Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 20:53:58


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 35 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wątek offtopowy  (Przeczytany 296626 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Torton
Gość
« Odpowiedz #350 : Październik 05, 2010, 15:04:59 »

Cytuj
Kiedyś na planecie Arki ludzie zablokowali drogi tak zwanymi
'zepsutymi' pojazdami: było ich 10,000. Kontyngent policji wiedział, że
zostało to zrobione celowo, lecz nie mogli nic z tym zrobić. Kiedy wóz
strażacki lub karetka pogotowia musiały przejechać, ludzie pomagali je
przepuścić, spychając swoje pojazdy z drogi. Następnie wypychali je z
powrotem tam, gdzie były. To jest siła bezwładności. Nie poruszali się; nie
jedli; nie krzyczeli. Byli cicho - w konfrontacji z siłami prawa i porządku.
Oczywiście mówili, że byliby więcej niż szczęśliwi, aby opuścić drogę - ale
jak to mogli zrobić bez mechaników? Kraj był sparaliżowany. Nie mieli
żadnych transparentów, żadnych sloganów, nie było żadnych okrzyków
lub wrzasków; po prostu cichy opór.
Czekali kiedy usłyszą od swego przeciwnika, który coraz bardziej
pogrążał się w swoich kłamstwach i oszukaństwie. Wysłano już list do
rządu, który był dobrze świadom ich żądań i wiedział, po co tam byli. Imię
osoby, która wysłała ten list było: 'Obywatel'.
Jak powiedział Arki, gdy 100,000 ludzi spokojnie leży na placu, linii
kolejowej lub na ulicach i mówią policji: "Chcę iść do domu, proszę
zabierzcie mnie do domu, jestem chory, błagam, abyście zabrali mnie do
domu", policja nie może truć tłumu chorych ludzi gazem łzawiącym bez
żadnego powodu, czyż nie?
Siłą inercji [bezwładności] ludzie doprowadzili cały naród do martwego
punktu, bez przemocy.
Wynik nastąpił szybko. 'Grubi finansiści', którzy sprawowali finansową
kontrolę w świecie biznesu (upadek rynku papierów wartościowych,
podwyżka i obniżka cen złota) i trzymali z politykami, zaczęli popadać w
panikę, ponieważ mieli do stracenia miliony dolarów na rynku. Za każdą
monetę, którą tracili ludzie na ulicy, bo nie pracowali, oni tracili setki
tysięcy. Tak więc w imię swych świętych pieniędzy, musieli coś zrobić - i ludzie wygrali.
Krok po kroku się uzależniasz. Właśnie o to nasi poza-ziemscy
przyjaciele bardzo się martwią. Jesteś człowiekiem, nie robotem. OBUDŹ
SIĘ W TEJ CHWILI.

źródło: www.thiaoouba.com/misja.pdf strona 182
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 15:05:30 wysłane przez Torton » Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #351 : Październik 07, 2010, 20:08:52 »

Polska musi ograniczyć deficyt finansów publicznych poniżej 3 procent PKB do 2012 roku - przypomniała Komisja Europejska. Kilka godzin wcześniej minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że nastąpi to rok później.



- Uzgodniony przez Radę UE termin dla Polski na poprawę nadmiernego deficytu to rok 2012. Dlatego wydaje się, że polskie plany  nie są zgodne z obowiązującymi zaleceniami - takie oświadczenie wydał rzecznik KE ds. gospodarczych i walutowych Amadeu Altafaj Tardio.

Obecnie 24 z 27 państw członkowskich Unii - wśród nich Polska - ma wszczęte procedury nadmiernego deficytu.

Część ma jednak problemy z dotrzymaniem narzuconego przez Komisję Europejską terminu zrównoważenia budżetu. Polska nie jest wyjątkiem: także Francja  ogłosiła, że zredukuje deficyt do dozwolonego pułapu 3 procent PKB w 2013 roku, a nie rok wcześniej, jak wynika z jej procedury nadmiernego deficytu.

Minister finansów Jacek Rostowski, przedstawiając w Sejmie projekt budżetu na przyszły rok, zapowiedział natomiast, że deficyt sektora finansów publicznych liczony według definicji unijnej w 2011 roku powinien wynieść 6,5 procent PKB, w 2012 - 4,5 procent PKB, a dopiero w 2013 - 2,9 procent PKB.

