Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 14:37:37


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 783833 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1525 : Listopad 24, 2011, 14:09:49 »

Cytat: Kiara
Zacytuję w całości post z innego tematu bo od dawna zauważam całkowite niezrozumienie i brak odróżnienia gęstości , poziomy , wymiary oraz mylenie tych określeń. A co za tym idzie tworzenie zupełnie innych odczytów z nimi związanych.

Mylisz się Kiaro, zrozumienie i odróżnianie jest. Tyle, że inne od Twojego.
Ta inność nie upoważnia Ciebie do twierdzeń, iż zrozumienia nie ma. Nie pojmuję, jak można być
tak zadufanym w sobie, by negować rozumienie i wiedzę innych. Takie stawianie rzeczy jest
odpychające i dużo mówi o osobie w ten sposób promującej własną wiedzę.
Jest to siłowe narzucanie swoich rozumień, „jedynie słusznej prawdy”. 
Na szczęście prawd jest tyle, ile świadomości.

Rozumienia są równoważne i niepodważalne. Można dzielić się swoim, ale nie powinno się
zaprzeczać cudzym. Inaczej jest to lekceważenie osób rozumujących inaczej.
Pozwólmy każdemu na jego własny odczyt, bez słownej dyskryminacji.
"Myśliciele", to jedynie jedna z opcji pojmowania rzeczywistości.

Tyle, w nawiązaniu do cytatu.



Czy naprawdę ktoś wymusza na Tobie zmianę swojego zrozumienia na moje?

Jeżeli nie ,( bo ja bynajmniej  tego nie robię ) , to pozostań przy swoim bez toczenia wojen.
Ja bynajmniej akceptuję Twoją inność całkowicie inną od mojej zostań przy niej nie korzystając z moich  informacji , które nie są dla nikogo nakazem ni zakazem  bycia w ich przestrzeni.

I jeszcze jedno moja inność absolutnie upoważnia mnie do przekazu mojej wiedzy tak samo cudza inność do przekazu czyjejś wiedzy,  a co komu bliższe i co z kim wibruje i gra każdy wybiera sam.

Pozdrawiam serdecznie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 14:14:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1526 : Listopad 24, 2011, 14:25:34 »

Na szczęście Kiaro, nie jesteś w stanie niczego na mnie wymusić.
A odniosłam się jedynie do Twojego sposobu prezentowania swojej wiedzy.
Nie poprzez zaprzeczanie czyjemuś rozumieniu powinno się to czynić.
Chyba zgodzisz się ze mną?

Również pozdrawiam serdecznie.  Chichot
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1527 : Listopad 24, 2011, 15:09:10 »

Nie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem , bo nie jest ono adekwatne do moich intencji , jest Twoim i tylko Twoim rozumieniem ich a nie równoznaczne z nimi.

Bowiem czyś innym jest przekaz wiedzy nieprawdziwej ( niezależnie od intencji jej przekazywania) a czymś innym innym wiedza która jest lub nie jest prawdziwa.

Jednak dyskusje tego typu rozważania na temat filozofii płynącej z cudzej filozofii to już zupełnie inny temat niż "wymiary i gęstości".
Dobrze jest w każdym temacie wypowiadać się na temat.

Wyraziłam się chyba jasno iż nie jest moją intencjom przekonywanie nikogo do niczego? Zatem odkrywczość typu " na mnie nie wymusisz.... " jest absolutnie bezzasadna , bo nie posiadam chęci wymuszania niczego.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1528 : Listopad 24, 2011, 15:38:44 »

Z czym się Kiaro nie zgadzasz? Przecież zacytowałam Ciebie, a tam stoi wyraźnie,
że, cyt.: „od dawna zauważam całkowite niezrozumienie i brak odróżnienia”… więc czyż nie jest to
zanegowaniem prawdziwości innego rozumienia niż Twoje? Czyż nie jest tak, że bardzo często,
poprzez negację cudzego pojmowania podkreślasz jedyną słuszność swojej/myślicielskiej wiedzy?

