Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 01:33:15


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: upadek religii 2009  (Przeczytany 360347 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Enigma
Gość
« Odpowiedz #875 : Styczeń 06, 2010, 16:00:21 »

Jakie to troskliwe...aż żal dup* ściska.

Atreq, gwoli rozluźnienia wnetrzności polecam zapoznać sie z wizją   "Mija 21 grudnia 2012, nic się nie stało...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 16:00:41 wysłane przez Enigma » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #876 : Styczeń 06, 2010, 23:24:20 »

Enigma, ależ to nie mi żal dup* ściska, lecz Tobie, więc nie mi potrzebne jest rozluźnienie.
Zapewniam także, że nie chcę w żaden sposób wpływać na Twoją dup*...
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #877 : Styczeń 07, 2010, 11:18:12 »

Chyba trzeba by zmienic tytul tego watku na :Upadek Czlowieka:
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #878 : Styczeń 22, 2010, 17:26:11 »

O, a ja sobie zajrzałem na forum, i już w sumie jest koniec stycznia. I co, która religia padła z kretesem, że aż drzazgi poleciały? Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #879 : Styczeń 22, 2010, 19:54:02 »

O, a ja sobie zajrzałem na forum, i już w sumie jest koniec stycznia. I co, która religia padła z kretesem, że aż drzazgi poleciały? Uśmiech

Papież B16 runął z hukiem podczas nabożeństwa w boże narodzenie gdy go jakaś kobieta w czerwieni przewróciła aż kardynał obok złamał kość udową!

Duży uśmiech


718'
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #880 : Styczeń 22, 2010, 19:57:43 »

http://wp.tv/i,Strefa-Wyznania-bylego-ksiedza-cz1,mid,497089,klip.html
http://wp.tv/i,Strefa-Wyznania-bylego-ksiedza-cz2,mid,497090,klip.html

Ciekawe newsy z pierwszej ręki  Mrugnięcie
W części drugiej padła suma 5  MILIARDÓW złotych  rocznie przekazywanych z PIĘNIĘDZY PUBLICZNYCH  instytucjom kościelnym  ... fiuuuu ,no to jest biznes .
Plus do tego taca co Niedziela czyli minimum 52 tyg x  30 mln zł ( zaniżyłem tochę Mrugnięcie ) plus taca z dni powszednich  - już nie licze nawet .
To jest COŚ !
Od razu widać, że religia to niezły biznes, a nie posługa . Moralnie to upadły już dawno , jak widać i słychać, choć biznes kwitnie Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 20:08:30 wysłane przez east » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #881 : Styczeń 22, 2010, 20:14:24 »

No moralność moralnością, ale podobno miał być spektakularny upadek jakiejś religii. A roczek 2010 mamy, i owszem, są różne skandale (a kiedy ich nie były? Żadna to przepowiednia), ale religie jak się trzymały, tak się trzymają.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #882 : Styczeń 23, 2010, 00:40:51 »

Z chrześcijaństwem, to tak jak z IIwojną światową. Nie wiadomo kiedy zaczął się jej koniec, jedni mówią że w Berlinie, a inni że w Stalingradzie.
Dla mnie osobiście, religia chrześcijanska skończyła się w dniu śmierci Jana Pawła II, z jego pogrzebem pogrzebaliśmy wszystkie ideały nigdy nie spełniającej się OBIETNICY...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #883 : Styczeń 23, 2010, 00:56:55 »

Wiadomo kiedy zakończyła się II WŚ. Nie rozmawiamy o początku końca lecz o upadku, czyli końcu końca. I nie tylko chrześcijaństwa czy KK, lecz innych religii również.
Takie tłumaczenia w celu ratowania twarzy PCH/Łobos i Kiary są żałosne.

Plus do tego taca co Niedziela czyli minimum 52 tyg x  30 mln zł ( zaniżyłem tochę Mrugnięcie ) plus taca z dni powszednich  - już nie licze nawet .
To jest COŚ !
Od razu widać, że religia to niezły biznes, a nie posługa . Moralnie to upadły już dawno , jak widać i słychać, choć biznes kwitnie Mrugnięcie
Jak rozumiem to udzielane przez Ciebie "porady" mają obowiązywać wyłącznie innych - byle nie Ciebie, tak?
Nie chcesz  - nie zasilaj, ale nie wtrącaj się jeśli już nie zasilasz.