Komisja Europejska wznowiła procedurę nadmiernego deficytu wobec Polski w czerwcu 2009 roku. Zaznaczyła wówczas, że do 2012 roku Polska musi zmniejszyć deficyt finansów publicznych do wymaganego w Traktacie z Maastricht limitu 3 procent PKB. Ta wartość referencyjna jest jednym z kryteriów wejścia do strefy euro. Zgodnie z zaleceniem KE, rocznie deficyt ma spadać w Polsce średnio o 1,25-1,5 pkt proc. PKB, począwszy od 2010 roku.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/komisja-europejska-upomina-polske,1541949
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 20:09:08 wysłane przez Torton » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #352 : Październik 07, 2010, 21:23:26 »

Cytuj
Najnowsze doniesienie nie pozostawiają wątpliwości - w całej Japonii stwierdzono w ostatnim czasie "zaginięcie" kilkuset tysięcy 100-latków.
Ze co?

Stulatkowie dawno już nie żyli. Ich rodziny po prostu zatajały te mało istotne informacje otrzymując emerytury zmarłych babć i dziadków. Jak się wzięli za sprawdzanie co się dzieje z pieniędzmi, to nagle pokaźna liczba staruszków nie istnieje...  Zły
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 21:31:54 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Torton
Gość
« Odpowiedz #353 : Październik 08, 2010, 10:36:19 »

Tak kompletnie z innej beczki myślę, że to tutaj najlepiej pasuje.
Ostatnio zarejestrowałem się na forum http://davidicke.pl/forum/
Byłem ciekaw opinii ludzi i ogólnie rzecz mówiąc chciałem sobie normalnie podyskutować, no to się zaczęło. Redmuluca pewnie go pamiętacie zaczął od takiego cichego obrażania i pisania jaki to ja jestem zdeprawowany itd. a sam nie potrafił odpowiedź na proste pytania co do Icke, dzięki czemu potwierdził to, co już myślałem wcześniej o nim. To szarlatan zarabiający na swoich książkach tak jak Lucyna sesjach, wielu ich jest teraz.

Ale w czym rzecz. Miałem to olać, dostałem bana za jedną trochę bardziej ostrą wypowiedź, ale jakby tego było mało konto zostało usunięte za
Cytuj
Do powodów usunięcia doliczę karygodne obrażanie użytkowników poza forum, abyś wiedział za co.
Szczerze mówiąc śmiać się zacząłem, wcześniej inny użytkownik napisał mi że red zagląda do PW na koncie i czyta sobie kto co pisze Chichot pierwszy raz się z takim czymś spotkałem(pomyślałem niemożliwe, no ale jednak się myliłem), nie obrażałem nikogo na PW tylko dyskutowałem z jedną osobą, która podzielała moje poglądy Mrugnięcie Pełna kulturka. Rozmawialiśmy o właśnie redmuluc itp. widocznie nie spodobało mu się to co myślę o jego działalności więc mnie ocenzurował. Chichot

Zabawne jest to w jaki sposób postąpił red, jak cenzuruje się niewygodne wypowiedzi i nie wygodnych ludzi, dlatego ostrzegam przed takimi osobami, bo tylko szkodzą otoczeniu w którym się znajdują. Po za znalazłem kilka innych informacji że to nie pierwsza tego typu robota, i ogólnie rzecz mówiąc Redmuluc wraz z swoim kolegom sponsorem bawią się w dojenie Icke żeby nabierać nie których naiwnych ludzi...


Pozdrawiam.


Swoją drogą już się tam tak nie gorączkuj. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 11:24:03 wysłane przez Torton » Zapisane
kosynier
Gość
« Odpowiedz #354 : Październik 14, 2010, 18:12:12 »

torton z toba jest cos nie tak co ty palisz czlowieku. jak czytam te twoje posty to zal d... sciska widze ze znowu konto wykasowales i pewnie wrocisz pod innym nickiem proponuje ci Morton takie polaczenie mory i tortona

==================================

i nastepny mądry temat tortona nawet nikt komentowac tego nie chce

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 14:09:06 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #355 : Październik 19, 2010, 13:11:13 »

Atak w Groznym
We wtorek, rano tuż po godzinie 9 jak donosi Agencja Interfax w parlamencie Czeczeni rozpoczęła się strzelanina. Powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, agencja donosiła, że strzały było słychać w gabinecie przewodniczącego parlamentu. Kilkadziesiąt minut później, w budynku w dalszym ciągu było słychać odgłosy strzelaniny - relacjonował Interfax. Według źródeł w siłach bezpieczeństwa, na które powołał się Interfax, kilka osób zostało zabitych. Agencja informowała, że rebelianci wzięli zakładników.