A to jedynie malutki puzzel. Wszyscy, ze wszystkim co sobą prezentujemy i  wyrażamy jesteśmy częścią
wielkiej układanki. I dobrze byłoby nie wynosić się ze swoją „prawdziwością” nad innych.
Bo każdy jest prawdziwy. Każda myśl, uczucie, również.
Dobrze byłoby też własne intencje wyrażać czytelnie, chociaż one same mogą być
dla wyrażającego niezbyt czytelne i wówczas wyrażają się jak we wskazanym wyżej przykładzie. 
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1529 : Listopad 24, 2011, 15:45:22 »

Koncentracja na przekazanej treści niweluje brak zrozumienia użytych  słów do przekazania treści.

Nie otoczka a sens w jej wnętrzu jest istotnością.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1530 : Listopad 24, 2011, 15:57:49 »

Koncentracja na przekazanej treści niweluje brak zrozumienia użytych  słów do przekazania treści.

Nie otoczka a sens w jej wnętrzu jest istotnością.

Masz rację, sens we wnętrzu treści jest jej istotnością. Każdej treści, każdego przekazu.
Po co zatem twierdzenia o cudzym niewłaściwym pojmowaniu i uwypuklaniu własnej treści, jako tej właściwej?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1531 : Listopad 24, 2011, 16:11:18 »

Już napisałam kilka razy powtórzę po raz kolejny , opierać się należy ( oceniając treść) na logicznych argumentach a nie wyłącznie na treści przekazu.

Ja podważając coś używam  logicznych  argumentów , opieram się na nich , jak powyżej.
Jednak jeżeli komuś jest z nimi nie po drodze z jakiegoś względu to niech zostanie przy tym co jego zdaniem jest dla niego słuszne.
To wszystko , naprawdę nie ma o co "kopi kruszyć" , bowiem różnym ludziom jest bliżej z czymś... , a innym nie.

W całej tej długiej dyskusji nie zaistniał ani jeden Twój argument podważający moje , zatem o co chodzi? O gadać by gadać? Na to mi naprawdę szkoda czasu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1532 : Listopad 24, 2011, 16:35:17 »

Nie zaistniał żaden logiczny argument podważający Twój przekaz na temat gęstości tylko dlatego,
gdyż dyskusja nie jego dotyczyła. Wszelkie te podziały niewiele mnie interesują.
Nie mogę jednak nie zauważać, gdy ktoś próbuje zawłaszczyć sobie prawo do jedynie słusznej prawdy.
I tego dotyczyła nasza rozmowa.

Ty Kiaro, jak zwykle udajesz, że nie wiesz o co chodzi. I zamiast odpowiedzieć na proste pytanie,
rozmydlasz temat i wijesz się. Stąd rozwlekłość. Nie powinno mnie to jednak dziwić.
Wszak jesteś tak bardzo przewidywalna w swoich wypowiedziach, że rzeczywiście,
chyba szkoda czasu na nasze dysputy.
Niemniej dla innych, to jeszcze jedno spojrzenie… kto w jakiej „gęstości” operuje…  Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1533 : Listopad 24, 2011, 19:38:24 »

Nie zaistniał z Twojej strony  żaden logiczny argument  gdyż zwyczajnie go nie posiadasz , jak zwykle starasz się zdewartościować  moją osobę  miast przedstawić własną  inną wiedzę na temat.
Tak naprawdę to , o,  to chodzi na takich forach by konfrontację wiedzy i światopoglądów demonstrować , poszerzać  horyzonty  myślowe,  a nie o strofować ciągle innych
Ważna jest wiedza , jej argumenty świadczące o przynajmniej zbliżaniu się do prawdy.

No cóż , żeby ją przedstawić trzeba nią dysponować, a jak nie? To pozostaje tylko  awanturnictw i bicie piany o nic , byle tylko zaistnieć.

Chcesz tak? Możesz , wolna wola , Twój wybór... ja chciałam tylko pokazać  publicznie Twoje reakcje , Twój sposób bycia oraz jak zwykle w kontrastach ze mną brak jakich kol wiek argumentów dyskusyjnych.