Dla jasności: moje zdanie jest takie - każdy może wypowiedzieć się na dany temat. Trochę tylko niepoważnym jest gdy ktoś tak mocno krytykuje innych i zamyka im usta, gdy sam za chwilę to samo robi...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 01:08:36 wysłane przez arteq » Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #884 : Styczeń 23, 2010, 01:09:46 »

Drogi Total-u - My normalni ludzie juz to widzimy i  slyszymy a nawet czujemy.Natomist Ci wszyscy ksieza itd. itp.tzw blizej zlobu jeszcze nic nie widza i nic nie slysza.Choc wzrok i sluch posiadaja.Milusiego dzionka -Ela
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #885 : Styczeń 23, 2010, 01:13:32 »

Arteq,
Żałosne w Twoim przypadku jest zaglądanie w czyjeś twarze... jakbyś lustra nie miał i nie widział siebie.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 01:14:30 wysłane przez Thotal » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #886 : Styczeń 23, 2010, 12:03:39 »

Cytat: arteq
a jak uczy nas smutna historia zdarzały się również masowe samobójstwa [które jednak należałoby nazwać zabójstwami].
To prawda arteq.
Wystarczy jedynie pod definicją "sekta" jednoznacznie UJRZEĆ sektę katolicko-chrześcijańską
..i wszystko staje sie JASNE i ŚWIETLISTE!


Cytat: jeremiasz
Symbolika Barana  (jako początek nowego cyklu)  ciekawie łączy się z tym całym ofiarowaniem barana, jak również ukrzyżowaniem Jezusa ("Baranka bożego"). Ja bym tu widział taki obrazek myślowy - "zabicie nowego, trzymanie się starego".
Ale żyjemy (czy wciąż?)  przecież w epoce Ryb. Rybia symbolika (kiedy wszystko co miało się zdarzyć już się zdarzyło, a nic nowego jeszcze nie przyszło) ciekawie pasuje do tego ciągłego "mordowania" nowego. Co więcej Ryba to symbol chrześcijan.

THE END

eot.


==========================================================================

Cytat: jeremiasz
Symbolika Byka (jako ugrzęźnięcie w "ziemi", przejaw materialnej, fizycznej strony egzystencji, ) także można jakoś łączyć ze "złotym cielcem".
Tu byłbym ostrożny z tym "grzęźnięciem w ziemi" (to chyba mylne skojarzenie - byki nie grzęzną, bo rzadko sie w bagna pchaja).
imho sprowadzenie symboliki byka do czysto materialnej strony życia jest nadużyciem,
Byk jest raczej lekcją WYBORU PREFERENCJI, smaków.. co ostatecznie sprowadza się do tego o czym wspominasz - ale to jakby ujrzenie końcowego efektu.

A jeśli ugrzązł - to dlatego, ze ŹLE WYBRAŁ grunt do wypasu. Tak, ze to bardzo wycinkowa interpretacja już (choć mozliwa.. i nie przypadkowo umieściłes ją w tamtym kontekście Mrugnięcie)) Ale to Oni tak wybrali,
te wartości pozorne; grunty pozorne). To tylko aspekt symboliki Byka Mrugnięcie

Ale poniewaz ten wątek (dla mnie) jest dosyć bagnisty, to jeremiasz
do ewntualnej dalszej dyskusj na Bycze tematy serdecznie zapraszam tutaj:
Minos, MinoTaur, Taur | Humbaba | Kubebe ..i Byk
(bardziej o aspektach "złotego cielaca")

lub tutaj:
Byk, Tauri, Tau-Ri, X-Ri | Tau i Gebo | Labirynt
(bardziej o ogólnej symbolice byka)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 12:06:10 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #887 : Styczeń 23, 2010, 12:11:28 »

Chwila, chwila. Tu jest mowa o przekazach En-Ki, które mówią o upadku religii (którejś) do końca 2009. Jak widać, jest 2010, a tu upadku ni widu, ni słychu. Zamiast zastanowić się, co to oznacza, to rzuciliście się "z kłami" na katolicyzm i na to, jaki to on zły, jednocześnie odsuwając się od meritum sprawy i wątku dyskusji - przepowiedni En-ki (jak widać - totalnie chybionej).
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #888 : Styczeń 23, 2010, 12:17:56 »

Masz słuszność >Tene<, dlatego utworzyłem odpowiedni wątek.
Dzięki Ci wielkie. Uśmiech

