacze płomienie oglądają siebie w moim tle chcąc zrozumieć różnice i podobieństwa, ba ale są bliźniaki identyczne i bliźniaki zupełnie rożne.
Ja tam zdecydowanie wolę te inne  Język Buziak chociaz pochodzimy z tego samego ognia życia to płoniemy inaczej i to jest najpiękniejszy dar istnienia nasza różnorodność w tym bliźniactwie.
Jak by tak mogło jeszcze nastąpić większe zrozumienie i akceptacja tego faktu , to już był by cud trzeciowymiarowy!

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #581 : Wrzesień 16, 2012, 12:24:41 »

Co Ty Kiaro wciąż z tą małością i niezrozumieniem?

Popatrz w zwierciadła… i zacznij słuchać…  Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #582 : Wrzesień 16, 2012, 13:54:48 »

Naprawdę szkoda mi czasu na zajmowanie się  tym  ciągłym  ptakowwym  udowadnianie mi kim nie jestem... i kim mi być wolno wedle jej mniemania.
 JA naprawdę znam moją tożsamość , wiem kim jestem i nie potrzebuję ciągłego wmawiania mi cudzych korekt mojej osobowości.
Dziękuje są zbędne.

Moja rada, niech każdy zajmie się sobą , niech pozna kim sam jest i niech dzięki tej wiedzy pięknieje, wzrasta mądrością i miłością.
Dla mnie jest zupełnie  obojętne kim kto jest, czy też  nie jest , dla mnie ważne jest co swoim jestestwem TU i TERAZ  tworzy i czy nim wzbogaca, czy żubrza wspólną naszą przestrzeń.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 14:19:10 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #583 : Wrzesień 16, 2012, 14:13:25 »

Pozwolę sobie wybacz szacowna ptak przypomnieć Ci stare powiedzonko:
,,Garbatemu nie mówi się, że jest garbaty...."
Sobie zresztą przypomnę, że teoretykowi nie mówi się, że jest teoretykiem Duży uśmiech
Cierpliwy jestem więc cierpliwie przypomnę - nie ma słuchania nie ma wymiany informacji.
Dodam jeszcze tylko, że Wiedza stosowana zgodnie z Potrzebą (w praktyce) przyciąga jak magnes.
Pozwolę sobie też z całym szacunkiem i z za przeproszeniem stwierdzić, że skutkiem ubocznym praktycznego stosowania tego co się wie jest akceptacja Innego.
Akceptacja taka jest odbierana więc skutkuje brakiem negatywnych emocji po obu stronach .
Czuje przecież każdy nawet zwierze.
to pa Duży uśmiech

Przebiśniegu, fajnie piszesz. Z jednym tylko nie do końca się zgodzę, a mianowicie z tym, że „garbatemu nie mówi się,
że jest garbaty”.
Oczywiście, jeśli chodzi o garb fizyczny, to wielkim nietaktem byłoby o nim mówić.
Ale gdy chodzi o garb nabyty, innego rodzaju, to raczej powinniśmy na to wskazać dźwigającemu. Bo czasami jest tak,
że garb wyrósł ponad miarę a jego właściciel (i hodowca w jednym) jest tak mocno przygnieciony ciężarem, że nie ma
możliwości swobodnego oglądu. I dźwiga biedak nie wiedząc nawet co dźwiga.

Złoszczenie się na tego, kto wskaże na ów zbędny ciężar jest najczęstszą reakcją. Bo Ego, kontroler bardzo nie lubi
być pouczanym, mimo, że to ono jest odpowiedzialne za garbatość człowieka.

Jeśli informacja o garbie zostanie zatrzymana na poziomie ego i nie dotrze dalej, nic po informacji. Skończy się na złości,
dowodach o nieprawidłowym widzeniu, nierozumieniu itp. Egotyczne blokady działają jeszcze zbyt silnie.
Gdy jednak informacja przedrze się jakoś przez główną zaporę i pojawią się refleksje oraz wdzięczność dla przekaziciela,
wówczas mówienie o garbie okazuje się być potrzebne i korzystne dla obu stron. Bo garb najczęściej jest współdzielony.
Ten, co mówi o garbie wcale nie jest od niego wolny.  Mrugnięcie

No i jeśli wskutek refleksji pojawi się wdzięczność, wchodzimy w stan koherentny serca. A stan taki, to błogosławieństwo
dla człowieka, jego organizmu i duszy. Podobnie jak wdzięczność (ta ponoć najsilniej) stan ów wywołuje miłość, empatia, współczucie.