Tylko dlatego kontynuowałam tą wymianę zdań , dając Ci szansę na  "wyłożenie" się.
Czy zadałaś mi chociaż jedno proste pytanie związane z tematem? Czy też tylko  operujesz wyświechtanym sloganem na mój temat , bo chcesz koniecznie pomniejszyć moją wartość?
Nie,  nie zadałaś żadnego pytania prowadzisz awanturę o moje prawa o ograniczanie ich wedle swojego widzi mi się..
I tyle masz do powiedzenia w temacie " WYMIARY i GĘSTOŚCI" , kto zatem rozmydla temat i blokuje przekaz informacji, kto wije się by chociaż w taki sposób zaistnieć przez chwilę?

Kiara Uśmiech Uśmiech
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 20:28:12 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1534 : Listopad 24, 2011, 20:23:12 »

Kiaro, w przeciwieństwie do Ciebie nie zależy mi na jakimkolwiek zaistnieniu w kontekście „wiedzy”.
Nie mam również aspiracji do bycia wszechwiedzącą i posiadającą monopol na „prawdę”.
Istnieję na tym forum od wielu lat, podobnie, jak Ty.  I wyrażam się na różne sposoby.

Temat gęstości mnie nie interesuje a to z prostego powodu, jest nieweryfikowalny, jak i wiele innych zagadnień.
Dlatego nie czuję się upoważniona do przedstawiania jakichkolwiek argumentów, bo i co można przedstawić
poza własną wiarą w swoje lub cudze wymysły?

Tym bardziej mierzi mnie dyskwalifikowanie przez Ciebie innego pojmowania rzeczy. 
Nie raz dawałaś na tym forum dowód takiego podejścia. I zawsze kończy się awanturą z Twojej strony,
gdy ktoś zwróci Ci na to uwagę. Oraz nieśmiertelną mantrą o próbie dyskwalifikacji Ciebie.
A prawda jest taka, że sama siebie najbardziej dyskwalifikujesz.

Oczywiście, dyskusja nasza nie ma związku z tematem wątku, dlatego proszę Darka
o przeniesienie jej do „wyraź siebie”. 
Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #1535 : Listopad 24, 2011, 20:25:30 »

Ptaku zgadzam sie z Toba - chociaz na temat Myslicieli nie moge sie zgodzic z Twoimi odczuciami.Mysliciele  zawsze  mowia,zeby nikogo nie sluchac(nie miec zadnych guru).Mowia tez o tym,ze kazdy powinien wsluchiwac sie tylko w siebie.Kazdy z Nas ma odnalezc "Klucz" - do swojej wlasnej zdeponowanej wiedzy.To co jest dobre dla "Kiara" - nie musi byc dobre dla Mnie czy dla Ciebie.Dlatego nie nalezy bezmyslnie sluchac innych."Kiara" - ma swoja wiedze, na dany moment to jest dobre dla Niej i prawdopodobnie tylko dla Niej.Wcale nie musimy wsluchiwac sie w Jej slowa , jak rowniez w Jej ("Kiara") przekazy.Kazdy ma z Nas swoja wiedze, ktora jest dla kazdego z Nas Najwazniejsza.Dlatego szkoda czasu zwracania uwagi "Kiara" - ta pani nikogo i tak nie poslucha.Przeprasza i nadal robi dokladnie to samo.
"Kiaro" - nie kazdy z Nas urodzil sie po to zeby miec wiedze na kazdy temat.Na wszystko jest miejsce i czas.Nic w zyciu nie dzieje sie bez przyczyny.Pisz to co chcesz - Ty za to odpowiesz - lecz prosze nie ciskaj sie na innych , tylko o to ze maja inne zdanie niz TY.
Pozdrawiam serdecznie - Elzbieta
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1536 : Listopad 24, 2011, 20:55:37 »

Cytat: Elżbieta
Ptaku zgadzam sie z Toba - chociaz na temat Myslicieli nie moge sie zgodzic z Twoimi odczuciami.

Elżbieto, kiedyś otrzymywałam bardzo wiele przekazów od Myślicieli za pośrednictwem Eli Nowalskiej,
zwłaszcza od PANA.
Jeden z nich był szczególny i do dziś zastanawiam się nad jego znaczeniem oraz czasem realizacji.
Podaję go dosłownie, tak jak został mi napisany.