Cytat: Phirioori
Ale poniewaz ten wątek (dla mnie) jest dosyć bagnisty, to jeremiasz
do ewntualnej dalszej dyskusj na Bycze tematy serdecznie zapraszam tutaj:
Minos, MinoTaur, Taur | Humbaba | Kubebe ..i Byk
(bardziej o aspektach "złotego cielaca")

lub tutaj:
Byk, Tauri, Tau-Ri, X-Ri | Tau i Gebo | Labirynt
(bardziej o ogólnej symbolice byka)

Ja zaś zapraszam tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4589.msg53398#msg53398
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 12:19:06 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #889 : Styczeń 23, 2010, 13:34:14 »

Thotal, zarzuciłem Eastowi hipokryzję - wskazałem gdzie. Jeżeli się mylę - wykaż to. Twoja próba przeniesienia zaistniałych faktów na mnie jest śmieszną próbą obrony - rzuciłeś tylko słowa - nie wskazałeś konkretnego przykładu który mógłby to potwierdzać - to raz. Dwa - nawet gdyby Ci się to udało, to w żaden sposób nie cofnie zachowania Easta.
Zachowania i słowa danego człowieka świadczą o nim, o jego rzetelności i wiarygodności. Tym bardziej, że wiele osób prawdziwość słów których nie potrafi udowodnić [z różnych względów] popiera swoją rzetelnością.

Phi, porównywanie KK do sekty jest chybione, bo::
1. KK nigdy nie nawoływał do masowych samobójstw, do żadnych samobójstw
2. Gdy ktoś chce wystąpić z KK nikt go nie ściga, nie napada, nie bije
3. KK nie żąda aby przepisywać na niego majątek wstępując do niego
4. nie izoluje swoich członków od otoczenia
...
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #890 : Styczeń 23, 2010, 13:52:00 »

Thotal, zarzuciłem Eastowi hipokryzję - wskazałem gdzie. Jeżeli się mylę - wykaż to. Twoja próba przeniesienia zaistniałych faktów na mnie jest śmieszną próbą obrony - rzuciłeś tylko słowa - nie wskazałeś konkretnego przykładu który mógłby to potwierdzać - to raz. Dwa - nawet gdyby Ci się to udało, to w żaden sposób nie cofnie zachowania Easta.
Zachowania i słowa danego człowieka świadczą o nim, o jego rzetelności i wiarygodności. Tym bardziej, że wiele osób prawdziwość słów których nie potrafi udowodnić [z różnych względów] popiera swoją rzetelnością.

Phi, porównywanie KK do sekty jest chybione, bo::
1. KK nigdy nie nawoływał do masowych samobójstw, do żadnych samobójstw
2. Gdy ktoś chce wystąpić z KK nikt go nie ściga, nie napada, nie bije
3. KK nie żąda aby przepisywać na niego majątek wstępując do niego
4. nie izoluje swoich członków od otoczenia
...

Wymienione przez Ciebie kryteria  Artqu raz na zawsze odrzucają spekulacje o rzekomej sektowości PCH.

Cieszy mnie,że choć w tym kierunku mamy podobne zdanie. Uśmiech Uśmiech
 
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #891 : Styczeń 23, 2010, 14:30:43 »

Bardzo ciekawy wywiad, czytałam nie raz tyg 'Fakty i mity' a nie wiedziałam że jego redaktorem jest były ksiądz.

Ja również nie pamiętam żadnego tekstu, aby gdzieś Enki nawoływał do masowego samobójstwa. To są skutki przewrażliwienia artqa i jakiś stanów lękowych - bardzo współczuję.

Co do samego wieszczenia końca religii, to również nie jest pomysł Enkiego. Wspominana lista Malachiasza jest przecież tekstem dużo wcześniejszym:

“W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.”
 Jak wiadomo Malachiasz nie miał konszachtów z Enkim, a nawet jeśliby przypisywać mu związki z siłami nieczystymi, to dodać należy że nawet muzułmanie wyczekują końca sekty katolickiej, oczywiście na swój sposób prorokując - iż po upadku religii to Islam jako ten właściwy system opanuje świat  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 14:51:49 wysłane przez Enigma » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #892 : Styczeń 23, 2010, 15:13:49 »

Przewrażliwienie? Ależ jest - widać je u Kota, i w ostatniej wypowiedzi Enigmy. Gdzie niby pisałem, że Łobos-samcio nawołuje/ą do samobójstwa? Napisałem odpowiedź na "wnioski" Phi, w odpowiednim wątku i od razu jakieś czcze zarzuty.