Czeczeński prezydent Ramzan Kadyrow poinformował, że atak nastąpiło około godz. 8.45 czasu moskiewskiego (6.45 czasu polskiego). Według niego, przeprowadziło go trzech bojowników, którzy zabili dwóch milicjantów z ochrony budynku oraz pracownika administracji parlamentu. Deputowani zostali wyprowadzeni z terenu parlamentu - zaznaczył Kadyrow.

Według niego operacja sił bezpieczeństwa przeciw napastnikom, że trwała ona 15-10 min. Kadyrow zapowiedział, że mimo porannych zajść, parlament przeprowadzi zaplanowane na wtorek posiedzenie poświęcone budżetowi na 2011 roku. Z kolei MSW Czeczenii zaprzeczyło doniesieniom, jakoby bojownicy wzięli zakładników, o czym informowały niektóre media.

Obecnie sytuacja została opanowana, a Ci którzy zaatakowali parlament zabici. Chciałem także zaznaczyć iż media podały strzępi kilku informacji więc w 100% nie dowiemy się jak było.


http://niezwykli.pl.tl
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 13:11:37 wysłane przez Sventer » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #356 : Październik 30, 2010, 17:29:04 »

Cierpienia młodego budowniczego

Wygląda na to, że budowa domu w Polsce to zadanie tylko dla najtwardszych z nas. Przede wszystkim należy załatwić sobie porządne środki uspakajające. Potem – zapomnieć Dziesięć Przykazań. W branży budowlanej kodeks moralny nie obowiązuje.

...

http://interia360.pl/artykul/cierpienia-mlodego-budowniczego,40068
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #357 : Październik 30, 2010, 21:01:54 »

STANY ZJEDNOCZONE. Administracja Baracka Obamy zdecydowała kontynuowanie finansowania Czadu, Jemenu, Sudanu i Demokratycznej Republiki Konga, choć w krajach tych dzieci służą w wojsku. W krótkim i słabo nagłośnionym komunikacie Biały Dom 25 października oznajmił, że Obama zdecydował się zrobić wyjątek dla tych czterech krajów, w praktyce łamiąc w ten sposób Child Soldiers Prevention Act z 2008 roku (Ustawę o Zapobieganiu Poborowi Dzieci do Wojska), który zabrania finansowania armii zagranicznych rządów, jeśli rekrutują lub używają dzieci jako żołnierzy.

Jak podaje aljazeera.net, magazyn „Foreign Policy” 28 października zamieścił on-line 9-stronicową notatkę służbową Obamy do sekretarki stanu USA Hilary Clinton, w której decyzja uzasadniana była walką z terroryzmem w niektórych krajach.

W notatce podpisanej przez Obamę Jemen został nazwany „kluczowym partnerem” w walce z Al-Kaidą na Półwyspie Arabskim. Aktywność amerykańskiej armii w tym kraju w ubiegłym roku się wzmogła. W kierunku podejrzanych obiektów są odpalane pociski samosterujące dalekiego zasięgu, a w celu zdalnej likwidacji grup osób wysyłane są samoloty bezzałogowe. Siły bezpieczeństwa Jemenu mogą liczyć na pomoc USA w akcjach przeciwko partyzantom.

Wprawdzie jemeńskie prawo wymaga, aby rekruci mieli co najmniej 18 lat, ale w siłach zbrojnych zatrudniani są 15-latkowie, a milicja plemienna mobilizowana przez rząd do walki z szyickimi powstańcami na północy kraju, korzysta nawet z usług 14-latków – głosi notatka Obamy.

W dokumencie tym znajduje się też sugestia, że zaprzestanie pomocy militarnej krajom zaciągającym dzieci do wojska, utrudni wysiłki zmierzające do tego, aby ostatecznie odwieść te kraje od rekrutowania nieletnich do walk zbrojnych.

Spośród sześciu krajów uznanych przez departament stanu za utrzymujących dzieci jako żołnierzy w 2009 roku tylko Somalia i Birma nie zostały objęte wyjątkiem. Birma nie otrzymuje żadnej pomocy militarnej od USA, ale Przejściowy Federalny Rząd Somalii dostaje znaczącą pomoc. W maju 2009 roku USA wystąpiły o uchylenie przez ONZ embarga na broń, aby móc dostarczyć Somalii karabiny szturmowe, moździerze, amunicję do karabinów maszynowych i granaty o napędzie rakietowym.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica
http://wolnemedia.net/wia...-bron-dzieciom/
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #358 : Listopad 04, 2010, 23:10:57 »

Alter Ega ma każdy Janino, natomiast Twoje uwagi nie są trafne co już wskazałem. Apropo a co mnie to interesuje? Odniosłem się do tego ograniczania wolności wypowiedzi - moderatorzy jadą równo - a Wam wolno tak sobie pluć na każdego?