Do Mirosławy:
„Czekasz na BIAŁE KWIATY niewinności. Chcesz je postawić na STOLE, W WAZONIE ŻYCIA 
i cieszyć się nimi. Ich PŁATKI nigdy nie zaznają GŁODU UCZUĆ, nie odejdą.
Bądź pewna, że taki BUKIET JEST, ISTNIEJE. Pewnego DNIA nacieszysz nim OCZY.
Opowiadać będziesz o nim LUDZIOM SZCZĘŚCIA SPRAGNIONYM.
Będą przychodzili do Ciebie po niewinność, nadzieję, piękno… „ PAN

Elżbieta Nowalska

Zastanawia mnie również, czy to ten sam PAN, kiarowy Stwórca dał mi ten przekaz,
skoro ta uważa mnie za androida. Tak przynajmniej kiedyś o mnie naplotkowała w swojej szlachetności.
No i czy Stwórca może się mylić?  Duży uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1537 : Listopad 24, 2011, 22:17:43 »

Kiara uważa Ptaka za androida? A to dopiero ciekawość! Że też nie raczyła mnie nigdy o tym uwiadomić. Lubię takie sensacje. Ku nauce rozróżnienia, oczywiście? Kto był zaś tym szczęściarzem?  Mrugnięcie

Poza tym Ptak przytacza Cudowny przekaz od Myślicieli jako niezwykłą wyrocznię, a przecież potępia ich w czambuł. Sie mi z tego wszystkiego pomieszało w główce małej tej. Mrugnięcie Też chciałbym przyjść po niewinność, wszak tak jestem z niej wyzuty, o czym z taką sugestywnością przekonywał innych tutaj, mój Wielki Przyjaciel, podczas niejednej "dysputy" Chichot
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 22:19:31 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #1538 : Listopad 24, 2011, 22:36:27 »

Ptaku - Dziekuje Ci z calego serduszka za to co napisalas.Drobne sprostowanie.Mysliciele nie mowia o Panu "Stworca".Dokladnie wyrazaja sie  "Pan Tego i Tamtego Swiata".Nastepnie jezeli pozwolisz zaufaj   sobie i tylko sobie.Sluchaj Twojej podswiadomosci i swojego Serduszka, nikt nie wie lepiej jak One.To co jest dobre dla "Kiara" nie jest dobre dla Ciebie czy dla Mnie.Nastepnie Mysliciele mowia, zeby przede wszystkim wybaczyc Sobie.Zyc tylko PRAWDA - nie cwierc prawda , nie pol prawda tylko Cala Prawda.To jest naprawde bardzo trudne do zrobienia.Jezeli chodzi o Przekaz od Pana.To TY powinnas sie zastanowic w/g Mnie Kto jest dla Ciebie Wazniejszy (jezeli chodzi o odczucia.Czy jest Ci blizej z "Kiarowym" Stworca czy jest Ci blizej z Panem Tego i Tamtego Swiata.Mysliciele mowia,ze zycie to taki korytarz w ktorym jest multum drzwi.My musimy wybrac te odpowiednie dla Nas.Wcielamy sie ponownie i ponownie az do uzyskania Absolutnego Zbawienia.Niech "Kiara" robi i mowi to co uwaza za sluszne .Pamietaj kazdy bedzie odpowiadal za siebie.Tu na ziemi jest Wolna Wola - Mysliciele Nigdy nie ingeruja w Nasza Wolna Wole.Mowia, ze jedynie pragna uchylic Nam rabka Tajemnicy w/g Mnie to takie swiatelko w tunelu.Nigdy nie powiedzieli "popros czy Poproscie Nas to Wam czy Tobie Powiemy.Natomiast "Kiara" zawsze Powtarza,ze jezeli chcesz cos wiedziec to Popros Mnie.Niech kazdy wyciagnie Wlasne wnioski.Mam nadzieje i bardzo Wierze,ze nie bedzie juz tak Naiwnych ludzi jak Ja w odniesieniu uwierzenia Komus z zewnatrz bardziej jak sobie samej.Niech kazdy zaufa sobie i tylko sobie.Nawet czytajac cokolwiek Pamietajcie - jezeli cokolwiek z Wami nie gra to znaczy , ze nie jest to dla Was.Przynajmniej na dana chwile.Nie ma rowniez dobra i zla tylko.Owszem jest ale to znowu zalezy od tego dlaczego tu zeszlismy w tym wcieleniu.Czyli po jakie doswiadczenia.Mimo tego Nadal nie wolno jest robic nic co jest sprzeczne z zasadami calego Wrzechswiata.
P.S.
Jezeli "Kiara" uwaza Ciebie za Androida to Kim jest Kiara oraz z kad pochodzi?
Pytanie za Tysiac punktow.Ha ha ha
Normalny czlowiek nie potrafi sie zmieniac a Kiara Tak , bardzo tak umie sie zmieniac.Tylko jakie moce z jakiego wymiaru Nakazuja rozmowcy o to by o Wszystko Prosil.Niech kazdy sam sobie odpowie na te pytania.
Pozdrawiam - Ela