Ostatecznie, własna reakcja emocjonalno-uczuciowa na docierającą informację o garbatości, mówi na jakim etapie
i poziomie rozwoju znajdujemy się aktualnie. I to jest prawdziwy probierz, nie do przekłamania w stosunku do siebie.
Bo przecież wiesz, co czujesz. Innych możesz zwodzić, siebie nie.

To tyle na temat garbu. Teoretycznie, lecz teoria wynika z praktyki. Najczęściej.  Duży uśmiech

Pamiętajmy, wdzięczność zamiast złości. I odwaga spoglądania w zwierciadła. Bo jak sama nazwa wskazuje,
zwierciadło odzwierciedla. Oby jak najpiękniejsze ‘krajobrazy’.


To pa, garbaci i prości. I sorry za ‘wykład’.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 14:15:29 wysłane przez ptak » Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #584 : Wrzesień 16, 2012, 15:48:12 »

..szukanie wroga na zewnątrz, aby zaciemnić kłopoty wewnętrzne,-
skąd my to znamy.
I tak w koło macieju, a ludzie giną, tyle że tych na frontach nazywa się bohaterami/poległymi,-
a tych umierających na ulicach bezdomnymi/włóczęgami.

Niech żyje "demokracja"!
hip hip hura Buzia na kłódkę
Jestem z Tobą ,podoba mi się sposób Twojego myślenia!
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #585 : Wrzesień 16, 2012, 16:25:19 »

..szukanie wroga na zewnątrz, aby zaciemnić kłopoty wewnętrzne,-
skąd my to znamy.
I tak w koło macieju, a ludzie giną, tyle że tych na frontach nazywa się bohaterami/poległymi,-
a tych umierających na ulicach bezdomnymi/włóczęgami.

Niech żyje "demokracja"!
hip hip hura Buzia na kłódkę
Jestem z Tobą ,podoba mi się sposób Twojego myślenia!

tak sfinks- gorzka to konkluzja, ale nikt nie mówił,-
że prawda jest słodka.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #586 : Wrzesień 16, 2012, 16:26:52 »

Ot songo1970 trafił w sedno Uśmiech
Szacowna ptak przysłowie garbatemu nie mówi się że jest garbaty odnosi się właśnie do tych, którym po próżnicy to mówić czy też uświadamiać.
Cóż ego to zazdrosny i zaborczy władca Chichot
Zresztą dla każdego co innego jeżeli ktoś lubi trwonić energie to jego sprawa.
to pa Duży uśmiech

PS
Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć Ci szacowna ptak, że zasadne jest zmienianie siebie a nie zmienianie innych i dlatego garbatemu nie mówi się że jest garbaty Duży uśmiech (oczywiście nie chodzi mi o ułomność ciała fizycznego)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 18:48:56 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #587 : Wrzesień 16, 2012, 21:30:34 »

Cześć wszystkim ponownie... oficjalnie powróciłem na forum. Miło by było gdyby ktoś wyzerował moje PF... swoje odsiedziałem. Mrugnięcie

Pozdro
Sven
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #588 : Wrzesień 16, 2012, 21:37:26 »

Cześć wszystkim ponownie... oficjalnie powróciłem na forum. Miło by było gdyby ktoś wyzerował moje PF... swoje odsiedziałem. Mrugnięcie

Pozdro
Sven

Cześć,
chwilowo nie przewidujemy amnestii, Mrugnięcie ale jest inny sposób na pozbycie się balastu, z którego wielu z nas już skorzystało.
Jednym z nich jest utworzenie nowych, ale nie powielonych wątków, które osiągną wymagany regulaminem poziom 50 postów.
Drugim, pomoc innym forumowiczom.

Dasz radę. Duży uśmiech
Powodzenia.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #589 : Wrzesień 17, 2012, 08:14:51 »

sventer jest jeszcze jeden sposob - utworz nowe konto, w czym problem??
Albo polec jakies inne forum, moze gdzie indziej spotka sie bardziej wyrozumialych.
Zycze powodzenia.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #590 : Wrzesień 17, 2012, 08:52:43 »

Sven,do przodu,nie martw sie,ze masz troche na minusie.
Milo mi,ze znowu jestes.