Odpowiadając na Wasze insynuacje: już kilka razy wypowiadałem się o tym czy Pch jest sektą. Powtórzę dla "spostrzegawczych" jeszcze raz. Potrafię wskazać wiele punktów wspólnych PCh i sekty, natomiast brakuje 2 cech abym mógł stwierdzić - Pch to sekta. Dlatego - jak już mówiłem - nie uważam Pch za sektę. Z podanych przeze mnie 4 punktów Pch spełnia 1,7.

Natomiast aż mnie korci aby na tym przykładzie zastosować "logikę" i naginanie faktów prezentowane często przez popleczników PCH aby ratować jego twarz, dzięki takim "metodom" mógłbym z łatwością wmówić że idelnie spełnia wszystkie 4... Dlaczego korci? Aby uzmysłowić sposób argumentacji zwolenników.

Wracając do wypowiedzi Easta, mojego komentarza i zarzutów Thotala. Naprawdę nie dostrzegacie sprzeczności którą w tym przypadku ze względu na kontekst można śmiało nazwać hipokryzją? Załóżmy, że ktoś myśli: OK, East tak pisze, zachęca do nie krytykowania pewnych zachowań gdy nie udzielamy się w nich, więc zastosuję się do jego porad. Aż tu nagle wychodzi, że owszem można pyszczyć - wbrew wcześniejszym wytycznym - w przypadkach gdy... sprawa dotyczy osób/instytucji wobec których jesteśmy niechętni. Dlatego taki "uczeń" szybko straci rzetelność i twarz.

Edit: jak widzę East jest zdania, że religie nie upadły, ba KK ma się całkiem dobrze. Skoro co niedzielę jest w kościele CONAJMNIEJ 75% obywateli Polski [jak leci]. Jeżeli odliczymy osoby chore, niedołężne, dzieci które jeszcze nie chodzą oraz osoby które najzwyczajniej w niedzielę pracują [wojsko, policja, służba zdrowia, etc...] To wyjdzie nam na to, że WSZYSCY idą w niedzielę do kościoła - skoro co tydzień zbiera się na tacę 30 mln [i to wartość zaniżona - jak podaje East], Polaków jest niecałe 40 mln, a jak widzę na tacę najczęściej wpadają monety 1 PLN, powiem, że tak od co 4 - 6 osoby...
To tyle na temat obiektywizmu i rzetelności.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 15:23:41 wysłane przez arteq » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #893 : Styczeń 23, 2010, 15:16:18 »

islam jest ok, w jakiej religii w taki sposob ktos wyrazil milosc do ukochanej?Uśmiech, wpolnota muzulmanska jest w porzadku, brakuje rozwoju wewnetrznego i czerpania madrosci z innych religii, ale to w kazdej monoteistycznej tak jest, za malo jest wolnosci dla kobiet, ale u nas jest za duzo:) - tz. bardzo dobrze jezeli niektore zjawiska sie ogranicza w kazdej dziedzinie:)  - tz ogolnie ograniczenia na samym poczatku sa zle bo budza sprzeciwy ale jezeli zaistnialo juz wlasciwie wszystko trzeba wyciagac jakies wnioski i przesiac pewne rzeczy:)

http://1.bp.blogspot.com/_UDlvb7fKIqk/SJg19pM4qzI/AAAAAAAAB8s/3X7CBzsOipU/s400/TadzMahal2.jpg

pod rzadami islamu gdy islam zdobywal swoje wplywy nie cierpieli innoiwiercy - napewno najmniej niz gdy zdobywacami byly inne religie (zydzi przezywali swoj najwiekszy rozkwit) to w dzisiejszych czasach islam sie zradykalizowal - niktore nurty, ale to w odpowiedzi na zakusy zachodu...surowe prawa sa potrzebne zeby to jakos sie trzymalo w kupie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 15:23:58 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #894 : Styczeń 23, 2010, 15:59:05 »

A ja pozwolisz,że stwierdzę,że KK bardziej sektą jest niż inne wiodące kościoły Świata i dlatego upadek od niego sie rozpoczął.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #895 : Styczeń 23, 2010, 16:02:06 »

Przewrażliwienie? Ależ jest - widać je u Kota, i w ostatniej wypowiedzi Enigmy. Gdzie niby pisałem, że Łobos-samcio nawołuje/ą do samobójstwa? Napisałem odpowiedź na "wnioski" Phi, w odpowiednim wątku i od razu jakieś czcze zarzuty.