Ptaszku Ty Wiesz Najlepiej tak jak i Ja to co jest dla Nas Najlepsze.Nie trac Energii na zbedne sprawy, ktore tak naprade Nie dotycza Ciebie.W ten sposob jest zabierana Energia od Nas.Wlasnie jak sie denerwujemy , zloscimy.Nie mam juz takich problemow.Wiem,ze zlosc pieknosci szkodzi.
Se5rdeczne pozdrowienia i do milusiego Malenki Ptaszku.(Male jest piekne) - Elzbieta
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 22:39:49 wysłane przez Elzbieta » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1539 : Listopad 24, 2011, 23:44:45 »

Elżbieto, Ela Nowalska również nigdy nie mówiła o PANU jako o stwórcy.
Już dawno temu miałam podejrzenia (nie raz o tym pisałam na forum), że pod Myślicieli (tych prawdziwych)
podpięły się inne byty i to one sterują Kiarą.
Zresztą, Kiara nigdy jakoś mi nie pasowała do Myślicieli z książek Eli Nowalskiej,
która de facto nigdy nie potwierdziła wiarygodności Kiary.

Nie wiem z jaką przestrzenią Kiara utrzymuje kontakt. Jedno wiem na pewno, nie po drodze nam razem.
Nie te standardy.

Pozdrawiam serdecznie.  Uśmiech
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #1540 : Listopad 25, 2011, 00:50:03 »

 Moim zadaniem powyższe dyskusje posiadają wyraźne tendencje przekonywania innych do swojego światopoglądu.

Wiele wypowiedzianych tutaj ''twierdzeń'' świadczy o tym, że  ktoś, komu wszczepiono  przekonania kiedy był intelektualnie bezbronny teraz  odtwarza je niczym zdarta płyta.
Jest to pewien rodzaj indoktrynacji, jeżeli taka płyta odtwarzana jest w publicznie  w społecznych przestrzeniach.
Tymczasem filozoficzne podejście z założenia każe rozwijać umiejętność  krytycznego, samodzielnego myślenia, ukazując wiele możliwych odpowiedzi.

Nie dziwię się zatem wypowiedziom Ptaka, która buntuje się w sytuacji, w której KIARA publikując stosy informacji nie potrafi dowieść słuszności tez, ktore sama głosi. Coś
 Nie miał bym nic przeciwko temu, gdyby zdarzyło się to raz, lub dwa, ale dzieje się to raczej bez przerwy.

Po drugiej stronie ekranu wygląda to tak, że KIARA wypracowała sobie jakiś swoisty model edukacji społecznej polegający na przeładowywaniu
swoich wątków wiadomościami, które akurat do jej światopoglądu pasują
, ale z drugiej strony pozbawione często nawet drobnych  wskazówek co do tego, jak odróżniać twierdzenia zasadne od bezpodstawnych.