Dlaczego mnie molestujesz? Janino
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 23:17:48 wysłane przez Sventer » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #359 : Listopad 04, 2010, 23:21:15 »

Dlaczego mnie molestujesz?

Twoje niedoczekanie...  Z politowaniem
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #360 : Listopad 04, 2010, 23:23:06 »

Dlaczego mnie molestujesz?

Twoje niedoczekanie...  Z politowaniem

Oj nie wstydź się, taka panterka jak Ty to na pewno ostro jedzie oczywiście samochodem Chichot
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #361 : Listopad 04, 2010, 23:27:58 »

Oj nie wstydź się, taka panterka jak Ty to na pewno ostro jedzie oczywiście samochodem Chichot

Za to ty zmuszony będziesz na zawsze utknąć w sferze domysłów i niezrealizowanych, dziecięcych marzeń (motoryzacyjnych oczywiście).
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #362 : Listopad 04, 2010, 23:29:33 »

Oj nie wstydź się, taka panterka jak Ty to na pewno ostro jedzie oczywiście samochodem Chichot

Za to ty zmuszony będziesz na zawsze utknąć w sferze domysłów i niezrealizowanych, dziecięcych marzeń (motoryzacyjnych oczywiście).

Rok temu kupiłem sobie Honde Civic więc problemów z realizacją marzeń nie mam. Mrugnięcie A Ty jeździsz na kotach?
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #363 : Listopad 04, 2010, 23:32:29 »

Rok temu kupiłem sobie Honde Civic więc problemów z realizacją marzeń nie mam. Mrugnięcie A Ty jeździsz na kotach?

Zaimponowałbyś mi opowiadając o ujarzmieniu Jaguara... Nieodpowiednia godzina dla kreatywności twojego umysłu?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #364 : Listopad 04, 2010, 23:33:42 »

Jesteś sztywna jak mój dywan.

Nie znasz się na żartach? Dobranoc - jutro do pracy.

Pozdro Janina
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #365 : Listopad 04, 2010, 23:34:42 »

Jesteś sztywna jak mój dywan.

Nie znasz się na żartach? Dobranoc - jutro do pracy.

Pozdro Janina

Nie zapomnij zapakować do swojej biznesowej walizki planu lekcji Mrugnięcie
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #366 : Listopad 06, 2010, 12:12:33 »

Suty Cię parzą czy czujesz dyskomfort psychiczny?

 Chichot

Swoją drogą to forum przypomina trochę zoo ile małp, bizonów o dziwo nawet się osły znalazły. Chichot


-1pf. Janneth.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 13:13:27 wysłane przez janneth » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #367 : Listopad 06, 2010, 14:36:35 »

"Dyskusję" >Sventer'a< z >Kamil'em< przeniosłem do naszego"archiwum":

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?board=12.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #368 : Listopad 23, 2010, 15:47:26 »

Dla ludzi zajmujących się nauką najtrudniejszym ze sposobów uprawiania nauki jest próba znalezienia racjonalnego wytłumaczenia dla tez, które powszechnie uznawane są za nienaukowe. Chcąc to robić taki naukowiec płynie niejako pod prąd oficjalnej nauki, i naraża się na ośmieszenie, nie zrozumienie, obcięcie funduszy itp.Dlatego tak mało uczonych oficjalnie przyznaje się do badań nad zjawiskami paranormalnymi.

Zjawiska paranormalne mają się tak do współczesnej nauki, jak zjawisko powolnego znikania statków za horyzontem do teorii płaskiej Ziemi.

Parapsychologia stanowi esencję tego co można nazwać przeklętymi faktami: faktami które nie pasują do przyjętych wyobrażeń. Faktów tych nie da się opisać za pomocą pojęć, którymi posługuje się współczesna nauka. Jeśli jednak można się czegoś nauczyć z historii nauki to tego , że nietypowe przypadki i niezwykłe zdarzenia są tymi właśnie, które jeśli potraktujemy właściwie, pozwolą nam odmiennie spojrzeć na pozostałe fakty.