Pozdrowka.Greta
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #591 : Wrzesień 25, 2012, 00:45:47 »

sventer jest jeszcze jeden sposob - utworz nowe konto, w czym problem??
Porada... stosowana już wielokrotnie  :]
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #592 : Październik 05, 2012, 10:53:11 »

@Kiara
Cytuj
(..) a jeszcze lepiej jak nie traci czasu na pomniejszanie innych i wykorzysta go na powiększenie siebie......
Aż w końcu ten balonik JA pęknie Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #593 : Październik 05, 2012, 12:01:57 »

cyt chanell
Cytuj
To chyba moja wina ,przestraszyłam ja moim postem.Napisała do mnie kilka pytań na priv.Sorry,
kairo-lady wróć na forum ,chętnie odpowiem na twoje pytania.Teraz jednak nie mogę tego zrobić bo nie masz konta ,a publicznie nie mogę na nie odpowiedzieć.
pozdrawiam chanell

To chyba leci tak : "mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa..."  Mrugnięcie

//Zadziwil mnie fakt naglego pojawienia sie kairo_lady na forum, i nadaktywnosci blu w tlumaczeniu zawilych zagadnien, np. o demonach ... jakby odbicie lustrzane potrzeb wlasnych, a to to tylko banka mydlana//.

Prosze o wieksza uwage dla "nowych" forumowiczow!  Buziak
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #594 : Październik 05, 2012, 13:09:41 »

i odpowiedni dystans do starych... hłech hłech hłech 

i jakie tłumaczenia? lanie wody, przepisywanie, przedruki... a na odpowiedzi na proste pytanie/a już "wiedzy" nie wystarcza.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #595 : Październik 05, 2012, 20:18:05 »

arteq nie mogę odpowiedzieć publicznie na pytania ,zadane mi w wiadomości na priv.Ba ! nie moge nawet ujawnić pytań.Prosze więc nie dociekać .
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #596 : Październik 05, 2012, 20:55:58 »

Lady, powinnaś już zauważyć, że zawsze (no dobrze "prawie" zawsze) reaguję na próby osądów / ocen innych ludzi, czy to jest p. Łobos czy Ty. I staram się w miarę delikatnie uświadomić kogoś, że tak naprawdę brak mu informacji do jakiejkolwiek oceny, bo nie zna choćby uczuć, odczuć, emocji i wiedzy kogoś innego.
A na tym forum oprócz  przekazów i obcych artykułów to chyba ponad 80% postów jest ad persona.
Kiedyś to "administracja" "robiła porządek" wycinając nawet kawałki z takich postów, lub całe posty, ale nikt nie chce spędzać tutaj całego wolnego czasu i jest "luźniej".
Przejrzyj sobie i prawie w każdym wątku, w tym też znajdziesz osobiste "wycieczki", czyli oceny / osądy, ale nie publikowanego materiału, tylko publikujących, co nic nie wnosi oprócz kontrowersji i ewentualnych reakcji, gdzie obydwie strony wskakują na ego przeciwnika.
Dobra, bo zaraz sam zacznę oceniać.
Proponuję wszystkim trochę wyhamować, jeśli zamierzacie napisać coś osobistego - naprawdę wspaniałą metodą są trzy głębokie oddechy i przemyślenie tego w tym czasie.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #597 : Październik 05, 2012, 21:31:27 »

Cytat: blueray
Proponuję wszystkim trochę wyhamować, jeśli zamierzacie napisać coś osobistego - naprawdę wspaniałą metodą są trzy głębokie oddechy i przemyślenie tego w tym czasie.

Albo ugryzienie się w język, lub w palec.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #598 : Październik 06, 2012, 01:10:41 »

arteq nie mogę odpowiedzieć publicznie na pytania ,zadane mi w wiadomości na priv.Ba ! nie moge nawet ujawnić pytań.Prosze więc nie dociekać .
Chanell, to nie do Ciebie, miałem na myśli "nauczyciela" Blueray'a"...
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #599 : Październik 06, 2012, 08:51:46 »

I tu Lady w poście powyżej masz następny przykład tego, o czym mówię, doskonały zresztą.

Edit: gryzienie w język bywa bolesne nie tylko dla języka, więc nie liczyłbym na to.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2012, 08:52:55 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicalespackluporum wild-reign managerzuzlowy companions halotupsy