Zatem popieram Ptaka, który chyba w swej intencji nie zgadza się
z pewną foromowo-literacką indoktrynacją Kiary, która za pomocą
pisanego słowa tworzy rodzaj zawierzenia jakimś ''nieomylnym autorytetom'' cytując raczej ich, a nie swoje doświadczenia, a jeżeli ich nie cytuje, to stylizuje czyjąś ideologię poznawczą po swojemu.

KIARA pisze : wcale nie mam zamiaru nikogo w niczym przykonywać, bo  to są moje wartości.
Występuje tu spory błąd logiczny. Bo jeżeli nie masz takiego zamiaru to, po co piszesz ?

Rozmawiasz sama z sobą ?

Niemniej jednak nie uważam, że Kiara  postępuje źle rozprzetrzeniając takie, czy inne informacje, jednakże popełnia ona sporo błędów głosząc niefalsyfikowalne hipotezy, czy twierdzenia pozbawione  empirycznego sensu.
 


« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 01:03:15 wysłane przez Astre » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1541 : Listopad 25, 2011, 12:51:27 »

Dla ludzi nie jest problemem to czego nie wiedzą , a  to,  co myślą iż jest prawdą a nią nie jest.

Ktoś mądry dawno temu tak powiedział a ja tylko potwierdzam te słowa.

Kiara Uśmiech Uśmiech



ps.Zawsze w moich wypowiedziach potwierdzam logiczną słuszność moich twierdzeń.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 12:53:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1542 : Listopad 25, 2011, 13:14:05 »

 a propos' niefalsyfikalności:

(...)"Stawianie hipotez oraz wskazywanie popierających je argumentów jest w nauce rzeczą normalną i oczywistą. Nie zawsze jednak te hipotezy da się jednoznacznie zweryfikować, a specyficzny przedmiot badań psychologii sprawia, że formułowanie konkluzji badawczych przypomina niekiedy filozoficzną interpretację, nie zaś naukowy, empiryczny i obiektywny opis. Chociaż wielu filozofów nauki, tak jak Popper całkowicie odrzuca wszelkie niemożliwe do sprawdzenia (niefalsyfikowalne) teorie około naukowe, należy wziąć pod uwagę fakt, że niefalsyfikowalność nie oznacza fałszywości. Są jednak takie elementy, będące raczej filozoficzną interpretacją, których formuła sprawia, że nie mogą zostać uznane za naukę – nie oznacza to jednak, że powinny być automatycznie odrzucone."(...)


ze strony:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoanaliza

Że też Szekspirowi się udało ( może dlatego, że to nie Szekspir był, a może sam Sain Germain...) za to, że powiedział: iż są rzeczy na niebie i Ziemi, o których się filozofom nawet  nie śniło.

Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1543 : Listopad 25, 2011, 13:25:45 »

Cytat: koliberek
Że też Szekspirowi się udało ( może dlatego, że to nie Szekspir był, a może sam Sain Germain...) za to, że powiedział: iż są rzeczy na niebie i Ziemi, o których się filozofom nawet  nie śniło.

To dopowiem jeszcze (gwoli ścisłości), że czasami lęgną się w głowach ludzkich majaki,
o których również filozofom się nie śniło.  Chichot
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1544 : Listopad 25, 2011, 13:32:51 »

kreacja ludzkiej myśli jest nieskończona i nieograniczona,-
inaczej bylibyśmy jedynie programami.Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1545 : Listopad 25, 2011, 13:43:11 »

słusznie songo zauważasz, byleby w grę nie wchodziły rozliczenia i poniżej godności ataki ad personam, bo szmatławym bardzo jest kreacja taka... rozumiem, że inkwizytorskie to programy ze Średniowiecza jeszcze, ale jest nadzieja, że ich czas skończy się wreszcie!!! Mrugnięcie