Jako przykład można by podać to co nastąpiło we Francji w 18 wieku w czasie deszczu meteorytów. Chłopi którzy donieśli do Francuskiej Akademii Nauk o kamieniach które spadły z nieba, zostali bardzo ostro pouczeni żeby sobie nie robili żartów z szacownych uczonych .Wszystkim bowiem jest wiadome że w niebie nie może być żadnych kamieni.

W historii badań naukowych istniał zawsze sprzeciw wobec tych faktów których nie można było zasymilować z dotychczasowym stanem wiedzy. Niechęć ta występowała wobec badań, które mimo że zostały starannie przeprowadzone ,nie pasowały do wcześniej ułożonego wzory który nazywamy przyrodą. Badania takie uważane są za irracjonalne i bezsensowne, jako pojedyncze oderwane fakty jawią się nam jako zupełnie pozbawione sensu i logiki, a gdyby nawet były prawdziwe to aż kusi by je wyrugować z naszej rzeczywistości, tak są bowiem z nią sprzeczne.

Każdy inny rodzaj danych ma jakieś powiązanie, w jakiś sposób wiążące go z całością dostępnych nam danych o świecie.
Tylko te jako jedyne nie są zakotwiczone w naszej rzeczywistości i zdają się nie mieć żadnych powiązań z innymi nam dostępnymi danymi o przyrodzie.
Powodem dla którego ludzie nauki odrzucają zjawiska paranormalne jest przeświadczenie że połączenie wyników badań nad zjawiskami paranormalnymi ze zdrowym rozsądkiem tworzy mieszaninę bardzo wybuchową. Boją się że niezgodne ze zdrowym rozsądkiem fakty, jeśli się je uzna, zniszczą wiadome dotąd i znane schematy myślowe.

Dodatkowo uczeni chcieliby aby zjawiska paranormalne można było badać na zawołanie, najlepiej w czasie godzin pracy od 7 do 15. Do tego dochodzi to co się nazywa powtarzalnością badań. W zjawiskach PSI to jest mało realne.
To jest trochę tak jak z badaniem naukowym zjawiska zwanego olśnieniem. Wszyscy wiemy że takie coś istnieje lecz gdyby to chcieć badać naukowo to mogłyby być duże kłopoty. Jak z powtarzalnością olśnienia w różnych laboratoriach ?. Czy można by doznawać olśnienia na zawołanie między 7 a 15-tą ? Wątpię.

W zjawiskach paranormalnych takich jak np. telepatia , jasnowidzenie czy prekognicja nikt nie udzielił odpowiedzi na zasadnicze pytanie: co jest nośnikiem informacji przekazywanej drogą paranormalną ?
Stawiano hipotezę że są to bardzo długie fale radiowe, emitowane przez organizm jednego człowieka i odbierane przez drugiego.
Ale eksperymenty z użyciem tzw. klatki Faradaya obaliły tą hipotezę okazuje się bowiem że i wtedy następuje kontakt telepatyczny.

Dodatkowo nauka opiera się na takich jakby trzech paradygmatach:

1. Prędkość światła jest prędkością maksymalną.
2. Zasada związków lokalnych.
3. Zasada wolnej woli

Punkt 1 oznacza że nic nie może poruszać się z prędkością większą od prędkości światła. Dotyczy to zarówno obiektów materialnych jak i wszelkich form informacji.
Punkt 2 oznacza że to co dzieje się w tej chwili gdzieś bardzo daleko , stąd jeszcze nie dotarła do nas żadna informacja , (np. poza orbitą Jowisza ) nie ma wpływu na to co się dzieje TU i TERAZ.
Punkt 3 oznacza że w każdej chwili mamy możliwość wyboru innej drogi postępowania, innej wersji eksperymentu itd. Że mamy po prostu swobodę możliwości wyboru , że nic nie jest już z góry przesądzone, zdeterminowane. Że nie ma czegoś takiego jak z góry ustalone przeznaczenie.
Ta zasada nigdy nie była przez nikogo udowodniona . Przyjmuje się ją po prostu tak intuicyjnie jak dawniej przyjmowano intuicyjnie że Ziemia jest płaska.
Zjawiska paranormalne zdają się obalać te aksjomaty.

Ze zjawisk PSI wynika że Informacja może płynąć z przyszłości do przeszłości.
Prawdopodobnie oznacza to że przenosi się z prędkościami większymi niż prędkość światła ( splątanie kwantowe). Trudność w obliczeniu tego polega na tym że nie wiadomo jak daleko są te wydarzenia które rozgrywają się w przyszłości.
Jeśli informacja przenosi się z przyszłości do przeszłości to jest złamana także zasada związków lokalnych.