Bla, bla arteq ciągle to samo. Insynuowałeś wcześniej jak to bardzo się martwisz "ludzie w przypadku upadku ich sekt nie zrobili sobie krzywdy" - na co dostałeś odpowiedź, abyś pilnował raczej własnego nosa.
Reasumując, kręcisz sie jak zwykłe gryząc własny ogon, a jak ktoś chce ci zwrócić uwagę że sam sobie robisz ała, wtedy jest wielkie oburzenie...
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #896 : Styczeń 23, 2010, 16:21:05 »

Bo ja to się trochę martwię o Artqa.
On strasznie wybuchowy się zrobił.On też się chyba już boi.
Co będzie z tymi ludźmi?
Co z ich konfesjonałami będzie?Chyba średniokaloryczny opał będzie.
Jak poradzą sobie bez dochodu?
Kto jeść da?Jak zarobić na życie,gdy profesja płytka i nieżyciowa,gdy nic poza kadzeniem i forsy od naiwnych wyciąganiem nie potrafi się robić?
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #897 : Styczeń 23, 2010, 18:27:36 »

I znowu leci taaaaki offtop, że szok. Wylewane są hektolitry żółci na KK, jacy to oni są be (nie wnikam, czy słusznie, czy nie), ale jak na razie nikt nie podjął prostej sprawy i FAKTÓW: do 2009 miała upaść jakaś religia. Jest 2010 - religie trzymają się dobrze (hmmm, na razie kościoła z naprzeciwka nie wyburzył i widzę tam ludków wchodzących. meczety też stoją...). Wniosek - Samcio koncertowo dał d... . A mam wrażenie, że co niektórzy zwolennicy najchętniej by rozmydlili temat, powarczeli na KK i powróżyli mu rychłej śmierci, ale żaden nie jest odważny, by skonfrontować słowa pana S z faktami.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #898 : Styczeń 23, 2010, 18:55:39 »

Tak,jak brak jest odważnych przedstawić bezpośrednio swoje wątpliwości  panu S,który każdego chętnie gości na prywatnej sesji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 18:57:21 wysłane przez kot » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #899 : Styczeń 23, 2010, 20:10:50 »

Tak,jak brak jest odważnych przedstawić bezpośrednio swoje wątpliwości  panu S,który każdego chętnie gości na prywatnej sesji.

Kot, tu jest forum dyskusyjne, i intencją każdego forumowicza bytującego na tym forum jest rozmowa na FORUM. To chyba jasne. Idźmy dalej. Między zwolennikami i przeciwnikami toczy się ROZMOWA - jedni są za, inni przeciw, każdy jakoś argumentuje swoje stanowisko. To też chyba jasne.

Teraz dalej. Okazało się, że przepowiednia Samcia się NIE sprawdziła. Przeciwnicy PCH powiedzieli: "a nie mówiliśmy?". W związku z tym, jeśli zwolennicy na tym forum uważają inaczej, winni uargumentować, dlaczego, ich zdaniem, Samcio jednak się NIE mylił.

I teraz: jako że intencją forumowiczów jest (eureka!) rozmowa na forum, więc wszelkie dyskusje, opinie etc koncentrują się na aktywności forumowej. Nie na wyjeżdżaniu na sesje, czy innych aktywnościach. W związku z czym, jeśli uważasz, że sceptycy racji tutaj nie mają (choć już nie wiem, jak kuriozalnie by można było argumentować, by to wykazać - ale już widziało się tu wieeeele rzeczy....), to argumentuj tutaj, a nie napędzaj klienteli p. Lucynie na sesje osobiste. Rozmowa na forum to rozmowa na forum, rozmawiamy o proroctwie, które właśnie spektakularnie trafił szlag. Rozmawiamy ze sobą, gdyż taka jest intencja bycia na forum.

Ale nie ma problemu, jeśli p. Lucyna zaszczyci to forum swą obecnością, to nie omieszkam w jej obecności powiedzieć, ile warte było proroctwo samcia - popierając argumentami.

Jak na razie p. Lucyny na forum nie ma, a rozmowa na forum ma na celu rozmowę na forum, więc Twe postulaty wykraczają poza kategorię "rozmowa na forum".
Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

foxlive brygadaszarika pyn k-l grotasmierci