 Uśmiech Uśmiech Uśmiech

ps. Czy falsyfikowalna jest informacja na temat UFO w Polsce podana w "Ciekawych wiadomościach", czy to majak jaki? Z tego wniosek, że wszyscy tu wciąż majaczymy, indoktrynujemy etc, etc...Niechby poczytał nas jaki zdroworozsądkowiec, albo jaki "normalny"psychiatra. Nawet i by artqa nie oszczędzili za towarzystwo fantastyczne takie. Na jednej grzędzie siedzimy i od lat paru nieźle wszyscy majaczymy....Zdaje się, że nie tylko Kiara, ale wszyscy "płonęlibyśmy na stosie". Wszystko jest tylko kwestią odniesienia i priorytetów...
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 15:29:14 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1546 : Listopad 25, 2011, 13:54:59 »

słusznie songo zauważasz, byleby w grę nie wchodziły rozliczenia i poniżej godności ataki ad personam, bo szmatławym bardzo jest kreacja taka... rozumiem, że inkwizytorskie to programy ze Średniowiecza jeszcze, ale jest nadzieja, że ich czas skończy się wreszcie!!! Mrugnięcie

Koliberku, jak to łatwo zapomina się o własnych niechlubnych, inkwizytorskich przejawach, a tyle tu tego było,
ale jak to mówią o źdźble i belce?
Również mam nadzieję, że czas tych programów kończy się wreszcie.

No i należy odróżniać krytykę pewnych typów zachowań od krytyki ad personam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 14:00:45 wysłane przez ptak » Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #1547 : Listopad 25, 2011, 14:10:25 »

To co maja Mysliciele do powiedzenia:
Im wiecej masz w sobie dobra, tym wiekszy jest Twoj rozwoj duchowy.Wraz z postepujacym zwolna rozwojem duchowym powieksza sie aura wokol Twego ciala, stanowiaca myslowe odbicie Twego bytu duchowego na Ziemi.Jest ona efektem Twoich poprzednich zyc i prawdziwym panem Twojego spokoju wewnetrznego, poniewaz broni zlym energiom dostepu do Ciebie.A z kolei im jest ona slabsza, tym bardziej pozwala przedostac sie tym energiom w glab Twojego ciala.Jezeli jest mocna, powoduje ich odpychanie.Poprawianie aury to poprawianie samego siebie.Z aura wiaze sie rowniez pamiec o swojej roli w danym zyciu ziemskim.Im blizej jestes jej realizacji, tym bardziej intensywne sa barwy Twojej aury.Oddalanie sie od tego celu wybiela kolor Twojej aury.

Panem aury jest tylko ten,kto zamiast myslec o tym, co przemijajace, mysli o tym, co jest przyszloscia zycia.
Cytat z ksiazki Elzbiety Nowalskiej "Prawda odkrywana na Nowo" str.75
Serdecznie pozdrawiam - Ela
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 14:11:40 wysłane przez Elzbieta » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1548 : Listopad 25, 2011, 15:45:52 »

...a to ciekawe spojrzenie! zatem aura się wybiela, a nie zaczernia, w przypadku gdy schodzi się z "dobrej" drogi? a znam takich, co się tak chełpią, jaką to oni biel już w aurze mają. znaczy, że to jest źle??? bo ja żem se myślał tak: jeśli doprowadzimy do pełnej Harmonii, to wszystkie spektrum barw, będą świecić "równo", gdyż jednako nasycone będą i takie same mieć proporcje ilościowe, zatem pojawi się biel. czyżbym źle se to  we główce poskładał? Coś

co do poprzedniego pościka, to trafiłem żem w dziesiątkę. a tak gwoli drobnego wyjaśnienia jeszcze: niektórzy wciąż mylą fakt obrony po zaatakowaniu ad personam... ale cóż, dla inkwizytora stos to stos, chyba że najpierw takie "humanitarne podtapianie". jednakże godności zawsze bronić należy. i potem się dziwią inkwizytory takie i z rozpaczy  namiętnie rwą szaty, jakoby to bardzo pokrzywdzone są i się jeszcze do tego publicznie w wniebogłosy drą.! Chichot


 Uśmiech Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 18:39:13 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1549 : Listopad 25, 2011, 16:18:07 »

..ano rwą szaty inkwizytorzy i się drą wniebogłosy, jak widać i słychać.  Chichot
Tylko aura jakoś mizernieje… 
Zapisane
Strony: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 78 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wild-reign managerzuzlowy world-anime magicalespackluporum halotupsy