Co do wolnej woli to w/g autora strony działa tu mechanizmy podobny do entropii .
Znaczy to że zdarzenia są w jakiś sposób zdeterminowane, czyli coś co nazywamy wolną wolą jest w dużym stopniu złudzeniem. Jednocześnie nie są te zdarzenia zdeterminowane w sposób bezwzględny, to znaczy że znając przyszłość można by ją zmienić. Jednak normalnie wszystko pcha nas w kierunku tego, co było nam przeznaczone. Wszystko to powoduje że gdyby naukowcy przyjęli zjawiska paranormalne za prawdziwe, to czekało by ich bardzo dużo pracy aby dojść z tym wszystkim do ładu.

http://www.nieznane.pl/dlaczego-uczeni-nie-lubia-psi,496.html
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #369 : Listopad 23, 2010, 16:17:51 »

Bestialstwo! 44-letnia Grażyna J. ze wsi Plajny w województwie warmińsko-mazurskim spaliła ciało swojego nowonarodzonego synka. Chłopczyk był wcześniakiem i piętnastym dzieckiem kobiety. Grażyna J. twierdzi, że noworodek był już martwy, gdy wkładała go do pieca. Co innego twierdzą świadkowie.

- Urodziło się dziecko, według relacji świadka, żywe, bo płakało - mówi Leszek Gabriel z Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

- Ten chłopiec mówił, że urodziło się żywe, że było słychać z pieca odgłos - dodaje jedna z sąsiadek Grażyny J. 

Plajny - mała miejscowość w woj. warmińsko-mazurskim, a w niej mały dom skrywający wielką tajemnicę. To tam mieszkała 44-letnia Grażyna J. z konkubentem Piotrem Z., dwuletnią córką Dominiką i nowonarodzonym dzieckiem, po którym ślad zaginął.

- To była patologia. Z tej kobiety nic porządnego nie wyrosło. Sama też nie umiała nikogo wychować, wszystko zabierały jej domy dziecka. Nauczone tylko kradzieży i niczego więcej, żadnej pracy - opowiada jedna z sąsiadek Grażyny J.

Kobieta urodziła w marcu tego roku w warunkach domowych syna, siedmiomiesięcznego wcześniaka. Sprawą zainteresował się dzielnicowy.

- Wiedział, że kobieta była w ciąży. Wszedł do domu i zauważył, że już urodziła. Ona mu od progu przyznała, że pozbyła się dziecka - informuje Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

- Z relacji pani Grażyny J. wynika, że dziecko urodziło się martwe, więc postanowiła je spalić w piecu centralnego ogrzewania, który jest w mieszkaniu. Zeznania świadków wskazują jednak, że dziecko było żywe, płakało, a pani Grażyna J. wcześniej karmiła je - dodaje Leszek Gabriel z Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Skontaktowaliśmy się z dziećmi Grażyny J. z pierwszego małżeństwa. Wiedzą, że matka spaliła ciało ich przyrodniego brata, ale mimo to bronią kobiety. Twierdzą, że nie zrobiła tego sama.

- Moja mama była przygotowana na dziecko, wózek miała, łóżeczko miała, ciuchy miała. To konkubent tego dziecka nie chciał. Rozmawiałam z nią, mówiła, że dziecko było martwe, że je spaliła, ale nie wiedziała co robi - przekonuje Izabela Jasnoch, córka Grażyny J.

Dotarliśmy również do świadków tragedii. Ich zeznania są szokujące. Twierdzą, że dziecko mogło jeszcze żyć, gdy Grażyna J. wkładała je do pieca.

- Ja dowiedziałam się o tej sprawie od dwóch świadków, którzy byli przy tym - mówi jedna z sąsiadek kobiety.

- Jakoś sobie poradziłem z tym porodem. Ręce umyłem, jakoś tę pępowinę odciąłem. To dziecko żyło, bo jeszcze brała go w ręce. Rano wstałem, a dzieciaka już nie było - opowiada Zbigniew Jasnoch, szwagier Grażyny J.

Grażyna J. w sumie urodziła piętnaścioro dzieci. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze dziecko również zmarło przy porodzie. Kobieta została oskarżona o nieudzielenie pomocy i zbezczeszczenie zwłok dziecka. Grozi jej za to do pięciu lat więzienia.

-Nie ustaliliśmy z całą pewnością, czy dziecko żywe. Przyjęliśmy, że było martwe. Opieraliśmy się na opinii biegłych, którzy stwierdzili, że taki noworodek jest zdolny do życia, ale wymaga opieki medycznej, której pani Grażyna J. nie zapewniła - mówi Leszek Gabriel z Prokuratury Rejonowej w Braniewie.*

* skrót materiału

http://interwencja.interia.pl/news?inf=1561801
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 16:19:56 wysłane przez Sventer » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #370 : Listopad 23, 2010, 16:38:22 »

Dodatkowo nauka opiera się na takich jakby trzech paradygmatach:

1. Prędkość światła jest prędkością maksymalną.
2. Zasada związków lokalnych.
3. Zasada wolnej woli


Nauka również sama rozpoznała miejsca i czas gdzie jej „władza” nie sięga, póki co..:
- horyzont zdarzeń czarnej dziury(za nim załąmują się święte prawa fizyki)  Język
- okres od 0 do 1s. po wielkim wybuchu(początek wszechświata??)- inflacja materii w tym czasie w przestrzeni była tak gwałtowna że przekroczyła stałą „c” na obszarze swej ekspansji, choć tłumaczy się to tym że wcześniej nie istniała ani przestrzeń, ani czas- więc był to wyjątek przed ich właściwymi „narodzinami”,-
bo od 1s. po wybuchu do teraz cała historyjka o wszechświecie trzyma się kupy Mrugnięcie
- no i „Stan splątany”
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 16:38:59 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #371 : Listopad 30, 2010, 23:47:45 »

Sensacyjne wyniki badań. Odkrywca Ameryki Krzysztof "Kolumbowicz" synem polskiego króla?

Międzynarodowy zespół naukowców zakończył 20-letnią pracę badawczą nad życiem odkrywcy Ameryki – Krzysztofa Kolumba. Wyniki ich badań są sensacyjne - Krzysztof Kolumb miał z pochodzenia być Polakiem, a jego rzeczywiste nazwisko miało brzmieć "Kolumbowicz" - informuje serwis dailymail.co.uk.

Nowe dowody w sprawie pochodzenia odkrywcy Ameryki ujawnił w książce "Kolumb: Nieopowiedziana historia" Manuel Rosa z Duke University w Stanach Zjednoczonych. Według autora pracy poświęconej życiu Kolumba, odkrywca Ameryki był synem króla Władysława III Warneńczyka. Wprawdzie Kolumb urodził się siedem lat po śmierci Władysława III, ale, według naukowca, informacje o śmierci polskiego króla są nieścisłe. Dowodem na to ma być fakt, że nigdy nie odnaleziono ciała ani zbroi króla. Wersja ta stoi w sprzeczności z tureckimi opowieściami, według których sułtan otrzymał głowę polskiego króla i przechowywał ją w garnku z miodem.

Według Rosy, polski król miał przeżyć i uciec na Maderę. Tam rzekomo ożenił się z portugalską szlachcianką i był znany jako Henrique Alemao (Henryk Niemiec). Na wyspie nasz król miał dożyć starości w szczęściu i dostatku.


- Informacje o tym, że Kolumb pochodził z rodziny biednych włoskich tkaczy z Genui jest niedorzeczna. Tylko głupiec by się przy tym upierał – skomentował Rosa.

Naukowiec stwierdził, że jedynym sposobem na przekonanie członków hiszpańskiej rodziny królewskiej do sfinansowania planowanej podróży przez Ocean Atlantycki było królewskie pochodzenie Kolumba. Rosa twierdzi, że Kolumb z jakiegoś powodu je ukrywał.

Autor książki ostatecznego dowodu na potwierdzenie swych tez upatruje w badaniach DNA i chciałby zdobyć materiał genetyczny Jagiellonów. Naukowiec twierdzi, że wysłał prośbę do katedry na Wawelu o możliwość zbadania szczątków ojca króla Warneńczyka, Władysława II Jagiełły. DNA samego Kolumba oraz jego bliskich naukowcy już mają.

Kolejny członek zespołu badawczego, prof. James T. McDonough uważa, że Kolumb jest winny ogromnego oszustwa w sprawie swego pochodzenia.

- Ta książka zmieni na zawsze nasz sposób patrzenia na historię – powiedział portugalski historyk prof. Jose Carlos Calazans.

Do tej pory uważano, że Krzysztof Kolumb, który urodził się we włoskim mieście Genua w 1451 r., był synem Domenico Columbo, który był tkaczem i miał stoisko z serami na rynku miasta
MK / dailymail.co.uk
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #372 : Grudzień 01, 2010, 09:20:23 »

Sensacyjne wyniki badań. Odkrywca Ameryki Krzysztof "Kolumbowicz" synem polskiego króla?

Międzynarodowy zespół naukowców zakończył 20-letnią pracę badawczą nad życiem odkrywcy Ameryki – Krzysztofa Kolumba. Wyniki ich badań są sensacyjne - Krzysztof Kolumb miał z pochodzenia być Polakiem, a jego rzeczywiste nazwisko miało brzmieć "Kolumbowicz" - informuje serwis dailymail.co.uk.

Nowe dowody w sprawie pochodzenia odkrywcy Ameryki ujawnił w książce "Kolumb: Nieopowiedziana historia" Manuel Rosa z Duke University w Stanach Zjednoczonych. Według autora pracy poświęconej życiu Kolumba, odkrywca Ameryki był synem króla Władysława III Warneńczyka. Wprawdzie Kolumb urodził się siedem lat po śmierci Władysława III, ale, według naukowca, informacje o śmierci polskiego króla są nieścisłe. Dowodem na to ma być fakt, że nigdy nie odnaleziono ciała ani zbroi króla. Wersja ta stoi w sprzeczności z tureckimi opowieściami, według których sułtan otrzymał głowę polskiego króla i przechowywał ją w garnku z miodem.

Według Rosy, polski król miał przeżyć i uciec na Maderę. Tam rzekomo ożenił się z portugalską szlachcianką i był znany jako Henrique Alemao (Henryk Niemiec). Na wyspie nasz król miał dożyć starości w szczęściu i dostatku.


- Informacje o tym, że Kolumb pochodził z rodziny biednych włoskich tkaczy z Genui jest niedorzeczna. Tylko głupiec by się przy tym upierał – skomentował Rosa.

Naukowiec stwierdził, że jedynym sposobem na przekonanie członków hiszpańskiej rodziny królewskiej do sfinansowania planowanej podróży przez Ocean Atlantycki było królewskie pochodzenie Kolumba. Rosa twierdzi, że Kolumb z jakiegoś powodu je ukrywał.

Autor książki ostatecznego dowodu na potwierdzenie swych tez upatruje w badaniach DNA i chciałby zdobyć materiał genetyczny Jagiellonów. Naukowiec twierdzi, że wysłał prośbę do katedry na Wawelu o możliwość zbadania szczątków ojca króla Warneńczyka, Władysława II Jagiełły. DNA samego Kolumba oraz jego bliskich naukowcy już mają.

Kolejny członek zespołu badawczego, prof. James T. McDonough uważa, że Kolumb jest winny ogromnego oszustwa w sprawie swego pochodzenia.

- Ta książka zmieni na zawsze nasz sposób patrzenia na historię – powiedział portugalski historyk prof. Jose Carlos Calazans.

Do tej pory uważano, że Krzysztof Kolumb, który urodził się we włoskim mieście Genua w 1451 r., był synem Domenico Columbo, który był tkaczem i miał stoisko z serami na rynku miasta
MK / dailymail.co.uk

czekam na badania genetyczne Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #373 : Grudzień 01, 2010, 23:45:51 »

Cytuj
czekam na badania genetyczne
  ja też ,ale czy nasi się zgodzą  Z politowaniem  Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #374 : Grudzień 07, 2010, 13:56:43 »

Kopernik była kobietą, a K.Kolumb:

Krzysztof Kolumb był Polakiem! Sensacyjne wyniki badań
niewiarygodne.pl 29.11.2010 15:04


I co teraz? "Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni." (fot. PD)


Wierzyć w to czy nie wierzyć? Oto jest pytanie. Jeśli ta informacja okazałby się prawdziwa, doczekalibyśmy się jeszcze jednej ikony w poczcie polskich znakomitości. Jeśli wziąć za pewnik doniesienia płynące z artykułów, które obiegły dziś świat, to należałoby stwierdzić, że nie Krzysztof Kolumb "odkrył Amerykę", ale... Krzysiek Kolumbowicz - syn Władysława III Warneńczyka i nasz rodak.

....

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Krzysztof-Kolumb-byl-Polakiem-Sensacyjne-wyniki-badan,wid,12897494,wiadomosc.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 35 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.205 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadniniakonna sanguisregum norwegland rezerwat-mustangow goldcraft